Nieuwe werkplaats voor Derk's Fietsen Basisscholen verwikkeld in BankBattle Golftoernooi met opbrengst voor *De Zonnebloem' Eerste plaats voor brandweer Sommelsdijk Zeehavenpolitie controleert op paspoorten EIÜVtlDEn-niEUWS Weer nieuwe locatie Consultatiebureau senioren EIIAIIDEn-niELWS Werkplaats Onderzoek 'Omgaan met kanker' Programma Fotoclub De Rarekiek Dorpsraad Dirksland houdt bewonersavond Lezing bij De Motte: 'Dorpsgemeen schap in de zestiende eeuw' Schilderijen expositie in 't Blaeuwe Huus Chinees buffet bij 55+ Club STELLENDAM - De Zee havenpolitie en Konink lijke Marechaussee con troleren vanaf 18 april in Stellendam en bij de Maasmond gericht op paspoorten of ID-kaarten. Zonder paspoort de mari tieme grens passeren, leverde in het verleden in de meeste gevallen een waarschuwing op. Dit sei zoen krijgen overtreders een boete van zestig euro. Schensengebied Recreatieteam Sancties Kerkdiensten Ger. Gemeenten Inleveren voor Goede-spullen-markt Bingo bij De Zwaluw Careyn is enkele weken terug in Stad aan 't Haringvliet met het Con sultatiebureau voor senio ren van gestart gegaan. In Middelharnis en Nieuwe- Tonge waren er al locaties. £r zijn nu plannen om in 2010 ook in andere ker nen op Goeree-Overflak kee van start te gaan. PAGINA 2 DINSDAG 20 APRIL 20111 SOMMELSDIJK - Het is inmiddels alweer ruim zes jaar geleden dat Derk en Louise Seppenwoolde zich in Sommelsdijk vestigden, in de fietsenzaak naast de molen. De winkel kreeg de naam Derk's Fietsen en vanaf het moment dat Derk en Louise zich hier vestigden, hebben ze zich mogen verheugen in een nog steeds toenemende klantenstroom. Ze hebben geen moment spijt gehad van hun besluit destijds om Boskoop en de Gou westreek, waar ze eerst woonden, te verlaten en te verwisselen voor Som melsdijk en de Zuid-Hol landse eilanden. Door Hans Villerius Runde Derli aanvankelijk in z'n eentje de werkplaats en was Louise vooral in de win kel te vinden, inmiddels is het ondenkbaar geworden dit nog saampjes te doen. Vooral de werkplaats maakt overuren en blij zijn Derk en Louise met de versterking die ze inmiddels hebben: Rik zowel in de werk plaats als in de winkel - een volkomen allrounder dus, Bart eveneens in de werkplaats, Carlijn in haar vrije uren in de winkel en de heer Dale, die waar 't maar even mogelijk is geheel op vrijwillige basis de handen uit de mouwen steekt, gewoon om lekker bezig te blij ven na z'n pensionering. In goede sfeer wordt er zo samen gewerkt. Derk zegt dat dit ont zettend goed gaat zo en dat ze 't met z'n allen reuze naar de zin hebben, ook al is het con stant keihard werken vanwege De nieuwe vmkptaals mei Derk (i:), Rik (l.) en de heer Dale. de hoeveelheid werk die er altijd is. Geen last van de recessie dus? "Nee, totaal niet zelfs", rea geert Derk. "De fietsenbranche groeit nog steeds, de verkoop van fietsen neemt alleen maar toe en de klantenkring groeit gestaag". Om het vele reparatiewerk efficiënt te kunnen blijven doen, werd echter steeds drin gender de behoefte ervaren aan een andere werkplaats. Met z'n drieën tegelijk in de werkruimte bezig zijn die tot voorkort dadrvoor diende, was eigenlijk ondoenbaar gewor den. AI een poos bestonden er daarom verbouwplannen voor de ruimte onderaan de dijk aan de achterkant van de winkel. Deze ruimte was al wel beschikbaar, maar de tijd ont brak steeds om aan een ver bouwing te beginnen. Toen het afgelopen winter echter wat rustiger was, werd de knoop toch doorgehakt en werd er een ruime, functionele werk plaats gerealiseerd, met drie werkbanken met elk een eigen gereedschapsrek, op de grond een vloeistofdichte dekvloer, en er werd een zolder gecreëerd waar nieuw binnengekomen fietsen tijdelijk kunnen wor den opgeslagen. Ongeveer een maand is de nieuwe werkplaats nu in gebruik en dit bevalt uit stekend. Er is weer voldoende ruimte om gerieflijk aan fietsen te kunnen werken. Een groot voordeel is ook dal nu niet meer aan 't begin en aan 't eind van iedere werkdag de enorme hoeveelheid te repareren fiet sen naar buiten en naar bin- I-olii: Ham Villerius nen hoeft te worden gereden. En een bijkomend voordeel is dat de nieuwe werkplaats zich niet meer in de directe loop route van de winkel bevindt, waardoor er ook wat efficiënter gewerkt kan worden. Blijft er nu nog wat te wensen over? 'Ja, kijk...", zegt Derk wat nadenkend, "ik wil gewoon heel erg graag dat onze klanten voor de volle honderd procent tevreden zijn. Ik zeg niet dat de klanten dat nu niet zijn, maar het blijft toch altijd beter kunnen. Daarom blijft ook het streven om het altijd weer beter te gaan doen, want voor m'n klanten vind ik dat 't nooit goed genoeg kan zijn". Derk's Fietsen is gevestigd aan Oudelandsedijk 101 te Som melsdijk, tel. 0187 470166, website www.derksfietsen.nl. Op zaterdag 24 april organi seert Ladies' Circle Goeree- 'Overflakkee, in sainenwerking met Golfclub Roxenisse, haar traditionele golftoernooi voor het goede doel op golfbaan C'atharinenburg in Melissant. Dit jaar gaat de opbrengst naar De Zonnebloem afdeling West Flakkee. De Zonnebloein zet zich in voor mensen niet een lichame lijke beperking wegens ziekte, handicap of leeftijd. Het gaat vooral om mensen voor wie persoonlijk contact en deel name aan het maatschappelijk leven niet vanzelfsprekend zijn. De 40 vrijwilligers van de Zon nebloem afdeling West Flakkee geven hen aandacht. Ze leggen huisbezoeken af Gezelschap en een goed gesprek staan bij deze ontmoetingen centraal. "Vaak wordt er ook iets onder nomen: een wandeling, een bezoekje aan het museum, even naar de bakker. Uitstap jes die voor veel mensen heel gewoon zijn, maar voor zieken en gehandicapten heel bijzon der. De Zonnebloem afdeling West Flakkee organiseert ook bing omiddagen, praatbijeenkom- sten, een kerstlunch en het hoogtepunt van het jaar; het dagreisje. Al d^ze activiteiten kosten geld. De opbrengst van het Ladies' Circle golftoernooi is dan ook meer dan welkom. Inschrijven voor het golftoer nooi kost 20. Niet-leden van golfclub Roxenisse beta len ook 50 greenfee. Er zijn veel mooie prijzen te winnen, waaronder greenfees voor één van de meest aansprekende en uitdagende golfclubs van de Benelux: Five Nations Golf Club te Mean (Havelange) in België ter waarde van 400. Opgeven kan via e-mail lc45@ ladiescircle.nl. Zie ook website http://lc45.ladiescircle.nl. GRONINGEN - De Rijksuni versiteit Groningen zoekt voor niet-commercieel onderzoek mensen die zelf de afgelo pen zes maanden hun behan delingen voor kanker heb ben afgerond. Dit onderzoek wordt gefinancierd door KWF Kankerbestrijding. Het doel is de zorg aan kankerpatiën ten te verbeteren. Zij worden gevraagd twee keer een vra genlijst in te vullen via het Internet. Uiteraard zijn daar geen kosten aan verbonden. Wilt u er mede voor zorgen dat in de toekomst andere kanker patiënten beter geholpen kun nen worden? Dan kunt u zich aanmelden via website www. rug.nl/psy/omgaanmetkanker. Weet u niet zeker of u tot de doelgroep behoort of heeft u andere vragen, dan kunt u inailen naar onderzoekkwf@ rug.nl of bellen naar mevrouw T.M. Brakel, tel. 050 3636757. Fotoclub De Rai-ekiek heeft dit jaar weer meegedaan aan de landelijke wedstrijd voor clubs die aangesloten zijn bij de Nederlandse Fotobond. De afgelopen jaren werd met een derde, zesde en twaalfde plaats zeer goed gescoord tegenover ca. 170 deelnemende clubs. Woensdag 21 april is in Rot terdam de bespreking van de inzendingen uit deze regio van de wedstrijd van dit jaar. Vrij dag 23 april presenteren leden van de club fotowerk gemaakt voor de opdracht die de club zich voor dit voorjaar gesteld heeft: zelfportret. Vrijdag 7 mei komt land schapsfotograaf Fred de Gier uit Leidschendam op bezoek met zijn fotowerk. Hij is lid van het Natuurfotografen Gilde. Vrijdag 21 mei wordt weer eigen fotowerk besproken. Zie voor ineer informatie web site www.rarekiek.nl. DIRKSLAND - Donderdag 22 april a.s. worden tijdens een bewonersavond in ver enigingsgebouw De Schakel (e Dirksland de uitkomsten gepresenteerd van de door de dorpsraad Dirksland gehou den enquête. Iedereen is wel kom om mee te praten over de invulling van het dorpsplan. De avoird begint om 19.30 uur, er is inloop vanaf 19.00 uur. In maart heeft ieder huishou den in Dirksland een enquête \an de dorpsraad Dirksland ontvangen. Met de verkregen informatie stelt de dorpsraad een dorpsplan op. De bewo nersavond is bedoeld om de inwoners te informeren over (Ie uitkomsten en samen de >l)eerpunten voor het dorps plan te bepalen. De dorpsraad van Dirksland heeft in samenwerking met het streekarchief in Middelharnis en het geineentearchief een mini-expositie samengesteld. Foto's van de huidige situatie kunnen vergeleken worden met het Dirksland van vroeger lijden. Hoe zal Dirksland er in de toekomst uitzien? Het Dorpsplan Dirksland zal een bijdrage leveren aan de ontwikkeling van Dirksland. De aanwezigen kunnen tijdens de bewonersavond zich uit spreken over hoe zij Dirksland in de toekomst willen zien. Zaterdag 17 april was voor de blusgroep Sommelsdijk een kroon op de vele oefenavon den die gehouden zijn. De ploeg moest afgelopen zater dag verschijnen in Zuiddorpe op Zeeuws Vlaanderen, net voor de grens met België. Hier trof de ploeg een bedrijf van C.Z.A.V., waar brand was ont staan op de begane grond. Na een goede verkenning aldaar werd de vuurhaard ontdekt, die doorsloeg naar de boven verdieping. Deze was alleen te bereiken via een andere toegangsdeur aan de zijkant van het gebouw. Hier trof men de doorslag in de C.V.- ruimte met daarachter een slachtoffer. Deze werd onder dekking van een straal water gered. Naast Sommelsdijk, die als eerste eindigde, streed als eilandelijke blusploeg ook die van Ooltgensplaat mee x'oor een prijs; deze werd derde, en beide blusgroepen kunnen nu dan ook een ronde verder. Op 5 juni moet Sommelsdijk aan treden in Oudenbosch en Oolt gensplaat in Heinkenszand. Donderdag 22 april vindt de laatste lezing van het winter seizoen plaats van historische vereniging De Motte. Pieter Prins zal ingaanop het Stad aan 't Haringvliet van de zes tiende eeuw. In deze dorpsge meenschap was toen al sprake van een rechtsorde. Ambachts heer Andries van Bronckhorst geeft eindjaren twintig van de zestiende eeuw een aantal keu ren (rechtsregels) uit. Daarin weerden allerhande zaken geregeld. Wie de dijken, slo ten en sluizen moet onderhou den, wat mensen moeten doen met de as uit hun haarden, wie verantwoordelijk is voor de rechtspraak, voor wie de loka le herberg bier mag schenken, hoe de zondagsrust is gere geld, hoe belangenverstrenge ling in het dorpsbestuur wordt tegengegaan, enz. Prins geeft zo een impressie van de zes- tiende-eeuwse samenleving, een levendige ontdekkings tocht door een lang vervlogen samenleving. Voorafgaand aan de lezing is er een ledenvergadering van De Motte, die begint om 19.30 uur De lezing begint om 20.30 uur De avond wordt gehou den in het ISGO/Streekarchief, Dwarsweg 40 te Middelharnis. OUDDORP - In het Blaeuwe Huus/VVV-kantoor hangt tot eind mei een expositie van aquarellen, geschilderd door Frieda Smit uit Ouddorp. Inspiratie vind zij voornamelijk in de directe omgeving. Land schap, zee en duinen, maar ook nostalgische scheepjes spreken tot haar verbeelding. Haar werk is te bezichtigen van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur OUDDORP - Op woensdag 28 april is er het jaarlijkse Chi nees buffet bij de 55-1- Club te Ouddorp. Vanaf 17.00 uur bent u welkom in m.f g. Dorp- stienden. Deelname kost €10. U kunt zich opgeven bij de 55-1- club in Dorpstienden of bij Joke van Dam, tel. 0187 682319, vóór 23 april a.s. Gas ten worden verzocht hun eigen bord en bestek mee te nemen. Wie geen bord en bestek mee neemt, kan dit voor I ter plekke aanschaffen. Op woensdag 5 mei is er geen activiteit/soos i.v.ni. de meiva kantie. Met het stijgen van de tempe ratuur, neemt ook de drukte op het water toe. De Zeehavenpo litie van de politie Rotterdam- Rijnmond ziet er op toe dat dit veilig gebeurt en verleent hulp waar nodig. Eén van de zaken waar de Zee havenpolitie zich het komende recreatieseizoen op richt, is het kunnen tonen van een pas poort bij het passeren van de Nederlandse grens. Zowel bij Stellendam als bij de Maasmond kan men de Nederlandse grens over. In Stellendam gebeurt dit als de buitensluis wordt uitgevaren, bij de Maasmond als het Lage Licht wordt passeert. Men ver laat echter niet alleen Neder land, maar ook het Schengen- gebied. Nederland is een bui tengrens van dit gebied. Net zoals op Schiphol moet ook op het water het paspoort kunnen worden getoond zodra Neder land wordt verlaten. De Zeehavenpolitie is verant woordelijk voor de personen controle op de maritieme bui tengrens, maar ook voor de algemene politietaak op het water. Van apriJ tot en met eind augustus is het recreatieteam actief op de wateren in het Rijnmondgebied. Het recre atieteam ziet er op toe dat de regels op het water niet wor den overtreden. Op onderstaande veel gemaak te fouten staan de vol gende sancties. Het niet dra gen van dodemanskoord 160, niet voldoende zwemves ten aan boord hebben 30 tot 160, geen vaarbewijs heb ben 360, te hard varen 60 tot 130, met alcohol op (max. 0,8 promille) aan het roer staan 150 tot 1000, aan het roer staan zonder zwemvest 60, geen brandblusser aan boord hebben 90. DIRKSL/\ND - De kerkdienst van hedenavond, dinsdag 20 april, waarin ds. J. Schipper zou voorgaan, gaat niet door. MELISSANT - Dinsdag 20 april, 19.30 uur, ds. G.J. Baan. NIEUWE-TONGE - Dinsdag 20 april, 19.30 uur, ds. R Melis. STAD AAN 'T HARING VLIET - Dinsdag 20 april, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen. DIRKSLAND - Voor de Jaar markt van de Hervormde Gemeente van Dirksland op monumentendag zaterdag 11 september zal weer een Goede spullen-markt worden georga niseerd. Daarvoor is men weer op zoek naar mooie, goed ver koopbare spullen. Als u iets hiervoor af wilt staan, kunt u terecht bij Henk en Anita van Putten, Westdijk 11 te Dirks land. De spullen moeten alleen wel passen in een kuubkisl. De eerstkomende inleverdag is zaterdag 24 april tussen 10.00 en 12.00 uur. Wanneer u niet in de gelegenheid bent om zelf spullen te brengen, kunt u voor het laten ophalen ervan (uit- .sluitend binnen de gemeente Dirksland) bellen naar Lucas Mandemaker (tel. 603262) of Henk van Putten (tel. 601509). SOMMELSDIJK - Zaterdag avond 24 april is er bingo bij de Zwaluw aan de Sperwer 55 in Sommelsdijk. Er worden 8 ronden, een verloting en een superbingoronde gedraaid. Er zijn mooie prijzen te winnei- en ook de inwendige men wordt niet vergeten. De zaai gaat om 19.30 uur open, de bingo begint om 20.00 uur Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave; uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187) 471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE. hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactieiaeilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONMEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). HetConsultatiebureau voor senioren is gericht op het voorkomen en vroegtijdig opsporen van gezondheids problemen bij senioren van af 60 jaar, woonachtig in de gemeente Middelharnis. Hier zijn verpleegkundigen aanwe zig die de tijd voor u nemen. Een bezoek aan het consulta tiebureau verplicht u tot niets, maar u kunt wel goed inzicht krijgen in uw gezondheid Hoe werkt het? U maakt een afspraak voor het consul tatiebureau door te bellen naar Careyn Contact, tel, 088 1239988, of door te mailen naar contact@careyn.nl. U krijgt daarop een vragen lijst toegestuurd. Deze neemt u ingevuld mee naar de afspraak.Tijdens het bezoek meet de verpleegkundige o.a. uw bloeddruk en bloedsuiker en ze neemt uw gewicht op. Samen met de uitkomsten \an de vragenlijst ontstaat er een goed beeld van uw gezondheid en welzijn. Op basis hiervan geeft de verpleegkundige u concrete tips. Natuurlijk i.s er ook gelegenheid om vragen te stellen. Careyn vindt het belangrijk dat tnensen zolang mogelijk zelfstandig thuis kunnen blij ven wonen. De gemeente Mid delharnis subsidieert het con sultatiebureau voor Senioren, daarom hoeft u niets te betalen voor uw bezoek aan het consul tatiebureau. GOEREE-OVERFLAKKEE - Donderdag 13 april jl. ging de jaarlijkse Bankbattle van start. In een race tegen de klok ging een groot aantal groepen 8 van de basisscholen op Goe ree-Overflakkee met elkaar de strijd aan voor wat betreft hun parate kennis en compu tervaardigheden. Gebruik van internetverbindingen maakte mogelijk om per klas actief deel te nemen vanuit het eigen klas- of computerlokaal. De klas die als eerste de geheime BankBattleCode wist in te voe ren, was de winnaar Gezien het grote aantal aanmeldingen zijn de groepen in drie clusters verdeeld. Om 09.00 uur werd gestart en de eerste school van cluster A die de code had ingevoerd was School met de Bijbel te Sommelsdijk, die de code om 10.05 uur invoerde. De snelste school uit cluster B was c.b.s. Oranje Nassau te Nieuwe-Tonge. Die voerde de code om 10.09 uur in. Uit clus ter C was c.b.s. Prins Maurits te Dirksland de snelste. Zij voer de de code in om 10.26 uur Rabobank Goeree-Overflakkee heeft de drie winnende scholen bezocht met een lekkere ver rassing: een slagroointaart.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2