Tuincentrum Voogd in het nieuw 275 kilo en ruim 14 meter afgeslankt in de Weight Loss Challenge Het Kadootje bestaat twee jaar Praktijk Middelharnis in andere handen EiüvrioEn-iiiEiJVs Kramen te huur Info-avond over borstvoeding Potermaaltijd voor vrijmarkt De deelnemers van de Weight Loss Challenge te Middelharnis zijn geza menlijk 275 kilo en ruim 14 meter (gemeten op 4 plaatsen) afgeslankt in de 12 weken die de cursus duurt. Dit werd bekend gemaakt op woensdag avond 30 maart tijdens de feestavond, waar de beste afslaiikers hun verdiende prijzen in ontvangst moch ten nemen. Burgemeester Zevenbergen kwam op deze feestelijke afsluiting voor de cursisten van de Weight Loss Challenge de certificaten en de prijzen uitreiken. Dit alles ging gepaard met een verant woord hapje en drankje. Bustochten naar Gent Honkbal junioren starten met winst OUDE-TONGE - De beide honkbal juniorenteams van The Islanders start ten de nieuwe competitie 2010 afgelopen weekend beide met een overwin ning. Het eerste team won thuis op sportpark De Koepel met 9-5 van de Braves. Even daarvoor boekte het tweede negen tal al een 8-4-zege op het bezoekende Zwijndrecht. Inzameling hulpgoederen Logopedist leert mensen beter te communiceren MIDDELHARNIS - Logo pedie is meer dan spraak les. Sinds 1987, het jaar dat ze haar praktijk begon in Middelharnis, heeft logopediste Joan Melgers een enorme ontwikkeling en verbreding van het vak meegemaakt. Komende zomer neemt ze afscheid. De praktijk is op 1 maart 2010 overgedragen aan Karin Aalbers, die al drie jaar in de praktijk werk zaam is. Eet- en drinkproblemen Belemmeringen wegnemen Bingo WFB Dagreis ANBO Kerkdiensten Ger. Gemeenten OUDDORP - Afgelopen zaterdag was het al weer twee jaar geleden dat Het Kadootje in de Weststraat 4 haar kadoshop opende, sinds die tijd is het assort ment zeer uitgebreid. PAGINA 6 DINSDAC; 13 APRIL 2010 tiviifi Vftn t Hnirt'iïirum Vootr/I. OUDDORP - Tuincen trum Voogd is, na 16 jaar, in een nieuw jasje gesto ken. Verschillende din gen, zoals stellingen en het interieur, waren wat verouderd en aan vernieu wing toe. In de rustige tijd, die volgt op de druk ke kerstverkopen, werden verschillende zaken aan gepakt. Allereerst werd de hoek met kamerplanten verhuisd en wer den hieromheen mooie pre sentatiestellingen voor de bin- nenpotterie gemaakt, dit alles met een fraaie achterwand van ruwe grijze planken, die in heel het tuincentrum terugkomen. Op deze afdeling zijn ook leuke pot/plantcombinaties in diver se eigentijdse kleurstellingen te vinden. Achterin het tuincen trum is een gezellige sfeeraf deling ingericht. Hier worden diverse trends gepresenteerd. aangepast aan de jaargetijden. Ook hier zijn nieuwe stellingen en achterwanden aangebracht om alles zo mooi en overzich telijk mogelijk te laten zien. Er kunnen hier vele ideeën worden opgedaan voor huis en interieur. Vanuit deze hoek onderweg naar de kassa komt u verschillende sfeerkamers tegen. Er is voor elk wat wils. Sinds december 2009 is Tuin centrum Voogd lid van Fleu- rop, en kunnen er boeketten in binnen- en buitenland worden bezorgd. Daarom is ook het snijbloemenassortiment uitge breid. Hiervoor is een koelcel gebouwd, zodat de bloemen in de warme kas ook langer goed blijven. Tevens maakt Voogd bruidsboeketten en rouwar rangementen in diverse stijlen. Onze de buitenafdeling is danig aangepakt. Hier zijn zowel nieuwe pottenstellingen als plankenwanden geplaatst, in dezelfde stijl als binnen zodat binnen en buiten een eenduidige uitstraling heb ben. Op de buitenafdeling kan overigens grotendeels toch overdekt worden gewinkeld, niet hier een ruime keuze in klimplanten, heesters, bomen, fruit, groenten- en bloemzaden en vaste planten. Vele mooie visueel aantrekkelijke planten staan uitnodigend op de tafels in het eerste stuk van de bui tenafdeling, waar meteen ook een mooie bijpassende pot kan worden uitgezocht. De collectie tuinhout van Voogd is van het merk Hill- hout, dat een eersteklas hout kwaliteit met garantie levert. De collectie is niet alleen zeer uitgebreid, maar ook snel leverbaar. En wie een vijver aan wil leg gen of problemen heeft met een bestaande vijver, kan voor goed advies op de vijvei-afde- ling terecht, waar vanzelf ook vissen verkrijgbaar zijn. Op vrijdag en zaterdag 16 en 17 april wil Tuincentrum Voogd de vernieuwingen vie ren met de klant en heeft men diverse aanbiedingen in petto. Zie de advertentie elders in deze krant. STAD A/VN 'T HARING VLIET - Bij Oranje Vereni ging Koningin Beatrix Stad aan 't haringvliet zijn nog kra men te huur voor de markt en vrijmarkt op 30 april. Kramen zijn te huur voor 17,50 per kraam, opgeven voor 24 april. U kunt ook een plaatsje krij gen op de kleedjesmarkt, deze verkoop is gratis, aanmelden via ovkbstad@gmail.com Meer informatie en foto's vind u op de website:-www.ovkbstad.nl MIDDELHARNIS - Woens dagavond 14 april organiseert borstvoedingorganisatie La Leche Leage een informatie/ cursusavond voor zwangeren en vrouwen die al bevallen zijn. Ervaring leert dat een goede voorbereiding op de borstvoeding een betere kans van slagen geeft. Er wordt een aan borstvoe ding gerelateerd onderwerp besproken, er kunnen vragen worden gesteld en ervaringen worden uitgewisseld. De avond wordt gehouden aan het adres Hazelaar 17 in Melis sant en duurt van 20.00 tot 22.00 uur.' Deelname kost 5 euro per 'losse' avond of 35 euro voor de complete cursus, inclusief 'Handboek borstvoeding' en twee maal koffie/thee. Vooraf aanmelden kan telefonisch bij Carla van Gils: 0187 631716. La Leche Leage verhuurt en verkoopt ook diverse kolven. MELISSANT - In samenwer king met de dorpsraad Melis sant wordt donderdag 22 april in woonzorgcomplex Vol- lenhoven, Pieterstraat 14 in Melissant een potermaaltijd georganiseerd. De maaltijd begint om 17.00 uur. De cate ring wordt volledig verzorgd door Vinke's Catering. Deel name kost 10 per persoon Iedereen is welkom. C)pgeveii kan bij mevrouw Knöps of bij mevrouw Huizer, tel. 018'7 601444. üe succesvolle cijslankers, mei rechtsboven Intrgemeester Zevenbergen. Uit de pot werden prettige geldprijzen uitgereikt aan soms zeer verraste cursisten. Uitein delijk won iedereen, want er werd heel wat gewicht en cen timeters verloren en welzijn gewonnen. De deelnemers roe men het feit dat ze geen hon ger hebben gehad en zich nu veel beter voelen. Dat zij nu het waarom en hoe gezond te eten beter begrijpen en beter weten dit toe te passen. Ze kopen ook voor zichzelf en hun gezin anders hun boodschappen in. Veel mensen vinden het moei lijk om in hun eentje het over gewicht aan te pakken. De Weight Loss C;hallenge pakt dit probleem aan, op een interac tieve, effectieve en educatieve manier. In de 12 wekelijkse cursus krijgen de deelnemers informatie over wat nu wer kelijk gezond is in het huidige voedingsaanbod en alle aspec ten die van invloed zijn op een goed welzijn. Het doel van de cursus is om op een gezonde wijze op gewicht te komen en te blijven. Men leert o.a. de per soonlijke proteïnebehoefte te berekenen en dit toe te passen op vandaag de dag. Proteïnes zijn belangrijke bouwstoffen en de sleutel tot gewichtsbe- heersing. De cursus biedt vele eye-openers en de persoonlijke coaching geeft veel individuele ondersteuning. Ook het belang van water, gevarieerde en uit gebalanceerde voeding, tips voor wanneer u uit eten gaat, lichaamsbeweging, eiwitten, koolhydraten en vezels, enz., komen aan bod. De initiatiefnemers van de Weight Loss Ghallenge zijn ervaren welzijnscoaches, opge leid bij Herbalife. Zij willen bijdragen aan een grotere bewustheid van gezonde voe ding en levensstijl, met als resultaat een gezond gewicht en een optimaal welzijn. Wegens het succes wordt op 12 en 14 april met nieuwe groepen, gestart, van 19.30 tot 21.00 uur. Ook op vrijdagmor gen, vanaf 9.00 uur, start er een WLC, evt. gecombineerd met zwemmen. Mocht u interesse hebben voor één van de challenge dan is het raadzaam u zo snel moge lijk aan te melden. Tijdens de eerste les wordt er verteld wat van de cursus verwacht kan worden, zoals wekelijkse work shops, peroonlijke begeleiding coaching. Pas na deze les beslist u of u verder wilt met de Weight Loss Challenge. U kunt zich opgeven via website www. wlcflakkee.nl of telefonisch via nummer 0187 669364. OUDDORP - De VVV organi seert op 6 mei, 3 juni en 8 juli een bustocht naar Gent. Onder leiding van een gids (faculta- lieO verken je deze gezellige en historische stad. Er kan in Ouddorp opgestapt worden. Gent heeft een compact en .sfeervol historisch centrum met gildehuizen, kerken, kathedralen, een middeleeuws kasteel (het Gravensteen) en prachtige grachten. De gids neemt je mee door het cen trum van Gent, een wande- Img door de tijd. Men komt gebouwen tegen van de veer tiende eeuw tot nu. Uit het oog springt de beroeinde torenrij. Deze bestaat uit drie indruk wekkende bouwwerken: de Sint-Baafskathedraal, het bel- lort en de Sint-Niklaaskerk. Maar ook de Gras- en Korenlei mag je niet missen: deze mid deleeuwse haven met z'n unie ke rij historische gebouwen die IS vandaag de dag een ontmoe tingsplaats bij uitstek. Na afloop kunnen de deelne mers op eigen gelegenheid de stad ontdekken, bijvooibeeld om een rondvaart door de stad te maken of vanaf een terrasje mensen kijken. Je kunt er ook voor kiezen om de hele dag op eigen gelegenheid door te brengen, bijvoorbeeld om lek ker te shoppen in de beste win kelstad van Vlaanderen. De bustocht Gent wordt gehou den op donderdag 6 mei, 3 juni en 8 juli. Kaarten kosten 37,50 zijn verkrijgbaar bij alle Zeeuwse VVV's en VVV Oud dorp aan Zee. Junioren 1 legde al in de eer ste slagbeurt de basis van de uiteindelijke zege. Maar liefst zeven Islanders passeerden de thuisplaat. Punten werden gescoord na prima honksla- gen van onder andere Mark de Vos, Bas Nederveen en een ferme tweehonkslag van captain Kees Dupree. In ver dedigend opzicht stond The Islanders ijzersterk. Werper Danny Hameeteman gooide zes innings en had een belang rijk aandeel in de defensie. Hij gooide 7x drieslag, geen enke le keer vierwijd en assisteerde bij vier nullen. Het tweede juniorenteam kreeg Zwijndrecht op bezoek. Door een blessure bij startende werper Mischa van de Groef moest er worden geïmprovi seerd. En met succes. Mede ook op het fanatiek honklopen, had het team uit Zwijndrecht geen antwoord. Sean Ferrer en Lauren Fortes blonken uit aan slag en realiseerden beiden een gemiddelde van 0.500. De aspiranten van de roodwit- ten verloren met 14-4 van Blue Hitters. Door teveel eigen fou ten en goed slagwerk van de tegenstander viste The Islan ders achter het net. Niels Groe newoud en Dennis Stoel lieten beiden een slaggemiddelde van 0.500 aantekenen. Promovendus honkbal I debu teerde in de derde klasse met een 12-8-nederlaag bij de Rid derkerk Rowdies. Het pupil- lenteam verloor nipt met 5-4 van het Zeeuwse Honk. OUDDORP - Zaterdag 17 april is er weer een inzameling van hulpgoederen voor de werk groep Oost-Europa te Mid delharnis. Van 9.30-11.30 kunt u spullen inleveren aan het adres Zuidweg 3 te Ouddorp (bouwbedrijf Van der Linde). Er is behoeifte aan de volgende artikelen: goed bruikbare kle ding en schoenen, linnengoed en dekens, incontinentiema- teriaal, krukken, looprekken, roUators, kinderwagens en -ledikantjes, medicijnen (met geldige houdbaarheidsdatum). De werkgroep Middelharnis steunt een zigeunergemeente in Roemenië waar de armoede en ellende groot is. Zie voor meer informatie website www. oosteuropa-werkgroep.nl. De twee logopedisten van Praktijk Middelharnis. Door Kees van Rixoort Joan Melgers begon 23 jaar geleden voor drie dagen in de week in Middelharnis. De andere dagen van de week was ze, ook als logopediste, actiefin Rotterdam. A] gauw liet ze de Maasstad achter zich om zich helemaal op Goeree-Overflak- kee te concentreren. Vooral de laatste jaren is de praktijk flink gegroeid. Momenteel werken er vier logopedisten en zijn er, naast de praktijk aan de Mei doornstraat in Middelharnis, dependances in Dirksland, Oude-Tonge en Goedéreede. "Logopedie is breder gewor den", verklaart Joan Mel gers de groei van de praktijk. Daardoor doen meer jongere mensen een beroep op ons, maar ook meer ouderen. Onze jongste cliënt is 8 weken oud, terwijl de oudste 101 is." "Ook wat betreft bekendheid is logopedie gegroeid", voegt Karin Aalbers toe. "Dat geldt ook voor de artsen, zodat het aantal, verwijzingen is toege nomen. We hebben goede contacten met huisartsen, spe cialisten, tandartsen en leer krachten." Voor logopedie is een verwijzing van de huisarts nodig om voor vergoeding 'Vanuit de basisverzekering in aanmerking te komen. Nog niet zo lang geleden stond logopedie gelijk aan spraakles. Als je stotterde of sliste, dan ging je naar de logopedist. Dat is nog steeds zo, tnaar logo pedie is anno 2010 veel meer De logopedist richt zich ook op eet- en drinkproblemen, soms al bij hele kleine baby's. Mensen met C^OPD (een chro nische longziekte) hebben baat bij ademhalings- en stemtrai- ningen. Daarnaast weten ook cliënten met bijvoorbeeld Par kinson of alasie de logopedie- praktijk te vinden. "Vroeger ging het bij logopedie alleen om pralen, nu om communica tie. In de maatschappij draait alles om communicatie - in je sociale contacten, in je relatie, op je werk - dus het is belang- I ijk om kinderen en volwas senen op dit gebied verder te brengen als er blokkades zijn." Door de toegenomen diversi teit van cliënten en problemen, heelt de logopediepraktijk zich de afgelopen jaren gespecia liseerd. Logopediepraktijk K. .Aalbers, zoals de officiële bena ming luidt, heeft ver.schillende specialisaties in huis: ernstige ariiculatieproblemen, lees problemen (dyslexie), C'.OPD en stemproblemen (heesheid, stembandverlamming, etc). Een andere belangrijke specia lisatie is preverbale logopedie: behandeling van eet- en drink problemen bij O- tot 2-jarigen en vroege communicatie. Een behandeling is altijd maat werk en kan in tijdsduur vari ëren: van vijf of zes lessen tot langdurig. "Wat voorop staat is dat we kwalitatief goede zorg leveren", zegt Karin Aalbers. "Ons vak is heel dankbaar. Je helpt en ondersteunt mensen om beter te communiceren, zowel oud als jong." Joan Mel gers: "Wij kunnen belemme ringen wegnemen. Al is niet alles te verhelpen, met logo pedie kun je wel de mogelijk heden zo optimaal mogelijk benutten. Als je iemand die veel hyperventileert en ner gens naartoe durft, kan leren weer op de rails te komen, dan geeft dat wel voldoening." De verandering per 1 luaart - Karin Aalbers als nieuwe eige naresse - brengt geen andere veranderingen met zich mee voor de cliënt. Het personeel, het telefoonnummer en de praktijkadressen blijven onge wijzigd. Net als de visie, die de praktijk hanteert: communica tie onze zorg. Meer informatie: www.logope- dieniiddelharnis.nl. OUDDORP - Vrijdag 16 april organiseert de jubileumcom missie van voetbalvereniging WFB een bingo in de kantine aan de Hofdijksweg in Oud- dorp. Deelname kost zeven euro per persoon. De bingo is geschikt voor alle leeftijden. De aanvang is om 19.30 uur, de deuren van de kantine gaan om 19.00 uur open. Zie voor meer informatie website www. vvwfb.nl. De ANBO M&W Flakkee orga niseert op woensdag 21 april een dagreis naar Safaripark de Beekse Bergen. Het wordt een rondrit door het park met eigen bus. Op de heenreis wordt er gestopt voor een kof fietafel; op de terugreis kunt u genieten van een viergangen menu. De kosten voor deze reis: 54 euro per persoon. Voor deelname of informatie belt u naar 06-20631663. OUDE-TONGE - Dinsdag 13 april, 19.30 uur, ds. W. Silf- hout. HERKINC;EN - Dinsdag 13 april, 19.30 uur, ds. G. Pater. OOLTGENSPDVAT - Dinsdag 13 april, 19.30 uur, ds. E. Bak ker. OUDDORP - Donderdag 15 april, 19.30 uur, ds. J. van Rijs wijk. Hef Kadoolje aan de Weststraal in Uuddurp. U treft in de winkel een uitge breide collectie lampen, klok ken, schilderijen vazen, kaar sen, servetten en vele andere leuke kado artikelen aan. Het kadootje voert o.a. het merk Riverdale. De kaarsen van Riverdale zien er prachtig uit en iedere kleur heeft zijn eigen geurlijn. Ook de beken de geurflesjes met daarin de bijpassende stokjes is een veel verkocht artikel. Op voorraad staan diverse kadopakketen die snel meege nomen kunnen worden als u iets speciaal zoekt, maar uiter aard kunt u zelf ook iets samen stellen en wordt er daarvan een mooi pakket gemaakt, v.a. 3.50 heeft u al een River dale kadopakket leuk voor een kleinigheidje als u ergens op viste gaat. Verder is ook het merk Ot en Sien in de collectie opgeno men. Dit merk bestaat dit jaar 100 jaar en daarom is het oude houten leesplankje weer in de verkoop gebracht, ook de ori ginele Ot en Sienbeeldjes zijn prachtig. Van het merk is ook een geurlijn uitgebracht. Verder is er in Het Kadootje een hele leuke betaalbare col lectie kleinmeubelen te vinden kunt u uit diverse meubelboe- ken uw keuze maken in ver schillende kleuren en maten Vanaf deze maand is Het Kadootje weer de gehele week geopend, met uitzondering van maandag, aangezien deze dag benut wordt om de nieuw ste snufjes voor de klanten in te kopen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6