Vanneau Groep 8c Partners presenteren VCA-boek in Turkse taal Winnaars helikoptervlucht lezersactie Eilanden-Nieuws Studenten Hoornbeeck College talentvolle ondernemers 'De Rotterdam' brengt eerbetoon aan bevrijders van Nederland "1 EIIAIIDEII-niEUWS l EIUVriDEn-IIIEUWS SOMMELSDIJK - Vrij- P dagochtend was er een kort officieel moment bij één van de drukpersen van Drukkerij De Waal in Sommelsdijk. Uit handen van de drukkerijdirecteur Henk Koppelaar en de bedrijfsleider, zoon Henk Koppelaar, ontvingen lem Kievit en Jan Maliepaard van Vanneau Groep Partners een vers gedrukt exemplaar van een VGA boek in de Turkse taal. Een dergelijke opdracht in deze vreemde taal was uniek voor de drukkerij en een dergelijk boek ook uniek voor Nederland. Reden voor Drukkerij De Waal om de mensen van het examenbureau te trak teren op gebak... Buitenlanders Vertaalbureau 48 uurs service Burgemeester Aboutaleb onderbreekt vakantie voor huldiging ROTTERDAM, - Met de inzet van 'De Rotterdam', ooit het trotse vlaggen schip van de Holland- Amerika Lijn, wordt in de grote Theaterzaal aan boord van het schip, dat op 'de Kop van Zuid' in Rotterdam ligt afgemeerd, op 3 mei a.s. in het kader van de 65ste viering van bevrijding, voor de laatste keer een groep oorlogs veteranen gehuldigd. Dit eerbetoon hebben de oud- strijders te danken aan hun strijd in 1944/1945 op Nederlands grondgebied, waar zij vochten voor onze vrijheid. Toegangsbewijzen Nieuw nummer O-O-GO Griend vaart voor omgeslagen Catamaran Themamiddag over Calando Open avond over 'Contact' Lotgenotencon tact MS Op de Nationale Markt dag van de stichting Jong Ondernemen heb ben economiestudenten van het Hoornbeeck Col lege Rotterdam onlangs drie prijzen behaald met hun product: een Engelse leerkalender. De minion dernemers van Hoorn beeck Goes werden met hun Friteuse Cleaner zelfs Zeeuws kampioen. Leerkalender Friteuse Cleaner PA(;iNA2 DINSDAG 13 APRIL 20i( Door Adri van der Laan Vanneau Groep Partners is gevestigd in Nieuwe-Tonge, met een nevenvestiging in Sur- huisterveen. De hoofdactiviteit van dit bedrijf is 'het afnemen van examens'. Het bedrijf ontwikkelt examens voor vrij wel alle cursussen die in het bedrijfsleven voor komen. Om tot een goede onafliankelijke examinering te komen stelt het bedrijf uitsluitend de examens samen en bemoeit zich niet met de cursus.sen die binnen de bedrijven worden gegeven. De examens die voor de bedrijven worden afgenomen zijn vooral de VGA veiligheidsexamens, VGA staat voor Veiligheid, Gezondheid en Milieu Gheck- list Aannemers. Het behalen van het vereiste diploma is bin nen het overgrote deel van de bedrijven een voorwaarde om binnen het bedrijf te mogen werken. Wie een dergelijk examen heeft gehaald, wordt geacht de specifieke gevaren en veiligheidsregels van bedrijf en product te kennen. De Turkse exemplaren van de VCA-boeken worden in de drukkerij overhandigd. V.r.n.l: Henk Koppelaar senior, lem Kievit, Henk Koppelaar junior en Jan Maliepaard. Foto: Adri van der Laan Natuurlijk is het behalen van een dergelijk VC^A-exa- nien eveneens een must voor werknemers van buitenland se afkomst. Om deze groep arbeiders te helpen de les- en examenstof vlugger eigen te maken, streeft Vanneau Groep Partners ernaar om hen in hun eigen taal voor te bereiden op het examen. Alle deelnemers krijgen voordat ze examen afleggen in de stof de gelegenheid om zich te oefe nen in de examenvragen door middel van een boek dat door de Vanneau Groep is samen gesteld. Voor werknemers die van Turkse afkomst zijn is het niet altijd eenvoudig om de - Nederlandse - examenstof te volgen. ,Ms handreiking heeft de Vanneau Groep nu ook het Nederlandstalig VC^A-boek in het Turks vertaald. Dit sluit aan bij de veiligheidsexanrens die in de Turkse taal zijn ont wikkeld. Volgens directeur lem Kievit voorziet deze Turkse uitgave zeker in een behoefte omdat in Nederland ongeveer 368.000 mensen van Turkse afkomst werken, van wie natuurlijk ook geëist wordt dat ze dergelijke examens behalen. Directeur Henk Koppelaar van Drukkerij De Waal legt uit dat het Turks wel wat aanpassingen vergt. Een vertaalbureau zorg de ervoor dat de Nederlandse uitgave nauwgezet in het Turks werd vertaald, zodat het ver volgens gedrukt kon worden. Hierbij moest niet alleen reke ning worden gehouden met andere lettertekens dan het Nederlands, iriaar ook met de verschillen van lengte in tekst. Ook de stand van voetnoten of samenvattingen en afbeeldin gen moest overeen koirien. Naast de vertaling in het Turks, heeft Vanneau Groep Part ners zich aangepast aan de vraag van bedrijven naar een snelle examinering. Men heeft een 48 uurs service geïntro duceerd waarbij men vanuit Nieuwe-Tonge en binnenkort ook vanuit Surhuisterveen de bedrijven na aanmelding bin nen 48 uur van dienst kan zijn, zodat zij hun werknemers een VGA-examen kunnen laten afleggen. Als men slaagt kan men direct het diploma en toe gangspasje meenemen. Deze service is bedoeld voor medewerkers van bedrijven die onverwacht aan het werk moeten in de (petro)cheniie en over een diploma moeten beschikken om toegelaten te worden. Vanneau Groep Partners is het er alles aan gelegen om in de vraag van het bedrijfsle ven te voorzien, en een Turkse vertaling van het examen past naadloos in het streven van het bedrijf om zoveel mogelijk nraatwerk aan hun opdracht gevers te verlenen. De avond wordt geopend door burgemeester Aboutaleb, die voor deze huldiging zijir vakan tie onderbreekt. De inspec teur-generaal der Krijgsmacht, Lt.-generaal A.C. Oostendorp, is een van de prominente gas ten die door zijn aanwezigheid blijk geeft van respect voor de bevrijders van Nederland. Een delegatie van de oud-strijders, inmiddels 80-plussers, krijgt in de grote Theaterzaal van 'De Rotterdam' een avond Hol lands topentertainment aange boden. Op het programnra staan de Jaap Dekker Band, Anita Mey er en Lee Towers. Geïnteres seerden die deze concertavond op 3 mei a.s. willen bijwonen, krijgen voor 35 euro een unie ke kans om de voorname sfeer op het statige schip te proe ven en in diezelfde ambiance een avond lang te genieten van topentertainment. Even als vroeger, in de jaren dat 'De Rotterdam' exotische oorden en wereldsteden aandeed, en verwennerij de gewoonste zaak van de wereld was, kun nen de bezoekers ruimschoots voor het concert en iir de pauze voor een kopje koffie of eeir drankje plaats nemen in de luxe Queens Lounge. De gasten worden ontvangen en begeleid door studentes van de hotelschool voor horecama- nagement in Breda. De entreekaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de grotere postkantoren en de Free Record Shops. Omdat er slechts 400 kaarten aan het publiek verkocht kunnen worden, adviseert het organi serend comité van de Stich ting Nederland-Amerika, om teleurstelling te voorkomen, niet te lang te wachten met het aflialen van de toegangsbe wijzen. Het publiek dat in het bezit is van een toegangsbewijs voor deze avond, kan op "De Rotterdam" al terecht vanaf half zeven. Om kwart over zeven loeit de scheepshoorn, ten teken dat iedereen in de Theaterzaal kan plaats nemen. Het programma begint oin half acht en duurt tot ongeveer elf uur. Christelijk streekblad op gerefornneerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Versdnijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA IVliddelliarnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187) 471020 E-mail? infoiaeilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@ieilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius,tel.(0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUIVIMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01,108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Deze week is het nieuwe num mer van O-O-GO overal ver krijgbaar bij de openbare bibli otheken en de bekende ver koopadressen op het eiland. Een los nummer kost 3,50. Een derde jaargang ligt in het verschiet en er is gekozen voor een jaar zonder thema's. Gastschrijver Harry Goosens zet Cor van den Tol voor het voetlicht. De meeste lezers die de 40 gepasseerd zijn keiuien hem ongetwijfeld als de gees telijke vader van Mieke Moer- mans, een populaire meisjesse rie uil de zeventiger jaren van de vorige eeuw. Maar Cor van den Tol heeft meerdere boeken geschreven. Het is de eerste uit een serie artikelen die Harry over bekende overleden Flak- keese schrijvers heeft gemaakt. Verder treft u een bijdrage van gastschrijfster Teunie Knöps aan en natuurlijk de nieuw ste gedichten van onder meer René Mijnders, Yvonne Broe- ren, Frouke Bienefelt en Ger- da van Dijk. Zondag 11 april om 15.17 uur werd de bemanning van de Griend van KNRM station Ouddorp binnen, door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een open catama ran die ter hoogte van de RB 5, op de Grevelingen in de problemen was geraakt en een rode vuurpijl afgevuurd had. Deze was waargenomen door passerende zeiljachten en de Kustwachtpost Ouddorp. Een passerend zeiljacht kon geen assistentie verlenen, maar zag wel dat er twee opvarenden in het water lagen, en zij de cata maran door materiaal pech niet meer recht konden krij gen. Het zeiljacht verzocht niet spoed assistentie van een red- dingboot. Door de Griend werd uitge varen, en eenmaal ter plaatse aangekomen werden de twee opvarenden aan boord geno men en gecontroleerd op onderkoeling. Zij waren erva ren watersporters en hadden goede pakken aan, en waren niet onderkoeld. De catama ran werd met behulp van eigen bemanningsleden overeind gezet, en er werd een sleepver- binding gemaakt, eir richting het verhuurbedrijf op de Kab- belaarsbank gevaren. Onder weg bleken de man en vrouw het toch wel koud te hebben. Bij aankomst bij het verhuur bedrijf na enkele minuten wer den de man en vrouw opge warmd oirder de douche en na het afleveren van de cata maran en het opnemen van de gegevens werd retour station gegaan. Onderweg terug werd nog een catamaran aangespro ken die mogelijk ook in de pro blemen was geweest, maar dit bleek niet het geval. OLDE-TONGE - Woensdag 21 april houdt de ANBO een themamiddag over Calando. Janneke Koningsw-oud komt iets vertellen hoe het werk in Calando. Er worden ook dia's vertoond. De middag wordt gehouden in Ebbe en Vloed te Oude-Tonge, aanvang 14.30 uur. De etnree bedraagt 2, de opbrengst van de middag is voor Calando. Voor vervoer kan men bellen naar 642752. STAD AAN 'T HARING- \TJET - Wat is een gesprek? Dat minimaal twee mensen met elkaar praten? Heb je dan ook contact? Henk Catsburg en Liesbeth Bauer, relatiethe rapeuten, geven woensdag 24 april een open avond in Mid- delharnis. Het thema van deze avond is 'Communicatiepatro nen in relaties'. Iedereen is van harte welkom. Hoe vaak zoek je geen contact met de ander in een gesprek en je voelt je niet gehoord? Laat staan begrepen! Zo groetje uil elkaar eir ga je steeds meer je eigen weg. Zo gebeurt, wat je eigenlijk niet wilt. In een lief- flesrelatie, tussen vrienden, op een vereniging of binnen een kerk. Daarom is het goed eens in de spiegel te kijken naar je eigen manier van communi- latie. Er zijn diverse vormen, zoals gaan voor je gelijk, 'vech ten' om de waarheid, echt con tact, boos worden, hoe doe je dal? Losl dal wat op of maakt dat de afstand alleen nog gro ter? Woensdagavond 24 april bent u vanaf 19.30 uur welkom in liet Dienstencentrum, Doetin- chemsestraat 27 te Middelhar- nis. De avond en koffie/thee is gratis. Van 20.00-21.30 uur. Voor meer informatie kunt u kijken op www.gestaltnet.nl. Omdat we graag weten hoe veel gasten er komen, vra gen we u zich wilt opgeven via info@gestaltnet.nl of tel. 06-53650702. OUDDORP - Woensdag 14 april, wordt er een MS Lotge notencontact in de Vliedberg aanvang 10.00 uur. De deelname, koffie en thee zijn gratis. Deze ochtend pra len mensen met en zonder MS (mantelzorgers) over hoe ze met MS omgaan. Het is een informatief en informeel bij eenzijn van mensen die MS hebben, of betrokkenheid hiermee hebben. Het middel tegen MS is nog niet gevon den, een middel om anders om te gaan inet MS is om met elkaar in gesprek te komen en van daaruit nieuwe inspiratie op te doen om met MS door het leven te gaan. Wie nreer wil weten, kan contact opnemen inet Martin Vermeulen tel. 0187 684710, kijken op website www.msvereniging.nl/zeeland of mailen naar msgroepgoCg' upcmail.nl. Mictóelhamis Wslfltiweg stavefsev'cg :ndün-so>'"0 .W"» O ^rnorrtn &o^ De lezersactie van Eilanden- Nieuws, afgelopen week, heeft heel veel leuke reacties en voor de bedrijven een priiria res pons opgeleverd. Deze actie - in samenwerking met de eilan- delijke boUeirkwekers, adver teerders en Piince Helikopters - komt zaterdag 17 april tot een climax. De winnaars van de lezersactie kunnen dan, als de weersomstandigheden het toelaten, gaan genieten van een prachtige helikoptervlucht boven het eiland. De rond vluchten vertrekken vanaf het terrein op de hoek Armenweg/ Stratensweg, in de polder tus sen Nieuwe-Tonge en Som melsdijk. (Vanaf de Langeweg N215 afslaan bij 'Lugje', daar na eerste weg rechts; of vanaf de Staverseweg N215 bij tuin centrum Graka de polder inrij den richting Nieuwe-Tonge. Zie ook bovenstaande platte grond.) Aansluitend op de vluchten van de winaars kan zaterdag vanaf 13.30 uur ook door de Flak- keese bevolking, tegen beta- hng, worden gevlogen. Hier voor kan op locatie worden geboekt, maar vooraf 'reserve ren' bij Prince Helikopters kan ook: tel. 0111 415703. De adverteerders die de vlieg tickets beschikbaar stelden en hun winnaars staan hieronder, vermeld Eilanden-Nieuws 1. J.L. Vijfliuizen, Tuinstraat 90, Dirksland, 2. D.N. Vlasveld, Weislraal 26, Nieuwe-Tonge. 3. A.B. Slui, Marietjespad 37, Middelharnis. Hisschemöller Optiek, Middel harnis 1. Mevr. Boutkan, Nieuweweg 73, Stellendam. 2. Fam. De Lange, Beatrixlaan 2-a, Melissant. Deco Home van Rossum, Som melsdijk 1. Fam. Struik, Merel 2, Som melsdijk. 2. Fam. De Leeuw, Palingslraal 3, Dirksland. Derk's Fietsen, Sommelsdijk 1. Mevr. De Leeuw, Oudeland- sedijk 45, Sommelsdijk. 2. Dhr. De Rooij, Westhaven- dijk 45-b, Dirksland. 3. Mevr. Damen, Simon Vesl- dijkpad 18, Middelharnis. 4. Dhr, Peltenburg, Pimpel mees 17, SoiTimelsdijk. Bird Center Graka, Sommelsdijk 1(iert Jan Struik, Zweosplein 2, Herkingen. 2. R. Niemeijer, St. Pietersweg 2, Nieuwe-Tonge. Fixet Mastenbroek, Sommelsdijk 1. L.J. Smulders 2. A. Hollaar, Middelharnis. 3. A. Faasse, Oude-Tonge. 4. Mevr. B.J.M. Meiaard, Stad aan 'l Haringvliet. 5. B. Keuvelaar, Nieuwe-Ton ge- 6. J. van Damme, Sommelsdijk. 7. J.J.M. Kievit, Sommelsdijk. 8. J.H. Gouma, Sommelsdijk. Plus Slingerland, Middelharnis Vleesafdeling 1. C. Sluis, Azaleastraat 20, Sommelsdijk. 2. C. v.d. Weide, Wilgenstraat 11Middelharnis. AGF-afdeling 1. P Brooshoofd. 2. A. Grit, Koolmees 45, Som melsdijk. Grinwis Deuren en kasten, Goe- dereede 1. Mevr. IJpelaar, Klampen- nieet 29, Sommelsdijk. 2. Fam. Van Nimwegen, Kool mees 43, Sommelsdijk. Gamma, Hellevoetsluis 1. L.A. Moijses, Brielsestiaat 31, Stellendam. 2. Dhr./mevr. Den Eerzamen, Kaai 27, Dirksland. 3. G.J. Tanis, Braamstove 30, Ouddorp. 4. C.W. Kieviet, H. Dunaii- straat 9-a, Stellendam. 5. Dhr./mevr. Gaarkeuken. Oost Indische hoek 6, Som melsdijk. 6. Dhr./mevr. Bezuijen. \bgel- ineet 5, Ouddorp. 7. Dhr./mevr. Kroost, Kraüdijk i 15, Herkingen. 8. M. Meiaard, Ciladiolenstraat .33, Sommelsdijk. 9. Dhr/mevr. Hameeteman, Julianaweg 26, Ouddorp. 10. Dhr./mevr. Philipse, Johan Frisolaan 34, Den Bommel. Elk jaar organiseert de stichting Jong Ondernemen een project voor (v)mbo- en hbo-studen- ten, met als inzet: wie brengt het beste nieuwe product op de markt? Onderdeel van de competitie is een marktdag waar de teams hun producten presenteren aan het winkelend publiek, dit keer in winkel centrum Schalkwijk Haarleiri. Daarnaast worden er per pro vincie regiofinales gehouden. De jonge ondernemers worden beoordeeld op diverse criteria, zoals de originaliteit van het product, het ondernemings plan, de klantbenadering en de standinrichting. De jonge ondernemers van het Hoornbeeck College, vestigiirg Rotterdam, hebben een prakti sche leerkalender ontwikkeld, waarmee leerlingen van de basisschool spelenderwijs hun Engels verbeteren. De jury beloonde de inspanningen van de jonge ondernemers uit Rot terdam met een tweede prijs in de categorie 'beste stand inrichting' en de derde prijs voor 'besle klanlbenadering'. Bovendien wonnen ze de 'over all' dagprijs. Met de leerkalender kunnen kinderen, maar ook ouderen die de Engelse taal nog niet beheersen, Engels leren. De kalender is een leerkalender maar ook een verjaardagska- De miniondernemers i'un Hoornbeeck Rotterdam. Tweede van links: Martijn van Wageningen uit Niemue Tonge. lender. Per maand is er een kinderlijke cartoon getekend. In de cartoon wordt door mid del van een pijl verwezen naar het juiste Engelse woord. Ook staan er in de cartoon Engelse kinnetjes met de Nederlandse vertaling. Bevestig de kalen der aan de muur op een plaats waar de Leerkalender duide lijk in het zicht hangt en waar uw kind regelmatig komt. Meer informatie of bestellen kan via website www.leerkalen- der.nl. De miniondernemers van het Hoornbeeck College Goes ontdekten uil een markton derzoek dat er behoefte is aan een gemakkelijke manier om de friteuse schoon Ie maken. Ze hebben hierop ingespeeld door een complete set samen te stellen oin dit klusje een voudig te klaren: de Friteuse Cleanen In de Friteuse Cleaner zitten alle benodigdheden om de friteuse gemakkelijk en snel te reinigen. Het belangrijkste onderdeel van het pakket is de reinigingstablet. De gebruiks aanwijzing hiervan is simpel: water met 1 tablet 10 niiriuten lang tegen de kook aan verwar men in de friteuse, daarna het water afgieten en de frituurpan is weer als nieuw. Om het com pleet te maken beval hel pak ket ook een schoonmaakinid- del met een reinigingsdoekje voor de buitenkant. Ook aan de persoonlijke hygiëne is gedacht: de studenten leveren er een rubberen handschoe- nenset bij. De reinigingsset is via de web site te koop voor 6,99, inclu sief verzendkosten. Met de rei nigingsset kan de friteuse 10 keer schoongemaakt worden. Er is veel belangstelhng voor het product: Op de Wegwijs- beurs verkochten de studenten ruim 700 exemplaren van hun Friteuse Cleaner. Meer infor matie is te vinden op website www.friteusecleaner.nl. De minondernemers uit Goes presenteerden hun product tijdens de Zeeuwse finale en werden daarmee kampioen van Zeeland. De jury was erg te spreken over het onderne- iningsplan, de klantbenade ring en de behaalde resultaten van de Hoornbeeck-studenten. Zij mogen nu meedoen aan de kruisfinale tegen de beste van Brabant en Limburg. De win naar gaat door naar de lande lijke finale in Groningen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2