Vernieuwde winkel voor *Viskil bloemen, planten en cadeaus' Prijswinnaars sleutelactie de lucht in EIIAI1DEI1-MEIJW5 EIUI1DB1.lflEUVei Kerkdiensten Goede vrijdag, 2 april Bingo Victoriahal Paaseitje in de Wereldwinkel Verkoping vrouwen vereniging Oud papier Goedereede Nieuwe datum lezing Rik Launspach SWO Koor 'Animato' bestaat tien jaar Acties KNRM PA(;iNA2 Het team van Vükil in hei cadeaugedeelte van de vernieuwde lüinkeL MIDDELHARNIS - Al jarenlang was in Middel- harnis 'Bloemsierkunst Viskil' een begrip. Als het aan Ben en Anita Viskil ligt, zal het dat ook in de toekomst blijven, maar voortaan gewoon onder de naam 'Viskil'. Én met een geheel vernieuwde winkel op hetzelfde vertrouwde adres, aan de Langeweg. Door Hans Villerius Al zo'n vijftig jaar lang is de winkel daar gevestigd, toen opa Viskil er begon. Aanvan kelijk met een proeftuin, en in het begin nog met bloemen en plantenverkoop vanuit de huiskamer, In de loop der jaren groeide de handel ech ter steeds verder uit en werd de naam Viskil een begrip als het om kwaliteit ging. Inmid dels runnen kleinzoon Ben Viskil met zijn vrouw Anita de winkel en juist vorige week rondden ze een grootscheepse verbouwing af. Vanaf januari jl. vond er een inpandige renova tie plaats. Alleen de vloer werd met rust gelaten, maar voor het overige is het hele interi eur vernieuwd en uitgebreid, met een andere indeling, nieuwe kleuren en verlichting. Kortom, een totaal nieuwe uitstraling.. Naast bloemen en planten biedt Viskil al lange tijd ook cadeauartikelen. Ook dit laatste is door de zojuist vol tooide verbouwing en uitbrei ding meer in de schijnwerpers komen te staan. In het achter ste gedeelte van de winkel is nl. een shop gerealiseerd van het merk Riverdale, dat tal van aantrekkelijke cadeauartikelen en interieuraccessoires biedt. Ook de gelijksoortige artike len van Country Field zijn hier te vinden. De doorgang, met aan weerszijden frisse planten, naar het achtergedeelte van de winkel is flink verbreed, zodat klanten er nu als vanzelf naar doorlopen. Kussens, geurkaar sen, serviesgoed, lampen, kan delaren, kleinmeubelen, enz., het is allemaal leverbaar, met ieder halfjaar een andere col lectie. Ook de huisstijl is vernieuwd. Frisse groentinten zijn geïntro- Folo: Hans Villerius duceerd die overal in terugko men, van briefpapier tot auto belettering toe. Om dit alles te vieren heb ben Ben en Anita met hun hele team afgelopen vrijdag en zaterdag succesvolle open dagen gehouden, waarbij ook aan de kinderen werd gedacht met schminken en figuurbal lonnen. Ze hebben veel com plimenten in ontvangst mogen nemen over het behaalde resultaat. OLDDORP Herv. Gem. 19.30 uin- dhr. T.R. Rietveld - Hersteld Herv. Gem. Dorpütenden: 9.30 uur ds. L.M. Jongejan en 19.00 uur ds. H. Lassche - Geref. Kerk 19.30 uur ds. C.G. Kant - Ger. Gem. 19.30 uur leesdienst - Doops gezinde Gem. geen opgave. (;OEDEREEDE Herv. Gem. 19.00 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 19.00 uiu- ds. J.W. van Estrik. STELLENDAM Herv. Gem. 19.00 uur ds. D. Hoolwerf - Hersteld Herv. Gem. 19.00 uur ds. W.M. van der Linden - Geref. Kerk (Gezamenlijke dienst in Oud- dorp) 19.30 uur ds. C.G. Kant. MELISS.4NT Hersteld Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. Kot - Geref. Kerk 19.00 uur ds. R van Dijk - Ger. Gem. 19.00 uur ds. P Blok - Ger. Gem. in Ned. 19.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 15.00 uur in Vroonlande, bed. H.A. ds. J. Willenisenen 19.00 uur in kerk bed. H.A. ds. G. van Meijeren - Ger. Gem. 19.00 uur ds. J. Schipper. HERKINGEN Herv. Gem. 19.00 uur ds. j.R. Volk - Hersteld Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. \an Wijk - Ger. Gem. geen opgave. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 19.00 uur ds. E.F. Vergunst - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T.W. van Benne- kom en 19.00 uur ds. O. van der Ploeg - Hersteld Herv. Gem. 19.00 urn- ds. L. Groe- nenberg - Exodus 19.30 uur ds. L.J. Lingen - CAMA Gem. 19.00 uur dhr. K. van Holten, bed. H.A.. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 19.00 uur ds. H. Harkema - Geref. Kerk 19.30 uur: (gez. dienst in de Exo- duskerk) ds. L.J Lingen - Ger. Gem. 17.00 uur stud. S. Mal- jaars - Chr. Geref. Kerk 19.00 uin- ds. A.A. Egas - Geref. Kerk DINSDAt; 30 M.WRT 201 o (Vrijgem.) 20.30 uur dienst NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 18.00 uin ds H.J.T. Lubbers - Hersteld Herv. Gem.19.00 uur onbe kend - Ger. Gem. Donderdag 1 april ds. M. Joosse. OUDE-TONGE Herv. Gem. 19.00 uur ds. PM, van 't Hof- Ger. Gem. 19()ii uur leesdienst - Evangelie Gemeente Flakkee 20.00 uui dhr H. Scheermeijer STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 19.00 uur ds. H.) Catsburg - Geref. Kerk 1<).(I(| uur ds. N.J.A. van Exel - Ger. Gem. 19.30 uur leesdienst DEN BOMMEL Herv. Gem. 19.00 uur k.uui. L.J. Walhout - Geref. Kerk 19.30 uur ds. I.J. Bijlsma. OOLTGENSPL.AAT Herv. Gem. 19.00 uur ds. H.C. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 17.30 urn- ds. W.M. v.ni der Linden - Geref. Kerk 19 oil uur ds. B.J. Oldenhuis - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT Herv. Gem. 19.00 uur ds. L.Ü. Burger. D1RKSL.4ND - Op donder dag I april houdt Stichting Verenigd In Kracht weer een bingoavond in de Victoriahal, Philipshoofjesweg 57a te Dirks- land. Er worden 8 ronden en 2 superronden gespeeld. De aanvang is om 19.30 uur, <le zaal gaat open om 19.00 uur. MIDDELHARNIS - Nu "in de winkel: paaseitjes in melk en puur per zakje 3,98, en grote eieren in puur, melk en wit voor 2,98. Maar ook diverse kunst zinnige eieren, bijvoorbeeld van Capiz (een soort schelp, met bijzondere kleuren) uit de Filippijnen, voor 1,50, of een hanclbeschilderd Roemeens ei uit de provincie Moldavië. Te koop bij de Wereldwinkel op het Spuiplein te Middelharnis, open op woensdag en donder dag van 13.00-17.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 10.00- 17.00 uur. OOLTGENSPLAAT - Op woensdag 31 maart van 18.30-20.00 uur houdt de vrouwenvereniging van de Gereformeerde Gemeente te Ooltgensplaat een verkoping in de zaal van de kerk aan de Van Weelstraat. Er is een col lectie zomerstoffen van Van de Wetering (van de weekmarkt te Sommelsdijk), ook worden er kaarten, plantenbakjes, kraam- cadeautjes, schorten, e.d., ver kocht. De Stichting Koninklijke Fan fare Apollo te Goedereede haalt a.s. zaterdag weer oud papier en huishoudelijk kar ton op in Goedereede en Goe dereede Havenhoofd. Gelieve het papier vóór 8.30 uur goed gebundeld gereed te zetten. OUDE-TONGE - Tijdens de Boekenweek zou. Rik Laun spach in de bibliotheek te Oude-Tonge een lezing komen geven over zijn boek '1953'. dat tevens de basis is geweest voor de film 'De Storm'. Wegens ziekte van de schrijver is dit toen niet doorgegaan. Rik Laiurspach komt echter op donderdag 1 april alsnog naar de bibliotheek om zijn lezing te geven. Iedereen die zich had opgegeven voor de lezing is al op de hoogte gesteld van deze nieuwe datum en hoeft zich niet opnieuw aan te melden. De lezing begint om 19.30 uur Vanaf 19.00 uur is de biblio theek open en staat de koffie thee klaar. Belangstellenden zijn nog welkom en kunnen zich opgeven aan de balie \an de bibliotheek, telefonisch via nummer 0187 641057 of via website www.bibliotheekzuid- hollandsedelta.nl. •i^rJJ.HÜ. OUDE-TONGE - "Wat in december 1999 begon als een gelegenheidskoortje om een kersviering op te sieren, werd in maart 2000 serieus. In deze maand werd het koor Animato - activiteit van de Stichdng Wel zijnswerk Oostflakkee (SWO) - opgericht onder leiding van Betty Schroevers. Animato, wat 'bezield en levendig' bete kent, bestaat nu tien jaar en geeft regelmatig optredens, meestal in de verzorgingshui zen op Goeree-Overflakkee maar ook op Voorne-Putten en Schouwen-Duivenland. Op de culturele dagen in Oude-Ton ge is het koor ook regelmatig te beluisteren. Het koor zou graag nog wat nieuwe leden erbij krijgen. Alle stemsoorten zijn welkom, vooral de mannen kijken uit naar collega's. Op maandag morgen wordt er gerepeteeicl van 10.00 uur tot 12.00 uur in het Infocentrum, Bernhard- straat 27 te OudeTonge. Wie meer wil weten, kan bellen naar 0187 641344. OüDDORP - Donderdag 25 maart om 15.45 uur werd de bemanning van de redding- boot Baron van Lynden van KNRM station Ouddorp bui ten, door het Kustwacht Cen trum gealarmeerd voor een kitesurfer in de problemen, aan de buitenzijde van de Brou- wersdam. Met de redding- boot werd ter plaatse gegaan. Onderweg kwam de melding van de Kustwachtpost Oud dorp dat de surfer al aan wal was, maar dat het kitezeil nog in het water lag. Dit werd door de bemanning van de redding- boot geborgen en afgeleverd bij de eigenaar. Na de gege vens te hebben opgenomen, werden deze doorgegeven aan de Kustwachtpost Ouddorp en het Kustwacht Centrum, waar na de Baron van Lynden terug keerde naar haar station. ^NVCENr, www.bTiUentrumkeuveloaT.ni Zondpad 56 - iVliddelhornis - Telefoon (0187) 48 34 37 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA IMiddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mme 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactieigieilandennieuws.ni Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - De sleutelactie van Rabobank Goeree-Overflakkee mag zeker geslaagd genoemd worden. Het hield de gemoederen op het eiland in ieder geval behoorlijk bezig. Iedereen kreeg in oktober een sleutel op de mat met daarbij een brief je met de tekst: Is deze sleutel van jou? Groetjes R. Enige tijd later was in de lokale kranten te lezen, dat het een actie van de Rabobank betrof en dat men contact kon opnemen met de bank om zodoende een mooie prijs te winnen. Velen zijn hierop ingegaan en afgelopen zaterdag werden de tien winnaars uitgenodigd bij de bank om deze prijs, een cheque voor een ballonvaart, op te komen halen. Ze gaan dus binnenkort samen de lucht in. Door Mirjam Terhoeve "Een zeer geslaagde actie", aldus marketing- en cominu- nicatiemedewerkers Maureen van Leeuwen, Lenny van Len ten en Martijn Witvliet, tijdens de prijsuitreiking. "Het was de bedoeling om wat meer bekendheid te geven aan onze verzekeringen en onze doch teronderneming Interpolis", vertelt Maureen van Leeu wen. "Velen denken bij een bank alleen aan de bankzaken maar vergeten dat wij ook een heel scala aan verzekeringen kunnen bieden, vandaar deze campagne. Er is een lange tijd aan voorbereiding aan vooraf gegaan. En natuurlijk geheim houding, anders zou het effect van de gevonden sleutel ver loren gaan. Op 6 oktober viel bij iedereen de sleutel op de mat en enige weken later had den wij een bericht geplaatst dat men ons nummer kon bellen. Nou, dat hebben we geweten. Normaliter krijgen we ongeveer 6000 telefoontjes per maand en nu waren dat er 2000 in twee dagen. We werden gebeld door zowel klanten als De prijswinnaars van de sleutelactie liregen zaterdag hun 'vliegcheques'overhandigd, vergezeld van een bos bloemen. niet-klanten. We hebben echt overuren gedraaid. Het was overigens ook heel goed voor de onderlinge samenwerking, want collega's van de andere afdelingen hielpen ons zoveel ze konden en ook de mensen van Interpolis stonden ons bij om alle telefoontjes te verwer ken. Uiteindelijk hebben we heel veel risico's kunnen ver zekeren. Wij zijn al deze men sen natuurlijk enorm dankbaar voor het vertrouwen dat ze in ons hebben gesteld, dat mag gerust gezegd worden. Zon der klanten geen bank en ook geen verzekeringen. Betrouw baarheid staat bij ons hoog in het vaandel en straks voor de winnaars ook hoog in de lucht, want ze mogen allemaal mee met onze 'Rabobank-luchtbal- lon'. Ook Lenny van Lenten beaamt dat het een hectische tijd is geweest, maar dat ze ook heel veel plezier heeft gehad in het bedenken van de actie. "Het idee om een ballonvaart als prijs te bieden, kwam omdat Rabobanken in het zuiden van het land een tweetal ballon nen hadden aangeschaft. Deze worden gebruikt voor reclame campagnes bij diverse evene menten, maar ook de andere Rabobanken in Nederland mogen er gebruik van maken. Zo'n ballon is 9500 m2 groot en weegt 1050 kilo. In totaal kun nen er 12 passagiers per ballon mee en daarbij de piloot. Elke winnaar kan dus één introducé meenemen en ook zullen er twee mensen van onze bank meegaan. De ballonvaart zelf duurt ongeveer een uur en onderweg wordt er gezorgd voor een hapje en een drankje. Na de landing is er de traditi onele doopceremonie en voor iedereen een certificaat. We hopen dat we hier op Goeree Overflakkee kunnen opstijgen, maar dat is nog niet zekeit Dat hangt af van cle windsnelheid - die mag maximaal kracht 3 zijn - het zicht, de weersvoor spellingen en niet te vergeten, genoeg ruimte. Een flink gras veld, zonder bomen en masten of iets dergelijks geldt als één van de voorwaarden. Mocht dit niet lukken, dan vertrekken we vanaf Breda. De deelnemers zullen dan ook pas kort van te voren horen of de vaart door gaat. We hebben een aantal datums in mei gepland, maar uiteraard is dat allemaal nog een beetje onzeker. Ik wens in ieder geval alle deelnemers een goede reis en behouden vaarti" De prijswinnaars mochten daarna een bloemetje en de cheque voor de reis in ont vangst komen nemen. Som migen hadden er heel veel zin in, anderen gaven toe toch wel Foto: Hans Villnius een beetje zenuwachtig te zijn en wat hoogtevrees te hebben. "Maar", zo lieten ze allemaal weten, "we gaan in ieder geval mee, want zo'n kans krijg je niet vaak". De winnaars van de ballonvaart zijn: familie M. Cirinwis, familie A. Grinwis en mevrouw Rein- hard uit Ouddorp. De heer Peters en de familie Kreeft uit Stellendam. Familie Volwerk en familie De Jonge uit Middel harnis. De heer Kok uit Dirks- land en de familie Van Peper straten en de familie Blacquic- re uit Oude-Tonge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2