1 m I Nieuwe wethouders Goedereede willen nu graag doorpakken 18 Jubilarissen bij jarige zangvereniging m Opnieuw verkeersdode te Ooltgensplaat Loop eens door Iz^bdwtuin 1 1 AH WEERBERICHT van FLAKKEE VISSER VISSER 1 Christelijk streekhlad op gereformeerde grondslag Hooien Ie midden van de nachtegalen Natuurmonu menten vraagt vrijwilligers Een stap verder 'De Flipjes' weer open Jaarvergadering ijsclub Faunapark opent deuren weer Opbrengst krentenbroden- actie 82e jaargang Xr. 7901 Dinsdag 30 maart 2010 1^ GOEDEREEDE - Hooien te midden van de nachte galen, of wilgen knotten terwijl de ganzen overtrek ken. Het kan bij Natuur monumenten. Graag zelfs, want op Voorne Putten en Goeree heeft Natuurmo numenten extra vrijwil ligers nodig. Er is al ffii vrijwilligcrsgiocp aclic-l' op Ciocrcc/Vooriic I'ut- tcii, maar er is bcliocllc aan nog fcn groep. De nieuwe vrijwilligers gaan onder meer maaien en hooien, knotten en wanclelpatien en veerasters onderiioLiden. De groep werkt om de week op woensdag van lot 16.30 uur (een dagdeel kan o(jk) in diveise natuurgebieden op Vooi iie-l'utten en (ioerce. De minimumleeftijd om mee Ie doen is 18 jaar; kleding, gereedschap en verzekering wordt geleveid door Naluur- iiKjinunenlen en de leiskos- ten worden vergoetl. Wilt u zieh opgeven, een keer een dagje 'proeldraaien' of meer iulormatie? Dan kunt u eon- lael opnemen mei boswachter jan de Roon. tel. 06 542952H6. e-mail |.deRoonii''natuiirnio- numeiuen.nl. GOEDEREEDE - De stap over de provinciegrens is voor Frans Tollenaar (54) uit Nieuwdorp geen probleem. Zijn licht Zeeuws accent sluit verrassend aan op het dialect op de Kop van Goeree. Hij is de nieuwe SGP- wethouder in het dagelijks bestuur van de gemeente Goedereede. Donderdag werd hij met 11 stemmen voor en 4 blanco, in deze functie benoemd. Enkele dagen daarvoor was er al de dossieroverdracht bij zijn voor ganger Ton Admiraal. Tollenaar hoopt zich de komen de tijd snel in te lezen, contacten met de provincie te ontwikkelen en kennismakingsgesprekken te voeren. "Het werk moet doorgaan. Dat is belangrijk. Zeker op de beleidsvelden ruimtelijke ontwikkeling en ordening en volkshuisvesting. Immers Admiraal slaagde er in bouwprojecten vlot te trekken en dat betekent dat men van mij verwacht dat ik zal doorpakken", zegt de nieu we bestuurder. Hij kreeg in de raad vrijstelling van de verplichting voor een eerste periode van één jaar om in de gemeente Goedereede te wonen. Door Jaap Ruizeveld Eldorado De r i/kdotu iiicilcti op de eilanden is grool nes Duin met zijn n de naluurge- Znid-Jloi/and.se Neem Voor- ngekende divevsiteil aan \)ïoemen, ol de Kwade Hoek waar - uitzonder lijk voor ons land- nog steeds nieuwe duintjes ontslaan. Het is natuur 'zoals natuur moet zijn': een eldorado voor (lora en l'anna, vindt de boswach- ler. Die rijkdom in stand hou den is veel werk, temeer daar Natuutmonumenten iedereen zo veel mogelijk van de natuur v.'il laten genieten. Zo wordt een poel waar bomen op de oever gaan groeien te donker voor bijvoorljeeld libellen en ander waterleveii. Duinval leien verliezen hun orchideeën als ze niet geregeld worden gehooid en paclen worden onbegaanbaar als deze niet worden gemaaid en gesnoeid. Natuurmonumenten kan uw hulp dan ook goed gebruiken. "Een mooie kans om ook als niet -boswachters in de natuur aan de slag Ie gaan". .Aan opleiding en bestuurlijke ervaring ontbreekt het hem niet. Als raadslid, ftactievoor- ziiler van SCd' kwam hij in 1993 in de raad van Borsele. Na de verkiezingen in 1994 ging de SCiP verder in samen werking met (iPV en Rl'E, later uitgegroeid tot de l'ractie SGP/ (MiristenUnie. Tollenaar sloot vijl jaar raadslidmaat.schap al met een wethouderspost in 1998. Die functie werd in 2002 verlengd en ook nog een deel in de zittingsperiode vanaf 2006. Hij ontpopte zich als een open en iranspai'am beslmn- der, die zijn verantwoordelijk heden op waarde schatte. Dit lietekende ook dat hij zeli de conse(iuenties hanteerde na een privé-gebeuren waarbij mogelijk zijn bestuurlijke inle- griteit in geding zou hebben kunnen komen. Tollenaar ontwikkelde zijn adviesbureau C'onsultance E rc;, werd eigenaar van (ireeii Energy Technologv bv en werd uitgenodigd als SGP-fractie- ondevsteuner van Provinciale Staten Zeeland. Naast zijn acti viteiten in genoemde bedrij ven, is hij lid van de Raad van Advies van de landelijke SGP en o.a. stuurgroeplid MKB Zeeland. Als er dan nog enige vrije tijd over was en is, reist hij graag. Ook beeft hij muziek, lezen en beigwandclen als hob- l)v. Erans Tollenaar is gehuwd. Zijn echtgenote is deurwaarder bij de Belaslingdienst. ,\ls wethouder in Borsele had hij zware dossiers, zoals het havenbedrijf Zeeland Seaports, economische zaken, openbaie werken, milieu en ondermeer onderwijs en welzijn, In de portefeuilles ook veel laak- vlakken met het ruimtelijke ordeningsveld. Toch heeft hij in het bedrijfsleven zich juist als financieel man geëtaleerd. Hoofd financieel beleid Rijks waterstaat Delft, bij Havenbe drijf Deka Rhenus AG in Vlis- singen, ook in de gemeente Arnemuiden en voorts control ler in Middelburg. Spanningsveld "Goedereede is geen onbekend gebied", vertelt Tollenaar. Al op jeugdige leeftijd genoot hij met zijn vriendin van strand en duinen in Ouddorp. Hij wil graag aan de slag in wat hij noemt een krachtige gemeente, die hel bestuurlijk goed voor elkaar heeft en waar de finan ciën op orde zijn. Uiteraard is hij bekend met het spannings veld rond het herindelingont- werp van de provincie. "Weet je", zegt iiij, "in Zeeland heb ik die herindelingpcvikelen ook van dichtbij mee gemaakt, en je ziet dat toch gemeenten met een krachtig bestuur en met een niet al te groot inwonertal zelfstandig overeind zijn geble ven. Uiteraard met samenwer kingsverbanden op onderde len. Ja, ik ken het standpunt van het gemeentebestuur, de 3-1 variant, en ook de opvattin gen van de verschillende poli tieke fracties. We gaan voor een volle zittingsperiode. Wetend dat drie buurgemeenten daar anders over 'denken. Ik weet Dl' nii'imr uu'thnudt'rs van Goi'/hnvede, v.in.r.: Frans Tollenaar, Ppter Feller en Bert Tuk. ook hoe men in de gemeente denkt over nog meer natuur ontwikkeling en ik ken :'c zorgen over het Zuiderdiepge- bieci. De besprekingen bij de dossieroverdracht hebben mij extra gemotiveerd om deze joij te ambiëren en te mogen invul len. Wat mij in de korte tijd dal ik hier nu op de Kop van Goe ree ben opvalt, is het vriende lijke karakter van de bewoners. Overal waar je komt proefje de sfeer van de menselijke maat. Dat doet me deugt en stimu leert je als bestuurder vol voor je job in te zetten, in het belang van de totale gemeenschap van de mooie gemeente Goeder eede". De lat ligt hoog Bert Tuk (47), ChiistenUnie- wcthouder in het nieuwe col lege, iieeft vrijdagmorgen net een introductieronde in het gemeentehuis achter de rug. De eerste werkdag na zijn benoeming in de gemeente raad. Niet unaniem. Hij kreeg 10 van de 14 uitgebrachte stemmen. "Politiek begrijpe lijk", stelt hij nuchter "Dat hoort bij het spel". Hij is niet gcsclirokken van de opmerkin gen ill deze vergadering dat hem de zogenaamde maat zal worden gemeten. "De lat ligt hoog. Ik realiseer me dat mijn tunclioneren, mijn invulling van de portefeuille, kritisch zal woiTJen gevolgd. Dit prikkelt me des te meer om mij met grote inzet op de werkvelden te richten. Het is een uitdaging die ik graag aanvaard. Ik weet dat het niet gemakkelijk is om de ))restalie van mijn voorgan ger te evenaren. Ieder doet het op zijn eigen wijze. Wel kan ik aangeven dat ik er vol voor ga. Het is boeiend om een bij drage te leveren aan de ontwik keling van je gemeente, daar li)ka;il invloed op te kunnen uitoefenen. Realistiscli besef fend datje te maken krijgt met bezuinigingen, beperkingen in investeringen en uiteraard het dreigende lierindelingonder- werp". Dat hij geen politiek bestuur lijke ervaring heeft en nog geen netwerken bezit richting de provinciale oveiheid is een gegeven. ".Maar je kan daar veel energie in steken en die contacten ontwikkelen. .\ls nieuwkomer heb je ook een voordeel en dat is dat je objec tief en onbevangen van start kunt gaan. Als wethouder hoop ik in deze functie enerzijds veel te kunnen leren. .Anderzijds nieuwe contacten te leggen, initiadeven daartoe te nemen. Discipline te tonen en waar nodig door te pakken op inge slagen wegen, en dossiers te kunnen afronden". Hij airibi- eerde de interessante porte feuille economische zaken. ".Als wethouder kun je mijns inziens uitvoerend te werk gaan. Het praktische werk gaat boven het politieke aspect dat zich in de raad afspeelt". ChristenUnie Tuk is geboren in Oud-Beijer- land, als zoon van een onder nemer, en woont sinds 2002 in Ouddorp. Hij is gehuwd met Carla en is vader van 3 kinderen in de leeftijd van 9 Op de Ondeland.sedijk nabij Ooltgensplaat is gisterenmor gen opnieuw een dodelijk verkeersslachtoffer gevallen. Rond half twaalf werd op de Oudelandsedijk een fietser, een "iri-jarige man uit Oolt gensplaat, geschept door een personenauto. Het slachtof fer kwam op de auto terecht, werd een eind meegesleurd en kwam tenslotte onder de auto terecht. Hij overleed ter plaaLse aan zijn verwondingen. De automobilist is doorgere den. De politie heeft meteen een grootschalige zoekactie opgezet, met o.a. de inzet van een helikopter en het doen uit gaan van een sms-alert. Kort daarop kon de verdachte, een 63-jarige inwoner van Oiide- Tonge, worden aangehouden, die meteen werd ingeslolcn. GEMEENTE DIRKSLAND Gewijzigde openingstijden gemeentehuis Goede Vrijdag en tweede Paasdag gesloten Het gemeentehuis is gesloten op vrijdag 2 april 2010 (Goede Vrijdag) en op maandag 5 april 2010 (2e Paasdag). Bereikbaarheid gemeentehuis Voor geboorte- en overlijdensaangiften kunt u op dinsdag 6 april 2010 terecht tijdens de reguliere openingstijden van het gemeentehuis. Calamiteiten Voor calamiteiten betreffende de buitendienst kunt u bellen met: 06 - 51 45 17 55 Of 06 - 22 52 58 83. Voorstraat 15, Postbus 10, 3247 ZG Dirksland. Internet: www.ciirk5land.nl. Tel. (01871 60 80 80 fax 60 37 99 /ennail: info@dirksland.nl Openingstijden: ma t/m vr 09.00 tot 12.00 en 13.30 lot 16.00 uur. Fhto: Wim t>an Vossen Fotii^apa/ïc. tot 15 jaar Hij heeft jarenlang gewerkt bij de Rabobank. Zo was hij o.a. directeur van de bankvestiging in Ouddorp. Nu is hij zelfstandig onderne- irier. Geeft financiële adviezen, gericht op nalatenschappen. Politiek voelde en voelt hij zich thuis bij de ChristenUnie. Principieel en rationeel, voegt hij er aan toe. Vier jaar geleden was hij bij de verkiezingen lijst duwer. Dit keer benaderde jan Goemaat hem met de vraag of hij hoger op de lijst wilde staan. Dat werd nummer 3. Hoewel de C^hristenUnie stemmen ver loor en de tweede restzetel niet kon behouden, kwam er toch een politiek vervolg. Bij de coalitieonderhandeling bleek het mogelijk een wethouders- post te verwerven. Tuk gaf aan dat hij een eventuele porte feuille economische zaken best zou willen aanvaarden. Dat gebeurde dus. Evenals bij zijn collega's gaat het om een 0.75 formatieplaats. "Ik ben piaktisch ingesteld", zegt Bert Tuk. Het onderdeel kunst en cultuur is voor mij op dit moment nog een zoge naamd buitenbeentje. Inte ressant, maar ik zal mij hierin extia moeten verdiepen. Ove rigens, de gehele portefeuille overziend is er aantrekkelijk veel afwisseling en dat is pret tig". Tuk verwacht een aantal, voor hem belangrijke kerkelij ke en maatschappelijke taken ook te kunnen voortzetten. Zoals zijn lidmaatschappij van de kerkenraad van de Doops gezinde Gemeente te Oud- doip, het voorzitterschap van de Consumentenbeurs "V-'ision en van het Mannencomité (MCGO) dat de jaarlijkse Man- nendag op Goeree-Overfiak- kee organiseert. Erf- en sierbestrating Firma J J. van Gurp Oudedijk 14, Ooltgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl Dagelijks actueel! Kijl( op: www.eilandennjeuws.nl OUDDORP - Morgen opent speeltuin De Flipjes haar poor ten weer en kunnen kinderen met hun ouders weer volop genieten van de vele speel toestellen. De openingstijden zijn t/ni 1 mei: op woensdag en vrijdagmiddag van 13.00- 17.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur, van 3 t/m 15 mei op maandag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur Deentree bedraagt 1,50 p.p. per dag. \'oor verdere openingstijden en meer info zie website www. speelluindefiipjes.nl. OUDDORP - IJsclub Ouddorp houdl donderdag 1 april haar jaarlijkse algemene ledenver- gatlering in het clubgebouw aan de Hofdijkseweg. ,'\lle leden zijn welkom. NIEUWE-TONGE - Na een lange koude winter opent zalertlag 3 april Faunapark Flakkee haar deuren weer. Er is de algelopen periode door alle vrijwilligers hard gewerkt om het park weer voor het publiek te kunnen ojjenen. Er is weer een aantal nieuwe die ren te zien waaronder stinkdie ren en verschillende soorten kangaroe's. Ook is de knuf- Iclwei aangepast. Dit is echt een kinderboerderij gewor den met een ezel, een pony, geiten, kalkoenen, een kip en een echte konijnenheuvel. Hel eerste nestje Vlaain.se reuzen is er inmiddels geboren. Het Faunapark is te vinden aan Duivenwaardsedijk 22 nabij Nieuwe-Tonge. Zie voor ope ningstijden en meer informatie website www.faunaparkflak- kee.nl of bel naar 06 10230303. De jaarlijkse krentenbrode- nactie van \'\'oord en Daad, die zaterdag 20 maart jl. werd gehouden, is weer een groot succes geweest: ruim 2500 broden werden verkocht en de netto opbrengst bedraagt ruim 3000, wat door de over heid zal worden verdubbeld. Iedereen die hieraan heeft bijgechagen - de kinderen die de krentenbroden hebben ver kocht, de chauffeurs die hen hebben begeleid, degenen die de verkoop hebben gecoördi neerd, maar ook iedereen die heeft gekocht - wordt hartelijk bedankt. ww.visser-visser.nl ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS. Telefoon: 0187 617 joo MIDDELHARNIS - Tijdens een bijzondere veigadering i.v.ni. het 25-jarig jubileum van de Christelijke gemengde zangvereniging Jeduthun" te Micidelharnis werden maar helst 18 jubilarissen - zangers van het eerste uur - gehuldigd. Het zijn de volgende leden: mevr. M. van .Assen, mevr. L. Boogerman, dhr. M. van den Boogert, mevr. Broere. mevr. J. van Dam, dhr. A.C. Kroos, mevr. D. Maliepaard, mevr J. Maliepaard, dhr. W.C. Melissant, mevr. L. de Munck, mevr. A.D. van Nimwegen (tevens 25 jaar secretaresse van het koor), mevr. L. Pille, mevr. J. Prinsen, mevr. E. Sala, mevr. B. van Seters, mevr. C. Ver- hage, dhr C. van der Waal en mevr. D. van Wageningen. Foto: iVim van Vossen Fotografie TUINHOUT EN SIERBESTRATING Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1