EHBO Middelharnis/Sommelsdijk huldigt drie jubilarissen Paaszangavond in de Nieuwe Kerk van Zierikzee Brandweer Dirksland eerste pp Provinciale wedstrijd Jane en Paul te Lintelo verbonden aan 'De Cocon' Open dag Van Weel-Beth^ll'a Geslaagde modeshow JOY kinderkleding r EIIAtlDEn-niEUWS Paasmarkt Paasfeest in de Doopsgezinde Kerk Inzamelen hulpgoederen Zangavond voor 'De Mantelienge' l;órTengëopS?oo?delS Ziekeiihuis trekt biina 5000 bezoekers Psalmzang rond Pasen Paaszangavond Paasbingo 'Amalia' zoekt rommel- marktspullen Koormuziek op Stille Zaterdag RTM museum start seizoen 2010 WilNA 18 DINSDAG 30 MAART 2010 Ue drie jubilarissen, v. l. n. r. .Jasper Hoek, Teus Koning enjohan Albrechts. I^IDDELHARNIS - Tij- jlens de jaarvergadering an EHBO-vereniging iliddelharnis/Sommels- lijk, die vorige week don- lerdag werd gehouden, ontvingen drie trouwe eden een speldje: een jouden en twee zilveren oor respectievelijk 50 en 15 jaar in het bezit zijn van en geldig EHBO-diplo- f)e jubilarissen kregen het peldje uitgereikt door de voorzitter van de vereniging, P. Bolkenbaas. Mevrouw Teus Koning-van der Wal is 50 jaar lid. Zij begon in 1960 gewoon met een EHBO-opleiding, maar werd steeds enthousias ter. Zij ging ook meespelen in een wedstrijdploeg en hielp bij de Jeugd A-opleiding op school en bij de vereniging. Zij stond altijd klaar om hulp te bieden bij sport- en andere evene menten. Ook bij de Avondvier daagse heeft zij menig blaar en voet verzorgd. Ook wds zij altijd genegen om de verband- dozen weer op orde te brengen na een oefenavond. Johan Albrechts is 25 jaar trouw lid. Hij volgt trouw de herha lingsavonden en verleent waar nodig eerste hulp. Als bad meester in het zwembad kon hij ook vaak zijn vaardigheden gebruiken: menig pleister is op een wondje geplakt omdat een kind viel of misstapte op de glijbaantrap. Daar werd 'altijd badmeester John bijgeroepen. Jasper Hoek begon ruim 25 jaar geleden met het helpen bij de Jeugd A-opleiding, cüe werd gegeven op de school waar hij werkte. Hij is nog steeds groepsleerkracht. Toen Jasper vervolgens het EHBO-diploma Foto: Wim van Vossen Fotografie behaalde, was hij besmet met het 'EHBO-virus'. Hij ver huisde vaak en overal waar hij woonde zocht hij een EHBO- vereniging op: in Rouveen, Zwijndrecht, Dokkum, St. Phi- lipsland en vanaf 2002 bij de vereniging Middelharnis-Som- melsdijk. Jasper bezocht trouw de avonden en helpt graag bij allerlei evenementen. Hij plakt op school veel 'EHBO-stickers', want zo noemt Jasper de pleis ters. De jubilarissen ontvingen van de vereniging bij hun speldje een boeket bloemen en een cadeaubon. i'TERIKZEE - Op zaterdag 3 iipril wordt een Paaszangavond jjehouden in de Nieuwe kerk te ,'ierikzee.Medewerking wordt erleend door het Christelijk jcmengd Eilandenkoor uit 'ierikzee o.l.v. Peter Wilde- ,nan en door Meisjes- en Kin- ilerkoor Jedaja' o.l.v. Henri- ette de Bat-van Maelsaeke. Het orgel zal deze avond worden bespeeld door Joost van Bel zen. Muzikale medewerking wordt verleend door Sjaak Ber- revoets (trompet), Elsa Won- dergem (viool) en Peter Wil deman (piano). Er staat zowel koorzang als samenzang op het programma. De opening en sluiting wordt verzorgd door ds. N. Donselaar. De avond begint om 19.30 uur, de kerk is open vanaf 19.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 2,50. Er wordt een collecte gehouden voor het Shaare-Zedek zieken huis te Jeruzalem. HERKINGEN - Op zaterdag 3 april organiseert EHBO-ver eniging Herkingen een Paas markt in verenigingsgebouw 'Ons Huis' te Herkingen. Er is van alles te koop, zoals Paas- en voorjaarsstukjes, kaarten, boe ken en tweedehands spullen. De opbrengst van de markt komt ten goede aan de EHBO- vereniging. De Paasmarkt wordt gehouden van van 10.00 tot 16.00 uur. De entree is gra- IDUDDORP - Zaterdag 20 naart werden in Ouddorp Provinciale brandweer- vedstrijden gehouden in Ie klasse 112. Blusgroep Ouddorp heeft de wed strijden georganiseerd, !wee banen voor ieder 10 jïloegen. Als scenario was gekozen voor twee realis- isch opgezette ongevallen vaarvoor met toestem- ning van het Waterschap ;en gedeelte van de Vrij- leidsweg was afgesloten )ni aan twee zijden een itantal voertuigen op te [itellen zodat op dit wegge deelte alle twee de banen (onden worden gespeeld. iet scenario op wedstrijdbaan zag er als volgt uit. Een luxe ivagen moest remmen voor ;:en overstekende fazant, de jlaar achteropkomende bus inet aanhanger van een bouw- :)edrijf kon dit niet aanrem- ;nen en raakte net de voorste ivagen. Door deze abrupte stop Helen er wat steigerplanken. een betonmolentje en een paar vaatjes zoutzuur van de aan hanger. Een daarachter rijden de bromfietser kon nog gedeel telijk remmen maar kreeg toch een duwtje van de erachter rijdende bestelbus en schoof daardoor onder de aanhanger, waar de bromfietser zelf niet meer vanonder kon komen. Achter de bestelbus kwam een vrachtwageir met oplegger die bovenop de bestelbus reed en waardoor brand ontstond, ter wijl de bestuurde van het busje met het hoofd tegen de voor stijl kwam en even bewusteloos raakte. Als de brandweer ter plaatse kwam werd deze opge vangen door de chauffeur van de voorste auto en de vrachtwa genchauffeur. Laatstgenoemde had lichte brandwonden aan zijn handen omdat de bluspo- ging die hij ondernomen had, mislukt was. Op baan 2 moest een luxe wagen remmen voor een overstekend dier, waardoor de bestuurder met het hoofd tegen de voorstijl kwam en bewusteloos raakte. De daar achter rijdende landbouwtrac- tor met wagen, geladen met aardappelkisten, gifspuit en een paar vaatjes landbouwgif kon net tegen de achterkant van de auto tot stilstand komen maar door deze actie viel er wel een aantal kisten en gifvaatjes van de wagen. De hierachter rijdende loodgieter kon door een noodstop net op tijd tot stilstand komen, maar de cv buizen die hij boven op het dak vervoerde, gingen een eigen leven leiden: één ervan door boorde de buik van de ach terop de wagen zittende boer. Achter de loodgieter volgde een vrachtwagen die niet op tijd kon remmen en tegen het busje van de loodgieter botste waarbij brand ontstond. Als de blusploeg ter plaatse kwam, werd men opgevangen door de loodgieter en de vrachtwagen chauffeur, die ook hier lichte brandwonden aan zijn handen had door een mislukte bluspo- ging- Aan het eind van de dag, nadat alle ploegen hun best hadden gedaan op de klussen die hen wachtten, gaf de jury uitleg en toelichting en was er de prijs uitreiking, die verricht werd door burgemeester Van de Velde van de gemeente Goede- reede. Op baan 1 werd de blusgroep van Maasdam/Puttershoek eer ste met een puntentotaal van 1409. Herkingen eindigde op de derde plaats met 1262 pun ten en Melissant met 1260 op de vijfde plaats. Op baan 2 behaalde de blus groep Dirksland de eer ste plaats met 1386 punten. Nieuwe-Tonge werd met 1194 punten zesde en Stad aan 't Haringvliet tiende met 1064 punten. De eerste drie plaatsen geven recht op deelname aan de volgende wedstrijdronde. OUDDORP - Iedereen wordt uitgenodigd om de Paasdien- sten bij te wonen in de Doops gezinde Kerk te Ouddorp. Het Paasfeest begint op Eerste Paasdag om 09.30 uur met een morgendienst waarin het gos pelkoor o.l.v. Petra Troost lie deren van hoop en opstanding zullen zingen. Voor de Duitse gasten wordt om II15 uur een dienst gehouden, waarin Pfar- rer Gerhard Gericke uit Diis- seldorf zal voorgaan en even eens het gospelkoor medewer king zal verlenen, 's Avonds is er een kerkdienst waaraan het Interkerkelijk Gospelkoor Reclaim uit Klundert o.l.v. Annemieke den Hollander meewerkt, aanvang 19.30 uur. Op Tweede Paasdag zullen de Paasvieringen worden afgeslo ten met een Paassamenzang, aanvang 10.00 uur. In de drie Nederlandstalige diensten, die tevens worden uitgezon den op Radio Goeree Lokaal (Ether 105.6 FM, Kabel 105.9 FM) gaat ds. J. Smink voor De organisten Ineke Sperling, Piet Westhoeve, Arjan Hui- zer en Jan Teeuw begeleiden in deze diensten de koren en de gemeentezang op orgel en vleugel. MIDDELHARNIS - Op zater dag 3 april kunnen van 9.30- 11.30 uur weer tweedehands goederen en/of medicijnen worden ingeleverd bij de Oost Europa Werkgroep Middel- harnis, in de loods aan Indu strieweg 17 te Middelharnis. Wie niet in staat is zelf spullen te brengen, kan voor het laten ophalen ervan bellen naar I v.d. Made (484228) of M.H Baan (603051). Op zaterdag 17 april organi seert het Gomité Ouddorp van Stichting Adullam Gehandi captenzorg een zangavond in de Rehobóthkerk te Sommels- dijk ten bate van logeerhuis I)e Mantelienge in Ouddorp. Medewerking zal worden ver leend door Het Ghristelijk Cemengd Rehobóthkoor te .Sommelsdijk, o.l.v. dirigent Al) Vroegindeweij en door het bovenbouwensemble van de Christelijke Scholengemeen schap Prins Maurits te Middel harnis o.l.v. dirigent Mar van der Veer. Beide koren zullen zowel afzonderlijk als geza- nienlijk optreden. De orgel begeleiding is in handen van dinator van het logeerhuis, dhr. J E. Nap, die ook iets zal vertel len over de werkzaamheden van Adullam en het logeerhuis, ten bate waarvan deze avond gecollecteerd zal worden. Ds. H. Lassche zal een meditatie te verzorgen. De aanvang is om 20.00 uur, de kerk gaat open om 19.30 uur. THOLEN - Op zaterdag 3 april vindt de Traditionele Zeeuwse Psalmzang weer plaats in de (;rote Kerk te Tholen. Ds. G.J. van Aalst heeft de algehele leiding en Martin Weststrate begeleidt de samenzang op het orgel. De aanvang is om 14.00 uur, de kerkdeuren gaan om 13.30 uur open. De entree is gratis. Wel wordt er een col lecte gehouden t.b.v. de The ologische school van de Gere formeerde Gemeenten. Van deze middag wordt tevens een live-GD opname gemaakt. DIRKSLAND - Grote Rotter damse ziekenhuizen waren al heel blij met de 1500 tot 2000 belangstellenden die daar tij dens de Dag van de Zorg een bezoek aan brachten, de Raad van Bestuur van het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis in Dirks land prijst zich dan ook geluk kig is met het grote aantal van 5000 bezoekers dat tijdens de landelijke open dag het 'eigen' ziekenhuis bezocht. Dit bete kende voor de medewerkers van het ziekenhuis een pluim voor al hun werk van de afge lopen weken. Zij hebben zich enorm ingezet om de bevol king kennis te kunnen laten nemen van hoe het in het zie kenhuis achter de schermen toegaat. Daarnaast hebben ze geprobeerd om het voor de bezoekers nog aantrekkelijker te maken door allerlei pro motiemateriaal uit de delen. Een aantal afdelingen had zich ingespannen om een presenta tie te maken over hoe het op hun vakgebied reilt en zeilt. Daarnaast waren ambulance, brandweer en Sigmateam pro minent aanwezig. Een aantal non-profit organisaties zoals het Astmafonds, het Reuma fonds, de Reumastichting, Stichting Ambulance doe een wens, de CVA vereniging, de MS patiëntenvereniging en de Hartstichting gaven ook acte de presence. Tevens hadden enkele bedrijven een stand gehutud om hun producten te laten zien. Elders in deze krant op de GuraMare pagina kunt u lezen wat er nog meer te doen is geweest. In ieder geval was het een zeer geslaagde dag voor zowel bezoekers'als medewer kers, waarbij de sterke band tvissen het ziekenhvtis en de bevolking weer heel nadrukke lijk naar voren kwam. STELLENDAM - Op 5 april houdt mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' uit Stellendam zijn jaarlijkse Paas zangavond in de Hersteld Her vormde kerk te Stellendam. De algehele leiding is in han den van dirigent C. de Geus. Oi'ganist is Jan-Willem Pieter- sen. De meditatie zal worden verzorgd door ds. G. Oorschot. Er zal ook een aantal gedich ten worden voorgedragen. De avond begint om 20.00 uur, de kerkdeuren gaan open om 19.30 uur. DIRKSLAND - Op dinsdag 6 april 2010 organiseert DKV weer een Paasbingo. Er zullen 15 normale ronden worden gespeeld en één superronde. De superronde heeft als hoofd prijs minimaal 50,-. Voor elke speler komt er 1,- per speler bij dus aan u hoe hoog deze prijs uiteindelijk is. Voor iedere bezoeker is er een leuke Paasattentie. De aanvang van de bingo is 19.30 uiu' en wordt gehouden in De Schakel. OUDDORP - Chr. Peuterspeel zaal 'Amalia' zoekt rommel marktspullen voor de zomer- fair van 22 mei. Gevraagd wordt o.a. speelgoed, klein huishoudelijk huisraad, boe ken, etc, (geen computers). U kunt uw spullen brengen inleveren aan het adres Duin kerkerweg 6 te Ouddorp. Wel graag even van te voren even bellen (0187 681914). THOLEN - Op zaterdag 3 april geeft Chr. Kamer koor 'Chantez a Dieu' o.l.v. Paul Heijboer een Passie- en Paasconcert in de Grote Kerk te Tholen. Naast koormuziek zullen er ook gedichten worden voor gedragen die nauw aansluiten bij de inhoud van de muziek. Op het programma staan wer ken van o.a. J.S. Bach, A. Lotti, E.F. Richter en H. Schütz. Eric Quist begeleidt het koor op orgel en zal enkele orgelwer- ken vertolken. De aanvang is om 19.45 uur. Toegangskaar- ten zijn verkrijgbaar in de kerk, maar kunnen ook vooraf worden gereserveerd via web site www.chantezadieu.nl. OUDDORP - Op Tweede Paas dag opent de RTM het muse- umstoomtramseizoen 2010. Op deze dag rijdt de eerste stoomtram van het seizoen om 11.45 uur vanaf de Remise/ Trammuseum, gevolgd door de stoomtram van 13.30 u. (tevens de boottram, met aan sluiting op rondvaartboot m.s. Grevelingen aan het eindsta tion Middelplaat Haven). De laatste stoomtram vertrekt om 15.30 uur. Voor de combinatie tram-rondvaartboot is een spe ciaal vervoersbewijs te koop met gezinskorting. De rond vaart duurt ongeveer twee uur -en bij terugkeer staat de RTM- stoomtram weer gereed. Begin 2008 is de Stichting RTM door de Minister van V&W erkend als officiële tramlijn, in 2007 door de Museumstich ting als Geregistreerd Museum en werd de verlenging naar de Middelplaat Haven geopend. Voor de toekomst staat nieuw bouw van een permanent museumgebouw en dit jaar een baanverlenging naar Scha- rendijke op het programma. In het huidige museum is de nieuwe tentoonstelling 'De M67, een speciale motorwa- gen' te bezichtigen, naar aan leiding van de indienststelling van deze markante motorwa- gen in de herfst van 2009. Er is voldoende parkeerruimte. OOLTGENSPLAAT - Op 24 maart vond in verenigingsge bouw Elthato een kindermo- deshow plaats, georganiseerd door JOY kinderkleding. Jon &Jade, Myrthe, Lisanne, Jose- lien, Martth, Daan en Eva, Rui ger en Ralf showden de nieuwe zomercollectie 2010. Ze deden dat ongedwongen en met veel enthousiasme. De collecties die geshowd werden waren van de merken Blue Seven, Not so Bad en Doerak. De kapsels waren gestyled door 'Haar Salon' te Ooltgensplaat. De moeders die mee liepen waren gekleed in de nieuw-e zomercollectie van Van Dam Mode te Mid delharnis. Alle gasten genoten van de gezellige middag en de kinderen kregen aan het einde van de modeshow een bal lon mee naar huis. Voor meer informatie en een uitgebreide fotosessie zie website wwwjoy- kinderkleding.nl. Op de foto de deelnemers aan de kindermodeshow. MIDDELHARNIS - Vanaf 13 april zijn twee nieuwe 'gezichten' verbonden aan Centrum De Cocon: het echtpaar Jane en Paul te Lintelo. Jane is erkend natuurgeneeskundig the rapeut en mental coach, gespecialiseerd in o.a. Bachbloesems en EMDR, (Eye Movement Desensiti- zation and Reprocessing, een oogbewegingtechniek voor traumaverwerking) aangesloten bij de Ver eniging Integrale Vita- liteitkunde (VIV). Paul is erkend natuurarts en homeopaat, BIG geregi streerd en aangesloten bij de Artsenvereniging voor Biologische en Natuurlij ke Geneeskunde (ABNG- 2000). Bij Jane kunt u afspraken maken om vitaliteit, balans, ritme en evenwicht terug te brengen in het leven. Ook voor het oVerwinnen van aller lei angsten, obsessies en versla vingen kunt u bij haar terecht. Bijvoorbeeld diverse kinder angsten, examenangst, angst bij het autorijden, spreken in het openbaar of sollicitatiege sprekken. Haar aanpak is erop gericht om de regie te houden of terug te krijgen over het eigen leven en keuzes te maken die krachtig en blij maken. Jane te Lintelo heeft sinds 1995 een praktijk. Voor afspraken kunt u bellen naar 06 54713090 (voicemail inspreken) of mai len naar info@emotie-ehbo.nl. Zie voor meer informatie web site www.emotie-ehbo.nl. Bij Paul kunt u terecht voor het ontgiften en ontzuren van het lichaam, anti-ontsteking behandeling en ontstressing. Behandeling is vooral gericht op het vergroten van het zelf- herstellend vermogen van het lichaam. De directe winst is energieverbetering, een gro tere vitaliteit, een goede slaap, een beter humeur en zin om dineren w<'er aan te pakken. Verder' biedt hij ondersteu nende therapie bij botbreu ken, operaties, chemotherapie en bestraling. Ook kunt u er terecht voor herstel en balans na medicijnvergiftiging, nar cose, vaccinatie, voedselvergif tiging en langdurig hormoon- gebruik (o.a. 'de pil'). Tevens biedt hij begeleiding bij zwan gerschap en geboorte. Paul te Lintelo heeft sinds 1979 een praktijk. Voor afspraken kunt bellen naar 06 12161602 (voi cemail inspreken) of mailen naar dr.telintelo(gxs4all.nlZie voor meer informatie website www.homeopathie-natuurarts. nl. Jane en Paul te Lintelo.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 18