BADMODE NACHTMQiE LINGERIE BEENMODE ONDERMODE Plezier in het werk staat voorop WW lllÜIIII Nieuwe toiletwagen bij DeltaRent kijk voor de foto's v^ de kollekties op w^ w M\f texmod.nl EEN TOPCOLLECTIE BADKAMERS EN TEGELS 1 ^TEGELHUIS WWW,TEGELHUIS.NL Lenie Tanis van De Korenbloem: Tweedehands kleding en andere spullen gevraagd Pollies IJssalon opent seizoen met fancy fair 1 i!^Üfessss^-« Wm lêxtielhuis MODERN Euroflorist Bruidsboeketten Outdoor kleding Poteravond ANBO 'De Moerbei' weer open 'Krijt op tijd' zoekt nieuwe leden raadhuisstraat 17 OUDDORP (0187) 68 12 03 I Ma t/m Do 8.30-12.00 en 13.00-17.30 uur Vrijdag 8.30-12.00 en 13.00-20.30 uur Zaterdag 8.30 t/m 16.30 uur Een unieke collectie wand- en vloertegels, prachtige badkamers en de mooiste tegelvloeren. Welkom in onze, volgens velen mooiste, showroom in Barendrecht. Meer dan 2000m^ inspiratie met de nieuwste trends en materialen. Tegelhuis Badkamers en Tegels bestaat in 2010 precies 30 jaar. Reden om het hele jaar door onze klanten extra te verrassen met speciale acties. De eigen vakmensen van Tegelhuis Badkamers en Tegels verzorgen indien gewenst ook de complete installatie van uw badkamer en tegelvloer. Vraag naar onze vriendelijke prijzen en verrassend snelle levertijden. Wij zijn ook 2e paasdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur Deventerseweg 11 Barendrecht Vaanpark 4, afslag Ikea Telefoon 0180-646810 Geopend van dinsdag t/m zaterdag GOEDEREEDE - Toen Lenie Tanis zo'n vijftien jaar geleden haar bloe menwinkel in Goedereede begon, had zij natuurlijk goede hoop dat bloem- binderij De Korenbloem een succes zou worden. Haar hoop is bewaarheid geworden. Inmiddels is de bloemenwinkel aan de Kerkstraat niet meer weg te denken uit Goedereede en weten niet alleen de klanten uit de omgeving maar vanuit heel Neder land de winkel te vinden. Deze maand viert de fami lie Tanis het derde lus trum van De Korenbloem. Door Dorien Kickert Het ondernemerschap is Lenie Tanis van jongs af aan met de paplepel ingegoten. De wens om een eigen winkel te begin nen was destijds dan ook niet verrassend. Met drie - toen nog kleine - kinderen zovi een winkel aan huis goed te doen moeten zijn, was haar overwe ging. En een bloemenwinkel was er nog niet in Goederee de. Samen met haar moeder Maaike Tanis ging Lenie de bloemistenopleiding in Rotter dam volgen. De fijne kneepjes van het bloembinden heeft de bekende meesterbinder Aad Uffelen hen bijgebracht. Toen vervolgens de garage werd uitgeruimd en ingericht, was bloembinderij De Korenbloem een feit. "Een korenbloem is een pure bloem, daar hou ik van. Ik ben dol op blauw. Dat is terug te vinden in mijn snij bloemen. In feite koop ik alleen wat ik zelf mooi vind en volg ik mijn eigen gevoel. Gelukkig waarderen mijn klanten dat ook. Daarbij is een goede kwa liteit van de snijbloemen van Deze maand viert de familie Tanis het derde liutrum van De Korenbloem. groot belang. Wij kopen onze bloemen vers, rechtstreeks op de veiling. Daar kennen ze ons inmiddels goed en weten ze precies wat wij graag willen hebben. Het gebeurt dan ook wel dat er bij de veiling al bloe men voor mij apart zijn gezet, omdat ze weten dat die hele maal mijn smaak zijn," vertelt Lenie enthousiast in haar grote woonkeuken achter de winkel. Die winkel beslaat inmiddels allang niet meer alleen de gara ge, maar is in de loop der jaren uitgebreid met een stukje van het ernaast gelegen woonhuis. De bloemen worden per stuk verkocht en het boeket wordt, onder de ogen van de klant, op de toonbank samengesteld. "Zo kan iedereen precies zien wat je doet, daar hebben wij bewust voor gekozen. Ik sta samen met onze vaste medewerkster Diana Grinwis in de winkel, waarbij mijn moeder inspringt als het druk wordt. Het is ontzettend leuk werk, we hebben het erg gezellig met elkaar Hoe druk ker het wordt, hoe meer ple zier we in het werk hebben.Dat is belangrijk, want anders hou je het niet vol om zes dagen in de week, en soms ook nog wel eens 's avonds, te werken. Mijn hart zit er echt in." De winkel heeft eveneens veel zakelijke klanten uit de omge ving, waar wekelijks nieuwe boeketten worden afgeleverd. Omdat De Korenbloem aange sloten is bij Euroflorist worden er eveneens bestellingen van uit heel Nederland gedaan. De winkel bezorgt van Ouddorp tot en met Mjddelharnis. In Goedereede zelf is dat gratis, buiten Goedereede wordt een vergoeding gerekend. Foto: Wim van Vossen Fotografie Vooral uit het contact met de klanten put Lenie veel voldoe ning. Goedereede is een kleine gemeenschap met een grote onderlinge betrokkenheid. Als echte Goereese kent ze de meeste mensen uit de buurt en kent ze hun persoonlijke voor keur. Dat komt vaak goed van pas. "Als wij bijvoorbeeld rouw- werk moeten maken, probeer ik dat zo goed mogelijk af te stemmen op de smaak van de overledene. Dat is erg dank baar werk. We maken zelf de bijpassende linten met onze eigen lintenmachine. Maar ook bij geboortes of huwelijken proberen wij in de stijl van de klant iets te maken. Dat is altijd een mooie uitdaging." Natuur lijk maak je in de loop de jaren van alles mee. Samen met Dia na vertelt zij het verhaal van het bruidsboeket dat op het laatste moment nog moest wor den gemaakt. De bruidegom had helemaal' vergeten ;het boeket te bestellen, dus toen de ceremoniemeester de winkel instapte om het boeket op te halen, lag er niets klaar. Terwijl het bruidspaar met de brui loftsgasten al paraat stonden om naar de trouwzaal te ver trekken, vervaardigden Lenie en Diana aan de hand van de beschrijving van de trouwjurk onder hoogspanning een mooi bruidsboeket. "We hadden toe vallig precies de juiste kleuren in huis. Dat zijn natuurlijk bij zondere gevallen die je niet snel vergeet. Net als het bruids boeket met brandende lichtjes. Dat bruidspaar ging 's avonds naar een musical en de bruid had haar lichtgevende boeket bij zich. De volgende morgen kwam zij langs om te bedan ken en ze vertelde dat het een geweldig effect had gehad in het donker We hadden er samen meer dan twee uur aan gewerkt dus dat was leuk om te horen." Zo'n twee jaar geleden werd het assortiment snijbloemen en planten uitgebreid met woonaccessoires van de mer ken Baroque en J-Line en bui tenkleding. "Ik ben zelf een echt buitenmens, dus het leek me wel een aardig idee om dit erbij te doen. We hebben nu outdoor kleding van de mer ken Hunter en Lee Vally en laarzen van John Bardale. Als speciale jubileumactie geven wij onze klanten tot eind april 20% korting op deze artike len." Gevraagd naar eventuele plannen voor de toekomst is Lenie Tanis duidelijk: "gewoon doorgaan zoals we dat gewend zijn, want dat geeft de meeste voldoening. De klanten waar deren onze stijl. Wat wil je dan nog ineer?" ANBO M&W Flakkee organi seert op woensdag 14 april een poteravond (speciaal streek- gerecht) in Restaurant Expo Delta te Stellendam. Deelname kosten 18 p.p., de aanvang is om 19.00 uur. Iedereen, lid of geen lid, jong of oud, is welkom. Opgeven kan via tele foonnummer 06 20631663. OUDDORP - Na een lange winter word het dan toch voor jaar in kwekerij 'De Moerbei'. Helleborussen sieren het bos pad en de bollen steken een voor een hun neus boven de grond. De knoppen worden dikker en de planten lopen uit. Salamanders en kikkers komen tevoorschijn en de schildpad is wakker. De mees- jes vechten om een nestkastje en de eerste kip is broedziek. Er is dus weer van alles te zien in 'De Moerbei'. De kwekerij is groter geworden, zo ook het assortiment. Er zijn diverse vas.te planten en kinderen kun nen iets leuks maken terwijl de ouders door de tuin dwalen. Met ingang van 1 april bent u weer van welkom in de tuin en de kwekerij, die geopend is op donderdag en vrijdag van 9.00-16.00 uur en zaterdag van 9.00 -13,00 uur. De Moer bei is te vinden aan Havenweg 20 te Ouddorp. biljartvereniging 'Krijt op Tijd' is op zoek naar nieuwe leden. De speelavond is op woensdag vanaf 19.30 uur in het wijkge- bouw van De Zwaluw, geves tigd in 'Den Hoogen Caemer', aan de sperwer te Sommels- dijk. Voor meer info: tel. 0187 611779/ DIRKSLAND - De Activitei tencommissie van de Gerefor meerde Gemeente van Dirks- land is op zoek naar goede tweedehands dames-, heren-, en kinderkleding. Heeft u deze kleding over en wilt u dat kwijt? Dan kunt u het (alle maten) inleveren ten behoeve van de verkoping tijdens de Activiteitenmarkt van 26 juni. Ook handdoeken, theedoe ken, lappen stof, lakens, four- nituren, luiers, knopen, band, kant, schoenen, hoeden, tas sen, kledingrekken en han gers zijn welkom. U kunt uw spullen iedere dinsdagmiddag tussen 13.15 en 14.30 uur inle veren aan het adres Vroonweg 3 te Dirksland, of na telefo nisch overleg (0187 605137). U kunt de spullen - schoon, heel en bruikbaar - ook iedere donderdagmorgen en eerste zaterdag van de maand tussen 9.00 en 12.00 uur inleveren in 't Loodsje aan de Onwaardse- dijk, tussen de nrs. 5 en 7 links naar beneden, voorbij timmer man Koos van Lenten. OU DE-TON GE - DeltaRent is de laatste twee jaar heel actief met het leveren van voorzie ningen op diverse evenemen ten. Vanwege de toenemende vraag naar sanitaire voorzie ningen met een grotere luxe heeft DeltaRent onlangs een nieuwe mobiele toiletwagen aan het verhuurassortiment toegevoegd. De mobiele toi letwagen heeft een gescheiden dames- en herenafdeling. In het damesgedeelte zijn vier toiletten en twee wasbakken aanwezig. In het herenge deelte zijn twee toiletten, twee urinoirs en eveneens twee wasbakken aanwezig. In beide gedeelten is elektrische ver warming geplaatst. De wagen weegt 1.500 kg., is 5,70 m lang, 2,40 m breed en kan door ver schillende typen personenwa gens getrokken worden. De mogelijkheid bestaat dan ook om de wagen zelf op te halen in Oude-Tonge, wat uiteraard een besparing betekent op de kosten. Voor meer informa tie over de mogelijkheden of het huurtarief kunt u contact opnemen met DeltaRent, Boe zemweg 6 te Oude-Tonge, tel. 0187 645133, website: www, deltarent.nl. IJssalon Polhes aan de Molendijk in Oude-Tonge. OUDE-TONGE - Zaterdag 3 april opent Pollies IJssalon het ijsseizoen met een fancy fair/ rommelmarkt. Dit staat in het teken van de stichting Join 4 Energy, dat verbonden is aan stichting Energy 4 All. Deze stichting haalt geld op voor onderzoek naar energiestofwis selingsziekten, met als uitein delijke doel een medicijn tegen deze ziekte. Voor meer infor matie over deze stichtingen zie de websites www.energy4all.eu en wwwjoin4energy.nl. Op de fancy fair is een aantal stands, ondermeer van Selma Chapel met Tiffany glaswerk, wand en hanglampen en raam hangers, C. Kromdijk met machine borduren, Ineke Geelhoed met cadeaudoosjes en kaarten, Danine van Balen met zelfgemaakte kettingen en armbandjes en Paul van Kem pen van easy ring. En natuur lijk Pollies IJssalon en hun Pol lies Chocolaterie met bonbons, truffels en paaseieren. Verder zijn er deze middag diverse optredens, o.a van Wico Jazz, en worden er kruud- plaetjes, pannenkoeken, wafels en Flakkeese poters gebakken. Ook zijn er pony's waarop een rondje meegereden kan wor den. Voor de kinderen is er een strippenkaart te koop waarmee ze oud-Hollandse spelletjes kunnen doen, zoals koek- e]i snoephappen, eieren beschil deren en zaklopen, en ze kun nen geschminkt worden. De schoolkinderen gaan hun overbodige spulletjes verko pen voor de stichting en krij gen op deze dag 2 bollen ijs cadeau. Het derde bolletje ijs is deze keer niet gratis, maar de opbrengst gaat naar Join 4 Energy. Als kinderen alsnog mee willen doen kunnen ze zich nog opgeven bij Pollies IJssalon, tel. 0187 641147, Bij voldoende deelname zal er ook een sponsorloop gehouden worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 10