Tieleman Keukens en Knöps Groep hebben veel te bieden op Paasshow Kent u iemand die een Koninklijke onderscheiding verdient? Ook burgemeesters zetten zich in tijdens NL DOET 'n Dagje Middelharnis: Op heterdaad aangehouden eilahdeii-iiieuws Tweede Meinnenzangavond komt eraan EIIAtlDEn-niEUWS Mutaties in commissies gemeente Goedereede MIDDELHARNIS - Na het succes van vorig jaar, slaan Tieleman Keukens en de Knöps Groep opnieuw de 'landen ineen. Op vrijdag i, zaterdag 3 en maandag S april houden deze twee ichte Flakkeese bedrijven jen wervelende auto- en ceukenshow. Dit in combi- latie met een zeer gevari- jerde consumentenbeurs. Ongetwijfeld zal het aan trekkelijke programma velen verleiden tot 'n onvergetelijk dagje Mid delharnis. Of ze nu bewo ners zijn van 'hét kookei- iand van Nederland' of van ver daarbuiten. Paasactie 2010 Voorjaar In de achterliggende weken hebben meerdere inwoners van Goeree- Overflakkee een Konink lijke Onderscheiding uitgereikt gekregen. Ook anderen die zich geduren de lange tijd hebben inge zet voor de samenleving kunnen in aanmerking komen voor een onder scheiding. Algemene of Bijzondere gelegenheid? Op tijd aanvragen Vooraf informeren De inhoud van het voor stel Meer informatie opbrengst eerste avond kreeg bestemming Rommelmarkt, antiek en curiosa Groen Workshop t.b.v. 'Adullam' Kinderexcursie 'Lentekriebels' Informatie over whiplash Bingo bij ANBO !'AC;iNA2 Door Kees van Rixoort De Paasshow is zowel voor Tieleman Keukens als voor Ie Knöps Groep een traditie. Het autobedrijf in Middelhar- lis startte er al in 1966 mee, erwijl Tieleman Keukens •en jaar later de eerste Paas- how hield. Overigens heette Ie zaak toen nog Keukencen- rum Tieleman en was de ves- igingsplaats Melissant. In juni ,*008 verhuisde Tieleman naar Middelharnis, waar sindsdien olgens velen de mooiste keu kenshowroom van Nederland e vinden is. Oat Tieleman Keukens en de ivnöps Groep elkaar gevonden 'lebben, is niet vreemd. Beide jedrijven hebben een uitste kende naam opgebouwd in de erre omgeving en liggen sinds ;008 op een steenworp afstand an elkaar. Bovendien stellen leide veel belang in ouderwet se service, het leveren van ver- rouwde kwaliteit en het voe ren van een consistent beleid met veel aandacht voor duur zaamheid en maatschappelijk .erantwoord ondernemen. \1 deze elementen komen tot uiting tijdens de Paasshow- op i, 3 en 5 april. Wat beide Flak keese ondernemingen ook )indt is dat de directeuren, Jan Tieleman en Herman de Blok, ■Ikaar al sinds de HBS kennen. i)e Blok, lachend: "Ik heb Jan Tieleman lang geleden nog 'ijn eerste auto verkocht: een )pel Ascona." Tieleman Keukens presen- eert tijdens de Paasshow meer lan zeventig keukenopstellin- -;en, waarvan vijftien nieuwe Jan Tieleman (l.) en Herman de Blok zijn helemaal klaar voor hun Paasshow. Foto: Wim van Vossen Fotografie. modellen. Het publiek kan o.a. de nieuwe Tieleman Exclusief modellen zien en alle nieuw tjes op keukengebied beleven. Iedereen die tijdens de show dagen een afspraak maakt of een keuken koopt - dat laatste is nu ook mogelijk op de show dagen - deelt mee in de specta culaire Paasactie. "We houden dit nog als verrassing", glim lacht Jan Tieleman. Door de hele showroom staan heerlijke lekkernijen klaar om het dagje Middelharnis extra feestelijk te maken. "Alles draait om woon-, kook- en keukenbeleving", blikt Jan Tieleman vooruit naar 2, 3 en 5 april. Naast keukens en keukennoviteiten heeft de showroom aan de Korendreef met een sfeervolle 'kook- en woonbeurs' veel meer in huis. Het aanbod is gevarieerd: van een gratis interieuradvies en wetenswaardigheden over architectuur tot interessante aanbiedingen op het gebied van meubelen, apparatuur en mengkranen, maar ook show- roomkeukens. En van de aller laatste kooktrends tot culinaire hoogstandjes, mooie wijnar rangementen en Flakkeese streekproducten (waaronder geitenijs van De Mèkkerstee), die ook geproefd kunnen wor den. Op Tweede Paasdag ver zorgt Miele een demonstrade van onder andere stoomko- ken. Tijdens de showdagen is er, zoals altijd bij Tieleman Keukens, ook aan de kinderen gedacht. Er zijn diverse acti viteiten zoals film kijken in de bioscoop, spelen in het Play station Centre, kleuren in cle speelruimte. Voor begeleiding van de kinderen is gezorgd. Net als Tieleman Keukens zet de Knöps Groep de deu ren wagenwijd open tijdens de Paasshow. Het aiUobedrijf pakt uit met de gloednieuwe Opel Astra en de nostalgische 'lll'-modellen, ontworp'en in het kader van het 111 -jarig bestaan van het Dv\itse auto merk. Te zien is ook de Che vrolet Spark, de opvolger van de Matiz. Daarnaast kan het publiek van beide merken het hele modellenprogramma zien én kennisnemen van het geva rieerde aanbod aan occasions. In totaal presenteert Knöps meer dan honderd gebruikte auto's. Allemaal tegen aan trekkelijke prijzen en gunstige inruilcondities. Bezoekers v^n de Shell-tankstations van de Knöps Groep - in Middelharnis en in Ouddorp - ontvangen tij dens de Paasshow een vrolijke voorjaarsverrassing. In combinatie met de auto show biedt Knöps het publiek een attractieve lenteshow. "Het voorjaar staat voor de deur en dat kan iedereen ervaren die onze consumentenbeurs bezoekt", aldus Herman de Blok. Wie aan voorjaar denkt, zal veelal denken aan zonwe ringen, tuinideeën en fietsen. Lokale ondernemers op deze gebieden zijn dan ook present op 2, 3 en 5 april. Ook de laatste trends op het gebied van video, audio en plasma/led komen aan bod, naast de meest trendy en sportieve kinderkleding. Kun stenaar Kees Dirkzwager expo seert en verzorgt een workshop voor kinderen. Bovendien gaat een aantal leden van muziek vereniging Apollo uit Nieuwe- Tonge kruudplaetjes bakken en verkopen. De opbrengst is voor de vrijwilligers van de vereniging, die dit jaar 90 jaar bestaat. Daarmee laat de Knöps Groep, net als Tieleman Keukens, zien de maatschappelijke omgeving belangrijk te vinden. Beide bedrijven tonen, zeker tijdens de Paasshow, dat Goeree-Over- flakkee (hét kook<;iland van Nederland) een bezoekje meer dan waard is. Dat en de ver trouwde degelijkheid, opge bouwd door decennialang een degelijk en klantgericht beleid te voeren in een steeds sneller veranderende wereld, komen mooi naar voren in het eigen krantje, dat huis-aan-huis ver spreid zal worden. Het krantje ziet er historisch uit en toont het plezier, de kwaliteit, de betrokkenheid en de ouder wetse service van Tieleman Keukens en de Knöps Groep. Niet in de laatste plaats toont de opvallende courant - met de titel 'n dagje Middelhar nis - de goede samenwerking tussen beide bedrijven. "Wij versterken elkaar", zeggen Jan Tieleman en Herman de Blok, "in samenwerking met diverse lokale bedrijven. Onze Paas show vormt een ware happe ning. Iedereen is welkom!" GOEDEREEDE - AJs gevolg van de verkiezingen en na afronding van de coalitiebe sprekingen en wethouders kandidaatstelling, zijn er o.a. diverse mutaties ontstaan in raadscommissies, presidium en comité stedenband in de gemeente Goedereede. De raadscommissie Grondge biedzaken komt onder voor zitterschap van P Polie (VGB), met vervanger H. v.d. Meer (VVD). Leden zijn PC. Grinwis en T. Human (SCiP), mevrouw E.P Mastenbroek (VGB), A.J.C, v.d. Vlugt (CDA), H. v.d. Meer en J. Goemaat (ChristenL'nie). De raadscommissie Publiek- zaken staat onder leiding van mevrouw T. Poort (Pvd.A), met vervanger J. Klepper (SGP). Leden zijn K. Soete- man (SGP) en C:.G.M. Grinwis (SGP), mevrouw M. \an Heest (VGB), mevrouw E.B. Keijzer (C;DA), B, van Dam (PvdA), mevrouw A.J. Rijerkerk (VVD) en M. Koese (ChristenL'nie). Het presidium staat onder lei- DINSDAG 23 MAART 2010 ding van burgemeester (,J. van de Velde (plaats\er\angei J.Klepper), namens de colle gepartijen mevrouw M. van Heest en namens de niet col legepartijen H. van der Meer. Griffier is D.A. Koppenol. In het comité Stedenband Ladek Zdroj worden vanuit de raad aangewezen B. van Dam en H. v.d. Meer In de auditcoin- missie worden vanuit de raad mevrouw E.B. Keijzer en B. van Dam aangeduid. Tenslotte in de identiteitsraad Zorgcen trum De Vliedberg namens de raad mevrouw A.J. Rijerkerk en K. Soeteman. (Teht: Jaap Ruizeveld) Wie verdient een lintje? Nage noeg iedereen kent wel iemand die in zijn of haar vrije tijd maatschappelijk actief is, zon der daar zelf profijt van te heb ben. Vaak zonder eigen belang en in alle bescheidenheid. Deze mensen komen ook in aan- merkiiig voor een Koninklijke onderscheiding, net als ieder ander die bijzondere verdien sten voor de samenleving heeft geleverd. Ook iemand die in zijn of haar werkkring bijzon dere prestaties levert kan wor den onderscheiden. Maar dan moeten ze daarvoor wel eerst worden voorgesteld. Een onderscheiding kan wor den uitgereikt tijdens de Alge mene gelegenheid (AG), ook wel bekend als de 'lintjesregen' op de dag vóór Koninginne dag. Ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin worden mensen die zich op een bijzondere manier ver dienstelijk hebben gemaakt voor de samenleving konink lijk onderscheiden. Ook tij dens een Bijzondere gelegen heid (BG) kan een Koninklijke onderscheiding worden uitge reikt. Dit kan een afscheid, een jubileum of een andere bijzon dere gebeurtenis zijn. De gele genheid moet dan wel betrek king hebben op de geleverde prestaties. De behandeling van een voor dracht kost veel tijd. Voor de AG voor 2011 moet uw aan vraag vóór 1 juli 2010 bij de burgemeester zijn ingediend. Voor de uitreiking van een lint je bij een BG moet uw voorstel tenminste zes maanden van tevoren ingediend zijn. Het is verstandig om eerst contact op te nemen met de kabinetsmedewerker bij de gemeente. Wanneer u in grote lijnen de verdiensten aangeeft kan een inschatting worden gemaakt of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een Koninklijke onderscheiding. Wilt u voor iemand een Koninklijke onderscheiding aanvragen dan moet u hier voor een voorstel inaken. In uw voorstel moet u uiteraard ook motiveren waarom ii de betrokkene voordraagt. Een eenvoudige opsomming van functies, zonder dat wordt ingegaan op de verdiensten van cle betrokkene, is niet toe reikend. Dat maakt het immers nagenoeg onmogelijk om tot een weloverwogen voordracht te komen. In uw motivatie moet u een antwoord gegeven op vragen zoals; welke activi teiten verricht de kandidaat, waarom zijn de verdiensten zo bijzonder, wat is het belang voor de sanienkning, in welke perioden is de kandidaat actief geweest, is de kandidaat lokaal, regionaal, landelijk of interna tionaal actief en is er sprake van een vergoeding voor deze activiteiten? Het voorstel moet ondersteund worden door verklaringen van personen of instellingen, die de bijzon dere verdiensten nauwkeurig omschreven hebben. L' ziet dat er met grote zorgvuldigheid te werk wordt gegaan, want een Koninklijke onderscheiding is echt iets liijzonders. Een voorstelformulier kunt u aanvragen op het gemeente huis of downloaden op www. lintjes.nl. Op deze website is ook de procedure na te lezen. Indien u nog vragen heeft kunt u contact opnemen met de kabinelmedewerker in het gemeenteUuis. ;)UDDORP - Een 47-jarig:e inwoner uit Vlaardingen is '.aterdagmorgen op heterdaad langehouden voor inbraak in en auto. Rond kwart voor elf neldde een vuurtorenwach- er dat hij had gezien dat een )lanke man inbrak een aan de iroenedijk geparkeerd staan- le auto. De verdachte was ervolgens weggereden in een Citroen Xiantia. Vgenten namen positie in op iet Ted Jansenplein waar de man even later langs kwam. Hij werd aangehouden en de luto werd in beslag genomen. Oe bestuurder, een 47-jarige V'laardinger, bleek ook niet in iet bezit van een rijbewijs. In de auto van de verdachte zijn geen gestolen goederen aange troffen. Na onderzoek en contact met de te naam gestelde van het kentekenbewijs bleek dat de kentekenplaten alsmede de auto waren gestolen. De eige naar van de kentekenplaten had aangifte gedaan. In de afgelopen maanden was met deze platen meerdere keren getankt zonder te betalen en waren diverse verkeersover tredingen gemaakt. Ook de eigenaar van de gestolen auto had aangifte gedaan. De poli tie zet het onderzoek voort. De verdachte is ingesloten voor nader verhoor Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187) 471020 E-mail; info@eilandennieuw5.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweijiaeilandennleuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk voor 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.103 Lid NMP Van toepassing rijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). GOEREE-OVERFLAKKEE - De mannenzangavond, gehou den op 13 november 2009 in de Rehobóthkerk te Sommelsdijk, is een geweldig succes gewor den. Meer dan 500 mannen, waaronder een 100 stemmig mannenkoor dat de bovenstem zong, van het gehele eiland en daarbuiten hebben van harte Psalmen en geestelijke liederen gezongen. Dankzij de spon sorgelden, de gehouden col lecte en de opbrengst van de CD "t Oog omhoog, het hart naar boven', kon een bedrag van 1000 worden overge maakt naar hospice 'Calando' en een bedrag van 1500,00 naar 'Het Geheim van Goe ree-Overflakkee'. Beide orga nisaties waren zeer getroffen door deze gaven. Deze mooie CD is overigens nog steeds te koop bij de boekhandels Van der Boom ie Sommelsdijk en Akershoek te Ouddorp. Tevens is de CD voor 15 te koop bij RM. van der Kraan, Roemer Visscherstraat 2 te Sommels dijk, tel. 0187 480111, e-mail p.v.d.kraan(a)kpnplanet.nl. De voorbereidingen voor de Mannenzangavond 2010 zijn inmiddels in volle gang. Deze zal vrijdag 12 november 2010 worden gehouden, opnieuw in cle Rehobóthkerk en ditmaal onder het thema 'Nu reis ik getroost'. De vier voorafgaan de vrijdagavonden zal het 100 stemmig mannenkoor o.l.v. dirigent Ab Vroegindeweij de bovenstem weer oefenen. Het koor zal op het orgel weer wor den begeleid door Johan van Wijk. Gezien het succes van de eerste Mannenzangavond is te verwachten dat de belangstel ling dit jaar weer zeer groot zal zijn. Evenals vorig jaar zal er ook nu weer een CD-opname van worden gemaakt. Er is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar voor mannen die op de tweede Mannenzang avond de bovenstem willen zingen. Zij kunnen zich opge ven bij RM. van der Kraan, bij voorkeur per e-mail (zie hier boven). Mannen die zich per formulier hebben opgegeven, hoeven dit niet opnieuw te doen. SOMMELSDIJK - In verpleeg huis De Samaritaan wordt zaterdag 27 maart vanaf 9.00 uur de rommelmarkt weer gehouden. Er is voor elk wat wils. Ook de schuur, naast het hoofdgebouw, met antiek en curiosa is van 9.00-12.00 en van 13.00-15.30 uur geopend. De opbrengst van de verko ping komt volledig ten goede aan de welzijnszorg, dus aan de bewoners en dagbehandeling cliënten van De Sainaritaan. OLDDORP - Op 31 maart wordt in verenigingsgebouw Eben Haëzer te Ouddorp een Groen Workshop worden gehouden met mecïewerking van Bianca Groeneveld. Dit ten bate van Adullam Gehandicap tenzorg. Deelname kost 15, incl. koffie/thee. Deelnemers dienen zelf een snoeischaar mee te nemen. De aanvang is om 19.30 uur Opgeven kan bij Hester Grinwis, tel. 0187 683244. OUDDORP - De lente is begon nen. Daarom organiseert IVN- GO zaterdagmiddag 27 maart een excursie voor kinderen vanaf 8 jaar. De ontdekkings tocht gaat over de Kleistec te Ouddorp. Je gaat op zoek naar de eerste bloeiende plant jes, speurt naar beestjes in de strooisellaag, onderzoekt bomen en doet proefjes over het ^'eer. Ook ga je op zoek naar cle hommelkoninginnen. Ze zijn nog inaar een paar dagen wakker na hun winter slaap. En wie weet, zijn er ook padden te vinden. Heb je zin om mee te gaan, dan kun je je aanmelden bij VVV Ouddorp, tek 0187 681789. De start is om 13.30 bij de ingang van de Kleistee aan de Dirkdoensweg te Ouddorp. De excursie duurt ongeveer twee uur. Deelname kost 1,50 p.p. DIRKSLAND - Het Whiplash Informatiecentrum 'Europa' houdt op donderdag 25 maart van 10.00 tot 12.00 uur in het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland een informatie middag over whiplash. Erva ringsdeskundigen geven ant woord op allerlei vragen over whiplash, whiplashvriendelijke behandelaars en juridische afhandeling van uw (letsel) schade. De toegang is gratis. Zie voor meer informatie web site www.whiplash-info.nl. MIDDELHARNIS - Zaterdag 27 maart houdt ANBO M&W Flakkee een bingo in De Staver, aanvang 19.30 uur. Iedereen, lid of geen lid, is welkom. GOFDEREEDE/DIRSKIJiND - Niet alleen op Tweede If.amerniveau, maar ook de 'lagere' overheden waren afge lopen vrijdag actiefin het kader van NL DOET. In Goedereede Havenhoofd gingen burgemeester van de Velde en weihouder Admiraal van de gemeente Goedereede bij bejaarde imuoners van de gemeente langs de deur om ze een bloemetje aan te bieden (foto boven), en in de gemeente Dirksland was het burgemeester Stoop die, samen met de gemeentesecretaris en enkele andere medewerkers va>i de gemeente, de bestrating rond hospice Calando opknapte (foto onder). Foto i Wim van Vossen Fotografie

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2