Oosterparkproject Ouddorp gaat nog voor de zomer van start met appartementenbouw Coalitievorming in Goedereede en Oostflakkee snel afgerond Dirksland stevent af op christelijke coalitie Het weer van volgende week... De komende periode regenachtig Heb jij ook zin om zeekadet te worden? EIIJ\l1DEll.niElJW5 Wethouder Admiraal opent verkoopkantoor op locatie Senioren Gij zult bouwen GOEREE-OVERFLAK- KJEE - "De programma's worden bekeken en de luiste mensen worden aij de wethoudersposten gezocht. Wij zijn er in Mid- delharnis nog niet uit", meldde Binic Vreugde ;VDB78) donderdag over Ie stand van zaken in de snderhandelingen tussen de politieke partijen om te komen tot coalitievorming sn voordracht door partij- ;n van een kandidaat voor Je wethouderszetels. In Je gemeenten Oostflak kee en Goedereede waren Je fracties er, populair gezegd, snel uit. DIRKSLAND - Alles wijst ;rop dat SGP, Christen unie en CDA samen een roalitie gaan vormen in Je gemeente Dirksland. Oe besprekingen zijn ïchter nog niet afgerond. Waarschijnlijk gebeurt Jat vanavond (vrijdag 19 naart), zodat de (nieuwe) ^'ethouders geïnstalleerd oinnen worden tijdens de -aadsvergadering op don- Jerdag 25 maart. Inzameling goederen Uzon Verkoping zen dingsvereniging Open ochtend voor Vrouwen Bingo 55+ club Het ZeeKadetKorps Hel- levoetsluis heet nieuwe leden hartelijk welkom. Het zeekadetkorps (ZKK) is onderdeel van het Zee KadetKorps Nederland. l'A(;iNA4 \Rljl)A(; 19 MAART 2010 DUDDORP - Met vrolijke wapperende vlaggen, toe spraken, bloemen en een glaasje champagne hebben ïpdrachtgever De Koning Wessels Vastgoed Zwijn- Irecht en de Goereese wethouder Ton Admiraal van Volkshuisvesting woensdagmiddag op het terrein op de loek Hofdijksweg/Oosterweg te Ouddorp de bouwont- Afikkeling van het zogenoemde Oosterparkproject in ^ang gezet. De handeling betrof het openen van het ver- •coopkantoor. Aannemersbedrijf Boender en Maasdam ;n de makelaars Kees Dörr en Tamboer Van Alphen rvaren bij deze happening als direct betrokkenen pre sent. De slogan 'Zorgeloos genieten achter de duinen in Duddorp' krijgt op heel korte termijn een heuse invul ing. Begonnen wordt nu snel met het bouwrijp maken /an de grond. De bouwstart is gepland in juni. Eerste onderdeel betreft de realisatie van 12 luxe appartemen- ;en en 3 royale penthouses (reeds uitverkocht), met 21 Darkeerplaatsen. Inmiddels zijn er in totaal 10 apparte- nenten verkocht. Hiervoor worden prijzen aangeduid /anaf 289.000 euro v.o.n. De doelgroep is senioren (55 aar en ouder) of minder validen. Door Jaap Ruizeveld 'n het appartementengebouw s een voorziening opgenomen lie het mogelijk maakt dat eder individueel appartement langesloten kan worden op het darmeringssysteem van zorg- entrum De Vliedberg. Bij de grondgebonden woningen is ;r rekening mee gehouden dat leze voorziening kan worden langebracht. Met CuraMa- e, voorheen ZorgSaam, zijn ilspraken gemaakt voor het .erzorgen van servicediensten, >p aanvraag" van de bewoners .an het plan Oostei'park. let verkoopkantoor op de jouwlocatie is drie dagen in Ie week enkele uren voor nformatie geopend. En wel )p donderdag- en vrijdagmid- lag van 15.00 tot 17.00 uur ■n op zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Niet alleen voor )elangstellenden voor de nog esterende appartementen, )ok voor de projecten van 26 geschakelde woningen, klassie ke twee-onder-een kaphuizen naast geschakelde woningen (prijsklasse vanaf 359.000 euro v.o.n) en 10 vrijstaande wonin gen met een prijs vanaf 479.000 euro v.o.n, die op het terrein worden gebouwd. Zodra er na de verkoop tot clustering kan worden overgegaan, zullen ook deze projecten van de grond komen. Voor wethouder Admiraal was het één van zijn laatste activitei ten. Volgende week verlaat hij het college, na ruim vier jaar met verve gewerkt te hebben aan het vlottrekken van bouw mogelijkheden binnen de drie kernen in de gemeente (ioe- dereede. 'Juist omdat wij bij de ontwikkeling van woningen op de Gronden van Breen fors hebben moeten inleveren - het woningtal daalt daar van 160 naar 115 en de gehele senio renhuisvesting bleek daar niet haalbaar - heb ik deze kaart ingezet in mijn onderhande-. Wethouder Ton Admiraal (l.) en directeur Jan Sannervan De Koning W'essek Vastgoed schenken samen champagne up het in gang zeilen van de bouwuntxuikke- ling van project Oosterpark. Mo: Wim van Vossen Fotografie. lingen met de provincie voor Oosterpark. Hier dient de compensatie te komen voor genoemd verlies. Hier kunnen senioren in levensloopbesten- dige woningen, op een uitste kende locatie wonen, dichtbij het dorp, bij duinen en strand, bij de voorzieningen van De vliedberg. Omdat ook bij het zorgcentrum weer beweging zit in de tot ontwikkeling vair de bouwplannen, sluit een en ander goed op elkaar aan". "Dat het Oosterparkproject in Ouddorp na ruim 36 jaar ein delijk gefaseerd kan worden gerealiseerd, is voor de volks huisvesting in de gemeente Goedereede en voor mij als bestuurder een groot genoe gen", vervolgt Admiraal. "Er is bijzonder hard aan getrokken. Nu moet er worden doorge pakt. Wacht niet te lang met bouwrijp maken van de grond en bedenk dat er een aan trekkelijke subsidie van ruim 110.000 euro kan worden aangewend ten gunste van de kopers van de appartementen. Voorwaarde is wel dat er dan vóór de zomervakantie, juli, daadwerkelijk met de apparte mentenbouw wordt begonnen. Het subsidiegeld (bouwstimu leringsgeld) wordt aan kopers verstrekt voor zonwering en ten bate van de vereniging van eigenaren. Gemeente en Vast goedontwikkelaar hebben over dit punt overeenstemming bereikt. Daarom geen afwach tende houding", zei de wet houder. "Er ligt de opdracht: (.ij zult bouwen". Realistisch schonk Admiraal aandacht aan de economisch moeilijke omstandigheden. Toch toonde hij volledig ver trouwen te hebben in een goe de ontwikkelingsmogelijkheid. "Er zijn voorzichtige signalen dat de bouwmarkt iets aantrekt en het is daarom ook gewenst snel bouwactiviteit te ontplooi en. Uit te stralen dat hier een kwalitatief prachtig project op een fantastische locatie van de grond komt". De wethouder dankte de 'gemeenteraad en alle betrokkenen die zich geza menlijk hebben ingezet om tot het bouwplan Oosterpark te komen. "Ik heb daar grote waardering voor". Eindelijk was het donderdagmiddag, en dat na pakweg drie maanden winterweer, dan even echt voorjaar in het zuidwesten van het land. De lente openbaarde zich kort stondig die dag, met warempel een graad of 15 op de eilanden. Regen viel er in de nacht naar vrijdag, maar overdag houden we het grotendeels droog. Pas later op de dag^ komt een nieuw portie regen op ons af. Vooral komende zaterdag is er weer een grote regenkans en koelt het wat af, maar blijft het vooreerst wel zacht inet een dag temperatuur rond of iets boven de 12 graden. Ook de nachten worden opvallend zacht op Goeree-Overflakkee, soms amper minder dan 8 tot 9 graden. De west- tot zuid westenwind waait steeds goed door de eerste paar dagen. Zondag belooft trouwens niet \eel puiker weer op te gaan leveren. Ook dan is er weer een regenkans. Wat het weer bij ons gaat doen vanaf het komende week einde is nog wat orizeker. De diverse weermodellen zwab beren wat af en geven de ene dag kou af, terwijl er de volgende dag veel zachte oplossingen uitrollen. Die incon sistentie in cle modeluitkomsten is inherent aan het weer in een overgangsmaand als maart, inet grote teniperatuur- contrasten tussen Noord- en Zuid-Europa. Waarschijnlijk blijft het de eerste periode aan de zachte kant oncler invloed van vrij zuidwestelijke stromingen, inaar de kans dat de koude(re) lucht eind maart gewoon weer terugkeert uit Noord-Europa moet niet worden onderschat. Zelfs sneeuwval komt nog wel eens een keer aan bod voordat het half april is. Eind maart gaat de luchtdruk waarschijnlijk weer flink stijgen in de regio IJsland en Scandinavië, terwijl de druk boven Noordwest Spanje en ten westen van Ierland daalt. Die ontwikkeling duidt op een grote(re) kans op vrij zui delijk georiënteerde luchtstromingen richting de Benelux, met overwegend zachte atmosferische condities. Later kan die stroming dus ineens wenden en pal noord gaan wor den. Een echte West circulatie lijkt er overigens nog steeds niet in te zitten en sinds half december 2009 zitten we al zonder zo'n ouderw'etse westerdrift. Dit mag uniek genoemd wor den, zeker in een tijd waarin de strakke wester hoogtij zou moeten voeren gedurende het winterhalfjaar. Opnieuw flink koud de laatste maandagen? Bel de weer- primeurlijn op 0900-1234554. Weerman Mare Putto t Door Jaap Ruizeveld In Oostflakkee wordt, zoals .■erder gemeld, het politieke oer volledig omgegooid. Er s geen plaats meer voor het .'oortbestaan van het (PvdA- ;:hristenUnie) wethoudersduo Petra 't Hoen en Gert-Jan van der Valk. De nieuwe coalitie van verkiezingswinnaar VLO met PvdA, VVD, CDA en Lijst 7 (Beter Flakkee) is bijzonder breed en bestaat uit 5 par tijen. De oppositie wordt dan gevormd door SGP en CX' met elk 2 afgevaardigden. De afspraak is gemaakt dat don derdag 8 april de fracties van VLO, PvdA en VVD een kandi daat voor het wethouderschap kunnen presenteren. Hiervoor komen respectievelijk als kan didaten in aanmerking Heijn- tjes (VLO), Van de Ree (VVD) en Van Puffelen (PvdA). Des gevraagd wordt aangegeven dat deze voordracht nog defi nitief wordt uitonderhandeld. Dat het college in Oostflakkee wordt uitgebreid van 2 naar 3 wethouders is dus ook een wij ziging. In Goedereede kwam al in de loop van deze week witte rook uit de schoorsteen van de onderhandelingen. De nieuwe coalitie krijgt de steun van de fracties SGP, VGB en Christe nunie. Dat betekeirt 9 van de 15 zetels. Deze drie partijen zijn het eens over de bestuur lijke toekomst van de gemeeir- te Goedereede. Als kandidaat wethouders worden voorge dragen Frans Tollenaar (SGP) afkomstig uit het Zeeuwse Nieuwdorp, Peter Feller (blij vend bestuurder VGB) en als nieuwkomer Bert Tuk (Chris ten Unie). Na het zetelverlies bij de CU is de wethouders- post een flinke opsteker. VVD, PvdA en CDA (sainen 6 zetels) vormen straks cle oppositie. Zoals bekend heeft Ton Admi raal (SCiP) uit Oud-Beijerland, zelf aangegeven geen nieuwe zittiirgsperiode als wethouder te ambiëren, terwijl wethouder Arend-Jan van der Vlugt (t:DA) in de politieke onderhandelin gen voor een nieuwe zittings periode buiten de boot is geval len. Hij neemt nu als raadslid aan de politieke debatten deel. Een en ander houdt in dat in de V(;B-fractie mevrouw Masten broek haar intrede als raadslid mag maken en dat bij het CDA cle heer Dirk Pijl definitief niet terugkomt. Mevrouw Liesbeth Keijzer wordt de CDA-fractie voorzitter. De installatie van de nieuwe wethouders kan in de vergadering van donderdag 25 maart plaatsvinden. Door Kees van Rixoort )e SC;P heeft als grootste partij n de gemeente Dirksland het nitiatief bij de besprekingen om een nieuwe coalitie te vor men. Volgens raadslid Daan Markwat is zijn partij - de SGP, de grootste in de gemeen teraad - in gesprek met de ClhristenUnie en het C^DA. "We hadden met z'n drieën een lijstverbinding bij de verkiezin gen. Dat is natuurlijk niet voor niets", aldus Markwat. Mocht de samenwerking tussen de drie christelijke partijen alsnog spaak lopen, dan is ook een voortzetting van de huidige coalitie (PvdA, SGP en Christe- nUnie) een optie. Zover zal het hoogstwaarschijn lijk niet komen. "De gesprek ken gaan de goede kant op, al is er nog geen volledige zeker heid. Vrijdagavond hopen we de besprekingen af te ronden. De signalen zijn positief en ik verwacht dat we eruit komen. Mét een goed coalitieakkoord", zegt de fractievoorzitter van de SGP Volgens Markwat staat het sein nog niet helemaal op groen vanwege "interne zaken bij het CDA". Programmatisch zijn er geen twistpunten. De voorkeur van de SGP gaat uit naar een college met twee wethouders. "Vooral gezien de kosten en de wachtgel den waarmee je een nieuwe gemeente straks opzadelt", legt Markwat uit. Toch acht hij de kans aanwezig dat Dirksland weer drie wethouders krijgt. Een geprolongeerd wethou dersschap van Wim Brugge- man (Christenunie) en Piet Koningswoud (SGP) ligt dan voor cle hand, naast een wet houder van CDA-huize. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redac tie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te kor ten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verant woordelijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Reageren op een ingezonden stuk in een krant doe ik liever niet. Soms start je een discus sie op zonder eind, die je liever niet wilt, omdat het geen enkel doel dient. Met cle spreuken- dichter zeg ik echter: 'Er is een tijd om te zwijgen en een tijd om te spreken.' Na het lezen van het ingezonden stuk van dhr. Evers is dat laatste aan cle orde. Wat is er aan de hand? Op 3 maart jl. mocht Neder land naar de stembus om de gemeenteraad te kiezen. Zo ook op Goeree-Overflakkee. Het resultaat van deze verkie zing op ons mooie eiland was dat de SGP het in alle gemeen ten goed deed en opgeteld in totaal 15 zetels mag gaan bezet ten. Dat nu schoot Evers in het verkeerde keelgat en hij meen de dat de tijd gekomen was daar luid en duidelijk kond van te doen. Het Eilanden Nieuws van vrijdag 12 maart jl. bood hem cle ruimte. Hij ging helemaal los: star, gesloten, ouderwets, rechtlijnig, fanaat en patriarchaal, zo karakteri seerde Evers de bewoners van ons eiland. Goeree-Overflak kee wordt inuTiers gekenmerkt door de denk- en leefwereld van de orthodox-protestantse bewoners! Zwartekou.senkerk. godsdienstwaanzinnigen, die hun kinderen niet inenten en hun vrouwen als tweederangs burgers behandelen. .\lles kwam voorbij, wat tegenwoor dig in Nederland usance is oni een bepaalde groep Christe nen weg te zetten, te beledigen of te onderdrukken. Natinn- lijk. Evers zegt dat niet alleen, anderen worden opgevoerd en geciteerd; maar je bent het toch even lekker kwijt. Evers gaat voort met zijn neer buigende analyse. Kerken lopen leeg, vrouwen breken door, behalve bij de SGP op Flakkee, want daar is de vrouw nog in geen velden of wegen te bekennen. Maar ja, con cludeert ook Evers tenslotte: kan men in geen enkele gemeente (op Flakkee) om de grote schare kiezers van de SGP heen. Een hard (dat dan helaas wel) democratisch gegeven'. Tenslotte waarschuwt Evers dat een wat eigentijdsere visie op de zondagsrust, vrouwen in het ambt en ambtsgebed is geboden, want anders ligt een 'brain- en faithdrain' op de loer. De SGP moet zich aanpas sen. U bent gewaarschuwd. .\ls je een dergelijk stukje leest, dan bekruipt je toch het gevoel dat Evers zich niet helemaal thuis voelt op ons prachtige Goeree-Overflakkee. Hij zit büorde\ol frustraties en er verandert op ons eiland maar niets. Meneer Evers, als u het zo slecht toeven vindt hier, dan snap ik niet wat uw drijfveer is hier te blijven wonen? Een Flakkeeënaar is verknocht aan zijn eiland. En ja, een heel groot deel is kerkelijk meelevend en neemt de Bijbel serieus. Inder daad, het levende Woord van God. En ja, het houden van Gods geboden is niet alleen heilzaam voor de inwoners van ons mooie eiland, maar voor alle mensen. Ook voor u, dus ik zou zeggen: Kom ga met ons, endoe als wij. U bent welkom. Probeer te integreren en stop met het beledigen van grote groepen Flakkeeënaars of ze neerbuigend, met dédain, te behandelen. Uw betoog wint daardoor echt niet aan kracht. Flakkeeënaars veranderen niet zo gauw en daar zijn ze trots op'. Ik koester het gedachtengoed van de SGP (de oudste poh- tieke partij van Nederland) en de achterliggende levens beschouwing. Er is geen angst voor een 'brain- en faithdrain'. Ons geleid des Heeren hand en dat is het belangrijkste. Wei nig mensen beseffen dat meer, maar met hel SGP-gedachten- goed is Nederland, ons Vader land, groot geworden. Gelukkig is de SGP een grote partij op ons eiland. Een won der clat in deze tijd, waar velen zich tegen Clhristenen keren, een dergelijke partij nog wint. Naast God bedanken we onze kiezers. Ook die kiezers die niet om principiële redenen, maar om ons programma op ons hebben gestemd, rust in de gemeenten bijvoorbeeld. Gelukkig is de SGP nogVitaal. Dat belooft wat als de vier geineenten straks opgaan in die ene gemeente Goeree- Overflakkee. C.J. van Dam Fraclievoorziller SGP Middelhamis OUDE-TONGE - Op zaterdag 20 maart van 10.00-12.00 uur houdt de werkgroep Uzon van de Hervormde Gemeente van Oude-Tonge weer een goede- reninzameling voor haar zus tergemeente te Uzon op het inzameladres aan de Capel- leweg (bij het AVK-terrein) te Oude-Tonge. Er staat een col lectebusje voor een (vrijwillige) bijdrage in de transportkosten. OUDDORP - Donderdag 25 maart hoopt de zendingsver eniging van de Gereformeerde^ Gemeente te Ouddorp haar verkoping te houden in ver enigingsgebouw 'Eben Hae- zer', Preekhillaan 3 te Oud dorp. Verkocht worden o.a. handwerken zoals schortjes (ook voor kinderen), slabben, strijkplankovertrekkengas- tendoekjes met geborduurde rand, mouwkappen, verpakte cadeautjes, iets lekkers om mee te nemen, enz. Er is ook een rommeltafel met bruikba re spidlen. De verkoping duurt va;i 9.30 tot 16.30 uur. OOLTGENSPLAAT - Woens dag 24 maart wordt de laatste Open ochtend voor vrouwen van dit seizoen gehouden in verenigingsgebouw Elthato aan de Zuid Achterweg te Oolt- gensplaat. Gastspreker is een ex-Jehova Getuige. De och tend duurt van 9.30-11.30 uur, vanaf 9.15 uur staat de koffie/ thee klaar. Er is kinderoppas aanwezig. OUDDORP - Woensdag 24 iTiaart organiseren de vrijwilli gers van de 55-1- club een voor- jaarstbingo in m.fg. Dorp- stienden te Ouddorp, aanvang 14.00 uur. Daarnaast kan men vanaf 13.00 uur koer.sballen. Op 31 inaart kunt u een paas- stukje maken o.l.v. Angehque Temming. U kunt zich hier voor opgeven bij de 55-f club in Dorpstienden of bij Joke van Dam, tel. 0187 682319. Elke zaterdag is het korpsdag. Een hele zaterdag, van 10.00 tot 16.00 uur 's winters en in de zomer nog een luirtje lan ger, tot 17.00 uur, ben je bezig met van alles en nog wat. Leren knopen leggen, koken, schocjnmaken, klussen, varen, navigeren, zeilen en nog veel meer. De ochtend wordt om precies 10 uur begonnen met baksgewijs. Dat betekent dat alle kadetten in luiiform aan treden, instructies ontvangen. Daarna wordt de vlag gehe sen. Hierna gauw het werkpak aan en aan de slag. 's Zomers wordt er o.a. gezeild, 's win ters krijgen de kadetten the orielessen. Aan het eind van de dag is het eindbaksgewijs: alle kadetten treden dan weer aan, mededeliirgen worden docjrgegeven en cle vlag wordt gestreken. Gedurende het jaar zijn er ver schillende excursies en kam pen. Excursies zijn er bij\-oor- beeld naar de marine in Den Helder of naar een museum in de biRut. Een kamp is meestal een weekend; het kan zijn dat het ZKK Hellevoetsluis, met de boot, dan naar een ander zeekadetkorps in Nederland gaat. Of er komt een werk- weekend om aan de boot te klussen. Elke zomer is er ruim een week zomerkamp. In de zomer van 2009 is er een groot kamp in Hellevoetsluis geweest en waren er nog zo'n 15 ande re korpsen. Vooral uit Neder land, maar ook uit België en Canada. In de zomer van 2008 is ZKK Hellevoetsluis met de eigen boot zelfs naar Engeland gevaren. De boot van ZKK Hellevoet sluis heet o/s De Zeefakkel; o/s betekent dat het een oplei dingsschip van de marine is geweest. Het ZKK is jongens en meisjes van 10 jaar en ouder. Het lid maatschap kost 25 inschrijf geld, 13,50 contributie per maand bij automati.sche inca.s- so, anders 16,50. Ook wordt een uniformbijdrage in reke ning gebracht; dit bedrage is nog niet bekend. De gemiddel de prijs voor een kampweek- end bedraagt 30, de prijs voor een zomerkamp is afhan kelijk van de bestemming. Om lid te worden van ZKK Hellevoetsluis moet je aller eerst enthousiast zijn en met positieve energie aan boord stappen. En verder moet je je inschrijven middels verschil lende inschrijfformulieren, die ingeleverd moeten worden bij de conmiandant van De Zee fakkel, bij de secretaris of bij de penningmeester van ZKK Hellevoetsluis. Daarna kun je 3 zaterdagen gratis komen kijken of je het leuk vindt aan boord. Daarna gaat automa tisch je hdmaatschap in. En mocht je na die drie keer toch denken dat het niets voor je is, moet je je schriftelijke afmel den bij de secretaris of de pen ningmeester. Wil je meer weten, dan kun je contact opnemen met secreta ris mevrouw Baars, tel. 0187 602285, e-mail: angelique. baarsCa'hotmail.com. Zie ook de websites www.Zeefakkel.nl en www.zkk.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4