Stichting BOOG verruimt haar blikveld Was u of jij op de Biddag in de kerk f Rudie Heintjes wordt manager bij Stichting Zuidwester Kerkdiensten zondag 21 maart EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Prof. Dr. A. de Reuver naar Serooskerke (Schouwen) EIIAtlDEn-niEUWS De Biddag Erg ouderwets Waarvoor in Gods huis? God regeert evenitfel Drs. W. Chr. Hovius MIDDELHARNIS - Met ingang van 15 mei begint Rudie Heintjes, thans alge meen directeur/gemeente secretaris in de Brabantse gemeente Steenbergen, in een nieuwe functie van manager Human Resour ce Management bij Stich ting Zuidwester. Reformatorisch Contact S-D Avond Geestelijke Vorming Workshop 'Muziek en zang in de Bijbel' met Ch. A.E. Groot Samen zingen Praiseband eXalt zondag in Ontmoetings- kerk Welkom-Dienst Na het afscheid sinds 1 september 2009 van dr. G. Bos heeft Serooskerke weer een nieuwe predi kant. Vanuit kerkenraad en gemeente is op 16 februari 2010 een benoe ming uitgegaan naar prof. dr. A. de Reuver te Delft. Cursus Geestelijke Vorming: 'Hel en hemel in prediking en pastoraat' OOLTGENSPLAAT Zes jaar geleden werd de stichting Boog opgericht. Boog staat voor Behoud Oud Ooltgensplaat Goed. In de beginjaren stond met name het Oude Raad huis centraal, maar de stichting richt zich in de toekomst steeds meer op de andere beeldbepalende gebouwen, die Ooltgens plaat rijk is. Afgelopen maandag organiseerde de stichting, in samenwer king met de eigenaar van het oude raadhuis, daarom een informatieve avond in dit karakteristieke pand om met de inwoners en andere betrokkenen, idee- en te inventariseren en ze te informeren over de komende ontwikkelingen en activiteiten. Beeldbepalend Dorpspomp Regenboog Financiën en donateurs I'A(;!\A2 VRIjDAC; 19M.AART2()1( Ethiek Elk jaar weer wordt op de tweede woensdag in maart in veel kerken en gemeenten de l)iddag gehouden; in vacan te gemeenten soms eerder, meestal later. In een door een dominee uit de negentiende eeuw gesciireven boek vol tek sten die bruikbaar zijn voor kerkelijke en nationale feest dagen wordt gesproken over de 'Overijsselse Biddag'. Ligt wellicht in die provincie met veel dorpen en gemeenten in het platteland de oorsprong van deze dag van alzondering? Deze dag heet 'De biddag voor gewas, visserij en arbeid'. Vooral in kuststreken telt ook het woord 'visserij' mee, want boeren en vissers weten zich, als het goed is, zo afhankelijk van (iodl Steeds meer inwoners in ons land vervreemden van God, van Zijn Woord en van Zijn dienst. Zij vinden de gewoonte om in het voorjaar een apar te biddag te houden 'uit de oude ddos'. Anderen vinden het gewoon dat zij voor hun werk loon uitbetaald krijgen en dat gewassen door moder ne techniek normaliter vrucht dragen, (lod is uit hun leven verdwenen,- als Hij er al ooit was! Maar hoe velen zitten inmiddels thuis, zonder werk, ontslagen omdat hun bedrijf failliet ging door de economi- ,sche crisis. Nu zou die nood en ellende ook een reden kunnen zijn om CJod aan te lopen en om Zijn hulp te vragen. Ciaat alles voor de wind dan redden we het zelf wel, denken heel wat mensen. Was ol kom je nog in Clods huis voor de biddag of bid stond, en zo ja, waarom dan? Uiten we 'Heere, geeft U me dit, wilt U dat doen' om van alles en nog wat van Hem te krijgen? Oï gaat het ons om Hem Zelf? (iaat bij ons boven de uiterlijke voorspoed uit de geestelijke behoefte en nood? Vinden we het erg dat niaat- schajjpelijk en politiek gezien er zo groot en diep verval in ons land heerst? Lijkt het er niet veel op dat tegenwoor dig alles kan en alles mag en moet wat wij willen en leuk vinden? En gebeuren er geen dingen die ons verbijsteren, zoals aanslagen, overvallen op ouderen en die alleen staan in het leven, en seksueel mis bruik van kinderen? Moeten we spreken van een steeds diepere verloedering van de samenleving, waarin God en gebod niet meer in tel zijn? En wat zal en moet God Zelf er niet van zeggen en vinden dat in een land, waarin Hij eertijds woonde en zoveel van Zijn kinderen had. Hij niet meer genoemd en gediend wordt? Doet ons de kerkelijke verdeeldheid in ons land nog pijn en hebben we echt ver driet over scheuringen in ker ken en gemeenten, destijds en nog maar kort geleden opge treden? Beseffen we nog onze diepe afhankelijkheid van Zijn zegen? Te begrijpen is dat, zonder nu alles kommer en kwel te achten en zonder ogen te sluiten voor het vele goede dat er nog is, sommigen van Gods kinderen zeggen 'we mogen wel eerder een dag van boete dan van gebed houden'. Cielukkig wie een oog ervooi' kreeg dat 'de Heere regeert en dat Hij in de hoogte geweldi ger is dan het bruisen van gro te wateren'. Zo heerlijk wordt in Zondag 10 van de Catechis mus en in Artikel 13 van de Nederlandse Geloofsbelijdenis Zijn voorzienig bestel beleden. Mogelijk klonken de woorden daarvan wel in de biddagdienst die 11 en jij hebben meege maakt. Ik las deze in de dienst die ik in Soest mocht leiden op 10 maart. Ooit uitte een theo loog uit de negentiende eeuw (Ie woorden: 'God regeert heel (Ie wereld op en door de gebe den der heiligen'. Mogen wij onder hen door genade gevonden worden dan kunnen we ook in deze tijd leven en werken, hoezeer het getal van de ware gelovigen ook in ons land schijnt weg te kwijnen. En we herinneren ons het woord van de Heiland 'als de Zoon des mensen komt, zal Hij dan nog geloof op de aarde vinden?'. Dik gezaaid zal het niet zijn, doch het is en blijft er door Gods trouw wel tot het einde der tijden. Maar staan wij zelf misschien schuldig \oor Hein door onze gemak zucht en ons gebrek aan het gebedsleven, zonder meteen verwijtend naar anderen te kij ken? En gelukkig is degene die weten en er\aren mag: "bid den is geen kunste maar bid den is een gunste', toch? Door Jaap Ruizeveld Heintjes was sinds februari 2007 aan de gemeente Steen bergen verbonden, daarvoor was hij vier jaar werkzaam als gemeentesecretaris/algemeen directeur in de gemeente Cioe- dereede. De heer Heintjes gaat zich bij Stichting Zuidwester bezighou den met het strategisch HRM- beleid. De stichting, met rond 18Ü0 medewerkers, richt zich op het vergroten van het per soonlijk welzijn van mensen met geestelijke beperkingen en op jongeren met sociale en gedragsproblemen, op kinde ren en \()lwassenen die met enige ondersteuning zelf hun weg in het leven kunnen vin den of die dag en nacht zorg en aandacht vragen. Bij Zuid wester wordt gestinnileerd om voor betrokkenen het maxi male uit het dagelijkse leven te halen. Het gemeentebestuur van Steenbergen kijkt, bij het naderde vertrek van de secre taris, terug op een plezierige en intensieve periode van ruim drie jaar, waarbij Heintjes de verantwoordelijkheid op zich nam om de gemeentelijke organisatie opnieuw in te rich ten. Hij was de animator achter het nieuwe dienstverleningscon cept dat voldoet aan de eisen en verwachtingen van deze tijd. Als algemeen directeur voerde hij ook veel verande ringen door die hebben geleid tot een meer professionele, klantgerichte en klantvriende lijke organisatie. Dit tot tevre denheid van de ambtolijke en bestuurlijke organisatie, zo laat het gemeentebestuur van Steenbergen weten. Door zijn besluit om een andere job te kiezen komt er volgens burgemeester en wet- Hudie Heintjes. houders een eind aan de rela tie met Heintjes, een relatie die altijd goed is geweest. Het college vindt het jammer voor de organisatie en de gemeen te, maar respecteert het dat de secretaris deze keuze in zijn loopbaan heeft gemaakt. Afgelopen week zijn de mede werkers bij Zuidwester in Mid- delharnis over de benoeming ingelicht. Ol'DDOHP Herv. Gem. 9.30 uur kand. J.A. de Kruijf en 18.00 uur ds. P. Vernooy - Hersteld Herv. Gem. Dorjnlienclen: 9.30 uur ds. H. Lassche en 18.30 uur ds. J. joppe; F.hen-llaëzer: 9.30 uur ds. J. Joppe en 18.30 uur ds. H. Lassche - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J.A.R Vlasljlom en 18.30 uur ds. C.G. Kant - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur en 18.30 uur ds. J. Sniink. (iOEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. E. de Mots (Biddag voor gewas en arbeid) - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur (bed. H.D.)en 18.00 uur ds. J.W. van Estrik. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. Jongeneel en 17.00 uur ds. 1). Hoolwerf - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H.D.) en 18.00 uur ds. W.M. van der Linden - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C.G. Kant en 18.30 uur ds. L.C. van der Eijk. MEEISSAXT Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H.A.) ds. Ij.R. Bijl en 18.00 uur ds. Tj. de Jong - Geref. Kerk 9.30 uur cis. C. A'ersteeg - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSIAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meijeren en 18.00 uur kand. H.S. Mosterd - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst - Ziekenhuis 14.30 uur ds. G. van Meijeren. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Arkeraats en 18.00 uur ds. A. Belder - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van "iVijk en 18.00 uur ds. C. Oorschot - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H.D.) ds. Th.W.H. van der Heijden en 18.00 uur ds. R.W. van Mourik - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T.W. van Bennekom - Hersteld Herv. Gem. 09.30 uur ds. G.J. Blan- kers en 16.00 uur ds. W.M. van der Linden - Exodus 10.00 uur kand. me\r. A. Ter Schuur - Remonstrantse Gem. 10.00 uur ds. M. de Vries - CAMA Gem. geen opgave. MIDDEEHARNIS Herv. Gem. 10,00 uur ds. H. Harkema en 18.00 uur ds. CA. van der Sluijs - Geref. Kerk 10.00 drs. F.L. Renes en 17.00 uur dr. G. den Hartogh - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 \iur leesdienst - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A.A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur leesdienst en 17.00uurds.G. den Duik. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.J.T. Lubbers en 18.00 uur ds. J.W. Scheuwater - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur dhr. L. Stuurman - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur lees dienst. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. CA. van der Sluijs en 18.00 uur ds. RM. van't Hof-Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gemeente Flakkee 10.00 uur dhr. A.E. Groot. STAD nan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Hoolwerf en 18.00 uur ds. G.C. Kunz - Geref. Kerk 10.00 uur ds. A.RD. Zijlstra en 18.00 uur ds. A.W. Esüé... - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. E Zeedijk en 18.00 uur ds. L. Quist - Geref. Kerk 10.00 uur en 18.00 uur ds. A.S. Rienstra. OOLTGENSPIAAT Herv. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur ds. H.G. van der Ziel - Her steld Herv. Gem. 13.00 uur ds. B.D. Bonman en 18.00 uur kand. J. Fekkes - Geref. Kerk 9.30 uur ds. H.P. de Goede en 18.00 uur ds. B.J. Oldenhuis - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. Versluis. SIRJANSL.4ND - Het Refor matorisch CJontact Schouwen- Duiveland houdt donderdag 25 maart zijn laatste bijeen komst van het winterseizoen van 2009/10 in de zaal van de Hervormde kerk te Sirjans- land. Ds. M.M. van Campen uit Rotterdam zal dan een lezing houden over het onder werp 'Duizendjarig Rijk?!'. Na de inleiding is er gelegenheid om met ds. Van Campen van gedachten te wisselen naar aanleiding van zijn lezing. De aanvang is om 19.45 uur. MIDDELHARNIS - Maandag 22 maart is er weer een avoncl geestelijke vorming in vereni gingsgebouw De Hoeksteen aan de Ring te Middelharnis. Het is de laatste avond van het winterseizoen. Spreker is ds. C.H. Hogendoorn uit Oud-Beijerland. Het thema is 'Leven uit de ambten van Christus'. De avond begint om 19.45 uur, de entree bedraagt 3, ter bestrijding van de onkosten. Iedereen is welkom. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187) 471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl f^EDACTlE hoofdredacteur: J.Villerius,tel.(0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). OUDE-TONGE - Evange lie Ciemeente Flakkee houdt zaterdag 20 maart een work shop 'Muziek en zang in de Bijbel' o.l.v. Charles A.E. Ciroot. De workshop is gericht op mensen die bezig zijn met muziek, geluid en het Woord in de gemeente. Voor wie uit de Opwekkingsbundel zingt, komt de naam C:harles A.E. Groot bekend voor. Hij is ook de componist van vele bekende liederen. Hij was verbonden als pianist, componist, tekst- dichter en spreker aan gospel formatie 'The Lighters' met diverse optredens. Verder was hij werkzaam in bestuurlijke functies van de Evangelische Alliantie, Tear Fund en als voor ganger. Nu geeft hij op diverse plaatsen in het land onderwijs over de bijbel en muziek; daar bij gaan theorie, theologie en praktijk hand in hand. Deelna me aan deze dag, die duurt van 10.00-16.00 uuS-, kost 10 p.p., incl koffie/thee en een brood maaltijd. De workshop wordl gehouden in het gebouw van Evangelie Gemeente Flakkee, Emmastraat 24-a te Oude-Ton- ge. Belangstellenden zijn vanal 9.30 uur welkom. De koflie/ thee staan dan klaar Ook kan dan het deelnamegeld wor den betaald. Deelnemers die nen zelf pen en papier mee Ie nemen. OUDDORP - Zaterdagavond 20 maart is er van 19.30-20.30 uur weer 'Samen zingen' in de Doopsgezinde Kerk te Oud- dorp. Iedereen is welkom. MELISSANT - Zondagmorgen 21 maart is er in de Gerefor meerde Ontmoetingskerk te Melis.sant een kerkdienst voor jong en oud, waaraan praise band eXalt uit Ouddorp mede werking zal verlenen. Voor ganger is ds. C Versteeg uit Ridderkerk. De dienst begint om 9.30 uur. OUDDORP - In de Doopsge zinde Gemeente van Ouddorp wordt a.s. zondagavond weer de maandelijkse Welkom- Dienst gehouden. Medewer king zal worden verleend door de Zanggroep Gideon o.l.v. Cor Barten, met begeleidende muziek van accordeon, gita ren, banjo, ukelele, (dwars) fluit, mondharmonica en tam boerijn. De samenzang wordt op het orgel begeleid door Jan Teeuw. Voorganger is ds. J. Smink. De dienst begint om 18.30 uur. Op 9 maart 2010 heeft ds. De Reuver zijn benoeming mogen aanvaarden. Ds. de Reuver werd op 6 februari 1942 geboren in Terneuzen. Hij studeerde Theologie in Utrecht, werd in 1972 beves tigd als predikant te Tholen en werd in 1976 verbonden aan de gemeente van Capelle aan de IJssel. In 1984 werd hij als predikant bevestigd te Delft en in 1994 verkreeg hij het bijzonder hoogleraar schap aan de Rijksuniversiteit van Utrecht. In 2007 ging hij met emeritaat. Dominee en mevrouw de Reuver wonen reeds 26 jaar in Delft, ze zullen zich t.z.t. vestigen in de pasto rie van Serooskerke. SOMMELSDIJK - Op de laat ste cursusavond van het sei zoen, donderdag 25 maart, zal ds. J. Westerink uit Urk een lezing houden voor de CXirsus Geestelijke Vorming in de Rehobtithkerk, Olympi- aweg 44 te Sommelsdijk. Het onderwerp voor deze avond is 'Hel en hemel in prediking en pastoraat'. De aanvang is om 19.45 uur De entree bedraagt €3,50. Aan de Voors/raa/ van Ooltgensplaal stond vroeger de dorpspomp, waarvoorplannen t)e',tuan liiervan een rejAica terug te plaatsen. Door Mirjam Terhoeve BOOG zette zich in eerste instantie in voor behoud \an het karakteristieke Oude Raadhuis. Sinds dit pand in particuliere handen is en weer een functie heeft voor de gemeenschap, heeft de stich ting haar blikveld verruimd. Deze doelstellingen wilde het bestuur graag voorleggen aan de diverse betrokkenen tijdens de informatieve avond. Het doel van de avond was dan ook tweeledig. Als eerste werden de aanwezigen op de hoogte gebracht van de bestuurssa menstelling en de plannen, daarnaast wilde men graag van de aanwezigen horen wat in hun ogen belangrijk is voor liet behoud van karakteristiek Ooltgensplaat. Het bestuur liet weten momen teel een lijst van beeldbepa lende panden op te stellen en deze aan de gemeente te pre senteren. BOOG ziet zichzelf als een klankbord tussen de inwoners van Ooltgensplaat en de gemeente. In cle afgelopen maanden zijn er daarom al verschillende gesprekken met gemeenteambtenaren en wet houders gevoerd. Ook de Stichting tot behoud van het dorpsgezicht was tij dens deze avond aanwezig. Deze stichting werkt sinds kort eilandbreed en in die hoeda nigheid konden signalen en kennis over een weer worden uitgewisseld. Tijdens de presentaties werd o.a. gesproken over diverse beeldbepalende gebouwen in het dorp. Als voorbeeld werd genoemd het weeghuisje op de kaai - een rijksmonument dat er nu dichtgetimmerd bijstaat. Een ander dichtgetimmerd pand is> de voormalige bak kerij. De plannen liggen klaar om hier vier woonstudio's van te maken; de bouwvergun ning is hier al voor verleend. De betreffende makelaar had voor deze avond tekeningen beschikbaar gesteld die aan de wand ter inzage hingen. Daarnaast werden er deze avond plannen gepresenteerd voor het terugbrengen van een dorpspomp aan de Voorstraat. Zo'n 100 jaar geleden heeft een eenvoudige dorpspomp hier zijn functie gehad en BOOG is aan het inventariseren of het mogelijk is om een replica hier van terugte plaatsen. Aan de hand van historische teksten en foto's werd een beeld geschetst van de oude situaue. uiteraard kwamen ook cle nieuwe centrumplannen aan de orde en de stichting vraagt zich, mede namens de bewo ners, af of de huidige open bare school 'De Regenboog' een andere functie zou kun nen krijgen en dus kan blijven bestaan. Het schoolgebouw is een gift van de Franse bevol king na de ramp van 1953 en heeft een esthetische waarde voor de omgeving. Dat er onder de aanwezigen flink wat ideeën en vragen waren, bleek wel tijdens de pauze. De ter inzage liggende plannen en presentaties wer den uitgebreid besproken. Na de pauze kreeg iedereen de gelegenheid zijn of haar opmerkingen, vragen en idee- en naar voren te brengen. Ook de inbreng van de aanwezige politici werd besproken en de contacten tussen hen en BOOG zullen worden versterkt. Foto: Hans Vtllerius Al met al werd het een geslaag de en nuttige avond, waar de bestuursleden met grote tevre denheid op terugkijken. Uiteraard kan de stichting niet zonder de nodige financi ële middelen. In het verleden werden al diverse activiteiten opgezet om geld in te zame len. Ook in de toekomst zullen er evenementen plaatsvinden die door BOOG en een aantal Voorstraatbewoners worden georganiseerd. Bijvoorbeeld Monumentendag en de Kerst markt. Men is nog op zoek naar enthousiaste mensen die mee willen helpen op organi- •satorische vlak of tijdens 'deze dagen zelf. Ook is het nog steeds mogelijk om donateur te worden. Men kan zich aanmelden door een e-mail te sturen info(<; boog-ooltgensplaat.nl onder vermelding van naam en adres, of door een briefje te sturennaar BOOG, Langeweg 56, 3257 KD Ooltgensplaat. Zie voor meer informatie web site www.boog-ooltgensplaat.iil ofbel naar 0187 632969.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2