^tot 1. 2. 3. 4. 5. 6. }ri^tb pPiZZcUnrs THmh j- ThMYt 6 mour mb ^^r^ ■O Zeeuwse Bibliotheek Puzzelreglement nnttnictCiyi'^ [put 8 nttitirt zoio) Puzzels voor Goede Vrijdag en Pasen heb ik inmiddels voldoende gekregen. Als jullie een puzzel willen maken over andere feesten in de komende maanden (Hemelvaartsdag, Pinksteren, koningin nedag of bevrijdingsdag) mag dat. Wacht dan niet te lang, want meestal plan ik de puzzels al minstens een maand van tevo ren in. Puzzels over andere onderwerpen mag je altijd opsturen. Probeer het maar eens, je zult zien hoe leuk het is om zelf iets in elkaar te zetten. 1Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Mid delharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplossing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 5. Bij 600 punten ontvang je een boekenbon van 10,-. 6. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. De Joden vioemcn het Paas feest Pesach. Pesach wordt ook wel het feest van de matzes genoemd. Matzes zijn broden die niet zijn gerezen. Je moet daarbij denken aan de ongezuurde koeken van de Israëlieten. Voor het begin van het feest, soms wel weken van te voren, wordt het hele huis van boven tot onder schoon gemaakt. Er mag geen kruimeltje gegist voqdsel te vinden zijn. Er mag dus ook geen gewoon brood in het huis zijn. De eerste avond van Pesach heet de Seideravond. Het is de belangrijkste feest dag van de hele week. Op die avond wordt het verhaal van de uittocht uit Egypte aan de kinderen verteld. Er worden liedjes gezongen en de kaarsen worden aan gestoken. Op de tafel staat de seder- sciiotel. Op de schotel liggen speciale dingen die erg veel voorbe reiding vergen: zeroa (een geroosterd lamsbotje) beetsa (een gekookt, gebraden cl) maror (bitterkruiden) charoset (een zoet meng sel van appel, rozijnen en kruiden), karpas (groente, meestal peterselie) chazeret (radijs) Er worden verschillende bekers met wijn gevidd. Over elke beker wordt een zegen uitgesproken. Ook wordt er telkens een gebed uitgesproken. Alles staat precies vast vol gens bepaalde regels. Wij denken met Paasfeest aan de opstanding van de Heere Jezus. Volgens de Joden moet de Messias nog komen. Zij denken dat niet aan de dingen uit het Nieuwe Testa ment, maar aan alles uit het Oude Testament. Morgen, 13 maart is het de verjaardag van Anne- lize Blokland (Melis sant). y\lvast een fijne verjaardag, Anne-lize! Jacoline Tanis (Goe- dereede), Diana van Rossum (Den Bommel), Jantine, Willianne en Annelotte Mans en Wil- lemijn van Gurp (Oolt- gensplaat), Petra Bikker (Oude-Tonge), Ronne en Liene v.d. Made (Mid- delharnis) hebben deze week een bon gekregen. Veel plezier ermee! ,Anja H. - 171; Anja van S. - 214; Albert - 535; Aico - 133; Adriaan - 45; Annelotte - 92; Anne-lize - 433; Anne- Marije - 243; Annelore - 90; Anne Co - 120; Corwin - 88; Charlotte - 166; Carolien - 279;Corhna- 102; Corné S.-329;Cornév. W.-261; Diana - 20; Erika - 148; Else-Marie de L. - 149; Elzemarie - 308; Elsemarije - 570; Erik - 414; Elsemarie de V.-108; Florian - 116; Gerrie - 143; Judith - 583; Joanne - 253; Jacobine - 158; Julian - 506; Jan - 522; Jantine- 101; Jarinda-266; Jorieke - 66; Jorina - 503; Joan - 298; JacoUne - 29; Jordi - 85; Jaap - 91; Jan- neke - 432; Jenneke - 231; Koen - 186; Linda V. - 436; Leendert - 30; Liene - 6; Leonie - 309; Larissa - 150; Linda de V. - 462; Maayke - 105; Marleen - 392; Martijn v. S. - 28; Martijn M. - 324; Mariska - 129; Marianda- 242; Mariëlle - 262; Marije - 442; Maria - 127; Nathalie - 454; Nicoline - 372; Nico - 140; Peter- 146; Petra-71; Reinier- 132; Robert - 296; Rianne S. - 491Ronne - 19; Ricardo S. - 85; Riëlle - 380; Sander - 488; Sjari .Anne -64; Sharon-104; Tim -317; Willianne M.-53; Wilmer - 288; Wilbert - 282; Willemijn- 162 Vorig jaar stuurde Maayke Bos (Ooltgensplaat) op deze dag een puzzel op, maar die kon ik toen niet meer gebrui ken. Daarom plaats ik de puzzel nu, omdat hij goed in de tijd van het jaar past. De antwoorden zijn allemaal te vinden in het boek Exodus. Welk woord lees je van boven naar beneden De vijfde plaag in Egypte is Een koningin Egypte noem je een Een ander woord voor uittocht is De mensen van Israël moesten een lam De achtste plaag was De Israëlieten moesten het ongezuurde brood eten met bittere Erika en Arco Luime (Ouddorp) hebben een aantal spreekwoorden bij elkaar gezocht. Het is al even geleden, Erika en Arco. Maar je ziet 'geduld is een schone zaak'. Je moet in elk spreek woord één woord invul len. Voor de verande ring heb ik de puzzel een beetje gewijzigd en bij elk spreekwoord een plaatje gezocht. Daar door wordt het opzoeken van de woorden een beetje mak kelijker. 1De appel valt niet ver van de 2. Zijnmoet altijd koning kraaien. 3. Door de zureheen bijten. 4. Hij lapt alles aan zijn 5. Met het verkeerde been uitstappen. 6. Nieuwevegen schoon. 7. Van een mug eenmaken. 8. Debuiten zetten. 9. De bestelaat wel eens een steek vallen. 10.Een blindkan geen schade doen. 11 .Je steekt het hefst je voeten onder je eigen 12.Met langeeten. 13.Datheeft nog wel een staartje. 14.De poten onder zijnzagen. 15.Iemand op dejagen. 11 Bij vraag 5 moetje het antwoord oplossen. Streep de letters die vier of meer keer voorkomen door. Je houdt dan een aantal letters over: dat is de oplossing van deze puzzel. 8. Welke hobbyi's) heb je? Mijn hobby's zijn lezen en met hout knutselen. 9. Welke sport vind je leuk? Ik vind zwemmen en fietsen heel leuk. 10.Aan welke sport doe je? Ik doe niet aan sport. Wat IS jouw lievelings- CD (met muziek)? Ik heb geen lieve- lings-CD. 12. Wat vind jij het leukste spelletje? De leukste spelletjes vind ik dammen en schaken. 13. Welke site op het internet vind jij het leukst? Ik heb geen site die ik het leukst vind. 14. Op welke school zat je vorig jaar? Ik zit op de Regen boog. Van welk eten houd je echt 15.In welke klas/groep zitje helemaal niet op school Ik vind alles lekker. Ik zat vorig jaar in Wat is(zijn) joutü groep 8. lievelingsboek(en) Mijn lievelingsboeken zijn de boeken uit de Snufserie. Hoe I Ik heet Martijn van Schaik. In welke plaats woon je? Ik woon in Stellendam. Wat is je geboorteplaats en je geboortedatum? Ik ben geboren in Stellendam op 8 maart 1997. Hoeveel broertjes en zusjes heb je? Ik heb vijf broertjes en twee zusjes. Wat is jouw lievelings eten? Ik lust het liefst Anne-lize Blokland (Melis- sant) Lekker hè, om in de vakantie te loge ren bij je vriendin nen. Was het verjaardagsfeest je van je vriendin leuk? Het was dubbelop, want je zusje was ook nog eens in de vakan tiejarig. Wat 'n feesten'. Op de 'Wegwijsbeurs' was heel veel te zien en te horen. Voor mijn gevoel had ik te weinig tijd om alles goed te bekijken. Marianda van Alphen (Nieu- we-Tonge) Van harte gefelici teerd met je zusje .Ajine- Ivnn. ^Sf""y Omdat ze ^7 C-^ nog in de ------- vakantie geboren is, kon je er gelijk al van genieten! Wat leuk dat je foto's op een weblog gezet hebt, nu kon ik, snel even kijken. Gaat alles goed? Het is altijd gezellig om bij de geboorte leuke cadeautjes te krijgen. Hebben juUie alles opgehangen? Jacoline Tanis (Goedereede) Bij .school hoort nu eenmaal huiswerk: dat weet je van tevoren. Hebben jullie veel toetsen of valt dat mee? Enne... van 10.35 tot 14.25 uur naar school is natuurlijk ook niet echt lang. Fijn datje op het zelfde niveau naar klas 2 kan. Arianne Stroober (Nieuwe- Tonge) In je mail schrijf je datje gaat stoppen met het puzzelen. Ik snap het wel, overal is een tijd van. Ik wens je het allerbeste, dat is de zegen van God, toe in je verdere leven. Spoor je broer en je twee zussen maar aan om alles op tijd in te leveren. Anne-Marije Pollemans (Mid- delharnis) Fijn datje alles zo snel opge stuurd hebt. Gezellig joh, om in de vakantie overal op bezoek te gaan. Daar heb je dan extra tijd voor. Was het men lekker? Nu is de vakan tie voorbij en moet er weer gewerkt worden. Charlotte Groenendijk (Dirksland) Wat ben jij verwend bij oma: knakworstjes, patat, pannen koeken. Het is altijd gezellig om met elkaar spel letjes te doen. Waar heb je die brosjes van gemaakt? Hoe vondje het op de Wegwijs?

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 8