Mentorproject Goeree-Overflakkee: 'Stap voor Stap Vooruit!' Moedige Moeders blij met cheque van Soroptimisten Kerkdiensten Biddag woensdag 10 maart Vlieto neemt nieuwe bedrijfsauto in gebruik Ontmoetingsdag Ouddorp EIÜVtlDEn-rtlElJWS GOEREE-OVERFLAK KEE - Stel, u bent zojuist een bedrijf gestart. Of u loopt tijdens de groei van uw bedrijf tegen vraagstuk ken aan die u met anderen zou willen bespreken. Om u te helpen uw droom, uw visie of uw onderne mingsplan te verwezenlij ken is het Mentorproject Goeree-Overflakkee opge richt. Het mentorproject Goeree-Overflakkee is een actieve stichting en heeft op 4 maart in het RGO speciaal voor starters en jonge bedrijven die tussen de O en 7 jaar gevestigd zijn op het eiland een suc cesvolle bijeenkomst geor ganiseerd. Workshops Aanmelden Uitzending Biddagdienst Vogelbeurs E.F.V.V. Nieuws van de Wereldwinkel herkinc;en Zwemtrainingen reddingsbrigade OUDDORP - Op uitno diging van de Ouddorpse Reddingsbrigade heeft scoutinggroep Jan Joos- ten uit Ouddorp een aan tal opleidingen van de Reddingsbrigade in het zwembad bijgewoond. Tijdens de trainingen is de nadruk gelegd op zelf redzaamheid, zwemmend redden en het omgaan- met diverse reddingsmid delen. Aan het eind van het programma werd aan elke deelnemer het insig ne 'zwemmend redden'' uitgereikt. Binnenkort volgen de zeeverkenners van scouting Goedereede dezelfde cursus. De Soroptimistclub Goe ree-Overflakkee mocht op dinsdag 16 februari een cheque ter waarde van 10.000 euro overhandigen aan de Moedige Moeders Goeree-Overflakkee. De Soroptimisten hebben daarmee hun tweejarig project naar ieders tevre denheid afgesloten. Soroptimisten en Moedige Moeders Effect PA(;iNA(i DINSDAC; 9 MAART 2010 In de RGO luerden in hel hader van hel Men/nrprajeel in de HGO een aanlal umrkihops gehouden. Foto 's: Adri van der Ijian Gezien de vele positieve en enthousiaste reacties hebben de startende ondernemers veel informatie opgedaan over het ondernemerschap tijdens de verschillende workshops die werden gegeven. V\'endy Hakstege-Hofman van Inter- Lynx h\\ bureau voor marke ting, communicatie creatie, heeft in de workshop '(Nieuwe) Klanten vinden door nog meer PR C^onnniniicatie' aangege ven hoe belangrijk het is om na te denken over de marketing van je bedrijf, hoe je dat kunt inrichten en dat het belangrijk is daar gericht mee om te gaan, zeker in de beginjaren. In de woikshop: 'Fiscaliteiten voor startende ondernemers jonge bedrijven' vertelde mr. Harold van den Berge van X'isser Visser Accountants hoe je fiscale voordelen kunt behalen. Ook het onderwerp 'Netwerken' was een veel besproken onderwerp. Jan Verhage MBA van Rabobank (ioeree-Overflakkee kon daar alles over vertellen en heeft die avond een inspirerend betoog gehouden over hoe je netwer ken in de praktijk kunt inrich ten, maar ook hoe je digitaal netwerken kimt gebruiken in het ondernemerschap. De deelnemers hadden de keuze uit een viertal workshops waar uit gekozen kon worden. De workshop "Voorbereid starten, dat is het ideel', gegeven door Karin de Boed-van Rossum, werkzaam bij Rabobank Goe ree-Overflakkee, trok een volle zaal. "Vaak zie je dat startende ondernemers 'zich inschrij ven en onvoorbereid van start gaan met niet omlijnde plan nen. Vaak gaat het in de eer ste periode goed, maar na gemiddeld drie jaar ontstaan de vraagstukken als: hoe vind ik nieuwe klanten, hoe kan ik groeien, hoe zet ik mezelf op de kaart en niet te vergeten: de belastingdienst komt om de hoek kijken..." In de workshop 'Voorbereid starten' werd daar aan ruim aandacht gegeven. Dingen waar je niet alleen tij dens de start, maar ook in de beginjaren van de onderne ming op moet letten. "Op zo'n avond zie je veel star ters en jonge bedrijven met vraagstukken over het onder nemerschap. Dat is ook niet voor niets! Je moet je voorstel len je hebt de stap gezet onder nemer te worden en dat ben je dan ineens, maar je hebt ook in een keer geen collega's meer, moetje bedrijfin de markt zet ten en dienstverlening bieden aan klanten. Een behoorlijke uitdaging," vertelt Jan-Willem Broere, voorzitter van het mentorproject Goeree-Over- ilakkee. Enthousiast vertelt hij dat het mentorproject Goeree- Overflakkee ook speciaal daar voor is opgericht. Het Mfcn- torproject kan (door)starters begeleiden naar een succes volle toekomst. Het project is sinds driejaar bezig om onder nemers op Goeree-Overflakkee op deze manier ondersteiniing te bieden. Het mentorproject Goeree-Overflakkee begeleidt moinenteel 15 starters en jon ge bedrijven op jaarbasis. Het is in de afgelopen jaren hard gegroeid. Ervaren managers en onderneiTiers staan klaar om samen met u te klankbor den, van gedachten te wisselen of adviezen te geven over uw bedrijf De adviezen zijn vrij blijvend, maar wel gestoeld op een jarenlange ervaring in goede en slechte tijden." Maar hoe gaat liet nu in zijn werk? Het mentorproject pro beert de jonge ondernemers over de drempel te helpen om adviezen in te winnen bij een doorgewinterde ondernemer, die in dit geval als mentor optreedt. Het mentorproject zorgt ervoor dat er een kop peling tussen twee onderne mers komt. Zowel de startende ondernemer als de mentor kunnen zich aanmelden via (Ie afdeling Voorlichting van de Kamer van Koophandel Rotterdam, waartoe Goeree- Overflakkee behoort. U wordt uitgenodigd voor een intake- «respiek. In dit gesprek komt onder andere aan de oide uelke soort hulp u zoekt voor uw bedrijf en of de vraag past bij de werkwijze van het Men torproject. Vervolgens wordt er een merrtor gezocht die bij u, uw bedrijf en uw vraagstel ling past. Klikt het? Heeft de mentor de benodigde kennis in huis en is hij direct beschik baar? Wordt u het eens over de invulling van de mentorbege leiding? Het is uiteindelijk aan u en de mentor of u beiden de samenwerking wilt aangaan. Het mentorproject begeleidt daarin. .\ls u met een mentor in zee wilt, worden over en weer afspraken vastgelegd in een mentorovereenkomst. Hierin staan ook de wederzijdse rech ten en plichten, zoals afspraken rond de bescherming van uw persoons- en bedrijfsgegevens. Hierna start de begeleiding en het klankborden met de men tor. Gedurende een jaar heeft u regelmatig contact over pun ten die uw vraagstelling betref fen. De mentor informeert u, geeft gevraagd en ongevraagd advies en fungeert als klank bord. Tussentijds vindt er een evaluatie plaats. L' kunt zich aanmelden via de Kamer van Koophandel Rot terdam, afdeling Voorlichting, Postbus 450, 3000 AL Rotter dam, tel. 010 40227610, e-mail info@mentorprojectGO.nl, website www.mentorproject- GO.nl. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met Stichting Mentorproject Goeree-Overflakkee, tel. 0187- 487603. MIDDELHARNIS- De Biddag avonddienst van morgen in de Hersteld Herv(5rmde (jemeen- te Middelharnis/Sommelsdijk zal live worden uitgezonden via Radio Superstar. De dienst wordt uitgezonden i.p.v. het verzockprogranuiia Muzikale Hartenwensen en begint om 18.45 uur Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middclharnis), 107.3 FM (vrije ether), via website www. radiosuperstarnl eir via TV Superstar. SOMMELSDIJK - Zaterdag 13 maart houdt de Eerste Flak- keese Vogel Vereniging haar maandelijkse beurs in het clubgebouw van P.V. De Reis duif, Van Gorcumstraat 5 te Sommelsdijk. Leden verkopen er hun zelfgekweekte vogels. Ook is er een vogelhandelaar aanwezig met tal van vogels. En er wordt een verlotiirg gehouden,onder het genot van een hapje en een drankje. De beurs wordt gehouden van 13.30-16.30 uur.' MIDDELHARNIS - Nu in de aanbieding: Pindakaas met knapperige stukjes pinda uit Nicaragua, Mozambique en Malawi, 330 gram, van 2,09 voor 1,69 euro, en Hazelnoot pasta met rietsuiker uit Malawi en cacao uit Peru, 400 gram van 2,29 voor 1,89 euro. De Wereldwinkel is drie maal achter elkaar de Beste Cadeau winkel van Nederland gewor den. Wereldwinkelbon cadeau bonnen zijn te koop voor 5, 10, 15 of 25 euro. De Wereldwinkel is open op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en op vrij dag en zaterdag van 10.00 tot 17'oOuur. OUDDORP Herv. Gem. 14.30 uur kand. B.L. 'IVamper en 19.30 uur kand. B, van Leeuwen - Her steld Herv. Gem. Durpsüenden: 9 00 en 13.30 uur ds. H. Las- sche - Geref. Kerk 10.00 uur ds. A.S. Rienstra en 18.30 uur ds. C.G. Kant - Oer. Gem. 18.30 uur (in Stellendam) ds. C:.C;. Kant - Doopsgezinde Gem. 19.30 uur ds. Smink. CiOEDEREEDE Hersteld Herv. Gem. 19.30 uur ds. J.W. van Estrik. STELLENDAM Herv. Gem. 14.00 en 19.00 uur ds. D. Hoolwerf - Hersteld Herv. Gem. 14.00 uur en 19.00 uur ds. W.M. van der Linden - Geref. Kerk 19.30 uur ds. C;.G. Kant. DIRKSLAND Herv. Gem. 14.30 uur ds, G. van Meijeren en 19.00 uur kand. G. Lugthart. Herv. Geni. 10.00 uur ck. HJ.T Lubbers en 19.00 uur ds. L. Quist - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 19.00 uur ds. A. van Wijk. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 14.30 urn- ds. C:. Boele en 19.00 uur ds. P.M. van 't Hof - Lucaskapel HDG 10.30 uur kand. LJ. Walhout en 19.00 uur ds. A. Belder - Hersteld Herv. Gem. 1 l.;i(i uur ds. C. Oorschot en 19.00 uur leesdienst. MIDDELH.A.RMS Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uu, ds. H. Harkema - Geref. Kerk 19.30 uur ds. LJ. Lingen - Chr. Geref. Kerk 14.30 en 19.00 uur uur ds. A.A. Egas. NIEL'WE-TONGE Herv. Gem. 14.30 uur (k. HJ.T. Lubbers en 19.00 uui ds. G. van Meijeren. OUDE-TONGE Herv. Gein. 14.30 uur ds. l'..\I, van 't Hof en 19.30 uur ds. J.W. Scheurwater S lAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 19.00 urn- ds. H.l. C:atsburgm - Geref. Kerk 19.(il) uur ds. A.S. Rienstra. DEN BOMMEL Herv. Gem. 11.00 mu- dierisi met school in Geref. Kerk en 19.00 uur ds. J. Willemsen - Geref. Kerk 11.00 lun' dhr J. Anninga en 19.30 uur ds. PC. Koster OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 14.30 en 19.00 urn ds. H.(;. van der Ziel - Her steld Herv. Gem. 14.30 uur ds. H. Lassche en 19.30 uur ds. C. Gielen - Geref. Kerk 19.00 mu ds. W.A. Boer LANClSTRAAIHerv. Gem 10.00 uur ds. H.(;. van der Ziel. OUDDORP - Op zaterdag 20 maart zal in en rondom ver enigingsgebouw Eben-Haëzer een ontmoetingsdag worden gehouden. De opbrengst van de dag is bestemd voor het werk van Jantina Mastenbroek in Roemenië. Zij is uitgezonden via de stichting Kinion. Jantina hoopt deze dag ook zelf, samen met haar thuisfrontcommissie, aanwezig te zijn. Ze geven om 11.00 en 13.30 uur een presen tatie van Jantina's werk. Voor de kinderen is er een kleur platenwedstrijd. En om 10.00 en 12.30 uur kunnen er dia's over Ouddorp bekeken wor den. Verder zijn er verschillen de dingen te koop zoals: kaas, fruit, noten, advocaat, snoep, cake, kaarten, buitenplantjes en oliebollen. Binnen kan er van alles genuttigd worden zoals koffie, thee, limonade, belegde broodjes, patat en snacks. Ook kan er een workshop bloem schikken worden gevolgd. Er kan worden gesjoeld, geknik kerd, koekhappen en buiten is er paaltjesvoetbal. Ook kan er worden meegereden met de paardenkar De bibliotheek is open en er worden tweede hands boeken verkocht. OOLTGENSPLAAT - Na de doorstart van Vlieto Ooltgens- plaat door Frans van der Vliet is er een opvallende bedrijfs auto in gebruik genomen voor het bij klanten bezorgen van nieuwe machines of voor het thuis ophalen of afleve ren van reparaties. "U zult de auto regelmatig zien rijden", zegt Frans van der Vliet, "en klanten kunnen de bestuui-der altijd aanspreken". De bedrijfs auto is een eerste stap in de uit breiding van dienstverlening, later dit jaar zal ook een nieu we showroom en werkplaats in gebruik genomen worden. In de te realiseren nieuwe show room en werkplaats zal alles efficiënt en comfortabel wor den ingericht om klanten nog beter te ontvangen en te kun nen bedienen. Midtlels deze avonden wordt de veiligheid op en rond het water binnen de gemeente Cioeder- eede verhoogd. Het iniuatief is zeer positief ontvangen en zal zeker een vervolg krijgen, p Dat de zwemtraining van de Ouddorpse Redding.sbrigade vruchten afwerpt, blijkt uit het feit dat een jeugdteam van de brigade op 26 februari jl. tij dens een zwemmarathon in Waddinxveen in de prijzen is gevallen. Voor het eerst stuurde Oud dorp een afvaardiging naar de zwemmarathon, die al jaren door de Waddinxveense Red dingsbrigade wordt georgani- .seerd. Na 2,5 uur zwemmen bleek dat het team uit Oud dorp de 3e afstand had afge legd in de categorie 'recreatie teams'. Tijdens een spannende race lag Ouddorp op het laatst nek-aan-nek. Door solide de wecLstrijd uit te zwemmen kon het team uiteindelijk de 3e plaats voor zich opeisen. Gedurende de wintermaanden wordt op maandagavond door leden van de reddingsbrigade hard getraind om kennis en conditie op peil te houden. Wilt u een training bijwonen, als individu of met een groep, dan kunt u via website www. ouddorpsereddingsbrigade.nl contact opnemen. De Soroptimistclub Goeree- Overflakkee is een serviceorga nisatie voor vrouwen. Zij maakt onderdeel uit van de wereld wijde organisatie Soroptimist International. De Soroptimist club Goeree-Overflakkee is een club van circa 30 vrouwen en bestaat dit jaar 12 jaar. ledere twee jaar kiest de Soroptimist club Goeree-Overflakkee een project dat zij met geld en inzet van kennis en kunde" wil steu nen, De afgel()pen twee jaar hebben de soroptimisten zich ingezet voor Moedige Moeders Goe ree-Overflakkee. Deze organi satie zet zich in om het over matig middelengebruik - met risico op verslaving - onder de jeugd op iedere mogelijk manier aan te pakken. Zij doet dit naar het voorbeeld van het initiadef in Volendam. De Moedige Moeders willen geen slachtofferrol spelen, maar de regie in eigen hand nemen. Moedige Moeders Cioeree- Overflakkee is in 2007 als initia tiefgroep opgericht. Hel eerste contact tussen de Soroptimis ten en de Moedige Moeders is uit die zelfde periode. Tijdens een informatieve clubavond van de soroptimisten vertel den de initiatiefneemsters Pythia Maasdam en Joke Kooi man op een open en eerlijke wijze over de problemen die er spelen binnen gezinnen op Goeree-Overflakkee door het overmatig middelengebruik van kinderen. Ook gaven zij aan er alles aan te willen doen om dit probleem bespreekbaar te maken met als uiteindelijk doel elkaar te helpen en te steunen. Deze avond was voor de Sor optimistclub Goeree-Overflak kee aanleiding om te besluiten de Moedige Moeders in de eerste jaren van hun bestaan te ondersteunen. Direct aan spreekpunt voor hen was de soroptimiste Yolanda Tiele- man. Er werd een gezamenlijk plan van aanpak gemaakt hoc de Soroptimisten de Moedige Moeders zouden kunnen steu nen. Dit heeft geresulteerd in een coaching gedurende de afgelopen twee jaar, het bijdra gen aan de naamsbekendheid van de Moedige Moeders en het inzamelen van een geldbe drag van in totaal 10.000. Dat de inspanningen van de Soroptimistclub Goeree-Over flakkee voor de Moedige Moe ders zijn opgevallen bij het landelijke Uniebestuur van de Soroptimistclubs in Nederland vertaalde zich in de aanwezig heid van Ally de Vries, tweede vice-presidente van de Unie van Soroptimistclubs in Neder land. Eerder waren er al con tacten geweest met de presi dente van de Unie, Akke Tim mermans. Vanuit haar werk - in de stichting voor jeugd en gezin van minister Rouvoet - heeft zij een grote affiniteit inet het werk van de Moedige Moeders. Aan Ally de Vries was de eer de cheque aan de Moedige Moeders te overhan digen. Ally de Vries omschreef het werk van de Moedige Moe ders als een belangrijke maar zware taak. "Deze moeders (en vaders) zijn met een heel moeilijk thema bezig, hetgeen bijzonder intensief voor hen is. Zeker ook omdat zij ook zelf met deze problematiek binnen hun gezin te maken hebben". Namens de Soroptimistclub Cioeree-Overflakkee keek Yvonne Tieleman met tevre denheid terug op de samen werking met Moedige Moe ders. Zij vertelde dat het in de publiciteit treden van de Moe dige Moeders niet altijd mak kelijk voor hen was. Tijdens de gezamenlijke activiteiten als Havendag, Landdag en Mid- wintermarkt waren de Moedi ge Moeders altijd aanwezig om informatie te geven. Door deze open en onbevangen instel ling stelden zij zich echter ook kwetsbaar op hetgeen soms confronterend voor hun was. Desondanks bleven de Moe dige Moeders met folders en activiteiten naar buiten treden. Yolanda sprak haar bewonde ring daarvoor uit. Yolanda bedankte de Moe dige Moeders voor de prettige samenwerking en voor het feit dat de Soroptimisten zich heb ben mogen inzetten voor deze prachtdames. Pythia Maasdam nam als Moe dige Moeder met dank de cheque in ontvangst. "Sinds de oprichting hebben we al goed resultaat geboekt. De weerbaarheidstrainingen die de ouders volgen hebben hun positieve uitwerking op het hele gezin", aldus Pythia. "Het leren los laten van het kind is hier een belangrijk onderdeel van." Ook van de telefonische hulplijn wordt goed gebruik gemaakt. Vaak resulteert dit in een huisbezoek door de Moe dige Moeders zodat persoon lijke ondersteuning geboden kan worden. Pythia is tevreden over de nauwe samenwerking tus sen de Moedige Moeders en andere instanties als Stichting De Hoop, de Bouwman Stich ting, Centrum Jeugd en Gezin en GGD. Ook de ervaringen met de veldwerker op Goe ree-Overflakkee zijn positief Pythia spreekt haar hoop uit dat er voldoende geld beschik baar blijft voor alle activiteiten. "We hebben elkaar nodig om de strijd tegen de verslaving aan te gaan." Pythia vertelt dat de Moedige Moeders het effect beginnen te merken van hun inspanningen. Tegenwoordig gebeurt het dat (ex-)verslaafden zelf naar de Moedige Moeders toekomen. Hieruit is ook de zelfhulp groep 'Step Out' ontstaan, die onder andere voorlichting ver zorgt op scholen. "Helaas", zo zegt zij, is er op dit moment nog geen goed vervolgtraject beschikbaar om degene, die het gelukt is af te kikken, op te vangen." De Moedige Moeders zullen met het ontvangen bedrag in ieder geval de weerbaarheids trainingen en de telefonische hulplijn blijven voortzetten. Yvonne Schutrup, presidente van de Soroptimistclub Goe ree-Overflakkee, sloot de fees telijke avond af met de consta tering dat het afronden van een project voor de Soroptimisten altijd een moeilijk moment is. De band met cle organisatie, zoals nu de Moedige Moeders, moet worden losgelaten, terwijl er ook nog een grote mate van betrokkenheid wordt gevoeld. De Soroptimisten wensen de Moedige Moeders nog heel veel succes met hun activiteiten op Goeree-Overflakkee. De Moedige Moeders Pylhia Maasdam, Joke Kooiman, Greet Maas en Sija Maria van Leeuwen ontvangen vol trots de cheque uil handen van All\ de Vries Op de lioeede rij de Soroptimisten Yolanda Tieleman en Yvonne Schutrup.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6