Raad omarmt nieuw Centrumplan Ooltgensplaat Eerste Z!N-borrel door ondernemers goed bezocht Expositie ^^Verbeelding' kerk van Wilma Schrier en Gerda van Dijk Twee weken orchideeënjungle bij Tuincentrum Graka Zaterdag Genealogische Dag in Streekarchief Goeree-Overflakkee Verslag zwemloopcircuit EIIAriDEn-tllEUWS Enthousiast Kosten Uitwerkins Donderdag start fietscursus Speldag voor leden Sparta anco Vrijblijvend Laatste donderdag Concert Zangafdeling Muziekschool Inzamelen goederen Oost Europa Eerste echte actie KNRM Ouddorp Hulpgoederen Roemenië Verkooptafel stembureaus Prijswinnaar bij 't Klein Geluk Open deur dienst Stad Oud papier Ons Koor PACHN'AH DINSDAG 2 MAART 2010 OUDE TONGE - Het nieuwe Centrumplan voor Ooltgensplaat gaat er komen. Donderdagavond besloot de gemeenteraad van Oostflakkee, voor de laatste maal in de oude samenstelling bijeen, unaniem tot uitvoering van dit plan. Wel werd de locatie zoals die was voor gesteld door het college door de meerderheid van de raad afgewezen. Niet in de nabijheid van de volks tuinen, maar liever bij het tweede sportveld van voetbalvereniging OFB, zo werd besloten. Door Dorien Kickert AI sinds 2002 wordt gespro ken over het verbeteren van de voorzieningen in Oolt gensplaat. In 2004 is daartoe een haalbaarheidsonderzoek uitgevoerd. Daaruit kwam het advies om openbare basis school De Regenboog, gymzaal D'n Boagerd en buurthuis 't Centrum in één gebouw onder te brengen op de plaats van de school. Dit plan bleek daar echter door ruimtegebrek niet te realiseren. In november vorig jaar besloot de gemeen teraad ook de sportvelden als mogelijke locatie mee te nemen en tevens een voor bereidingskrediet van 50.000 euro beschikbaar te stellen. De definitieve keuze voor de locatie zou nader bepaald wor den, na overleg met woning bouwvereniging Beter Wonen en de andere betrokken par tijen. In het voorstel aan de raad werden nu vijf locaties genoemd die zijn onderzocht op gcschiktheicl. Gekeken is onder meer naar bereikbaar heid vanuit het dorp, steden bouwkundige inpassing in de omgeving, verkeersveiligheid en parkeermogelijkheden. Twee locaties kwamen daarbij als beste uit de bus. Variant 2 bij de sportvelden en de volks tuinen en de iets duurdere \ariant 4 bij de sportvelden bij het tweede veld van OFB. In dit laatste geval wordt dan een nieuw veld gerealiseerd op de volkstuinen. In het kader van het lagere kostenaspect stelde het college variant 2 voor als beoogde locatie. De raad mocht zich er donder dag over uitspreken. Alom was er instemming met het plan, zij het dat diverse partijen er wel wat kanttekeningen bij plaatsten. De fi-actie van de PvdA toonde zich bij monde van mevrouw Van Dijke-van Daalen erg blij met het plan. "Een prachtig resultaat na jaren emmeren over locaties en financiële haalbaarheid". De PvdA sprak zich daarbij uit voor de locatie bij de sportvel den bij het tweede veld van OFB (variant 4). Het gebouw staat daar beter in zicht waar door de sociale veiligheid beter is. Ook komt er dan één toe gangsweg met een park, wat de centrumuitstraling ten goe de komt, aldus de PvdA. Van Dijke benadrukte daarbij dat de verenigingen toch vooral betrokken moeten worden bij het vervolg. Bovendien zou er gekeken moeten worden naar alle mogelijkheden op het gebied van duurzaam heid. Ook CU-fiactievoorzit- ter Knoester was enthou.siast, maar niet tevreden over de door het college voorgestelde locatie 2. Net als de PvdA stelde ook de CU variant 4 voor van wege de betere bereikbaarheid en de te verwachten synergie met de sportverenigingen. De toekomst van het volkstuin complex is dan nog wel een punt van aandacht. Knoester vroeg eveneens aandacht voor een goede projectstructiiur en een goede aanbestedingspro cedure, waarbij ook de lokale aannemers betrokken zouden moeten worden. De SGP sprak voorkeur uit voor een vari ant op de variant 4. "Als we het plan kantelen kunnen de volkstuinen behouden blijven," meende Van Gurp. De VVD, VLO en het CDA waren van mening dat juist variant 2 de voorkeur zou ver dienen. "Uit kostenoverwe ging", stelde Van Noordt Wie- ringa, die hoopte dat het plan snel gerealiseerd zou kunnen worden. De Vries van de VLO had er problemen mee dat dit plan nu zo snel door de raad geloodst werd. "We praten hier wel over 4,2 miljoen euro. Daar moeten we eerst goed over discussiëren en alle varianten diepgaand bestuderen." Het CDA stelde blij te zijn met dit plan omdat dit een opwaarde ring voor Ooltgensplaat bete kent. Kijkend naar de finan ciën koos het CDA eveneens voor variant 2. Aansluitend op het voorstel van de PvdA om vooral alle betrokkenen goed te betrekken bij de plannen, stelde Scheermeijer voor hier toe een communicatieplan op te stellen. Wethouder t Hoen was blij dat alle fracties achter het plan stonden, zij het dat een aantal fracties de voorkeur uitsprak voor de andere locatie. Zij zegde toe te zorgen voor een goede financiële uitwerking. Er zal onder meer worden gekeken naar de goedkoopste variant van huur of eigendom. Ook kon zij meegaan met het voorstel om een goede com municatie met alle verenigin gen en andere betrokkenen te verzorgen. Het voorstel om te bekijken wat er mogelijk is op het gebied van duurzaamheid wil zij gaan bespreken met Del- tawind. Ook dienen er nog enige gesprekken met de woning bouwvereniging plaats te vin den. Met een wijziging in het raadsvoorstel, waarbij nu gekozen wordt voor variant 4, werd het voorstel uiteindelijk aangenomen. Als alles volgens plan verloopt zal het nieuwe Centrumplan zomer 2012 in gebruik worden genomen. SOMMELSDIJK - Van 3 maart tot 12 april is in de Remon strantse Kerk te Sommelsdijk de expositie 'Verbeelding' te zien met foto's van Wilma Schrier, gedichten van Gerda van Dijk en beelden van de keramiekgroep. Tijdens een wandelvakantie in Ierland moest Wilma schuilen voor een regenbui. Vanon der het afdak had zij uitzicht op een stapel in zwart plastic gewikkelde hooipakken. Toen de zon na de bui weer door brak weerspiegelde in het plas tic een prachtige wolkenlucht. Een niet te missen kans voor de fotograaf die Wilma is. Sinds dien zijn hooipakken voor Wilma onweerstaanbaar geble ven en dit leidde tot een aantal fotoseries waarin soms nog wel hooipakken te zien zijn, maar ook vaak een fantasiewereld in beeld komt waarin niets meer daaraan doet denken. Abstrac te beelden waarin vormen en kleuren de fantasie prikkelen. De beelden inspireerden Ger da van Dijk tot het maken van gedichten. En de beelden en gedichten leidden tot gesprek ken bij de keramiekgroep over abstractie en fantasie; zo werd het onderwerp 'Verbeelding' geboren. De expositie is te bezichtigen na de zondagse kerkdienst en op woensdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Voor bezichti ging op andere tijdstippen kan een afspraak worden gemaakt met de fam. Schrier, tel. 0187 484317. MIDDELIIARNIS - Op don derdagmiddag 4 maart start een nieuwe fietscursus voor iedeieen die wil leren fietsen of de vaardigheden op de fiets wil verbeteren. Het Alheda C:olle- ge organiseert samen inet het IS(;0 deze cursus voor haar cursisten, maar ook andere inwoners van Goeree-Over- llakkee zijn van harte welkom. De lessen hebben een theore tisch en een praktisch gedeelte en worden gegeven in en om het gebouw van Webego Een les duurt van 13.00 uur tot 16.00 uur. Op 20 mei wordt de cursus afgesloten met een examen. Om de deelnemers bij het praktijkdeel te onder steunen worden nog vrijwil ligers gezocht. Voor aanmel ding of meer informatie: Pia Rentes van het ISGO 488126 pj.rentesê'isgo.nl of Irma Lie- vense van het Albeda College 497555 i.lievense@a!beda.nl. STELLENDAM - Gymvereni- ging Sparta organiseert op 13 maart a.s. een leuke speldag voor haar leden. Vanaf 13.00 uur zijn alle leden van 4 t/m 12 jaar welkom in de gymzaal van 't Haegse Huus. Er wor den leuke spelletjes gehouden, waarbij de gymtoestellen, zoals de kast, dikke mat en klimrek natuurlijk ook gebruikt wor den. Het bestuur zorgt ervoor dat de leden lekker wat te eten en te drinken krijgen. Rond 16.00 uur is de Speldag afgelo pen en gaat iedereen met een leuk aandenken naar huis. SOMMELSDIJK - Van maandag 1 maart t/m zater dag 13 maart is de kamer plantenafdeling Tuincen trum Graka omgetoverd tot een ware orchideeën- jungle. Zaterdag 6 maart is er gratis advies van de orchideeënspecialist van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze orchideeënshow is een tropische presentatie te zien met fraaie orchideeën, waaronder de Phalaenopsis (vlinderorchidee), Dendro- bium, Vanda, Epidendrum, Cymbidium Phaphiopedilum, Cambria en Miltonia. Een waterval van bloemen is nu werkelijkheid met de Phalae nopsis Cascade waarmee tij dens de show een echte water val hebben gepresenteerd. Bezoekers wanen zich in de jungle als ze bijvoorbeeld de speciale Vanda orchideeën collectie komen bewonderen, met wel luchtwortels van 250 cm, dit alles gecombineerd met schitterende tropische kleuren. Zelfs de echte papegaaien ont breken niet. Tijdens de Jungleshow bij Graka is de volgende aanbie ding: Duurzaam gekweekte Phalaenopsis orchideeën; 2 voor 10 euro. En verder voor iedere betalende klant op vrij dag 5 en zaterdag 6 maart een gratis tropische verrassing. GOEREE-OVERFLAKKEE -Veel ondernemers hadden zin om te netwerken. Ruim vijftig zelfstandigen en ZZP-ers kwa men donderdag naar Restau rant Roxenis.se in Melissant om elkaar in informele sfeer te ont moeten. Marianne Dorst van De Drie Linden Makelaardij en Lianne Wiegel van POINT Office Support namen het ini tiatief voor dit maandelijkse netwerkevent onder de naam Z!N. Het initiatiefis heel enthousiast ontvangen door de onderne mers op Goeree-Overflakkee. Bij binnenkomst kreeg ieder een een welkomstglas Prosecco aangeboden door Overwijn Technical Supply uit Stellen- dam. Golf Restaurant Roxe- nisse sponsorde de avond met lekkere hapjes. Voor de onder nemers die later op de avond wilden dineren had een restau rant een speciaal gerecht tegen gereduceerd tarief in de aan bieding. Lianne: "Daar is veel gebruik van gemaakt. Ruim twintig ondernemers geno ten van scampi's met pasta op authentieke Portugese wijze bereid." Het vrijblijvende en informele van het Z!N-event wordt op prijs gesteld. Iedereen is wel kom vanaf 17.00 uur en kan weggaan wanneer dat zo uit komt. Ellen Wagner, carrière adviseur bij Flexibility: "Het is laagdrempelig en sluit dui delijk aan bij een behoefte. Leuk om weer eens andere gezichten te zien. Het was een gevarieerd gezelschap. Ik heb mensen gesproken van bedrij ven waarvan ik het bestaan niet wist. Van andere bedrijven heb ik nu een gezicht bij de naam." Een andere bezoeker vult aan: "Het is een goed initiatief. Het was erg gezellig." Annemieke van Brussel, orga nisatie-adviseur van Zijn, Mens en Organisatie prees de mooie locatie met zijn ruimte par keergelegenheid. "Ik vond het heel verrassend hoeveel men sen er waren gekomen én wat een positieve open sfeer er was. Het was ook een goede mix van vrouwen en mannen. Heel goed dat ondernemers elkaar zo kunnen treffen op een fre quente basis. Ik zie al uit naar de volgende bijeenkomst." En dat is elke laatste donder dag van de maand. Alle onder nemende mensen zijn welkom. Aanmelden en meer informa tie op www.totzins.nl De eerste 'Z.'N-borrel wits een goede gekgenheid voor ondernemers om elkaar te trejfm. (Foto: Sandy Fotogtiijui SOMMELSDIJK - Zater dag 6 maart, om 20.00 uur, verzorgt de zangafde ling van de muziekschool Goeree-Overflakkee een concert in de Exoduskerk aan de Dorpsweg te Som melsdijk. Op verzoek van de zangers is voor deze kerkruimte gekozen omdat ze beschikt over een mooie akoestiek en derhalve zeer geschikt voor dit doel. Als toegangsprijs vragen wc u een gift ter bestrijding van de onkosten die voor dit optreden gemaakt worden. De zangafdeling van de muziekschool groeit gestaag en daardoor neemt ook het aan tal leerlingen dat voor u gaat zingen toe. Verantwoordelijk voor dit alles is docente Marij ke Nieuwenweg. Er zal deze avond een veelzij dig programma geboden wor den. MIDDELHARNIS - zaterdag 6 maart is het weer de eerste zaterdag van de maand. Dit betekent dat u weer uw tweede hands goederen kunt aanbie den aan de leden van de Oost Europa Werkgroep Middelhar- nis. Zij zullen dat op de juiste bestemming (laten) bezorgen. L' kunt uw goederen afgeven aan leden van de werkgroep tussen 09.30 en 11.30 uur bij de loods aan de Industrieweg 17 te Middelharhis. Goederen en/of medicijnen willen ze ook graag bij u thuis ophalen als u niet in staat bent om deze te bi-engen. U kunt dan bellen met J. v.d. Made (484228) of M.H. Baan (603051). OUDDORP - Zaterdag 27 februari om 09.38 uur werd de bemanning van de Griend van KNRM station Ouddorp bin nen, door het Kustwacht Cen trum gealarmeerd voor een open motorboot met motor problemen op de Grevelingen. Er werd uitgevaren met de Griend, en contact opgenomen met de Kustwachtpost Oud dorp. De boot zou vertrokken vanaf de Middelplaat op de Grevelingen en na 10 minu ten proefvaren motorstoring hebben gekregen. Ze zouden ergens tegen de strekdammen liggen. De opvarenden zagen een kerktoren en dwars van hen een jachthaven. Dit zou mogelijk Scharendijke kunnen zijn. Met de reddingboot werd naar deze omgeving gevaren en al snel werd duidelijk dat ze tegen de strekdammen bij Port Zélande lagen. Er werd een bemanningslid overgezet op de .albatros van 5 meter lengte, en met 2 opvarenden aan boord. Na controle op schade, werd er een sleepverbinding gemaakt en de boot werd naar de Mid delplaat gesleept en daar afge leverd. STELLENDAM - In verband met Goede Vrijdag komt het inleveren van goederen voor het Hersteld Hervormd Roe menië Comité Stellendam op 2 april te vervallen. Dit betekent dat vrijdag 5 maart de laatste mogelijkheid is om goederen in te leveren die nog met het transport van apiil 2010 mee kunnen. Het is de bedoeling vrijdag 9 april de vrachtwagen met goederen te laden en dat deze in week 15 te Botosani in Roemenië aankomt, van waar uit de goederen verdeeld zul len worden. U kunt uw spullen 5 maart van 18.30 tot 19.30 uur inleveren aan de Margrietstraat in Stel lendam bij de ingang van de bibhotheek en het verkoop punt van de collectebonnen. Wie niet in staat is zelf spullen te brengen kan voor het laten ophalen ervan bellen naar Arend Brinkman, tel. 0187 491803. OUDDORP - Woensdag 3 maart (gemeenteraadsverkie zingen) zal er een verkooptafel met zelfgemaakte kaarten en cadeaupakketjes zijn in Vereni gingsgebouw Eben Haëzer en in MFG Dorpstienden in Oud dorp, ten bate van SBO 'De Wegwijzer' te Middelharnis. In De Vliedberg zal eveneens een verkooptafel aanwezig zijn. De organisatie is in handen van de familie Pikaart. DIRKSLAND - De weersom standigheden waren redelijk goed. De temperatuur met 7 graden was aangenaam en er stond wel een beetje wind, maar de regen begon pas te vallen toen alle deelneirters de eindstreep al gepasseerd waren. De eerste wedstrijd van het zwemloopciruit 2010 ging van start op zaterdag 27 februari. De wedstrijdorganisatie was zoals gebruikelijk in handen van de triatlonafdeling van zwemclub De Gooye. Om 07.30 uur stonden in Dirksland 36 deelnemers op de startblokken - waaronder 12 duo's - voor het afleggen van 500 meter zwem men, direct gevolgd door 5 kilometer hardlopen. Bij de duo's ging de winst naar zwemster Amanda Schaaf en Tom de Groot als loper. Het koppel had 25 minuten en 59 seconden nodig om de totaa lafstand te overbruggen. Als tweede eindigden Anthony Struijk Niels v d Wekken. Bij de individuele deelnemers was het Kees Akershoek uit Oud dorp, die met een verschil van bijna één minuut finishte vóór Nico Paasse uit Middelhar nis. De bekerhouder 2009 van het circuit, Marco Akershoek, moest verstek laten gaan. Bij de dames was Annet Joustra de snelste, gevolgd door Maary'e Melissant-de Jong. In totaal worden in het zwem loopciruit drie wedstrijden gehouden, waarbij de beste twee resultaten meetellen voor het eindklassement. De volgen de wedstrijd is op zaterdag 27 maart 2010. Wil je op die dag ook meedoen? Neem dan con tact op met Piet Bal via e-mail piet.bal@onhne.nl of telefoon nummer 0187-485571 OUDDORP - Vorige week kon Silvie van den Nieuwendijk haar geluk niet op. Zij won de dol dwaze koe met haar win nende lootje in de snoepwin kel van Ouddorp. Net als alle andere kindeien die otn snoep kwamen kreeg zij voor iedere besteedde 0,50 euro een gratis lootje Hiermee maakte ook zij kans op het winnen van de Dolle Koe en niet zonder resul taat. In de winkel liggen nog enkele snoepzakjes te wachten tot ze opgehaald worden. Van af 15 maart start een nieuwe verlotingronde. Zondagmorgen 6 maart houdt de Hervormde gemeente van Stad aan 't Haringvliet een open deurdienst. Deze dienst wordt georganiseerd op uit nodiging van de jongensclub. Juist als u of jij niet gewend bent naar de kerk te gaan is deze dienst er om u daarmee te laten kennis maken. Alles wat er gebeurt wordt uitgelegd. Het thema van de dienst is 'Ik ga voor goud'. Voorganger is ds. H.J. Catsburg. De dienst begint om 10.00 uur. Vanaf 9.30 uur bent u welkom.' Zaterdag 6 maart is het de eerste zaterdag van de nieuwe maand. De mannen van Man nenkoor Ons Koor zijn voor nemens oiri datr zoals gebrui kelijk naar Sommelsdijk te komen om het oud papier op te halen. Pas op: ze koinen niet in de Westplaat. Papier en karton ontdoen van plas tic en piepschuim en op een goed zichtbare plaats en goed verpakt aan de weg zetten. De mannen halen het dan tussen 9 en 12 uur op. Voor nadere inlichtingen en contactadres sen kunt u de website raadple gen. Het adres is www.man- nenkooronskoor.nl Een foto van de boerderij aan de Noordzijdsedreef in Ooltgensplaat. Bent u al lang bezig met het opsporen van uw voorou ders op Goeree-Overflakkee, of was u van plan hiermee te beginnen, dan is op zaterdag 6 maart a.s een bezoek aan het Streekarchief in Middel harnis iets voor u. Op die dag organiseert het Genealogisch Centrum Goeree-Overflakkee namelijk voor de negende keer een 'genealogische dag'. In de studiezaal en andere ruimtes van het streekarchief kunt u terecht om gegevens uit te wis selen met andere stamboom onderzoekers en de collecties van het Genealogisch Centrum in te zien - vooral de grote verzameling familiedrukwerk en advertenties is interessant. Daarnaast zijn er vertegen woordigers van Zeeuwse gene alogische verenigingen, de streekarchivaris Jan Both biedt u om 's morgens (rond 11.00 uur) de mogelijkheid een kijkje in het archiefdepot te nemen, en 's middags om half 2 houdt Gerbrand Hoek een lezing over de historische boerderij architectuur van midden- en oost Flakkee. In de koffiehoek kunt u een montage van oude foto's en nieuwe filmbeelden van en over Flakkee bekijken, gemaakt door de heer A.J. Smeets uit Oude-Tonge. Mocht u niet in de gelegenheid zijn oin op zaterdag naar Mid delharnis te komen, kijkt u dan toch eens op de website van het Genealogisch Centrum: www. genealogieflakkee.nl. Deze website die niet lang geleden aanmerkelijk opgefrist is, biedt informatie over de stichdng, over de collectie, hulpmidde len bij het stainboomonder- zoek en foto's. Heeft u zelf vra gen over voorouders, dan kunt u die stellen op het forum van deze website. U bent van harte welkom op zaterdag 6 maart, van 10 tot 16 uur in het gebouw van het Streekarchief/I SGO aan de Dwarsweg 40 te Middelharnis. De toegang is vrij.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 8