Familie Visscher gaat zendingswerk doen in Indonesië Dorpshuizen krijgen van gemeente Dirksland beamers cadeau Lijsttrekkers debat Dirksland Verkiezingen gemeenteraad 2010 Bmaitiomcetenuut 82e jaargang Nr. 7890 Vrijdag 19 februari 2010 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Overtredingen tijdens horecacontrole Soepmaaltij den 40-dagentijd Weer aanhoudin gen in onderzoek brandstichtingen 'Als de Heere een deur voor ons opent, gaan we er doorheen' GZB Voorbereidend werk Welkom Harmonie Uitzenddienst www.eilandennieuws.nl Hond bijt schapen dood Nogmaals Demobus OV- chipkaart op Flald^ee Oud-inwoner Middelharnis 100jaar Samen zingen Pi wm <ii»Jimi m m ^MAi Knops fgróép Ëi Hdbiiiiiïkb MIDDELHARNIS/GOE- DEREEDE - Politie agenten, medewerkers van de arbeidsinspectie, de belastingdienst, de vreemdelingendienst en medewerkers van Stedin hebben vorig weekend een tiental horecabedrijven in Middelharnis en Goeder- eede gecontroleerd. Ongeveer 50 werknemers zijn op de grond van de Vreem delingenwet en Wet Arbeid Vreemdelingen gecontro leerd. Allen bleken in Neder land te mogen verblijven en werken. Twee personen werk ten terwijl 7,ij een uitkering ontvangen. Bij twee bedrijven ontbraken de exploitatievergunning en/ ot drankwetvergunning. Ook bleek in één zaak geen ver gunning voor speelaviloniaten aanwezig, terwijl er wel twee stonden. Diverse brandblus- .sers bleken niet gekeurd. Ver der bleek aan twee gasmeters te zijn gerommeld. Door Ste din worcil een vervolgonder zoek ingesteld; bij fraude zal aangifte worden gedaan. Bij de controle in een keuken van een borecabedrijF bleek de afzuiginstallatie vol vet te zitten. ()mdat dil een brand gevaarlijke situatie opleverde moest de keuken dicht. De vol gende dag, nadat de onderne mer de installatie had schoon gemaakt, mocht de zaak weer open. Ten slotte stond bij één bedrijf kip, vis en vlees ongekocid in de keuken. De Voedsel en Waren Autoriteit is in kennis gesteld. SOMMELSDIjK - De Oecu menische Werkgroep Goeree- Overflakkee organiseert ook dit jaar weer sobere soep- ntaaltijden in de 40-cUigentijcl. De maaltijden worden in de weken voor Pasen, op 6 dins dagen, telkens van 18.30-19.15 uur gehouden in de E.xodus- kerk te Sommelsdijk. Dinsdag avond 2:i februari is de eerste avond en vervolgens op 2, 9, 16, 23 en 30 maart. De vrijwil lige bijdrage voor deze maal tijden komt geheel ten goede aan twee goede doelen: Dorcas en Voedselbank Cloeree-Over- flakkee. Het opsporingsteam van de politie dat branden onderzoekt in het district De Eilanden heeft weer drie verdachten aangehouden, mindeijarige inwoners van Oude-Tonge. Zij werden vorige week op het politiebureau ontboden voor brand in vijf prullenbakken- branden in Oude-Tonge. De jongeren zullen zich voor de rechter moeten verantwoor den. In de onderzoeken heb ben oplettende buurtbewoners en passanten een belangrijke rol gespeeld. Het oplossen van brandstich tingen heeft voor de politie een hoge prioriteit. Een team van 12 rechercheurs is fulltime bezig met onderzoek naar de identiteit van mogelijke brand stichters. Sinds eind november heeft het team 31 aanhoudin gen verricht. De politie sluit meerdere aanhouaingen riiet uit. De politie verzoekt alert te zijn en ook kleine (pogingen tot) brandstichtingen te melden. In geval van heterdaad belt u 112. Informatie over brandstichtin gen kan gemeld worden via 0900-8844. Anonieme meldin gen kunnen gedaan worden via 0800-7000. OUDE TONGE - Na een lange tijd van voorberei ding vertrekt de familie Visscher op 2 maart aan staande naar Indonesië. Chrisjan, Marieke en hun kinderen Ruth (8), Aron (6) en Harmen (2) gaan voor een aantal jaren naar de stad Salatiga op Java om daar zendingswerk te ver richten. Dit doen ze via de Gereformeerde Zendings bond. (GZB) in samen werking met de Overseas Missionary Fellowship (OME). Op 28 februari is de uitzenddienst in de Hervormde Kerk te Oude- Tonge. Deze kerkelijke gemeente zendt hen uit en ondersteunt het paar financieel. Verdere finan ciële steun komt van fami lie, vrienden en bekenden en ook van de Emmaüs- kerk te Middelharnis. Door Mirjam Terhoeve "Als de Heere een deur voor ons opent, gaan we er door heen". Dat is het antwoord van C;hrisjan en Marieke op de vraag waarom ze deze stap nemen. "Altijd al wilden we iets van onze beschikbare tijd opoll'eren aan Clod; dat is de drive die wij en onze kinderen hebben om naar Indonesië te vertrekken", legt Chrisjan uit. "Het lijkt wel of alles nu op zijn plaats is gevallen. We waren al langere tijd op zoek naar iels waarbij we het Evangelie konden uitdragen of iets voor andere mensen konden bete kenen in Nederland of elders. Ongeveer zes jaar geleden zijn we na gaan denken over zen dingswerk. We hebben toen contact gezocht met de GZB en gevraagd of zij daar wat mee konden en dat was zo. Ver volgens hebben we er nog een jaartje over nagedacht en zijn toen ook op vakantie geweest in Indonesië. Mijn moeder is geboren in Yogakarta uit Nederlandse ouders. Mijn oma Hei gezin Visscher. ligt daar bovendien begra ven. Tijdens die vakantie heb ben we een indruk gekregen van de mensen en het land. Toch hadden we niet specifiek naar Indonesië gevraagd bij de GZB. Dat we nu toch daar naar toe kunnen, zien wij als een teken van de Heere. Een puzzelstukje dat op zijn plaats valt". De GZB is een zendingsorgani satie die werkt met steun en ten dienste van kerkelijke gemeen ten, binnen de Protestantse Kerk in Nederland (PKN). Ruim 400 gemeenten steunen het werk van de GZB. De GZB verleent personele en materië le ondersteuning aan partner kerken en -organisaties in meer dan 42 landen over de hele wereld. De tiZB werkt nauw .samen met andere organisa ties, zoals de OME. Een inter nationale organisatie, die actief is in Zuidoost Azië om daar het evangelie te verkondigen. "In 2008 kregen we te horen, dat er via OM F plaats was in Indonesië", vult Marieke aan. "Met deze organisatie klikte hef lueteen goed. ja, en dan gaal alles aan het rollen. Zo hebben we van augustus 2008 tot juni 2009 een bijbelschool gevolgd in Gloucester in Engeland. In juni 2009 zijn we teruggekeerd in Oude-Tonge. Hier heb ik mijn werk als verpleegkundige weer opgepakt en Chrisjan zijn werk als ICT-er. In de tussen tijd hebben we veel voorberei dend werk gedaan. Er moest immers van alles geregeld worden. De school, waar de kinderen straks naar toe zul len gaan. Is er een internatio nale school, waar engels wordt gesproken? Of toch de Indone sische, waar Bahasa Indonesia de spreektaal is? Ons huis in Oude-Tonge is verhuurd. De nodige vaccinaties hebben we gehad. En we zijn dankbaar dat ook het financiële plaatje rond is. Een derde van onze inkom sten wordt opgebracht door de GZB, de overige tweederde komt vanuit giften. Voorname lijk opgebracht door de leden van cle Hervormde Gemeente in Oude-Tonge, de verdere achterban en de Emmaüskerk in Middelharnis". Chrisjan en Marieke weten nog niet precies, wat ze zullen gaan doen in Indonesië, maar weten wel dat ze welkom zijn, zo bleek uit een bezoek van Indonesi ërs in september jl. Op Java heeft de GZB een goede relatie met de Christelijke Kerk van Noordelijk en Midden Java. de GKJTU. "Deze kerk heeft voor ons een huis beschikbaar in Salatiga, zo hebben we ver nomen", zegt Chrisjan. "De GKJTU leidt ook diverse pro jecten. Denk aan ICT-projec- ten, praktijkonderwijs, maar ook aan aids-projecten en er is een opvanghuis voor kinderen uit de bergdorpjes, die daar door de week verblijven als ze naar school gaan. Ik hoop, dat ik met mijn achtergrond iets op technisch gebied voor de mensen daar kan betekenen en Marieke hoopt op een pro ject in de zorgsfeer. Wat betreft evangelisatie is het nog even afwachten, wat we kunnen doen. Eerst moeten we de taal goed machtig worden. Daar toe krijgen we een taaistudie. Slechts enkele oudere men sen spreken nog Nederlands, maar de voertaal is het Bahasia Indonesia. Pas, als je de taal en cultuur begrijpt, kun je met de mensen communiceren en het woord van God goed over brengen". De GKJTU is een gerefor meerde kerk op Java, die 20.000 leden telt en ongeveer tachtig kerken heeft, verspreid over een gebied zo groot als Nederland. De Indonesische bevolking is grotendeels mos lim en slechts een klein deel is christen. "Toch zijn beide gelo ven daar heleinaal met elkaar verweven", weet Marieke. "Harmonie is erg belangrijk voor de Javanen/Indonesiërs. Zij zoeken geen conflict en de kerken hebben geen drempel. Tijdens onze cursus in Enge land hebben we veel geleerd over de islam. Dat was zeer intrigerend. Aan ons de taak om de mensen te doen inzien, dat de volledigheid in Jezus Christus zit en niet in Moham med. Maar zoals ik al zei, in het begin zullen we vooral moeten luisteren in plaats van vertel len". "Het is allemaal nog een beetje afwachten", zeggen ze beiden tot slot. "Ook de kinderen vinden het erg spannend. Je gaat toch minimaal vier jaar weg uit Nederland. Het leven is hier zo gemakkelijk en luxe. Hoe het daar wordt, is de vraag. Geluk kig kunnen we via de compu ter en telefoon contact houden met onze ouders en familie hier, maar het is natuurlijk wel de bedoeling dat we daar een nieuw leven opbouwen, maar we hebben er alle vertrouwen in". Op 28 februari is de uitzend dienst in de Hervormde Kerk om 10.00 uur. Iedereen wordt van harte uitgenodigd om daarbij aanwezig te zijn. Wie het zendingswerk in het algemeen wil steunen kan dat doen door meebidden, meege ven en meeleven. Voor steun aan de familie Visscher kan contact worden opgenomen met mevrouw L. Dogterom, tel. 0187 651258. Meer infor matie over genoemde organi saties is te vinden op de websi tes www.gzb.nl en www.omf nl. HERKINGEN - "Een beetje met je tijd meegaan, ook wat de voorzieningen betreft", gaf burgemees ter Stoop van de gemeente Dirskland als motief aan toen hij afgelopen donder dagmorgen drie beamers cadeau deed aan de drie dorpshuizen binnen de gemeente. Tekst en foto: Hans Villerius Natutnlijk wil de gemeente het gebruik van de dorpshui zen - 'De Schakel' in Dirks land, 'Ons Huis' in Herkin gen en 'Melishof in Melissant - stimuleren, maar steeds vakei wordt de vraag gehoord naar de beschikbaarheid van een beamer in deze gebovtwen. In de praktijk kwam het dan nog al eens voor, zo vertelde Stoop, dat het op het bordje van de gemeente kwam oin een laptop met beamer gereed te zetten en na gebruik weer op te halen. Omdat dit steeds vaker voor ging komen, met soms meer dere aan\ragen voor een zelf de tijdstip, werd het idee naar voren gebracht om alle drie de verenigingsgebouwen van een beamer te voorzien. Beslo ten werd om de apparaten te schenken, zodat de beheerdeis zelf verantwoordelijk zijn voor onderhoud en reparatie, en de gemeente er dus geen omkij ken meer naar heeft. Zo kwam het dat vorige week donder dagmorgen de drie beheerders van de geineentelijke dorps huizen naar Ons Huis in Her kingen waren genodigd om de apparatuur in ontvangst te nemen, onder het genot van een Herkings kopje kofFie met gebak. "Voor de beheerders betekent dit dat er nagedacht moet worden o\er werkafspra ken i.v.m. het beamergebruik en dat daar tarieven voor berekend zullen worden", zo gaf Stoop de beheerders mee. "Hopelijk wordt met deze faci liteit de gebruikers van onze gebouwen weer een extra stuk je dienstverlening geboden." De gemeente Dirksland orga niseert op woensdagavond 24 februari a.s. een openbaar lijsttrekkersdebat in vereni gingsgebouw De Schakel, Beatrixlaan 31, te Dirksland. De toegang is gratis. Het lijst trekkersdebat begint om 19.30 uur (inloop vanaf 19.00 imr). Burgemeester Stoop treedt op als discussieleider en zal het debat leiden. Aan de gemeen teraadsverkiezingen doen voor de gemeente Dirksland zeven partijen mee: CDA, Christe nunie, Gemeentebelangen, PvdA, SGP, VVD en de heer Huber. Inwoners van de gemeente Dirksland kunnen invloed hebben op het debat door tijdens de avond gebruik te maken van de zaalmicrofoon en een stelling te deponeren of een vraag stellen waarop één of meerdere lijsttrekkers kunnen reageren. U kunt ook vooraf onderwerpen, vragen of stelüngen mailen naar de gemeente. Dit kan door vóór 22 februari een mail te sturen naar p.stoel@dirksland.nl. Het lijsttrekkersdebat geeft u de gelegenheid om kennis te maken met de lijsttrekkers en de partijprogramma's. Het volgen van de discussie helpt u mogelijk bij het bepalen van uw stem op woensdag 3 maart. Ook wie liever niet deelneemt aan de discussie is welkom. In de pauze wordt een verkie- zingsmarkt gehouden waarop de partijen zich presenteren, informatie verstrekken en vra gen beantwoorden. U kunt er ook met kandidaat-raadsleden in gesprek. Voor het laatste verkiezingsnieuws op Goeree-Overflakkee OOLTGENSPUVVT - De poli tie heeft een onderzoek inge steld naar veertien doodge beten schapen aan de Oude- landsedijk te Ooitgensplaat. Zondag rond het middaguur kreeg de politie de melding dat veertien schapen zouden zijn doodgebeten doqr twee hon den. Van de veertien schapen bleken er twee nog in leven, maar deze hadden dermate ernstige verwondingen dat ze ter plaatse door de dierenarts inoesten worden afgemaakt. Tevens waren op een andere locatie aan de Oudelandsedijk twee pony's gebeten. Eén van de pon)'s was licht gewond, waarvoor een aantal hechtin gen afdoende was. De andere pony had zwaardere verwon dingen. De honden, twee Roltwei- ers, waren eigendom van een vrouw aan de Oudelandsedijk. De honden worden afgemaakt. Arriva heeft wegens overwel digende belangstelling voor informatie over de OV-chip- kaart besloten de demobus - de promotionele inforvnatiebus van Arriva - een aantal keren extra in te zetten. De demo bus zal op dinsdag 23 februari nogmaals te bezoeken zijn, van 10.00-12.30 uur aan het Zand pad te Middelharnis en van 13.30-16.00 uur op het bu,ssta- tion te Oude-Tonge. Reizigers kunnen er dan dus opnieuw met hun vragen terecht. ZEIST - Maandag 22 febru ari hoopt de in Middelharnis geboren heer P. Faasse 100 jaar te worden. Dhr. Faasse woont thans in De Lpoborch, Woudenbergseweg 42, 3701 BC Zeist. Wie stuurt hem een kaartje? OUDDORP - Zaterdag 20 februari is er van 19.30-20.30 uur weer 'Samen zingen' in de Doopsgezinde Kerk, Dorp- slienden 3 te Ouddorp. Ieder een is welkom. l*KMm h.fc—M, WIMU. w Knfipi «V - ÜJftgpwg 113 - 32*5 Itfi-Somrrtehd^ - 0187 47*747 AUerdm W - Kiootttnwg 2 - 4317 AL - NoonigouM -0111 401347

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1