VLO schudt de kussens eens flink op SGP Goedereede voorziet scholen van lesbrief over verkiezingen Bingo in de Victoriahal Bingo in Ons Dorpshuis Bingo bij De Zwaluw Onderzoek door jongeren: Middelharnis niet rolstoelvriendelijk Uitvoering blokfluit-, ensemble- en pianoleerlingen Kledinginzame- ling voor Israël Nieuws van de Wereldwinkel Dressuurclinic Voldoende handtekeningen voor petitie Lymevereniging Standhouders voor goede doelen welkom op Havendag en Diekdagen Hollandse Delta verstuurt aanslagen waterschapsbelasting Fonds verstandelijk gehandicapten schenkt 10.000 euro aan Best Buddies Middelharnis Manege Oostmoer De tien speerpunten van CDA Goedereede 1^ tUfe ^Km i EIIAt1I]^.niEtJW5 Uitdaging Ervaring MIDDELHARNIS Op veel plaatsen in de gemeente Middelharnis valt nog veel te verbeteren aan de toegankelijkheid voor rolstoelgebruikers. Dat blijkt uit een onder zoekje van Sebastiaan Prins en Janneke van den Hoek. Zij gingen, gewa pend met een camera, een aantal plaatsen rondom D'n Diek langs en kwamen soms erg vreemde situa ties tegen. Kapotte lift Absurde situaties Reactiemogelijkheid Het CDA Goedereede gaat zich de aankomende raad speriode in ieder geval inzetten voor de volgende 10 speerpunten. PAGINA 6 DINSDAG 16 FEBRUARI 2010 OUDDORP - De SGP te Goede reede vindt het belangrijk dat ook jongeren bekend zijn met de politiek. De door de SGP- jongeren ontwikkelde lesbrief werd vrijdag jl. aangeboden op de School met de Bijbel Konin gin Beatrix te Ouddorp. Hans Klepper overhandigde het les pakket aan de leerkrachten van groep 7. Nadat Klepper iets verteld had over verkiezingen en wat de gemeente allemaal doet, stelden de leerlingen vra gen. Zo wilden de leerlingen eigenlijk wel eens weten wat nu de burgemeester en de Konin gin doen. Ook waren er diver se vragen over het stemmen en over de partijen die meedoen met de verkiezingen. Want wie bestuurt nu eigenlijk een gemeente en hoe kies je een gemeentebestuur. Wat is de inbreng van 'gewone' mensen in de pohtiek, wat is stemmen? Elke vier jaar actueel, maar niet direct in de beleefwereld van kinderen. Met deze lesbrief proberen de SGP-jongeren de gemeentepolitiek dichtbij te brengen en antwoord te geven op hun vragen. De SGP-jongeren hebben de lesbrief ontwikkeld om aan jon geren een beeld te geven wat er allemaal gebeurt rondom de verkiezingen. Zo is het doel o.a. om kennis te maken met de gemeenteraadsverkiezin gen, het nadenken over speer punten bij de verkiezingen in hun eigen gemeenten, leren hoe de gemeentepolitiek vorm en inhoud krijgt, zodat ze met andere ogen gaan kijken naar het bestuur van de gemeente. Om echt te ervaren wat het is om elkaar te overtuigen van standpunten zitten in het les pakket ook om een echt debat te organiseren. Op de foto overhandigt firactievoorzitter van SGP Goedereede Hans Klepper een lesbrief aan juf frouw Jacobse. ACHTHUIZEN - De Vrije Lijst Oostflakkee (VLO) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkie zingen de kussens eens flink opgeschud. Naast de keuze voor Willy Heintjes als de nieuwe lijsttrek ker, prijkt nog een aantal nieuwe namen op de kan didatenlijst. Eén van hen is, op plaats vier, Berend Jan Bruggeman uit Oude- Tonge. Met de komst van Berend Jan Bruggeman heeft de VLO ondermeer de deskundigheid binnengehaald op het gebied van de sociale zekerheid en gemeentefinanciën. Brugge man heefteen bedrijfseconomi sche achtergrond en is onder tussen alweer jaren werkzaam bij gemeenten en overheidsin stellingen. Hij kwam een jaar geleden in aanraking met de VLO bij een informatieavond over de nieuwe opzet van het minimabeleid van de gemeente Oostflakkee. "Daarbij viel het mij op dat juist de VLO zocht naar praktische invalshoeken om dit beleid zo goed moge lijk vorm te geven. Uiteinde lijk heeft dit voor mij geleid tot een jaar op de achtergrond meedraaien bij de VLO. Ik ben daarbij zoveel enthousiasme tegengekomen dat ik me graag beschikbaar wilde stellen voor een verkiesbare plaats", aldus Bruggeman. Als overheidscontroUer weet Berend •'Jan'-Bruggeman als geen anderJioe de hazen lopen bij gemeenten. "Het lijkt me een prachtige uitdaging om de controlerende taak in te vullen die een raadslid heeft. Maar ik zou ook graag meer aandacht willen geven aan het burgerini tiatief Ga als inwoner dingen zelf bedenken en uitvoeren. Veel leuker. En met 'elkaar als gemeenschap kun je enorm veel bereiken. Op die manier voorkom je ook dat de gemeen te niet weer met van die ongein komt waar je helemaal niet op zit te wachten". De visie van Berend Jan Brug geman is geheel in lijn met die van lijsttrekker Willy Heintjes: "inwoners betrekken bij wat je doet en niet - ook nog eens onder het morn van inspraak - al voor voldongen feiten plaatsen". Bruggeman: "Ik ben ervan overtuigd dat de inwoners van Oostflakkee er slim aan doen om nu op een partij te stemmen die bij elk besluit, richting eenwording Goeree-Overflakkee, heel goed kijkt wat er voor hen in zit. De VLO heeft al aangetoond dat vol overgave,te willen doen. Ik draag er graag mijn steentje aan bij". Naast de toetreding van enkele nieuwkomers heeft de VLO ook ervaren mensen in de par tij. Raadsleden die hun sporen ruimschoots verdiend hebben, zoals oud-wethouder Peter de Vries uit Den Bommel en raadslid Jannie Campfens uit Oude-Tonge. De kandidatenlijst van de VLO telt elf personen: 1) Willy Heintjes, Achthuizen; 2) Jan nie Campfens-van den Ouden, Oude-Tonge; 3) Peter de Vries, Den Bommel; 4) Berend Jan Bruggeman, Oude-Tonge; 5) Marco Bogerman, Den Bom mel; 6) Marius Troost, Oolt- gensplaat; 7) Koos de Wit, Den Bommel; 8) Ben Hameeteman, Oude-Tonge; 9) Leen Huijer, Ooltgensplaat; 10) Corrie Win- kels-de Waal, Achthuizen en 11Wim Louwers, Achthuizen. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 18 februari een bingoavond in de Victoriahal, Philipshoofjesweg 57 te Dirks- land. Er zullen acht rondes en twee su perrondes worden gespeeld. Aanvang 19.30 uur, deuren open 19.00 uur. NIEUWE-TONGE - De wijk- groep Nieuwe-Tonge houdt op 20 februari een bingoavond in 'Ons Dorpshuis'. Er worden 10 rondes en een superron- de gespeeld. Iedereen, jong en oud, is welkom. De bingo begint om 19.30 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur. SOMMELSDIJK - Zaterdag20 februari houdt wijkvereniging De Zwaluw een bingoavond in het wijkgebouw aan de Sper wer. Er worden 8 rondes, een verloting en een super bin- goronde gespeeld. De bingo begint om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur. Zo blijkt het kruispunt van het Beneden Zandpad met de Nieuwstraat erg moeilijk begaanbaar voor rolstoelge bruikers. Dit wordt met name veroorzaakt door een lan taarnpaal die, samen met daar geparkeerde fietsen, de stoep blokkeert. Ook rondom het parkeerterrein bij de Singel kade achter het Knooppunt is van alles mis met de toeganke lijkheid. Opnieuw blokkeren gestalde fietsen het trottoir. Verder belemmert een dijkje de stoep, waardoor rolstoel gebruikers het parkeerterrein niet normaal kunnen bereiken. De. meest schrijnende gevallen troffen de jongeren aan langs de Singelkade bij de trap naar D'n Diek. Een grote betonplaat blokkeerde daar de stoep, waardoor er te weinig ruimte overbleef tussen het beton en de geparkeerde auto's. De rolstoellift bij de trap bleek al enkele weken kapot te zijn, waardoor het vanaf de noord kant onmogelijk is om D'n Diek op te komen. Het filmpje dat Sebastiaan en Janneke maakten van hun onderzoekje boden ze aan Ron de Rover aan. Hij is lijsttrekker voor de ChristenUnie in Mid delharnis en was bereid- het onderzoekje te bekijken. Na het zien van de absurde situ aties die de jongeren in beeld hadden gebracht, reageerde hij: "Ik zal me ervoor inzet ten dat het college dit soort situaties op een rij gaat zetten en vervolgens moet er dan natuurlijk ook echt iets aan gedaan gaan worden!" Het filmpje is, voorzienvan de reactie van Ron de Rover, op internet geplaatst en is te bekijken op www.youtube. com/cumiddelharnis. Verder nodigt De Rover iedereen uit om te helpen bij het inventa riseren van rolstoelonvriende- lijke plekken in Middelharnis. Dit kan door een reactie achter te laten op website www.sta- bielbetrokkenmiddelharnis.nl/ waarvoor/beperking. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 19 februari, aan vang 19.30 uur, hopeti diverse blokfluit-, ensent- ble- en pianoleerlingen van Muziekschool Goe- ïee-Overflakkee een con cert te geven in het Diek- huus. Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. De toe gang is gratis en iedereen is hartelijk welkom. De blokfluitaïdeling geeft acte de presence met zo'n 11 leer lingen die overwegend nog heel jong zijn. De meesten bespelen de sopraanbloklluit en een aantal spelen al op de altblokfluit. Drie leerlingen zijn al bezig voor hun A-exa men en leuk is dat sommigen samenspelen met hun piano spelende broer. Het ensemble is bijzonder bont van samenstelling en de muziek die de leerlingen spe len wordt meestal speciaal voor hun bezetting gearrangeerd door dirigent Wim Soeters. Het repertoire is even bont als de ensemblebezetting. Heel bijzonder is de uitvoering van een eigen compositie van Wim Soeters. Recentelijk schreef hij 'De Zee' ter gelegenheid van de herdenking van de waters noodramp. Het werk wordt uitgevoerd door het ensemble samen met een schoolklas en het vocaal ensemble Magnifi cat. Tenslotte is ook de pianoaf deling weer heel actief. Acht pianisten werken mee en er wordt deze keer veel quatre mains gespeeld terwijl er ook zelfs muziek voor zes handen te beluisteren zal zijn. Zo spe len Bram en Coen Tuinenburg samen met moeder Annet jazzstukken voor piano zes- handen. Ook combinaties van blokfluit en piano presenteren zich, maar we horen ook Juli an Villerius solistisch met een Prelude van Chopin. Actueel is Anna Smitsman die een prach tig arrangement speelt van 'Ben' van M. Jackson. GOEDEREEDE - De familie Van Lenten te Goedereede zet zich in voor het welzijn van inwoners in Israel. Ze bie den hulp aan kindertehuizen, bejaardentehuizen, verzor gingstehuizen voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten en gezinnen die niet meer rond kunnen komen. Door de eco nomische crisis hebben ze meer aanvragen gekregen waardoor ze bijna door hun voorraad heen zijn. Daarom hebben ze dringend hulp nodig. Mocht u kinderkleding, kleding voor volwassenen en beddengoed over hebben, dan kan Goe- reese familie daar de mensen in Israël heel blij mee maken. De kleding wordt verscheept en via hun kantoor in Tel Aviv verdeeld onder de verschil lende tehuizen, verspreid over heel Israël. U kunt de kleding inleveren op vrijdag 26 febru ari van 9.00 tot 19.30 uur aan het adres Capellerij 6 te Goe dereede. MIDDELHARNIS - Terug van weggeweest: de pindakaas van Fair Trade, Deze smeuïge pin dakaas is heerlijk op de boter ham, maar ook heel geschikt om mee te koken. U maakt een lekkere pindasaus door vier eetlepels pindakaas te verwar men met een scheutje melk, een scheutje ketjap, een teentje knoflook en rietsuiker en sam bal naar smaak. De pinda's in deze pindakaas komen uit ver schillende werelddelen. Pinda- boeren in landen als Nicara gua, Malawi en Mozambique werken binnen hun organisa ties aan een betere toekomst. Fair Trade biedt hen naast eer lijke handelsvoorwaarden voor de pinda's een ontwikkelings- premie voor sociale projecten. De pindakaas is te koop bij de Wereldwinkel op het Spuiplein te Middelharnis. Open op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, en op vrij dag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 13 maart 2010 orga niseert PSV De Sasruiters te Dirksland een dressuurclinic met medewerking van dres- suuramazone en instructrice Barbara Koot en fysiothera peut Marty van Mourik. Marty maakt in een box een algehele check up van paard/pony. Hij zet zijn bevindingen op papier en vervolgens gaat Barbara aan de hand van de punten die Marty heeft beschreven met ruiter en paard/pony aan de slag. Dit duurt in totaal minimaal een uur per persoon (kosten 85 euro). Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De clinic wordt gegeven bij het Hip pisch Centrum Oude-Tonge. Opgeven kan bij Willie van Prooijen, e-mail wi_vp@hot- mail.com, tel. 06 25316670. De Nederlandse Vereniging voor Lymepatiënten (NVLP) heeft ruim 65000 handteke ningen verzameld om de ziekte van Lyme onder de aandacht te brengen van politiek Den Haag. In de petitie pleit de NVLP voor een landelijk Lyme Expertise Centrum, voor bete re diagnosemogelijkheden, het bundelen van ervaring met het behandelen van chronische lymepatiënten, onderzoek naar de Borreliabacterie en het ontwikkelen van betere testen en behandelmethodes. Sybe de Lint, voorzitter van de NVLP: "We zijn hier erg blij mee. Het is een signaal dat de problematiek rond de ziekte van Lyme wordt gezien. Offici ële cijfers laten zien dat sinds 1997 het aantal nieuwe Lyme- diagnoses per jaar op basis van een rode kring is verdrievou digd. Het is hoog tijd dat de Lymeproblematiek in Neder land wordt onderkend en er iets wordt gedaan aan de vaak 'schrijnende situatie waarin lymepatiënten verkeren". Op 1 januari 2009 startte de NVLP een burgerinitiatief om de ziekte van Lyme onder de aandacht van politiek Den Haag te brengen. Momen teel wordt het burgerinitiatief getoetst door de Commissie Verzoekschriften en Burgeri nitiatieven. De NVLP hoopt de petitie begin april voor te leg gen aan de Commissie VW&S van de Tweede Kamer. Afgelopen zomer werd aan het verzamelen van de hand tekeningen en aan de ziekte van Lyme in Eilanden-Nieuws aandacht besteed door middel van een interview met Paul van Vliet te Ouddorp. Ongetwij feld hebben ook veel lezers van deze krant een bijdrage gele verd aan de handtekeningen actie. MIDDELHARNIS - In Mid delharnis zullen ook in 2010 weer een Havendag en Diek dagen worden georganiseerd. De data zijn: 5 juni (Haven dag) en 9, 16, 23 en 30 juli en 13 augustus de Diekdagen. Het exacte programma is nog niet definitief, maar de Onder nemersvereniging Middelhar nis is voor uitbreiding van het aantal standhouders tijdens de evenementen op zoek naar stichtingen die een goed doel vertegenwoordigen. Tevens wordt verenigingen de moge lijkheid geboden om leden te werven of de club te promoten door tegen zeer gunstige tarie ven (halve prijs) een standplek te bespreken. Het staat de ver enigingen of stichtingen daar vrij om fondsen, donateurs of leden te werven of andere activiteiten te ontplooien, mits deze vallen onder onze deelne- mingsvoorwaarden. Voor meer informatie hier over kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer CL. Jordaan van Onderne mers Vereniging Middelhar nis, tel. 0187 483663. Wie in wil schrijven voor deelname aan de Havendag of de Diek dagen kan het inschrijfformu lier downloaden vanaf website www.dndiek.nl en dit per post of fax insturen. Het regionale belasting kantoor SVHW in Klaas waal verzendt deze maand 470.000 van de 600.000 aanslagen waterschaps belasting voor Hollandse Delta. Jarenlang heeft Hollandse Delta de tarief stijgingen beperkt door het inzetten van eigen reserves. Dit is niet lan ger mogelijk, omdat het waterschap steeds meer nieuwe taken heeft gekre gen, zoals een deel van het grondwaterbeheer en de muskusrattenbestrijding. De waterschapsbelastin gen vallen daarom hoger uit dan vorig jaar. Een huishouden met twee kin deren met een koopwoning (WOZ-waarde: 200.000 euro) betaalt dit jaar 326 euro. Dat is 15 euro meer dan in 2009. \'eilig wonen en de zuivering van het afv'alwater uit toilet, douche, vaatwasser en wasma chine kost dit huishouden 89 eurocent per dag. Ook boeren en bedrijven beta len dit jaar meer waterschaps belasting. Een eigenaar van een landbouw- of veeteeltbe drijfvan 60 hectare 7.010 euro waterschapslasten. Dit is 572 euro meer dan vorig jaar. De komende jaren wil Hol landse Delta een verdere stij ging tot een minimum beper ken. Daarom heeft het water- schapsbestuur besloten om voortaan alleen projecten uit te \oeren die tot zijn kerntaken behoren, prioriteit hebben en belangrijk zijn voor de omge ving. Tot de kerntaken beho ren: afvalwaterzuivering, de zorg voor waterkwaliteit, vol doende water, het houden van 'droge voeten', het beheer en onderhoud van waterschaps- wegen en -fietspaden. Inwoners van Albrandswaard, Barendrecht, Bernisse, Briel- le, Dirksland, Goedereede, Rozenburg en de gemeenten in de Hoeksche Waard ontvan gen alle waterschapsbelastin gen in één keer. Inwoners van de overige gemeenten binnen het werkgebied van Hollandse Delta ontvangen de aanslag in twee gedeeltes; een deel in februari en de rest in mei. De betahngstermijn van de waterschapsbelasting is drie maanden. Binnen deze peri ode is gespreid betalen moge lijk, bijvoorbeeld in drie maan delijkse termijnen. Het totaal bedrag moet betaald zijn voor de vervaldatum op het aanslag biljet. Met vragen over uw aan slag kunt u terecht bij het belas tingloket op website www.svhw. nl of bellen naar 0800 0200873 (gratis). MIDDELAHRNIS - Best Buddies Nederland wil de sociale integratie van jon ge mensen met een licht verstandelijke beperking bevorderen door mid del van vriendschap. De organisatie wil dit berei ken door in Nederland lokale clubs op te zetten in samenwerking met lokale zorgorganisaties en lokale onderwijsorganisaties. De komende jaren wil Best Buddies Nederland door groeien naar 50 lokale clubs. De groei in het jaar 2009-2010 zal zich richten op groei en uitbreiding in de randstad. Binnen de steden zal de groei zich richten op het vertegen woordigd zijn van Best Buddies op alle onder wijsniveaus. Het Fonds verstandelijk gehandicapten te Bunnik heeft Ijesloten dit project financieel te ondersteunen omdat het een belangrijke bijdrage levert aan één van de speerpunten van het Fonds: nieuwe netwerken. Nieuwe netwerken passen bin nen de missie van het Fonds: stel mensen met een verstande lijke beperking in staat als vol waardige medemensen te par ticiperen in de samenleving. Het Fonds verstandelijk gehan dicapten zet zich al meer dan 50 jaar in voor de positiever betering van mensen met een verstandelijke beperking. Of het nu school, werk of sport is, in het leven van alledag wor den zij met barrières gecon fronteerd. Het Fonds steunt en stimuleert projecten van en voor mensen met een ver standelijke beperking op zowel landelijk, regionaal als lokaal niveau. Zo sluiten de activi teiten zich naadloos aan bij de wensen en behoeften van mensen met een verstandelij ke handicap. De speerpunten zijn nieuwe netwerken, ouder wordende yerstandelijk gehan dicapten, allochtone verstan delijk gehandicapten en klein schalige woonvormen. Meer informatie over de werkwijze van het Fonds en voorbeelden van projecten kunt u vinden op website www.fondsverstan- delijkgehandicapten.nl. STAD AAN 'T HARING VLIET - Uitslag van de dres-i suurwedstrijd voor pony'sff proef Fl, gehouden zaterdag 13 februari in Manege Oost- moer te Stad aan 't Haring vliet. Voor het behalen van een promotiepunt dient men mini maal 210 punten te rijden. Dorinda Joppe, Dopette, 244 pnt; Kim v. Pelt, Mickey Boy, 242 pnt; Vera v.d. Veer, Sonja, 240 pnt; Britt Bestman, Neron, 233 pnt; Lynn v. Diest, Sonja, 232 pnt; Chantal de Putter, Noortje, 231 pnt; Fleur v.d. Bok, Noortje, 230 pnt; Krista V. Lenten,,5Nepon, 236 pnti las»;, ■"Ihij^ Ptftk",'L'*ff, SS^pfltTVlsè» du Pree, Lady, 229 pnt; Bob bie Smulders, Sonja, 228 pnt; Chimene v. Gils, Noortje, 226 pnt; Kim den Boer, Spiky, 226 pnt; Judith Schuiling, Neron, 225 pnt; Suzanne Notenboom, Neron, 223 pnt; Tessa Huizer, Ricky, 222 pnt; Larissa v.d. Oost, Katinka, 221 pnt; Chris tel Teeuw, Katinka, 219 pnt; Elske Kalle, Mickey Boy, 219 pnt; Linde de Vogel, Lady, 218 pnt; Roxanne Westdijk, Tirza, 217 pnt; Yasmin Hollestein, So«jai216. ■^^^^^^"^^^- wwwLbrilcentrumkeuvelaatnl Zandpod 56 - Middelharnis - Telefoon (0187) 48 34 37 De eerste vijf kandidaten op de kieslijst van CDA Goedereede: v.l.n.r.: Dirk Pijl, Liesbeth Keijzer-Westhoeve, GielLokker, Arend-Jan van der Vlugt, Bram Pijl en Jan van Kempen. - In verband met de kwetsbaar heid van ons landschap staat het CDA Goedereede zeer terughoudend tegenover het plaatsen van windmolens in onze gemeente. Het CDA zal zich inzetten voor het opwek ken van andere vormen van duurzame energie. Daarbij gaat de eerste aandacht uit naar zonne-energie en naar de ontwikkeling van een water krachtcentrale in de Brouwers- dam. - Het CDA Goedereede zal alleen instemmen met wijzin gen van bestemmingsplannen ten behoeve van woningbouw projecten, wanneer rond de 40% van de te bouwen wonin gen als sociale huur- of koop woningen (voor starters) wor den aangemerkt. Uitzonde ringen hierop wordt gevormd door bestemmingsplanwij zigingen voor de bouw van slechts enkele woningen. - Maatschappelijke ontwik kelingen zullen voor het CDA Goedereede leidend zijn voor de kwaliteit van de woning voorraad in de gemeente. Door de toenememde vergrij zing zal het CDA zich inzetten voor kwahtatieve woningbouw in de vorm van woon-zorg- zones en levensloopbestendige concepten. - Het CDA Goedereede zal de landbouwsector in de gemeen te ondersteunen door, waar mogelijk, de bedrijfsvoering ruimte te bieden voor neven activiteiten en/of uitbreiding. - Het CDA Goedereede zal alleen instemmen met wijzi ging van bestemmingsplan nen ten behoeve van nieuwe plannen voor natuurontwik keling, wanneer deze niet ten koste gaan van de mogelijkhe den vóór landbouw, visserij of recreatie en toerisme. - Na een aantal successen in de afgelopen jaren zal het CDA Goedereede zich blijven inzet ten vóór het behoud van de visserijsector. Voortdurende aandacht zal worden gevraagd voor het binnenhalen van sub sidies op provinciaal, landelijk en Europees niveau, die de visserijsector in stand kunnen houden en innoveren. - Het C;DA Goedereede staat voor een gelijkwaardige bena dering van alle kerrten, behoud van de voorzieningen zoals de verenigingsgebouwen en het zwembad, het betrekken van burgers en ondernemers bij de ontwikkeling van nieuw beleid en het zoveel mogelijk waar borgen van de zondagsrust. - Het CDA Goedereede ziet de fusie tussen de gemeenten op het eiland als iets onontkoom baars. De komende jaren zal het CDA zich in de herinde lingsprocedure inzetten om de belangen van Goedereede in de nieuw te vormen gemeente zo goed mogelijk te behartigen. - Het CDA Goedereede'zal in de komende jaren bevordereti dat het ingezette actieve econo mische beleid wordt voortgezet en verder uitgebreid. Recre atie en toerisme zijn, naast de lokale bedrijvigheid, daar bij belangrijke speerpunten, zowel voor de welvaart als voor de werkgelegenheid. - Het CDA zal, nu de econo mie zich op een dieptepunt bevindt, de komende jaren voortdurende aandacht blij ven vragen voor de financieel kwetsbaren in onze gemeente. Wij zullen een ruimhartig minimabeleid nastreven en tevens alert zijn op adequate schuldhulpverlening, zonder lange wachtiijsten. Zie ook website www.cdagoe- dereede.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6