^-r/ Two 2 Team festival weer sroot succes ^Goereese Wielerweken' op de Kop van Goeree Verkiezingen gemeenteraad 2010 VISSERWISSER ^aai|)oi|qia dsmddi 2 /^-K Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Thuisalarmering viaSWO Collecte Mannendag voor Compassion Beroep aangenomen Politieke uitzendingen Radio Superstar Middagprogramma Finale Jury Uitslag Kerkdienst in 'De Levensbron' 'drijfsadministrat' Zaterdagavond jeugdwerk www.eilandenmeuws.nl Voor het laatste verkiezingsniéuws op Lij sttrekkerdebat Oostflakkee ANBO Leden vergadering Jaarvergadering Christenvrouw Presentatie natuurfotograaf Jan Baks De Waal Hoveniers Erf-en sierbestrating Een stap verder arrekening' e aan 82e jaargang Nr. 7889 Dinsdag 16 februari 2010 dkiHi riiuisalarmeiingiseenalarmc- iiii>(ssyslcein waar u als oudere ol geliaiulkaptc gebruik van kunt maken als u on/eker uor(l( olbenl. Het is een appa raat (lat aangesloten vvortlt op iivv telefoon. Als u hulp nodig heell, kunt u via een alarm knop alarm slaan. De melding komt bij een centrale terecht. In de gemeente (Jostllakkee en omgeving is dat de meldkamer van /uidvvester te Middelhar- iiis. [)e thuisalarmering kan bij II thuis worden geplaatst en voor de benorligde adtnini- straticve adiandeling, begelei ding en .service wordt gezorgd. Bij de .SVVO kunt u een thui salarmering huren. U heelt daarvoor rlrie contactadressen nodig die door de meldka mer gebeld kunnen worden als II alarm hebt geslagen (een KPN-telelbon aansluiting is noodzakelijk). Dooreen mede werker van de centrale wordt contact opgenomen met één van de contactpersonen. Deze komt dan naar u toe en zorgt voor de hulp die dan nodig is. De kosten bedragen éénmalig 7.') euro voor de aansluiting en maandelijks 15 euro voor de huur van het toestel. Voor aanvragen of meer informatie kunt 11 contact opnemen met de .SVVO, lel. (1187 ()4i:i44. OL'DDORI' - De Mannendag 2010, die zaterdag 6 februari in het gebouw van de Doopsge zinde Clemeente werd gehou den, was succesvol. Ken kleine 150 mannen luisteren geboeid naar het ihema, 'Cieboren om te vliegen', dat werd toegelicht door 1 ienk Stoorvogel. Tijdens de bijeenkomst werd er gecol lecteerd voor een doel dat door de spreker zelf kon wor den aangewezen. Henk .Stoor- vogel koos voor 'Compassion', een organisatie die wereldwijd actief is met sponsoiprogram- ma's voor kinderen. De collec te bracht 1 150,70 euro op, wat door het' Mannencomité werd aangevuld tot 1.200 euro en overgemaakt aan Compassion. OUDDORP - Ds. E.M. de Jong uit Frankfurt am Main heeft het beroep dat door de ker- kenraad van de Doopsgezinde (iemeente C)ud(k>i'p op hem is uitgebracht, aangenomen. De 3(i-jarige predikant verbindt zich vanaf I juli aan genoemde kerkelijke gemeente aan de Dorpstienden. Zijn intrede- dienst is op zondag 27 juni. Tot het nader te bepalen tijdstip waarop de huidige voorganger ds. j.Smink terugtreedt, is er tijdelijk sprake van een tweede predikantsplaats binnen de Doopsgezinde Gemeente. Het lijsttrekkersdebat van de politieke partijen van de gemeente Oosttlakkee, die gehouden wordt op woensdag 24 februari 2010, wordt door Radio Superstar uitgezonden op donderdag 25 februari 2010 vanaf 19.00 uur. Op zaterdag 20 februari besteedt Radio Superstar aan dacht aan de gemeenteraads verkiezingen in de gemeente Dirksland. Lijsttrekkers van de politieke partijen in deze gemeente praten over hun verkiezingsprogramma in het ratlioprogramma KotFie Radio Plus. De uitzending begint om 10.00 uiH'. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 FM (vrije ether gemeente Oost- flakkee), via 107.3 FM, via TV Superstar en via website www. radiostiperstar.nl. OUDE-TONGE - Zaterdag 6 februari werd het jaarlijks terugkerende muziek festival voor ensembles gehou den dat georganiseerd wordt door Stichting Muziek school Goeree-Overflakkee en Stichting Podium te Middelharnis. Talentvolle veelal jeugdige deelnemers streden om de eerste plaats. Een voyant detail is dat één van de juryleden zoon was van Paul van Hessen, die in de jaren 70 het Paul van Hessen fonds stichtte. Het fonds heeft als doel culturele evenementen op Goeree- Overflakkee financieel te ondersteunen. De 25 deelnemende ensembles liet zich die dag van hun beste kant zien. lalentvolle jeugdige muzikanten van rustige zang tot vele decibellen produce rende bands traden op voor een goed gevulde zaal en een deskundige jury om door de laatste hun performens te laten beoordelen. Door de grote verscheidenheid aan deelne mende ensembles en de daar bij behorende instrumenten wordt er vooral op het samen spel gelet -een zeer belangrijk facet bij het in groepsverband musiceren. Aan het tind van de dag wor den zes ensembles met de hoogste piniten genomineerd om in de finale in het avond programma te strijden voor de eerst plaats. Een den kop pige jury, bestaande uit een gemêleerd gezelschap van vijf bekende Flakkeënaars en aan gevuld door vijf mensen uit de zaal die per loting worden gekozen, is verantwoordelijk \()or de beoordeling. Moreenprogramma Onï hiiii tien '.s morgens bijt het .saxofbonensemble SMO van docent Maarten Prins de spits al. Bij het betreden van het podium is de spanning van de gezichten af te lezen. Een gezonde spanning die nodig is om een goede prestatie neer te zetten. Alle saxsoorten, van sopraan tot bariton, zijn verte genwoordigt. De driekoppige jury luistert aandachtig om een zo goed mogelijke beoordeling te kunnen geven van dit optre den. Het duurt nog tot zes um in de middag voordat de pun ten bekend worden gemaakt. Een s]5annende dag voor de deelnemers. "Het is goed gegaan", grapt een bezoeker "ze hebben je instrument niet afgenomen". De volgende twee ensembles, duo 'Annemijn en Emilie' en duo 'Wilbert en Corné van den Boogert' treden op respectie velijk piano (quatre-mains) en gitaar op. Later zal blijken dat ze hiermee in de finale komen. Het duo Lisa L'ijtewaal en Lin da Visser (piano en zang) geven een spetterend optreden maar bereiken net niet de finale. Het jeugdorkest 'Ainicitia 4 kids' uit Dirksland o.l.v. Cloudie van Bokhoven presenteert zich heel leuk in een goed samen spel met enthousiast gespeelde werken. Het blokfluit ensemble van Elly Bakker 'Con(A)fettie' vertolkt op voortreffelijke wijze 'A Mozart Suite' in een arrange ment van C. Cordon. Ensemble Violinea (twee violen en piano) speelden een dubbel concert van Bach. Gevolgd door duo Eline en Mirjam, die drie klas sieke stukken speelden. Een feestje om naar te lufsteren. Het ochtendprogramma werd afgesloten door het blokfluit ensemble 'TJbiarum Cantu.^', wederom o.l.v. Elly Bakker. Een sinaakvol hoogstandje op deze bijzondere instrumenten. Na de middagpauze presen teerde Piet Westhoeve het orkest van Muziekschool Goe ree-Overflakkee met aan de vleugel de 15-jarige Eline de Gast, door de jury gekenschetst als de meest veelzijdige deel nemer van het concours. Ze dook de hele dag op bij diverse enseiTibles als begeleidster op de piano. Pianobegeleiding is heel moeilijk. Je moet je aan passen aan de solist en onder- ge.sc]iikt blijven qua sterkte en tempowisselingen. Zij wist zich als een kameleon aan te passen aan al deze situaties. Duo 'Quatre mains' speelde in een goed samenspel een Hon gaarse clans van Brahins en De Zwaan van Saint-Saëns. Na deze vrij rustige muziek kwam de hardrockband The End less, die de decibels tot boven de norm opzweepte en waar de zanger nog bovenuit kwam ook. Duo 'Ostinato', gevormd door Marije Weenink en Eline de Gast dwarsfluit en piano) zou later in de finale als eerste eindigen. Zij speelden de delen 1 en 3 uit de Sonate in f van F. Mendelssohn-Bartholdy. Kin derkoor JOY' trad als laatste voor het voetlicht in het blok voor de eerste middagpauze en vertolkte o.l.v. Nelleke Brug- geman enthousiast vier leuke liedjes. Het leerlingenorkest van Koninklijke fanfare Apollo uit Goedereede speelde o.a. een werk van Ivo Kouwenho- ven o.l.v. Leo Simons die ook gelijk de Bas bespeelde omdat de bassist geblesseerd was. Duo 'DoubleDeux' speelde op de piano in quatre-mains en goed samenspel de Norwegian Dance op. 35 nr 4 van E. Grieg. Ensemble 'Cecilia's Flute Chi- or' o.l.v. Cecilia McColl speelde Df jmjswinnaarü, Mdrije Wefnink en Hiiie di: Gasl vtin 'Duo Oslinntonci/icn hun hulde hl onli'angsl. Hello van L. Richie, Cantique de Jean rancine van G. Fauré en de Hongaarse dans nr 5 van J. Brahms, weliswaar met een knipoog naar Brabms. Met dit optreden kwalificeerden zij zich tot een plek in de finale. Zo ook Swingduo 'Wico Jazz', de tweeling Wilbert en Corné van den Boogert, die met hun tweede optreden een tweede nominatie veroverden in de finale. Hierop werd in de wan delgangen wel wat kritiek getiit omdat ze twee keer als duo optraden, alleen onder een andere naam. Wellicht \'oor de organisatie iets om over na te denken. De 'Soggy Bottom Girls' sloten dit blok af - een combo van Nel Klerk waarin ook haar twee dochters mee speelden. Het was het eerste optreden in deze hoedanig heid. Laatste blok Het laatste blok van deze dag werd ingeluid door band 'The Nothing'. De muzikan ten speelden een drietal eigen composities, dit met veel deci bels, wat de Grutterswei op zijn grondvesten deed trillen. Van duo 'Vivace' speelde Suzanne Roeland het Concerto in Sol Maggiore van G.B, Pergolesi op haar dwarsfluit geheel uit liet hoofd, daarbij op piano begeleid door Aletta van Heest. Popkoor 'The Blue Stocking Singers' o.l.v. Nel Klerk zong op enthousiaste wijze drie compo sities, waaronder enkele solisti sche optredens. Het saxofoon kwartet 'Blast' speefcfe op vir tuoze wijze de Celtic suite van G. Withlock waarmee het een finaleplaats wisten te bemachti gen. Het festival werd afgeslo ten met de winnaars \'an vorig jaar: 'Trio Amadeus'. Jollen de Geest, Cynthia Stoel en Dorian Papavoine speelden Concerto voor Fluit, Harp en Orkest, KV 299 van W.A. Mozart. Zuiver, technisch sterk en goed samen spel, waren enkele reacties van de jury. Om 8.00 uur 's avonds begon de finale waarin de zes genomi neerden streden om de eerste plaats. In een volle zaal met ruim tweehonderd bezoekers kwam het eerste ensemble op de bühne. Als eerste liet duo 'Wilco en Corné van den Boogert' (gitaar) het genomineerde optreden nogmaals aan het publiek en de publieksjury horen. Het quatre-mains duo 'Annemijn en Emilie' (piano) gaven ook nog eens acte de presance met hun schitteren de pianospel. Als derde in de rij bracht het duo 'Ostinato', gevormd door Marije Weenink en Eline de Gast, een meester lijke uitvoering van Sonate in f van F. Mendelssohn-Bartholdy. Gevolgd door het Ensemble 'Cecilia's Flute Chior' o.l.v. Cecilia McColl. Met een com positie van Brahms 'met een knipoog' scoorden ze goed bij het publiek. En wederom het duo 'Wico Jazz' met hun tweede nominatie, maar dan in jazzstijl. Dit viel bij het publiek meer in de smaak clan het kla.ssiekere eerst optreden. Het saxofoon kwartet 'Blast', geformeerd door Marieke van Ingen, Harmke Kik, Marion Pieterse en Cees Jongejan, speelde de compositie 'Celtic Suite' van G. Whitlock op vir tuoze wijze. De 10 koppige jury werd gevormd door burgemees ter Stoop van de gemeente Dirksland, Notaris Benschop uit Middelharnis, beeldend kunstenaar Harold Jean Jas- soy, fotografe Robin de Puy, journaliste Cora de Boed en de \ijl publieksjuryleden die door loting zitting namen. Van de ptiblieksjury waren er drie heel jeugdig, maar met de beoordeling van de kandida ten liep het redelijk synchroon. Het was \'oor deze jury geen gemakkelijke opgave f)m uit de zes genomineerden een plaats toe te kennen van 1 t/m 6. Er werd muziek gemaakt op hoog niveau. De kwaliteit lag heel dicht bij elkaar Maar ten slotte was er toch de uitslag. Op de zesde plaats ein digde 'Wico Klassiek'. Op de vijfde plaats kwamen Annemijn en Emilie. Op de vierde plaats 'Cecilia's Flute Chior' gevolgd door 'Wico Jazz' op de derde plaats. Tweede werd het saxo foon kwartet 'Blast'. En last but not least Duo 'Ostinato', die de winnaars waren van deze dag. Ze speelden dan ook nog één keer het winnende werk. Een staande ovatie viel hen ten deel. Hiermee kwam een eind aan een lange muzikale dag waar veel talent voorbij kv\'am en op hoog niveau werd gemusiceerd door veel jong talent van Goe- ree-0\erflakkee. OUDDORP - Vorige week werden in een zaal van Dorpstienden de Goeree- se Wielerweken gepresen teerd. In de aankleding van de zaal waren Franse en Italiaanse invloeden te bespeuren en de kleuren roze en geel waren nadrukkelijk aanwezig. Die kleuren staan respectieve lijke voor twee grote wieier- evenementen die dit \oorjaar en zomer voor drie kwartier het eiland aandoen: de Giro d'Italia en de Tour de France. Een groot aantal organisaties en instanties heeft deze door komsten aangegrepen om tal van activiteiten te organiseren op de Kop van Goeree. -Als alle plannen gerealiseerd worden, zal de gemeente Goedereede van mei tot augustus bruisen \an sportieve, culturele en coinmerciële uitingen in de breedste zin van het woord. De doorkomsten \an de wed strijden lijken door al die acti viteiten maar bijzaak te wor den. Maandag 10 mei zal de passage van de Giro d'Italia plaatsvinden. In elk ruim een half uur tijd zullen de recla- GOEDEREEDE - Op uitno diging van mannenvereni- ging 'Het pad der vaderen' te Goedereede zal woensdag 17 februari, aanvang f9.30 uur, een kerkdienst worden gehouden in kerkgebouw 'De Levensbron' van de Hersteld Hervormde Gemeente (ingang Doelweg) van Goedereede. Voorgange)- is ds. A.A. Egas uit Middelharnis. X ADMINISTRATIEKANTOOR BUTH HOBBEMASTRAAT 49 3341 AC MIDDELHARNIS TELEFOON (0187) 48 24 14 TELEFAX (0187148 77 26 E-MAIL info@buth-administratie.nl NIEUWE-TONGE - Bij het ZAJW in Nieuwe-Tonge staat zatei'daga\ond 19 februari de gymzaal op het programma. De jeugd is er vanaf 20.00 uur welkom. Goeree-Overflakkee OUDE-TONGE - In m.f.g. ■(irutterswei' te Oude-Tonge vindt op 24 februari 2010 een verkiezingsmarkt en een lijst trekkersdebat plaats. Vanaf 15.00 uur bent u welkom tij dens de verkiezingsmarkt, die tot na het debat duurt. ledere politieke partij heeft er een kraam, waar u met hun leden in gesprek kunt gaan. Om 19.30 uur start het lijsttrek kersdebat onder leiding van oud-burgeiueester Sinke. Niet alleen de lijsttrekkers maar ook het publiek wordt uitgenodigd deel te nemen aan de debatten. DIRKSLAND - Vrijdag 19 februari houdt ANBO M&W Flakkee haar ledenvergade ring in het restaurant van zorg centrum Geldershof, aanvang 14.15 uur. Ook worden er vijf rondes bingo gespeeld, waar van drie gratis. DIRKSLAND - Morgen, woensdag 17 februari, houdt de Christenvrouw afd. Dirks land haar jaarvergadering. De bijeenkomst begint om 19.45 uur en wordt gehouden in verenigingsgebouw Onder de Wiek te Dirksland. Mevrouw E. Dekker uit Sommelsdijk zal een powerpointpresentatie verzorgen over de watersnood ramp van 1953. Iedereen, ook gasten, is welkom. MELISSANT - Vereniging Groei Sc Bloei en Vereniging Natuuren Landschapsbescher ming Goeree-Overflakkee heb ben natuurfotograaf Jan Baks uitgenodigd om cfinsdagavond 23 februari een fotopresentatie te verzorgen in verenigings gebouw Melishof te Melissant. Jan Baks neemt u mee langs de wegen op Goeree-Overflakkee en laat u zien wat er groeit en bloeit. Tijdens de presentatie zal uw kennis getest worden over vogels, bloemen en plan ten. Verde'r krijgt u natuur opnames te zien die Jan Baks inaakte tijdens zijn buitenland se reizen. De entree voor leden van beide verenigingen is gra tis, niet-leden betalen 3 euro. Aanvang 20.00 uur. Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Firma J. J. van Gurp OudediJkU.Ooltgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.ert-sierbestrating.nl www.vi5ser-vis5er.nt ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS, Telefoon;oi87 617 300 mekaravaan, gevolgd door de wielrenners de gemeente doorkruisen: vanaf de binnen komst op de Haringvlietslui- zen tot aan het vertrek \ia de Brouwersdam. 'De Giro' volgt tot aan Ouddorp de N57 en gaat \er\olgens \ia de Ooster weg, Vrijheidsweg, Groenen dijk richting de buitenkant van de Brouwersdam waar langs de zeezijde het eiland verlaten wordt. Het wereldwijd meest spraakmakende wielerevene- ment is de Tour de France, die op zondag 4 juli de gemeente Goedereede, geheel over de N57, doorkruist. (Tehï en foto; Adii van der Laan) Lees verder op pag. 2. rti.Syi ^.111- hét kantoor uoor ondernemers particulieren Jeeidiuaxajeeyvtaa

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1