3^^' Stl^t M^tt :i: Het weer van volgende week... Winters koud tot medio volgende week u \r^eth EIIAI1DEt1.tllElJW5 "^eï^rKan S DIERETSTNAIMEN p A D T IJ G E R D R A A P N A K S R N 0 A N E L K A I E N M U I S A IJ S E T P P F E T D S 0 V F F E C E S F 0 Z E S N E L D M I G H A M L E E I 0 L A U A L R A E A L 0 D I K I A 0 I 0 G A L H P U V L I E G G E R P S (per 9 februari 2010) GELIJKENISSEN ABOUT ME A> 1 _.LJ II II 51 1 1 1 1 11 1 6 1 r^"r'TTT"T"in 7 1 1 II 1 1 \A 1 II i Q U m'. Tot de volgende keer! Ingezonden: Fraude bij De Staver, hoe komt u erbij? Inloopmiddagen Edudelta College Signalerend huisbezoek en ouderenadAdes in Goedereede Fotopresentatie woestijnen en nomadenleven in Zuid Algerije PAGINA 9 \'R1JDAG 12 FEBRUARI 2010 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 ,AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 5. Bij 600 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. 6. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Willianne Mans (Oolt- gensplaat) heeft een hele boel namen van dieren bij elkaar gezocht en er een streeppuzzel van gemaakt. Streep de namen door. Welke dierennaam blijft er dan over? Ov, ;.!;oiuugdhoekje©rj;;crnet.nl dolfijn hamster ooievaar poes uil egel kameel paard rups vlieg ezel konijn pad schaap vos giraffe muis panter spin goudvis olifant papegaai tijger Een wijngaard, In Israël een bekend beeld. Een tuin met wijnstokken. Een muur erom heen, een toren en een wijnpersbak. Knechten die er in werken. Zo maar een verhaal...? Nee..., de Heeie Jezus bedoelt er iets mee. Hij wil iets laten zien. De wijngaard is de wereld. De wereld is van Ciod. Maar de mensen zijn geen goede 'landlieden'. Ze willen alles voor zichzelf houden. Ze willen God niet dienen. God stuurt Zijn knechten. Wat doen ze? Wat doe jij? Luister je naar Gods woor den? God stuurde zelfs het allerlielsle wat Hij had. Hij stuurde Zijn Zoon, de Heere Jezus. Wat hebben wij niet Hem gedaan? Aan het kruis gehangen. Door onze schuld. Dal is erg!! En toch... Ciod wilde het! Door het sterven van Ciods Zoon is er verlossing. Ken jij die verlossing van je zonden? Anja H. - 171; An ja van S. - 214; Arianne - 585; Albert - 535; Arco - 3; Adriaan - 515; Annelotte - 584; Anne-lize - 313; Anne-lVIarije - 155; Annelore - 90; Anne Co - 30 Corwin - 88; Charlotte - 570; Carolien - 279; Cor- lina- 102;CornéS.-329; Corné v. W. - 261; Diana -410; Erika- 18; Else-Marie de L. - 149; Elzemarie - 308; Elsemarije - 480; Erik - 336; Elsemarie de V. - 40; Florian -36; (;eriie- 143; Judith- 583; Joanne - 253; Jacobine - 158;JuIian-418;Jan-522; Jantine - 593; Jarinda - 266; Joi ieke - 66; Jorina - 503; Joan - 298; Jacoline - 456; Jordi - 477; Jaap - 91; Jan- neke - 432; jenneke - 146; Koen- 10; Linda V. - 436; Leendert - 30; Liene - 516; Leonie - 206; Larissa - 542; Linda de V. - 462; Maayke - 105; IVIarleen - 272; Martijn V. S. - 568; Martijn M. - 324; Marinda - 82; Mariska - 561; Marianda - 242; Mariëlle - 262; Marije - 442; Maria - 127; Nathalie - 454; Nico- line - 372; Peter - 570; Petra - 463; Reinier - 72; Robert -296; RianneS.-431; Ron- ne - 529; Ricardo S. - 477; Riëlle - 380; Sander - 488; Sjari .Anne - 64; Sharon - 584; Tim - 317; Willianne M. - 565; Wilmer - 288; Wilbert - 282; Willemijn - 62 Leendert Bijnagte (Scherpenisse), Jorieke Koppelaar (Sommels- dijk), .Aico en Erika Luime (Ouddorp) en Reinier van Schalk (Stel- lendam) krijgen deze keer na al het gepuzzel een boekenbon op de Imat. Maayke Bos (Ooltgensplaat) heeft een puzzel gemaakt ov«r twee gelijkenissen die je kunt vinden in Mattheüs 2i 28 - 46. De letter 'ij' is in deze puzzel één letter. Wat staat er van boven naar beneden onder de pijl? 1. Waarin moesten de twee zonen gaan werken? 2. Wat kieeg de eerste zoon? 3. De Heere Jezus zegt: 'Deen hoeren zullen u voor gaan in het koninkrijk Gods.' 4. De gelijkenis van de boze 5. Wat groefde heer des huizes in de wijngaard? 6. Wie zond de heer als laatste? Zijn zoon, de 7. Wat wilde de heer ontvangen (vers 34)? 8. Wie sloegen en doodden de landlieden (vers 35 en 36)? 9. Wat is tot een hoofd des hoeks geworden? Bij vraag 6 moetje het antwoord oplossen. Streep de letters die vier of meer keer voorkomen door. Je houdt dan een aantal letters over: dat is de oplossing van deze puzzel. Hoe heet jel Ik heet Ronne v.d. Made. 2. In welke plaats xvoonje? Ik woon in Middelharnis. 3. Wat is je geboorteplaats en je geboortedatum? Ik ben geboren in Mid delharnis op 3 oktober 1995. 4. Hoeveel broertjes en zusjes heb je? Ik heb drie broertjes en drie zusjes. 3. Wat isjoinv lievelingseten? Ik lust het liefst erwten soep. 6. Van welk eten houd je echt helemaal niet? Ik houd helemaal niet 1 2 3 4 8 9 7. Wal is(zijn)jouw lievelings- series van De Dui ventil en Babs. 8. Welke hobbyi's) heb je? Mijn hobby is knutselen met hout en stof 9. Welke sport vind je leuk? Ik vind badminton heel leuk. 10.Aan welke sport doe je? Ik beoefen geen sport. Wat is jouw lievelings-CD (met muziek)? Mijn lievelings-CD is een CD met cello: nostalgi sche momenten. 72. Wat vind jij het leukste spel letje? Het leukste spelletje vind ik stratego. 13. Welke site op het internel vind jij het leukst? Ik vind geen site het leukst. 14. Op welke school zit je op dit moment? Ik zit op de Prins Mau- rits. 15. In welke klas/groep zitje op school? Ik zat vorig jaar in klas 1. Nico van Schaik (Som- melsdijk) Rara..., dacht ik, vair wie is die mail?stu dentGrappig dat je de mail via je school- mailadres gestuurd hebt. Fijn clat je mee gaat doen. Je kunt in elk geval overleggen met je zus. Stuur je nog even je goede geboortedatum? 10-9-2010 lijkt me een leuk grapje, maar waar schijnlijk een typefout door een 'enter'. Anne Co de Jonge (Dirksland) De eerste punten voor de oplossingen heb je al binnen. Gezellig dat je mee gaat doen met de 'puzzeklub' van de krant. Heb je het naar je zin in groep 5 van de 'School met de Bijbel'? Wat leuk dat jullie met de klas naar slot Loe- vestein zijn geweest. Was dit een soort school reisje? Wat hebben jullie 'gegeten tijdens de 'rid- dermaaltijd' op school? Elsemarie de Visser (Dirksland) Hopelijk heb ik je naam goed geschreven. Namen vind ik soms erg moeilijk, omdat je ze op zoveel manieren kan schrijven. Je moet deze keer maar eens goed in de krant kijken. Bij de 'pizzakok' staat namelijk ook een puz zel. Kijk maar eens goed op het bord en lees erbij watje moet doen. Het antwoord op die puzzel levert ook 10 punten op. Stuur je me nog even je geboortedatum? Judith Soeteman (Goedereede) Het is ook de bedoeling dat je veel van de puzzels leert, Judith. Soms kom je achter dingen, die je anders niet zou ontdekken. Ik probeer ook zoveel moge lijk verschillende puzzels te plaatsen, zodat het elke keer een 'verrassing' is wat er in de krant staat. Hoe gaat het met Snuffie, je konijn? Bedankt voor je tekening! Ik kan de teke ning niet in de krant zetten, omdat hij dan bijna helemaal zwart wordt. Wij komen in de krant met heel de klas. Ik heb de foto nog niet in de krant gezien. Klopt dat? Een project over de waters noodramp past echt in deze tijd van het jaar. Wat hebben jullie allebei gedaan tijdens dit project? Adriaan Knuist (Sommelsdijk) Een prachtig cadeau: een grotere fiets met een lig- stuur! Kan je nieuwe fiets ook harder? Heb je veel vissen in je aqua rium? Ik vind het altijd een mooi gezicht al de vissen die door elkaar zwemmen. Welke vissen heb je erin? Familie Van Splunter (Ouddorp) Opeens lees ik bij jullie namen een nieuwe naam: Rick. Verder schrijven jul lie er niets bij? Wil Rick ook mee gaan doen? Ik zou het leuk vinden. Maar schrijven juUie dan de volgende keer ook even de geboortedatum erbij? Ik hoor graag van jullie wat de bedoeling is. Anne-Marije Pollemans (Middelharnis) Het klopt dat er in december heel wat gepuzzeld moest worden. Maar je hebt dan zoveel vrije dagen, dat het niet erg is. Je kunt door al die puzzels wel extra punten verdienen. Ik neem een stukje uitjouw brief over: Wij hebben vorige week en de week daatvoor en deze week een flessenactie gehad. Het was voor Haiti. Ook had den we een kaart met een 'heitje voor een kanoeitje'. Daar heb ik het toen heel druk mee gehad. Wij hebben de meeste flessen van de hele school gespaard. Weet u hoeveel? 269 flessen, veel hé? Nathalie en Leendert Bijnagte (Scherpenisse) Fijn Nathalie, datje gelijk alle puzzels opgestuurd hebt. Dan kun ze ook niet meer vergeten. Wat vervelend Leendert, dat je je arm gebroken hebt. Het was niet zomaar een klei- nigheidje als de dokters en verpleegkundigen met grof geweld je botten recht moes ten zetten. Gaat het weer een beetje en is de pijn nu wat minder? Hoe lang moet je in het gips? Er gebeuren elk jaar wel ongelukken in de winter, maar deze keer is het erger door alle sneeuw val enz. Fijn, dat Leonie nog zoveel voor juUie doet. Begin afgelopen week begonnen we met de zoveelste epi sode van 'Koning Winter'. De eerste helft van de sprok kelmaand zal waarschijnlijk zo'n 3 graden te koud gaan uitpakken in het zuidwesten van Nederland. Mgelopen maandagochtend stroomde koude lucht vanuit het noord oosten het eilandengebied binnen en daalde de tempera tuur tot bijna -4 graden. De windchill, ofwel gevoelstem peratuur, bedroeg de afgelopen dagen vaak -10 graden. Die was zo laag vanwege een doorstaande noordooster van windkracht 4-6. Op woensdag hadden we weer eens wat sneeuw in onze regionen. Die sneeuwimpuls had te maken met een zoge naamde koude put: een gebied met veel kou in de boven lucht clat overtrok. Middelharnis meldde bijvoorbeeld zo'n dikke 8 centimeter sneeuw. Een deel van de poedersneeuw sublimeerde vooral op donderdag, dus van de oorspron kelijke deftige sneeuvvlaag bleef niet bijster veel meer over. Op (en na) vrijdag blijft het vrij koud met aanhoudend die noordoostenwind. Overdag ligt de temperatuur meestal rond of iets boven het vriespunt en in de nacht(en) kan het tot maximaal 4-5 graden vriezen. Op een aantal stek ken buiten de bebouwde kom kan voorzichtig geschaatst (gaan) worden in het weekeinde. Overtuigend veel dagelijkse zonneschijn is er niet te ver wachten de komende dagen. Februari verloopt, in tegen stelling tot januari, tot nu toe wat somber. Het accent van de hoge druk komt trouwens richting Schotland te liggen, terwijl de druk voorlopig laag blijft boven Zuid-Europa. Een winterse drukverdeling dus. Voor volgende week zit er in eerste instantie nog geen belangrijke verzachting aan te komen. Wel zien we ten westen van Scandinavië depressies ojskomen en die zak ken wat uit richting het Noordzeegebied. Een wat mildere (zuid)westenwind ligt dan ook in de lijn der verwachting ■op den duur, maar die storingen herbergen aanvankelijk wel veel kou (sneeuw?) in de bovenlucht. Pas later in de maand is er kans op serieuze verzachting en kan het kwik na maanden van onderdrukking weer eens de kaap van 10 graden bereiken of zelfs overschrijden. Velen hunkeren vast naar zo'n vleugje met milde lente- lucht, hoe kon zulks misschien ook moge duren. Lente eind februari Bel de weerprimeurlijn op 0900- 1234554. Weerman Mare Putto PvdA-wethouder Bert Klein geld verdient met de manier waarop hij omgaat met het dossier De Staver de poliüeke geuzentitel 'draaikont \'an het jaar'. Na in eerste instantie de zwarte piet naar de accoun tants te hebben gespeeld, kreeg op de afgelopen gemeente raadsvergadering het bestuur van de Stichting Olynipia - de exploitant van De Staver - de schuld van 'wat boekhoudkun dige onvolkomenheden'. Van een tweede fiaudezaak bij De Staver was volgens de wethou der absoluut geen sprake. Hoe wel de wethouder wist hoeveel geld er zoek was, wist hij niet zeker of dat ook het juiste bedrag was... Met de kwalificatie 'wat boek- houdkimdige onvolkomenhe den' zuiverde hij in feite met een de in opspraak gekomen naam van de onlangs over leden manager. De man was volkomen onschuldig en de nabestaanden hebben volgens de wethouder zelfs nog een vordering lopen op De Staver. Dus «'aar haalde de oppositie de euvele moed \'anclaan om het woord fraude in de mond te nemen? Was de in opspraak gekomen manager dan voor ten boekhoudkundige futiliteit op non-actief gesteld? Dal wist de wethouder niet want dat was oen zaak tussen de manager en het bestuur van de Stichting Olympia. En de gemeente had al lang niets meer met die stich ting te maken. Maar dat wist de oppositie toch wel? Wat had de wethouder een verklaring voor de huidige perikelen rond de Staver. Die hadden namelijk alles te maken hadden met het vorige bestuur van de Stichting Olym pia dat was weggestuurd. Die waren volgens de wethouder daaro\ei' zo gefrustreerd dat zij het nieuwe bestuur meden als de spreekwoordelijke pest. Wie dat nieuwe bestuur dan had aangesteld? "Dat bestuur is aangesteld door zichzelf", aldus de wethouder Wist u dat de voorzitter van het bestuur van de Stichting Olympia intussen de ad-interim-mana ger van De Staver is? Hoe dat kan?I Nou gewoon. Die heeft zichzelf aangesteld. En ook daarmee had de gemeente niets te maken. Na de ad-inte rim-manager komt er weer een nieuwe manager. De ad- inlerim-manager wordt dan weer gewoon voorzitter van het bestuur van de Stichting Olvmpia. Als voorzitter moet hij \ervülgens zichzelf in zijn hoedanigheid van ad-interim- manager van De Staver gaan controleren... Bent u er nog? Ik verzin dit niet. Dit is echt zo. Fnnis F.vers Lauwerijnstraat 19 3244 XK Niemi'e-Tonge MIDDELHARNIS - Als aanvulling op de Open Dag en de VMBO dagen biedt het Edudelta College te Middelharnis de leer lingen van groep 8 van de basisschool en hun ouders/ verzorgers nog een twee tal inloopmiddagen aan. Deze worden gehouden op woensdag 17 februari en woensdag 17 maart op de VMBO locatie Schoolstraat 11 te Middelharnis. Hier mee biedt men de aanko mende brugklassers een mooie kans om antwoord te vinden op hun vele vragen en om te zien of men deze school leuk vindt en of deze bij hen past. Op deze inlo(j])middagen is, de scliool normaal in bedrijf 'loch staan de deuren wijd open voor leerlingen van groep 8 en hun eventuele begeleiders. Vanaf 12.30 uur is men er welkom en worden ze door oudere leerlingen bij de ingang opge vangen. In de aula kunnen ze desgewenst hun lunch gebrui ken. Soep, broodjes, fris en koffie/thee staan er klaar. Van af hier volgen ze o.l.v. oudere leerlingen een informatieve route door de school. De zes beroepswerelden, hun vele vakgebieden en de overige vakclusters draaien dan hun normaal geplande lessen. In de goed ingerichte grote prak tijkafdelingen zijn dat de lessen Praktijk Sector Oriëntade van de eerste klassers. Voor deze gelegenheid worden de meeste docenten daarbij geassisteerd door derde- en/of vierdejaars leerlingen. .Als men wil, kun nen leerlingen van groep 8 dan ook een (gast)les volgen. De Edudelta leerlingen delen in die les graag hun ervarin gen. Samen met hun docenten gaan ze, in ontspannen sfeer en lot in detail, in op vragen van de bezoekende leerling. Op die manier krijgt men een goede inkijk in de school en een goed beeld \'an de werkwijze en de vele mogelijkheden van het Edudelta College. Zie voor meer informatie website www. edudelta.nl of bel 0187 485444. februari heeft de SWO een brief met hel aanbod van het huisbezoek verstuurd. Drie weken later wordt door een vrijwilliger contact gezocht met die outlere om een afspraak te maken. Knelpunten die niet persoonlijk zijn, kunnen aan desbelrelfende instantie wor den doorgegeven, zoals de gemeente of woningbouwver eniging. De ouderenadviseur kan ingaan op persoonlijke knelpunten die naar voren zijn gekomen na het huisbezoek. Samen met de oudere wordt gekeken naar mogelijkhe den. De ouderenadviseur kan ondersteuning bieden bij het oplossen van de knelpunten. De SWO heeft een ouderenad viseur. Deze heeft een brede kennis op de gebieden wonen, zorg en welzijn en geeft een onafliankelijk en deskundig advies. De grote hoeveelheid regelingen en voorzieningen maken het niet makkelijk een goede keus te maken. De regels veranderen voortdurend. De ouderenadviseur kent echter de regels en mogelijkheden. Belangrijk uitgangspunt van de ouderenadviseur is dat zij uitgaat van de individuele wen sen en mogelijkheden. Ove rigens is de ouderenadviseur door iedereen van 65 jaar en ouder in te schakelen voor gra tis advies. Voor meer informa tie kunt u bellen met de SWO, tel. 0187 641344. Stichting Welzijnswerk Oostflakkee heeft in de gemeente Goedereede het project signalerend huisbe zoek en ouderenadvies. Sig nalerend huisbezoek is een bezoek door een vrijwilli ger aan een oudere van 75 of 80 jaar. Bij dit bezoek wil de vrijwilliger inzicht krij gen in de leefsituatie van de oudere en signaleren of die situatie eventueel te verbeteren is. De vrijwilli ger heeft een vragenlijst die o.a. gaat over de woonsitua tie, de gezondheid, de zorg en het sociale netwerk. De vragenlijst wordt anoniem ingevuld. Ouderen beschikken vaak niet meer over een toereikend net werk voor de nodige onder- .steuning, begeleiding en aflei ding. Kinderen wonen ver weg of hebben het druk. Ouderen blijven ook langer zelfstan dig thuis wonen en willen de regie over hun leven in eigen handen houden. Dit is vaak moeilijk in de wirwar van rege lingen, administratieve hande lingen, enz. Daarom is het sig nalerend huisbezoek: samen met de oudere bekijken of er knelpunten zijn. Het is voor de inwoners van gemeente Goedereede die in 2009 75 of 80 jaar zijn geworden. Begin OUDDORP - In de bibliotheek aan de Hofdijksweg te Oud dorp verzorgt woensdagavond 17 februari a.s. Nelleke van Nieuwenhuijzen een fotopre sentatie, aanvang 19.30 uur Aan de hand van door haar gemaakte foto's laat Nelleke de schoonheid zien van de woes tijn en het leven van de Tou- aregnomaden in Zuid .Algerije. Nelleke reist al enkele jaren door verschillende woestijn gebieden van Egypte en Zuid Algerije. De woestijn is haar passie. "Wat je daar voelt, is niet uit te leggen, dat moet je zelf ervaren", zegt ze zelf Deze avond wordt georgani seerd in samenwerking met het Globe Reisburo. Toegangs- kaarten a 5 euro zijn verkrijg baar aan de balie in de biblio theek, telefonisch via nummer 0187 667744 of via website www.bibliotheekzuidholland- sedelta.nl. Nelleke organiseert in samen werking met een ervaren gids ook reizen naar Zuid Algerije. Zie voor meer informaue web site www.woestijn.nel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 9