^^^^ZT^^^l^rm^ 'De Boei' thans zelfstandige stichting en in de toekomst eilandelijk inloophuis voor kankerpatiënten Verkiezingen gemeenteraad 2010 82e jaargang Nr. 7888 Vrijdag 12 februari 2010 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekhlad op gereformeerde grondslag Vanavond uitvoering Muziekschool Goeree-Overflakkee GOEDEREEDE - Inloop huis De Boei is sinds deze week een zelfstandige stichting geworden. Met het aansnijden van een flinke taart door burge meester Ger van de Velde van de gemeente Goeder- eede en stichtingsvoorzit ter Wim Bron werd dit feit dinsdag feestelijk gevierd in Café Goeree in Goeder- eede, in aanwezigheid van vele trouwe bezoekers van het inloophuis. Nieuw bestuur Afgelasting Valentijnsbingo Inzameling oude mobieltjes voor Stichting Opkikker Echtpaar Grinwis-Hoogmoed viert 70-jarige bruiloft Echtpaar Breeman viert 25-jarig kostersjubileum www.eilandennieuws.nl Rectificatie: Data politieke bij eenkomsten Flinke boete na beledigen agenten Expositie Bram den Exter Opbrengst collecte w7 niRKSLANl) - Niel alleen door ik' licrluiaklc siifciivwal waren veel mensen afgelo pen woensdagmorgen verrast, maar voor een aanlal inwoners van de wijk Diiksland Noord was er die morgen nog een lalereel dat /icli niet dagelijks voordoet. Er was een ooievaar neergestreken op straat, en die liet zitli aan de Verdilaaii en het Bi/.etjjad kennelijk met genoegen ibtograleren. Van meerdere bewoners uit deze straten ontvingen we er foto's van. MIDUKl.harnis - Vanavond hopen diverse dwarslluit-, gitaar- en zanglecrlingen van M uziekschool Cioeree-Over- tlakkee een concert te geven in het Dieklnuis, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. De aanvang is om 19.30 ntn', de toegang is gratis en ieder een is hartelijk welkom. Vier docenten zijn betrokken bij deze voorspeelavond: Jnlia Bognar (gitaar), Cecilia McColl (dwarslluit). Marijke Nieuwen weg (zang) en Leonardo l'ala- cios (gitaar). Het programma dat door hen is samengesteld en niet de leerlingen is inge studeerd, is veelkleurig met veel interactie tussen de ver schillende muziekdisciplines. Er wordt zowel samen als solis tisch gemusiceerd. Het dwars- tluitkoor van de muziekschool etaleert deze avond zijn niveau met o.a. de Cantique de Jean Racine van Kauré en de Hon gaarse Dans nr 5 van Brahms. De zangers worden begeleid door diverse gitaarleerlingen en zingen liederen en aria's van Dowland, Purcell en Vival di. Verder spelen de gitaristen spelen op allerlei manieren samen. De gitaarafdeling is zo ongeveer de grootste afde ling \an de muziekschool en nemen dan ook het grootste deel van deze voorspeelavond voor hun rekening. Door Dorien Kickert Inloophuis De Bcjei werd zo'n vijfjaar geleden opgericht door Maija den Eerzamen en Bettie de Bruin, als plaats waar kan kerpatiënten en hun familie elkaar konden treffen. Tot nu toe werden de activiteiten ont plooid onder de paraplu van de gelijknamige Rotterdamse vestiging. "Het werd ech ter tijd om op eigen benen te staan," meent de nieuwe voor zitter van de stichting, Wim Bron. In zijn toespraak tot de aanwezigen benadrvikte Bron het belang van het inloophuis, waar lotgenoten met elkaar kunnen praten en eigen erva ringen kunnen uitwfsselen. - In zijn ogen bestaan er bij de begeleiding van kankerpatiën ten nog grote hiaten. "Artsen hebben helaas vaak te weinig tijd om alle problemen, waar een padënt tegenaan loopt, goed te bespreken en te bege leiden. Heel vaak leven er bij patiënten gevoelens van onze kerheid, angst of zorg. In het inloophuis kan hierover met lotgenoten gesproken worden, onder begeleiding van speciaal daarvoor opgeleide vrijwil ligers. Begrip kan uitstekend helpen om alles te verwerken." Bron ziet het inloophuis dan Burgemeester Ger van de Velde en stichtinij^voorzittn- Wim Bron snijden de feesttaart aan. Gük als een waardevolle aan vulling tussen medische zorg en pallialieve zorg. "Je bent niet bezig met genezing maar met het zo aangenaam moge lijk maken van het leven. Daar om wordt in het inloophuis de medische kant nadrukkelijk gescheiden, om te voorkomen dat er alleen over ziektes wordt gepraat. ledere veertien dagen is Café Coeree in Goedereede speciaal gereserveerd voor de gasten van Inloophuis de Boei. Daar kunnen mensen dan een stukje ontspanning beleven door iets te doen op het gebied van bijvoorbeeld muziek, foto- graAe, een kookcursus, e.d." Bron noemt als speciale activi-' teit nog met name de jaarlijkse verwendag, waarop visagisten, pruikenmakers en kledingad- viseurs adviezen geven over hoe je je er op je best kunt uitzien. "Dat geeft vaak een stukje zelfvertrouwen terug." Alle activiteiten zijn kosteloos, alleen vooi- bijzondere activitei ten wordt een kleine bijdrage gevraagd. De Stichting komt rond van een kleine subsidie van de gemeente en giften van sponsoren. De stichting heet nii officieel Stichting Inloophuis De Boei Goeree-Overflakkee. Het is dan ook de bedoeling dat het inloophuis in de toekomst het hele eiland zal bestrijken, even tueel op een tweede locatie op het eiland. Naast Marja den Eerzamen zal daarom te zijner tijd een tweede coordinator worden aangetrokken en het aantal vrijwilligers worden uit gebreid. Met het oprichten van de stich ting is ook een nieuw bestuur aangetreden. Voordat Wim holo: Wim van Vossen Fotografie Bron voorzitter werd van het stichtingsbestuur was hij voor zitter van de Stichting Vrien den van Inloophuis De Boei, die de PR voor het inloop huis \erzorgde. De overige bestuursleden zijn afkomstig uit de werkgroep, die voorheen de belangen van het Inloophuis vertegenwoordigde. Naast de voorzitter zijn dit Ria Lagen dijk, Hans van Esveld, Tonnie Kastelein en jAnke Roks. MIDDELHARNIS - De Valen tijnsbingo die morgen gehou den zou worden in het Wijk centrum te Middelharnis, gaal wegens familieomstandighe den niet door. OUDE-TONGE - .Vfgelopen maandagmorgen bezocht waarnemend burgeineester Jan Heijkoop van de gemeen te Oostflakkee het echtpaar Grinwis-Hoogmoed in woon gemeenschap voor ouderen Ebbe en Vloed om hen te felici teren met hun platina bruiloft. Namens het gemeentebestuur overhandigde hij het jubile rende echtpaar een bos bloe men. Ook namens de Konin gin kreeg het echtpaar een brief en een fraai bloemstuk. De heer Grin\\is en mevrouw Hoogmoed trouwden op 8 februari 1940. Beiden werden in Ouddorp geboren en waren in hun jeugd bijna buren. Sinds zes jaar wonen ze in Ebbe en Vloed, waar het echtpaar hun 70-jarige bruiloft vierde, samen met hun kinderen en kleinkinderen. MIDDELHARNIS - Vrijwil ligster Monique van Biert uit Middelharnis gaat de komende weken op pad om oude mobieltjes in te zamelen voor Stichting Opkikker. Deze stichdng verzorgt Opkikker- dagen voor langdurig zieke kinderen en hun gezin, waar bij alle tegenslagen even naar de achtergrond verdwijnen. Stichting Opkikker ontvangt voor elk mobieltje die de stich ting inzamelt 3,50 euro. Vorig jaar leverde de actie landelijk 43.349 mobieltjes op. "Over treffen wordt moeilijk, inaar het zou fantastisch zijn als we dit jaar ^veer in de buurt van dit aantal komen", aldus Moni que Aan haar zal het echter niet liggen."'Ik wil zoveel mogelijk mobieltjes inzamelen, zodat er veel geld binnenkomt bij Opkikker. Hiermee kunnen zieke kinderen genieten van een leuke Opkikkërdag". De opbrengst van deze actie, die ook weer landelijk is, komt goed terecht. Stichting Opkik ker heeft in 2009 zo'n 1.150 gezinnen Opgekikkerd. In totaal werden 5.500 mensen getrakteerd op een Opkikkër dag, waarbij goed werd geke ken naar persoonlijke wensen en interesses. Monique heeft warme gevoe lens voor Stichting Opkikker en zet zich al geruime tijd als vrijwilligster in om de opkik- kerdagen te organiseren, en wil daarom met de hulp van lezers van deze krant zoveel mogelijk mobieltjes inzamelen. Met de opbrengst van deze oude toestellen kan Stichting Opkikker nog meer van deze Opkikkerdagen organiseren. Op dit moment zijn er al ver- zamelboxen geplaatst bij alle basisscholen en alle hogere scholen. Ook zijn er inlevei-- punten bij o.a. Plus Super markt, ATI telecom en Recars automaterialen in Middelhar nis en Sommelsdijk. U kunt daar dus uw oude dan wel kapotte, oveijarige of incom plete mobiele telefoon inleve ren. Het gaat uitsluitend om het mobieltje dus de oplader hoeft niet te worden ingele verd. Wie ook wil helpen inzamelen, kan een mail sturen naar info(Si opkikkei.nl. Meer informatie is te vinden op www.opkikker. nl. Of u stuurt een mail naar Monique zelf; moniciue.opkik- ker@googlemail.com. DEN BOMMEL - Onlangs werd in de Hervormde Gemeente van Den Bommel stilgestaan bij het 25 jarige jubileum van het kostersechtpaar Leen en .Aad Breeman. Allebei zijn ze ccii kwarteeuw als koster aan de kerkelijke gemeente ver bonden en dat werd gevierd tijdens een jubileumavond waarop beide echtelieden een gedenkpenning en een oor konde kregen uitgereikt en de bij hun jubileuiTi behorende insignes kregen opgespeld. Ds. BJ. van Vreeswijk sprak hen toe vanuit Psalm 84. Voor het laatste verkiezingsnieuws op Goeree-Overflakkee In onze editie van afgelopen dinsdag is twee keer een omis sie geslopen in de aankondi ging van een politieke bijeen komst. Dat betreft allereerst de bijeenkomst 'Politiek praathuis' van de CDA afdeling Goede reede in Hotel-restaurant De Gouden Leeuw te Goederee de. Vermeld stond een datum van vrijdag 12 december, dat moest natuurlijk 12 februari zijn. Aanvang 20.00 uur. Daarnaast het 'Politiek café' van PvdA Oostflakkee in Proe- verij 13 te Ooitgensplaat. Daar bij stond geen datum vermeld. Dit wordt echter gehouden op dinsdag 16 februari, aanvang 20.00 uur. MIDDELHARNIS - Een 48-jarige inwoner van Middel harnis kreeg dinsdagmiddag een veel hogere bekeuring dat nodig was geweest. Dit leverde hem een bekeuring van 400 euro op. De man had zijn auto verkeerd geparkeerd aan het Beneden zandpad. Agenten bekeurden hem hier rond kwart voor vier voor. De man was het daar niet mee eens en begon de agenten ernstig te beledigen. Dal accepteerden de agenten niet. Zij hielden hem direct aan en presenteer den een bekeuring van 400 euro. Nadat hij dit betaald had, mocht de man het politie bureau weer verlaten. OUDE-TONGE - Vanaf jl. woensdag is in het gemeente huis te Oude-Tonge een door lopende expositie te zien van Schilderijen van Bram den Exter. Het betreft olieverfschil derijen van figuren, dieren, landschappen en fruit. Ook in de bibliotheek naast het gemeentehuis is een drietal schilderijen te zien. De exposi tie is tot en met apiil te bezich tigen tijdens de openstelling van het gemeentehuis. OUDDORP - De collecte voor de Hersenstichting heeft in Ouddorp 1805,12 euro opge bracht. Alle gevers en collectan ten worden hartelijk bedankt. Wie de collectant gemist heeft, kan altijd nog een gift overma ken op giro 860. '-'V 1 bij .1* (;;-c(td«^ c^ kijk olïDil KJ wv^.op^lnifows.nl Knöpi BV Longeweg 113 3245 KG - Sommeljdijk 01S7 4;ï»7 jUkcrdoa BV - lOooïterwfl 2 4317 AL - Hoofdjoim-0111 «1347

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1