Oppositie komt met gezamenlijke motie van afkeuring over handelwijze wethouder Christenunie Dirksland staat in de startblokken Gemeente Oostflakkee reikt AED-apparatuur uit OV-CHIPKAART VOOR IVIAAR 1,- Fietsbrug over haven Dirksland dichterbij GZB avond Inleveren rom melmarktspullen Praiseavond eXalt Vogelbeurs kijk op 1eurochipkaart.nl Themaochtend voor vrouwen EIIMIDBI-niELWS Staver Boetekleed THest OOLTGENSPLAAT- De gemeente Oostflakkee heeft in totaal 15 ver enigingen, dorpshuizen, EHBO-clubs en sportza len aangeschreven met de vraag of zij een AED-appa- raat willen hebben en of ze mensen hebben die willen leren ermee om te gaan. De respons was bijzonder goed. Inmiddels zijn er 11 AED's besteld en ook de overige 6 zullen bin nenkort een bestemming vinden. Watersportvereni ging Ooltgensplaat kreeg afgelopen dinsdag als eerste het AED-apparaat uitgereikt uit handen van wethouder Petra 't Hoen. S3=x MiiTruiM vion jsaass. DIRKSLAND - Het heeft heel lang geduurd, maar het lijkt er nu dan toch van te komen: Hetsen over de haven van Dirksland. Er komt een fietsbrug tussen beide havendijken, ter hoogte van de Noorddij k. Daarmee wordt het aantrekkelijke buitengebied ten noorden van Dirksland veel beter toegankelijk. Geld geen probleem Prima plan Noorddijk verbreed PA(;iNA 7 DINSDAG 9 FEBRUARI 2010 MIDDELHARNIS - Besturen zoeken vaak zorgvuldig naar punten om hun gemeente op de kaart te zetten. De gemeente Middelharnis kwam de afgelopen weken wel veel in de schijnwerper, maar de wijze waarop was en IS bedenkelijk. Donderdagavond was de climax. In de raad kwamen twee onderwerpen op tafel die coalitie partijen en college op de politieke barricades brachten. In een weliswaar verworpen motie van SGP, Christe- nUnie en ABB, werd afkeuring uitgesproken over de handelwijze van wethouder Kleingeld in de affaire (onvolkomenheden) De Staver. Daarnaast presenteerde de rekenkamercommissie het rapport De eerste paal, waarin het college wordt verweten de raad, door onvol- ledige en late informatie, ernstig te belemmeren in zijn controlerende bevoegdheid. Reden voor SGp-er Van Dam om al bij voorbaat een motie van treurnis aan te kondigen. Dit mede naar aanleiding van de reactie van het college op het rapport. Door Jaap Ruizeveld Soms zit hel mee, soms zit alles tcgcii. In deze raadsvergade- riiig leek er, ondanks de stabie le laclor bmgemeesler Zeven bergen, die de ordelijnen cor- retl hanteerde, geen houden aan. Zells de afgesproken eind- lijd voor veigaderingen werd richting middernathtelijk uur opgerekt. Voor een overvol le tribune met in kleurrijke oiilUl gestoken medewerkers van l)eSta\'er, zette inspreker Hans Meijer al met een geheel ander ondeivverp de toon. De ondernemer schelste in een sfeervol fjeloog zijn martel gang om bij de gemeente een vergunning Ie verkrijgen voor hel plaalscn van een reclanie- borcije op 2 palen van 120 bij 70 cenlimetei-. Maandenlang werd hij van hel kastje naar de uunir gesluurd, diende bouw tekeningen in, betaalde leges en voerde ovei leg met ambte naren en welslandscommissie. I Iel leek soms een humoristisch Ijeloog, maar door de bureau- ralie uas de ondernemer dui delijk gerrustreerd geraakt. College en raad hoorden het verhaal aan en stelden dat "deze boodsc haj)" helder was overgekomen. Nadat De Feyter ((;i)A) bij de ingekomen stuk ken over hel punt Bevoegd heden van hel Binnenhof' het college kapillelde dal een door haar verzonden briel de term "onwaardig" verdiende, kon aa'n het grole agendawerk wor den iM'gonneii. liet rappoii \an de rekenka- mercommisie over de CJrond- exploitatiepnjjecten Westplaat en Zuidelijke Randweg, waar over F.ilanden-Nieuws vrij dag uitvoerig berichtte, wordt pas deze week in een formele raadsvergadering behandeld. Na een stijlvol en gedegen toelichting van commissie voorzitter mevrouw drs. C.[. Vree, die vragen van Vreugde (VI)B78) over zorgvuldigheid bij het onderzoek met ÜL-iten pareerde, startle Ron de Rover (C;U) zijn reactie. F.chter van HvclA-zijde, mevrouw Vermeu len, werd bij interruptie een voorstel van orde ingediend om het rappoit een week later te bespreken. Fr was dan meer lijd om het rapport inhoudelijk beter en meer gedetailleerd ie kunnen behandelen. Voorzit ter Zevenbergen nam, na fiat van de meerderheid van de fracties, dit voorstel over Hel bleef dus nu beperkt tol een beschouwend vooihoedege- veeht. De Rover was heel blij met het rappoit van de com missie, "een meerwaarde ten aanzien van het uitgevoerde college-onderzoek. De falende informatieverstrekking aan de raad wordt aangetoond, het college voerl besluiten niet uit en treedt eigen toezeggingen met voeten". De CU-voorman gaf college en raad een aantal vragen mee ter overdenking. "College, is het nu werkelijk de enige ((lauwe) reactie die u kunt opbrengen dat u zich niet kunt vinden in de conclusie dat de raad, door onvolledige infor matie, ernstig is belemmerd in zijn controlerende taak? Is er ook enige mate van spijt en schaamte over deze situaue? VV'ie neemt de verantwoorde lijkheid en trekt zijn politieke consequenties? En raad, heeft u vertrouwen dat het college de benodigde verbeteringen kan en zal doorvoeren? Dit kijkend naar de dossiers De Staver, Bogor, Structuurvisie en motie Prutweg? Moeten wij genoegen nemen met de opmerking dat de controller en griffier werken aan een proce dure met spelregels inzake de procedure toezeggingen?" "(kollege, zo kan het niet lan ger", verzuchtte ook Van Dam (SC;P). "Hier ligt een prima, transparant en integer rapport van de rekenkamercommis sie dat aangeeft dat de raad in haar kaderstellende en contro lerende taak ernstig is beperkt. Trek het boetekleed aan, U benl hier te kort geschoten en doe dat niet af met een reactie van 'het valt wel mee'. Volg de aanbevelingen van de commis sie snel op, presenteer de nota (Grondbeleid. Breng risico's in kaart. Het rapport roept veel vragen op. Het constateert een collegeaanpak die met een dik ke onvoldoende wordt geho noreerd". De SGP stelde alvast een motie van treurnis in het vooruitzicht. Hier bleef het bij, het dossier .schuift door naar aanslaande donderdag. Voorzitter mevrouw Vree van de rekenkamercommissie ho(jpl dat de raad de aanbe velingen overneemt en na een zorgvuldige bespreking van het rapport daarop doorpakt. Voor wethouder Kleingeld was het geen gemakkelijke avond. Hij stond voor de zware opga ve om uit te leggen hoe het nu allemaal was gekomen, het tweede Siaverdrama. Welke rol de gemeente, en dus de ver- anlwoordelijke wethouder, had kunnen vervullen. Maar ook welke staijpen - door afwach tend Ie blijven en op basis van goed vertrouwen - hij juist niet had gezet. "Vooralsncjg is er van fraude geen sprake. Wel van geconstateerde onvol komenheden bij ingediende declaraties. Het i.s geen herha ling van het eerdere negatieve voorval bij De Staver, en als er destijds een goede over dracht van dossiers zou zijn geweest bij het aantreden van het nieuwe bestuur, zouden mijns inziens er vermoedelijk geen of stellig minder proble men zijn geweest", formuleer de Kleingeld het vraagstuk. Hij trachtte zich te verweren tegen kritische opmerkingen van de oppositiepartijen dat er een (te) amicale sfeer, van 'ons kent ons', was ontstaan. Een sfeer waarin de zakelijkheid in de subsidieverhouding tussen gemeente en de private stich ting Olympia uit het oog zou zijn verloren, "Integendeel", zei Kleingeld. "Een en ander is juist aangescherpt. Ja, er zijn fouten gemaakt. Ik heb een aantal zaken laten liggen. Daar draag ik verantwoordelijkheid Mevrouw Vermeulen (PvdA) vond het treurig dat De Staver voor de tweede keer op deze wijze op de agenda kwam. "De quick scan, waaraan het bestuur van stichdng Olympia goed meewerkte, heeft onvol komenheden aangetoond. Er liggen aanbevelingen voor ver betering. Die moeten worden opgepakt. De gemeente heeft ook fouten gemaakt. De wet houder heeft het boetekleed aangetrokken. Nu is het tijd om goede afspraken te maken ten aanzien van management en bestuursconstructie bij Olympia. Onduidelijk is nog welke kosten er uiteindelijk op tafel komen omdat de juridi sche afwikkeling nog speelt". Vreugde (VDB78) vond het een eerste vereiste dat bij De Staver de exploitatie en het management naar een hoger niveau gebracht moeten wor den. "Het is een vervelende affaire waarbij het noodzake lijke toezicht, de controle, niet correct is ingevuld". Mevrouw Van den Nieuwendijk (ABB) had vier moties achter de hand, maar trok die in om uit eindelijk met SGP en Christen- Unie één motie van afkeuring over de handelwijze van de wethouder in te dienen. "De raad is onvoldoende ingelicht, jaarrekeningen van de stich ting bleven liggen omdat amb telijke capaciteit ontbrak. De huur werd maandenlang niet betaald en op actie werd nau welijks ingezet. Nalatigheid en onvermogen van het college is hier te verwijten". De Rover (CU) vond het gebeurde "in en in triest". Hier hebben veel partijen steken laten vallen, maar niemand wil de echte verantwoordelijkheid op zich nemen. Welke garan tie is er dal de aanbevelingen in de toekomst wel opge\c)lgd gaan worden? Ten aanzien van de subsidieverhouding is er sprake van onrechtmatig han delen". De Rover vond dat de wethouder in zijn toelichtin gen "een rookgordijn optrok". "Adequaat optreden was ach terwege gebleven. Ondanks het feit dat de wethouder zelf ook zijn bedenkingen had of de gehanteerde organisatievorm Bij de Staver (stichting Olym pia) wel de juiste was". Van Papeveld (CDA) was ook niet tevreden met het gebeurde en de aanpak daarop. Knarsetan dend schaarde hij zich niette min achter de wethouder Van Dam (SGP) drong nog eens aan op meer zakelijke verhou dingen. "Fr moeten afspraken komen over prioriteiten, over Ie bereiken prestaties. Het is niet gelukt om de bedrijfs voering in goede handen te leggen. De controle ontbrak en niemand voelt zich verant woordelijk". Hij diende ten slotte een motie in waarin SGP, CV en ABB de handelwijze van wethouder afkeuren. Dit op basis van geconstateerde onregelmatigheden bij De Sta ver en het feil dat de gemeente subsidiegelden heeft betaald waarvan de getrouwheid niet is gebleken, dal de wethou der verder niet in staat zou zijn geweest om de siliuilie It'll aanzien van de adniinistraiieve organisatie en beheersbaarheid in goede banen te leiden, en er groot vertrouwen was geuit, maar geen controle. De motie kreeg geen steun van de coa litiepartijen en werd dus ver worpen. Hel wachten is nu op de vervolgstappen, resultaten van de juridische afwikkeling en ondermeer het indienen van de jaarrekening 2ÜÜ9 door stichting Olympia. Df msli' vijl kiindidcilm van de ChrislenUnie. Op de foto, v.l.n.r.: Chmlii van Dieren, André lirand, Wim Brugge- miin. jiuiji Ki(vil en Kliuis 'I'linis. DIRKSLAND - Christen- Unie Dirksland komt de komende gemeenteraads verkiezingen als derde lijst in deze gemeente uit. Naast de lijsttrekker, met veel bestuurlijke ervaring, zijn er ook diverse nieuw komers op de lijst te vin den. De eerste s ijl kandidaten willen zich graag aan de burgers van de gemeente Dirksland voor stellen en geven ook een korte impressie van de diverse pro grammapunten van de Chris- tenUnie gemeente Dirksland. 1. Wim Bruggeman (bl) is al verschillende jaren politiek actief. Op dit moment is hij wethouder Maalschappelijkc Zaken. In deze |)eriode heeft hij zich hard gemaakt voor de zwakkeren in de samenleving, hij had ruime aandacht voor de minima (o.a. Binnenhof) en het verenigingsleven in DirLs- land. Wanneer de raad dat wil, is hij opnieuw bereid om plaats te liemen in hel college. Wim heeft een onderwijskundige achtergrond en is directeur van twee basisscholen, 2. Joop Kievit (38) is werkzaam op grote infrastructurele en industriële projecten als Kwali teit-, Arbo- en Milieumanager In de maatschappij is hij actief in de ledenraad van de aldeling Dirksland voor de Rabobank (Goeree-Overflakkee. Vanuit zijn achtergrond wil hij zieh inzetten voor de leefbaarheid van de dorpskernen. Ie den ken valt hierbij aan de ontwik kelingsplannen rondom het Spuikolk, Hart van Dirksland. levensloopbestendige womn- gen en het parkeerbeleid. Vanuit economisch perspectief pleit hij ervoor dat dit altijd risicogestuurd plaatsvindt. :5. Klaas Tanis ((56) heeft een akkerbouwbedrijf gehad in de polder Dirksland en is nu gepensioneerd. Hij is actief geweest in diverse besturen op gebied van landbouw, onder wijs, kerk en in de zorgsector. Op dil moment doet hij vrij willigerswerk voor de kerk en hospice Calando, Klaas wil zich inzetten voor het verkie zingsprogramma van de CU, waarbij ruimtelijke ordening in relatie tot landbouw, recre atie en 'groeti' in het algemeen zijn bijzondere aandacht heb ben. Daarnaast wil hij zich sterk maken voor de financieel meest zwakken in de gemeen schap. Eerlijkheid, transparan tie en duurzaamheid zijn voor hem belangrijke items. 4. Christa van Dieren-Korevaar (38) is bedrijfseconoom en jaren werkzaam geweest als adviseur in de bouwsector. Momenteel is zij actief als vrijwilliger in kerk en maatschappij en o.a, lid van de (liëntenraad van het plaat selijke ziekenhuis. Chri-sta wil zich hard maken voor een vol waardige plaats van Dirksland binnen de nieuwe toekomstige gemeente Goeree-Overflakkee, in de vorm van zorggemeente. Zo blijft Dirksland levendig en bedrijvig. Ook pleit zij voor goede voorlichting naar bur gers en bedrijven om bewuster om te gaan met energie en her- gebruit van natuurlijke hulp bronnen. Goede voorlichting is daarbij van belang. Duurzaam heid moet volgens haar door de gemeente als algemeen cri terium gehanteerd worden. 5. André Brand (34) heeft management economie gestudeerd en is 15 jaar werk zaam binnen de bancaire sector. Daarnaast is hij actief als pen ningmeester van St, Vrienden van de Wegwijzer en als vrij williger binnen de Ned. Herv. Gemeente van Dirksland, Het stimuleren van de sociale cohesie binnen het dorp is een speerpunt waarvoor hij zich wil inzetten. Kerken en verenigin gen kunnen hierbij een actieve rol spelen, Zodoeiide blijft het sociale dorpse karakter van de gemeente gehandhaafd. Om de kern van Dirksland veilig en leefbaar te houden voor met name kinderen en ouderen is het essentieel om bestem mingsverkeer voor het zieken huis buiten de woonkern te houden. Facilitering van gratis parkeergelegenheid buiten de kern is hiervoor noodzakelijk. De lijst bestaat verder uit de volgende personen: 6. Jos Toes, Dirksland 7. Judic Graafland-Kastelein, Dirksland 8. Frans Oldenburg, Melissant 9. Bep Bazen-van der Wende, Herkmgen 10. Martin Lugtenburg, Dirks land 11. Aad Zoutendijk, Dirksland 12. lohan v^n der Welle, Dirks land 13. Johan Wolfert, Dirksland 14. Kees Kieviet, Dirksland 15. Henk Bestman, Dirksland 16. Leen Terlouw, Dirksland 17. Cees Adriaanse, Dirksland 18. Cor Besuyen, Dirksland 19. Henk van Dijk, Dirksland 20. Cor van Helden, Dirksland 21. Fred Verwijs, Dirksland Het complete verkiezingspro gramma is te vinden op websi te www.dirksland.christenunie. nl. Inwoners van de gemeente Dirksland ontvangen medio februari een flyer in de bus met een 10-punten-plan. OOLTGENSPLyVVF - Don derdag 11 februari zal er een GZB avond gehouden wor den in gebouw Ellliato. 'l'hera van Dam zal een avond vullen over haar werk voor de GZB in Kosovo. Ook is er een ver- kooptafèl. De av(jnde begint om 19.45 uur, vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar SOMMELSDIJK - Zaterdag 13 februari kunt u van 9.30-1 1.00 uur fommelmarktspullen inle veren in gebouw Vita Nova aan de Van Aers.senstraat, ten behoeve van de te houden Gemeentedag van de Her vormde Gemeente van Som- melsdijk op 24 mei a.s. Grote spullen zoals computerbeeld- schermen, tv's, bankstellen, grote kasten en waiidmeube- len worden niet aangenomen. OUDDORP - Zaterdagavond 13 februari 2010 wordt in de Gereformeerde Kerk in Oud- dorp de jaarlijkse praiseavond van praiseband eXalt geor ganiseerd. Deze avond is het thema 'Back to Basic'. Spreker is Maurits Rtjose. De avond staat in het teken van aanbid ding en lofprijzing, een avond met muziek en een boodschap. De aanvang is om 20.00 uur, de kerkzaal gaat om 19.30 uur open. De entree is gratis. •SOMMELSDIJK - Op 13 februari houdt de 'Eerste Flak- keese Vogel Vereniging' haar maandelijkse beurs in het club gebouw van PV De Reisduif, Van CJorcumstraat 5 te Som- melsdijk. Er is een vogelhan delaar aanwezig met verschil lende vogels. Ook leden \'an de vereniging verkopen hun zelf gekweekte vogels. Onder het genot \an een hapje en een drankje wordt ook een verloting gehciuden. Wethouder Petra 't Hoen overhandigt de AKI) aan de waterspurlverenigiuj^. Foto Wim van Vossen Fotografie Door Mirjam Terhoeve De gemeente zorgt niet alleen voor de apparatuur, maar regelt ook de cursus. Deze w(jrdt verzorgd door BeCare uil Sommelsdijk. Bij WSV Ooltgensplaat waren vijf leden, waaronder de havenmeester, bereid om deze cursus, die slechts één avond van vier uren in beslag neemt, te volgen. "Wij vinden het belangrijk om een AEl) onder handbereik te heb ben in verband met het bezoek van passanten in de haven", laat secretaris Adri van Ree weten, "Wij hebben dan <iok leden opgegeven voor de cur sus, die regelmatig in de buurt van de Kaven te vinden zijn". Na de officiële overhancliging door Petra 't Hoen, konden ze meteen aan de slag onder leiding van de heer Korteweg van BeCare. BeC^are werkt met ervaren instructeurs, die weten wal spoedeisende zorg inhoudt. Ze hebben meestal jarenlange ervaring en werken allemaal volgens de richtlijnen van de Nederlandse Reanima tie Raad. "We hebben voornamelijk verenigingen en instanties aangeschreven, die het alge meen nut dienen", legt Theo Rigler, medewerker Zorg en Samenleving bij de (iemcente Oostllakkee, uit. "We hebben ze een apparaat aangeboden en tevens de mogelijkheid om acht personen de cursus te laten volgen. Uiteraard kan niet elke vereniging een eigen apparaat hebben, maar ze kun nen ook gedeeld worden. Wij hopen dat er zo rond maart- april dit jaar in iedere kern vier of vijf AED-apparaten zijn. Als alle cursussen zijn afgerond, gaan we dan ook aan iedereen bekend maken, waar die appa raten hangen en wie ermee om kan gaan. AED slaat voor Automatische Externe Defibrillator. Het is een draagbaar toestel, dat wordt gebruikt bij een persoon met een hartstilstand. Op een automatische manier wordt een elektrische schok toege diend met als doel het hart weer in een normaal ritme te brengen. Zodra de AED is aangezet, zegt een stem, wat je precies moet doen. In combinatie met snelle alarmering van 112 en snelle reanimatie kunnen er levens worden gered, ledereen in Nederland mag in principe een AED gebruiken, maar door middel van een korte training, kan men sneller en efl'ectiever handelen. AED's komen op steeds meer plekken te hangen en nu dus, in navolging op de gemeente Goedereede, ook in Oostllakkee. Provincie Zuid-Holland en het Stadsgewest Haaglanden willen u kennis laten maken met de OV-chipkaart, Vraag daarom nu uw persoonlijke OV-chipkaart met automatisch opladen aan. De actie loopt tot 1 april 2010 en lolang de voorraad strekt. DIRKSUVND - Op zaterdag 13 februari wordt in vereni gingsgebouw Onder de Wiek Ie Dirksland een themadag gehouden met workshops en een lezing van Anne Wester duin. Het thema van de lezing is 'Help, wie ben ik?' Aan de hand van Psalm 46 neemt de spreekster de aanwezigen mee naar het fundament van het bestaan, naar wie God is en wat dit voor hel vrouw zijn bete kent. Er zal worden stilgestaan bij vragen als 'Word je geleefd door je agenda?', 'Reageer je hoofdzakelijk op wat anderen van jou willen? Of richt jijje op God en heb je weet van jouw levensbestemming?', 'Vraag jij je weleens af wie je eigenlijk echt bent?' De tlag duurt van 9.30-14.00 uur, vanaf 9.00 uur is er inloop. Opgeven kan bij Maija Okker (0187 602437) of bij Marjoke Abbo (m.abbo(fifil- ternet.nl). De entree bedraagt 15 euro, intl. lunch, bij bin nenkomst te voldoen. Door Kees van Rixoort Eerdere pogingen om de brug ie realiseren strandden. Dat had te maken met het misluk ken van de grondverwerving op één oever en weerstand bij het waterschap Goeree-Over flakkee. Geld was nooit een probleem. Het potje voor het provinciaal lietspadenplan kan nog steeds worden aangesproken voor het realiseren van de brug. De gemeenteraad \an Dirks land is erg blij met deze nieu we ontwikkeling en wil graag meewerken aan de benodigde aanpassing van het bestem mingsplan. "Prima plan". "goede zaak", "eindelijk...", "heel goed", klonk het don derdagavond in de raadzaal, Pvcl.Ver Doom van der Vlugt tlrong aan op spoed, zodat het bruggetje nog dit jaar de haven overspant. Volgens wethouder Robijn (P\d.\) ligt gelijktijdige rea lisering met de reconstructie van de N215 voor de hand, "De laatste berichten zijn dat het stukje Noorddijk wordt verbreed met een fietsstrook," Robijn zei ook dat hij bij de provincie aandringt op een wat vlottere informatievoorziening - richting gemeenteraad en omwonenden - over de recon structie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 7