Gebied bij De Punt wordt toeristische trekpleister weerbericht |K-''^ I il I wÊÊÊ I I I I I I I I Drie auto's van de weg, twee maal op dezelfde plek Herdenkingsbijeenkomst 125 jaar Koningin Beatrixschool Nieuwe vogelobservatiehut Ventjagersplaten van FLAKKEE tiowtelinmiH I 'Politieke Praathuis' I 0-N Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Menno de Bruijne leidt debat tussen Gert Slootweg en dr. Bart Jan Spruyt Informatiemiddag erfrecht en schenkingsrecht Receptie Opbrengst inzamelingsactie Onderkoelde inbreker gearresteerd Oorlogs herinneringen Verkoop oliebollen r ËMÉÊÊÉik 82e jaargang Nr. 7886 Vrijdag 5 februari 2010 Prijs losse nummers 0,80 DIRKSLAND - "Er is structureel ruimte op rechts. Dit ontkennen heeft geen zin... Maar hoe wordt dit ingevuld? Laten we conservatieve krach ten bundelen", zo was het pleidooi van dr. Bart Jan Spruyt op 24 april 2009 voor de SGP-Jongeren in Nieuwe-Tonge. Dat er wel degelijk een goe de keuze mogelijk is op het rechter vlak van het politieke spectrum, zal de heer G. Sloot weg aantonen. Hij hoopt met columnist en conservatief' dr B.J. Spruyt te debatteren op vrijdag 12 februari 2010 in één van de zalen van de Gerefor meerde Gemeente te Dirks- land. Dr. B.J. Spruyt is allereerst een conservatief. Hij is mede oprichter en directeur van de Edmund Burke Stichting. Hij studeerde geschiedenis in Utrecht en promoveerde in Leiden. Hij was van 1994 tol september 2002 politiek jour nalist te Den Haag. Ook publi- ceercie hij een aantal boeken, waaronder het Lof van het Conservatisme (Balans, 2003). Daarnaast heeft hij vele arti kelen gepubliceerd in diverse belangrijke Nederlandse dag en weekbladen en schrijft hij columns in 'Elsevier' en 'Bin nenlands Bestuur'. De heer G. Slootweg is docent Geschiedenis aan de christelij ke scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middelharnis. Hij is raadslid en wethouder geweest voor de SGP in de gemeente Middelharnis en is een veel gevraagd spreker over velerlei (historische) onderwerpen. Beide heren hebben elkaar eerder ontmoet op debatavon den en steeds weer blijkt dat de mondelinge krachtmeting maar moeilijk een winnaar laat zien'. Debatleider van deze avond zal drs. M. de Bruijne zijn. Hij is persvoorlichter van de Tweede Kamerfractie van de SGP De historicus Menno de Bruijne is op het Binnenhof voor velen een vraagbaak vanwege zijn grote kennis van het Konings huis, parlementaire geschiede nis en staatsrecht. Het thema van de avond is '(Conservatief rechts of SGP?'. Nu er ruimte schijnt te zijn op de rechterzijde van het politie ke spectrum is het thema actu eel, zeker met de gemeente raadsverkiezingen van 3 maart 2010 in het vooruitzicht. De avond begint om 20.00 uur. STELLE ND.\M - Op donder dag 11 februari geeft notaris de Kooning uil Goedereede, op uitnodiging van de SWO Stellendam, aan senioren van Stellendam en daarbuiten voorlichting over het erfrecht en het schenkingsrecht. De middag wordt van 14.30-16.30 uur gehouden in t Haegse Huus te Stellendam. De entree bedraagt 2,50 euro p.p., incl. koffie/ tlicc. Vooraf opgeven is gewenst. Dat door een briefje met uw naam en telefoonnum mer te deponeren in de brie venbus bij mevr. Van Oosten brugge, Marijkstraat 50 te Stel lendam, mevr. C. Herrmann, Brielsestraat 33 te Stellendam of bij mevr. W. Spahr-van den Hoek, Ratelaar 1 te Melissant. Telefonisch opgeven bij de SWO kan ook: 0187 641344. In de achterliggende dagen is drie maal een personenauto van de weg geraakt. De eer ste raakte jl. zaterdagavond rond half acht van de weg, de N215 tussen Nieuwe-Tonge en Oude-Tonge, en belandde met de achterkant van de auto in de sloot. De twee inzittenden kwamen met dé schrik vrij. Op de Ovidelandsedijk, tussen bedrijventerrein De Waterto ren te Dirksland en de Wellest- rijpsedijk, raakten afgelopen woensdagmorgen twee auto's \'an de weg. De eerste rond 7.00 uur. Door bevriezing was de dijk spekglad en ging een per sonenauto na een bocht de weg af, reed een boom in het dijk- talud af en kwam in het hang van de dijk tot stilstand. Voor hulpverlening kwamen brand weer en ambulancedienst ter plaatse. De bestuurster moest worden overgebracht naar het ziekenhuis. Anderhalf uur later raakte op dezelfde plek opnieuw een auto van de weg en kwam onderaan de dijk op de kop in de sloot terecht. Ook deze bestuurster werd per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. (Tekit en foto's: Hans Villerim) GOEDEREEDE - "Er is hier in deze gemeente best heel veel aan de hand," meent wethouder Arend- Jan van der Vlugt van de gemeente Goedereede. Met deze woorden refe reert hij met name aan de ontwikkelingen rond de Brouwersdam, die nu volop in de belangstelling staan. Zeer onlangs bracht bijvoorbeeld staatssecre taris Tineke Huizinga een bezoek aan de Brouwers- dam en het gebied rond de Grevelingen. Sinds de Brouwersdam is bestem peld tot 'hot spot' zien allerlei projecten daar het licht. Eén van deze projec ten is de gebiedsontwik keling bij De Punt, waar onder meer een eco-hotel gepland staat. Door Dorien Kiokert Het bezoek van de staatsse cretaris omvatte ook een kort bezoekje aan De Punt. Samen met de Brouwersdam wordt dit gebied nu verder ontwikkeld tot toeristische trekpleister. "Er gaat in ieder geval een hotel komen. Goedereede heeft een grote behoefte aan meer hotel accommodatie. De plaats waar nu het Bezoekerscentrum is gevestigd zou daartoe uiter mate geschikt zijn," aldus Van der Vlugt. Deze mogelijkheid bestaat sinds het Grevelin- genschap ook het naastgele gen restaurant aankocht. Het schap wil nu meewerken aan de vestiging van een hotel, mits er aan bepaalde voor waarden wordt voldaan waar bij niet alleen wordt gericht op economisch gewin maar ook de natuurwaarde bewaard blijft. Samen met Staatsbos beheer, vertegenwoordigd in hel Grevelingenschap, zijn nu de randvoorwaarden voor het 'ecohotel' opgesteld. Zo is het aantal kamers gesteld op 80 tot 160, dient het hotel te wor den ingepast in het landschap en niet hoger te worden dan 4 Wethouder Arend-Jan van der Vlugt, in Ouddorp in gesprek met staatssecretaris Tineke Huizinga. lagen, energieneutraal te zijn en duurzame energietechnie ken toe te passen. "Het moet iets unieks worden. We mik ken op een 4-sterren wellness hotel. De Europese aanbeste ding vindt binnenkort plaats onder scherpe voorwaarden. Uit de inschrijvers worden er drie geselecteerd die een plan mogen maken. Uiteindelijk mag diegene met het plan dat het dichtst aansluit bij onze doelstelling het project gaan uitvoeren." Bunkers Een andere activiteit wordt ontwikkeld in het bosgebied bij De Punt. Daar wordt een "belevingsbos"aangelegd. Er komt een bijzonder stukje natuur in de vorm van een moeras en waterbekkens, waar vogels kunnen broeden en rus ten. In een ander gedeelte van het bos komen wandelpaden en een trimbaan. "Net als de reeds gerealiseerde vogeleilan den voor de Grevelingenkust is dit een mooi voorbeeld van de eco2 gedachte; waarin natuur en economie samen optrek ken. Daar in de buurt ligt bovendien een complex van 19 bunkers die nog goed intact zijn. Wel zijn ze helemaal over woekerd met bramen en strui ken. Het plan is om in overleg met de Stichting W02G0 twee van deze bunkers vrij te maken van de begroeiing en in te richten als museum en educa tiecentrum. Er wordt ook een bunkerroute uitgestippeld om de bezoekers er naar toe te lei den. Aan het vrij maken van de bunkers en de aanleg van de bunkerroute wordt inmiddels al hard gewerkt. Het streven is om op 5 mei aanstaande de bunkers te kunnen opleveren ter viering van de bevrijding, dit jaar precies 65 jaar gele den. Samen met de RTM, die plannen heeft voor de bouw van een nieuwe loods met een museum en de bouw van een watertoren, wordt dit gebied echt een bezoek waard. Daar bij wordt het traject voor de stoomtrein nu doorgetrokken naar Scharendijke. We zijn ook voorzichtig aan het kijken wat de mogelijkheid is om de trein- rails door te trekken naar Oud dorp," aldus de wethouder. Projecten Al deze projecten met alle facet ten ervan zijn verwerkt in een Masterplan met rustgebieden en belevingsgebieden, dat zeer binnenkort gereed zal zijn. Dit plan zal vervolgens de gewone procedure gaan doorlopen. Door de samenwerking levert het plan volgens de wethouder winst op voor iedereen. "Voor het hotel duurt dat zeker nog wel twee jaar. Dat is dan wel weer jammer," verzucht Van der Vlugt. Fase 1 van het plan is gestart. Deze fase wordt gefi nancierd vanuit het Grevelin genschap en een bijdrage uit het Stimuleringsfonds Voor delta. Al met al dus vele ambitieuze plannen voor de komende Foto: Wim van Vossen Fotografie jaren. Maar ook op kleinere schaal zit wethouder Van der Vlugt niet stil. "Samen met Gert de Groot van Natuur monumenten zijn we aan het kijken naar een oplossing voor het parkeerprobleem bij speel tuin De Flipjes. En onlangs zijn we samen naar het Derde Blok geweest om de mogelijkheden voor de aanleg van een fiets pad te bezien." Heel graag zou wethouder Van der Vlugt deze plannen nog voor de verkiezin gen concreet willen maken. "In de afgelopen twee en een half jaar heb ik een flink aantal pro jecten kunnen realiseren. Dat doet me natuurlijk plezier. Ik zie deze tijd als wethouder als een verrijking van mijn leven, waar ik veel in geleerd heb. Uiteraard zou ik graag ook de projecten die nu nog groten deels op papier bestaan, willen begeleiden en uitvoeren." Of die wens wordt ingevuld, zal na de verkiezingen op 3 maart duidelijk zijn. OUDDORP - Het jaar 2010 is voor School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' te Ouddorp een gedenk waardig jaar. De school bestaat namelijk 125 jaar. Daarmee is ze één van de oudste christelijke scho len op Goeree-Overflak- kee. Het bestuur van de 'Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel voor basisonderwijs op gereformeerde grondslag te Ouddorp' wil dit heu gelijke feit niet ongemerkt voorbij laten gaan. Gedu rende het hele jaar zullen er activiteiten ontplooid worden om het jubileum gestalte te geven. Eén van deze activiteiten is een herdenkingsbijeenkomst, die gehouden wordt op woens dag 10 februari 2010 in de Dorpskerk te Ouddorp. Deze bijeenkomst, die bedoeld is voor (oud-)leerlingen, ouders, leden van de schoolvereniging, (oud-)leerkrachten en overig personeel, alsmede een aantal genodigden en belangstellen den staat geheel in het teken van het christelijk onderwijs. Oud-leerlingen Ais sprekers zijn drie oud-leer lingen van de school uitgeno digd. Zij zijn allen predikant en zullen elk een onderdeel van het begrip christelijk onderwijs belichten. Ds. J.J. Tanis, pre dikant van de Gereformeerde Gemeente te Middelburg-Zuid zal spreken over 'Christelijk onderwijs in het verleden'. Ds. A. van Wijk, predikant van de Hersteld Hervormde Gemeente te Herkingen leidt het onderwerp 'Christelijk onderwijs in het heden' in en Ds. W.R Emaus, predikant van de Hervormde Gemeente 't Venster te Lekkerkerk besluit met het onderwerp 'Christelijk onderwijs in de toekomst'. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Het kerkgebouw gaat open om 18.30 uur. De ope ning zal namens het bestuur geschieden door de voorzitter van de jubileumcommissie, de heer A.J. Nelis, en de sluiting door ds. H. Lassche, predikant van de Hersteld Hervormde Gemeente te Ouddorp. Na afloop is er voor de geno digden een receptie om het bestuur van de Schoolvereni ging te feliciteren met dit jubi leum. Op deze receptie zijn eveneens oud-bestuursleden, oud-leerkrachten en andere oud-medewerkers van de school hartelijk welkom. Het bestuur hoopt dat velen deze bijeenkomst zullen bezoe ken om daarmee blijk te geven van verbondenheid met het christelijk onderwijs in het algemeen en in het bijzonder met de plaatselijke christelijke basisschool, die in haar lange bestaan bijgedragen heeft aan de godsdienstige, sociale en maatschappelijke vorming van duizenden kinderen. DEN BOMMEL - Begin december 2009 is Staats bosbeheer begonnen met de bouw van een nieuwe vogelobservatiehut op de Ventjagersplaten. Dit was nodig omdat de oude hut, 'De Visarend', door een wegreconstructie niet meer bereikbaar was. Deze hut is inmiddels ver wijderd. De Ventjagersplaten liggen ten oosten van Den Bommel en ten noorden van de verbindings- dam tussen het Hellegatsplein en Goeree-Overflakkee. Het is een groot waterrijk natuur gebied, waar voor natuurlief hebbers bijna altijd wel inte ressante vogels te spotten zijn. De topmaanden zijn augustus, september en oktober, als ook de Visarend op de Ventjagers platen te zien is. In die maan den komen natuurliefhebbers uit alle hoeken van het land naar de Ventjagersplaten om deze fraaie vogel te observe ren. Verder is er in die maan den veel vogeltrek en staat het water laag. Op de droogval lende platen zijn dan veel stelt lopers te zien. De bouw van de nieuwe voge lobservatiehut is inmiddels afgerond. Het was niet een voudig om de financiering van de nieuwe hut rond te krijgen, maar door een grote financiële bijdrage van Rijkswaterstaat is dat toch gelukt. Een naam verzinnen was niet moeilijk. Dit werd, net als de oude hut, 'De Visarend'. Bezoekers zijn er weer welkom. Het uitzicht is zeer de moeite waard. De nieuwe hut is als volgt bereikbaar. Neem de N59. Op Goeree-Overflakkee, afhan kelijk van welke kant u komt, neemt u de eerste dan wel laat ste afslag Den Bommel/Oolt- gensplaat. Ga richting Den Bommel. Op de Schaapsweg, na restaurant De Hoezemoos rechtsaf de Oudelandseweg op. Deze weg helemaal uit rijden tot u niet verder kunt. Daarna kunt u over een half- verhard pad langs het bos rij den. Parkeren kunt u op een klein parkeerterrein aan het eind van dit pad. Het is dan nog 500 meter lopen naar de hut, die via enkele overstapjes over rasters bereikbaar is. GOEDEREEDE - Door de afdeling Goeree e.o. van het Nederlandse Rode Kruis werd op vrijdag 22 en zaterdag 23 januari een inzamelings actie gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de slachtoffers van de aardbeving in Haiti. De vrijwilligers van het Rode Kruis hebben bij de supermarkten in de gemeente Goedereede geld ingezameld, ook was het mogelijk om sta tiegeldbonnen in te leveren. De opbrengst van de actie bedraagt 6.091,45 euro, wat inmiddels is overgemaakt op Giro 555. Dagelijks actueel! Kijk op: www.eilandennieuws.nl DIRKSLAND - De politie heeft afgelopen weekend een 22-jarige man uit Utrecht gearresteerd na een inbraak. Zaterdag in de vroege och tenduren kreeg de politie de melding dat er was ingebro ken in een autobedrijf aan de Watertoren. De politie was snel ter plaatse en zag in de verte twee personen weglopen. Na enige tijd zoeken, waarbij ook politiehonden werden ingezet, troffen agenten een verdachte in een sloot aan. De 22-jarige man uit Utrecht bleek ruim een halfuur in de sloot te heb ben gelegen, in een poging om niet gearresteerd te worden. Hij werd met onderkoelings- verschijnselen overgebracht naar het ziekenhuis in Dirks land. In de loop van de dag is hij overgebracht naar het poli tiebureau, waar hij werd inge sloten. De tweede verdachte is niet meer aangetrofïen. Naar hem wordt een nader onder zoek ingesteld. De politie heeft in de sloot ook een koffer met horloges gevonden. Deze ble ken tijdens de inbraak wegge nomen. 'In 't bangst gevaar' heet de bundel herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog die op dinsdag 23 februari verschijnt. De bundel, geschreven door J. van Klinken en L. Vogelaar en uitgegeven ter gelegenheid van 65 jaar Bevrijding, wordt die middag gepresenteerd tijdens de publieksbeurs Wegwijs in de Jaarbeurshallen te Utrecht. In het boek komen uiteenlopende facetten van de oorlog aan de orde. Verdrietige, maar ook vreugdevolle gebeurtenissen. Van Goeree-Overflakkee staat in het boek een verhaal van Ouddorper J. Heerschap, die tijdens de razzia in december 1944 werd weggevoerd en van zijn ervaringen een dagboek bijhield. Een dochter van ds. J.B. Bel vertelt hoe haar vader in Dirksland door de Duitsers werd opgepakt. STELLENDAM - Op het Oran jeplein worden morgen van 8.00-14.00 uur verse oliebollen verkocht door mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden'. E Gebruikt wqs nog nooit 10 nieuw. Graag nodigt CdA-Goedereede u uit in het Ontdek 't bij ii* Q-d«rier cf kijt alvast op wvfW.opeinwuwsj»! Pt Mttw rt«hi(Mx( twj$e<wtte KnËps BV - Longr>«9 1t3 32tó KG - SonwitMi^ - O»? 4%%7 AtttfcbM IV Klo(Bt«ncq 34»? AL - Noonlgam - Otti 401347 We willen aan de hand van ons Tienpuntenplan onder het motto 'Voor Nu en Later' met elkaar van gedachten w/isselen. We verwachten dat het een boeiende avond zal worden, waarin u kunt discussiëren met onze wethouder en lijsttrekker Arend-Jan van der Vlugt, de fractieleden, kamerlid Liesbeth Spies en met voorzitter statenfractie CDA Zuid-Holland Hans Démoed. Plaats en tijd: hotel/rest. 'De Gouden Leeuw' in Goedereede 12 februari 20.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1