in HERKINGEh /-S Goereese ondernemers laten zich inspireren door waterpolocoach ^^^^'^^j^^oODUümc^oraffDDdoa^SoDi] BALPENNEN BEDRUKT 11 Samenwerking catering Albeda College en Lunchroom Entrez Heftruck Centrale www.groothandelkoole.nl GARAGEBOX Gezocht: Zeeuwse Bibliotheek Tel. 47 10 20 info@eilandennieuws.nl Ouweneel over: 'De wederkomst van Christus' dè /(ranP va» (qoeree-OverflakKee advertentieverkoper m/v (volledige werkweek) «f Verkoop Verhuur Reparatie 1,5 -8 ton Het Christelijk Ouddorps Mannenicoor gaat ZINGENI Met een nieuwe dirigent en op maandagavond! rïHttC It^ï EDRIJFSWAGEN-INRICHTING Bedrijfswageninrichting Auto aanpassing voor invaliden Aufobetimmering carrosserie bv lei (ois?) 661026 Voor meer 'mfo: STELLENDAM - De leden van de Ondernemers vereniging Gioedereede hebben onderling «on- tact hoog in het vaandel staan. Zij willen daarbij graag nog iets van elkaar en van anderen leren. Dit bleek vorige week tijdens een bijeenkomst van de vereniging in het kantoor van de Rabobank aan de Langeweg in Stellendam. Rondom drie workshops en een lezing van de bekende waterpolocoach Robin van Galen waren de ondernemers bezig met het thema 'Laat je inspi reren'. Financieren Waterpolocoach Geloof MIDDELHARNIS Woensdag 10 februari, komt Prof. Dr. Willem Ouweneel weer naar het Prieel van De Staver in Middelharnis. Hij zal dan de vijfde lezing in een serie van zeven houden. De serie handelt over 'de eindtijd'. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 29 en zaterdag 30 januari waren er weer de Open dagen in het Albe- dacoUege te Middelhar nis. Naast informatiever strekking voor belangstel lenden was er voldoende gelegenheid om onder het genot van een kopje koffie en een hapje uitge breid rond te kijken. Begeleid Werken Gemiva-SVG Groep Eilanden Nieuws is een toonaangevend nieuwsblad op Goeree-Overflakkee, dat op dinsdag als huis-aan-huis uitgave en op vrijdag als abonnenientenblad verschijnt Door de groei van onze krant en het vertrek van de huidige medewerkster hebben wij op korte termijn, versterking van de verkoop nodig in de functie van Wij vragen iemand die: - een opleiding op MBO niveau heeft - commerciële (buitendienst) ervaring heeft, bij voorkeur op Goeree-Overflakkee - in bezit van een auto is - sterke communicatieve vaardigheden heeft - klant- en prestatiegericht is - flexibel, vasthoudend en creatief is - ambitieus is - durf en initiatief in zich heeft - doelstellingen kan waarmaken - goed kan samenwerken, plannen en organiseren. Voor informatie over deze functie kunt u contact opnemen met de bladmanager, dhr. G. Verwelj, tel. (0187) 471020. Wij bieden: - een uitdagende job met groeimogelijkheden - werk in een klein team met korte lijnen - een salaris conform Grafimedia cao. Indiensttreding: per I april 2010. Uw schriftelijke sollicitatie zien wij graag voor 19 februari a.s. Uw brief adresseert u aan: Eilanden Nieuws b.v. t.a.v. directie Postbus 8 3240 AA Middelharnis. ■H zaleen doen op hoog nivo Spuikolk 2b, Dirksland ai 0187 605952 ^^"0187 605663 0651 423097 specialist Was u eerder van plan lid te worden van het Christelijk Ouddorps Mannenkoor maar kwam de repetitietijd op zater dag u niet gelegen? Vanaf dv 8 februari (volgende week dus) wordt er op maan dagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur gerepeteerd onder de bezielende lei ding van DInant Struik, waarbij gevoel volle zang van Psalmen en Geestelijke liederen centraal zullen staan. De loca tie Is vooralsnog Eben Haezer te Oud- dorp. Kom vrijblijvend kijken, luisteren of meezingenl ledere manspersoon die graag zingt is van harte welkom. InformatI* bl] Wim Westhoeve, tel: 0187 - 683904 AMGO i 2010 ^''Idog 2S «n zaterdag 29 m«i Voor informatie en reservering standruimte mail naar info@amgo.nu -ijHj *f Van der Waalsweg 1 l/f f Middelharnis TE HUUR in Dirksland afm: 3.00x5,65 mtr. Info: 0187-603638 Bewaarexemplaar Pf* 1» t i'j"i t»»"i* Door Adrl van der Laan Ongeveer zeventig leden van Ondernemersvereniging Goe- dereede kwamen vorige week bij elkaar voor een bijeenkomst, waarbij ze naast hun onderlin ge contacten ook hun kennis rond het zakendoen weer eens konden bijspijkeren. Gastheer voor deze avond was Rabo bank Goeree-Overflakkee. In de vestiging aan de Langeweg konden de ondernemers, na een buffet, deelnemen aan een aantal workshops naar keuze. In totaal waren er drie van der gelijke leermogelijkheden. Erwin van Helden van Van Helden Praktische Marketing legde de ondernemers uit hoe belangrijk het gebruik van internet kan zijn bij de zoek tocht naar klanten of afzetge bied. Met de deelnemers aan de workshop liep Van Helden de geschiedenis door en schets te hij hoe men in het verleden (zonder internet) aan marke ting deed en - wat belangrijk is voor de moderne ondernemer - hoe men internet kan inzet ten om de klanten te bereiken. Hij liet zien wat de mogelijk heden om 'er uit te springen' zijn als een potentiële klant op zoek is via bijvoorbeeld de zoekmachine Google. Met tal van voorbeelden demonstreer de hij de grote mogelijkheden van de inzet van internet bij de verkoop van producten of om de naamsbekendheid van een bedrijf te verbeteren. (Zie ook http://www.nieuwpeil.coni/ vhpm/.) Joris van Splunter van Spaik Recruitment uit Brielle ver zeilde een workshop over Werving en Selectie. In deze workshop werd uitgelegd hoe de ondernemers te werk kun nen gaan bij het werven en aannemen van personeel. Van Splunter legde ondermeer uit welke media er gebruikt kun nen worden om in contact te komen met kandidaten voor Naast een aantal workshops, werden de ondernemers ook geboeid door waterpolocoach Robin van Galen. Foto: Adri van der Laan vacatures binnen de bedrij ven. Hij legde uit dat het heel belangrijk voor een bedrijf is dat de juiste man of vrouw op de juiste plaats komt te zitten. Hij gaf de ondernemers dan ook verschillende tips over het voeren van een sollicitatiege sprek en verschillende acti viteiten die nodig zijn om in contact te komen met bij het bedrijf passend personeel. (Zie ook www.spaik.nl.) Een onderwerp dat eveneens grote interesse had van de ondernemers werd verzorgd door Gerrit Bruggeman, direc teur Bedrijfsmanagement van Rabobank Goeree-Overflak kee. Bruggeman stond stil bij de vragen 'Wat financier ik wel en wat niet?' 'Hoe dek ik risico's af?' en 'Financieren banken nog?' Vragen die zeker in de huidige crisistijd voor ondernemers van groot belang zijn en dat bleek ook tijdens deze workshop. Bruggeman gaf met een groot aantal voor beelden uitleg over de verschil lende financieringsvormen die een bedrijf - en banken - kun nen hanteren. Het bleek dat de vraag 'of de banken nog wel financieren?' voor de onderne mers heel belangrijk is. Omdat er hardnekkige geruchten de ronde doen dat de banken de regels voor kredietverle ning fors hebben verscherpt en dat dit remmend werkt op de ontwikkeling van een goe de bedrijfsvoering. Voor wat betreft de Rabobank kon Ger rit Bruggeman de geruchten ontzenuwen omdat de krediet verleningen van de bank in de afgelopen tijd zelfs is gegroeid. Wel tipte hij de ondernemers om met een heel gQed bedrijfs plan te komen als men bij de bank voor financiering aan klopt. Op het eerste gezicht heeft het runnen van een bedrijf en het coachen van een dameswa- terpoloteam niet zoveel met elkaar te maken. Maar na de centrale lezing van Robin van Galen bleek dat er wel degelijk overeenkomsten zijn. Zeker als het gaat om het motiveren en het gemotiveerd houden van personeelsleden. Tijdens de Olympische Spelen van 2008 haalde Robin van Galen met het Nederlandse dameswaterpoloteam goud. Ter introductie liet de enthou siaste Van Galen wat video impressies zien van de spor tieve prestaties van zijn team en de feestelijke stemming na het behalen van het goud in Peking. In zijn lezing liet Robin van Galen duidelijk zien dat het feestje niet zo maar bereikt werd. Jaren van trainen en afzien zijn gepasseerd voordat hij met 'zijn' dames succesvol aan de Olympische Spelen kon deelnemen. De sporters moes ten zich veel ontzeggen en voor een karig loon een aantal jaren beschikbaar zijn in het sport centrum te Zeist. In aanloop naar de Olympi sche Spelen bleek het m de groep en met de resultaten niet altijd even gesmeerd te gaan en het lukt maar niet om een goed team te vormen. Dit veranderde toen hij, naar aan leiding van de theorie van Bru ce Tuckman de vijf fases van teamvorming ging gebruiken: Forming, Storming, Norming, Performing en Adjourning (Vormen, Stormen, Normeren, Presteren en Uiteengaan). Hij beschreef uitgebreid de ver schillende fases in de groeps vorming, die uiteindelijk tot het bekende succes hebben geleid. Ook de ondernemers zouden delen van zijn manier van werken kunnen gebruiken in het leiden van hun bedrijf Een methode waarin de groep enerzijds kritisch naar elkaar is, maar waar anderzijds, door het gebruiken van ieders speci fieke kwaliteiten ook een sfeer van saamhc^righeid kan ont staan. Wat zeker ook weerslag zal vinden in het bedrijfsresul taat, zoals ook de dameswater- polosters in China hebben aan getoond. Robin van Galen verzekerde zijn gehoor dat hij niet in toe val gelooft. Ook niet op spor tief gebied. Ondanks dat de Nederlandse waterpoloploeg bij de kenners niet favoriet was, wist hij zijn ploeg te motiveren tot de bekende grote prestatie. Van Galen, die gelovig is, werd hierin gesterkt toen hij tijdens de trainingperiode zondags naar de kerk ging in Drieber gen. De predikant preekte toen over het thema 'Gaan voor Goud'. Hij voelde dat dit the ma niet zomaar gekozen was en hij paste dit toe op zijn 'missie' en wist zowel zijn ongelovige als gelovige ploeggenoten zo enthousiast te maken, dat ze er ook daadwerkelijk voor gin gen. Met tal van voorbeelden uit de praktijk wist Robin van Galen zijn gehoor te boeien en mee te nemen op de lange weg rich ting 'goud'. Over zijn wederwaardigheden, onderweg naar de top, heeft Robin van Galen een boek geschreven: 'Mijn Olympische Missie', dat in de boekhandel verkrijgbaar is. (Zie ook www. robinvangalen.nl.) Aan het eind van de bijeen komst verkocht Van Galen aan veel geïnteresseerde onder nemers zijn boek, desgewenst door hem gesigneerd en voor zien van een opdracht. Morgenavond is het thema 'De wederkomst van Chris tus'. De avonden zijn vrij toe gankelijk, maar er worclt wel een collecte gehouden voor de onkosten. De aanvang is 20.00 uur en de zaal van Het Prieel is om 19.30 uur open. De volgen de avonden worden gehouden op: 7 april: 'Het duizendjarige rijk' en op 19 mei 'De nieuwe hemel en de nieuwe aarde'. De catering werd tijdens deze dagen, net als doordeweeks, verzorgd door cliënten van Entrez en leerlingen van het Albeda. Ook waren er Flak- keese kruudplaetjes en boter koek, die ter plekke gebakken werden. "Dit is een echt leuk resultaat van de warme samen werking tussen het Albeda- coUege en de Gemiva-SVG Groep, waar Entrez onder valt", vertelt Rianne Terlouw, locatiehoofd van Entrez, "Al jaren lopen leerlingen van het Albeda-coUege stage bij onze organisaüe tijdens hun oplei ding Sociaal Pedagogisch Werk (SPW). Vorig jaar ontstond het idee om de verstandelijk gehandicapte cliënten van onze dagbestedingslocaties op Goeree-Overflakkee onder begeleiding te laten werken in het Albedacollege. Dat sloeg aan, onze cliënten werden in de kantine op school bege leid door de leerlingen zelf. Ze helpen bij de kantmewerk- zaamheden zoals het klaarzet ten van de koffie, thee en de broodjes. Onze cliënten zijn vaste gezichten geworden op school, ze dragen inmiddels polo-shirts met de logo's van beide organisaties". Veel cliënten van de dagbeste dingslocaties werken in de acti viteitencentra van de Gemiva- SVG Groep zelf een aantal groeit door naar een vorm van betaald of onbetaald begeleid werken. "Wij hebben op ver schillende plekken mensen werken, in verzorgingshuizen en in de kinderopvang bijvoor beeld. Het werken in het Albe dacollege is daar vorig jaar bij gekomen. Daarniee vergroten we de mogelijkheden van onze cliënten om overdag actief te zijn. Een aantal van hen werkt enkele dagen in het Albeda college en op andere dagen in ons activiteitencentrum D'n Duyt, lunchroom en cadeau winkel Entrez, zorgboerdprij De Bonte Koe, atelier Impasto of kopieerwinkel Paperas. We hebben voor elk wat wils. De catering voor de open dagen ervaren zij als leuk, maar ook wel als spannend. Wij berei den ze daar goed op voor. Over de kwaliteit van onze producten hoeft men gelukkig niet te twijfelen. Entrez heeft immers het goedkeuringscer tificaat van De Smaakpolitie en die kwaliteit kunnen we nog steeds waarborgen", aldus Rianne Terlouw. Entrez Paperas, Impasto, De Bonte Koe en D'n Duyt, maken deel uit van de Gemi va-SVG Groep. Deze organi satie ondersteunt in de pro vincie Zuid-Holland ruim vierduizend mensen met een handicap. Dit gebeurt bij mensen thuis, op school of in hun bedrijf, maar ook in één van de vele locaties van de organisatie. Het doel is om ondersteuning te bieden die ertoe leidt dat mensen met een handicap zo veel mogelijk aan de samenleving kunnen deel nemen, waarbij zij zelf of met ■ondersteuning keuzes maken voor hun levensomstandig heden en toekomst. Zie voor meer informatie website www. gemiva-svg.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 10