Feestelijke opening-Leespunt Nieuwe-Tonge ^^J iT Woongoed Flakkee schenkt 500 euro aan ^De Ark' Sing-in Energiebeurs 2010 EIÜVriDSI-IIIEUWS EIIAt1DEt1-t1IEUW5 Boekenleggerwedstrijd Open dag en rommebnarkt bij Hapkido vereniging Mu Do Kwan Bingo Kleindier- vereniging WI^K?^^?^ Harde aanpak voor diegenen die stelselmatig de openbare orde en veiligheid verstoren. Zeker nu! www.gowd.nl Hoera, de belbus rijdt van Herkingen naar Dirksland Feest Zwembad Reparatie Energie besparen is comfort ervaren Subsidies stapelen Meer informatie Nieuws van de Wereldwinkel Zelfstandig wonen Cursus Cheque PAGINA 2 DINSDAG 2 FEBRUARI 2010 NIEUWE-TONGE - In Ons Dorpshuis te Nieu we-Tonge werd afgelopen woensdag het Leespunt van Bibliotheek Zuid-Hol landse Delta geopend. Op uitdrukkelijk verzoek van de gemeenteraad van Mid- delhamis is hiermee een belangrijke voorziening in het dorp gerealiseerd, in samenwerking met genoemde bibliotheek, die binnen de gemeente Middelhamis slechts één vestiging had, waarop ook de inwoners van de klei nere kernen - Nieuwe-Ton ge en Stad aan 't Haring vliet - waren aangewezen. Graag wilde de gemeente dat er ook in die kleine kernen zo'n voorziening, een mini-bibliotheek, zou komen, zodat burgers die minder in staat zijn zelf standig gebruik te maken van de bibliotheek in Mid delhamis dit in hun eigen dorp toch kunnen doen. Nieuwe-Tonge is de eerste kleine kern waar dit gere aliseerd werd, Stad aan 't Haringvliet volgt. Door Hans Villerius Een Leespunt is vooral bedoeld voor kinderen tot 12 jaar en voor ouderen die aan de eigen woonkern gebonden zijn. Eén van de belangrijkste voor waarden om een Leespunt te realiseren is dat er draagvlak voor is in het dorp, er vol doende vrijwilligers zijn. Vier dames zijn hiervoor inmiddels beschikbaar, maar meer vrijwil ligers zijn zeker nog welkom. Nadat begin december jl. het Leespunt in Nieuwe-Tonge al in gebruik is genomen - met zo'n 700 titels, hebben veel kinderen al van de voorziening gebruik gemaakt. En het is de bedoeling dat de functies in de toekomst verder zullen worden uitgebreid, o.a. ter leesbevor dering voor de kinderen. Van een officiële opening was tot op heden echter nog geen sprake geweest, en daarvoor was het afgelopen woensdagmiddag tijd. Feestelijke momenten, woensdagmiddag in Nieuwe-iimge. Linksboven: wethouder Wesdorp met de prijswinnaars van deboekenkggeronliuerpweditrijd. Daaron der snijdt de wethouder defeesttaart aan. Rechtsboven leest Wesdorp de kinderen voor en rechtsonder presenteert de nieuwe wijkagent van Nieuwe-Tonge zich. Foto's: Hans Villerius Als speciale gast was hierbij wethouder Anton Wesdorp van de gemeente Middelhamis uit genodigd. Die sprak zijn grote waardering uit, niet alleen richting Bibliotheek Zuid-Hol landse Delta, maar ook aan het bestuur en het beheer van Ons Huis, dat graag onderdak biedt aan het Leespunt, én aan de al bestaande christelijke bibliotheek 'Unum Necessa- rium' te Nieuwe-Tonge voor hun bereidheid om met het Leespunt samen te werken en ■elkaar te versterken. Als één van de openingshandelingen van het Leespunt sneed de wethouder een feesttaart aan. en mochten enkele kinderen - I die voor de gelegenheid in een flink aantal naar Ons Dorps huis waren gekomen - de stuk jes taart uitdelen in de zaal. Overigens was deze middag ook de nieuwe wijkagent van Nieuwe-Tonge in Ons Dorps huis aanwezig, Esther Lobbe- zoo, die daarmee graag blijk gaf van haar betrokkenheid bij het wel en wee in het dorp en van de gelegenheid gebruik maakte om aan 'n stukje gezichtsbekendheid te werken. Tevens vond deze middag de prijsuitreiking plaats van de boekenleggerontwerpwed strijd, die onder de leerlingen van de beide Nieuwe-Tongse basisscholen was georgani seerd. Zowel van de Oranje Nassauschool als van o.b.s. De Pannebakker konden kinderen er hun best op doen om zo'n mooi mogelijke boekenlegger te bedenken. Van het mooiste ontwerp zou een echte, stevige boekenlegger worden gedruki met daarop de openirigstijden van het Leespunt in Nieuwe Tonge, die dan in de toekomst' aan lezers meegegeven kunnen- worden. De vele creaties die de kinderen hebben gemaakt, leidden tot een gedeelde eerste prijs. Die werd gewonnen door Arianne van Moort en Naomi den Ouden. Zij kregen uit han den van wethouder Wesdorp een prijs uitgereikt en zij waren 't ook die de taartstukjes in de zaal mochten uitdelen. Tenslotte wachtte de wethou der nog de taak om voor de kinderen een stukje voor te lezen. Met plezier deed 'ie dat. En de kinderen..., ze hingen aan zijn lippen] Het Leespimt is iedere,.woens dagmiddag geopend van 13i80-16.30 uunMede op basis van de animo kan de openstel ling in de toekomst evt. worden verruimd. SOMMELSDIJK - Hapkido vereniging Mu Do Kwan houdt zaterdag 6 februari een Open dag. Deze verdedi- gingssport wordt a) ruim 20 jaar beoefend door de broers Ronald en .Steven Verheuvel. Zij zijn het ook die Hapkido naar Goeree-Overflakkee heb ben gebracht, waar de vereni ging dit jaar 12,5 jaar bestaat. Ronald geeft al een aantal jaar les in Sommelsdijk, zowel aan zowel jeugd als aan volwas senen. Zaterdag kan iedereen kennismaken met deze Kore aanse Martial Art. Wie wil, kan tijdens de trainingen ook zelf meedoen. Verder zullen er diverse demonstraties wor den gegeven. Van 9.00-10.30 uur trainen de kinderen, van 11.00-12.00 zijn er demo's zwaardvechten en van 13.00- 15.00 uur trainen de volwas senen. Tevens wordt er vanaf 9.00 uur een rommelmarkt gehouden en staat de koffie/ thee met iets lekkers klaar. De Open dag en rommelmarkt worden gehouden in de gym zaal achter de Groene School aan de Langeweg te Som melsdijk. Wie meer wil weten kan kijken op website www. mudokwan.nl of bellen naar 06 46293169. DIRKSLAND - Op maandag 8 februari organiseert de Dirks- landse Kleindierenvereniging weer een bingo in verenigings gebouw De Schakel te Dirks- land, aanvang 19.30 uur. Er worden 15 rondes gespeeld, één superronde en één gratis ronde. Iedereen is welkom. OOLTGENSPLAAT - A.s. zaterdag organiseert de Gere formeerde Kerk van Oolt- gensplaat een sing-in. Ds. B.J. Oldenhuis houdt een medita tie over het thema 'God neemt, het initiatief'. De avond wordt muzikaal opgeluisterd door een pianist, fluitist en slagwer ker. De aanvang is om 19.30 uur. HUFTERCEDRAC?? DIRKSLAND - Het succes heeft vele vaders. Wie heeft het voor elkaar gekregen dat de belbus tussen Her- kingen en Dirksland gaat rijden? Raadslid Henk Huber, PvdA-wethouder Gerrit Robijn, de PvdA- fractie misschien? Vanaf maandag 1 februari is er weer direct openbaar vervoer mogelijk tussen beide kernen, zij het voor een proefperiode van drie maanden. Zijn er vol doende gebruikers, dan zal de belbus ook na 30 april blijven rijden. Een en ander is de uit komst na langdurig en inten sief overleg tussen de gemeen te Dirksland, vervoersmaat schappij Arriva en de provincie Zuid-Holland. Dit na regelma tig aandringen in de gemeen teraad door Huber, raadslid en inwoner van Herkingen. Hij kreeg donderdag, toen de gemeenteraad vergaderde, de credits van collega Jos Toes (Christenunie). "Dit is een succesje van de heer Huber." PvdA-fracuevoorzitter Doom van der Vlugt reageerde met een: "Ik was een van de eersten die de concept-dienstregeling in handen had. De PvdA en de wethouder hebben hier hun stinkende best voor gedaan." Raadsvoorzitter Stoop rondde de discussie af met de constate ring dat de uitkomst telt: open baar vervoer tussen Herkingen en Dirksland. Tijdens de vergadering, waar in Huber nog vragen stelde over Slovenen die in Herkin gen wonen en over illegale bouwsels in zijn woonplaats, was er nog een klein feestje. De GhristenUnie bestaat tien jaar ende .tweemansfractie deelde de vreugde daarover door alle aanwezigen te trakteren op taart. De kinderen van basisschool De Inktvis (groep 7 en 8) waren toen al vertrokken, anders was het nog een duur rondje geworden voor de Christenunie. De leerlingen waren in de raadzaal ter voor bereiding op de kinderraad, die de gemeente Dirksland op 16 februari houdt. Tijdens deze raad kunnen de kinde ren - afkomstig van drie basis scholen binnen de gemeente - ideeën en wensen naar voren brengen. Voor het beste idee, volgens de leerlingen, stelt de gemeente 2500 euro beschik baar. PvdA-raadslid Peter Keuker vroeg donderdagavond naar de stand van zaken rond de redding van zwembad De Gooye. Ook bracht hij naar voren .dat er nieuwe kansen liggen. "Alle drie de zwemba den zitten zonder vast manage ment. Een ideale kans om nu tot één overkoepelende stich ting of centrale beheersvorm te komen." Wethouder Wim Bruggeman (ChristenUnie) zei van de situatie op de hoogte te zijn en beaamde dat de huidige situatie kansen biedt. "Ik zal die kansen niet onbenut laten", aldus de wethouder. "Volgende week zijn er gesprekken. Ik wil er helemaal voor gaan." De gemeenteraad repareerde de lijst met legestarieven, die eind vorig jaar was vastgesteld. Dit omdat daar een fout in was geslopen: de tarieven voor lichte en reguliere bouwver gunningen waren door elkaar gehaald. "Niet leuk, zo'n fout", reageerde wethouder Robijn op vragen van raadslid Daan Markwat (SGP). Jos Toes sprak zelfs van een domme fout. 'We zijn een beetje aan het rom melen. Dat geeft ruis. Ik wil de wethouder om zorgvuldigheid vragen." MIDDELHARNIS - De vier gemeenten en het ISGO organiseren op maandagavond 15 februa ri 2010 een informatiebij eenkomst voor inwoners. De bijeenkomst staat in het teken van de nieuwe subsidiemogelijkheden en technieken voor duur zame energie en energie besparing in de particu liere woning. Marlou Boerbooms van de energiebesparingcampagne 'Meer met Minder' verzorgt een presentatie over de diverse subsidiemogelijkheden. Aan sluitend op de presentatie wordt een informatiemarkt over duurzame energie en energiebesparing georgani seerd. Verschillende lokale installatie-, bouw- en advies- bedrijven presenteren hun producten en diensten op deze markt. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw van Imabo Esselink, Industrieweg 35 te Middelhamis. Vanaf 19.00 uur bent u welkom. De bij eenkomst start om 19.30 uur. Na de presentatie van Marlou Boerbooms (circa 45 minu ten) wordt de informatiemarkt geopend. Door de overheid zijn meer dere financiële regelingen gelanceerd die het voor parti culieren aantrekkelijk maken om energiebesparende maat regelen aan te brengen in hun woning. De subsidieregeling voor zonnepanelen op uw woning (SDE, Zon-PV klein) start 1 maart 2010. Op de ener giebeurs zijn bedrijven aanwe zig die uw subsidieaanvraag op Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uilgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnennenten uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelhamis. Langeweg 13, Sommelsdijk wvi/w.eilandennieuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187) 471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINONUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). zich willen nemen. De overige regelingen worden tijdens de energiebeurs voor u op een rij gezet. De verschillende regelingen kunnen met elkaar gecombineerd worden, waar door een aanzienlijk financieel voordeel kan ontstaan. De vier gemeenten maakten in 2008 afspraken met bouw professionals om bewoners van Goeree-Overflakkee te sti muleren tot energiebesparing en het gebruik van duurzame energie. Deze beurs wordt in dit kader georganiseerd. Wie vragen heeft over de beurs kan contact opnemen met de klimaatcoördinator van het ISGO: Marjon Olijdam e-mail m.olijdam@stimular.nl, tel. 010 2382823. Informatie over 'Meer met Minder' vindt u op website www.meermetminder.nl. Zie voor een lijst met deelnemen de bedrijven vanaf 3 februari website ww.isgo.nl. MIDDELHARNIS - De Wereldwinkel Goeree-Over flakkee is één van de 400 Wereldwinkels in Nederland. Met als uitgangspunt gelijk waardigheid bieden Wereld winkels aan producenten in ontwikkelingslanden' de moge lijkheid hun artikelen hier op de markt te brengen.Daarbij wordt gelet op aspecten van arbeid en milieu. Deze 'eerlijke handel' verzekert hen van een inkomen, en zo worden hun leefomstandigheden en dat van hun kinderen verbeterd. Een voorbeeld hiervan is de kinder-rugtas uit Sri Lanka, met op de rugkant een olifant, trein of zeehond. Hij is niet alleen heel apart en betaalbaar, maar bij aanschaf van deze tas draagt u ook bij aan een betere wereld. De Wereldwinkel, aan het Spuiplein te Middelhamis is te bezoeken op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, en op vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. MIDDELHARNIS - In het gebouw van Voortge zet Speciaal Onderwijs 'De Ark' te Middelhar- nis overhandigde afgelo pen woensdag directeur Simon van Nieuwaal van Woongoed Flakkee een cheque ter waarde van 500 euro aan één van de leerlingen. Dit bedrag zal vanaf het schooljaar 2010- 2011 besteed worden aan het project Bijzondere buurtgenoten. Middels deze cursus worden leer lingen bijgebracht hoe ze later zelfstandig kun nen wonen. In het project komen thema's aan de orde als 'wonen', 'brand preventie', 'gezonde voe ding' en 'buurtintegratie'. Door Hans Villerius Mensen met een verstandelijke beperking krijgen steeds meer mogelijkheden om hun leven in te richten zoals zij zelf wil len. Wie wil, kan terecht in een groepswoning met gedeelde voorzieningen en 24-uurs zorg. Voor cliënten die meer ruimte voor zichzelf zoeken, zijn hui zen beschikbaar waarin ze met meerderen wonen, maar toch een eigen voordeur hebben. Elke bewoner bepaalt zelf van welke gemeenschappelijke voorzieningen hij/zij gebruik maakt. En dan is er nog de mogelijkheid om echt zelfstan dig te gaan wonen, in een nor maal appartement. Zeltstandig(er) wonen stimu leert mensen met een ver standelijke beperking om hun kwaliteiten maximaal te benut ten. Dat is bevredigender dan wanneer alles voor je geregeld wordt. En: hoe meer mensen met een verstandelijke beper king zelfstandig wonen, hoe vaker anderen met hen in con tact zullen komen. Dat is de Blije gezichten bij de overhandiging van de cheque. eerste voorwaarde voor inte gratie. Om mensen met een verstan delijke beperking zelfstandig te laten wonen zijn geschikte woningen nodig. Zowel bouw technische aspecten als de hg- ging spelen hierbij een belang rijke rol. Zorgaanbieders en woningcorporaties wekren steeds nauwer samen bij het realiseren van passende woon ruimte voor deze groep. Daar naast vereist zelfstandig(er) wonen begeleiding op maat. Daarom breiden zorgaanbie ders hun aanbod uit. Bijvoor beeld door van de individuele ambulante zorg steeds meer maatwerk te maken. Maar ondanks een optimaal uitgeruste woning en een uit gebreid pakket aanvullende zorg zullen zelfstandig wonen de cliënten in redelijke mate voor zichzelf moeten kunnen zorgen. Juist daarvoor is de cursus 'Alles onder controle!' ontwikkeld. Via deze cursus krijgen de leerlingen een aan tal belangrijke basisvaardighe den onder de knie op het vlak van veiligheid, sociale vaardig heden, hygiëne, gezonde voe ding, etc. Zo kunnen leerlingen integreren in de maatschap pij. De cursus is opgesplitst in zes modules: 'Brandmeester: Zo voorkom je brand', 'Waak hond: Zo wordt jouw huis een veilige plek', 'Boenkampioen: Zo blijft jouw huis schoon en opgeruimd', 'Frisse types: Zo kom je verzorgd voor de dag', 'Chefkok: Zo leef je gezond' en 'Beste buur: Zo maak je kennis met je buren en ontdek je de buurt'. ZML school de Ark met een vestiging in Oud-Beijerland en Middelhamis wil vanaf cursus jaar 2010-2011 mee doen met het project 'Bijzondere Buurt genoten' om de VSO leerlin gen van 15 tot 18 jaar op een verantwoorde manier voor te bereiden op hun toekomst. Het lesmateriaal is ontwikkeld i.s.m. de gemeente Rotterdam en wordt al toegepast in aller lei Rotterdamse scholen en zorgorganisaties. Het is speci aal ontwikkeld voor deze doel groep, met vele veel praktische oefeningen. Dat zorgt voor een grote hoeveelheid lesmateriaal met een flink kostenplaatje. Dat is niet te bekostigen door een school. Zeker niet in deze tijd van bezuinigingen. Daarom is de school blij dat er Foto: Hans Vdlerius sponsors zijn zoals Woongoed Flakkee. Namens deze liet Van Nieuwaal woensdagmor gen weten dat de woningcor poratie een Maatschappelijke betrokken onderneming wil zijn en daar graag uiting aan geeft onder andere door hef sponsoren van projecten op dit gebied. "Hier hebben we zelfs een potje voor. Aan 't eind van het jaar 2009 h'ebben we eens gekeken wat daar nog in zat en vonden we dat het project Bijzondere buurtgenoten van 'De Ark' daar zeker voor in aanmerking kwam. De cheque, ter waarde van .500 euro, over handigde hij dan ook met ple zier aan één van de leerlingen van de school, in bijzijn van een aantal medeleerlingen en directeur Piet Diepenhorst en enkele begeleidsters van 'De Ark'.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2