1 1 Burgemeester Van de Velde weer volop aan de slag WEERBERICHT van FLAKKEE ▼VISSER&VISSER 2 ^-H 82e jaargang Nr. 7885 Dinsdag 2 februari 2010 CJiri stel ijk streekblad op gereformeerde grondslag Demobus OV-chipkaart op het eiland Demobus op verzoek Zes 'vergeten' slachtoffers aan het licht gebracht Koninklijke Onderscheiding voor J. van den Nieuwendijk Avond over gebed Uitbreiding locaties Consultatie bureau voor senioren Hoe werkt het? 'Het meeleven gaf echt het gevoel dat ik er bij hoorde' Vervanging Dossiers gemist Meeleven Belangrijk Stichting HOM dient geen bezwaarschrift meer in tegen raadsuitspraak Gronden Breen OUDDORP - Het bestuur van de Stichting Houd Ouddorp Mooi heeft in een brief aan het colle ge van burgemeester en wethouders meegedeeld dat zij geen gebruik zal maken van het formele recht tot het indienen van een bezwaarschrift naar aanleiding van de raads uitspraak om het defi nitief ontwerp bestem mingsplan Gronden van Breen in Ouddorp vast te stellen. De gemeente raad nam op 17 december 2009 dit besluit met het inwegen van de beoorde ling door het college van de door de stichting HOM ingediende zienswijzen bij dit onderwerp. Verkoop kersen- croissants en roombroodjes Eilanden-Nieuws start abonnee werfactie Dagelijks actueel! Bijeenkomst hondenpoep- beleid Dia-avond voor Adullam Avond eUandelijk veldwerk Jaco Hakkenberg if» ""TS BbSN!^ HÉfidi Een stap verder De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187 - 65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl De OV-chipkaart demobus komt volgende week naar Goeree-Overflakkee. Niet toevallig dat deze weken de OV-chipkaart flink in de belangstelling staat in de regio Rotterdam. Op I lebruari slatlcn dt- pro vincie Zuid-Hoilaiul en Slads- gewest IJMaglanden een geza menlijke attic Ier promotie van cle OV-tliipkaart in Zuid- llolland. Vanai 1 1 it'brnari is het openbaar vcrvoei in Rot terdam alleen nog toegankelijk met een (JV-cliipkaart. Men kan in de bussen van Arriva dus nog wel met een strippen kaart en papieren abonnement reizen. De demobus wordt speciaal ingezet om reizigers en geïn teresseerden te inibrmeren over de werking van de OV- chipkaart in liet algemeen en in de bussen bij Arriva in het bijzonder. Tevens worden rei zigers aangemoedigd een OV- bipkaan aan te scliartèn en te gaan gebruiken. Wie de demo bus bezoekt krijgt antwoord op vragen als: Hoe werkt de OV- chipkaart?' Welke kaart past bij mij? Waar kan ik een kaart kopen? Waar kan ik reizen met een OV-chipkaart? Hoe laad ik deze op? De demobus komt op het eiland op dinsdag 9 lebruari in Ouddinp aan de Holdijkse- weg/Molenweg van i;i.;50 uur tot 17.00 uur. Op donderdag 11 lebruari van 9.:50 tot 12.30 uur aan het Zanpad in Middel- harnis en van Ki.IiO lot 17.00 uur op het busstation te Oude- Tonge. Ki is bepei kt gelegenheid om de Arriva demoljus op verzoek bij organi.saties iluii.s te laten komen. Dit is speciaal bedoeld om speciale doelgroepen, zoals ouderen, op maat te kunnen inlbimeren. Meer informatie over de Arriva OV-chipkaart demotoiir kunt u vinden op website wwvv.arriva.nl. Daar naast kunt u uw verzoeken plaatsen door een mail te stu ren naar (;oedereis@arriva.nl. Naar aanleiding van een eerder gedane oproep, o.a. via deze krant, door drs. Arie Kuijvenhoven te Vlaardingen zijn zes 'vergeten' slachtoffers van de Watersnoodramp van 1953 bekend geworden, waaronder waarschijn lijk het oudste slachtof fer. Het onderzoek naar de toedracht loopt nog. Toch lijkt het hoogstwaar schijnlijk dat deze perso nen zijn overleden door of ten gevolge van de Waters noodramp. Vier werden er kort na de eva cuatie ziek opgenomen in een ziekenhuis. Ken overleed bij lamilie. Ken militair veronge lukte. Het gaat om - een 74 jarige vrouw uit Heijningen. Van begin at' aan heelt haar naam op een her denkingsmonument gestaan. Zij slaat echter niet in de slacht- ülierlijsl. - een 70-jarige man uit Middel- harnis; - een zowel geestelijk al.s licha melijk ernstig gehaiul'i apte 34-jai ige man uit Sommel>,dijk; - een 1 I -jarige man uit Oude- Tonge; - een 68-jarige vrouw uit 1 leijningeir, - een 21-jarige dienstplichtig militair uil \'ierpolders. Hij werd met miiitaiie eer oegra- ven. Verder werden enkele perso nen genoemd van wie het niet goed meer mogelijk was (jm aan te geven of hun overlijden een gevolg was van de doorsta ne ontberingen, of van andere factoren. Deze conclusie werd in overleg met de nabestaan den getrokken. Tot slot waren enkele melders al jarenlang op zoek naar iemand die uiteinde lijk op de slachtolTerlijst bleek te staan. Zij konden hun zoek tocht afsluiten. De oproep aan nabestaanden van slachtollers van wie het waalschijnlijk is dat zij zijn o\erledcn door of ten ge\olge van de watersnoodramp blijft van kracht. Voor reacties kan men contact opnemen met drs. .Arie Kuijvenhoven, tel. 010 4601908,' e-mail bureaukuij- venhoven@helnet.nl. .\CHTHLIZKN - .Ugcloi.,,: vrijdagavond heelt de heer van den Nieuwendijk een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt gekregen. Hij ont ving de versierselen uit han den van waarnemend burge meester Jan Heijkoop van de gemeente Oosttlakkee. Sinds februari 1982 is de heer Van den Nieuwendijk vrijwillig brandweerman. Van 1997 tot 1998 heeft hij de taak van plaatsvervangend bevelvoer der gehad, '\anaf 1998 had hij de taak van be\'elvoerder In januari 2009 is Van den Nieuwendijk gestopt met zijn brandweeractiviteiten, na 27 jaar in dienst te zijn geweest. -Ulccii blijlt hij nog wel leider van de jeugdbrandweer in Den Bommel, waarvan hij in 2000 medeoprichter was en sindsdien ook de leiderstaak droeg. De activiteiten rondom de vrijwillige brandxveer heeft de heer Van den Nieuwen dijk met grote inzet en veel enthousiasme verricht. Vanaf 1992 heeft hij 30 cerlidcaten/ diploma's behaald die betrek king hebben op de brand- weertaken. Zijn inzet was voor het Kapittel voor de Civiele Orden voldoende reden om de heer \an den Nieuwendijk te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Foto: Wifii van losst'n Fotogntfit' MIDDKLHARNIS - Wat is bid den? Welke vormen komen we tegen in de Bijbel? Hoe moet je bidden? Wat mag je bidden? Verhoort God ooïc gebeden? Over alle mogelijke gebeden en vormen van gebed wordt maandag 8 februari in de Kmmaüskerk te Middelharnis een avond gehouden waarop nagedacht zal worden over 'de wondere wereld van het gebed'. Iedereen is welkom. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De leiding is in han den van ds. L.J. Lingen. Careyn is onlangs in Nieuwe- Tonge met het consultatiebu reau voor Senioren gestart. In Middelharnis is al een locatie en er zijn plannen om binnen afzienbare tijd ook in Stad aan 't Haringvliet te starten. Het consultatiebureau voor Senioren is gericht op het voorkomen en vroegtijdig opsporen van gezondheids- pioblemen bij senioren vanaf (30 jaar die woonachtig zijn in de gemeente Middelharnis. Kr zijn verpleegkundigen aanwe zig die de tijd voor u nemen. Een bezoek aan het consulta tiebureau verplicht u tot niets, maar u kunt wel goed inzicht krijgen in uw gezondheid. U maakt een afspraak voor het consultatiebureau door te bel len met Careyn Contact, tele foon 088 1239988, of u kunt mailen naar coiitact@careyn. nl. Vervolgens krijgt ii een vragenlijst toegestuurd. Deze neemt u ingevuld mee naar de afspraak. Tijcfens het bezoek meet de verpleegkundige onder ander uw bloeddruk, bloedsuiker en gewicht. Samen met de uitkomsten van de vra genlijst ontstaat een goed beeld van uw gezondheid en welzijn. Op basis hiervan geeft de ver pleegkundige u concrete tips. Natuurlijk is in dit gesprek ook ruimte om vragen te stellen. Careyn vindt het belangrijk dat mensen zolang mogelijk zelfstandig thuis kunnen blij ven wonen. De gemeente Mid delharnis subsidieert het con sultatiebureau voor Senioren. Daarom hoeft u niets te beta len voor uw bezoek aan het consultatiebureau. Careyn is bezig te onderzoeken of het mogelijk is om ook in andere genïeenten op Goeree- Overflakkee een consultatiebu reau voor Senioren te starten. Burgemeester Van de Velde één vari de eerste dagen op haar loerkplek in het gemeentehxiis van Goedereede. toto: Adri imn der Laan GOEDEREEDE - Drie maanden lang het gemeentewerk vanaf de zijlijn volgen. Dat was de situatie waarin burge meester Ger van de Velde van de gemeente Goeder eede in de afgelopen tijd verkeerde, toen ze geope reerd moest worden aan haar rug. Op de tweede dag nadat ze haar werk zaamheden weer hervatte, spraken we met haar over de afgelopen tijd. Vooral het vele medeleven vanuit alle lagen van de bevol king heeft haar bijzonder getroffen en goed gedaan. Door Adri van der Laan Het is - zeker in de gemeente Goedereede - bekend dat bur gemeester Van de Velde een aantal maanden buiten het bestuurlijk werk, in en buiten het gemeentehuis van Cioeder- eede, heeft 'gestaan'. Door een noodzakelijke corrigerende operatie aan haar rug in een ziekenhuis in het Belgische Brugge was zij genoodzaakt om wat afstand te nemen van haar drukke werkzaamheden. Aan de hand van een afdruk van de röntgenfoto's laat bur gemeester Van de Velde het werk van de chirurg zien. Twee rugwervels die een afwijkende stand hadden zijn gerepareerd en met behulp van 'pinnen' weer in de juist stand geplaatst. Een deel van haar rugwervel is weer in de juiste stand vastge zet. Ze legt uit dat, ondanks dat ze er niet zoveel last van had, ze wel het dringende advies kreeg om zich binnen een halfjaar te laten opereren. Dit om erger te voorkomen. Met het voor beeld van de operatie van haar zus v(jor ogen onderging ze 30 oktober jl. de ingreep. Na haar korte verblijf in het ziekenhuis - ze was binnen een week weer thuis - begon er een periode van bijna drie maan den om te revalideren. Waar bij ze, naar eigen zeggen, vol doende afstand heeft genomen van het werk. In het begin was dit niet eenvoudig, want ze had zich toch min o{ meer voorge- nomeir om de ontwikkelingen in de gemeente nauwlettend te volgen en waar mogelijk op de één of andere manier nog haar bijdrage aan te leveren. Ze had bij aanvang van haar ziekteverlof dan ook de laptop van het gemeentehuis meege nomen, zodat ze thuis wellicht nog het een en ander zou kun nen doen. Maar burgemeester Van de Velde legt uit dat hier niet van gekotneir is. Het reva lideren was behoorlijk zwaar en daarbij kwam dat ze direct na de operatie nog behoorlijk 'slapjes' was en een terugslag kreeg. "Maar de operatie is technisch goed geslaagd en daar ben ik dankbaar voor. Er is mij op gewezen dat een goe de revalidatie heel belangrijk is om in de toekomst problemen te voorkomen". Ken andere reden dat de burgemeester ervoor koos om voldoende aandacht aan haar revalida tie te besteden was dat ze er altijd van overtuigd is geweest dat ze een goede vervanging had. "Als college vormen wij een heel goed team en daarom zijn mijn werkzaamheden goed opgevangen". Ze noemt in dit verband met grote waardering de prestaties van wethouder Ton Admiraal die in de afge lopen drie maanden als loco burgemeester mevrouw Van de Velde waarnam. "De ambts keten paste hem goed", zo verzekert een tevreden burge meester. Bij haar terugkomst in het gemeentehuis was het dan ook niet zo dat ze als een 'kat in een vreemd pakhuis' terecht kwam. "Ton Admiraal en secre taris Henk van Steeg hebben mij de laatste weken wekelijks bijgepraat over de gang van zaken, dus ik wist wel wat er speelde. Maar ik ben toch blij dat de secretaris er wel voor heeft gezorgd dat de email grotendeels was afgehandeld. Want in de tijd dat ik er niet was zijn er zo'n 1.700 e-mails voor mij binnengekomen..." Direct na de eerste collegever gadering waarbij zij de stapel stukken zag die in de afgelo pen drie maanden zijn \'er- werkt besefte ze hoexeel iverk er verzet wordt. "Normaal gesproken heb je daar niet zo'n erg in, maar nu viel het me juist op". Veel werk van haar is door de andere collegeleden o\ergenoinen, want tijdens haar afwezigheid bleef 'de win kel' natuurlijk open. Daardoor heeft ze wel het passeren van een aantal belangrijke dossiers gemist. Zo is in de tussentijd de begrotingsvergadering gepas seerd en hebben er zaken op het gebied van veiligheid - zoals de oud- en nieuw viering - plaatsgehad. Natuurlijk waren er ook ontwikkelingen op het gebied van de gemeentelijke herindeling, die ze heeft moe ien missen. "Maar inmiddels zit ik er weer helemaal in en doe ik weer gewoon mijn werk. .Alleen heb ik in de eerste week wel een beetje de avonden ont zien", aldus burgemeester Van de Velde, die nog steeds tijd neemt voor oefeningen op de hometrainer of voor wandelin gen met haar hond. Het meeleven rondom de ope ratie en het herstel van bur gemeester Van de Velde was enorm. Bij terugkomst uit het ziekenhuis stonden er al drie bossen bloemen voor de deur en de stroom van bloemen en andere attenties bleef door de maanden heen 'gewoon' door gaan. Regelmatig kwam het voor dat cle post voor haar de kaarten apart gebundeld had. "Ik heb meer dan driehonderd kaarten gekregen vanuit heel de gemeente en daarbuiten, en vanuit alle geledingen". Ken aantal verenigingen stuurde zelfs een kaart met al de namen van de leden erop. Dit heeft haar heel goed gedaan. Ger van de Velde wist al dat ze geac cepteerd werd door cle bevol king op de kop van het eiland, maar "het meeleven gaf echt het gevoel dat ik erbij hoor". Ten slotte geeft ze aan dat 2010 een belangrijk jaar wordt, waarin ook op politiek en bestuurlijk gebied beslis singen genomen zullen moe ten worden. Binnenkort zal duidelijk worden hoe het met de gemeentelijke herindeling gaat. En de gemeenteraadsver kiezingen staan voor de deur. Verder zijn er natuurlijk ook tal van 'lopende zaken' die de aandacht van de burgemeester behoeven en als het aan haar ligt gaat ze weer met veel elan de nieuwe uitdagingen aan. Door Jaap Ruizeveld Het bestuur van de stichting is teleurgesteld dat de zorg over het verkeerstechnische en verkeersveiligheidsrapport slechts inet een hoeveelheid, deels sterk gedateerde, techni sche informatie is beantwoord. HOM verwachtte dat de inge diende zienswijzen in twee fasen van de behandeling van het bestemmingsplan voor hel college aanleiding zouden heb ben gegeven om inet de stich ting in contact te treden om op constructieve wijze te zoeken naar een bevredigende oplos sing voor de geschetste proble men. Hiermee zou recht zijn gedaan aan de belangen van alle betrokkenen. Na intensief beraad heeft het bestuur van de stichting HOM besloten van het recht om tegen het raadsbesluit een formeel bezwaarschrift in te dienen, af te zien. "Het belang van woningbouw voor jonge inwoners in de gemeente, op de locatie Gronden Breen. heeft zwaarder gewogen dan het via een formele procedure verkrijgen van serietis gehoor voor onze zorgen inet betrek king tot de verkeersveiligheid rond deze locatie". Het bestuur van de stichting HOM vindt evenwel dat dit onderwerp alsnog op de politieke agenda moet komen. Zij stelt het daar om op piijs een uitnodiging te ontvangen voor een gesprek met de verantwoordelijk por tefeuillehouder Verkeersza ken om te komen tot een con structieve vorm van overleg in plaats van het alsmaar schrif telijk wisselen van standpun ten. "Een manier van werken waarin onze stichting al eerder heeft bewezen een constructie ve gesprekspartner te zijn", zo besluit HOM de brief aan het college. NIEUWE-TONGE - A.s. zater dag kunt u weer roombroodjes (1 euro) en kersencroissants 1,50 eiu'o) laten vullen. U kunt deze tot en met donderdag 4 februari telefonisch bestel len bij fam. J. Both, tel. 0187 652072. Op zaterdag 6 febru ari kunt u uw bestelling tussen 9.00 en 11.00 uur afhalen aan Westdijk 31 te Nieuwe-Tonge. De opbrengst is voor de Her steld Hervormde Hemeente van Nieuwe-Tonge. Vandaag is Eilanden-Nieuws een abonnee werfactie begon nen. Zoals de meeste inwoners van Goeree-Overflakkee zul len weten, geeft onze krant naast de gratis huis aan huis editie op dinsdag wekelijks op vrijdag al 80 jaar een geabonneerde editie uit. Met deze beide edities en onze website www.eilan- dennieuws.nl bent u volledig op de hoogte van het eilande- lijke nieuws. Met een enthousiast team van studenten, zowel jongens als meisjes, is Eilanden-Nieuivs de komende weken bij diverse winkelcentrums actief om nieuwe abonnees te werven. U sluit nu voor slechts 25 euro eenjaarabonnement af op de vrijdag editie. Dit houdt in dat u de eerste drie maanden onze krant gratis ontvangt! De medewerkers van onze actieteams zijn gekleed in opval lend groene Kilanden-Nieuws jacks en kunnen u dus bena deren voor dit aantrekkelijke aanbod. Bent u al abonnee dan hopen wij natuurlijk dat u dit nogjarenlang zult blijven, bent u (nog) geen abonnee, dan bevelen wij deze actie, en daarmee uiteraard onze krant, van harte bij u aan. Onze medewerkers rekenen op uw support! Redactie Kijk op: www.eilandennieuws.nl De gemeente Middelharnis is bezig met een nieuw houden- poepbeleid. Hel nieuwe beleid ivordl gefaseerd pei" dorp in de gemeente besproken en inge voerd. Nieuwe-Tonge is als eer ste aan de beurt. (5p dinsdag avond 9 februari vindt in Ons Dorpshuis in Nieuwe-Tonge een bijeenkomst plaats die in het teken staat van het nieuwe hondenpoepbeleid. De bijeen- koitist begint om 19.00 uur en duurt tot omstieeks 21.30 uur. Naar aanleiding van onder andere de uitkomsten van de toekomstvisie, de leefbaar- heidsmonitor en de vragenlijst die door de werkgroep Nieu we-Tonge in Bloei is uitgezet, is een \'oorzet gedaan \oor een nieuw hondenpoe|3beleid. Op dinsdag 9 februari ordl door wethouder Kleingeld en door de heer Van Kenijjen \an de gemeente Middelharnis hier over meer verteld. Alle inwoners van Nieuwe- Tonge zijn van harte uilgeno digd om bij deze bijeenkomst aanwezig te zijn. Er kunnen vragen wcnxlen gesteld en sug gesties worden gedaan. Sug gesties worden waar mogelijk verwerkt in het uiteindelijke beleid. OUDDORP - Op vrijdag 5 februari hoopt hel comité Ouddorp van ,\dullam, in samenwerking met de heer W. Grinwis, weer een dia-avond te organiseren in verenigingsge- botiw Kben-Haëzer, Preekhil- laan 3 te Ouddorp. De entree is gratis, wel wordt er een col lecte gehouden. Ook is er een verkooptafel. .'\dullam is een organisatie die gehandicapte mensen verzorging aanbiedt, zoals logeerhuis de Mantelien- ge te Ouddor|3. Voor 8 euro per jaar bent u ai donateur van Adullam en ontvangt u vier maal per jaar het Adullamblad. HERKINGEN - Naar aanlei ding van het artikel 'Veldwer ker Jaco Hakkenberg zoekt vertrouwen eilandelijke jon geren' in Eilanden-Nieuws van 16 september vorig jaar heeft jeugdvereniging De Land man van de Ciereformeerde Gemeente te Herkingen Stich ting Ontmoeting uitgenodigd om jongeren in te lichten over het werk van veldwerker Jaco Hakkenberg. Stichting Ontmoeting heelt deze uitno diging aanvaard en geeft op zaterdag 6 februari 2010 een appelavond rond dit thema. De avond wordt gehouden in een van de schuren van Boer derij Van der Velde, Peuterdijk 59 te Herkingen en begint om 19.30 uur. De entree is gratis. Erf-en slerbestrating Firma J, J van Gurp OudedijkU Ooitgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl www.vi S5er-visser, n I ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS, Telefoon: 01B7 617 300

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1