'Com nu met Sangh' bestaat 50 jaar Urker zangavond met collecte voor Hmti EIIAtlDEn-lilEUWS Optredens Receptie Nieuwe leden Toch Dirkslands geld voor vereniging kleinen kernen Grutterswei klaar 'Two2Teani' voor Leerlingen Bosseschool dragen hun 'flesje' bij... Bouw Partycentrum Nederland van start Jongerendienst 'Me Myself and F Amalia vraagt rommelmarkt- spuljen Oud papier Ons Juf Monique Rijk 25 jaar Koor op De Nobelaer Workshop Borderaanleg Weerbaarheidscursus Moedige Moeders Leden gymvereniging MH-SD vallen in de prijzen t i i i PAGINA 10 DINSDAG 2 FEBRUARI 2010 OUDE-TONGE - Op 8 februari 2010 is het 50 jaar geleden dat de Chris telijke zangvereniging 'Com nu met Sangh' te Oude-Tonge werd opge richt. Het gemengde koor begon met circa 40 leden. De eerste voorzit ter van het koor was dhr. C. Kamerling, Jac. Jonker werd secretaris en P. van Loon werd penningmees ter. De dames Jonkers en Korteweg werden alge meen bestuurslid. Het doel van het koor is het bevorderen van de zang kunst ter verheerlijking van Gods Naam, waarbij de Bijbel als grondslag dient. Het koor ^nkt haar naam aan het eerste num mer dat door de toenma lige dirigent, A.J. Keijzer, werd uitgedeeld, te weten Com nu met Sangh. Sinds haar oprichting heeft het Icoor 5 dirigenten gekend, namelijk A.J. Kei j/er, dhr. Kip- pers,J. van Dijk,A. van 't Geloof en sinds februari 2003 Mariëile Klavers uit Tholen. Zij geeft tot op heden leiding aan de oefenavonden en uitvoeringen van hel koor. Er is ook een heel scala aan organisten geweest die het koor hebben begeleid tijdens de uitvoeringen. De huidige organist is ünigeman Wolfert uit Dirksland. Het koor heeft vele optredens op haar naam staan tijdens Keist/angavonden en optre dens in het teken van Passie en Pasen. Ook mocht het koor diverse jubileumuit\'oeringen geven' en meewerken aan de èilandelijke 'Koren voor koren' avonden. In het kader van her denkingen van de watersnood ramp van 1953 trad het koor in samenwerking mei andere koren van Flakkee onder meer op in 1993 en in 2003. In 2003 heeft j\.]. Keijzer in dit ver band een speciale compositie voor deze uitvoering geschre ven. Voorts trad het koor op in de Doelen te Rotterdam, samen met alle koren van Cioeree- OverHakkee, en heeft het zijn medewerking verleend aan de 50 jarige herdenking van de Bevrijding van Nederland in De Staver te Middelharnis in 1995. Vermeldenswaard is tevens deelname van het koor aan het concert dat werd gegeven ter gelegenheid van het 40 jarig jubileum van de ElO in 2007. Hierbij traden vele koren op in het Gelredome Stadion tijdens de grootste Nederland Zingt- dag ooit. Op zaterdag 13 februari a.s. zal in verband met het SO-jarig jubileum van (;om lui met Sangh in gebouw 'Diakonia' aan de Kerkring ie Oude-'lbn- ge tussen 15.30 en 17.30 uur een receptie worden gehou den, waarbij onder meer alk- leden en ovid-lcden worden uitgenodigd aanwezig te zijn. Het bestuur van het koor zal trachten zo veel mogelijk oud- leden te benaderen via een uit nodiging. Er kunnen natiun- lijk altijd oud-leden zijn van wie het bestutir de adressen niet meer weet te vinden. Zon der persoonlijke benadering zijn uiteraard ook zij evenzeer welkom. Tijdens deze receptie zal middels een collage tevens een overzicht te zien zijn van memorabele gebeurtenissen en optredens in de geschiede nis van het koor. Om het koor echter in de komende jaren in stand te kunnen houden is groei met nieuwe - en vooral jonge - leden hard nodig. Iedereen die interesse heeft om lid van het koor te worden, wordt dan ook opgeroepen zich aan te melden. Muziek kunnen lezen is geen vereiste, .■\anmelden kan bij Coby Okker, tel. 0187 631692. Op 9 oktober 2010 hoopt het koor een jubileumconcert te geven. Nadere info hierover volgt nog. DIRKSLAND - De Zuid- Hollandse Vereniging voor Kleine Kernen (ZHVKK), die in zwaar financieel weer terecht is gekomen, kan 1500 euro structurele subsidie tege moet zien van de gemeen te Dirksland. Gemeente belangen Dirksland kreeg dit donderdagavond voor elkaar nadat de hele raad - minus de SGP-fractie - een motie van die strek king omarmde. Door Kees van Rixoort De ZHVKK kwam in de pro blemen toen de provincie Zuid-Holland dè subsidie kraan dichtdraaide. Dit omdat de provincie leefbaarheid in de kleine kernen niet langer als een verantwoordelijkheid ziet. Om het werk voort te kunnen zetten heeft de vereniging dus alternatieve inkomsten nodig. Een verzoek aan alle plat telandsgemeenten om jaar lijks 500 euro per kleine kern beschikbaar te stellen, leverde een aantal toezeggingen op. Maar tot nog toe niet van de gemeente Dirksland, met drie kleine kernen en dorpsraden geen onbekende van de ver eniging. B en W wilden geen gehoor geven aan het verzoek van de ZHVKK omdat het aangaan van nieuwe verplich tingen in financieel onzekere tijden niet verstandig zou zijn. De meei derheid van de gemeenteraad denkt daar dus anders over. Jan Leenders, fractieleider van Gemeentebe langen Dirksland, motiveerde zijn motie met het noemen van de bijdrage die de vereniging heeft geleverd aan de totstand koming van de dorpsplannen van Herkingen en Melissant. Daarnaast verwacht hij dat de ZHVKK ook in de toekomst nuttig werk kan verrichten voor de leefbaarheid in de dor pen. Zeker met het oog op de bestuurlijke toekomst van het eiland, die een grotere rol van de dorpsraden met zich mee zal brengen. Een vraag die tijdens de discus sie naar voren kwam was of de vereniging voldoende geld bin nenhaalt om in leven te kun nen blijven. Veel gemeenten met kleine kernen hebben het subsidieverzoek nog in beraad en een aantal gemeenten heeft afwijzend gereageerd. Als ant woord op deze onzekerheid over het bestaansrecht van de ZHVKK kwam PvdA-er Doom van der Vlugt met de suggestie om het geld te reserveren en pas over te maken als er meer zekerheid is over de continue ring. De SGP stemde tegen, verwij zend naar het standpunt van het college. "Er staat ons heel wat te wachten", aldus fractie voorzitter Hans Kalle. "Je praat over bezuinigingen van miljoe nen." Burgemeester Stoop ont raadde de motie, maar zonder succes. "Het college beraadt zich over hoe we deze motie gaan uitvoeren", was de laatste uitspraak over dit onderwerp. SOMMELSDIJK - De opbrengst van de zangavond die het Woord en Daad comité Goeree-Overflakkee op zater dag 6 februari organiseert in de Rehobóthkerk te Sommelsdijk krijgt een andere bestemming. I.v.m. de aardbeving in Haïti zal de opbrengst van de collec tie nu worden aangewend voor de hulpverlening aldaar. Het concert wordt gegeven door het Urker visserskoor Crescendo o.l.v. Louwe Kra mer en m.m.v. organist Harm Hoeve. De algehele leiding van de avond is in handen van ds. L.M. Jongejan. Toegangskaar- ten» a 5 euro zijn verkrijgbaar bij boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk. Ook kunnen telefonisch kaarten worden gereserveerd: 0187 482472, 0187 489995 of 0187 669715. Voor gezinnen geldt er een speciaal kortingstarief Het is al weer de tweede keer: de festivaldag van Two2Team staat voor de deur. Zaterdag 6 febru ari gaat dit muziekfes tijn in de Grutterswei te Oude-Tonge van start; 25 muziekensembles gaven zich op om mee te doen aan dit evenement. Op hel festival |)re.semeren/ich ruim 200 amateur-muzikanten en de genres zijn bijzonder uiteenlopend. Van koor tot fanfare. Van klassieke nui/iek (ol pop- en jazzmuziek. De verschillende gezelschappen zeer diveis van samenslelljng en beschikken over de niecsi uiteenlopende iusinunentcn. Minimaal één van de (eden uil het gezel.schap is woonachtig op Elakkée. Ze zijn niet alleen bereid om naar harlenlnsl ie gaan imisiceien, maai- ze staan ook open voor een positieve en molivereude beoordeling van de piofe.ssionele jury. De deelnemers worden ge]n- reerd door een proléssionele jury. Joop Schels (dirigent on koorpedagoog), Sander Berk- vens (uitvoerend en docerend rockdrunmier) en Jules van Hessen (vaste dirigent van het Philips Symfonieorkest). Door middel van hini deskini- dige oordeel zullen de zes beslc muziekteams worden uilgeko- zen. Deze finalisten zullen in het slolconcert nog een keer him kunnen moeten tonen. Het avondprogranuna van deze festivaldag begint om 20.00. De finalisten hebhen de professionele jury overdag al voor zich gewotnien. Mu moeten ze de 'Elakkeese jmy' nog weten te overtuigen van hun muzikaal vermogen. Hun mening zal namelijk doorslag geven wie er met de eerste prijs vandoor gaat. Deze avoncfjury bestaat voor de ene helft uit bekende èilandelijke kimste- naars en cultinnkerniers. De andere helfl wordt door mid del van loting gekozen uil hel publiek. De BE-ers die «lit jaar deel uil maken van deze spe ciale jury zijn o.a. burgemees ter Sloop van de gemeente Dirksland, Ilaioltl Jean Jassoy (kunstenaar), Robin de Puy (fotograaf), Rien Jan Ben.schop (notaris) en Cora de Boed (journalist). De oiganisatoren van dit eve- nemenl willen met dit fesUval op zoek gaan naar de breedte van het muziek maken op (Joeiee-Overllakkee. Door hel luisteren naar elkaar leren de deelnemers zeer uiteenlopen de muziekstijlen en muzikan ten kennen. Hierdoor verbre den zij uiteraard hun muzikale horizon. Two 2 team slaat voor veelkleu righeid en muzikale interactie. |c moet met twee of meer zijn om mee ie kunnen doen; het hoofddoel is vooral het samen spelen/zingen te stimuleren. Het lwo2ream muziekfestival wordt mede mogelijk gemaakt door het Paul van Hessen- fonds, dat gelieerd is aan de Lion.schib (Joeree-Overflakkee en sociaal culturele activitei ten op het eiland ondersteunt. 'Iwo2ream wordt georgani seerd door de' Muziekschool "Cioeree-Overflakkee" en de Stichting Podium. Het festival tiegint om 9.30 uur en eindigt om 18.00 uur. Het slolconcert begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar aan de zaal, en voor 3 euro kunt u de hele dag en het slolconcert bijwonen. Een impressie van het nieuw te bouwen hoofdkantoor van Partyseri'ice Seder- land. OUDE-TONGE - Op 28 febru ari 2008 brandde te Oude-Ton ge het bedrijfspand van Par tyservice Nederland, Rederij Ameland en 't Vosje van der Linde Catering volledig af. Een brand geeft een enorme chaos en rompslomp. Hel is een huzarenstuk om zelfs met een afgebrand hoofdkantoor en productiekeuken de omzet op peil te houden. Dit is gelukt: de gasten en klanten van partyser vice Nederland hebben er niets nadeligs van ondervonden. Alle partijen en opdrachten gingen onverminderd en met evenveel enthousiasme door Na het eerste jaar met het hele team daar hard aan gewerkt te hebben, is het nu lijd om voor bereidingen te treffen voor de toekomst. Afgelopen jaar is er hard gewerkt om de tekeningen en ideeën uit te werken. In janu ari 2010 is men begoinien met de bouw van het nieuwe hoofd kantoor. Het wordt gesilueeid op de bestaande locatie en zal 550 m2 kantoren, 300 m2 productiekeuken en Im2 aan magazijn behelzen. Tevens komen er laadperrons met een verdiepte laadkuil voor de dis tributie. Alle onderdelen krijgen de voorzieningen die heden ten dagen nodig zijn voor een ver antwoorde en HACCP gecerti ficeerde productie. Het pand wordt verder voorzien van veel glas en een royale entree. Voor de medewerkers zullen de ruimtes een 'open karakter' krijgen. De uitstraling is niet 'over done' en zeker van deze tijd. Het pand krijgt ook een eigen werkplaats voor decor bouw, een moderne wasstraat voor al het servies en glaswerk. De magazijnen worden inge richt met speciale stellingen, enz. Er komt ook een grote en royale trainingsruimte voor de horecamedewerkers, zodat zij kunnen leren en oefenen om de gasten nog beter in de wat ten te leggen. Er zal instructie worden gegeven door de leer meesters en partymanagers van het bedrijf. Directeur van Partyservice Nederland, Johan van der Linde: "In deze tijden is het misschien wal tegenstrijdig om zo'n project te mogen uitvoe ren, maar na twee jaar op een noodlocatie gezeten te hebben is hel nieuwe pand nu hard nodig voor onze bedrijfsvoe ring. We mogen ons momen teel gelukkig prijzen met heel veel mooie opdrachten van overheden en hel bedrijfsle ven. Dit belooft veel goeds voor de toekomst". OUDDORP - Zondag 7 lébrii- ari wordt in de Geref<)rmeei(le kerk te Ouddorp een jonge rendienst gehoudeti met als thema 'Me Myself and 1'. Ds. C.(;, Kanl gaal op dit ihema in, een dramagioep laat zien hoe het in de praktijk werkt en band eXall zorgt voor prai- semuziek. De aanvang is om 18.30 uur. ^'.^^^^O^ www.brilcentrumkeuvelaatnl Zondpod 56 - Middelharnis - leletoon (0167) 48 34 37 OUDDORP - Chr. Peuterspeel zaal Amalia zoekt rommel markt spullen voor de zomer- fiiir op 22 mei. De opbrengst van de fair komt ten goede aan de peuterspeelzaal. De volgen de spullen worden gezocht: tweedehands speelgoed zoals poppen en toebehoren, puz zels, knuffels, lego, Playmobil, e.d. Ook klein huishoudelijk huisraad en fjoeken zijn wel kom, maar geencomputers. De spullen kunnen op vrijdag 5 en zaterdag 6 februari wor den ingeleverd tussen 10.00 en 11.30 uur. Na telefonisch contact kunnen ook op ande re momenten spullen worden ingeleverd (0187 681914). MIDDELHARNIS - Alle kin deren van de Bosseschool in Middelharnis hebben in enkele dagen tijd ruim 2400 flessen verzameld voor de slachtof fers uit Haïti. Met medewer king van de Plus supermarkt werd de actie een groot suc ces. Behalve de flessenactie hebben de kinderen ook zelf op andere originele manieren geld bij elkaar gebracht voor Haïti, zoals het leegmaken van spaarpotten, hel doen van kar weitjes tot het verkopen van gesponsorde stroopwafels. In totaal heeft de school ongeveer 1500 euro overgemaakt naar Giro 555. Op de foto Julian, Ruben en Matthé, die alle fles sen verzamelden. ,vi&' /^-'-'^'^^^^^ k^T^mm-^ts SOMMELSDIJK - Op zaterdag 6 februari halen de mannen van Mannenkoor Ons Koor vanaf 9.00 uur het oud papier en karton weer op in heel Som melsdijk, m.u.v. de Westplaat. Gelieve het papier goed ver pakt, liefst in een stevige doos, op een zichtbare plaatst aan de weg zetten. Heeft u tussentijds veel papier of karton, dan kunt u dit ten allen tijde kwijt in de containers van het Mannen koor aan de Molenweg te Mid delharnis. OUDDORP - Groei Bloei organiseert zaterdag 13 febru ari een workshop 'borders aanleggen'. Op het program ma staan o.a. de historische ontwikkelingen van de bor der, plantenkennis ,en plan tennamen, kleurenbeheer en -toepassing, bodemonderzoek en grondbewerking, een plan- tenlijst maken, steunmateriaal, e.d. In de workshop wordt zeer uitvoerig ingegaan op alle aspecten die nodig zijn voor het aanleggen van een bor der. Tussen de middag wordt er gezamenlijk een lunch gebruikt waarbij op informele manier ervaringen, e.d., uitge wisseld kunnen worden. Na de lunchpauze wordt gezamenlijk een borderontwerp gemaakt aan de hand van een planten- lijst en wordt er ingegaan op een aantal bijzonder planten en hun eisen. De bedoeling is hierbij dat iedere deelnemer zijn of haar eigen persoonlijke border kan ontwerpen. De workshop wordt gegeven van 9.30 tot 16.30 uur in het zaaltje op recreatieterrein 'Het Oude Nieuwland', Oude Nieuwland- seweg 11 te Ouddorp. Deelna me, incl. lunch en materialen, kost 47,50 euro voor leden van Groei Bloei, niet-leden beta len 57.50 euro. Aanmelden kan bij Cees van de Graaf, tel. 0187 681027 of 06 40112917, e-mail discograaf@ hetnet.nl. Het deelnamegeld kan worden overgemaakt op bankrek. nr 3420.05.863, o.v.v. workshop borders. jüj Mfffiifjue Rijk n OUDE-TONGE - Dinsdag 19 januari was het groot feest op De Nobelaer. Samen met alle leerhngen en leerkrachten vierde juf Monique Rijk dat zij 25 jaar geleden haar eerste lessen gaf op de Oude-Tongse basisschool. Onder aanvoe ring van directeur Peter van Dijk togen alle leerlingen van De Nobelaer vóór de eerste bel naar het woonhuis van juf Monique. Het hele dorp mocht het horen. In een bijzondere lawaaioptocht, inclusief pan- nendeksels en muziekinstru menten, werd de juf thuis opgehaald met een heuse tuk- tuk. Na een korte rondrit door Oude-Tonge wachtte de juf op school nóg een grote verras sing. De Nobelaer was voor één dag omgetoverd tot een gezel lige muziekschool. Een grote hobby van de jubilaris is nl. muziek maken. In alle lokalen konden de kinderen de hele dag leuke (muziek)worksHops volgen. In nauwe samenwer king met de Stichting Kunst gebouw kon ondermeer mee gedaan worden aan djembé, karaoke en dans. De dag werd afgesloten met een gezamen lijk lied door alle leerlingen op de klanken van Rosanne van Nick en Simon. Oveiladen met cadeaus en een hoofd vol leuke herinneringen ging de juffrouw huiswaarts. MIDDELHARNIS - Vanaf maandag 15 februari start bij Moedige Moeders Goe ree-Overflakkee weer een Weerbaarheidscursus. De cursus wordt twee keer per jaar gegeven en is bedoeld voor ouders en' familieleden van jongeren die (vermoedelijk) verslaafd zijn aan alcohol of drugs. De lessen worden gege ven door professionele hulp verleners die gespecialiseerd zijn in het gedrag van verslaaf den. Dit gedrag zorgt voor veel spanningen in het gezin waar door andere gezinsleden in de verdrukking dreigen te raken. De lesstof bevat o.a. het stellen van grenzen, de ouder/kind verhoudingen, het in liefde los leren laten van het kind en nog vele andere onderwerpen die van toepassing zijn bin nen deze situaties. De cursus is geheel gratis te volgen en wordt gehouden in het Dien stencentrum, Doetinchemse- straat 27 te Middelharnis. Voor meer informatie of opga ve kunt u bellen naar de Moe dige Moeders hulplijn, tel. 06 25295021, of mailen naar moe- digemoedersgo@gmail.com. SOMMEL.M)lJK - Drie leden van gymvereniging MH-SD zijn woensdag 27 januari in de prijzen gevallen. Zij heb ben van september tot novem ber meegedaan met de Grote Clubactie en hebben de meeste loten verkocht. Esmee Zuiddijk uit Sommels dijk won de Ie prijs (waarde bon oor ecu iucu\\ gvmpakje) door maar liefst 50 loten ie verkopen. Denise \an dor Put uit St.ul aan 'l Haringvliet won do 2c prijs vwaardebon voor nieuwe turn.schoentjos) ijoor 35 loten te \erkopeii. Xandor Mocrkorke uit Middelharnis won ^^f-' 3e prijs ^slripbook) door 30 loten lo verkopen. Er zijn ruim 750 loten ver kocht. Hel bestuur wil alle lotenverkopers. maar zeker ook alle loienkopers hartelijk bedanken voor hun steun aan de vereniging. De opbrengst van de lotenverkoop is inmid dels besteed aan een nieinve oroude baan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 10