m NIEUW: 1600 Euro in één uur tijd BALPENNEN BEDRUKT Een heitje voor een karweitje Kinderen in actie voor Haiti Ook de kleintjes helpen mee www.groothandelkoole.nl BELBUS 538, VAN HERKINGEN NAAR DIRKSLAND Auto's wassen: Cl000 verdubbelt opbrengst Klusjes op Stellegors N. A. van Kempen e KEUS Zuid Winterfotowedstrijd op website www.eilandennieuws.nl "rmt IN BEELD PBRFECTE PASPonys MONDHYGIËNISTE MONDZORGKUNDIGE ARRIVA GEMEENTE DIRKSLAND www.arriva.nl Voor: beëdigd makelaar taxateur agr. taxaties en bemiddeling bed rijfstaxaties grondzal<en planschade onteigening Postbus 7, 3248 ZG Melissant Tel. (0187) 60 26 14 Fax (0187) 60 39 04 Email: vankempentaxaties@wanadoo.nl LMV eUDDOap w««slraM 3399 U I«l. (tUTI Ml»» M« «11734 Voor onze tandartspraktijk te Dirksland zoeken wij op korte termijn een voor meerdere dagen per week. Wij zoeken iemand die: zelfstandig kan werken een flexibele werkhouding heeft bij voorkeur enige werkervaring heeft. Wij bieden: een prettige werksfeer en leuke collega's een eigen behandelkamer en indien noodzakelijk assistentie mogelijkheden tot het volgen van cursussen en nascholing goede salariëring en secundaire arbeidsvoorwaarden afwisselende werkzaamheden zoals implantologie, orthodontie en algemene tandheelkunde. Schriftelijke sollicitatie t.a.v.: GJ. ten Voorde, tandarts-implantoloog Secretarieweg 3 3247 BS Dirksland info@gitv.nl provincie j^QLLAND BEKENDMAKING Ontwerp Landgoedbiotoop, artikel 14 van de ontwerp Provinciale Verordening Ruimte ter visie gelegd. De ontwerp Landgoedbiotoop, artikel 14 van de ontwerp Provindale Verordening Ruimte ligt van 1 tot en met 28 februari 2010 ter visie. De ontwerp Landgoedbiotoop heeft als doel om de ruimtelijke kwaliteit van de historische landgoederen te versterken en is gebaseerd op het Beleidskader Landgoederen dat op 11 november 2009 door GS is vastgesteld. Waar kunt u het ontwerp inzien? De ontwerp landgoedbiotoop, artikel 14 van de Provinciale Verordening Ruimte ligt ter inzage bij het klantencentrum informatiediensten (bibliotheek) van het provinciehuis en de gemeenten in Zuid-Holland. Hoe dient u uw zienswijze in? U kunt uw zienswijze op de ontwerp Landgoedbiotoop digitaal of schrifteUjk indienen van 1 tot en met 28 februari 2010. Via www.zuid-holland.nl/landgoederen kunt u een digitaal formulier invullen. U kunt dit digitaal ondertekenen en versturen, of ingevuld uitprinten en ondertekend opsturen naar: Provincie Zuid-Holland Bureau Cultuur en Vrije Tijd Postbus 90602 2509 LP Den Haag Gegevens vermelden Het is belangrijk dat u uw zienswijze zo concreet mogelijk is. Vermeld in elk geval uw naam, adres en contactgegevens, de datum en onderdeel van het ont werp waar uw zienswijze betrekking op heeft en wat uw motivering is. Als het over een specifieke landgoedbiotoop gaat noem dan ook de naam hiervan. Informatieavond Tijdens de inspraakperiode is er een informatieavond. Datum en tijd: dinsdag 16 februari van 19.30 tot 22.00 uur Plaats: Provinciehuis Den Haag, Zuid-Hollandplein 1. Vervolg Ieder die een zienswijze heeft ingediend, ontvangt de nota van beantwoording met alle zienswijzen voorzien van een reactie. De zienswijzen kunnen leiden tot aanpassing van het ontwerp. Mocht u vinden dat er onvoldoende aan uw ziens wijze tegemoet is gekomen dan leunt u uw zienswijze nog mondeling toelichten bij Provinciale Staten. Provinciale Staten stellen uiteindelijk de ontwerp Landgoedbiotoop en de Verordening Ruimte vast IVIeer informatie Voor meer informatie of vragen kunt u terecht bij Bureau Cultuur en Vrije tijd van de provincie Zuid-Holland, telefoon 070 - 4417302, een e-mail sturen naar chs@pzh.nl of via www.zuid-holland.nl/landgoederen Reizen met het openbaar vervoer in Herkingen wordt tijdelijk nog gemakkelijker! Van 1 februari 2010 t/m 1 mei 2010 rijdt er als proef een Belbus tussen Dirksland en Herkingen Als u mee wilt reizen met de Belbus kunt u via internet (arriva.nl) of via de telefoon (088-0031800) één of meerdere ritten reserveren. De Belbus rijdt als u minimaal één uur van tevoren heeft gereserveerd. Meer informatie kunt u vinden op dirksland.nl of in de huis-aan-huis mailing die wij verspreiden. DIRKSLAND - Na een hele week van voorbereiding verzamelden zich afgelopen zaterdagmor gen op het parkeerterrein bij de Cl000 vanaf 8.00 uur zo'n 15 enthousiaste jongens en meis jes uit groep 8 van c.b.s. Prins Maurits te Dirksland, die tegen betaling auto's wilden wassen voor Haiti. De één kwam met een zeem, de ander met emmers, of met een trap voor eventuele grote auto's (die natuurlijk ook meer moesten betalen voor een wasbeurt). Het water mocht de hele dag bij de Cl000 worden gehaald. En Cl000 eigenaar de heer Van Luijk beloofde 's rnor- gens dat hij de opbrengst van de actie zou verdubbelen! Dat resulteerde bij de autowassers natuurlijk in nog meer enthousi asme. Vanaf 8.30 uur begonnen de auto's het terrein op te komen en dat hield niet meer op. Waar het aanvankelijk de bedoeling was om tot 13.00 uur auto's te wassen, werd de actie uiteinde lijk vgrlengd tot 15.00 uur. Veel autobestuurders gaven ook meer dan voor een wasbeurt werd gevraagd en weer anderen, die al een schone auto hadden, gaven toch spontaan voor Haïti. Ook kregen de kinderen broodjes en snoepgoed van mensen die net op de markt of bij de Cl 000 hun wekelijkse boodschappen hadden gedaan. Aan het eind van de dag bleken de kinderen maar liefst 1030 euro te hebben opgedaan. En dat bedrag werd door de heer Van Luijk dus verdubbeld tot 2060 euro! Dit bedrag zal worden gestort op Giro 555. GOEDEREEDE- HAVENHOOFD - De leerlingen van de Eben- Hazerschool te Goeder- eede-Havenhoofd heb ben middels de actie 'Een heitje voor een karweitje' hun handen uit de mou wen gestoken en tegen betaling klusjes gedaan voor Haïti. Niet alleen werden de afwas en de boodschappen gedaan, maar ook vuurwerkafval in de buurt werd opge ruimd. Tijdens een bij eenkomst in de hal van de school werd dinsdag middag aan de trotse en tevreden kinderen het totaalbedrag van de actie bekend gemaakt: 3.121 euro. Dit bedrag is over gemaakt naar de twee hulporganisaties die voor stichting Woord en Daad op Haiti zijn. GOEREE-OVERFLAKKEE - De winter is dit seizoen vroeg oja gang gekomen en tal van lezers zullen ongetwijfeld al vele plaatjes heb ben geschoten van winterse taferelen. Leuk om later nog eens te bekijken of aan anderen te laten zien. De redactie van Eilanden-Nieuws biedt op haar website graag ruimte om uw foto's aan een groter publiek te tonen. Wie mooie, leuke of gezellige winterfoto's heeft en deze graag ook aan anderen wil tonen kan dit doen door ze zelf op de site www.eilandennieuws.nl te zetten. Dit kan door het 'uploaden' van foto's via de speciale button 'winterfoto's' op de site of door de foto's te mailen naar redactie® eilandennieuws.nl. Voor een goede verwer king van de foto's wordt aangeraden om de foto's niet groter te maken dan 1 Mb. Het inzenden van foto's is mogelijk tot 15 maart. De beste drie inzendingen zullen aan het eind van de periode beloond worden met een geschenkenbon. De ingezonden foto's zijn natuurlijk zichtbaar op de website, maar eerst beslist de redactie of de foto's daadwerkelijk worden geplaatst. Tevens blijven ingezonden foto's eigendom van Eilanden-Nleuws. STELLENDAM - Woensdag 20 Januari kregen de leerlingen van groep 8 van o.b.s. Stellegors het prachtige idee om ook geld in te zamelen voor Haiti. Allerlei voorstellen kwamen er naar voren, en die werden allemaal uitgevoerd. De kinderen gingen flessen inzamelen, voor mees ters en juffen klusjes doen, auto's wassen en er werden ook nog eens 400 reclamefolders rond gebracht. Dat was de hele middag hard werken! Met de actie werd 389,90 euro opgehaald. MIDDELHARNIS - Vorige week werd ook op de Prins Maurits- school te Middelharnis een inza melingsactie gestart voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Het doel is om veel geld in te zamelen. Leerlingen kunnen bij hun ouders, familie of beken den geld ophalen voor Haiti. Als zij dit via school doneren krijgen ze als motivatie een consumptie bon voor in de kantine van de school. Deze worden gesponsord door de school. Door dit idee waren er op één dag al 160 bon nen weggegeven, wat neerkomt op 1600 euro, wat in slechts één uur tijd werd opgehaald. De actie werd door Atheneum 4-leerlin- gen verzonnen tijdens een les Duits. Foto: Wim van Vossen Fotografie MELISSANT - Vorige week vrijdagmiddag, tegenover het Plein waar in Melissant de markt wordt gehouden, was er plaatsgemaakt voor een bijzonder 'marktkraara- pje'. Op veel scholen wor den verschillende acties gehouden voor Haïti, maar Sachsa van den Boogert en Daphne Bie- ver zijn daar eigenlijk nog een beetje te klein voor. Toch wilden ze graag iets doen voor de grote nood, en samen met hun moe ders en andere familiele den gingen ze aan de slag. Er werden kruudplaetjes, gewone cakes en arretjes- cake gebakken en vrijdag werden die verkocht. Na een uur waren ze bijna uitverkocht en konden er nog bestellingen worden opgegeven, die zaterdag zouden worden bezorgd. De opbrengst bedroeg in totaal 167,52 euro. Tekst en foto: Adri van der Laan Steun de n.cn.ser. in Ha,„ Kruudplaetjes 2,50 ^,,j^ Anetjo.s c«kc 3.00 „tMk Cake Kniidcake f sn '-'•'yf stuk ticvuldo speculaa.s «-■ 4.on stuk

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 8