Nieuwe ziekenhuisspecialisten presenteren zich aan collega-artsen I Frans Albregts na 40 jaar met Prepensioen Oostflakkee ontvangt 593.750 euro voor bedrijventerreinen WEERBERICHT van FLAKKEE «*<»v H 82ejaargang Nr. 7884 Vrijdag 29januari 2010 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Herdenkingen Watersnoodramp Nieuwe-Tonge Stellendatn Proef Belbus tussen Herkingen en Dirksland Beleid Instroom Afscheidstoet Van bakker tot betonchaüffeur Uitvoeringssu hsidie Herstructurering Bedrijven terreinen Dorpsweg en Tonisseweg 24e Verdachte brandstichting aangehouden Wijziging inleveren spullen Roemenië Crea beurs Op 1 februari aanslaande is het 57 jaar geleden dat de waters noodramp zich voltrok. Het ver-wocstende water nam vele levens en richtte enorme scha de aan. In verband daarmee wordt a.s. maandagavond op enkele plaatsen op het eiland een herdenking gehouden. De werkgroep Nieuwe-Tonge in Bloei organiseert in samen werking met de gemeente Mid- delharnis een herdenkingsbij eenkomst in Nieuwe-Tonge. De herdenking begint om 19.00 uur in Ons Dorpshuis. Na een welkomstwoord van wethou der Kleingeld wordt door indi viduele k(jorleden en kinderen uit Nieuwe-Tonge het lied 'De Zee' ten gehore gebracht, bege leid door harmonievereniging Apollo uit Nieuwe-Tonge, dat ook een eigen instrumentaal stuk zal spelen. Na de korte bijeenkomst in Ons Dorpshuis wordt gezamenlijk gewandeld naar hel monument aan het Finlandplein, waar door wet houder Kleingeld en enkele kinderen een krans wordl neergelegd. 'Tijdens de plech tigheid zal The last post wor den gespeeld. Iedereen uit Nieuwe-Tonge wordt opgeroe pen om voor de herdenking naar Ons Dorpshuis te komen, met het verzoek een eigen draagbare lamp of zaklantaarn mee te nemen. Ook andere belangstellenden zijn welkom. Ook de gemeenle Goedereede houdt een herdenking mid dels een kranslegging bij het herdenkings-moniuTient aan de Brielsestraat te Stellendam. De aanvang is om 19.00 uur. Burgemeester Van de Velde-de WilcTe van de gemeente Goe dereede houdt een toespraak. Vervolgens legt het college van burgemeester en wethouders een krans bij het monument. Daarna is er gelegenheid voor iedereen om bloemen bij het monument te leggen. Aanslui tend wordt er één minuut stilte gehouden. Iedereen is welkom om bij de herdenking aanwe zig te zijn. DIRKSIjVND - Van maandag 1 februari t/m vrijdag 30 april 2010 rijdt er een Arriva belbus van Herkingen naar Dirksland: lijn 538. Vooralsnog gaat dit om een proefperiode. In over leg met de gemeente Dirksland en de provincie Zuid-Holland heeft Arriva besloten om gedu rende drie maanden een bel bus te laten rijden tussen Dirks land en Herkingen. Na deze proef moet duidelijk zijn of er voldoende vraag is naar deze belbusverbinding. Afhankelijk van het gebruik van de tijde lijke belbusverbinding bepaalt .'\rriva of er een pennanente belbu.sverbinding blijft tussen Herkingen en Dnksland. De belbus (de ritten met het grijze raster in de dienstrege ling) rijdt pas na het maken van een reservering. Dat kan via internet (www.arriva.nl) of via de telefoon (088-0031800, lokaal tarief). Voor een reis met de belbus moet minimaal één uur voor vertrek gereser veerd worden. Als u gereser veerd heeft, komt de belbus op de aangegeven tijd bij uw halte. U kunt in- en uitstappen op de belbus in Herkingen bij de haltes aan de Haven en de Molendijk en in Dirksland bij de haltes aan het Schelpen pad en bij het ziekenhuis. Alle inwoners van Herkingen ont vangen eind januari of begin februari een folder, met o.a.s informatie over het reserveren van de belbus en de tarieven. Deze info is ook te downloaden van de gemeentelijke website, wwvv.dirksland.nl. Voor meer informatie belt u de Arriva Klantenservice, tel. 0800-0232545 (gratis), of zie website www.arriva.nl. DIRKSLAND - Wat doe je als het ziekenhuis steeds groter wordt, zowel het aantal specialismen als het aantal specialisten per specialisme zich uitbreidt, maar door schaalvergro ting de afstand richting collega-artsen makkelijk groter kan worden dan je eigenlijk wilt? Dan zoek je naar nieuwe wegen om de kennis aan te houden. Daarom belegde het Van Weel-Bethesdaziekenhuis vorige week een kennis makingsbijeenkomst in het personeelsrestaurant van het ziekenhuis, waar bij een flink aantal nieuwe specialisten zich voorstel de aan de huisartsen in het verzorgingsgebied, dit J* onder het genot van een Chinees buffet dat door de eigen keuken van het ziekenhuis was bereid. Door Hans Villerius "Het was een probeersel, zo'n presentatieavond op deze manier", zei medisch directeur Paul van der Velden van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis. "In het meest negatieve geval zouden we vanavond misschien een man of zes hebben die we dan op luijn kaniei zouden ontvangen, maar we hoopten natuurlijk dat 't een restaurant vol zou worden." Welnu, het werd 't laatste. Vele huisart- sen en andere collega's waren woensdagavond naar Dirks land gekomen om de relaties te onderhouden, wat des te beter De nieiiwf insiroaiii aan /utsni en \J)iria!isti'ii, voor zovi'i' w(>eh\dagavon(t aairorJ^. slaagde met een bord uit de Chinese keuken voor zich. Van de gelegenheid maakte Van der Velden meteen ook gebruik om aan te geven wat in hoofdlijnen de plannen zijn voor het komende jaar. "De medische staf is met 50%' toege nomen. Dat was nodig omdat de kleine schaal te kwetsbaar werd en op den duur geen bestaansrecht meer had, terwijl wij het betrouwbare ziekenhuis willen blijven dat een hele goe de basiszorg biedt". "Voor het beleid van dit jaar hebben we twee belangrijke lijnen uitgezet: enerzijds het oplo,s.sen van knelpunten, anderzijds het verder ontwik kelen van patiëntveiligheidsbe- leid. Wat betreft de knelpun ten, om de operatiecapaciteit uit te breiden wordt er een vierde operatiekamer gereali seerd en zal er een vijfde chi rurg worden aangetrokken. Tevens wordt er gewerkt aan een nieuwe vleugel, die ruimte zal bieden aan 12 tot 24 bedden extra. En om wachtlijsten te lijf te gaan wordt op de Spoedei sende hulp ook cle Scopie afde ling uitgebreid". l'oto: Hans ViUeriits Het reeds in gang gezette patiënlveiligheidsbeleid zal ook verder worden uitgewerkt. Hier is reeds een nieuwe afde ling Kwaliteit Veiligheid voor opgericht. En het is de bedoe ling dat in 2012 hiervoor ook het accieclitatiebewijs zal wor den behaald, zo vulde Klinisch Chemicus Leendert Mostert zijn collega Van der Velden aan. Voor de maaltijd vond de introductie plaats van nieuwe artsen. Dat waren er maar liefst 15, die vanaf ca. het laat ste kwartaal van 2009 t/m het eerste kwartaal van dit jaar instro(o)m(d)en. .\ls nieuwe gynaecoloog is de uit Litouwen alkomstige Ramune Stankeviciute de gele deren komen versterken. Op Interne Geneeskunde zijn dat Nino de Filippi en als waar nemers tot september 2010 Gerard de Jong en Suba Lug- tenburg. Óp Kindergenees kunde Monique van den Beu ken, Jolanda Clerrits-Kuiper en Mariëtte van Veenendaal. Op Longgeneeskunde als waarne mend arts Anneke Thijs, die eigenlijk al gepensioneerd is, maar het thuis zitten eigenlijk maar niks vond en blij is om waar nodig in te kimnen val len als waarnemer. Verder op Radiologie Maryse Roukema en Joost Spee, en als zieken huisartsen Enajat Feyz, Casper Huijben, Sergio Rodriquez en Sander de Vos en Celia Brilo de Gastro. Laatstgenoemde is benoemd tot medisch coördi nator van de nieuwe afdeling Spoedeisende hulp. Niet allen waren ze aanwe zig, deze avond. Maar duide lijk werd dat ieder van hen het kleinschalige van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis en de korte interne lijnen zo ont zettend waardeert boven het 'logge' apparaat van het aca demische ziekenhuis, waar de meeste van hen eerst hebben gewerkt en hiui opleicling heb ben genoten. En ook was aan 't eind van de avond duidelijk dat deze presentatiebijeen komst zeer in een behoefte heeft voorzien. MIDDELHARNIS - Toen Frans Albregts afgelopen maandag afscheid nam van zijn werk bij Beton- mortel Grevelingen te Stellendam, was het 40 jaar geleden dat hij daar zijn loopbaan begon. In die lange veelbewogen tijd heeft hij vrijwel alles mee gemaakt van de geschie denis van het bedrijf, dat nu bijna 42 jaar bestaat. Frans was het gezicht, of beter gezegd de stem van Beton- mortel Grevelingen. De laatste 20 jaar was hij werkzaam als tnengmeester, maar gelijker tijd was hij de man die via de telefoon de klanten te woord stond. Hij nam de orders aan en verzorgde de ritplanning. Het betekende dat hij samen met de klant overlegde om de wagens met betonmortel op het juiste moment op de bouw plaats te hebben. Je zou kun nen zeggen puzzelend, maar dat is een onderdeel van zijn vak. Dit werk deed hij tot grote tevredenheid van de klanten. Altijd was er een oplossing, nooit klonk er een onvertogen woord. In september 1989 ging zijn voorganger W.E Jelier in de VUT. Frans mocht zijn werk overnemen, Dat was beslist geen kleinigheid, want niet lang daarvoor was de betoncen- trale geautomatiseerd en vond de besturing via de computer plaats. Het was voor Frans, die daarvoor als mixerchauf feur gereden had, flink wen nen. Dat hij het geleerd heeft en goed onder de knie kreeg, blijkt wel uit het feit dat hij deze werkzaamheden inmid dels 20 jaar lang heeft verricht. Toen op 19 mei 2008 het 40-jarigbestaan van het bedrijf werd gevierd was Frans degene die de demonstraties verzorgde en met veel enthousiasme aan cle belangstellenden kon laten zien hoe betonmortel wordt geproduceerd en wat daar alle maal bij komt kijken. Voor veel bezoekers ging er een wereld open. Zijn afscheid was door de bedrijfsleider en de overige medewerkers onder strikte geheimhouding zorgvuldig voorbereid. Speciaal voor deze gelegenheid was een oude 4 kuub betonmixer overgeko men uit Hoogeveen om Frans vanaf Stellendam naar huis te brengen. Deze historische mixer werd gevolgd door het complete wagenpark van Betonmortel Grevelingen. De stoet trok uiteraard het nodige bekijks. Frans volgde op de Technische school de opleiding tot bakker - tegenwoordig heet het con sumptieve techniek. Daarna ging hij werken, bij bakker Wesdijk te Middelharnis. Hij wist clat dit regelmatig nacht werk betekende. Als schooljongen was hij zater dags en in de vrije uren regel matig bij Taaie Transpoit te vinden. Toen hij van het nacht werk af wilde, begon hij als chauffeur bij Taaie. Nadat hij nog een korte poos bij Bak kerij Van den Berge in Oude- Tonge had gewerkt wilde hij toch weer naar het transport. In deze - korte - periode bij Taaie reed hij vrachten voor Esselink Bouwmaterialen van af het Havenhoofd te Middel harnis. Daar was destijds ook de Betoncèntrale gevestigd. Omdat er plannen waren om bij Betonmortel Grevelingen een mixer erbij te kopen en er daar\oor een chauffeur nodig was, kwam hij in contact met Betonmortel Grevelin gen. Toen in de loop van 1969 Klaas Jelier langdurig ziek Dr njschndilort waarmee Frans Albregts maandagmiddag naar huis werd gebracht. Foto: Huns Villerius werd, werd Frans uitgeleend aan Betonmortel Grevelingen als invaller. Op 23 januari 1970 startte hij definitief bij Betonmortel Grevelingen en werd hij vaste chaufieur op de eerste nieuwe mixer met een capaciteit van 6 kuub. Deze was dus anderhalve keer zo groot dan de voorgan gers. De vraag die toen speelde was of er wel voldoende werk op Goeree-Overflakkee zou zijn voor zo'n grote mixer. Als er onvoldoende werk was, werd deze wagen met chauf- feiu' verhuurd aan één van de omliggende betoncentrales. Inmiddels is het duidelijk dat een 6 kuub mixer niet te groot is, want tegenwoordig telt het wagenpark zelfs inixers met een capaciteit van 15 kuub. In 1971 verhuisde de Betoncèn trale van Middelharnis naar Stellendam. Frans heeft vanuit de centrale in Middelharnis de beton ook nog aangevoerd voor de toegangsweg naar de nieuwe centrale in Stellendam. Terugkijkend op 40 jaar wer ken bij dit bedrijf, merkt Frans op dat de tijd omgevlogen is. Hij heeft met heel veel plezier gewerkt en is dankbaar voor de goede gezondheid die hij genoot. In de bouwwereld op Goeree- Overflakkee en Schouwen- Duiveland zal het vreemd zijn als men zijn stem niet meer zal horen. De gemeente Oostflakkee heeft een Uitvoerings subsidie Herstructure ring Bedrijventerreinen (UHB) ontvangen van de Provincie Zuid-Holland voor de kwaliteitsverbe tering van de terreinen Dorpsweg in Ooltgens- plaat en Tonisseweg in Oude-Tonge. "Deze sub sidie is niet alleen een financiële steun in de rug, maar ook een stimulans voor de economie van Oostflakkee", aldus wet houder Van der Valk. i)e afgelopen jaren heeft de gemeente Oostflakkee flink ingezet op de verbetering van het ondernemersklimaat. De werkgelegenheid is met ruim 200 arbeidsplaatsen toegeno men. Ook in de Toekomstvisie 2030, die in 2008 is vastgesteld, heeft het onderdeel 'Werkgelegen heid' een hoge prioriteit. Een positief ondernemersklimaat en een goede omgeving voor ondernemers om te onder nemen zijn hierbij van groot belang. De gemeente Oostflak kee vindt dat ook de bestaan de bedrijventerreinen bin nen de gemeente aan de deze punten moeten voldoen. Een zichtbaar voorbeeld hiervan is bedrijventerrein Bosland in Den Bommel. Ook hiervoor is destijds een provinciale subsi die verkregen. Mede dankzij dat bedrag is onder meer de toegang van het terrein verbe terd, de infrastructuur opge knapt, de riolering aangelegd en de openbare verlichting aangebracht. Gezien de schaarste van de ruimte in Zuid-Holland ligt de nadruk van de Uitvoeringssub sidie Herstructurering Bedrij venterreinen op de herstructu rering van verouderde bedrij venterreinen. Duurzaamheid en kwaliteit zijn daarbij belang rijk. Economische ontwikke ling en het creëren van een aantrekkelijke leefomgeving gaan op die manier hand in hand. Samen met ondernemers zijn voor Tonisseweg al maatrege len opgesteld die in uitvoering worden genomen. Zo zal als eerste de parallelweg aan de Stationsweg een belangrijke verbetering ondergaan door het doortrekken van de trottoi rlijn en een vernieuwde beplan tingslijn. De heer 't Hoff' geeft namens de Ondernemersver eniging Tonisseweg aan erg blij te zijn met de provinciale sulwidie. "Wij zien ernaar uit om in samenwerking met de gemeente en de ondernemers de uitvoering van projecten ter hand te nemen". Op het bedrijventerrein Dorpsweg is in het najaar 2009 samen met de ondernemers een eerste 'Schouw' gehou den op basis waarvan plannen zullen worden opgesteld om de beeldkwaliteit van dit ter rein ook een impuls te kun nen geven. Ook hierdoor zal het ondernemersklimaat ver der worden geoptimaliseerd. Dit deelplan maakt onderdeel uit van het ontwikkelingsplan Ooltgensplaat waarvoor de raad in 2009 groen licht heeft gegeven. De heer De Ruiter van De Ruiter's Bakkerij en de heer Kammeraad van Doe- land, beiden ondernemers van bedrijventerrein Dorpsweg, zijn ook erg te spreken over de verkregen subsidie. "Wij verwachten dat met deze sub sidie de lijn, die samen met de ondernemers is ingezet, een extra impuls krijgt". Dagelijks actueel! Kijk op: www.eilandennieuws.nl SOMMELSDIJK - Het opspo ringsteam van de politie dat de branden onderzoekt in het district De Eilanden heeft maandag 25 januari een 24e verdachte aangehouden. De 23-jarige man uit Sommelsdijk is in een woning aan de Plu vier gearresteerd, pp verden king van brandstichting in een container. Getuigen zagen op 3 november 2009, rond acht uur 's avonds twee mannen staan bij een container die geplaatst was op de Koningin Juliana- laan. Toen de mannen weg liepen kwam rook uit de con tainer en bleek deze in brand te staan. Bij onderzoek in de omgeving bleken de daders te zijn verdwenen. Wel kwam daarbij de naam van de nu aangehouden verdachte naar voren. Bij de arrestatie werd ook de 23-jarige hoofdbewo ner aangehouden, omdat in de woning een nepvuurwapen en verdovende middelen werden aangetrofTen. STELLENDAM - Met ingang van 2010 zal .Arend Brinkman het ontvangen, verzamelen en inpakken van goederen voor het Roemenië Gomité van de Hersteld Hervormde Kerk te Stellendam voor zijn rekening nemen. Daarom kunt u vanaf 5 februari uw spullen elke eer ste vrijdag van de maand van 18.30"tot 19.30 uur inleveren bij de ingang van de biblio theek en het verkooppunt van de collcctebonnen aan de Mar- grietstraal te Stellendam, waar dan een kar zal staan waar u uw spullen in kwijt kunt. Wie niet in staat is zelf spullen te brengen, kan bellen naar Arend Brinkman, (tel. 0187 491803. DIRKSIAND - Op dinsdag 2 februari a.s. wordt in Dirksland een Grea beurs georganiseerd. Er zijn diverse stands met ver schillende ardkelen, o.a. beel den, mozaïek, oceandrum, 3-D materialen, schilderijen, kaar ten, glas in lood, boekbinden, machine borduren, edelsteen creaties, sieraden, serviesjes en cadeauartikelen. De beurs wordt van 10.00-16.00 uur gehouden in verenigingsge bouw De Schakel, Beatrixlaan 31De toegang is gratis. tCnÖpi BV Lonjfwg 113 33*5 KG - SoRimHidit 0)B7 474747 Akkwdom BV - Kteoiterwcg 2 - *317 AL - Noofdaouwt - Oin <I31Ï47

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1