30% korting AMGO I 2010 Voor informatie en reservering standruimte mail naar info@amgo.nu Bedriifsjubileumof Verenigingsactiviteit? Successen De Schotejil Trend 2010 zit er weer op RIVIAIM Informeer EIIAt1D^.|1iEUW5 HANS BEZUIJEN HANS BEZUIJEN JOHANNES BEZUIJEN Esprit Ede by Esprit Vingino Hoolcipa Name-lt Cars jeans Bp-c jeans Boogsblue jeans IVaffic jeans Het team van Van Dam Mode www.vandammode.com DAMESHOEDEN Sterk in timmerwerk' Vrijdag 28 en zaterdag 29 mei Nieuws van de Wereldwinkel Neeltje Struijs brengt Falco binnen Vlieto wordt voortgezet Flakkeese poteravond Concert Sempre Crescendo Abonneert u op de vrijdageditie van Eilanden- Nieuws Geslaagden zwemdiploma Wij vBrzorigen van A tot Z uw jubileum bijlage in Full Colour bij Eilanden Nieuws huis aan huis in een oplage van 22.300 naar de aanfretdcBliike mogalijkhBÓen Wijziging programma 55+ soos In memoriam: Hans Bezuijen Turnen: Tweede plaats voor Dennis Swinkels PAGINA 4 DINSDAG 26 JANUARI 2010 Na een vrij korte periode is na een ernstige ziekte overleden onze vriend en buurman echtgenoot van N. Bezuijen-van den Nieuwendijk Visbedrijf Gebr. Sperling en medewerkers Bram en Rina Ouddorp, 22 januari 2010 't pakhuus is leeg Verdrietig zijn wij om het heengaan van onze lieve vriend Hans en Ria Vlietland kinderen en kleinkinderen Ouddorp, 20 januari 2010 Hartelijk dank voor al uw cadeaus, bloemen en kaarten die wij mochten ontvangen voor ons 45-:Jang huwelijksjubileum. Bovenal dank aan hem die ons tot hiertoe spaarde. Jaap en Gerie Aleman Met leedwezen namen wij kennis van het overlijden van onze geliefde buurman Sterke de Heere zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen Fam. Grinwis Fam. van Dam Fam. Mulder Mevr. Hameeteman Dhr, Drooger Ouddorp, 21 januari 2010 Het voorjaar komt eraan!!! De nieuwe collecties komen nu dag voor dag binnen... De nieuwe UNDERWEAR collectie van VINGINO is binnen Nu zijn alle maten er nog Middelharnis, 470394 De gehele voorraad WINTER- Zandpad 110, t/o Hema, Middelharnis. Tel. 48 07 06 DeSeigBouw Beatfixlaan 24 3247 AA Dirksland T 0187-603139 M 0627656908 E lnfbedebergbouw.nl Onze werkzaambeden zijn o.a.: Verbouw/aanbouw -^ Onderhoud Dakkapellen /Dakramen (Velux) Deuren Ramen Kozijnen Plafonds GeveSbeMeding Bodkamers timmsTwerken verbouw renovaties MIDDELHARNIS - Om het assortiment brood beleg compleet te maken introduceerde Fair Trade eind oktober twee soor ten Extra Jam: aardbei enjam en abrikozenjam. De suiker van de jam komt van Kasinthula Cane Cirowers in Malawi, de vruchten komen uit Europa. Gekozen'is voor gangbare Nederlandse smaken, met zachte stuk jes fruit. De aardbeien jam is fruitig, de abri kozenjam licht fris. De jams zijn voor 1,89 euro verkrijgbaar bij onder andere de Wereldwinkel aan het Spuiplein te Mid delharnis, geopend op woensdag en donderdag van 13.00-17.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 10.00-17.00 uur. STELLENDAM - Zater dag 23 januari om 16.20 uur werd de bemanning van reddingboot Neeltje Struijs van KNRM station Stellendam binnen, door de meldkamer van de VRR gealarmeerd voor een bootje met motorsto ring op het Haringvliet. De sportvisboot Falco van 7 meter lengte en met 2 personen aan boord had motorproblemen gekre gen en was voor anker gegaan bij boei Al, in het Aardappelengat. Er werd uitgevaren en na onge veer 10 minuten was de reddingboot ter plaatse. Er werd een sleepver- binding gemaakt en het bootje werd naar Stellen- dam gesleept. Na het overlijden van Co van der Vliet zet zijn zoon Frans van der Vliet Naaimachinehandel Vlie to Ooltgensplaat voort. Frans is opgegroeid tus sen de naaimachines en leerde het vak van zijn vader. Zelf haalde hij ook zijn naaimachine vakdi ploma, en door trainin gen bij diverse fabrikan ten blijft hij bij met de ontwikkelingen op tech nisch gebied. Vlieto blijft de kwaliteitsmerken Hus- MIDDELHARNIS - Het ouderenwerk van Stich ting Companen organi seert donderdag 4 febru ari weer een Flakkeese poteravond. Vanaf 17.00 uur is iedereen welkom in het wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat 27 om te genieten van Flakkeese beelden en poters. De poters wor den op traditionele wijze bereid door G. Vinke. SOMMELSDIJK - Op zaterdag 30 januari 2010 geeft het fanfareorkest van Sempre Crescendo onder leiding van inte rim-dirigent Arie Stolk een concert in 't Prieel van recreatiecentrum De Staver te Sommelsdijk. Voor dit concert heeft het orkest een afwisse lend en veelzijdig pro gramma ingestudeerd waaraan diverse solisten hun medewerking zullen verlenen. Een belangrijk deel van h£t programma is gewijd aan de Ameri ken van de Vlaamse com ponist Bert Appermont. Het werk Rubicon gaat over de veldtochten van Julius Caesar, terwijl het werk Robinson Crusoe gebaseerd is op het gelijk namige boek van Daniel Defoe, waaruit tijdens het spelen diverse passages zullen worden voorgele zen door basisschoolleer- hngen uit Middelharnis. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal gaat open om, 19.30 uur. De entree bedraagt 7,50 euro. Toegangskaarten qvarna en PfafF verkopen Na de maaltijd is er nog kaanse componist Leroy worden vóór aanvang van het concert verkocht bij de ingang van de zaal, en bij de leden van Sem pre Crescendo. en blijft gewoon bereik baar via de bekende telefoonnummers 0187- 485222 en 06-53700937, alsmede via website www, vlieto.nl. Het bezoek adres blijft vooralsnog ongewijzigd en is na afspraak te bezoeken. De verwachting is medio september een nieuwe showroom te kunnen openen aan Spuidijk 4 te Ooltgensplaat, waar alle activiteiten op het gebied van reparatie, verkoop en instructie worden ondergebracht. Voor onderhoud of reparaties kunnen naaimachines ook bij klanten thuis wor den opgehaald en terug gebracht. een bakje koffie met een kruudplaetje. De gebroeders Maliepaard en Kees Braber uit Stad aan 't Haringvliet tonen om 19.00 uur de DVD 'Van A naar beter' over de tram en de bus op Goeree-Overttakkee en de DVD 'Ziek zijn, beter worden' over de zieken verzorging op het eiland door de jaren heen. De toegangsprijs bedraagt 10 euro. Opgeven kan tot vrijdag 29 januari bij het Wijkcentrum, tel. 0187 483366, e-mail c.vermeulen@stichting- companen.nl. Anderson. Deze compo nist schreef vele zoge naamde novelties, prettig in het gehoor liggende muziek met soms bijzon dere instrumenten in de hoofdrol. Zo kunt u in The Syncopated Clock luisteren naar een op hol geslagen klok, ter wijl in Sandpaper Ballet een stuk schuurpapier de hoofdrol speelt. Tevens zal de trompetsectie van Sempre soleren in bekende Bugler's Holi- Bekhakh, Meivin van day. Dat Anderson ook Dijk, Thirza van Brussel, serieuzere muziek schreef Sidney ten Hove, Marijn bewees hij met zijn Con- Korteweg, Esther Kot, certo in C voor piano en Nienke Koster, Anthony orkest. Ook dit werk zal Mackloet, Paul Peeraan, Sempre ten gehore bren- Marissa Pieterse, Jörgen gen, waarbij pianist Bas van Rijs, Julia Rooze- Verheijden de solo voor mond, Cristiaan Stel- SOMMELSDIJK - In zwembad De Staver zijn de volgende kinderen geslaagd voor hun zwem diploma. A-diploma: het Jurgen van Balen, Sara OUDDORP - Wegens familieomstandigheden kan huisarts Bron niet aanwezig zijn tijdens de 55-1- soos van a.s. woensdag in m.f.g. Dorpstienden. Hij zal nu op woensdag 3 februari vertellen over gezond heidsproblemen die te maken hebben met het ouder worden, inloophuis De Boei en zijn huidige werk zaamheden in de hyperbare geneeskunde. De mid dag begint om 14.00 uur, de entree bedraagt 1 euro. A.s. woensdag zal er gewoon soos zijn en is iedereen welkom voor een kopje koffie, een praatje en een spelletje. zijn rekening neemt. Een andere solist is het jonge zangtalent Menno Frank uit Sommelsdijk. Menno speelde de hoofd rol in de musical Ciske de Rat van Joop van den Ende Theaterproducties. wagen, Ricardo Schef- fer, Annelien Stelwagen, Denise Vaandering, Fleur Verhage, Amber de Vos en Jeffrey v.d. Doel. B-Diploma: Ryan de Boer, Melissa Dro ger, Aaliyah Dalen, Helio |13 3249 CE SanmMÊ^ E-nlh*#iiBnl«i i|lrfM^wiarKMnmuiMt.ni Uit deze musical zal Men- Jorge Santana Nunes Dos no met begeleiding van Santos Filho, Carin Hob- het orkest, enkele liedjes zingen. Ook zal Sempre origineel repertoire voor fanfare orkest uitvoeren. Hierbij is gekozen voor twee wer- bel, Yorno Ista, Marise de Jager, Rozalina Kievit, Davina Koert, Nasima Zaterdag 23 januari heb- Lindeman, Anne-Fleur ben 33 zwemmers van Peeman en Debora van zwemclub De Schotejil uit Wezel. Middelharnis deelgeno- De 'Ouddorp 18', in hel verleden al genoemd, Een echte 'Blazer', om haar kwaliteiten zeer geroemd Hel schip had een nummer, aan de familie ooil gegeven En bij de Bezuijens was dit nummer om het even. Was hel niet hij ome Pouw in kaart gebracht Met de eerste olazer 'Dwaal, Ier-wijl ik wacht' Er werd een andere naam toen aan gegeven. De OD 18 werd als Albatros' ingewija Al vertalen we dit na honderd jaar geleden Van deze naamsverandering had niemand spijt. De 5e OD 18, dat was de voormalige ODl Johannes Bezuijen, voorheen als matroos erop gevaren Hij nam dit schip over, en voer er mee heen Wederom als OD 18, ging hij ermee varen. Maar meer nog werd ons duidelijk te verstaan Toen hij ook dit schip ging veranderen van naam Als Johanna' ging dit vaartuig de zee bevissen Om de herinnering aan zijn moeder niet te missen. Een aantal jaren later nam zoon Jan het visserijbedrijf over En Hans ging naar de afslag in Stellendam Ze noemen dat per heden 'Peker' Het sorteren van de vis, maar alleen als je het kan. Vele jaren zocht hij uit, hel goede en het kwade Het sorteren van de vis Tussen tong, schol en andere zaden Zijn kennis van onder water was niet mis Nu, aan het einde van zijn loophaan Eigenlijk zijn we allen gesorteerd Gescheiden van wet en evangelie Of tol God bekeerd Wie heeft lust de Heere te vrezen Want we gaan allen naar ons eeuwig huis Veel hebben we erover gehoord en ook gelezen We verlaten eenmaal ons aardse huis Als een kleed zal 't al verouden Niets kan hier zijn stand behouden Wat uit slof is neemt een end Door de tijd, die alles schendt. Schiedam, Maarten Bezuijen men aan de derde Spee- tijdens de Open Neder- do-wedstrijd te Rozen- landse Masters Kampi- burg. Verder waren 8 oenschappen in Vlaar- Master-zwemmers actief dingen en tenslotte zwom Mark Costeris met de Nationale ploeg op een internationale wedstrijd in Antwerpen. Kievit (199) met een tijd op de 200m schoolslag van 3.24.45 en vervol gens 3.3126 op het zelf de nummer voor Sanne Drenth. Ook Anne Over- weel zwom een dik p.r. van ca. 10 seconden. Eerste plaatsen waren er Zoals gezegd namen een m Rozenburg o.a. voor Femke de Gier (1999) die op de lOOm school slag een tijd van 1.39.27 zwom. Ook Manon Mid- delbos (2001) was succes- Theo-Jan Tanis vol op de lOOm school- bij de heren aantal zwemmers namens de Schotejil ook nog deel aan de Open Nederland se Kampioenschappen Masters te Vlaardingen. zwom twee slag met een winnende Nationale titels op resp. tijd van 1.52.53. jorian de lOOm rugslag in een Tanis (1999) was op zijn kampioenschapsrecord beurt bij de jongens op van 1.00.53 en ook op de lOOm vrij de snelste de 200m vrij was hij suc- in 1.16.20 evenals op de cesvol met een Nationale lOOm rugslag in 1.30.64. dtel in 2.06.09. De heren- Lotte Middelbos (1999) won deze lOOm vrij en lOOm' rugslag bij de meisjes in resp. 1.21.78 en 1.32.94. Bij de juni oren zwom Björn \'oge- laar (1996) naar twee mooie overwinningen op resp. de 200m wisselslag (2.34.40) en de 200m schoolslag (2.55.58). Vermeldenswaardig zijn verder de verrichtingen van o.a. Marijn Redert (1997) en Sven Dubbeld (1996) op de 200m wis- estafetteploeg van de Schotejil op de 4x50m wisselslag, bestaande uit Niels Albrecht (rugslag 32.73), Thijs Tromper (schoolslag 33.49), Lean- der Noordijk (vlinder slag 27.80) en Martijn van Hoorn (borstcrawl 25.66), zwom naar de de Nationale titel in een tijd van 1.59.68. In Antwerpen tenslotte kwam Mark Costeris (1992) in actie namens de KNZB op de 50m (lange) baan. Hij zwom in de aan loop naar de komende kwalificatiewedstrijden en ter voorbereiding op Nederlandse Kampioen schappen in april en juni resp. de 50m vrij (24.52), lOOm vrij (53.07), 200m vrij (2.02.40), de 50m vlinderslag (26.44) en de 1 OOm vhnderslag (1.00.11). men in de jongensgroep op woensdag. Door veel te klimmen, te klauteren en te springen legde Den nis een goede motorische Op zaterdag 23 januari werd door de werkgroep Turnen Heren van het district Zuid Holland van de Koninklijke Neder- selslag met resp. tijden landse Gymnastiek Unie basis om goed te kunnen van 3.17.29 en 3.21.90 de districtswedstrijd van turnen. Na een uitgebrei- Zuid Holland georga- niseerd in Alphen a/d Rijn. Dennis Swinkels van gymvereniging MH- SD uit Sommelsdijk deed mee in de hoogste catego rie (ere divisie) en behaal- OUDDORP - Donderdag, vrij dag en zaterdag was een deel van ni.l.g. Dorpstienden in Ouddorp ingeruimd voor de beurs Trend 2010. Een der tiental ondernemers presen teerden hun waren en maak ten de bezoekers van de beurs attent op hun diensten. Leek de toeloop van het publiek op de eerste dagen wat tegen te vallen, zaterdagmiddag was het 'gezellig druk'. De stand houders en het publiek hadden alle ruimte en tijd om elkaar te ontmoeten en deze ontmoetin gen resulteerden menigmaal in het plaatsen van een aankoop. Tekst en foto: Adri van der Laan bij de jongens en Anne Overweel (1997) en Rol len Holster (1997) bij de meisjes in resp. 3.12.16 en 3.18.48. Later gaf de 200m schoolslag opnieuw een beeld te zi«n van forse persoon lijke records. Hier zwom men Sven Dubbeld en Marijn Redert resp. 12 en 20 seconden van hun tijd af. Bij de meisjes gold het zelfde voor Melissa de test werd hij goedge keurd om mee te doen met de jongensselectie op maandag. In totaal traint Dennis 5 uren per week en doet dit met erg veel plezier. Als hij ziek is de met 14 tegenstanders zou hij het liefst nog gaan een 2e plaats. Dennis is trainen. Zelfs thuis heeft met 7 jaar de jongste tur- hij wat toestellen staan ner bij MH-SD die aan om de kunnen oefenen, wedstrijden meedoet. Zijn grote droom is om in In november 2008 is hij 2020 mee te doen aan de voor het eerst gaan gym- Olympische spelen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4