"\i Nog meer Groene Vlaggen op Goeree-Overflakkee J. 'Molenvliet' de beste groene school van Nederland lj:j -; //-/f WEERBERICHT van FLAKKEE ZOA 82e jaargang Nr. 7883 dinsdag 26 januari 2010 ristelijk streehhlad op gereformeerde grondslag Wat valt er 3 maart te kiezen op Goeree- Overflakkee? Informatieve raad Oostflakkee: Energie op herhaling Erf- en sierbestrating De Waal Hoveniers Echtpaar Born-van Schouwen 60 jaar getrouwd ivum.eiiandennieuws.ni Bijeenkomst watersnoodramp Zelf berichten verkiezingen plaatsen NA DE Dagelijks actueel! i Woord Opening Leespunt Nieuwe-Tonge Psalmzangavond t.b.v. Haïti Opgeven Jeugd- solistenconcours Zakbijbeltje gevonden ibéÉi GOEREE-OVERFLAK- KEE - Nog enkele weken en de stemlokalen zijn geopend voor de raads verkiezingen in de vier eilandelijke gemeenten. Wat valt er te kiezen? In Goedereede geen nieuwe lijsten, wel een aantal nieuwe kandidaten die om de gunst van de kiezers dingen. In volgorde van nummering gaat het om SGP, CDA, PvdA, WD, Christenunie en Ver enigd Gemeente Belang. Er zijn geen lijstencombi- naties. In Dirksland ook geen nieuwe partijen. In volgorde van nummering: Partij van de Arbeid, SGP, Christenunie, Kiesver eniging Gemeentebelan gen Dirksland, WD, CDA en een blanco lijst (zittend raadslid H.T. Huber). Het centraal stembureau heeft de volgende lijstcombina- ties geldig verklaard: SGP (lijst 2) en CU (lijst 3) en CDA (lijst 6). Door Jaap Ruizeveld Navraag on/erzijds in Dirks land Iceit dat naanisregislra- tie (van de nu blanco lijst van zittend raadslid Huber) bier niet mogelijk was omdat de daartoe vereiste handelingen door Huiler niet tijdig waren uitgevoerd. Het raadslid heeft gezegd dat hij in bet proces zou zijn tegengewerkt. Uit onze informatieve vragen aan de voorzitter van bet centraal stembureau, drs. S. Stoop, blijkt echter iets anders. De registratie van een gemeente lijke groepering voor deelna me aan de raadsverkiezingen op 'i maart 2010 moest uiter lijk 7 december plaatsvinden. In de tweede helft van de maand juli 2009 heeft Huber, zowel van de gemeente als van de Kiesraad, via mail informa tie ontvangen over de vereis ten voor het laten registreren van een aanduiding als poli tieke groepering, inclusief de hoogte van een waarborgsom van 225 euro. Eind 2009 was deze informatie dus al geruime tijd bij Huber bekend. Dat bij al een aantal jaren in de raad functioneert als Fractie Huber staat formeel geheel los van de noodzaak van het tijdig laten registreren van de aanduiding van de poli tieke groepering op grond van een artikel in de Kieswet. De bingenieester beeft hier geen enkele wettelijke bevoegdheid om eigenstandig aanvullingen en oï wijzigingen aan te bren gen. Op 7 december was aan alle vereisten, zoals voorge schreven en aan de heer Huber tijdig schriftelijk informatief zijn aangereikt om hierop actie te ondernemen, dus door hem niet voldaan. Met als gevolg de blanco lijst. In Oostllakkee is het aantal ingeschreven lijsten uitgebreid met een nieuwkomer. Een blanco lijst met als lijsttrekker F. Kroeze. Ook hier ontbreekt een naamsaanduiding omdat de einddatum voor registratie bij het indienen van de lijst al was verstreken. Verder zijn er de bekende lijsten van PvcLA, Christenunie, SGP, VVD, VLO en CV>.\. In Middelhar- nis presenteert D66, met lijst trekker J. Wieringa, zich als nieuwkomer. Het is de enige gemeente op het eiland waar D66 zich inschreef. Zoals eer der bekend heeft ABB zich voor deze verkiezingen in Mid- delbarnis niet aangemeld. SGP, PvdA, VDB78, ChristenUnie, CDA en VVD staan hier als zes, thans ook reeds vertegenwoor digend zijnde, partijen op bet verkiezingsbiljet. Een frivit' .schare leerlingen lijdnis th uitreiking van (k tweede Groene Vlag aan de BosseschooL Afgelopen week werden er weer twee groene vlaggen gehesen bij basisscholen die hebben bewezen dat ze milieuzorg en duurzaam heid hoog in het vaandel hebben staan. De Bosse- school in Middelharnis ontving de tweede groene vlag en OBS De Molenvliet in Stad aan het Haring vliet kreeg zelfs het der de exemplaar uitgereikt. Hiermee is deze kleine school de meest groene school van Nederland. Door Mirjam Terhoeve De groene vlag wordt uitge reikt aan scholen die meedoen en voldoen aan het Eco-scbool programma, dat ondersteund wordt door het ISGO. De scho len letten extra op bijvoor beeld afvalscheiding, zuinig omgaan met energie en water, maar ook in de lessen wordt veel aandacht besteed aan bet milieu en de leefomgeving. Als aan alle gestelde eisen wordt voldaan, ontvangen de scholen de groene vlag, een internatio naal keurmerk. De Bosseschool en De Molenvliet hebben laten zien dat ze het inilieu en de omgeving blijvend op de agen da hebben staan en zich in de afgelopen jaren nog meer heb ben ingezet dan al het geval was; daarom ontvingen ze res pectievelijk de tweede en derde vlag. De Molenvliet zit hiermee zelfs al aan het maximum. Bosseschool Speciaal voor de uitreiking kwamen afgevaardigden van de gemeente, van Deltawincl en van Eco-school op deze koude woensdagmorgen per Tuk-tuk naar de scholen toe. Als eerste was de Bosseschool aan de beurt. De 430 leerlin gen hadden een rap ingestu deerd met betrekking op de activiteiten die ze de afgelopen tijd hadden gedaan. Een werk groep bestaande uit leerkrach ten, leerlingen en ouders had een acdeplan opgesteld om de school zo duurzaam moge lijk te gebruiken en te behe ren. Zo hebben de kinderen onder leiding van meester .A.dri Trommel en Juf Akkeline van Lenten, onder andere afval gescheiden, gewassen geteeld in de schooltuintjes, een opruimactie gehouden in de wijk en er is getracht het ener giegebruik met 5% te vermin deren. Binnenkort wordt de school verder uitgebreid; uiter aard zal ook de bouw hiervan zo duurzaam mogelijk worden uitgevoerd. Alle genoemde aspecten werden regelmatig gecontroleerd door Hanna Tij- bosch van Eco-schools. Evenals twee jaar geleden vol deed de school ruimschoots aan alle eisen. Uit handen van Anne-Marijke Elema van het ISGO ontving de Bosseschool ïiiti): W'iin van Vosse)! Fologrape dan ook de tweede vlag en bijbehorend certificaat. Moni que Sweep en Andries Middel- bos van Dellawind waren ook meegekomen, maar njel met lege handen. Zij hadden een cheque bij zich van 500 euro, die de school mag besteden aan - uiteraard - een duurzaam project, ISCiO voorzitter bur gemeester Stoop had tot slot voor alle kinderen een sleutel- bangei' met daaraan de mas cotte van Plastic Heroes. Na nog eenmaal de rap te hebben gezongen vertrok het gezel schap, per tuk tuk naar Stad aan 't flaringvliet voor de vol gende uitreiking. Vervolg op pag. 2 OUDE-TONGE - Don derdag 28 januari staat de raadsvergadering van de gemeente Oostflakkee opnieuw in het teken van ETnergie. Tijdens deze the ma-avond komen, in ver volg op de eerdere avond van oktober 2009, diverse vormen van alternatieve en duurzame energie toe gespitst op lokaal niveau aan bod. In de informatieve raadsverga dering van 8 oktober vorigjaar werden de raadsleden al voor gelicht over diverse vormen \an alternatieve energie. Eén van de toen aanwezige bingers verzocht de gemeenteraad om hel Kritisch Platform Wind energie uit te nodigen voor een presentatie, zodat naast de voordelen ook de nadelen van windenergie belicht konden ivorden. Mede dankzij dit ver zoek wordt een tweede avond over dit onderwerp georgani seerd. Tijdens de avond zullen drie sprekers hun verhaal doen. Allereerst geeft de heer Jansen, vertegenwoordiger van het Nederlands Kritisch Platform Windenergie, een presentatie over windenergie. Vervolgens is het woord aan de heer Van Berkel, projectleider MIRT- verkenning Grevelingen over getijdenenergie en zogenaam de 'blauwe' energie. De beer Seriese, medewerker van het ISGO, eindigt de avond met een presentatie over de Ener gievisie Goeree-Overflakkee die eilandelijk vorm krijgt. Wie geïnteresseerd is in genoemde onderwerpen is hartelijk welkom in de raad zaal in het gemeentehuis te Oude-Ibnge. De aanvang is om 19.30 uur. Firma J. J. van Gurp 0Lidedijk14, Ooltgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestratirig.nl Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl OOLTGENSPLAAT - Op maandag 18 januari 2010 was het 60 jaar geleden dat het echtpaar Born- van Schouwen uit Oolt gensplaat in het huwelijk trad. Ter gelegenheid van dit jubileum bracht waar nemend burgemeester Jan Heijkoop een bezoek aan het paar. Namens het "gemeentebestuur over- landigde hij een feestelijk boeket. Het echtpaar woonde een groot gedeelte van hun leven in Rotterdam. Sinds 17 jaar zijn zij echter woonachtig in Oolt gensplaat, waar ze het prettig en rustig wonen vinden. Nog iedere dag zijn zij dankbaar dat zij mogen rekenen op de hartelijkheid en steun van de omgeving. Ze zijn dan ook blij dat ze tia de pensionering \'an de neer Born hebben gekozen voor Ooltgensplaat als nieuwe woonplaats. Samen hebben zij inet plezier in totaal maar liefst zes pleegkinderen verzorgd. Ondanks de lichte medische beperking die de neer Born kent, is hij nog actief voor de gemeenschap. Zo is hij erg cre atief en maakt hij regelmatig souvenirs die de kerk vervol gens kan verkopen.Ter gele genheid van het huwelijksjubi leum kon het echtpaar rekenen op vele attenties van vrienden en bekenden in de vorm van kaarten en bloemen. (Foto: gemeente Oostflakkee) SOMMELSDIJK - Woensdag 3 maart zijn er in het land weer de gemeenteraadsverkiezin gen. Over het algemeen genie ten deze verkiezingen - zeker op het platteland - veel belang stelling, dit bewijzen de hoge opkomstcijfers. Gezien de ont wikkelingen rondom de besluit vorming om te komen tot een gemeentelijke herindeling op het eiland, zijn deze verkiezin gen voor Goeree-Overflakkee wel heel bijzonder te noemen. Het zou best kunnen zijn dat er op het eiland voor de laatste keer gemeenteraadsverkiezin gen voor elke gemeente apart worden gehouden omdat de plannen klaarliggen om per 1 januari 2013 één gemeente Goeree-0\'erflakkee te hebben gevormd. Dus waarschijnlijk zullen de eilandbewoners in het najaar van 2012 weer ter stembus gaan. Om de lezers terzijde te staan bij het maken van hun keuze op woensdag 3 maart is er op de website van Eilanden- Nieuws een deel ingericht waarin men terecht kan voor verkiezingsnieuws. Dit nieuws kan zowel door politieke orga nisaties, 'gewone' burgers als de redactie op de site worden geplaatst. \Vie nieuws al of niet met foto wil plaatsen, kan dat doen via www.eilandennieuws. nl (button 'Verkiezingen gemeenteraad 2010'). NIEUWE-TONGE - Volgen de week maandag is het 57 jaar geleden dat de Waters noodramp plaatsvond. In verband daarmee vindt er die dag een bijeenkomst plaats in het zaaltje van De Tuinstee aan de Tuinstraat te Nieuwe-Tonge, aanvang 14.30 uur. ledere geïnteres seerde is hartelijk welkom. De bijeenkomst zal bestaan uit een gesprek over het verloop van de ramp in Nieuwe-Tonge. Het thema is 'Wat weten we nu, wat is nog niet echt duidelijk en wat kunnen we er nu mee?' Het gesprek wordt begeleid door Arie Kuijvenhoven uit Vlaardingen, die veel onder zoek heeft gedaan naar de watersnoodramp op Goeree- Overllakkee. I Het straatarme HAITI is getroffen door een hevige AARDBEVING. Duizenden SLACHTOFFERS zijn te betreuren. OVERLEVENDEN hebben water, medische zorg, eten en NOODOPVANG hard nodig. HELP ONS HELPEN. Steun onze noodhulpoctie en stort uw gift o.v.v. 'aardbeving Haiti'. Kijk op: www.eilandennieuws.nl Afstemming heeft plaats gevonden mei Tear, Dorcas en R www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem nKind. www.zoo.nl I giro 550, Apeldoorn Morgen, woensdag 27 januari, wordt het Leespunt in Nieu we-Tonge feestelijk geopend door wethouder Anton Wes- dorp. Leespunten zijn een soort mini-bibliotheken, die de bestaande bibliotheekvesti gingen aanvullen, zodat het in elk dorp mogelijk is om boeken te lenen. De otticiële opening vindt plaats in Ons Dorps huis. Om 14.00 uur wordt het Leespunt officieel in gebruik genomen. Tevens worden de winnaars van de boekenleg gerontwerpwedstrijd bekend gemaakt. Iedereen is hierbij welkom. Vanaf 13.45 lun- staat de koffie/thee klaar. Van 15.00- 16.00 uur worden ouders met peuters en kleuters van harte uitgenodigd om deel te nemen aan de themamiddag in het kader van de Nationale Voor leesdagen 2010. Zie voor meer informatie website www.biblio- theekzuidhollandsedelta.nl. OOLTGENSPL.'\AT - Op zaterdagavond SOjanuari, aan vang 20.00 uur, zal in de Her vormde Kerk te Ooltgensplaat een Psalmzangavond gehou den worden. Medewerking wordt verleend door de vier plaatselijke kerken uit Oolt gensplaat, Ook zal een spreker van Woord en Daad aanwezig' zijn die net terug is uit het rampgebied om e.e.a. te vertel len. Er zal een collecte worden gehouden voor Haïti, waarvan de opbrengst wordt overge dragen aan Woord en Daad. Tot een kwartier vóór aanvang kunnen bezoekers schriftelijk aangeven welke Psalmen men graag gezongen ziet. Daaruit zal dan een selectie worden gemaakt. De Psalmen wor den niet-rilmische gezongen. Iedereen is hartelijk welkom. MELISSANT - Zaterdag 24 april wordt in 'Melishof'te Melissnat weer het jaarlijkse jeugdsolistenconcours gehou den voor muzikanten tot de leeftijd van 18 jaar. Zowel voor de uitvoerenden als voor het publiek is deze dag altijd een hoogtepunt van het Flakkeese muziekgebeuren. De beroeps jury verbaast zich dan ook elk jaar weer over het hoge niveau van de jeugdige muzikanten. Dit jaar wordt de jury gevormd door Hans van Gelder, Laura Hölzenspies en André Leer. Deelnemers kunnen zich mid dels een inschrijfformulier opgeven bij hun muziekleraar, tot uiterlijk 27 maart. Dit jaar kan voor het eerst ook worden ingeschreven via de website: www.jeugdsolistenconcours. nl. Opgaven die te laat komen, kunnen niet meer worden aan genomen. Wie meer wil weten, kan bellen naar de fam. Van Leersum, tel. 0187 602792. MIDDELHARNIS - In Mid delharnis is een zakbijbeltje gevonden. Mogelijk heeft iemand het na een van de kerk diensten van afgelopen zondag verloren. Wie zijn/haar bijbel tje sinds zondag kwijt is, kan bellen naar Ron van Buren, tel. 0187 605022.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1