Vacatures informatie CuraMare, een begrip! Cliënttevredènheid Thuiszorg en Ouderenzorg CuraMare Noteer alvast: 20 maart a.s open' dag CuraMare ie en 26 prijs voor de fysiotherapeuten van de Behandeldienst CuraMare lid Identiteitsraad locatie Ebbe en Vloed Een kennismaking met Joost Spee en Marise Raukeman, de nieuwe radiologen van het ziekenhuis Bedankt namens joop Servaas (CZ-) psycholoog voor 28 uur per week Manager Behandeldienst M/V CURAMARE HET VAN WEEL-BETHESDA ZIEKENHUIS DE GOEDE REE DE SAMARITAAN DE VLIEDBERG GELDERSHOF EBBE EN VLOED Regelmatig informeren wij u over onze vacatures en wetenswaardigheden over ons zorgconcern. CuraMare biedt thuiszorg, intramurale verpleging en verzorging, verloskundige zorg en ziekenhuiszorg op Goeree- Overflakkee, westelijk Voorne-Putten en omliggende gebieden. Dagelijks spannen meer dan 1.800 professionele medewerkers zich met hart en ziel in voor de best mogelijke zorg! Brengt u ook eens een bezoek aan onze website www.curamare.nl. Heeft u vragen of suggesties? Neem dan contact op met de afdeling communicatie, telefoon 0187 607 644 of 607 659. In 2009 heeft het onafhankelijk onderzoeksbureau Prismant onderzoek verricht naar de tevredenheid van bewoners en cliënten van de Thuiszorg en Ouderenzorg binnen CuraMare. De resultaten geven weer op welke punten onze cliënten tevreden zijn en op welke punten we moeten verbeteren. Ook zijn de resultaten vergeleken met de resultaten die gemiddeld in Nederland worden geboekt. Tevredenheid Thuiszorg Uit het onderzoek en uit gesprekken blijkt dat onze cliënten tevreden zijn over de zorg die geleverd wordt. Ook zijn onze cliënten tevreden over de bejegening door onze medewerkers. Een mooi compliment voor onze medewerkers, want ook bij de onderwerpen telefonische bereikbaarheid en communicatie scoren onze vier thuiszorg-locaties ver boven het landelijk gemiddelde. We zijn blij met alle positieve reacties en gaan we ons best doen om op deze punten uit te blijven blinken. Er zijn er ook verbeterpunten aangegeven. Informatieverstrekking en samenhang in de zorg kan op onderdelen beter Ook daaraan gaan we werken. Vertel ons wat u nog mist in de zorgverlening, dan maken wij er werk vani Tevredenheid Ouderenzorg In onze vijf woonzorg locaties De Samaritaan, De Vliedberg, Geldershof, De Goede Ree en Ebbe en Vloed hebben bewoners en familieleden ook de enquête ingevuld. Opvallend is dat het positieve 'gevoel' over veiligheid er uit springt. We zijn erg blij met deze constatering.. Ook de professionaliteit van onze zorg en behandeling scoorden hoog; weer een mooi resultaat. En ook tijdens deze enquête zijn er verbeterpunten genoemd. Als verbeterpunten verdienen onder meer de maaltijden onze blijvende aandacht. We zijn er van doordrongen dat binnen onze woonvoor zieningen de dagelijkse maaltijden een zeer belangrijk moment vormen. Daarom zijn we binnen CuraMare bezig te doordenken hoe we voor onze bewoners de plaats, de tijd en de keuze van hef menu zo flexibel mogelijk kunnen inrichten. Aan de kwaliteit van het eten mag het niet liggen. Die wordt voortdurend beoordeeld. Eén van de opmerkingen van veel bewoners en hun familie is dat zij de voorkeur hebben voor meer verzorgend personeel. Hiertoe is echter door beleidskeuzes in Nederland minder ruimte ontstaan. De keuze houdt in dat naast een veilige woonomgeving alleen zorg geboden wordt als dat echt nodig is. Daar waar dat mogelijk is wordt de zelfstandigheid en zelfredzaamheid van onze cliënten in stand gehouden. Ook vinden wij het belangrijk dat de mogelijkheden van gezellig samen zijn en samen bezig zijn zo ruim mogelijk worden opgezet. Familie en vrienden zijn hierin onmisbaar In onze nieuwe gebouwen zullen wë daarmee nog meer rekening houden. Maar ook in onze huidige voorzieningen zijn familie en vrienden hartelijk welkom, net zo als thuis elgenlijkl Rol cliëntenraden De uitslag van het bovenstaande onderzoek is uiteraard met onze cliëntenraden gedeeld. Per locatie zijn bovendien in overleg met de cliëntenraden verbeterpunten geformuleerd waar we het komende jaar aan gaan werken. Op deze wijze ontwikkelen en verbeteren we samen met u onze woon- en zorgmogelijkheden! Op zaterdag 20 maart a.s. is de landelijke opendag van de zorg gepland. Een opendag van zorgin stellingen waar u een kijkje kunt nemen In de dagelijkse praktijk van ziekenhuizen, verpleeghuizen en verzorgingshuizen. Zo kunt u bij vrijwel alle specialismen van Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis terecht voor uitleg over behandel-methoden, de nieuwste werkwijzen, en kennismaken met de specialisten en medewerkers. Zij staan klaar om j een leuke, onvergetelijke dag te bezorgen. Ook de medewerkers van De Samaritaan, De Vliedberg, Geldershof, Ebbe en Vloed en De Goede Ree gunnen u op deze dag een kijkje in de keuken. in de volgende CuraMarepagina, die eind februari verschijnt, geven we u gedetailleerde informatie over alle activiteiten die we hebben georganiseerd. Graag tot ziens op zaterdag 20 maart aanstaande op één van onze locaties. Het fysioteam van de Behandeldienst CuralVlare heeft meegedaan aan een fotowedstrijd van het Koninklijk Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie (KNGF). Het thema van de wedstrijd 'Spot de fysiotherapeut' had de bedoeling om het werk van fysiotherapeuten op pakkende wijze de vast te leggen. Bij de 5 nominaties, die gekozen werden uit ruim 40 inzendingen, zaten 2 foto's van het fysioteam Cura- Ivlare. Tijdens het FysioCongres, dat vorig jaar in november is gehouden, zijn de winnaars bekend gemaakt. Hierbij heeft CuralVlare zeer goed gescoord en zijn de foto's van het fysioteam op de 1ste en de 2de plaats terecht gekomen. De 1 ste prijs is gegaan naar een foto waarbij een fysiotherapeut met een cliënt, voor de grap, van plaats hebben gewisseld. Dit leverde onderstaand ludiek plaatje op. De 2de prijs is gegaan naar de foto waarbij we een lachende cliënt in actie zien. Een lachende cliënt die plezier in bewegen uitstraalt is waar de fysiothera peuten van de behandeldienst naar streven. Want zij menen-. Leven is bewegen! ^S- EBBE EN VLOED Door vertrek van één van onze leden is een vacature ontstaan voor Op de vraag: Waarom Dirksland?', antwoordden beide radiologen bijna tegelijk: 'De aangename sfeer binnen het ziekenhuis, het directe contact met de collega's en de korte lijnen met de overige specialisten en de Raad van Bestuur', vormden de directe aanleiding voor de sollicitatie. Ook met een essentieel kenmerk als de identiteit wordt op een ontspannen manier omgegaan Maar natuurlijk heeft ook de kleinschaligheid van de dorpen op Goeree-Overflakkee een grote aantrekkingskracht. 'Er is hier van alles te doen: je kunt er zeilen, van de bijzondere natuur genieten en het prachtige strand is dichtbij. En natuurlijk de gemoedelijke sfeer door de mensen die er wonen. Bovendien is de grote stad niet ver weg, binnen een half uurtje of meer sta je midden in het centrum van Antwerpen of Rotterdam. Joost Spee is zijn opleiding gestart in hef Academisch Ziel^enhuis Utrecht en lieeft daarna 2 jaar gewerl<t in het Ge/re Zielfenhuis in Apeldoorn'. Marise Raukema is via het Maasstad Zielfenhuis en het Erasmus Medisch Centrum in Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis gekomen. Door de korte lijnen met de medische staf kun je de patiënt beter volgen. Je krijgt sneller Door de korte lijnen met de klinische specialisten ontstaat een fijne werksfeer Er vindt makkelijker overleg plaats en er wordt meer feedback gegeven over het vervolgtraject van patiënten die door ons worden gezien. In het restaurant gebruik je met de collega's de maaltijd. Veel korter kunnen de lijnen niet worden. Daarom was de keuze voor een klein ziekenhuis voor beide snel gemaakt. Moderne apparatuur op het gebied van radiologie, zoals een 64 slice CT scanner, een 1,5 Tesla MRI scanner en de modernste echoapparatuur maken het werk gemakkelijk. Maar ook de woonomgeving vormde een grote aantrekkingskracht. Joost woont samen met vrouw en kind in Sommelsdijk. Leuk om te vermelden is dat zijn vrouw onlangs is gestart als kinderarts in het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis. Maryse heeft nog geen keuze gemaakt voor een vestigingsplaats. Goeree-Overflakkee is een optie, maar ook Voorne-Putten kan zo maar de nieuwe woonlocatie worden, vindt de nieuwe radiologe. Bedankt...zegt Joop Servaas, 'gynaecoloog in ruste' 'Er zijn veel vriendelijke woorden gezegd bij mijn afscheid. De belangstelling en blijken van waardering vond en vind ik heel hartelijk en ontroerend. Een afsluiting van mijn werkzame dagen als gynaecoloog in Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, waaraan mijn echtgenote en ik met veel plezier en dankbaarheid zullen terugdenken. Bedankt ook voor de goede wensen die ik zowel schriftelijk als mondeling heb ontvangen, cadeaus, aandacht en de inspanningen die verricht zijn om het afscheid onvergetelijk te maken. Ik wens iedereen alle goeds in 2010 en voor de komende jarenl' De Identiteitsraad adviseert de locatiemanager, de Raad van Bestuur en de Raad van Toezicht over het identiteitsbeleid van de locatie. Ook de benoeming van de leden van de Raad van Bestuur en de Raad van Toezicht van de Stichting CuraMare behoort conform de statutaire en reglementaire bepalingen tot de taak van de Identiteitsraad. De voorkeur gaat uit naar iemand die woont in de gemeente Oostflakkee en bekend is met ouderenzorg en thuiszorg. In de regel wordt twee keer per jaar vergaderd. Een vergoeding voor reiskosten en deelname aan de vergaderingen is beschikbaar Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de Identiteitsraad: Dhr R.A. Winkels Kolfweg 29 3255 BK OUDETONGE Tel. 0187-64 21 86 Uw schriftelijke sollicitatie kunt u voor 11 februari 2010 richten aan de heer R.A. Winkels. CURAMARE De Behandeldienst binnen CuraMare biedt (dag)behandellng en begeleiding aan cliënten thuis en in onze vijf woon zorglocaties. Ook zijn cliënten welkom in onze pollkliniek in verpleeghuis De Samaritaan. Onze specialisatie is (psycho) geriatrie en revalidatie. Extramurale behandeling en eerstelijnsactiviteiten groeien. We richten ons ook op innovaties als kleinschalig wonen en kortdurend hotelzorg- verblljfBinnen CuraMare werken we samen met collega's in het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis. Wegens uitbreiding van werkzaamheden zoeken onze twee psychologen een enthousiaste collega De psychologen zijn momenteel werkzaam in alle zorgvormen en werken met alle doelgroepen in de zorgcentra en de revalidatie-poli van het ziekenhuis. Zij hebben een regierol In het behandelproces in de PG dagbehandeling en in de zorgcentra. Meer of minder uren zijn bespreekbaar Het betreft een dienstverband voor de duur van 1 jaar met mogelijkheden tot een vast dienstverband op termijn. De werkzaamheden: Als psycholoog levert u een bijdrage aan alle zorgvormen voor alle doelgroepen (somatiek, revalidatie, gemengde problematiek, psycho geriatrie); U heeft een regierol in het behandelproces op de PG dagbehandeling en in de zorgcentra; Het adviseren en begeleiden van zorgteams en medebe handelaars In de omgang met cognitieve en psychosociale problematiek van cliënten; Het uitvoeren van (neuro-) psychologische diagnostiek en observatie en uitkomsten en conclusies vertalen naar alledaagse situaties; Behandeling van individuele cliënten in de zorgcentra en de revalidatiepolikliniek; Adviseren van multidisciplinaire teams omtrent de begeleiding van bewoners en het stellen van prioriteiten in het behandelplan; Een sleutelrol in de ontwikkeling van de psychosociale zorg op (PG)afd8lingen; Een actieve bijdrage aan de ontwikkeling van de (extramurale) diensten van de psychologen, o.a. in de 1 e lijn en ambulante dementiezorg. De eisen voor de functie zijn: Universitaire opleiding psychologie, bijvoorbeeld psychoge- rontologie of neuropsychologie; Bij voorkeur GZ-gereglstreerd, dit l.v.m. de intentie een GZ- opleldingsplaats te creëren; Bij voorkeur ervaring met doelgroepen somatiek, psychogeria- trie en revalidatie; Zelfstandig en flexibel, motiverend en coachend, goede ad- viesvaardigheden. Wat bieden wij u? Een uitdagende en afwisselende functie binnen een professionele behandeldienst met ambitie. Een lerende, vernieuwende en (persoonlijk) ondernemende omgeving; Salariëring (FWG 65) en overige arbeidsvoorwaarden zijn conform CAO- WT. Wij hebben dit aangevuld met het unieke Meerkeuzesysteem Arbeidsvoorwaarden. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw I. As, manager behandeldienst a.i. telefoon 0187-488200. Sollicitatie: Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 17 februari a.s. richten aan de dienst PO&O van CuraMare onder vermelding van: vacature ZVG01001 Bij voorkeur per e-mail: po&o@curamare.nl Of per post: Postbus 153 3240 AD Middelharnis Tevens zijn wij voor onze Behandeldienst op zoek naar een voor 32-36 uur per week. De functie In deze functie tient u, samen met de eerste geneeskundige, verantwoordelijk voor het leidinggeven aan en verder ontwikkelen van de diensten ten tjehoeve vari cliënten met een vraag op het gebied van wonen, zorg en revalidatie in de thuissituatie, woonzorgcomplexen en intramurale voorzieningen. Ook levert u een bijdrage aan de beleidsontwikkeling en projecten binnen de organisatie en aan de samenyïerklng en afstemming met partners buiten de organisatie. De dienst functioneert als resultaatver antwoordelijke eenheid en speelt mede een rol In de regionale zorgketens voor dementie, palliatieve zorg en CVA. Ubent Een inspirerende en daadkrachtige collega met een HB0+ of universitair denk- en werkniveau. Kennis van en ervaring met beleid en management binnen de gezondheidszorg is vereist, hebt ervaring met veranderingsprocessen en hebt een coachende stijl van leidinggeven. Tevens beschikt u over tact en relativeringsvermogen en bent stressbestendig. Wat hebben wij te bieden? Een uitdagende en afwisselende functie, binnen een professionele behandeldienst met ambitie. In een omgeving waarin leren, vernieuwing en (persoonlijk) ondernemen steeds meer centraal komen te staan. Salariëring en overige arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO- Verpleeg- en Verzorgingshuizen en Thuiszorg, met het aantrekkelijke Meeri<euzesysteem Artieidsvoorwaarden. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Drs. W.G.A. Driesse, lid Raad van Bestuur, telefoon 0187-607645. Sollicitatie Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 17 februari a.s. richten aan de dienst P,0&0 van CuraMare onder vermelding van: vacature ZVG01002 Bij voorkeur per e-mail: po&o@curamare.nl Of per post: Postbus 153 3240 AD Middelharnis Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, De Samaritaan, De Goede Ree en De Vliedberg hebben een protestants-christelijke identiteit. Van kandidaten wordt gevraagd deze grondslag te respecteren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 10