um. Eenzijdig verkeersongeval op Tilsedijk Concert Fanfareorkest Vooruit "C5^^^ lief 'Ij/k m^'n ^9^\ Hersenstichting ^^^^^^^B KiKa ontvangt cheque van Ladies' Circle CD Mannenzangavond weer verkrijgbaar EIIAnDEh-niEUWS ARJAANTJE NOORDIJK-GRINWIS Tl J Nederland '^^^^^B K Giro 860 ^^^^P Vraag de folder 'Leven na een beroerte' aan op hersenstichting.nl Goud op Kampioenschap turnen Bingo in de Victoriahal Oud papier Nieuwe-Tonge Nieuwe beurs voor christelijke vakantiegangers Lezing en bonnenverkoop PV De Zwaluw Nieuws van de Wereldwinkel Prijsuitreiking Ondernemersvereniging Ooltgensplaat Concert Christelijk Eilandenkoor Zangavond t.b.v. kerkbouw Middelharnis Wielrenners Van 't Geloof in kleuren Kruider Slaapcomfort PAGINA 4 DINSDAG 19 JANUARI 2010 Hartelijk dank voor uw warme belangstelling en medeleven na het overlijden van mijn lieve zorgzaiiie zus, onze schoonzus, tante en oud tante Fam. Grinwis Fam. Noordijk Melissant, januari 2010 Jaarlijkse februanzangavond V&emndao\s Chr. Mannenkoor - ^V^^iendoal Bij CuraMare spannen i8oo professionals zich dagelijks in voor de best mogelijl<e zorgverlening. CuraMare biedt tliuiszorg, intramurale verpleging en verzorging, verloskundigezorg en ziekenhuiszorg op Coeree-Overflakkee, westelijk Voorne-Putten en omliggende gebieden. -^ Ook zoeken wij een VERZORGENDE AC/IC Inzetbaar voor alle diensten. DE GOEDE REE Wij zoeken een enthousiaste COÖRDINEREND VERZORGENDE, een baan vooru? U werkt in avond-/nachtdienst en gedurende het weekend. U werkt nauw samen met de verzorgende van de afdelingen, die zich bezighoudt met het verplegen en verzorgen van de bewoners en de coördinatie van taken in de zorg. Wij zoeken Een enthousiaste coördinerend verzorgendeen een verzorgende IG voor het verzorgings huis De Goede Ree in Sommelsdijk. U bent in het bezit van een diploma Verzorgende IC of Verpleegkundige niveau 4. Contactuele eigenschappen zijn belangrijk en u dient zowel zelfstandig als in teamverband te kunnen werken. Daarnaast vinden wij het bijdragen aan de sfeer en het leefklimaat belangrijk. Wie zijn wij >^^i De Goede Ree is het oudste verzorgingshuis op Coeree-Overflakkee. Het is destijds opgencht door Stichting Hervormde Diaconieën Gezondheidszorg (HDG). Nu als locatie van CuraMare heeft het nog deze identiteit. De Goede Ree biedt twee kleinschalige woonvormen voor cliënten met verpleeghuiszorg en acht plaatsen voor tijdelijke opname, i verder zijn er 122 plaatsen verzorgingshuiszorg beschikbaar. Maar wij bieden ook thuiszorg in de wijk, met georuik van de faciliteiten van het verzorgingshuis. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Mevrouw Klok-Hillebrand, teamleider of mevrouw G.H. Pulleman-Ras, locatiemanager, telefoon 0187-488300 Sollicitatie f Uw schriftelijke sollicitatie kunt u voor 31 januari 2010 richten aan de dienst P,0&0 CuraMare onder vermelding van vacature ZVCOogiy. 8 Bij voorkeur per e-mail: po&o@curamare.nl Of per post: Postbus 153 3240 AD Middelharnis J Gelet op de identiteit van onze instellingen verwachten wij van de kandidaten iet op de identiteit van onze instelhngen verwachte 1 positief protestants christelijke levensovertuiging. Voor meer informatie: www.curamare.nl r* iff* DEN BOMMEL - Op de Tilse dijk, tussen Stad aan 't Haring vliet en Den Bommel, vond afgelopen zaterdag een een zijdig verkeersongeval plaats. Een 30-jarige man uit Stad aan 't Haringvliet is door onbe kende oorzaak met zijn auto van de weg geraakt en tegen een boom geklapt. Hij en zijn passagier, een 22-jarige vrouw uit Stad aan 't Haringvliet, zijn daarbij gewond geraakt en werden naar het ziekenhuis overgebracht - de bestuurder naar Dirksland en zijn passa gier naar het Zuiderziekenhuis te Rotterdam. Voor hulpverle ning kwamen, naast de GGD ook de brandweer en de trau maheli ter plaatse. De Verkeers Ongevallen Groep (VOG) van de politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval en naar de technische staat van de auto. (Foto: Wim van Vossen Fotografie) OUDE-TONGE - Op zaterdag 23 januari ver zorgt Fanfareorkest 'Voor uit' uit Oude-Tonge o.l.v. dirigent Jurgen Nab een concert in de 'Grutters wei' te Oude-Tonge. De aanvang is om 19.30 uur, de toegang is gratis. Op deze avond dirigeert Nab niet alleen 'Vooruit', maar ook Koninklijke Harmo nie Oosterbeek, die tij dens het concert een deel van het programma zal invullen. Na het concert van zaterdag 23 januari zal 'Vooruit' zich voorbereiden op het jaar lijkse Voorjaarsconcert dat op zaterdag 24 april zal worden gegeven in de sporthal van de Grutterswei. Tijdens dit con cert worden allerlei projecten samengevoegd tot één groot concert. Leerlingen van enkele basisscholen van Oude-Tonge zullen meewerken aan een 'blokfluitproject', waarbij zij enkele nummers zullen meef- luiten op hun blokfluiten. Als er genoeg financiële middelen bijeengebracht kunnen wor den, zal ook trompettist André Heuvelman (solo trompettist van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest) weer solo's verzorgen. 'Vooruit' groeit gestaag, zowel in kwaliteit als in kwantiteit, waarbij elk concert een uitda ging is om weer beter en mooi er te spelen. Ook het ledenaan tal neemt langzaam toe. Toch is er nog plaats voor nieuwe (beginnende) muzikanten, ook voor blokfluitleerlingen. Als uw kind interesse heeft, kunt u contact opnemen met L.H. Braber, tel. 0187 641173. Het orkest repeteert elke woensdag in gebouw 'Bolbaeken', achter de R.K. Kerk te Oude-Tonge, waar vanaf 18.45 uur het leer- lingenorkest repeteert o.l.v. Machiel de Kruijf en vanaf 19:30 uur het fanfareorkest o.lv. Nab. Vooruit wordt door diverse bedrijven en ook door de gemeente gesteund in zijn ont wikkeling, maar heeft altijd nog nieuwe donateurs of sponsors nodig. Heeft u hier belangstel- hng voor, dan kunt u ook bel len naar bovengenoemd num mer. Zie voor meer informatie ook website www.fanfareor- kestvooruit.nl. Op zaterdag 16 januari werd in 7\msterdam de kampioen schappen van Zuid-Holland in de 2e divisie gehouden. De bijna 15e jarige KDO-sport turnster Anouk Slockers uit Stellendam wist hier met haar stabiele oefeningen en een puntentotaal van 45,20 een Ie plaats te behalen. In totaal streden er 23 turnsters in de categorie junioren. In de zelfde ronde op de ande re baan turnde bij de senio ren haar trainingsmaatje en plaatsgenootje Eline Starink. Deze 16e jarige turnster van KDO-sport wist met haar risi covolle oefeningen een bron zen medaille in de wacht te sle pen met een puntentotaal van 46,20. In de categorie senioren deden 27 turnsters mee. Dus ook voor Eline een uitstekende prestatie. De twee Stellendamse turnmei- den zullen zich nu gaan voor bereiden op de voorronde van het NK. Deze wedstrijd staat gepland in maart en zij gaan hun uiterste best doen om zich te plaatsen voor de kwart finale van Nederland. DIRKSLAND - Donderdag 21 januari organiseert de SVIK weer een bingoavond in de Victoriahal aan de Philipshoof- jesweg te Dirksland. De aan vang is om 19.30 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur. Er worden acht ronden en twee superronden gespeeld. Morgen, woensdag 20 januari, wordt in Nieuwe-Tonge van af 18.00 uur het oud papier opgehaald voor de Hervormde Gemeente. ^^^^^O^ wwwbrllcentnimkeuvelaatnl Zondpod 56 - Middelhomis - Telefoon (0187) 48 34 37 Met 'Christelijk Vakantie plein 2010' wordt voor het eerst een grote vakantie- en recreatiebeurs georgani seerd voor de gehele christe lijke doelgroep. Op 22 en 23 januari gaan de deuren van de Expo in Houten open. Meer dan 60 standhouders maken deze beurs tot een speciaal evenement. Alle christelijke reisorganisaties zijn benaderd en de meesten zullen aanwezig zijn met een eigen stand. Ook vele christe lijke hotels en campings zullen op deze beurs staan. Bezoekers kunnen zich op deze manier uitgebreid laten informeren over alles wat er op de chris telijke reismarkt gaande is. Op beide dagen vinden er door lopend workshops en landen- presentaties plaats. Zo zal o.a. het Israëlisch Verkeersbureau voor lezingen over Israëlreizen zorgen. De beurs is bedoeld voor jongeren en ouderen en zeker ook voor gezinnen. Tot op heden opereerden de meeste reisorganisaties elk een eigen reismarkt, en voor hotels en campings was het nauwe lijks mogelijk om zich aan een breed christelijk publiek te presenteren. De Wild Van de Wetering Events, dat ook met succes de beurs 'Kerk Gemeente' organiseert, heeft nu het initiatief genomen en dit evenement groots opgezet in twee hallen van de Expo in Houten. Er worden enkele dui zenden bezoekers verwacht. Uitgebreide informatie met exposantenoverzicht is te vin den op website www.christe- lijkvakantieplein.nl. OOLTGENSPLAAT - Vrijdag avond 22 januari organiseert Postduivenhoudersvereniging De Zwaluw een lezing en bon nenverkoop in het vereni gingslokaal aan Dorpsweg 2 te Ooltgensplaat. Er is dit jaar een groot aanbod van geschon ken duiven en bonnen, die vol gens de organisatie afkomstig zijn van "de crème de la crème van de nationale en regionale duivensport". Een derde deel van de opbrengst komt ten goede aan Stichting KiKa. De internetverkoop van bonnen bij TopPigeons (www.toppi- geons.nl) eindigt donderdag 21 januari om 22.00 uur. De eindverkoop per opbod vindt plaats op vrijdagavond 22 januari. Die avond wordt ook een lezing gegeven door sport- duivenvoedingsdeskundige W. Mulder De lezing begint om 21.00 uur en heeft als titel 'Betere kweek- en vliegpresta- ties in 2010'. De bonnenver koop begint om 19.20 uur. MIDDELHARNIS - De thee aanbieding van vorige week bij de Wereldwinkel - het tweede pakje rooibosthee voor de halve prijs - was een suc ces. De actie duurt zo lang de voorraad strekt, dus op op. Daarnaast is er nog een janu- ariaanbieding: appelsap met een vleugje limoen - ook het tweede pak voor de halve prijs. De Wereldwinkel, op het Spuiplein te Middelharnis, is geopend op woensdag en don derdag van 13.00 tot 17.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. MIDDELHARNIS - Kees Witte, vrijwilliger van KiKa op Goeree-Overflakkee, nam afgelopen dinsdag met veel plezier de cheque in ontvangst van de Ladies' Circle Goeree- Overflakkeet. Een collecte tij dens de Sinterklaaskoopavond op 4 december jl. op d'n Diek en de verkoop van kruudplae- tjes en knuffelberen op de Mid- wintermarkt bracht 1249,39 euro op voor Stichting KiKa. KiKa (Kinderen Kankervrij) werft fondsen voor vernieu wend onderzoek en andere activiteiten op het gebied van kinderkanker, gericht op min der pijn en strijd, meer gene zing en een hogere kwaliteit van leven op latere leeftijd. Op de foto Kees Witte van KiKa met de cheque, te midden van een aantal dames van Ladies' Circle Goeree-Overflakkee. OOLTGENSPLAAT - Bij Kap- salon Suzanne werd afgelopen donderdag de hoofdprijs van de actie Ondernemersvereni ging Ooltgensplaat uitgereikt. De heer Aarts uit Ooltgensplaat nam met genoegen de waarde bonnen t.w.v. 500 euro in ont vangst. Zij werden aangebo den door Heleen Vink, nieuwe secretaris van de Onderne mersvereniging en Suzanne Verstrepen. De decemberactie was weer zeer geslaagd. De 2e prijs, 200 euro, ging naar fam. Jacobs in Achthuizen; 100 euro werd door fam. De Vries uit Den Bommel gewonnen en de bon van 50 euro was voor fam. Van Gurp uit Ooltgensplaat. GOEREE-OVERFLAKKEE - De CD "t Oog omhoog het hart naar boven', die is opgenomen van de Mannenzangavond 2009, is weer leverbaar. De CD is voor 15 euro verkrijgbaar bij de boekhandels Van der Boom te Sommelsdijk en Akershoek te Ouddorp. Om de Mannenzangavon- den in de toekomst financieel mogelijk te maken wordt er een nieuwe stichting in het leven geroepen: Stichting Mannen zangavond Goeree-Overflak kee. Zoals al eerder is aange geven zal de tweede Mannen zangavond worden gehouden op vrijdagavond 12 november 2010 in de Rehobóthkerk te Sommelsdijk. Het thema voor deze tweede avond is 'Nu reis ik getroost'. Op vrijdagavond 15 oktober zal de eerste repe titieavond gehouden worden voor het instuderen van de tegenstem. Van de verkoopopbrengst van de eerste CD zal een gedeelte worden geschonken aan ver schillende goede doelen. Het resterende bedrag wordt gere serveerd voor het organiseren van de volgende Mannenzang avond. Wie meer wil weten, kan terecht bij de secretaris van de nieuwe stichung, de heer P.M. van der Kraan, Roemer Visscher- straat 2, 3245 RC Sommels dijk, tel. 0187 480111, e-mail p.v.d.kraan@kpnplanet.nl. Of bij dirigent Ab Vroeginde- weij, tel. 06 12285507, e-mail abvroegindeweij@hotmail. com, waar evt. ook CD's kun nen worden afgehaald. ZIERIKZEE - Op zaterdag 23 januari verzorgt het Christe lijk Eilandenkoor uit Zierik- zee een kooroptreden in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. De muzikale omlijsting zal worden verzorgd door pianist/organist Martin Zonnenberg en fluitist Marjolein de Wit. Het Eilan denkoor staat onder leiding van dirigent Peter Wildeman. Er zal deze avond een collecte worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de actie 'Zeeland helpt boeren in Burkina Faso' van de Reforma torische Hulpstichting Woord Daad. De entree bedraagt 5 euro; kinderen tot 12 jaar mogen voor 2 euro naar bin nen. De aanvang is om 19.30 uur. Op zaterdag 13 februari wordt de februarizangavond gehou den in de Sionkerk van de Gereformeerde Gemeente in Goes. De collecte van deze avond is bestemd voor de nieuwbouw van het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente in Middelharnis. De zangavond wordt gehou den onder het thema 'Hoe lieflijk zijn Uw woningen'. Aan de avond werken mee: Vee- nendaals Chr Mannenkoor, o.l.v. Arie Korüeven en m.m.v. organist Ron van Ommen, mannenkoor 'De Lofzang' uit Goes o.l.v. Ron van Ommen en m.m.v. organist: Jos Oreel. Ds. E. Bakker hoopt de opening te verzorger!. DIRKSLAND - De broers Arie en Cees van 't Geloof uit Dirks land zullen in 2010 sportief gezien een stapje terug doen i.v.m. met hun studie aan de Hogeschool Rotterdam. In plaats van het elite/belofte peloton zullen zij uitkomen bij de amateurs A, zowel bij de KNWU als bij TMZ. André Kruider van Kruider Slaap comfort te Sommelsdijk, zelf groot wielerliefhebber en ook coureur, aarzelde dan ook niet om deze renners keurig in het pak te steken. Zoals op de foto is te zien, bereiden beide renners zich momenteel voor op de wie lerbaan in Amsterdam, waar de nodige kilometers worden weggedraaid. Op 19 februari volgt nog een trainingskamp in Spanje en daarna mag wat hun betreft het seizoen 2010 van start.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4