Albert Haffert: j^^fg^^ ^j^^^ delicatesscn en gezeUigheid Kwalificatie ^Luis in de politieke pels' roept bij Troeverij 13' bij mij geen negatieve gevoelens op Administratie en assurantie nu onder één dak met accountancy Kerkdiensten Start restauratie werkzaamheden havenkom Vrouw zonder rijbewijs bekeurd EIIAtlDEtl-niEUWS Uitvoering viool en piano Muziekschool Goeree-Overflakkee Vader en dochter Koningswoud: EIIAI1D^.|1IEUli/5 MIDDELHARNIS - Poli tiek moet je open en transparant bedrijven. Daarop ben je als volks vertegenwoordiger aan spreekbaar. Zogenoemde achterkamertjesafspraken zijn aan hem niet besteed. De financiële huishou ding dient altijd op orde te zijn. Dus een sluitende begroting. Inkomsten en uitgaven in balans. Res pect voor andere menin gen en opvattingen en de bereidheid, mits aantoon baar onderbouwd, je daar door ook te laten overtui gen. Het zijn, evenals de aanduiding 'integriteit', waarden die Albert Haf fert, tot voor kort woord voerder van de vereniging ABB in de gemeenteraad van Middelharnis, hoog in zijn functioneren plaatst. Egotripper.' "Complete onzin", zegt hij. "Wel flink eigenwijs en vasthoudend. Zeker als je je huiswerk inhoudelijk goed hebt voorbereid". En een luis in de politieke pels? "Ik heb bij die kwalificatie geen negatief gevoel". Dan een geuzentitel? "Ach, het zegt meer over anderen die mij wellicht zo beoordelen". Een afscheidsgesprek met de man die jarenlang, op eigen wijze, kleur gaf aan de debatten in Middelhar nis' gemeenteraad. Een gezondheidssignaal noopt Haffert een stapje terug te zetten. Vereerd Gezondheid Graadmeter Acceptatie OOLTGENSPLAAT - Proeverij 13 in Oolt- gensplaat is wat lastig te omschrijven. Het is geen bar, geen theeschenkerij of kofBehoek, maar van dit alles toch een beetje en bovendien kan men er terecht voor allerlei deli catessen, die men niet alleen kan kopen, maar ook mag proeven. Het enthou siaste echtpaar Gerald en Heleen Vink, bouwden de voormalige smederij aan de Voorstraat 13 om tot een gezellige winkel annex horecaruimte en bovendien wordt daar bin nenkort een bed break fast aan toegevoegd. DIRKSLAND - Op 1 juli 1984 startte Piet Konings woud zijn eigen admini stratie- en assurantiekan toor. Aan huis, in Dirks- land. Met nul klanten. In vijfentwintig jaar tijd heeft Koningswoud een bloei end kantoor opgebouwd met een trouwe klanten kring. Datzelfde hoopt zijn dochter Maaike ook te rea liseren. Ze is begin dit jaar gestart met Koningswoud Accountancy. Onder het zelfde dak als dat van het kantoor van haar vader. "Wij vullen elkaar aan", zeggen ze over hun bedrij ven, die in principe los staan van elkaar, maar wel op één plek te vinden zijn. SNS Regiobank Accountancy PAGINA 2 DINSDAG 19JANUARI 2010 Albert Haffen. Door Jaap Ruizeveld Op een afscheidsmomentje, een plichtpleging, in de raads vergadering zat hij niet te wach ten. "De griffier heeft mij hier voor overigens wel benaderd. Foto: Wim van Vossen Fotografie Ik voelde er niet voor. Een aantal fracties, SGP, Christen- Unie, VVD en VDB'78, heeft collegiaal gereageerd op mijn brief eind vorig jaar waarin ik meldde mijn zetel te moeten opgeven. Ik heb in <le voorbije vier jaar voldoende support gekregen voor mijn raadswerk. Er hoeft dus niets meer aan te worden toegevoegd. Laat men zich in de vergadering richten op de inhoudelijke politiek. Dat is belangrijker dan mijn vertrek". Albert Haffert was 53 jaar toen hij als officier bij de Konink lijke Landmacht zijn admini stratieve functie neerlegde. Hij vervolgde zijn loopbaan als risicomanager bij een han delsonderneming en begeleidt er nu een reorganisatieproject. Ruim vier jaar geleden werd hij benaderd door het bestuur van de vereniging Algemeen Bur ger Belang. Een lokale poli tieke partij die, met wisselend electoraal succes, al lange tijd in de raad van Middelharnis participeert. Enige tijd zelfs, dat was een unicum, met drie vrouwelijke afgevaardigden. "Ik voelde me vereerd door die uitnodiging", vertelt Haffert. "De politiek, en toegespitst het lokale gebeuren, had en heeft mijn warme belangstelling. Je volgde het wel en wee, tot het moment datje - als 'overkan- ter' - het vertrouwen krijgt om als woordvoerder te mogen optreden. Dat is plezierig. Nog meer als je weet dat er, naast de collegiale steun in de recente periode van Janneke van Rossum, er vanuit de ruim dertig contributie betalende leden van de vereniging ABB, ook «en vaste steunfractie van zeven personen achter je staat. Waarom ik daar de nadruk op leg? Alle raadsonderwerpen, de dossiers, worden vooraf gaand aan de vergaderingen besproken. Er worden unanie me standpunten bereikt en met die insteek voer ik het woord. Als politiek leider. Zo willen en zo hebben wij ons als ABB steeds gepresenteerd. Natuur lijk heb je een vrijheid voor nuancering. De uitgangspositie is echter duidelijk". "Ik vind het heel jammer dat ik om gezondheidsredenen op dit moment moet afhaken. Het is niet langer verantwoord om mijn bedrijfswerkzaamheden en de inzet voor de lokale poli tiek te combineren. Na twee keer hartfalen moet je aan die boodschap gevolg geven. Je start een ander levenspatroon. Minder zittend werk, meer inzet op lichamelijke conditie, wandelen, de hometrainer. Het is nog verdrietiger dat dit zich afspeelt in een periode waarin de gemeenteraadsverkiezingen voor de deur staan en ABB, bij gebrek aan beschikbaar heid van kandidaten voor de hoogste plaatsen op de lijst, zich genoodzaakt ziet niet in te schrijven op de lijst van deel nemende politieke partijen en groeperingen. Deskundigheid is niet het vraagstuk, wel de beschikbaarheid in tijd. Een probleem dat je overal signa leert. Je krijgt steeds meer res pect voor vrouwen en mannen die hun laatste vrije tijd nog willen besteden aan politieke items, aan raadswerk. Een knelpunt of niet, je hebt er mee te maken. Het is dus concreet zo dat ABB de komende jaren, wellicht tot de vorming van één eilandelijke gemeente in 2013, niet in de raad wordt verte genwoordigd. Dat is triest, ik kan het niet genoeg benadruk ken", zegt Albert Haffert. Het betekent overigens niet dat de vereniging ABB na 44 jaar ver dwijnt. Wij blijven de bestuur lijke en politieke zaken kritisch volgen". Richt ABB zich dan wellicht op een regionale, eilandelijke insteek, als de herindeling op Goeree-Overflakkee volgens de Arhiprocedure verloopt? "Als je bedoelt dat men stellig nog van ABB zal horen, dan durf ik dat wel te bevestigen. Natuurlijk wordt het een zwa re opgave om terug te keren, want je bent enige tijd uit de schijnwerper. Je bent uit het mediabeeld. Anderzijds kan het ook een uitdaging zijn, een extra inspiratie. Zeg nooit 'nooit'. Omstandigheden kun nen veranderen". Je ziet Albert Haffert nadenken bij die laat ste opmerking. Over enige tijd is immers zijn werkkring afge sloten. Dan toch ruimte voor herintreden in het politieke circuit Haffert betreurt het dat hij nu niet te weten komt of de kiezers zich in de afgelopen jaren hebben kunnen vinden in de manier waarop ABB, en hij als woordvoerder, zich poli- dek inhoudelijk hebben gema nifesteerd. "De stembusuitslag had een graadmeter kunnen zijn. Als een andere partij die insteek in de komende peri ode overneemt, zou ik daar blij mee zijn. Een' controlerende, sturende raad. Transparant, integer en aanspreekbaar. Niet slechts in woorden maar juist in daden". "Gezagsgetrouwheid en loyaliteit van coalitiepartijen aan het college is begrijpelijk. Öat wil overigens niet zeg gen dat je als raad het college steeds kritiekloos moet volgen. Die durf heb ik bij bepaalde onderwerpen gemist. Dat is geen goedkope opmerking vanuit de oppositie, maar een onderstreping van de verant woordelijkheid die het hoogste orgaan, de raad, heeft en moet opeisen". Terugkijkend op de afgelopen jaren in de raad begrijpt Haf fert dat fracties soms niet geluk kig waren met zijn inbreng, zijn interrupties bij debatten en beschouwingen. Ook dat men zich stoorde aan het feit dat hij veelvuldig hoofdelijke stemming verlangde. "Het gaf irritaties. Natuurlijk had ook ik in de voorronden gezien hoe een debat verliep. Waarom ik toch om die hoofdelijke stem ming vroeg? Meer dan eens waren er in de debatten over en weer argumenten uitgewis seld, waarop sommige fracties wel en anderen weer niet een helder antwoord gaven. Zo ontstond de indruk dat ieder een wel mee ging met een gelanceerde uitspraak, terwijl er toch kritische vragen waren gesteld waarop niet was gere ageerd. Ja, dan wilde ik graag hoofdelijke stemming. Bij een 15-2 afkeuring of goedkeuring, waarbij ABB voor het cijfer 2 zorgde, was dat geen reden om niet alert te blijven bij een ver- volgprocedure". VoelcTe hij zich in de raad als persoon volledig geaccep teerd? Albert Haffert kijkt kort voor zich uit en antwoordt, toch met een beetje emotie: "Geres pecteerd ja. Geaccepteerd nee. Gevoelsmatig. Ik was niet één van hen. Eén van de club, om het zo te duiden. Ik was toch die overkanter. Natuurlijk moet je ook zelf in zo'n proces investeren. In het begin heb ik dat geprobeerd. De respons was niet groot. Soms afwijzend. Ik had geen belangstelling om vóóraf afspraken te maken en die niet in de openbare raads vergadering transparant te mogen bespreken, te benoe men. Als je dat niet open uit draagt wek je op zijn minst al de schijn van achterkamertjes politiek. Daar deed en doe ik niet aan mee. Misschien was die opstelling niet welgevallig", besluit Albert Haffert. Geref. Gemeenten NIEUWE-TONGE - Woens dag 20 januari, 19.30 uur, ds. M. Karens. OOLTGENSPLAAT - Donder dag, 21 januari, 19.30 uur, ds. G.M. de Leeuw. Geref. Gem. in Ned. MELISSANT - Donderdag 21 januari, 19.30 uur, ds. M. Krijgsman uit Arnemuiden. (Bed. H.D.) SOMMELSDIJK - Donder dagmiddag 4 februari gaan de restauratiewerkzaamheden van start van de havenkom te Sommelsdijk. Wethouder Van den Berg nodigt hiervoor omwonenden uit om 15.30 uur aanwezig te zijn in Café de Kok te Sommelsdijk. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huls-aan-huls vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eilandennleuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@erlandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Siuitingstermijn zal<eiijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberictiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@ellandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerlus, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@ellandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worclen geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor Ingaan doorgeven. |<EkENiNQNUMMÉRS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). OUDDORP - Op de Groe- nedijk nabij Ouddorp heeft de politie zondagmiddag jl. een 23-jarige Poolse vrouw bekeurd die zonder rijbewijs een auto bestuurde. Haar 22-jarige vriend gaf haar 'rij les'. Surveillerende agenten zagen zondag een auto rijden op parkeerterrein 3e blok aan de Groeneweg. De bestuurster zette het voertuig dwars op het parkeerterrein neer, waarna bestuurster en bijrijder uitstap ten. Toen agenten langs het voertuig reden, liepen betrok kenen naar de kofferbak en rommelden daar wat in. Toen de agenten het terrein afreden zagen ze dat de bestuurder weer instapte en verder over het parkeerterrein reed. Toen de agenten via de andere zij de het terrein weer opreden, zagen zij dat de twee van plaats hadden gewisseld. Hierop heb ben ze beide inzittenden naar hun rijbewijs gevraSgd. De man overhandigde dit, maar de vrouw bleek er geen te heb ben. De man gaf aan dat hij de vrouw rijles gaf. Volgens de politie een gevaarlijke situ atie, daar op dat moment zich ter plekke zo'n 10 auto's en een aantal rondlopende men sen bevonden. Na contact met de officier van justitie kreeg de vrouw een boete van 225 euro opgelegd. Verdachte en betrokkene gaven aan dit niet te kunnen betalen, aangezien ze net een week in Neder land verkeren en nog geen werk hebben. Ook kenden ze niemand die het bedrag voor hen kon voorschieten. Toen de agenten aangaven dat bij niet betaling andere maatregelen genomen zouden kunnen wor den, zoals inbeslagname van de auto, kwam er toch een buidel geld tevoorschijn en betaalde de man de bekeuring voor zijn vriendin. Daarop mochten de twee hun weg vervolgen. Op vrijdag 22 januari, aanvang 19.30 uur, geven diverse viool- en piano- leerlingen van Muziek school Goeree-Overflak kee een concert in /het Diekhuus te Middelhar nis. De toegang is gratis, iedereen is welkom. De docenten Heleen Broekzit- ter (viool) en Piet Westhoeve (piano) hebben, samen met hun leerlingen, een gevarieerd programma samengesteld. Veel viooUeerlingen treden tijdens deze presentatie voor het eerst in het openbaar op, al vanaf de leeftijd van 7 jaar. Van de grote pianoafdeling spelen er deze avond zeven leerlin gen. Vier ervan bereiden zich voor op het A-diploma, drie leerlingen spelen voor het eerst op een uitvoering. Opval lend is het grote aandeel vier handige composities dat wordt uitgevoerd. Proeverij 13, met linlisboven de pas gerealiseerde liamer waarmee binnenltort bed Cif limikjinl mndt tutHff-liodiii. Door Mirjam Terlioeve In 2006 kochten Gerald en Heleen de voormalige smede rij in de Voorstraat. Na ruim een jaar verbouwen, waarbij de authentieke sfeer van het pand zoveel mogelijk bewaard is gebleven, openden ze in april 2007 hun eigen 'Proeve rij 13'. Het voorste deel van de gezellige ruimte is ingericht als winkel. "We bieden een breed assortiment in bijzondere pro ducten, die niet in de reguliere supermarkten te koop zijn", vertelt Heleen. "Denk daar bij bijvoorbeeld aan handge maakte bonbons, vruchtensap pen, mosterd, olijfolie, losse theesoorten, diverse bieren en wijnen, cakemixen en niet te vergeten tal van cadeaupakket jes. We hebben kant en klare pakketjes in diverse prijsklas sen, maar natuurlijk is het ook mogelijk om zelf wat samen te stellen. Zoekt men een bijzon der product, wat wij niet in huis hebben, dan ga ik er voor de klant achte.raan". Achter het winkelgedeelte is een gezellige ruimte ingericht, waar men in een ontspannen sfeer kan genieten van een kop je koffie met vers gebak, een wijntje of zelfs een complete High-tea. "Op vrijdag en zater dag kan men hier tussen 10.00 en 18.00 uur binnenlopen voor een hapje, drankje of lunch", licht Heleen toe. "In de winter kan men terecht in de gezel lige ruimte binnen. Met mooi weer ook buiten op het terrasje voor de Proeverij. Groepen vanaf 8 personen kunnen op afspraak ook op andere dagen in onze proeverij terecht voor bijvoorbeeld een High-tea, een vrijgezellenfeest, een verjaar dagsfeest of een wijnproeverij. Dit laatste organiseren wij zelf overigens ook ieder voor- en Foto 's: Hans Villerius najaar voor iedereen die daar interesse in heeft". Op 5 februari aanstaande gaat ook de bijbehorende bed breakfast op de bovenverdie ping open. Bedoeld voor men sen, die wat langer van Ooit- gensplaat en omgeving willen genieten. Er is eigenhandig een prachtige zeer sfeervolle kamer gecreëerd, met daarbij een mooie ruime badkamer Een resultaat waar Gerald en Heleen enorm trots op zijn. Zij nodigen iedereen dan ook van harte uit om eens binnen te lopen op genoemde ope ningstijden of anders een kijk je te nemen op website www. proeverijl3.nl. Daar vindt men tevens alle informatie over het assortiment en het maken van een afspraak. Door Kees van Rixoort Na ruim vijfentwintig jaar telt administratie- en assurantie kantoor Koningswoud drie fulltime banen. De werkzaam heden vinden niet plaats in het woonhuis, zoals in de beginja ren, maar in een kantoor vlak ernaast. Dat is op 1 januari 1990 in gebruik genomen. Welke werkzaamheden voe ren de medewerkers uit? Piet Koningswoud: "In de eerste plaats: bedrijfsadministratie in de breedste zin van het woord, inclusief salarisadministraüe, jaarstukken, belastingaangiften en btw-afdrachten, We werken vooral voor het midden- en kleinbedrijf op Goeree-Over flakkee. Daarnaast verzorgen we de eerste maanden van het jaar - van februari tot april - aangiften Inkomstenbelasting voor honderden particulie ren. Particulieren hebben ook verzekeringen bij ons onder gebracht, maar het zijn vooral Verenigingen van Eigenaren die via ons verzekerd zijn. Het gaat bijna uitsluitend om Ver enigingen van Eigenaren uit het Rotterdamse." De goede positie en de ver- Vader Piet en dochter Maaike Koningswoud, vow liun liantoor aan Boezem weg 26 te Dirksland. Foto: Hans Villerius trouwde naam, die het kan toor in een kwarteeuw heeft opgebouwd, zijn volgens Piet Koningswoud te danken aan de persoonlijke contacten. "Het contact met de klant staat voor op. Bedrijven en particulieren waarderen dat. Verenigingen van Eigenaren ook. Schades handelen we ook af Meestal zijn die niet groot, maar wel bewerkelijk." Koningswoud noemt ook de persoonlijke contacten die hij in al die jaren heeft opgebouwd met bijvoor beeld de Belastingdienst, 'je kent de weg en de mensen, die er soms ook al jarenlang wer ken. Dat geeft vertrouwen." Tot 1 januari 2010 runde Koningswoud ook een SNS Regiobank in zijn kantoor aan de Boezemweg. Die activiteiten zijn nu beëindigd en overge dragen aan Assurantiekantoor en SNS Regiobank PJ. van Loo. Zo is er in Dirksland nog één SNS Regiobank 'over. Ove rigens blijft Koningswoud wel VVV Irischeques verkopen, als enige verkooppunt in het dorp. Maaike Koningswoud is, net zoals haar vader meer dan vijf entwintig jaar geleden deed, een eigen bedrijf begonnen: Koningswoud Accountancy. De start was op 1 januari 2010, in hetzelfde kantoorpand als dat van administratie- en assuran tiekantoor Koningswoud. "Ruim vijfjaar geleden ben ik gaan werken bij een accoun tantskantoor in Rotterdam. Met vier man personeel was het een kleine organisatie. Toen kwam er een fusie en ontstond een vestiging met veertien, vijf tien man personeel. Dat kon nog, vond ik. Maar per 1 janu ari maakte een nieuwe fusie het allemaal nog groter. Met vijftig, zestig collega's té groot voor mij. Dan krijg je specialisaties en raken je werkzaamheden beperkt tot een deeltje van het geheel. Terwijl ik het liefst het hele pakket wil blijven doen: aangiftes, bedrijfsadministra ties, salarisadministraties, jaar stukken, accountantsverklarin gen, enz. Ik zie graag het hele beeld van een onderneming. Dan hoef je bovendien niets over te dragen aan collega's en houd je de lijnen kort." Maai ke Koningswoud - die heao accountancy heeft gedaan en haar praktijkstage ruim een jaar geleden afrondde - liep al langer met het idee rond om voor zichzelf te beginnen, maar dit was de directe aanlei ding om de stap daadwerkelijk te wagen. "Ik ben met nul klanten begon nen, want er is een concurren tiebeding. Daarom kon ik geen klanten uit mijn vorige werk kring meenemen. Desondanks ben ik al met van alles bezig, ik heb nog geen moment stilgeze ten. Ook ben ik voor onderne mers in de regio beschikbaar; daarmee wil ik mijn klanten kring langzaam maar zeker opbouwen." Maaike is AA: accountant administratieconsulent. Dit ter onderscheiding van de RA of registeraccountant, die in de praktijk veelal hetzelfde werk doet. Ze kan bijvoorbeeld ook een accountantsverklaring afgeven, bijvoorbeeld in geval van financieringen, vergun ningen of het omzetten van een BV naar een maatschap (of andersom). In het alge meen: werkzaamheden die in het verlengde liggen van het- geeit administratie- en assu rantiekantoor Koningswoud uitvoert, maar extra expertise vereisen. Twee aparte bedrijven onder één dak. Op zich staan ze los van elkaar en hebben ze - op termijn - hun eigen klanten kring. Toch is de combinatie ook handig. "Wij vullen elkaar aan. Ik hoef voor extra exper tise de deur niet meer uit", zegt Piet Koningswoud. "Boven dien: als Maaike niet op kan toor is, is ze toch bereikbaar. Want wij nemen natuurlijk wel de telefoon op."

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2