'f) r c,ut ü- X ij^rlf EIÜVtlDEn-niElJWS oomkojeugdhoekie@fJlternet.nl Wnaan i EXODUS '^ün: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 MM 1 1 1 Stemmingmakerij Inleveren rom- melmarktspullen Tevens hulp gevraagd ABOUT ME dnti^n 2. ■m r*è'i Wm HHtinttttXn^ (pet iO "idnuun 20io) Na alle puzzels die er de laatste maanden in het jeugdhoekje gestaan hebben, ben ik een heel eind door mijn puzzels heen. Het is altijd erg leuk als er puzzels van jullie in de krant staan. Ik zoek Bijbelse puzzels, puzzels voor Goede Vrijdag en Pasen en algemene puzzels. en: Fractie Huber wil raad ook na 3 maart scherp houden Voorjaarsactie Boeren Planten Bomen Boekje Subsidie Welkom-Dienst PAGINA 8 VRIJDAG 15 JANUARI 2010 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 2. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-raail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur afen toe een briefje, dat wordt beantwoord. 5. Bij 600 punten ont vang je een boeken- bon van€ 10,-. 6. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/liaar punten en begint weer met O punten. Allereerst de beste wensen voor het nieuwe jaar 2010. Een nieuwjaar. Wat zal er gebeuren? Misschien kijkje uit naar blijde gebeurtenissen. Misschien vind je het span nend, omdat je dit jaar naar een andere school zal gaan. Of omdat je examen moet doen. Het kan zijn datje bang bent voor nieuwe dingen. Of dat je verwacht dat er verdrietige dingen zullen gebeuren, omdat je weet dat er iemand in het gezin of in de familie ernstig ziek is. Wij weten niet, wat het nieu wejaar zal brengen. Eén ding weten we wek de Heere is en blijft altijd Dezelfde. Hij zei het tegen Mozes bij de braambos. Hij zegt het ook vandaag tegen jou: IK ZAL ZIJN, DIE IK ZIJN ZAL! Daarom mag je ook dit jaar met alles naar de Heere gaan. Verwacht het alleen van Hem!! De eerste puzzel voor het nieuwe jaar is een puzzel die ik nog had liggen van een oud-puzzelaar, Jessica van den Houten (Sommelsdijk). Beantwoord de vragen en zet de woorden in de goede vak jes. Van boven naar beneden lees je drie woorden: ze geven een gebeurtenis aan uit Exo dus. Tussen de haakjes staat het hoofdstuk, waarin je het ant woord kunt vinden. 1Overdag beschermde de Heere het volk Israël tegen de zon door een(13) 2Farao'svond het kleine kindje in het biezen mandje. (2) 3. Mozes moest zijnop de grond gooien; toen werd het een slang. (4) 4. Deverdronken in de Schelfzee. (14) 5. Het biezen kistje werd besmeerd met lijm en(2) 6. De tweede plaag was kik(8) 7. Het boek Exodus heefthoofdstukken. 8. In de woestijn kreeg het volk elke dag•«m te eten. (16) De vierde plaag was(8) 10. De Heere riep Mozes bij de berg(3) 11. De vijfde plaag was(9) 12.In Exodus 2 wordt verteld over de geboorte van 13.De negende plaag was(10) 14. Broer van Mozes. (4) 15.Inmaakte de Heere het bittere water zoet. (15) 16.Jethro, de schoonvader van Mozes, was eenin Midian. (18) Marleen Meijer (Ouderkerk a/d IJs- sel), Koen Korpers- hoek en Anne-Marije PoUemans (Middel harnis), Maayke Bos (Ooltgensplaat) en Anja van Splunter (Ouddorp). Veel ple zier met jullie bon! 1. 2. 1 T 3. 4. 5. 6. 7. 1^^ 8. 9. 10. 11. 12. 13.1 1 1 1 14. 15. 16. f In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze In dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang heb ben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van wat lezers schrij ven. De Stichting tot Bescherming van het Dorpsgezicht ziet zich genoodzaakt te reageren op de bijlage van Woongoed Flak- kee bij het Eilandennieuws van dinsdag 29 december 2009. Het betreft een bijdrage onder het kopje planvoorbereiding over de locatie hoek West- Krakeelstraat en de Westelijke Achterweg te Sommelsdijk. Bij het verhaal is een foto gepubliceerd van de voorma lige wasserette op genoemde locatie met daarboven de tekst 'Beschermwaardig?'. Hier wordt dus gesuggereerd dat de Stichting alle opstallen die op deze foto staan wil behou den. Dit neigt een beetje naar stemmingmakerij want bij Woongoed is bekend dat het alleen om het hogere linker- pand gaat, dat een overblijf sel is van een eeuwenoude Mennistenkerk. Dat maakt het pand dat valt binnen het Beschermd Dorpsgezicht, hoe wel het geen beschermde sta tus heeft, zeker wel het behou den waard. Temeer omdat het de laatst overgebleven authentieke bebouwing is van de gehele West-Krakeelstraat, die ca. vijftig jaar geleden nog aan beide zijden volledig was bebouwd. Het pand is in de zestiger jaren ongeveer vijf meter ingekort maar het casco \;an het gespaarde gedeelte is nog geheel origineel. Dat is vooral goed te zien aan de ach tergevel. De Stichting is dan ook de mening toegedaan dat met een nieuwe voorgevel en verder een restauratie hier een waardevol historisch pand kan worden bewaard. Er kunnen ook een woning of een paar appartementen in worden gerealiseerd. Op de plaats van de Mennis tenkerk komt geen gebouw in de vorm van een schuur, zoals wordt vermeld. De genoemde schuurvorm komt aan de Wes telijke Achterweg, ongeveer waar vroeger de schuur van Groen stond. De reden dat de sloop, die door de rechter op verzoek van de Stichting is geschorst, geen doorgang kon vinden is dat Woongoed en/of de gemeente niet de juiste procedure had den gevolgd. Sloop vanwege de zich in de onderliggende bodem bevin dende vervuiling is abso luut niet noodzakelijk, zoals Woongoed stelde, en zelfs niet gewenst. Afgraven zal immers het historisch en te bescher men bodemarchief onherstel baar verstoren. De Stichting heeft dan ook Woongoed en de gemeente op een alterna tieve oplossing gewezen. Deze methode bestrijdt de vervuiling ter plaatse, dus zonder afgra ven, door middel van bacteriën die het schadelijk PER en TRI afbreken tot het onschadelijke etheen. Bovendien kan zo ook de vervuiling onder de dijk worden gesaneerd. Een woningbouwvereniging heeft als opdracht om te zor gen voor passende woonruim te voor de bevolking. Echter, leefbaarheid van een dorp of stad is toch zeker minstens zo belangrijk en dan is het zoveel mogelijk behouden van histo rische elementen een hot item. We hopen in het belang van de historie dat Woongoed dit min stens driehonderd jaar oude gebouw zal sparen en hier een mooie en passende oplossing voor zal realiseren. Stichting tot Bescherming van het Dorpsgezicht j.vanJer.slik@hetnet.n\ OUDDORP - De familie Van der Linde te Ouddorp hoopt ook dit jaar weer diverse keren rommelmarkten te organise ren in de loods van Bouwbe drijf van der Linde, Zuidweg 3 te Ouddorp. De opbrengst is weer voor diverse goede doe len. Er is echter nog te weinig hulp, zeker bij de"^ voorberei dingen. Wie wil helpen is meer dan welkom en kan het onder staande nummer bellen. Ook kunt u vanaf nu elke zaterdag morgen van 8.30 tot 12.00 uur uw spullen inleveren aan de Marijkeweg te Ouddorp. Voor grote spullen eerst even bellen: 0187-682882. Bij vraag 6 moetje het antwoord oplossen. Streep de letters die vier of meer keer voorkomen door. Je houdt dan een aantal letters over: dat is de oplossing van deze puzzel. 1. Hoe keetje? Ik heet Leonie Wolfert. 2. In welke plaats woon je? Ik woon in Dirksland. 3. Wat is je geboorteplaats en je geboortedatum? Ik ben geboren in Dii4csland op 11 juli 2000. 4. Hoeveel broertjes en zusjes heb je? Ik heb twee broers, een broertje en een zusje. 5. Wat is jouw lievelingseten? Ik lust het liefst patat. 6. Van welk eten houd je echt helemaal niet? Ik houd helemaal niet van 7, Wat is(zijn)jouw lievelings- boek(en)? Mijn lievelingsboek is Hanneke van Sj. van Duinen. 8. Welke hobby('s) heb je? Mijn hobby's zijn lezen, schrijven en blok fluiten. 9. Welke sport vind je leuk? Ik vind zwemmen heel leuk. 10. Aan welke sport doe je? Ik sport niet, maar ik zing mee in het kinder koor 'Tot Zijn eer'. 11. Wat is jouw lievelings-CD (met muziek)? Mijn lievehngs-CD is de CD waar ik zelf op zing. 12. Wat vind jij het leukste spel letje? Het leukste spelletje vind ik rummikub. 13. Welke site op het internet vind jij het leukst? Al een hele tijd geleden stuurde Maayke Bos (Ooltgens plaat) me een sudoku-puzzel op met symbolen. Het is al weer een poosje geleden dat we zo'n puzzel gemaakt heb ben. Volgens mij moeten jullie intussen de regels van een sudoku wel kennen. Wat is de bedoeling van deze puzzel? Voor wie het nog niet weet, geef ik een korte omschrijving. Een gewone sudoku-puzzel bestaat uit 9 vierkantjes, elk weer onderverdeeld in 9 hokjes. In elk vierkantje komen de cijfers 1 tot en met 9, maar ook in elke rij en in elke kolom komen de cijfers 1 tot en met 9. Bij deze sudoku heb je geen 9 cijfers, maar 9 symbolen. Het moet niet moeilijk zijn om deze puzzel te maken. K^y iV Ik vind www.speelplein. nl het leukst. 14. Op welke school zitje op dit moment? Ik zit op de Prins Mau- rits. 15. In welke klas/groep zitje op school? Ik zat vorig jaar in groep 5b. Anja H. - 511Anja van S. - 70; Arianne - 585; Albert -257;Arco-513;Adri- aan - 320; Annelotte - 584; Anne-lize - 75; Anne-Marije - 14; Annelore - 90; Cor- win - 544; Charlotte - 570; Car'olien - 135; Corhna - 102; Corné S. - 329; Corné V.W.-141; Diana-296; Erika - 528; Else-Marie - 149; Elzemarie - 308; Else- marije - 330; Erik - 207; Florian - 493; Gerrie - 143; Judith - 240; Joanne - 253; Jacobine - 158; Julian - 296; Jan-378;Jantine-593; Jarinda - 122; Jorieke - 438; Jorina - 435; Joan - 298; Jacoline-310;Jordi-477; Jaap - 91Janneke - 292; Koen-I0;Linda V.-348; Leendert - 450; Liene - 516; Leonie -60; Larissa - 542; Linda de V. - 462; Maiiyke - 20; Marleen - 182; Martijn V. S. - 468; Martijn M. - 324; Marinda - 82; Mariska - 561; Marianda- 98; Mariëlle - 118; Marije - 354; Maria - 127; Nathalie - 274; Nico- Hne - 224; Peter - 570; Petra - 315; Reinier - 572; Robert -296;RianneS.-331; Ronne - 529; Ricardo S. - 477; Riëlle - 380; Sander - 210; Sjari Anne - 64; Sharon - 346; Tim - 317; Willianne M. - 565; Wilmer - 159; Wil- bert - 118; Willemijn - 574 Liene en Ronne v.d. Made (Middelharnis) Jullie schreven bij de oplos singen: 'November 12: moet dat met november 13 zijn? Decem ber 3 stond niet in de krant. Bent u die vergeten? Ik kan hem dus niet maken.' Het gaat hier over dezelfde puzzel. De drukker heeft in de krant van 4 december de kop niet veranderd. Daarom stond er twee keer november 12. Sommige puzzelaars hebben de oplossing bij november opgeschreven, anderen hebben het bij december opgeschreven. Het was dus eigenlijk geen probleem: ook bij jullie niet, omdat jullie de puzzel november 13 genoemd hebben. Jullie heb ben gewoon de punten voor deze puzzel gekregen. Verder schreef een van jul lie bij puzzel november 4: 'Ik ben niet op het antwoord gekomen, ondanks dat ik er lang aan heb zitten puzzelen. De antwoorden 5, 2 en 1 waren goed. Dan was het eigenlijk heel simpel: je moest de hokjes 3, 4, 6, 7, 8 en 9 kleuren of doorstrepen en dan zag je vanzelf een aantal letters ontstaan. In de krant van volgende week kun je dat zien. Ik vind het helemaal niet erg als jullie bij de puzzels iets schrijven. Dat mag gerust! Ik weet'dan tenminste of de puzzels goed overkomen of niet. Corné van Wijk (Ouddorp) Je schrijft datje 'druk in de weer' bent. Waar heb je het zo druk mee? Ik lees wel een keer welk boekje gekocht hebt. Vuurwerk is mooi, maar het blijft gevaar lijk. Gelukkig, dat er niets gebeurd is. Gerrie Ossewijer (Den Bom mel) Hoe vind je het om een tweelingbroer te hebben? Spelen jullie vaak samen? Misschien vindt hij het ook wel leuk om de puzzels te maken. Vraag het maar eens aan hem. Heerlijk hè, om in de vakantie in de sneeuw te kunnen spelen. Vond je het moeilijk om de iglo te bou wen? wie van jullie hee£t zin om wat puzzels te maJcen? FuKzvl» voor oom Ko Eilknd*n-Ni*uwa PoBtbua S 3240 AA Uiddslhuml* Jantine, Willianne en Anne lotte (Ooltgensplaat) In de kerstvakantie hadden jullie genoeg tijd om de puz zels te maken. Nu hebben jullie weer al twee weken school gehad. Bevalt dat weer een beetje? Jullie heb ben gemerkt dat het belang rijk is om niet gelijk alles van je computer af te halen. Jullie dachten dat de oplos singen al opgestuurd waren, maar dat klopte niet. Ik heb nu alles gehad. Anne-Marije Pollemans (Middelharnis) De antwoorden van okto ber heb ik niet gehad van je, dat klopt dus! Probeer de antwoorden direct aan het begin van de volgende maand op te sturen, dan ben je altijd op tijd. Als je ze elke week maakt, kost het niet veel tijd om ze op de post te doen. En... je krijgt altijd een maand om te antwoor den op te sturen. Volgens mij moet dat lang genoeg zijn. Van november kreeg ik de antwoorden net op tijd. Sleetje rijden kun je de laatste weken erg goed: er ligt sneeuw genoeg. Kunnen jullie al schaatsen? Fam. Van Splunter (Oud dorp) Wat jammer Jan, dat jullie door allerlei omstandighe den geen kampioen zijn geworden. Dat was echt een teleurstelling voor je. Maar ja..., aan regen en sneeuw enz. kun je niet doen. Dan kun je ook niet spelen. Een volgend jaar beter zullen we hopen. Sterkte met je Cito- toets. Jan! Jarinda en Anja: sterkte met al jullie tenta mens. Nog even volhouden! Julian Villerius (Dirksland) Schaatsen is altijd leuk, maar je schrijft dat jij het niet kunt. Heb je geen zin om het te leren? Is het nog gelukt om een iglo te bouwen? Dat is moeilijker dan je denkt. Afgelopen week zijn er drie puzzelaars jarig geweest: op 10 januari Sander van Lenten (Dirksland), op 13 januari Gerrie Osseweijer (Den Bom mel) en op 14 januari Mariëlle van Alphen (Nieuwe-Tonge) Komende week, 18 januari, is Charlotte Groenendijk (Dirks land) jarig. Allemaal van harte gefelici teerd! DIRKSLAND - Naast de gevestigde partijen doet ook Fractie Huber mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Dirksland. Lijstaanvoer der Henk Huber presenteert zich als onafhankelijk soci aal-democraat. Kees van Rixoort Met zijn verkiezingspamflet probeert Huber de kiezer te verleiden met de slogan 'Voor behoorlijk en integer bestuur'. Ook profileert hij zich met de belofte de gemeenteraad scherp te houden. Huber gaat de verkiezingsstrijd in met punten als de scheiding van kerk en staat ("De raadzaal is geen kerk, de raad geen kerk genootschap") en aandacht voor het openbaar vervoer bin nen de gemeente Dirksland. Ook vraagt hij om aandacht voor het stoppen van de ver loedering van de dorpskernen. Huber noemt de kern en het strandje van Herkingen en het Hart van Dirksland als concre te voorbeelden. De lijsttrekker, die nu raads lid is voor de Fractie Huber, maakt in zijn pamflet ook dui delijk dat er volgens hem op dit moment een gebrek is aan behoorlijk bestuur "Alle par tijen, behalve Fractie Huber, hebben op een schandalige manier een handreiking van 650.000 euro aan de zater- dagvoetbalclub te Dirksland gedaan, de zondagvoetbalclub van de kaart geveegd en de gemeentekas leeggeroofd. Dit is onrechtmatig en onbehoor lijk bestuur." Huber eist voorts een risicoanalyse voor het woningbouwproject Spuikolk, "zodat we precies weten welke financiële risico's de gemeente loopt". Ook pleit hij voor het behoorlijk toepassen van de Wet Voorkeursrecht Gemeen ten. "Dus niet de projectont wikkelaars de krenten uit de pap laten halen met een zoge naamd passief grondbeleid en daardoor de gemeente op te zadelen met de risicovolle pro jecten." Een actief grondbeleid is beter, betoogt Huber "Dit geeft de gemeente zeggen schap." De eenmansfractie Fractie Huber ontstond kort na de vorige gemeenteraadsverkie zingen. Henk Huber scheidde zich af van de PvdA-fractie, waarin hij met voorkeursstem men terecht was gekomen. Bestel nu streekeigen plantmateriaal voor het voorjaar Landschapsbeheer Zuid- Holland houdt dit seizoen voor de zeventiende keer de actie Boeren Planten Bomen. Met deze actie hopen we zowel boeren als buitenlui op het Zuid-Hol landse platteland te sti muleren om streekeigen struiken en bomen aan te planten. Tot vrijdag 19 februari 2010 kunnen de bestelformulieren inge leverd worden, het plant materiaal wordt enkele weken later thuisbezorgd. Tijdens de actie Boeren Plan ten Bomen kan tegen lage prijzen een uitgebreid assorti ment struiken en bomen wor den besteld. Met knotbomen langs percelen, leilinden om de boerderij, hoogstamfruit- bomen, streekeigen sierbomen en -struiken op het erf of jonge boompjes op een niet-gebruikt stukje grond; op verschillende manieren kunt u uw boerderij, tuin of erf aanzienlijk verfraai en. Bovendien biedt het nieu we kansen voor de natuur. Het hoogwaardige plantmateriaal wordt betrokken van gerenom meerde kwekers en is gegaran deerd ziektevrij. De kwekerij zorgt voor uitgebreide instruc ties voor de aanplant, verzor ging en bescherming van het nieuwe groen. Wij adviseren gratis, telefonisch of aan huis, over wat u het beste in uw omgeving kunt aanplanten. Bewoners van het Zuid-Hol landse landelijke gebied kun nen het boekje Boeren Planten Bomen aanvragen bij Land schapsbeheer Zuid-Holland. In het boekje staat een uit gebreide beschrijving van de struik- en boomsoorten, met voor elke soort een vermelding van bodemeisen, toepassings- en gebruiksmogelijkheden en de betekenis voor natuur en landschap. U ontvangt gelijk tijdig de bestellijst waarmee u alle beschreven soorten kunt bestellen. U kunt de bestellijst ook downloaden van internet, kijk op www.landschapsbe- heerzuidholland.nl. Het boek je kunt u aanvragen bij Land schapsbeheer Zuid-Holland, via 0182 - 683 666. U krijgt het binnen enkele dagen toe gestuurd. Voor de aanschaf van plant- en beschermingsmateriaal is sub sidie beschikbaar via de rege ling Aanleg Kleine Landschap selementen (KLE). Meer infor matie over deze regeling kunt u vinden op www.landschaps- beheerzuidholland.nl, onder de rubriek 'particulieren'. Landschapsbeheer Zuid- Holland spant zich in voor de bescherming en instandhou ding van het karakteristieke landschap en haar cultuurhis torie. In nauwe samenwerking met de bewoners van de pro vincie Zuid-Holland zorgen we voor het landschap en voor de planten en dieren die daarin thuishoren. Wij hebben geen eigen natuurterreinen, maar realiseren onze doelstellingen in samenwerking met parti culieren, boeren en overhe den. OUDDORP - Ook in 2010 wordt in de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp iedere Se zondag van de maand een Wel kom-Dienst gehouden. De eer ste keer dit jaar op zondag 17 januari a.s. zingt de uit 12 per sonen bestaande vocalgroup Greatful uit Papendrecht o.l.v. Monica de Geus. Voorganger is ds. J. Smink. De samenzang wordt op het orgel begeleid door Jan Teeuw. Aanvang 18.30 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 8