Kandidaten SGP Oostflakkee staan ervoor Lijst SGP Dirksland vastgesteld Willy Heintjes nieuwe kopman Vrije Lijst Oostflakkee Wethouder Admiraal erelid SGP-jongeren Goedereede Kandidatenlijst SGP Middelharnis vastgesteld; partij stelt speerpunten op Nieuwe voorstelling Pau Heerschap en Piet Westhoeve Bingo in Ons Dorpshuis Volleybal: Spar ta blijft De Krie- kel de baas A&M biedt huisvestingsmogelijkheden voor ondernemers op businesspark De Stove ABB trekt zich terug bij verkie zingen 2010 EIIAnDeti.t1IElJW5 Politieke kompas Herindeling Tegens drugs- en alcohol gebruik OOSTFLAKKEE - De leden van SGP Oostflak kee hebben de kandida tenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen van 2010 vastgesteld. Fractie voorzitter dhr. A.T. van Gurp werd opnieuw geko zen als lijsttrekker, dhr. A. Houweling is gekan- dideerd voor de tweede plaats op de lijst. Op de derde plaats volgt dhr. J.W. Grootenboer. DIRKSLAND - SGP Dirksland heeft voor de gemeenteraadsverkiezin gen, die gehouden wor den op woensdag 3 maart 2010, de kieslijst vastge steld. Op de eerste vijf plekken prijken naast dne zittende raadsleden twee nieuwe gezichten. De zit tende raadsleden Daan Markwat, Erik Ju en Hans Kalle worden gevolgd door Hendrik Herweijer en Pieter Struik jr. ACHTHUIZEN - De Vrije Lijst Oostflakkee (VLO) heeft een nieuwe kopman. De kandidatenlijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen wordt aan gevoerd door de 55-jarige Willy Heintjes. De gebo ren en getogen Achthuize- naar treedt hiermee in de voetsporen van vader Piet Heintjes, destijds mede oprichter van de VLO. OUDDORP - Vrijdag avond 8 januari hielden de SGP-jongeren van Goedereede hun jaarver gadering in verenigings gebouw Eben-Haëzer te Ouddorp. PAGINA G DINSDAG 12 JANUARI 2010 MIDDELHARNIS - De gemeentelijke kiesver eniging van de SGP Mid delharnis heeft eind vorig jaar de kandidaten lijst voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezing vastgesteld. De kandidaten zijn: C.J. van Dam, Middelharnis, lijsttrek ker; M. van der Boom, Som- melsdijk; P. Vreeswijk, Nieuwe- Tonge; G. Slootweg, Middel harnis; J. Bosman, Stad aan 't Haringvliet; A. van Alphen, Sommelsdijk; M.J. Wilstra, Nieuwe-Tonge; T. van der Linden, Sommelsdijk; PJ.C. Kot, Sommelsdijk; M.A. van Hoepen, Sommelsdijk; C. van Alphen, Nieuwe-Tonge; A. Westerhuis, Middelharnis; D. Vroegindeweij, Sommelsdijk; J. Boot, Middelharnis; W. van Moort, Nieuwe-Tonge; A.G.M. Born, Middelharnis; G. Rottier, Sommelsdijk; L.M. Hout jr., Sommelsdijk; B.S.J. Admiraal, Nieuwe-Tonge; G.J.A. Toonen, Sommelsdijk; A. de Visser, Mid delharnis; J.J. de Geus, Som melsdijk; G. Jelier, Stad aan 't Haringvliet; L.W. Driece, Mid delharnis; A.J. Doorn, Nieuwe- Tonge; P. Kieviet, Middelhar nis; J. Koppelaar, Sommelsdijk; A. Robijn, Sommelsdijk; PD. Knöps, Nieuwe-Tonge en K. van de Ketterij, Middelharnis. Voor de komende raadsperi ode heeft de partij een aantal speerpunten centraal zal staan: - Rust voor iedereen, zeker op zondag; - Bestrijden van alle vormen van overlast; - Betaalbare, duurzame wonin gen voor onze eigen inwoners; - Klantvriendelijke en klantge richte dienstverlening; - Belastingverhoging zo laag mogelijk; - Een speeltuin voor de jeugd en alleen kleinschalige recre atie; - Serieuze aandacht voor de vrijwillige brandweer. Het politieke Tcompas voor de SGP is de Bijbel, Gods Woord. Met dit kompas in de hand staat de partij voor een gemeente waar rust en ruimte centraal moeten staan. "We staan voor onze zwakkeren in de samenleving, ruimhartig en sociaal als dat nodig is. We staan voor een verant woord en gezond financieel beleid waar belastingverhoging zo laag mogelijk moet zijn. We staan voor duurzaam en betaalbaar bouwen voor de starters in onze gemeente. We staan voor een gemeente die dienstbaar, klantgericht en klantvriendelijk is. De klant is koning. We zijn voor de voorgenomen herindeling maar zullen alert zijn op een te grote afstand voor cfe burger en op de iden titeit van de verschillende dorpskernen. Uiteindelijk zal de herindeling voordelen voor de inwoners moeten brengen. We staan voor het bestrijden van alle vormen van overlast. Voorzieningen voor de jeugd moeten zoveel mogelijk gecon centreerd worden bij de al aan wezige sportvoorzieningen. We staan voor het bestrijden van drugs- en bovenmatig alcoholgebruik. Grootschalige voorzieningen in de vorm van een discotheek, een grootscha lige uitbreiding van de jacht haven en grootschalige recre atie zullen we zoveel mogelijk weren uit onze rustige dorps kernen. We zullen ons ervoor inzetten de leefbaarheid van de kleine kernen te bevorde ren. Daarbij denken we aan het behoud van winkels, een wijk- steunpunt en woningbouw", aldus SGP Middelharnis. De eerste vijf kandidaten op de lijst voor de raadsverkiezingen van SGP Mid delharnis. V.ln.r.: C.J. van Dam, M. van der Boom, P. Vreeswijk, G. Slootweg enj. Bosman. De Staatkundig Gereformeer de Partij heeft met de lijst, die in totaal 22 personen telt. gekozen voor continuïteit en vernieuwing. Op de lijst staan kandidaten uit alle geledingen van de samenleving. Jong en oud zijn vertegenwoordigd. De kandidaten komen uit Oude- Tonge, Ooitgensplaat, Acht- huizen en Den Bommel. De SGP hoopt zich in de nieuwe raadsperiode in te zet ten voor tal van zaken die de gehele bevolking aangaan. Met haar programma, waarvan de belangrijkste punten met een folder bekend gemaakt zullen worden, wil de SGP de kiezer overtuigen van haar standpun ten. De SGP is er van overtuigd dat de Bijbelse waarden en normen goed zijn voor ieder een. Binnenkort kunt u kennis nemen van het (uitgebreide) verkiezingsprogramma op de website www.sgp-oostflakkee. nl. De kandidatenlijst voor de ver kiezingen van 3 maart ziet er als volgt uit. 1. A.T. van Gurp, Ooitgens plaat 2. A. Houweling, Oude-Tonge 3. J.W. Grootenboer, Ooitgens plaat 4. A. Nederlof, Ooitgensplaat 5. J. Dogterom, Oude-Tonge 6. J. Butijn, Ooitgensplaat 7. C. den Braber, Ooitgensplaat 8. T.F. Okker, Ooitgensplaat 9. G. Groenendijk, Oude-Ton ge 10. D.A. van der Sluijs, Oude- Tonge 11. A. van Straalen, Ooitgens plaat 12. M.G. Hage, Den Bommel 13. A.M. Terwoert, Oude-Ton ge 14. J.H.J. Duim, Ooitgensplaat 15. W. van der Sluijs, Oude- Tonge 16. A. Bikker, Oude-Tonge 17. W. van Kempen, Ooitgens plaat 18. Ir. K.J. Nipius, Ooitgens plaat 19. H. Knöps, Oude-Tonge 20. G. van Vugt, Achthuizen 21F. Houweling, Oude-Tonge 22. Ds. H.G. van der Ziel, Ooit gensplaat NIEUWE-TONGE - Zaterdag 16 januari is er weer een bin goavond in 'Ons Dorpshuis'. Er worden tien rondes en een superronde gespeeld. De zaal gaat open om 19.00 uur, de avond begint om 19.30 uur. De betere woninginrichting sinds 1920 Gedeinpl Kanaal 105, Middelliarais, (0187) 48 27 84 >vw\v.hetbinneiihuismiddelhaniis.iii De eerste, vijf kandidaten van de lijst SGP Dirksland, v.ln.r. Hendrik Herweijer, Pieter Struik jr., Hans Kalk, Daan Mark wat en Erik Ju. De SGP Dirksland hecht eraan dat de lijst een goede verte genwoordiging van de samen leving en de achterban vormt. Lijsttrekker van SGP Dirksland is Daan Markwat. Hij heeft de achterliggende periode de SGP al vertegenwoordigd in de Dirkslandse raad en heeft zich vooral beziggehouden met ruimtelijke ordening en economie. Met name heeft hij zich ervoor sterk gemaakt dat er niet op onjuiste gronderi de bestemming in de Zuiderdiep- polders omgezet wordt van landbouw naar natuur. Daan Markwat is, sinds hij studeerde aan de Universiteit in Wage- ningen, ondernemer. Erik Ju staat op nummer 2 van de lijst. Ook hij heeft al een periode in de gemeenteraad gezeten en hij wil zich graag blijven inzetten voor de Dirks landse samenleving. Hij staat voor een lage lastendruk en een effectieve inzet van finan ciële middelen. Ook heeft hij zich sterk gemaakt voor maat schappelijke aangelegenhe den, zoals de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning. Hij is werkzaam bij een internatio naal opererende handelson derneming. De ervaring van de fractie is te vinden in de persoon van Hans Kalle. Hij is sinds 1975 raads lid van de gemeente Dirksland en wil dat blijven totdat de gemeente Dirksland opgaat in de gemeente Goeree-Overflak- kee. Hij heeft veel ervarings deskundigheid op het gebied van het bestuur en heeft als gepensioneerde de handen vrij voor de Dirkslandse politiek. Hendrik Herweijer heeft zojuist zijn rechtenstudie afgerond en is werkzaam bij de Raad van State. Hij is een nieuw gezicht op de lijst van de SGP Ook Pieter Struik jr., beter bekend als de groenteboer van Dirksland, is nieuw bij de eer ste vijf namen van de lijst. De lijst gaat als volgt verder: 6. M.G. van der Bok; 7. D.N. van Strien; 8. M.H. Baan; 9. PW. Struik; 10. WJ. Verburg; 11J. Goedegebuur; 12. J.W. van Harberden; 13. A. van der Veer; 14. A.D. Anker; 15. PC. Kalle; 16. W.A. den Hertog; 17. H.J. van Rossum; 18. B.C. Kooij; 19. G. van Rossum. SGP Dirksland is ervan over tuigd hiermee een lijst te pre senteren die een goede afspie geling van de maatschappij geeft en waarmee ingezet wordt op verjonging met behoud van ervaring. Juist in de komende periode, waarin de discus sie over de wording van één gemeente Goeree-Overflakkee zich toespitst, is het nodig om een ervaren, maar ook zake lijke blik op de ontwikkelingen te hebben en daar waar nodig flink bij te sturen. Alhoewel niet op de kieslijst genoemd, blijft de heer P Koningswoud beschikbaar als kandidaat-wet houder in geval de SGP weer deel mag nemen aan de coaliue binnen de gemeenteraad van Dirksland. In aanloop op de verkiezin gen zullen twee bijeenkomsten georganiseerd worden. Op vrijdag 12 februari 2010 hoopt columnist en conservatief dr. Bart Jan Spruyt met de heer Gert Slootweg te debatteren. Thema voor die avond zal zijn 'Conservatief rechts of SGP'. De tweede avond is gepland voor maandag 1 maart 2010. Dan hoopt mr. C.G. van der Staaij, Tweede Kamerlid voor de SGP, de avond luister bij te zetten. Ook is het verkiezingspro gramma al vastgesteld. Dit pro gramma is te vinden op www. sgpdirksland.nl. De slogan is 'SGP houdt Woord'. Niet alleen omdat de SGP een betrouw bare, stabiele en consistente politieke partij wil zijn, maar meer omdat zij haar grondbe ginselen stelt op het Woord van God. Daarop baseert zij haar politieke visie. OUDDORP - Onder de titel 'Oud in nieuw voorbie...' spe len Pau Heerschap en Piet Westhoeve op zaterdagavond 30 januari a.s. een voorstel ling in de Doopsgezinde kerk aan de Dorpstienden te Oud- dorp. Pau Heerschap schreef een aantal nieuwe teksten in Ouddorps dialect, waarin niet alleen actuele onderwerpen, zoals de gemeentelijke samen voeging, de Goereese identiteit. de Toer de France, de financi ële crisis, de klimaatverande ring en energieproblemen aan de orde komen, met af en toe een knipoog naar de toekomst, maar waarin ook teruggebhkt wordt naar vroeger tijden. Na de pauze vertolkt hij o.m. enkele zeer geliefde bekende oude toppers. Piet Westhoeve staat weer garant voor een beeldende begeleiding op pia no. Hij speelt solo ook enkele arrangementen van beroemde songs. De voorstelling wordt opgeluisterd met passende sfeerbeelden met behulp van powerpoint. De voorstelling begint om 20.00 uur, de zaal is open van af 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 7,50 euro, incl. pro gramma en consumptie in de pauze. Kaartverkoop en reser vering bij VVV-Ouddorp, tel. 0187 681789. OUDDORP - De Sparta-dames II hebben woensdagavond thuis een 4-0 overwinning behaald op De Kriekel uit Oud- dorp. De uitwedstrijd aan het begin van de competitie werd met 3-1 verloren, zodat de dames nog wat goed moesten maken. Dat is hen ruimschoots gelukt door goed spel, vooral aanvallend van de thuisploeg. Beide teams hadden slechts de beschikking over 6 dames, geen wisselspelers dus, dit gaf rust bij de dames. In de eerste set was Sparta nog wat onrustig, tot problemen leidde dit niet. In de laatste set had Sparta nog een time out nodig om weer de juiste weg te vinden. De Kriekel kwam in alle sets niet boven de twin tig punten uit. De setstanden: 25-18, 25-17, 25-13 en 25-19. Het was een goede en spor tieve wedstrijd. Sparta toonde geen zwakke plekken en maak te een solide indruk. Door dit resultaat steeg Sparta op de ranglijst naar de tweede plaats. In 2010 start A&M Project ontwikkeling BV met de bouw van 17 multiftincti- onele bedrijfsunits op het bedrijventerrein in Oud- dorp. Deze units gelegen op het businesspark De Stove zijn voor de verkoop en verhuur aan startende ondernemers, ZZP'ers en grotere MKB-bedrijven. Dit businesspark vervult een grote behoefte in de bedrijfshuisvestingmarkt in de gemeente Goederee- de waar tot nu toe weinig alternatieven voor lokale ondernemers beschikbaar zijn. "De animo is erg groot", zegt Adrie Hoek van A&M. "Tot nu toe hebben wij niet actief gecommuniceerd over ons project, maar regelmatig wor den wij benaderd over wat wij van plan zijn. Voor mij is dit eeh duidelijk signaal dat veel ondernemers in de gemeente op zoek zijn naar een geschikte locatie zoals A&M in De Stove gaat bieden." Het Ouddorps' bedrijfsterrein ligt aan de zuidzijde van Ouddorp naast de haven en is aangesloten op de Rijksweg N57, een zeer centraal gelegen locatie op het knooppunt Zuid-Holland, Zeeland en Brabant. De units, v.a. 60 m2 tot 300 m2 b.v.o., worden 'casco' opgeleverd. Het casco wordt opgebouwd uit hoogwaardige materialen en voldoet aan de nieuwste isolatie-eisen. Op dit moment is A&M in gesprek met diverse aannemers voor de uitvoering van het project. "Dit is een fantastisch project voor de gemeente Goederee- de", zegt Willeke Moerkerk, Accountmanager Zakelijke Relaties bij Rabobank Goeree- Overflakkee. "Ondernemers hebben met regelmaat behoefte aan een werkplaats en kantoor ruimte om hun bedrijfsproces efficiënt te laten verlopen. Tot nu toe is er voor de loka le ondernemers in Ouddorp weinig aanbod geweest aan geschikte bedrijfslocaties. Dit plan voorziet inderdaad in een grote behoefte voor de onder nemers." De Gemeente Goede- reede is de afgelopen tijd zeer actief geweest in het ontwikke len van een nieuw bedrijven terrein in Stellendara. Het is het streven van A&M om een vergelijkbare zakelijke sfeer te creëren op De Stove in Oud dorp. De Stove zal toonaange vend worden voor bedrijven; de units zijn representatief met behoud van de praktische functionaliteit wat is verreist door de lokale ondernemers. Alhoewel het vestigen van een bedrijf in de detailhandel is uitgesloten, zijn de mogelijk heden voor bedrijven enorm variërend van een algemene opslagplaats tot een volledig functionerende werkplaats met kantoor- en kantin^ruimten, uiteraard met voldoende par keerruimte. "Ondernemers die zich voor dit project melden bij onze bank kunnen rekenen op een aantrekkelijke korting op de behandeUngskosten," zegt Willeke Moerkerk. Volgens Mike Dreisch van A&M is het plan om ergens in het begin van het tweede kwar taal 2010 te gaan starten met de verkoop van de units. "Op dit moment zijn wij input van potentiële kopers aan het ver zamelen zodat wij hun ideeën kunnen gebruiken in het ont werp," zegt Dreisch. De Stove als een soort co-creatie, is één van de projectuitgangspunten van A&M. Omdat A&M zelf en een paar van haar zuster bedrijven zullen zich gaan ves tigen in De Stove, heeft A&M liever dat haar toekomstige buurman ook meedenkt in het project. Ondernemers die een bijdrage willen leveren of meer wil weten over De Stove kunnen informatie krijgen op www.destove.nl of bezoek A&M Projectontwikkeling BV op 15 en 16 januari a.s. tijdens Trend 2010 in het MFG Dorpstien den te Ouddorp. MIDDELHARNIS - Algemeen Burger Belang deelt mee dat zij niet zal deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezing van maart 2010. "De politieke vereniging Algemeen Burger Belang (vroeger 'Lijst Hoog- zand') heeft vierenveertig jaar achtereen een groot deel van de burgers van Middelharnis mogen vertegenwoordigen. De groslijst voor de aanstaande verkiezingen was al samenge steld en de vereniging was er trots op, dat zo'n respectabel aantal mensen ABB daadwer kelijk wilden steunen. Toch moest de ledenvergadering van 21 december jl. constate ren dat er niet voldoende kan didaten zijn die voor ABB ook metterdaad raadslid kunnen of willen worden. Daarom is met algemene stemmen besloten, dat het verstandiger is deze keer niet mee te doen met de verkiezingen voor de gemeen teraad op 3 maart 2010". Legt ABB uit. Het spijt de vereniging zeer dat zij haar kiezers de komen de zittingsduur niet zal kun nen vertegenwoordigen in de gemeenteraad van Middel harnis. Wel zal zij zich blijven inzetten om over een paar jaar weer haar bijdrage te kun nen leveren ten gunste van het eiland en de burgers van Goeree-Overflakkee bij de ver kiezing van de raad die na de herindeling zal aantreden. "De kiesvereniging Algemeen Burger Belang wordt dus niet opgeheven maar zij zal nu voorlopig op een andere wijze van haar betrokkenheid bij het wel en wee van de gemeen te Middelharnis blijk geven". Willy Heintjes is een politie ke nieuwkomer, maar zeker niet onbekend met het lokale bestuur. Als secretaris is hij alweer vier jaar actief voor de VLO, en zodoende intensief betrokken bij het reilen en zei len van het gemeentebestuur. Hij voorziet daarom zelf ook geen problemen in zijn nieuwe functie. "Ik voel me omgeven en gesteund door ervaren rot ten in de lokale politiek. Men sen zoals Peter de Vries, Jannie Campfens, Marius Troost en Koos de Wit kennen het klap pen van de zweep inmiddels wel", aldus een optimistisch gestemde Willy Heintjes. Daarbij geeft de nieuwe man van de Vrije Lijst Oostflakkee aan leergierig te zyn en erg gemotiveerd om de belangen van de inwoners in de kernen te behartigen. "Inwoners struc tureel bij het gemeentebeleid betrekken en niet voor voldon gen feiten plaatsen. De VLO wil Oostflakkee verder ont wikkelen tot een inspirerende gemeente, door inwoners en bestuur effectief met elkaar te verbinden bij het formule ren van beleid. Te vaak staan in onze gemeente bestuur en burgers tegenover elkaar, ter wijl deskundige inwoners de gemeente zoveel kosten kun nen besparen". Debutant Willy Heintjes houdt van duidelijkheid en recht door zee. Heintjes: "Mijn lijf spreuk is 'afspraak is afspraak'. Ik kan misschien wel eens kort door de bocht reageren, maar het is dan meestal wel met een glashelder voor de ander. Verder kan ik erg slecht tegen onrecht en heb ik respect voor iedere levensovertuiging". Het is vanuit deze waarden waar mee de nieuwe lijsttrekker van de Vrije Lijst Oostflakkee voor nemens is zijn raadswerk de komende periode aan te gaan. "Ik heb er in ieder geval enorm veel zin in". Na het officiële gedeelte, waarin het jaarverslag van de secretaris en het overzicht van de penningmeester besproken werden, werd een nieuwjaars receptie gehouden. Hiervoor waren ook de fractie en de leden van de kiesvereniging uitgenodigd. Onder het genot van een hapje en een drankje was er gelegenheid elkaar het goede te wensen voor het nieu wejaar en bij te praten. Tijdens deze nieuwjaarsreceptie had het bestuur nog een verrassing in petto voor wethouder Admi raal. Vanwege zijn inzet voor de jongeren in de gemeente, voornamelijk zijn inspannin gen voor het realiseren van voldoende starterswoningen, werd hij benoemd tot erelid van de SGP-jongeren. Voorzit ter Huibert Slingerland over handigde hem een ingelijste en getekende oorkonde. Wet houder Admiraal was erg met zijn benoeming ingenomen. In zijn toespraak sprak hij zijn waardering uit voor de SGP- jongeren en gaf hij aan dat het belangrijk is dat er jongeren geïnteresseerd zijn in politiek. Eens komt de tijd dat oude ren het stokje moeten gaan overdragen en dan moeten er jongeren zijn die bereid zijn het over te nemen. Hij deed een beroep op het gevoel van verantwoordelijkheid om maatschappelijk actief te zijn. "Gezin, werk en studie kosten veel tijd, maar wij hebben ook maatschappelijke verplichtin gen," zei hij. Voorzitter Huibert Slingerland van de SGP-jongeren Goedereede overhan digt de oorkonde aan wethouder Admiraal (rechts), die hiermee het erelid maatschap verwerft van de SGO-jongerenorganisatie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6