Fitte voornemens waarmaken met Fit41ady Behaaglijke brand in de vriezende kou... Mol Agrocom neemt onder grote belangstelling nieuw pand in gebruik Eerste paal voor nieuwbouw bakkerij Koese 'Wijzen uit het Oosten' spreken provincie toe EIIAI1DEI1-I1IEUW5 EIIAtlDEri-niEUWS Wethouder Rondleiding Nieuwe cursussen hartreanimatie en AED training 'We blijven de Ambachtelijke Bakker!' Kerkdiensten Geref. Gem. Nieuws van de Wereldwinkel PAGINA 2 DINSDAG 12 JANUARI 2010 De openingshijeenkomst werd druk hezorlü. Fotti-inzet: Welhouder Cerl-Jan van der Valli (nierliiiiidigl een selaldenj van Dolieslager aan dim leur Wim in 't Veld. (foto 's: Adri van der Laan) OUDE-TONGE - Heel veel belangstelling was er vrij dag voor de opening van het nieuwe bedrijfscom- plex van Mol Agrocom te Oude-Tonge. Veel relaties uit het gehele land, en zelfs uit Frankrijk, wis ten de weg te vinden naar het gloednieuwe pand op Bedrijvenpark Oostflak- kee, waar een trotse direc tie en medewerkerteam hen een hartelijk welkom bezorgde. Door Adri van der Laan De eer om de openingshan deling te verlichten was voor Herman Mol, de grondlegger van het liuidige bedrijf. Met een druic op de knop 'ontstak' er een coni'ettikanon en werd tevens het nieuwe bedrijfslogo van 4e firma onthuld. Tijdens de officiële bijeen komst werd er een bedrijfs film vertoond waaruit bleek dat de noodzaak van een ver huizing en concentratie van activiteiten voor het versnip perde bedrijf met gedateerde bebouwing, hard nodig was. Uit de toespraak \'an Herman Mol werd duidelijk dat het bedrijfin de afgelopen 12 jaar een hectische tijd heeft meege maakt. Dit door de aankoop van verschillende bedrijven die actief waren op liet gebied \'an gewasbesclierming, bemesting en zaadleveranties op (ioeree- Overilakkee. Het bedrijf heeft natuurlijk daainaast ook een moeilijke tijd meegemaakt in de sector Maar Herman Mol wees er ook op dat "we nog maar op de helft zijn van wat we willen bereiken", Hij had vertrouwen in het team van Mol Agrocom dat hij dan ook hartelijk dankte voor het resul taat. \'erder betrok hij in zijn dankwoord ook directeur Wim in 't Veld en zijn gezin. Tijdeus de bijeenkomst voerde ook wethouder CJert-Jan van der Valk van de gemeente Oostflakkee het woord. Enke le dagen tevoren had hij een rondleiding gekregen door de nieuwe bedrijfsgebouwen. "Ik keek mijn ogen uit", zo verze kerde de trotse wethouder zijn toehoorders. Hij wees erop dat de procedure voor het verwer ven van de vergunningen vrij vlot is verlopen. Tijdens een bijeenkomst in Den Bommel met omwonenden heeft het bedrijf een goede voorlichting gegeven en waren de omwo nenden gerustgesteld, zodat er geen bezwaren werden ingediend. Van der Valk refe reerde ook aan de groei van het Bedrijvenpark Oostflak kee, waar ook Mol Agrocom is gevestigd. Een groei die ook te merken is aan de groei van de werkgelegenheidscijfers. Namens het gemeentebestuur overhandigde de wethouder een schilderij van Hans Dohe- slager, die deze van de Helle- gatsplateii heeft gemaakt. Directeur Wim in 't Veld was eveneens blij met het nieuwe resultaat van zijn bedrijf opliet Bedrijvenpark. In zijn dank woord dankte hij allen die een bijdrage hebben geleverd aan de realisering van de bouw. Lovende woorden waren er dan ook voor zijn personeel, de aannemer en zijn vrouw die de bouw begeleidde. Tijdens de officiële openings bijeenkomst was er nog een aantal sprekers, namens de brancheorganisatie, het perso neel en de vestiging in Schud- debeurs. Uit alles bleek dat het bedrijf hoog staat aange schreven bij het personeel, dat - ondanks de aanvanke lijke schroom om naar Goeree- Overflakkee over te stappen - als één man achter zijn bedrijf staat. Na afloop van het officiële gedeelte was er alle ruimte om de nieuwe gebouwen te bezichtigen. Een mogelijkheid waar velen gebruik van hebben gemaakt. OUDDORP - In verband met de grote vraag naar reanima tie- en AED-opleidingen orga niseert de Stichting reanimatie i-n AED-opleidingen Ouddorp van de Nederlandse Hart stichting twee nieuwe cursus sen. Deze vinden plaats op de maandagen 18 en 25 januari en op de dinsdagen 19 en 26 januari. In twee avonden leert 'u de nodige achtergrondinfor matie over de werking van het hart en de mogelijkheden van reanimatie. Er is \ooral veel aandacht \oor praktische vaar digheden. De werkgroep Ouddorp beschikt, in samenwerking met de Nederlandse Hartstichting, over een AED-trainer, zodat de ervaren en gekwalificeerde docenten de opleiding volgens de nieuwste richtlijnen kunnen verzorgen. Het gebruik van een AED (Automatische Exter ne Defibrilator) neemt toe, terwijl er ook in de omgeving steeds meer van deze appara tuur beschikbaar komt. Net zoals voor basale reanimatie geldt ook hiervoor: hoe meer burgers zich deze kennis eigen maken, des te meer mensen er geholpen kunnen worden. Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uit een boekje worden geleerd. Opgeven voor de cursus is daarom van belang. Er gelden geen toela tingseisen. De cursus is, niet alleen belangrijk voor fami lieleden van hartpatiënten, maar ook voor mensen in het onderwijs, openbaar Vervoer, taxichauffeurs, sporttrainérs en winkelpersoneel. Opgeven voor de genoemde cursussen kan t/m 16 januari. Deelname kost 35 euro. Voor meer informatie kunt u bellen naar Stichting Reanimatie en AED-opleidingen Ouddorp, mevr. H. v.d. Wende-Klijn, tel. 0187 681811. «M*';i.:^'ÏS;,iai-a-i-.-. DIRKSUXND - \oist\erlel of niet, op bedrijventerrein De Watertoren te Dirksland ging vorige week woensdagmid dag de eerste paal de grond in voor de bouw van een nieuwe bakkerij voor bakker Koese te Sommelsdijk. Niet dat de ver trouwde bakkerswinkel uit de Binnenweg in Sommelsdijk gaat verdwijnen, integendeel. De winkel blijft er en zal zelfs worden vergroot als de bakke rij, die nu nog achter de win kel is gesitueerd, verplaatst zal zijn naar De Watertoren. En mogelijk opent in de toekomst Koese elders op het eiland nóg wel een bakkerswinkel, in één van de kleine kernen, die de laatste jaren juist zo verstoken raken van voorzieningen als deze. Maar omdat de huidige winkel en bakkerij in Sommels dijk uit hun jasje zijn gegroeid, werd het hoog tijd om aan (ver) bouwplannen te gaan den ken. Dat heeft er uiteindelijk in geresulteerd dat in de toe komst bij Koese de bakkerij en de winkel voortaan gescheiden zullen zijn. Wat niet verandert, zo benadrukken Gert en zijn zonen Niels en Wouter, is het ambachtelijke bakkerswerk en -product. "We zijn en blijven de Ambachtelijke Bakker, en het blijft ook allemaal 't echte bakkershandwerk dat we leve ren. Zelf alles maken en bak ken. Zo kennen de klanten ons en daar leveren we niets op in!" Bij de eerste paalslag waren ze er allemaal: o.a. de grondlegger van bakkerij Koese - opa Izak, \ader Gert, kleinzonen Niels en Wouter en achterkleinzoon Tijmen. Aan rijmen, negen en een halve maand jong en de vierde gene ratie van de bakkersfamilie, was de eer om voor dit heug lijke moment plaats te nemen in de cabine van de heistelling. En zoals een mes door de boter glijdt, zo vloljes lieten de twee de betonnen paal de grond in zakken. Het is de bedoeling dat de nieuwe bakkerij rond de zomermaanden in gebruik wordt genomen. (Teht en foto: Ham Vülerius) PetraJacobse (l.) van Fit4lady, volgt degymende dames nauwlettend tijdens hun oefeningen. Foto: Hans Villerius Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelliarnis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eilandennieuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@ellandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vèör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). SOMMELSDIJK - Meer bewegen en gezonder leven, dat is één van de goede voor nemens die vele vrouwen nemen aan het begin van het jaar. Wie echter daadwer kelijk wil gaan werken aan een gezonde levensstijl, kan terecht bij Fit41ady, West- Krakeelstraat 8 te Sommels dijk. Fit4 lady is in 2005 gestart door vrouwen voor vrouwen. Sinds kort nu dus ook te vinden op Goeree- Overflakkee. Fit41ady biedt een leuk en gemakkelijk trainingsprogramma van 30 minuten, dat al vele goede resultaten heeft opgeleverd. Door Mirjam Terhoeve Fit4lady biedt een complete conditie- en krachttraining van 30 minuten onder profes sionele begeleiding speciaal voor vrouwen. Geen ingewik kelde apparaten, maar een leuk trainingsprogramma- op het moment dat het de deelne mers het beste uitkomt. En met bewezen resultaat bij slechts twee keer trainen per week. De clubs van Fit41ady zijn kleinschalig van opzet, waarbij in gezellige sfeer gedurende een half uur wordt getraind met apparatuur, die speciaal gericht is op het vrouwelijke lichaam. Conditietraining wordt afgewisseld met spier- versterkende training op veili ge apparatuur van de hoogste kwaliteit. Uiteraard is er ook aandacht voor warming-up en cooling-down. Met muziek erbij is trainen bij Fit4Jady gemakkelijk en leuk. De train- sters zorgen voor persoonlijke en professionele begeleiding. Zo blijft men gemotiveerd en wordt er gewerkt aan een bete re conditie, meer weerstand, meer energie en een slanker en strakker lichaam. Fit41ady is een franchisefor- mule die in 2005 is gestart in Noord-Holland en van daar uit verder is gegroeid. De meeste andere vestigingen zijn dan ook in het noorden van het land te vinden. Met de komst van Fit41ady op Goeree-Over flakkee is de stap naar de rest van Nederland gemaakt. Dames die hun goede voorne mens daadwerkelijk in daden willen omzetten, of die altijd al een betere conditie, meer energie en een strakker en soepeler lichaam wilden heb ben, maar eigenlijk niet zo veel tijd hebben, kunnen nu hun kans grijpen en beginnen met de training bij Fit4lady Vele dames hebben zich inmiddels aangemeld en ze zijn allemaal erg enthousiast. Het plannen van de eerste training of een vrijblijvende kennismaking kan worden ingepland door even binnen te lopen of een mail te sturen naar go@fit41ady.nl. De ope ningstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en van 16.30-20.30 uur. STAD AAN 'T HARING VLIET - Dinsdag 12 januari, 19.30 uur, ds. J. van Rijswijk. OUDE-TONGE - Woensdag 13 januari, 19.30 uur, ds. C.J. Meeuse. OOLTGENSPLAAT - Donder dag 14 januari, 19.30 uur, ds. J.M.D. de Heer (bed. H.D.). MIDDELHARNIS - Aan het begin van het jaar meteen een aanbieding: Bij aankoop van een pakje Rooibos thee Earl Grey, het tweede pakje voor de halve prijs! Met als uitgangs- pimt gelijkwaardigheid biedt de Wereldwinkel aan produ centen in ontwikkelingslanden de mogelijkheid hun artikelen hier op de markt te brengen. De Wereldwinkel in Middel- harnis is gevestigd aan het Spuiplein en is geopend op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en op vrij dag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. DEN HAAG - Het Oostflakkee- se 'Comité Kassen Nee' heeft op 6 januari, de dag van Drie koningen, van zich laten horen bij de provincie Zuid-Holland. Ton Korteweg heeft, als één van de drie wijzen uit Oost flakkee, gekleed in een gewaad en getooid met een kroon, de Commissie Mobiliteit, Kennis en Economie van Provinciale Staten van Zuid-Holland, toe gesproken. In die vergadering was een nadere studie aan de orde die ten grondslag zou moeten liggen aan een besluit van de provincie om al dan niet grootschalige glastuinbouw bij Oude-Tonge te realiseren. Het provinciebestuur van Zuid- Holland moet nu echter op zoek naar alternatieven voor compensatie van glastuinbouw gebieden want provinciale sta ten zien niets in Oostflakkee en Kaag en Brasem als locaties voor grootschalige glastuin bouw'. In zijn toespraak bena drukte Korteweg nog eens de bezwaren die bij een groot deel van de bevolking van Oostflak kee le\en. Op de foto de 'wij zen' voor het Pro\ inciehuis. SOMMELSDIJK - In Som melsdijk en in Middelharnis is het al een aantal jaren te doen gebruikelijk om op de woens dag na Nieuwjaar de afgedank te kerstbomen te laten verza melen op één centrale plek, aan de rand van het dorp, en daar vervolgens in 't begin van de avond de rode haan in te laten. Zo ook dit jaar weer. De vele, vele tientallen kerstbomen die woensdag 6 februari bijeen werden gebracht, vormden aan de Joost van den Vondel laan tezamen een respectabele brandstapel, die om zes uur 's avonds werd aangestoken. onder begeleiding van mede werkers van de buitendienst van de gemeente Middelharnis en onder toeziend oog van de brandweer van Sommelsdijk. En natuurlijk de belangstelling genietend van een flinke hoe veelheid toeschouwers, voor wie de warmte van het vuur weldadig aandeed te midden van de vriezende kou. Intussen zetten aan de overkant van de weg enkelen de eerste schaats- passen op de ijsvlakte langs de .\nne Franklaan. (Tekst en foto: Han.s l'illeriits)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2