Scoutinggroepen vieren op gemeentelijke receptie landelijk eeuwfeest met taart I Winter fotowedstrijd op www. eilandennieuws.nl Gift IJsclub Dirksland voor Hospice Calando ÜOfneetEmoH 82e jaargang Nr. 7879 dinsdag 12 januari 2010 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Waterschap strooit alleen op doorgaande wegen Gemeente belangen nodigt inwoners uit 4 mei Eigen jubilea Ouddorp Goedereede DIRKSLAND - Vorige week vrijdag is de ijsbaan van de IJsclub Dirksland weer open gegaan. Het bestuur heeft met hulp van vrijwilligers eerst de kantine helemaal opge knapt. 'Bezige bijtjes' De Waai Hoveniers Erf-en sierbestrating S^g^3i»fêfi!»eji'^^^ WEERBERICHT van FLAKKEE Celstraf na oplichting bedrijven Gratis digitale kansenscan voor lokale bedrijven De komende dagen is er voldoende strooizout om de doorgaande wegen in het beheer van het water schap te strooien. Het waterschap bereidt zich wel voor op een mogelijk tekort van het strooizout voor volgende week. Het waterschap stelt daar om alles in het werk om, ondanks de problemen bij zoutleveranciers, spoedig zout geleverd te krijgen. Het waterschap bcliecrl en onderhoudt ui Zuid-Hoiland Zuid de wegen buiten de bebouwde kom. Zodra deze wegen door bevriezing en sneeuwval glad kunnen wor den, strooit het waterschap deze om te zorgen dat gebrui kers daar zo weinig mogelijk last van hebben. Jan C-eluk, dijkgraaf' van het waterschap, roept de bevol king op om de komende dagen voorzichtig Ie zijn: "Op de doorgaande wegen kimnen we nu nog even vooruit, maar op de binnenwegen strooien we, gezien de beperkte voorraad, voorlopig niet meer Daarom vragen we aan iedereen om de snelheid aan te pa.s.sen en extra alert te zijn op mogelijke gevaarlijke situaties. Voor alle duidelijkheid, in de begroting is rekening gehou den met winterse omstandig heden. De kosten voor de glad- heidbeslrijding staan daar dus ook in." Het zouttekort is een landelijk probleem en Hollandse Delta is daarom in overleg met de veiligheidsregio's. Rijkswater staat, provincies, gemeenten en waterschappen. De actuele berichtgeving en stiooische- ma's zijn te vinden op www. wshd.nl. DIRKSLVND - Maandag 18 januari om 19.30 luu' houdt Gemeentebelangen Dirksland een fractievergadering in ver enigingsgebouw 'De Schakel' te Dirksland. CJemeentebe- laiigen wil dat de inwoners van Dirksland meedenken en -praten over ontwikkelingen die hen allen aangaan. "\Vilt u Gemeeutebclaugeu Dirksland OUDDORP - Op de lan delijke website van Scou ting Nederland zijn al vele maanden uitgebreide tips geplaatst op welke wijze plaatselijke en regionale afdelingen aandacht kun nen schenken aan het hon derdjarig bestaan van deze overkoepelende organisa tie. Het is feest in 2010 en dus laat je anderen daar in meedelen. Scouting Goedereede en Scouting Jan Joosten uit Ouddorp speelden attent in op deze oproep. Woensdagavond presenteerden zij zich, in uniform, gezamenlijk op de nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur van Goedereede. En dat niet alleen. Op een verjaardag mag taart niet ontbreken en daarom boden de jeug dige Sophia en Ramon, als afgevaardigden van de scoutinggroepen, de lekkernij aan. Loco-bur gemeester Ton Admiraal was in zijn nopjes met deze extra bezoekers op de receptie in zalencen trum Dorpstienden in Ouddorp. Ook dankte hij hartelijk voor de taart die hij graag overdroeg om door anderen te laten aan snijden. Door Jaap Ruizeveld Na lange tijd traden de scou tinggroepen uit Ouddorp en Goedereede weer eens samen op. Dat is een gevolg van het feit dat de groepen in regio's zijn ingedeeld. Vandaar uit worden namelijk de activi teiten opgezet. Het kan dus zijn dat je elkaar soms wel en soms niet treft, afhankelijk van deelname aan een evenement. Toch zouden de banden tussen scouting Cloedereede en scou ting jan Joosten uit Ouddorp Df" scouts üj) de Kof) van Goeree, tijdens de overhandiging van hun juhiUumtauil. i-'oto's: Wim van Vossen Fotografie onderling ook best verstevigd kunnen worden. Ieder richt zich overigens op een eigen invulling. Simpel samengevat: Zeeverkenners (waterscouts) vind je in Goedereede en Landverkenners in de Oud- dorpse groep. Even terug naar bijeenkom sten of gebeurtenissen binnen de gemeente Goedereede. Een prachtige gelegenheid om samen iets te doen lijkt toch de 4 mei herdenkingsplech tigheid voor de gevallenen in Ouddorp? "Dat kan", reageert de leiding, Annelies Snijders en Aijan van der Made, van scouting Jan Joosten. "Maar dan moeten we wel worden uitgenodigd", zeggen Martine Meijer en Lennard de Jager van scouting Goedereede. Annelies zegt dat zij die uitnodiging zal verzorgen. Prima, weer een vorm van samenwerking in de gemeenschap gesmeed. Scouting Goedereede viert ove rigens dit jaar ook een eigen jubileum, fiet 35-jarig bestaan. Scouting Jan Joosten kan ook de vlag uitsteken want deze groep bereikt eind augustus de leeftijd van 15 jaar Op zich opmerkelijke prestaües op de Kop van Goeree, want elders op het eiland heeft de voorma lige 'padvinderij' de stap naar de huidige scoutingorganisatie niet kunnen maken. Had men vroeger wellicht een idee van een beetje stoffig imago, dat is nu wel anders. Eigen websites, moderne communicatiemid delen, eigen home of clubhuis. Outdoor-activiteiten, explo rers. De tijd heeft ook hier niet stil gestaan. Scouting Jan Joosten (landver kenners) in Ouddorp is een enthousiaste christelijke groep die voor een plezierige vrije tijdsbesteding zorgt, vanuit christelijke normen en waar den. Jeugdwerk dat bij jongens en meisjes in de belangstelling staat. Een knelpuntje is het aantal leidinggevenden. Hier is duidelijk versterking en sup port nodig. Gehoopt wordt dat die leemte snel kan wor den ingevuld.'Voor leiding en de ongeveer 30 leden beschikt men over een eigen clubhuis aan de Hofdijksweg in Oud dorp. Eén keer per week op de zaterdag is er de zogenoemde Opkomst. Het gaat dan om meisjes en jongens in de leef tijdsgroepen van 7-11 en van 11-1 jaar. Op de vrijdagavond zijn de exploreis bijeen, hier in de leeftijclsgroepen van 15-17 en van 17-22 jaar Niet alleen in de eigen oingeving is men actief, ook wordt aan regionale activiteiten deelgenomen. De scoutingkampen zijn bijzonder in trek. Ouders die met hun kinderen eens een kijkje willen nemen bij scouting Jan Joosten zijn van harte welkom op genoemde samenkomsten. Meer informa tie is te vinden in de gemeente- gids van Goedereede, op web site www.scoutingjanjoosten. nl en telefonisch bij Annelies Snijders: 0187 60172(5. Scouting Groep Goedereede (zeeverkenners) telt tussen de 40 en 50 leden. Op dit moment is er voldoende leiding. Even als in Ouddorp zijn ook bij deze scouting belangstellende ouders inet hun kids harte lijk welkoin op de zaterdagse bijeenkomsten. Men beschikt over een eigen clubliome aan de Deltahaven te Slellendam. Meer informatie is te vinden in de gemeentegids van Goeder eede op website www.scgoede- reede.nl of telefonisch via 06 40738618. De zeeverkentiers (waterscouts) van 11 l/m 15 jaar kunnen zich onder leiding van Lennard de Jager, Marieke Schipper en Krijn Zandburg uitleven. Veel op het water en af en toe op het land. Het onderdeel Wilde vaart is voor jongeren van 1(5 t/m 18 jaar Welpen en kabou ters van 6 totll jaar staan op de zaterdagochtend onder leiding van Martine Meijer, Jos de Jager, Janneke Kie vit en Michiel Hoogenboom. Hier wordt onder andere met spelletje's en knutselwerk een bepaald thema \ertolkt. Lenirard de Jager liet loco-bur gemeester Admiraal weten dat dit jaar ondermeer ook wordt deelgenomen aan een groot zomerkamp in Roennond en een manifestatie in Utrecht. Het visitekaartje van de scou ting op de Kop van Goeree ligt dus alweer klaar. Boven dien staan er intern ook nog huldigingen te wachten voor drie leidinggevenden - naast genoemde personen ook Eric Kriek - die 25 jaar aan scouting Goedereede verbonden zijn. de gelegenheid geven om in de gemeenteraad ook uw stem te vertegenwoordigen kom dan naar de overlegvergadering. Bent u nog niet bekend met onze gemeenteraadsleden, dan is dit zeker een goede gele genheid om nader kennis te maken", aldus het bestuur kunststof rainen en er is bestrating Rondom de beide gebouwen is damwandprofief geplaatst, nieuwe geplaatst aangebracht, zodat men beter vanuit de kantine naar de ijsbaan kan lopen. De oud- bestuursleden Gok de Bonte en Cees Groenendijk hebben alles na gelopen en waar nodig ver vangingen aangebracht. Ver der werd natuurlijk alles goed schoongemaakt. Daar al deze werkzaairiheden door vrijwil ligers zijn gedaan, en dus niet uitbetaald hoefden te worden, heeft het bestuur van de IJs club op initiatief van bestuurs lid Jan Huizer besloten om aan Hospice Calando een gift over te maken. Daarom kwam mevrouw Janneke Konings woud zaterdag naar de ijsbaan, waar ze van voorzitter Wim Drooger, secretaris Wim Pol der en penningmeester Anne ke Zoon een cheque van 500 euro kreeg overhandigd. Mevrouw Koningswoud was zeer verheugd over dit initia tief en bedankte het bestuur en alle vrijwilligers die hieraan hebben mee geholpen, "want ook Calando moet het hebben van vrijwilligers". Burgemees ter Stoop die juist op bezoek was toonde zich ook zeer inge nomen met dit mooie winterse gebaar Het was weer druk op de ijs baan. Na het schaatsen kwam men de vernieuwde kantine bekijken. Het bestuur is trots op het resultaat en bedankt de vrijwilligers die zich hebben ingezet voor de vereniging. Hel voltallige bestuur voor de ver nieuwde kantine met meinvmv Koningsieoud en burgemeester Stoop. GOEREE-OVERELAKKEE - De winter is dit seizoen vroeg op gang gekomen en tal \'an lezers zullen ongetwijfeld al vele plaatjes hebben geschoten van winterse taferelen. Leuk om later nog eens te bekijken of aan anderen te laten zien. De redactie van Eilanden- Nieuws biedt op haar website graag ruimte om uw foto's aan een groter publiek te tonen. Wie mooie, leuke of gezellige winterfoto's heeft en deze graag ook aan anderen tonen kan dit doen door ze zelf op de site www.eilandennieuws.nl te zet ten. Dit kan door het 'uploa- den' van foto's via de speciale button 'winterfoto's' op de site of door de foto's te mailen naar redactie((?eilandennieu ws.nl. Voor een goede ver\verking van de foto's wordt aangera den om de foto's niet groter te maken dan 1 Mb. Het inzenden van foto's is mogelijk tot 15 maart. De beste drie inzendingen zul len aan het eind van de peri ode beloond worden met een geschenkeirbon. De ingezonden foto's zijn natuurlijk zichtbaar op de web site, maar eerst beslist de redac tie of de foto's daadwerkelijk worden geplaatst. Tevens blij ven ingezonden foto's eigen dom van Eilanden-Nieuws. (Foto: Hans VlUerius) STELLENDAM - Zaterdag 16 januari organiseert IVN-GO een jeugdactiviteit. voor kin deren vanaf 8 jaar. Zij komen daarbij alles te weten over bijen. Een imker geeft uitleg. Aanmelden kan bij het \'\'V, tel. 0187 681789. De iniddag begint om 13.30 uur in het Scoutinggebouw, Deltahaven 60a te Stellendam. Deelname kost 3 euro p.p. Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Firma J.&J, van Gurp OudedijkU.Ooltgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl T.I. MIIII fa («till «UTM Om de sneeuw te trotseren U.i..aa:Mii»viMfi.i.)M.-i Mr Snijderweg 7a, Buitenhaven Stellendam Tel. (0187) 492183 fax (0187) 493034 I: www.coopwv.nl E: info@coopwv.nl ^..teuetViez^"' ■,20-. Xonnei mai"= 401318 www.i"" Oil^*,;^;:r.paau«- Dagelijks actueel! Kijk op: www.eilandennieuws.nl DEN HA'^G - Een 55-jarige man, die een bedrijf in huis houdelijke apparatuur uit Dirksland en een meubel zaak in Stellendam oplichtte, is afgelopen donderdag ook in hoger beroep veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden, waarvan 2 voor waardelijk. De man moet een bedrag van ongeveer 49.000 euro terugbetalen aan de twee gedupeerde bedrijven, die drie jaar geleden de inrichting van zijn pas gehuurde appar tement in Waddinxveen ver zorgden. Bij de inrichting van dat appartement, in de winter van 2006, keek de man niet op een centje. Hij bestelde voor 1785 euro elektrotechnische appa ratuur en voor ruim 41.000 euro aan meubels zonder ook maar één cent te betalen. Daar naast schafte hij bij een compu- terspeciaafzaak in ter ,'\ar een computer en een faptop aan en bij een reisbureau in Ter Aar boekte hij een vakantie naar Baibados. Ook die oncferne- iners wachten nog steeds op hun centen, evenals de eige naar van het verhuurde appar tement in Waddinxveen. De man is donderdag vrij gesproken van de oplichting van het reisbureau. Maar dat resulteerde niet in een lagere straf. De opgelegde straf is gelijk aan het eerdere von nis van de rechtbank en de eis van het openbaar ministe rie tijdens de strafzitting twee weken geleden. De man was in hoger beroep gegaan omdat hij volgens eigen zeggen de bedrijven nooit heeft willen oplichten. Hij zou nog steeds van plan zijn de rekeningen te betalen. MIDDELHARNIS - Gaat uw bedrijf verhuizen of verbou wen binnen de gemeente Mid- delharnis? Of overweegt u een verhuizing of verbouwing? Dan biedt de gemeente Mid- delharnis de digitale 'Kansen bij Verkassen Scan'. Daarmee krijgt u snel inzicht in de kan sen voor duurzaamheid en kostenbesparing bij nieuw bouw, verbouwing of renovatie en verhuizen. Verhuizen, verbouwen of uit breiden is dé kans om duur zamer en etTiciënter te gaan ondernemen. Door het nemen van de juiste investerings beslissingen slaat uw bedrijf twee vliegen in één klap: eco nomisch voordeel door lagere exploitauekosten en een goede milieu-investering. De Kansen bij Verkassen Scan geeft inzicht in kansen voor kostenbesparingen; gespreks punten voor overleg met de architect, installateur en ver huurder; handvatten om uw '(ver)bouwplan te controleren; adviezen over de locatiekeuze tot en met de verhuizing; u maakt snel actielijsten van rele vante duurzaamheidkansen, steeds op maat voor de fase waarin uw plannen zijn;; en inspiraüe voor een duurzaam gebouw. Lokale bedrijven kunnen gra tis gebruik maken van de scan. Vraag een inlogcode aan bij de bedrijfscontactfunctionaris bij de gemeente Middelharnis, mevr. Fanny Dekker, tel. 0187 475578, e-mail fanny.dekker@ middelharnis.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1