BTKöm p het artburg eiKom p het Wartbur Tweetalig Onderwijs **Die reistijd lieb ilc best overvoor een fop- |p opleiding*' ^,v Maak kennis met onze school tijdens de voorlichtingsavond en open dag Speciale info-avond voor leerlingen van groep 8 en hun ouders. :v Wartburg Collese, locatie de Swaef Volg als eerste het Beroepencollese Praktijkgerichte topopleidingen in Gouda Tweetalig onderwijs op Guido de Brés Driestar hogeschool WARTBURG COLLEGE locatie De Swaef Locatie De Swaef Op De Swaef kunnen leerlingen onderwijs volgen in twee leerwegen van het vmbo: de basis beroepsgerichte leerweg en de kaderberoeps gerichte leerweg. Er kan examen gedaan worden in de richtingen bouwtechniek, elektrotechniek, metaaltechniek, voertuigentechniek, zorg b welzijn, administratie, handel b verkoop. Beroepencollege Volgend cursusjaar starten we met het Beroepen college. Leerlingen kunnen nu vanaf het eerste jaar aan de slag in alle afdelingen om te kijken welke het best bij ze past. De Swaef telt 570 leerlingen. D.V. dinsdag 19 januari: Voorlichtingsavond (voor ouders van leerlingen uit groep 8), vanaf 19.45 uur D.V. zaterdag 23 januari: Open dag {voor nieuwe leerlingen en hun ouders), 9-30-12.30 uur Carnissesingel 20, 3084 NA Rotterdam-Carnisse, (010)4801422 Kijk ook op: www.wartburg.nl WARTBUR6 COLLEGE locatie Guido de Brés T" ^^- X. Locatie Guido de Brés D.V. woensdag 10 februari, aanvang 19-45 uur Tweetalig Onderwijs (TTO): 'Content and language integrated learning' Minimaal 50% van de lessen in het Engels Veel aandacht voor internationalisering Excursie naar Groot-Brittannië Vanaf klas 2 ook TTO-gymnasium Diploma Cambridge Exam English (na driejaar) Kijk ook op: www.wartburg.nl Voordelen van het Berocpcncollegc: Op De Swaef bieden wij de volgende afdelingen aan: Keuze Kom proefstuderen of bezoek de open dag op D.V. 13 maart 2010 ONDERWIJS BEROEPENBUUGE 2010 PAGINA 5 Het Wartburg College biedt christelijk voortgezet onderwijs op reformatorische grondslag. De school telt 3800 leerlingen, verspreid over vier locaties in Rotterdam en Dordrecht. Geen regiobeperking. Graag vooraf aanmelden: 010 - 292 39 00 of AMNoordzij@wartburg.nl Meer informatie: C. van den Broek, 010 - 292 39 00 (school) of 0111 - 6A 24 35 (privé) Op locatie Guido de Brés kunnen leerlingen de volgende typen van onderwijs volgen; gemengde en theoretisctie leerweg van tiet vmbo, tiavo, attieneum en gymnasium. TTO is een aparte 'stream' binnen tiet attieneum. Guido de Brés telt bijna 16OO leerlingen. Op locatie De Swaef kunnen leerlin gen vmbo-onderwijs volgen. Volgend cursusjaar, 2010-2011, slarien we op De Swaef met het Beroepencollege. De leerlingen krijgen vanaf leerjaar 1 meer praktijk dan fot nu toe het geval is. Tijdens de praktijkuren werken we in de vaklokalen van de afdelingen. Leerlingen gaan twee jaor eerder aan de slag in een 'echt' vaklokaal; Het kiezen voor een afdeling wordt eenvoudiger omdat leerlingen ervaring hebben opgedaan in alle afdelingen; Er vinden bedriifsbezoeken plaats om te kijken welk beroep de leerlingen het meeste aonspreekt; De leerlingen kunnen eind leerjaar 1 al kiezen voor een afdeling die hen voorbereidt op een beroep in de maat schappij; De Swaef telt 570 leerlingen en is uitste kend te bereiken met het openbaar ven/oer Bouwtechniek; Elektrotechniek; Metaaltechniek; Voertuigentechniek; Administratie; Handel en Verkoop; Zorg Welzijn. op zoek naar een topopleiding? Denk dan eens aan Driestar Hoge school in Gouda. Driestar Hoge school leidt leraren op voor zowel het basis- als het voortgezet onderwijs. De lerarenopleidingen behoren tof de beste van Nederland. De hoge school rr\aakt deel uit van een orga nisatie die veel kennis over onderwijs heeft en dit doet vanuit christelijke waarden en bijbelse bronnen. De christelijk-reformatorische identiteit vormt een wezenlijk onderdeel van de op leidingen. Het doortrekt alles waarmee de hogeschool bezig is; de omgang met el kaar en de studenten, het invullen van de lessen, het houden van dag- en weekope- ningen. We spannen ons in om leraren op te leiden die zich geworteld weten in de Bij belse leer en de gereformeerde belijdenis, die bewogen zijn met kinderen en jongeren en hart hebben voor hun werk. Evert de Bruin, pabostudent, voelt zich he lemaal thuis in Gouda: "Met mijn pabo opleiding maakte ik een duidelijke keuze. Ik heb gekozen voor een school die aansluit bij mijn christelijke identiteit; een school waar ik me thuis voel. Driestar Hogeschool behoort bovendien tot de beste pabo's van Nederland. Persoonlijke vorming krijgt in de opleiding een speciale plaats. Als leerkracht ben je immers een voorbeeld voor kinde ren. Daarom is het belangrijk dat je onder wijs geeft dat op de Bijbel is gebaseerd." Sfeer "Doordat de opleiding kleinschalig is, ken je bijna alle docenten en het rnerendeel van de studenten. Dit zorgt voor een gezel lige sfeer Het internaat is daarbij een echte aanvulling op de hogeschool. Mijn etage genoten vormen gewoon mijn tweede fa milie. We zijn allemaal met dezelfde oplei ding bezig, en dot geeft een sterke band. Kortom: in Gouda staat mijn hogeschooll" Je kunt ook terecht in Gouda voor een opleiding leraar voortgezet onderwijs. Bij Driestar Hogeschool kun je zes mooie tweedegraads lerarenopleidingen volgen: Duits, Engels, economie, geschiedenis, Nederlands en wiskunde. Deze kun je in verschillende varianten doen, namelijk in deeltijd en als zij-instromer En/oren of een opleiding iets voor je is? Kom dan gerust eens proefstuderen. Ook in de bovenbouw kunnen leerlingen een TTO-programma volgen. Locatie Guido" de Brés telt bijna 1600 leerlingen en ligt direct naar station Rotfer- dam-Lombardijen. Voor begaafde leerlingen is Tweeta lig Onderwijs een geweldig uifda- ging. Al meer don honderd scholen in Nederland bieden dif onderwijs aon. Ook Guido de Brés (behorend tot het Wartburg College) biedt Tweetalig Onderwijs (TTO) als een aparte 'stream' binnen het athe- Ruim de helft van de lesuren wordt in het Engels gegeven. Het gaat in de brugklas om de vakken Engels, geschiedenis, gods dienst, wiskunde, aardrijkskunde, biologie, tekenen en gymnastiek (totaal 21 uur). De leerlingen krijgen zodoende een enorme onderdompeling in de Engelse taal. Het is verbluffend om te zien wat een positief ef fect dit onderwijs heeft op de kennis van de Engelse taal van onze leerlingen. Aan het eind van de derde klas kunnen de leerlingen die TTO hebben gevolgd een Cambridge Exam English afleggen voor een officieel diploma. Toelatingscriteria voor TTO zijn o.a. een CITO-score van 545 of hoger, een vwo-advies van de basisschool en een goede motivatie. Vanwege het succes met TTO zijn we begonnen met het Versterkend Talen Onderwijs (VéTO) in alle tweede klassen van hef atheneum en het gymnasium, in één tweede en derde klas van het havo en in één tweede klas van het vmbo. Driestar Hogeschool biedt: hoog aangeschreven opleidingen (leraar basis onderwijs, leraar voortgezet onderwijs, pedagogiek) volop keus in verdiepings vakken sterke verbinding tussen theorie en praktijk TALENT IN ONTWIKKELING Gouda tel (0182) 54 03 33 www.driestar-hogescliool.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 13