'We zullen elkaar nodig hebben' Schaatsen op straat. 'Bestuurlijke zelfstsmdigheid, dat kunnen we', zegt Goedereede Burgemeester Stoop: 'De keuze is aan u!' Zevenbergen scherp over herindeling EHAtWEn-niEUWS Waarnemend burgemeester Heijkoop in Nieuwjaarstoespraak: Glastuinbouw Crisis Aan de weg timmeren Welbevinden Op orde In beweging Trots Positief Shantykoor Tempo maken Bezuinigingspakket Eén keuze Receptie Reacties PA(;iNA4 VRIJDAG 8 JANUARI 2010 OOSTFLAKKEE - Waar nemend burgemeester Jan Heijkoop van de gemeen te Oostflakkee begon zijn speech tijdens de Nieuw jaarsreceptie van de gemeente Oostflakkee, die jl. maandagavond werd gehouden in gebouw 't Centrum te Ooltgensplaat, met tevredenheid. Tevre denheid over het verloop van de jaarwisseling in de gemeente Oostflakkee. "Allereerst terugkijkend op de jaarwisseling, kan ik niet anders dan vast stellen dat dit alleszins redelijk is verlopen: geen ongelukken en vechtpar tijen, geen vuurgevaar- lijke situaties, geen exces sen vanuit dronkenschap, etc, minder vernielingen en schade, maar wel vuur werk, gezellige feesten en vreugdevuren, voor namelijk op de daarvoor bestemde plaatsen. Los van wat kleine incidenten is alles prima verlopen. Het totaalbeeld voldoet aan datgene waarbij tij dens de voorbereidingen op is gehoopt". Hij prees ook de "strak georgani seerde samenwerlang" tussen politie, brandweer, gemeente, beveiliging en de grote betrokkenheid van de organisatoren van de feesten en de meewer kende houding van onder nemers en de omliggende bewoners. "Het werpt zijn vruchten af". Een harte lijk woord van dank dan ook aan alle betrokkenen. Door Hans Villerius Blij was Heijkoop ook te kun nen melden dat er het afgelo pen jaar "heel veel zaken" zijn gerealiseerd of' in gang gezet. Als voorbeeld noemde hij "een willekeurig aantal punten, gro tere en kleinere zaken". Zoals de heringebruikname van het oude raadhuis in Ooltgens plaat, verlichting van de Voor straat aldaar, het oppakken van de aanpak van verpauperde panden zoals aan de Molen dijk te Oude-Tonge en de oude bakkerij te Ooltgensplaat, de afronding van het Kaaiplein in Den Bommel en het oplossen van de bodemverontreiniging aldaar. Bedrijfsterrein Bosland bevindt zich in een afrondende fase en De Bommelstee wordt ingrijpend gerenoveerd tot een multifunctioneel gebouw, dat (weer) aan alle eisen voldoet. In Oude-Ibnge is er een door braak bereikt ten aanzien \an de Handelskade en worden er de nieuwe Aldi, een flink aantal woningen en een par keerdek in hoog tempo gere aliseerd. Aan de Handelskade wordt omstreeks mei gestan met de bouw van appartement complexen. En in Achthuizen is er, na een jarenlange veto van de provincie, een door braak gekomen voor de bouw van 38 woningen en een klein woonzorgcomplex. Een andere doorbraak waar op korte ter mijn besluitvorming over zal plaatsvinden betreft het cen- trumplan Ooltgensplaat, met ondermeer een nieuwe school, een nieuw verenigingsgeboviw en ook andere voorzieningen. Verder zeer waarschijnlijk een omvangrijke provinciale sub sidie voor het opknappen van het bedrijfsterrein te Ooltgens plaat, waarbij ook de parkeer problemen worden betrokken. Voor het oude café Veerman in Oude-Tonge zijn verregaande plannen voor sloop en nieuw bouw. En in een vergevorderd stadium verkeren ook de plan nen voor een Woonzorgcom plex aan de Melkweg te Oude- Tonge. "Wat opvalt bij al deze trajec ten", merkte Heijkoop op, "is de grote betrokkenheid van maatschappelijke organisaties, de gezamenlijke ondernemers en de woningcoörperaties. We zijn als gemeente heel bij met deze goede samenwerking, waarbij de projectgerichte aan pak met een duidelijke regie en aanspreekpunt z'n vruchten afwerpt. Er zijn best pittige dis cussies, maar het gaat dan ook over grote belangen en bedra gen". Verder zei Heijkoop ervan overtuigd te zijn "dat de goede relaties met de provincie ertoe hebben bijgedragen dat extra subsidie maar ook beleidsruim te ten aanzien van woningbouw is ontstaan. Het voortdurend onder de aandacht brengen van de problematiek in onze dorpen is niet zonder resultaat gebleven". Uiteraard was er ook aandacht voor de ontwikkelingen op het gebied van mogelijke realisa tie van glastuinbouw in Oost flakkee. "De aanwijzing van een glastuinbouwlocatie door de provincie is nog ongewis. Medio april wordt de uitkomst van de studies verwerkt. Waar aanvankelijk werd gesproken, en ook ingezet, op een groot schalige locatie van 700 a 800 ha heeft de raad aangegeven bij de behandeling van de toekomstvisie zo'n grootscha lige locatie niet te zien zitten, zo blikte Heijkoop terug op de raadsonderhandelingen in het afgelopen jaar. "Op dit moment is dit teruggebracht tot een locatie van 200 a 250 ha. Het grote spanningsveld van enerzijds de economische en financiële kansen die glas biedt versus de effecten op het landschap, de infrastructuur, e.d., zijn nog niet opgelost, maar worden door het college wel ingebracht als zijnde kwes ties die zwaar wegen bij raad en bevolking. Ook de vraag die er leeft in de gemeenteraad, maar ook elders, of er nog wel behoefte is aan een nieuw glastuinbouwgebied wordt onderzocht in opdracht van het ministerie van LNV. Na het beschikbaar komen van deze uitkomsten zullen raad en col lege een definitief standpunt bepalen, waarbij ook eilande- lijke standpunten worden mee gewogen". Verder memoreerde Heijkoop de financiële crisis, die is uit gelopen op een economische crisis. "De effecten voor zowel ondernemers als werknemers zullen ook ons eiland treffen. Verder zullen de aangekondig de bezuinigingen van het kabi net leiden tot een lagere uit kering uit het gemeentefonds voor de gemeente. Percentages tot 20% worden genoemd." Daarnaast vroeg hij aandacht voor het feit dat het eiland bij de zgn. 'krimpgebieden' wordt gerekend. "Dat bete kent concreet een daling van het aantal inwoners, dus ook minder inkomsten". Ook was de begroting 2010 moeilijk sluitend te krijgen terwijl de daarop volgende jaren zelfs een begrotingstekort laten zien. Vermindering van activi teiten en personeel kan hieruit volgen. "Voorwaar een somber beeld", aldus Heijkoop. "Het is daarom van levensbelang dat er activiteiten worden gestart die leiden tot vergroting van het opbrengend vermogen van de gemeente. Die moge lijkheden zijn er zeker. Men kan hier goed ondernemen, er zijn recreatiemogelijkheden en het is plezierig wonen op het eiland, dat allemaal 20 a 25 minuten vanaf de Rotterdamse regio". Maar wéét men dit ook? Met die vraag liet Heijkoop zijn gehoor lot zichzelf inkeren. "Ik kom steeds meer tot de con clusie dat we als eiland te wei nig aan de weg timmeren. En onbekend maakt onbemind. De Rotterdamse regio promoot zichzelf stevig. Schouwen-Dui- venland en de Hoekse Waard zijn hier intensief mee bezigen de Drechtsteden hebben een pact gesloten met West Bra bant om ook tot gezamenlijke ontwikkeling, en promotie te komen. Natuurlijk, wij komen voor op lijstjes van de KvK en de VVV, maar wie promoot ons eiland nu echt? Dames en heren, niemand! Toen ik dii in ISGO verband aan de orde stelde, zijn we tot de conclusie gekomen dat we dit zelf zul len moeten doen. De voorbe reidingen worden inmiddels getroffen. Op alle bedrijven- contactdagen, vakantiebeur zen, e.d., zal deze boodschap dan ook duidelijk vertolkt gaan worden. De eerste reacties uit het bedrijfsleven zijn positief en min wil graag meedoen in zo'n gezamenlijk professionele aanpak". Met het oog op de gemeen telijke herindeling vroeg Heijkoop ook aandacht voor een (blijvend) gevoel van wel bevinden van de burgers in hun eigen woonkern. "Ik ben er een groot voorstander van om de eigenheid van de dor pen te versterken. Een dorps raad of wijkcomité kan hierbij van belang zijn. Anticiperend hierop hebben raad en college ermee ingestemd om bijvoor beeld de dodenherdenking, als men dat wenst, per kern te doen plaats vinden. Zo zal er in Achthuizen een parallelle her denking plaatsvinden waar ook een delegatie van het gemeen tebestuur bij aanwezig zal zijn". Met een oproep om zo goed mogelijk samen te werken om voornemens met elkaar te realiseren, sloot Heijkoop zijn rede af. "We zullen elkaar nodig hebben". GOEDEREEDE - "We denken dat we kunnen". Met deze gevleugelde woorden, bijna met een knipoog naar president Obama zijn citaat 'Yes we can', benaderde loco-bur gemeester Ton Admiraal zijn talrijk gehoor op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Goedereede, bij het onderwerp Zelf standigheid en herinde ling. "Wij hebben ingezet om onze gemeente niet te laten opgaan in één grote eilandelijke gemeente. Opteren voor bestuurlijke zelfstandigheid, daarbij losgekoppeld de vorming van één ambtelijke organi satie op het eiland, (ioede- reede zal loyaal meewer ken aan hetgeen nodig is in het kader van de Arhi- procedure, maar blijft opteren tegen een vol ledige bestuurlijke fusie op Goeree-Overflakkee. Dit standpunt is recent informeel gedeeld met de raad en is in meerder heid overgenomen. Wat de herindelingsprocedure brengt is nu nog onduide lijk. Echter binnen enkele maanden zal het beeld verder kunnen worden ingevuld". Door Jaap Ruizeveld Als onderbouwing van zijn woorden verwees Admiraal onder andere naar de resulta ten van het onderzoek 'Waar staat je gemeente?' "Op bijna alle beoordelingscriteria scoor den wij boven het gemiddelde. We slagen erin om in Goede reede het toerisme en de rust te combineren. Een balans die niet alleen onze inwoners maar ook de vele gasten aanspreekt. Niet voor niets kreeg Goeder eede in 2009 een Quality Coast award. Een Europees keur merk voor recreatie, toerisme en natuur. Slechts 12 gemeen ten in Europa mogen dit keur merk voeren. Daar kunnen we trots op zijn. Het tekent de vitaliteit van de Kop van Goeree. Nogmaals, rust koes terend, maar ook niet te veel omdat dan roest kan ontstaan. We pakken dit aspect dyna misch op. Recreatief medege bruik van de natuur speelt een belangrijke rol". "Ondanks de crisis maakt Goe dereede een positieve ontwik keling door. Met een financiële huishouding die op orde is. We maken ons geen zorgen, ondanks de door mij genoem de onzekerheden die boven ons hoofd hangen. Steeds vin den wij positieve en creatieve oplossingen voor complexe vraagstukken. De lokale eco nomie wordt gestimuleerd en de ondernemers worden en zijn betrokken bij ontwikke lingsplannen. De visserijsector, naast de toeristische poot, een zeer belangrijke economische bron, presenteert innovatie en uitbreiding met een visverwer king, rokerij en vriezerij. Een subsidiebedrag van 2,3 miljoen euro voor versterking van de visserijgemeenschap is bin nengehaald. Nieuwe schepen kwamen in de vaart. Belangrijk voor de werkgelegenheid. Stel- lendam neemt hier een voor uitgeschoven post in. Het is ook de vestigingsplaats van één van de twee Nederlandse visse- rijscholen. Overheid en onder nemers trekken samen positief de toekomst tegemoet", aldus loco-burgemeester Admiraal. "Goedereede zit niet stil. Er gebeurt veel. Verkeerscircu latieplannen in Ouddorp en Goedereede zijn en worden ingevuld. Stellendam is nu aan de beurt. De Ring van bad plaats Ouddorp is gerevitali seerd. Prachtig dat een aantal ondernemers hierop inspeelt en de panden opknapt. Dat is belangrijk, omdat uitstraling in een landelijk dalend aantal toe ristische bewegingen juist net die doorslaggevende impuls kan brengen. Ook in 2010 zal Goedereede aantonen volop in beweging te zijn en te blijven. Het Oranjeplein in Stellendam gaat op de schop. De gebieds ontwikkeling op de Punt staat voor de deur. Er komen con crete vervolgstappen voor de Europese trekpleister Brou- wersdam". "Als gemeentebestuur zijn'we trots op al die vrouwen en mannen die beroepsmatig of als vrijwilliger zich inzetten voor onze veiligheid. Denk aan de brandweerkorpsen. Tegen woordig verbonden aan de Vei- ligheidsregio, maar het blijven 'onze brandweerkorpsen'. De mensen bij de twee KNRMpos- ten in Ouddorp en Stellendam, waar in 2009 in totaal meer dan 200 reddingen zijn uitgevoerd. Ook hier vernieuwing met de komst van het schip Antoinet te. De Ouddorpse Reddings brigade, in april 60 jaar jong, die soms ondankbare taken moet vervullen, maar die met het modernste materieel onze strandgasten behoedt tegen de gevaren van de zee. Dank aan allen. Voor de inzet van de pohtie met wie onze gemeente een zeer hechte band heeft opgebouwd, met als één voor beeld de preventieve acties om problemen en overlast te voor komen. Ook dank aan onze nij vere werkers in de buitendienst die in deze winterperiode dag en nacht bijna in touw zijn". "Wat ons in 2010 te wachten staat is niet bekend. Ja, de her indelingsprocedure blijft hoog op de agenda staan. Dat is duidelijk. De gemeenteraads verkiezingen in maart staan vast en de ontwikkelingen op woningbouwgebied zullen in een aantal projecten tot tast bare resultaten leiden. Bouw plan Goekoop, herinrichting Molendijk Stellendam. Een nieuw woonzorgcomplex De Vliedberg? En zonder verdere vertraging hopelijk de eer ste fase plan Gronden Breen. Op maatschappelijk terrein en bij onderwijshuisvesting zijn belangrijke stappen gezet. Kortom, samen met de vele partners, organisaties en in harmonie met de buurge meenten ziet Goedereede de toekomst positief tegemoet. Het moet lukken", zo besloot Admiraal. Tijdens het informele deel van de receptie, met op de achtergrond een shantykoor met zeemansliederen, ging de discussie in meerderheid over drie eilandelijke onderwerpen. De teleurstellende inhoud van de structuurvisie, het opnieuw door de provinciale overheid vooruitschuiven van de beslis sing over grootschalige kas- senbouw in Oostflakkee (kas sen moeten passen in het landschap, waarover pas deze zomer duidelijkheid komt) en uiteraard de herindeling, waren de toppers. GOKIUüi-OMiRllAKKI-I'.-Srhaalii'H up de ujjkiëk ijsbanen lukt iwg niel erg in deu dagen. Maar hi tu,.....n u •......-. .,.:.i]nl betet U ^aun. "Woensdag hebben wij heerlijk geschaatst en wel in de Prins Bemhardlaan te Middelhamis. Dat is toch wel heel bijzonder", zo laten de families Felius en Qrinwis weten, bij de foto die ze in stuurden van kinderen die lekker een baantje trokken op de straat. Volgens hen is dit de laatste keer mogelijk geweest in 1979. MELISSANT - De keuze is aan u! Dat was het the ma van de nieuwjaarstoe spraak die burgemeester Stoop van de gemeente Dirksland dinsdagavond 5 januari hield in een afge laden 'Melishof' te Melis sant. Daarbij keek hij niet alleen vooruit naar de gemeenteraadsverkiezin gen op 3 maart aanstaan de. Door Kees van Rixoort Voor het eerst sinds jaren besteedde Stoop in zijn toe spraak geen aandacht aan de jaarwisseling. Daar was wellicht ook wat minder aanleiding toe: Oud en Nieuw verliepen, zeker in vergelijking met voorgaande edities, redelijk normaal en minder grimmig. "Het viel niet tegen", antwoordde de burge meester op de vraag of de jaar wisseling meeviel. Terugblikkend op 2009 liet Stoop een scala aan onderwer pen de revue passeren. Inter nationale (zoals de benoeming van Obama), maar ook lande lijke en lokale. Met de opening van het eilandelijke Centrum voor Jeugd en Gezin in Mid- delharnis behoort Goeree- Overflakkee tot een landelijke kopgroep, zo maakte Stoop duidelijk. "We moeten het nog wel aan' het Ministerie voor Jeugd en Gezin doorgeven, want op de website was Goe ree-Overflakkee nog een witte vlek." Natuurlijk noemde hij ook de gemeentelijke herindeling, waartoe Gedeputeerde Staten in 2009 de regie in handen nam, en de teruggedraaide b'ezuiniging op zwembad De Gooye. Traditiegetrouw vervolgde Stoop zijn toespraak met een vooruitblik op 2010. Daarbij hield hij een slag om de arm: "Vanwege de effecten van de economische crisis kan het wellicht ook wel eens anders uitpakken dan dat we gepland hebben." De eerste burger van Dirks land sprak de hoop uit dat de geplande omvorming van de Spuikolk - van bedrijventer rein in woonwijk, met de naam Heeren van Dirckslant dit jaar zichtbaar wordt. "Vorig jaar en twee jaar geleden zei ik dat de planvorming voor het zogeqaamde Hart van Dirks land wordt afgerond. Opnieuw moet ik deze zin herhalen. Hoewel ik er begrip voor heb dat de Woningbouwvereni ging het project opnieuw heeft moeten doorrekenen en dus misschien ook een aantal oor spronkelijke keuzen tegen het licht moet houden, vraag ik dringend nu tempo te maken. Laten we tot actie overgaan. Zoals het gebied er nu bijUgt, is meer dan troosteloos, en dan druk ik me voorzichtig uit", aldus Stoop, die zei ook uit te kijken naar de aanpassing van de N215 tussen Dirksland en Melissant. Op woensdag 3 maart zijn de gerrieenteraads verkiezingen. De stemcomputers zijn in de ban gedaan, dus moeten de kiezers weer het rode potlood hanteren bij het maken van him keuze. De burgemeester van Dirksland vroeg nu alvast om geduld. "Het ziet het er naar uit dat de verkiezingsuit slag pas laat bekend zal zijn." Wat na de verkiezingen volgt is een soort overgangstermijn tot I januari 2013, de datum dat hoogstwaarschijnlijk de nieu we eilandelijke gemeente van start gaat. "Soms gebeurt er in overgangstermijnen betrek kelijk weinig. Ik verwacht ech ter voor deze termijn dat er belangrijke beslissingen geno men zullen gaan worden, dat er fundamentele keuzen zullen moeten worden gemaakt." De keuze is aan de burger, op 3 maart. "Ik ben erg benieuwd waar dat toe zal leiden", aldus Stoop. "Vervolgens is de keuze aan een nieuwe gemeenteraad en een nieuw college. Zij zullen lijnen moeten uitzetten voor de komende periode. Ik voor zie wel dat het menu wél eens heel overzichtelijk zou kunnen zijn. We weten dat het kabinet laat werken aan een bezuini gingspakket dat zijn weerga niet kent. Alle onderwerpen kunnen ter discussie komen of zijn dat al geweest. Wat dit laatste betreft denk ik aan de bezuinigingen op de politie, waarvan ik nog maar moet zien dat deze niet ten koste zal gaan van het zogenaamde blauw op straat." Hij deed een beroep op de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. "Ik zou bijna tegen haar zeg gen: De keuze is aan u! Of we gaan samen voor meer veilig-, heid op straat of u moet accep teren dat we terugvallen op een situatie dat we achter de feiten aanlopen." Ook de gemeente Dirksland ontkomt niet aan ingrijpende financiële keuzen om het hoofd de komende jaren boven water te kunnen houden. "De tijd van de kaasschaafmethüde (overal een onsje minder) is definitief voorbij. We zullen niet ontko men aan hakken en breken. Er zal nog minder dan nu naar de (gemeentelijke) overheid gekeken kunnen worden voor oplossingen van maatschap pelijke problemen. Mensen en instellingen zullen nog meer op zichzelf aangewezen zijn. Netter gezegd: hun eigen ver antwoordelijkheid moeten nemen." Kortom, overal zijn keuzen nodig in 2010. De burger moet kiezen, maar ook de gemeente en bijvoorbeeld de minister die over de politiezorg gaat. En niet te vergeten de provincie: over de bestuurlijke toekomst van Goeree-Oierflai/cee. "Wat Dirksland betreft is er eigenlijk maar één keuze: we gaan voor één gemeente Goeree-Over flakkee. Binnen die bestuur lijke eenheid zal er voldoende ruimte zijn voor eigen identiteit van dorpen en gemeenschap pen. Op de weg daar naartoe zullen we nog wel problemen en moeilijkheden tegenkomen. Het zal de kunst zijn dan een afgewogen keuze te maken met het oog op het welzijn van alle inwoners van dit mooie eiland. Voor dit moment kunnen we tegen de provincie zeggen: De keuze is aan u.' Volg ons stand punt. Ik ben daar eigenlijk niet eens zo ongerust over." Stoop wenste een ieder gezond heid en voorspoed, inspiratie en creativiteit toe. MIDDELHARNIS - "Naar mijn vaste overtuiging, en ik voel me hierbij gesteund door onze raad die in 2009 over duidelijk koos voor gemeen telijke herindeling op het eiland, is deze insteek de beste manier om vanuit één perspectief een evenwichtige ontwikkeling te bereiken. Ik hoop en wens dat Gedepu teerde Staten in april op deze ingeslagen weg zullen voort gaan. Als consistent bestuur voortbordurend op hetgeen de Commissie Schutte als eindadvies aanreikte. Zoals bekend is de stand 3-1, maar wel met uitleg. Want het merkwaardige fenomeen doet zich voor dat de vierde gemeente, Goedereede, niet de politieke- en bestuurlijke wil kan opbrengen om tot vorming van één eilandelijke gemeente te komen, maar wel zou kunnen kiezen voor één gemeentelijke dienst". Aldus waarnemend burge meester Zevenbergen in zijn nieuwjaarstoespraak in Mid- delharnis. Door Jaap Ruizeveld "Waarom noem ik dit merk waardig? Ambtelijke diensten zijn per definitie onderge schikt aan het bestuur. Wat kan en moet een dergelijk ambte lijk apparaat? Nul peut servir deux maïtres. Men kan niet twee zaken aanhangen, noch twee partijen dienen. Houden van en haten gaat niet samen. Dit moet je niet willen. Dit is niet hetgeen de burgers op het eiland verdienen. Eerlijk en oprecht signaleren: Zo doen we het niet. Bij blijvende geschei denheid bereik je het punt van afscheid nemen. Van een 'Tot ziens'". Zevenbergen zette het beeld scherp en helder neer aan de vooravond van het ver volgtraject in de Arhiprocedu- re richting gemeentelijke her indeling in 2013. Hij had over zijn uitspraak goed nagedacht. Sneeuw, regen en glad heid trotserend, maakte toch nog een aantrekkelijk aantal belangstellenden haar opwach ting op de Nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis, afgelopen maandagavond. Ze waren er weer allemaal. Vertegenwoor digers van (sport)verenigin- gen, directies van bedrijven, instellingen, projectontwikke laars en de bankwereld. Vanuit de Zorg, het maatschappelijk middenveld en de cultuur- hoek. Uiteraard nagenoeg alle raadsleden en bestuurders van politieke partijen. In aantal, door de winterse weersomstan digheden, alleen minder dan gebruikelijk. Dit tastte de func tie van de receptie overigens niet aan. Het is en blijft een unieke gelegenheid om elkaar aan het begin van het jaar te ontmoeten, de hand te schud den en de beste (gezondheid) wensen uit te spreken. Natuurlijk werd ook de blik gericht op de komende gemeenteraadsverkiezingen, in maart. De pohtieke fracties spelen er af en toe al op in. Zevenbergen stelde: "Som mige onderwerpen krijgen een ideologisch randje. Anderzijds wordt gezocht naar ruimte om de eigen keuze pregnanter te presenteren ter onderschei ding van andere gezichtspun ten. Daar is niets mis mee. Toch is het ook goed als de raad gemeenschappelijke standpun ten inneemt. Een aanbeveling voor de komende periode is analyserend te bezien dat de kloof tussen beleid en uitvoe ring zo klein mogelijk wordt gehouden. De raad moet stu rend werken. Ontwikkelingen stimuleren. Zich herkenbaar in het veld opstellen en als insti tuut het beste voor de gemeen te bereiken. Op een gulden middenweg is er dan een mogelijkheid om elkaar werke lijk te ontmoeten. Ik bewonder de moed van al die vrijwilligers die het ambt van volksverte genwoordiger op zich nemen. Zij verdienen onze steun", zo besloot waarnemend burge meester Zevenbergen. De Rover (ChristenUnie) kon zich goed vinden in de uit spraken van de eerste burger. "In zijn eigen woorden heeft Zevenbergen het onderwerp Herindeling helder, misschien wat scherp neergezet. Ik zou overigens verbaasd zijn als GS dit voorjaar niet op de inge slagen weg zou voortgaan. Consistent beleid is belang rijk.Verrast was ik te horen, dat de gedeputeerde toch wat ruimte aan Goedereede zou hebben geboden voor onder bouwing van een onderzoek in de 3-1 variant. Als het vanuit de insteek is dat werkelijk alle opties rond de herindeling aan een beschouwing onderwor pen worden, begrijp ik het wel. Het is in deze fase van de Arhi- procedure niet gemakkelijk om uitspraken te doen. Bijna alles kan nu als provocerend worden aangestipt", aldus De Rover. Zijn collega Van Papeveld (CDA) had ook even met de wenkbrauwen geknipperd bij het lezen van de recente uit spraak \an de gedeputeerde, rond de 3-1 situatie, ervan uit gaande dat Van Engelshoven- Huls correct is geciteerd. Ook Van Papeveld gaat uit van een consistent beleid van CiS in het vervolgtraject. "Alle argu menten zijn bij de Commis sie Schutte uitvoerig gesteld en het eindadvies is helder en duidelijk. Onze raad heeft una niem een besluit genomen en in dat licht is de uitspraak van onze waarnemend burgemees ter direct herkenbaar".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4