Nick Ehbel blijft informatie overdragen, niet als onderwijzer maar als journalist LPG-wagen door gladheid van de weg I 37- 82e jaargang Nr. 7878 vrijdag 8 januari 2010 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Gemeente positief over afgelopen jaarwisseling 63-jarige Dirkslander neemt afscheid van De Inktvis Tarieven Regiotaxi ongewijzigd Terugbelservice Regiotaxi De tarieven voor 2010 luiden: Rij klompjes Zelfvertrouwen Tekort aan strooizout 'Geen alcohol voor onze jeugd!' Biketeam district De Eilanden wegens succes uitgebreid Het biketeam van de poli tie Rotterdam Rijnmond district De Eilanden is wegens succes uitgebreid met de komst van vijf nieuwe leden. De nieuwe bikers vullen het bestaan de biketeam aan wanneer het nodig is, zoals tijdens koopavonden en horeca- diensten. Hiernaast zijn ze werkzaam binnen de wijkpolitie. Knops fgróSpl (K)S I FI^XKKEl-; - De gemeen te Oosllliikkee heefi zich posi- tiel Liilgesproken over de ach- lei liggende jaarwisseling. "De eerste indruk is dat de/e in de gemeente beter en rustiger is verl()|)en dan voorgaande jaren, l'.rheljben zich nagenoeg geen incidenten vcjorgedaan. Wel is de brandweer diverse keren uitgerukt voor vreugde vuren. Tevens heelt de politie één aanhouding verricht voor het vernielen van een mit van een bushokje in Ooilgensplaat. De schade wordt op de dader verhaald", zo deelt de gemeen te mee. "Ken sluitend beeld over de situatie tijdens alge- lopen jaarwisseling volgt bin nenkort na de integrale eva luatie met alle betrokken par tijen. In deze evaluatie komen onder meer politie, brandweer, gemeente en de organi.satie van de tentfeesten samen om het verloop van de nieuw jaarsnacht te bespreken". De uitkomsten hiervan worden zo snel mogelijk bekend gemaakt. "De samenwerking tussen de diverse partijen, v\'aaronder inwoners van de verschillen de kernen, zorgt ervoor dat de jaarwisseling steeds meer een feest wordt. De gemeente Oostllakkee is dan ook bereid om volgend jaar weer te inves teren in de jaarwisseling. Het einddoel daarbij is dat inzet van hulpdiensten overbodig is. Dit kan alleen bereikt worden door inwoners die er samen vo(jr willen zorgen dat de jaar wisseling een leest wordt". Hel bestuur van de gemeente Oostflakkec is van mening dat de jaarwisseling 2009/2010 aantoont dat inwoneis genoeg hebben van vandalisme en brandstichting. Er is duidelijk een dalende trend van vanda lisme, brandstichtingen geweld te zien. De gemeente Oostllak kee bedankt dan ook iedereen die het mogelijk heeft gemaakt oiTi van deze jaarwisseling "een echt feest" te maken. DIRKSLAND - "Ik moet niet stoppen, maar ik mag stoppen." Een uitspraak die tekenend is voor Nick Ehbel, die een punt heeft gezet achter zijn ruim veer tigjarige carrière in het basisonderwijs. Hij deed zijn werk met veel plezier en met maximale inzet. De dagen dat hij met ziekteverlof thuis was, zijn op de vingers van één hand te tellen. Door Kees van Rixoort De eigen bijdrage voor reizigers met de Regio taxi Goeree-Overflakkee wordt in 2010 niet ver hoogd. De reiziger met een Wmo-indicatie betaalt ook in 2010 0,45 euro per ritzone (plus de instap- zone). De eigen bijdrage voor de OV-reizigers blijft 2,10 euro per ritzone (plus de instapzone). De teriigbelservice maakt het mogelijk om een aantal niinii- ten voordat de Regiotaxi bij n voorrijdt gebeld te worden met de melding dat de Regiotaxi in aantocht is. Deze teriigbelser vice kan bij het reserveren van de rit worden aangevraagd. Het is belang! ijk dat ii hel tele foonnummer opgeeft van het adres waar u opgehaald wilt worden. Hebt u een mobiel nummer dan kimt dit nunmier opgeven voor de terugbelser vice. De Regiotaxi llakkee is er die graag van vervoerd wil (loeree-Over- voor iedereen deur tot deur worden. Zeven dagen per week van 's mor gens zeven tot 's avonds elf uur en op zaterdag tot twaalf uur. Een prima alternatief loui als 11 niel wik of kunt reizen niet het reguliere openbaar ver voer. Reizigers met een Wmo- indicatie reizen tegen een lager tarief. Voor meer informatie over de Wmo-indicatie kunt u terecht bij uw gemeente. Rit ten voor de Regiotaxi Cioeree- Overllakkee reserveert u via het gratis telefoonnummer 0900 4-104044. Wmo-reiziger OV-reiziger Ie zone 0,90 (incl. opstapz.) 4,20 (incl. opstapz 2e zone 1,35 6,30 3e zone 1,80 8,40 4e zone 2,25 10,50 5e zone 2,70 12,60 Op 18 december was zijn laat ste schooldag. Bijna een maand later, op 13 januari, volgt nog een afscheidsreceptie, georga niseerd door openbare basis school De Inktvis. Daar stond Nick Ehbel ruim vijfendertig jaar voor de klas, vooial de bovenbouwgroepen 6, 7 en 8. Hij begon zijn carrière in zijn geboortestad Rotterdam. Vijf jaar stoomde hij daar kinde ren klaar voor de maatschap- ])ij, onder meer op de John F. Kennedyschool in Rotterdam- IJsselmonde. "Via via kwam ik in Dirk.sland terecht", kijkl hij vlak voor Oud en Nieuw terug. "We liepen een keer over d'n Diek. Leuk joh, was onze reac tie, hier zouden we wel willen wonen. Dat kan, zei een geloofs genoot, in Dirksland hebben ze een onderwijzer nodig. We kregen een rondrit over het eiland en warei'i meteen ver kocht." In het begin hadden Ehbel en zijn vrouw nog wel heimwee naar de Maasstad en wilden ze liefst elke week een keer de stadse sfeer opsnuiven. Maar dat gevoel is na al die jaren wel gesleten. De rust, de ruimte, de natuur en de soci ale bewogenheid op C'.oeree- Overilakkee maken alles meer dan goed. De lagere school waar Ehbel voor de klas kwam, stond aan de Wilhelminalaan. "Het schoolplein grensde aan de stallen van een boerderij. Bin nen hoorde je de koeien loeien. Voor de ingang stond een hele rij klompjes." Later verhuisde de openbare lagere school naar de Beatrixlaan. Vanaf de samenvoeging met de kleu terschool heette de school De Inktvis, nu te \inden tegenover de sporthal en het zwembad. In een opvallend vormgegeven behuizing. "Ik wilde journalist worden", lacht Ehbel na de vraag hoe het allemaal begonnen is. "Dan moet je naar de kweekschool, zei iemand tegen me. Tijdens de stages merkte ik hoe leuk het onderwijs is. Zoals ik later ontdekte hoe leuk de journalis tiek is." Sinds een jaar of vier schrijft de Dirkslandse onder wijzer voor een huis-aan-luiis- blad op Cioeree-Overflakkee. "Beide vakken hebben veel overeenkomsten: overdragen van informatie, ingewikkelde dingen eenvoudig weergeven." Zonder daarbij een zelfgenoeg zame houding aan te nemen, voegt hij eraan toe. Hij heeft zijn werk heel graag gedaan. "Ik ben altijd Uuitend naar mijn werk gegaan. Ook omdat de sfeer op De Inktvis heel gemoedelijk is, zowel door de kindeien, de ouders als hel bestuur. Omdat de .school vlak bij is, de collega's leuk zijn, ik het werk enigszins in de vin gers heb en met een positieve» instelling door het leven ga," Nick Ehbel .schijnt tot de uit zonderingen te behoren: met je drieënzestigste uit eigen ^^il stoppen met lesgeven. "Ik heb een hele fijne tijd gehad, ik ben een goudhaantje. Steed.s opnieuw waren er uitdagin gen, in een vertrouwde omge ving, en kreeg je kansen om je verder te ontwikkelen." Met genoegen kijkt hij terug naar de lijd dal hij zijn eigen kinderen - drie zoons - in de klas had. Een van hen zelfs drie schooljaren achtereen. "Die is nu leraar geworden in Rot- tetdam." Daarnaast had Nick Ehbel Richard Groenendijk en Liesbeth Zegveld in de klas. De 7)^ scheidende leerkracht, die volgende weck officieel wordt uitgezwaaid.. eerste is bekend geworden als cabaretier, de tweede als advo caat. "We hadden een laalpro- ject op school, mede opgezet door Cathy Westdorp. Lente in Dirksland was een van de stukken, en Richard speelde voor zwaluw. Ja, toen merkte je al dat hij bijzondere gaven heeft. We konden het boxen- dien goed met elkaar vinden." Naast taal had Ehbel het mees te met natuur en tekenen. Hij zette natuurwandelingen uit en wist alle eilandelijke open bare basisscholen te interes seren voor één en dezelfde beproefde tekenmethode. "Wat het mooie van onderwijs is? Laat ik dal uitleggen met een voorbeeld. Een kind kan slapeloze nachten hebben als hel een verhaaltje moei xer- tellen voor de klas. Als je leert hoe je dat kan doen, hoe je zelfvertrouwen kan ge\en, dan zie je zo'n bescheiden kind heel open eri duidelijk aan de gang gaan. Dan denk ik: ja, we heb ben vandaag iets geleerd. Dit soort dingen heb ik elk school jaar opnieuw meegemaakt. Dat is mooi. Tegelijk moetje in ons vak in de gaten hebben wat je teweeg kan brengen, zowel positief als negatief. Lesgeven is iets anders als ijsjes verko pen... Het is kinderen goed voorbereiden op hun plaats in de maatschappij. Daar leggen wij de basis voor. En dat is goed gelukt in die veertig jaar. Ken nis is daarbij belangrijk, maar sociale vaardigheden, zoals eerlijkheid, hulpvaardigheid en respect, zijn dat nog veel meer. Veel belangrijker dan een prachtig cijfer voor taal of rekenen." Terugkijkend op veertig jaar basisonderwijs kan Nick Ehbel niet anders dan concluderen dat er veel veranderd is. "Hel onderwijs is nel een groot schip, dat regelmatig van koers moet veranderen. Je denkt: ik ben er, maar dan gaat het schip weer de andere kant op. Van klassikaal naar indivi dueel, enz. Je bent net ergens aan gewend en dan komt de volgende ontwikkeling, van hogerhand. Onderwijs is nooit klaar, het is een dynamisch vak, een voortdurend avon tuur en een blijvende uitda- Folo: Hans Villerius ging. Ik heb ook lot hel laatst cursussen gevolgd." Voortbordurend op de beeld spraak van het grote schip dal van bestemming naar bestem ming zigzagt, noemt Ehbel De Inktvis een "hele vriendelijke, veilige haven, waar commu- nicaüe, respect en empathie de uitgangspunten voor het onderwijs zijn. Een openbare school is bovendien een weer spiegeling van de praktijk in de maatschappij. Respect en de omgang met andersden kenden zijn hier heel belang rijk." Nu zit hel erop en krijgt Nick Ehbel meer tijd voor hetgeen hij aanvankelijk wilde worden: journalist. "Ik ga me nu richten op de serieuzere onderwerpen, zoals de kassenproblemaliek, de gemeentelijke herindeling en zoet/zout. Verder wil ik een aantal artikelen wijden aan bij zondere functies in het onder wijs, die minder bekend zijn, zoals de interne begeleiders en de IT-ers." Want journalistiek en onderwijs blijven loten van dezelfde stam: informatie over dragen, ingewikkelde zaken in eenvoudige taal weergeven. DIRKSLAND - Zoals in meer dere gemeenten in Neder land hel geval is, is ook in de gemeente Dirksland het strooizout bijna op. Hierdoor kan er onvoldoende gestrooid worden. Inwoners worden daarom \'erzochl extra voor- zichdg te zijn. De doorgaande routes kunnen nog enkele keren gestrooid worden. In de overige stralen moet reke ning gehouden worden met een grote kans op gladheid. In verband met het tekort is hel \'oor particulieren niel meer mogelijk strooizout af te halen bij de gemeentewerkplaatsen. In week 3 hoopt de gemeente weer over \oldoende zout te kunnen beschikken. Ook in de gemeente Oostllak kee is het strooizout schaars geworden. Daarom wordt ook daar alleen nog op hoofdwe gen gestrooid. Volgens de gemeente heeft de leverancier van strooizout problemen met de aanlevering ervan. Naar \erwachling kan de voorraad begin volgende week weer worden aangevuld. MIDDELHARNIS - ".■aJcohol en onze jeugd, dat gaal niel samen, fiet is schokkend om te zien hoe jong sommige kin deren al hun eerste alcoholisch slokje binnen krijgen. We kun nen er omheen draaien, maar alcohol is vergif voor de jonge hersenen. De ontwikkelingvan de hersenen duurt tot het 23e levensjaar en wordt gestopt bij hel drinken van alcohol. Bij veelvuldig gebruik ont staat zelfs ernstige schade aan de hersenen die nooil meer goed komt. Geen leuk onder werp, maar wel erg belangrijk voor ouders van kinderen van 10 tol 18 jaar. Want zo vroeg begint het al, vaak met een klein slokje, en dal leidt al snel lot een glas. Gemiddeld anderhall jaar na het eerste glas alcohol is een kind voor de eerste keer dronken, 8% van de kinderen in groep 8 is al eens dronken geweest. Tijd voor gezamenlijke actie dus", aldus Emile Kool van KabelTV Goeree-Overflakkee. Daarom kunt u de hele winter door op KabelTV Goeree Overflak- kee kijken naar een serie over drugs en alcoholgebruik op Goeree-Overflakkee, met de nadruk op hoe de ingeslopen 'tradities' kunnen worden ver anderd. Er wordt met verschil lende betrokkenen gesproken, zoals ex-verslaafden, preven tiemedewerkers, jongerenwer kers, het opvoedbureau, alle maal mensen uil de praktijk dus. Deze week praat presen tator Lennarl Moree met ds. Harkema van de Hervormde Ciemeente MIddelharnis. De uitzendingen zijn elke dag te zien om 8.00, 12.00, 17.30, 22.00, 2.00 en 5.00 uur op de analoge kabel, en een week na de eerste uitzending op TV ook online op nieuwssite www. FlakkeeWeb.nl. U kunt daar alle KabelTV uilzendingen terugkijken in hoge kwaliteit. HELLEGATSPLEIN - Op de afrit van de snehveg A29 naar de i^59 richting Goeree-Overflakkee. op knooppunt Hellegatsplein, is maandagmid dag rond kwart voor vijf door de gladheid een tankauto met 25 ton LPG in de slip geraakt en tegen de -vangrail beland. Voor hulpverlening kwamen brandweer, politie en Rijkswaterstaat ter plaatse, alsmede twee kranen waarmee het gerij weer recht op de weg werd gezet, waania het - na twee en een halfuur - zijn weg kon ven'olgen. Door het voorval is de afslag 'Zierikzee' vanaf de A29 vanuit Brabant geheel afgesloten geweest. Foto: Bramliceer Den Bowinel Hel biketeam van district De Eilanden is in 2007 opgericht en bestaat uit zes fulltime bikers. Dit zijn politieagenten die hun werkzaamheden op een mountainbike uilvoeren. Bikers doen werkzaamheden binnen het gehele district op verzoek van de wijkteams en op de locaties waar dit gewenst is. Zij worden met name inge zet bij de aanpak van jeugd-, drugs en alcoholoverlast. Bikers hebben veel voordelen, zo zijn ze snel en wendbaar en maken zij optimaal gebruik maken van hun zintuigen. Ze zien en horen meer dan agen ten in een auto. Daarnaast zijn de bikers makkelijk aan te spreken door burgers. De nieuwe leden van het bike team werken hoofdzakelijk als wijkteammedewerker. Ze heb ben \eel kennis van het gebied waar ze werkzaam zijn en fiet sen een aantal diensten per maand mee met een biker. De plaatselijke kennis van de wijk- teammedewerker is voor de biker een groot voordeel. Daar tegenover staat de ervaring van de biker die voor de wijkteam- medewerker weer leerzaam is. De geselecteerde wijkleamme- dewerkers gaan niet zomaar de straat op. Ze volgen een specia le bike-opleiding van een week en krijgen hetzelfde uniform als de vaste bikers. Op dinsdag 5 januari heeft de introductie van de nieuwe bikers plaatsgevonden. Dis trictschef Manuel Mulder noemt het werk van de bikers "fantastisch" en kenmerkt hun aanpak als "doortastend en er zijn wanneer hel nodig is". "\\'ellicht is een AED op de fiets een optie voor de toekomst, want leden van het biketeam zijn er altijd als de kippen bij!" aldus Manuel Mulder. BVB»»»* - W.M.H—1 M tal. (Iltr) MlStl fmm (tI«T) «U*M It-mmth MMtH MfcH ml I I....i Of\\irx 't bti UK G2-dea!ef of kijii olvosi op wviv.opeini^uwi.^^l Knöps BV Langeweg 1133245 Kfi Sommeiïdijlt - 01B7 476747 AiikerÖQOi BV - KloMterweg 2 4317 AL Noordaouwc 0111 4013X7

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1