^«"^"0! Motte Nieuwjaarsduik 2010 een koud en zonnig spektakel Oostflakkee reikt drie gemeentepenningen uit I Jaarwisseling op Goeree-Overflakkee redelijk rustig verlopen VISSER VISSER 82e jaargang Nr. 7877 dinsdag 5 januari 2010 ^--7'ZX^irpi^elijk streekblad op gereformeerde grondslag Ingezonden: Verstoring kerkdienst Een stap verder Alzheimer Inloopavond Duivenavond met poters en spek Erf- en sierbestrating De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge www.dewaalhoveniers.nl ÊÊt- Prijswinnaars Sinterklaas puzzel Eilanden- Nieuws Opfriscursus Verkeer voor senioren Zoekactie naar man over boord Bij voorruit vervanging géén eigen risico! MIDDEI.HARNIS - Op woensdag 16 december 2009 werd de nieuwe weikruimte 'Aeluer de Sjoel' van Hislorish- (e Vereniging De Motte ofïi- eieel geopend, aan (iedempt Kanaal 21 te Middelliarnis. Met medewerking van VVoon- goed Flakkee is deze nieuwe behuizing lot stand gekomen, terwijl bestuursleden van His torische Vereniging De Motte op eigen kracht het nieuwe onderkomen 'bewoonbaar' hebben gemaakt en ingericht. Op zaterdag 16 januari a.s. is 'Aciuer de Sjoel' voor leden en belangstellenden opengesteld lussen 10.00 en 16.00 uiu'. ledereen is welkom. Tijdens de oudejaarsavond- dienst vond een aantal dorps-' genoten hel nodig om zoveel mogelijk vuiuwerk rond de kerk aan te steken, waardoor het niet makkelijk was om te preken. Tijdens hel dankge bed kwam een vuurpijl door het raam naar binnen. Kerst veel glasgerinkel en daarna een knal. Omdat het gordijn dicht zat kwam de vuurpijl op het afdak van de diakenliank terecht. We moeten er niet aan denken als het gordijn open was geweest en de pijl midden in de goed gevulde kerk terecht was gekomen. Bi'andgatcn in het gordijn en schroeiplekken op het aldak boven de bank, hoe erg het zou zijn geweest als deze tvrssen de mensen terecht gekomen zou zijn. Onvolwassen gedrag, wat van weinig respect voor mede dorpsgenoten getuigd. Ds. Oitshurg Stad aan 't Haringvliel OUDDORP - Kort nadat de laatste kruitdampen van de festiviteiten van de jaarwis seling waren opgetrokken, was het tijd voor al weer een nieuwe happening: de tradi tionele Nieuwjaarsduik in de middag van Nieuwjaarsdag aan het Flaauwe Werk bij Ouddorp. De (Xiddorpse Reddingsbri gade en een aantal sponsoren f hadden ervoor gezorgd dat een kleine 400 dapperen, de kou trot.seiend, de eerste duik in zee van het nieuwe Jaar konden nemen. De omstan digheden waren ideaal: een strak blauwe hemel en een vriendelijk zonnetje. De tem- [)eratuur was echter wat min der vriendelijk, deze bevond zich rond het vriespunt en als men hierbij ook nog de stevige noordoostenwind telde was de gevoelstemperatuur zeker nog een aantal graden lager. Daar door zal het zeewater dat een temperatuur van zes graden had, wellicht behaaglijk heb ben aangevoeld. I lel startschot werd dit jaar niet mei het wip perkanon gegeven, maar een 'gewoon' conlettikanon zorgde ervoor dat de 'duikers' na de warming-up van start gingen. De start was wat minder mas saal dan vorige jaren, maar uiteindelijk bleek toch dat alle gegadigden \an het koude zeewater konden genieten. Natuurlijk werden zij hierbij hartelijke aangemoedigd door de vele omstandeis. Na de duik was er voor zowel duikens als toeschouwers alle gelegenheid om van de traditionele snert te genieten. l?list en foto's: Adri jiaii der Laan www.vi5ser-visser.nl ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS, Telefoon; 0187 617 300 GOEREE-OVERFLAK KEE - Waar landelijk gezien de jaarwisseling niet bepaald rustig is verlopen, is het ditmaal op Goeree-Overflakkee redelijk rustig gebleven. Wel waren er op diverse plekken de gebruikelijke vreugdevuurtjes, maar van uit de hand gelopen incidenten is nauwelijks sprake geweest. Om der gelijke situaties te voorko men heeft de politie een groot aantal medewerkers ingezet. Om geweldple gers af te schrikken was een aantal politievoertui gen uitgerust met came ra's en zijn er weer spe ciale videoteams ingezet, waarbij politiemensen werden uitgerust met een bodycam. Als de meest in het oog lopende inciden ten op Goeree-Overflak kee valt het volgende te vermelden. Tekst en foto: HansVillerius In Stad aan 'l Haringvliet Averd rond 20.00 uur de kerkdienst verstoord door een vuinpijl die door het kerkraam werd geschoten. De pijl bleet hangen tussen het glas-in-lood-raam en het gordijn, waar de pijl ook explodeerde. Doordat de pijl in liet gordijn en vervolgens op een overkapping terecht kwam, zijn er geen gewonden gevallen. Wel liepen meerdere mensen oorsuizingen op. Vol gens ooggetuigen rende na het incident een groep jongeren weg. De politie kwam meteen ter plaatse en sprak met de getuigen. Eén van de getuigen verklaringen leidde naar een 21-Jarige man uit Oude-Tonge. In diens bestelbus werd ille gaal viuirwerk gevonden dat in beslag werd genomen. Een nader onderzoek volgt. In Cloedereede ontstond rond 01.00 uur een kleine brand in de badkamer van een woning aan de Jongkoenstraat. Een \uurpijl w as door het raam van de badkamer gegaan waardoor schade in de vloerbedekking was ontstaan. Een 30-jarige man en een 26-Jarige vrouw uit Sommels- dijk zijn rond 03.00 uur aan gehouden wegens poging tot brandstichting. Een medewer ker van de beveiligingsdienst meldde de politie dat een man en een xroinv op de Joost van den \bndellaan een stapel pal lets in brand wilden steken. De politie stelde een onderzoek in en trof de auto \an de ver dachten aan op het Spuiplein te Middelharnis. De 30-Jarige bestuurder bleek onder iinloed van alcohol te verkeren. Hij en de 26-Jarige inzittende werden aangehouden. Rond 03.30 uur is aan de Capelleweg te Oude-'ronge een vrijstaand schuurtje alge- brand. Brandstichting wordt niet uitgesloten. Aim het VVeespad in Ooltgens- plaat is een 16-jarige Jongen uit Dordrecht gearresteerd nadat hij aan het Weespad een bushokje had vernield. Rond 04.00 uur zag een getuige dat de Jongen een baksteen door de ruit gooide. De getuige hield hem staande en politie mensen die in de buurt waren konden hem direct arresteren. Om 04.40 uur moest de brand weer \an Sommelsdijk naar de Sommelsdijkse Ha\endijk (de 'Sasdiek'), waar brand was in het bou^vvallige huisje aldaar, nabij de Wilhelminabrug. Tenslotte heeft in Sommelsdijk en in Dirksland de ME zich laten zien ter handhaving vari de orde, maar hoefde \erder niet in actie te komen. MIDDELHARNIS - Alzheimer Inloopavond Goeree-Over- tlakkee/Hoekse Waard nodigt belangstellenden uit voor haar eeistvolgende inloopavond, morgen, woensdagavond (i Januari, in het Wijkceritrum te Middelharnis, met als gastspre ker neurologe mevrouw dr. Vroegindeweij. Het program ma duurt van-19.30 tot 21.30 uur; de deuren gaan open om 19.00 uur. De entree is grads, evenals het welkomst kopje koffie of thee. De avond wordl gehouden in Wijkcentrtim Middelharnis, Doetinchemse- straat 27 te Middelharnis. Voor meer informatie kunt u bellen naar de secretaris van de .Alz heimer afdeling, de heer Cor Besuyen, tel.: 0187-485344. MIDDELHARNIS - Op vrij- daga\'ond 8 januari is er een duivenavond in het Melk- huusje aan de Edison te Mid delharnis, aanvang 19.30 uur. De avond begint met een pre sentatie door Martijn Oonien over het hoe en waarom van Mariman duivenvoeders. In de pauze kan de inwendige mens worden versterkt met gratis poters met spek, op traditio nele wijze bereid. De avond wordt vervolgd met een voor dracht van Nico-Jan Koenders. Als afsluiting van de avond zal een aantal duivenbonnen wor den \'erkücht. Tevens wordt er een cjuiz gehouden waaraan gratis kan worden deelgeno men. Ook de toegang is gratis. Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl Tel. 0187 - 65 24 84 In de achterliggende dagen heeft de gemeente Oostflakkee drie gemeen tepenningen uitgereikt, onderscheidingen aan inwoners die zich bijzon der hebben ingespannen voor de samenleving. (Foto's: Margreet Zuidwijk) Allereerst aan de heer Baas te Ooitgensplaat. Die kreeg op woensdag 30 december een zilveren gemeentepenning uit gereikt bij gelegenheid van zijn 40-Jarig Jubileum als beheer der van Fort Prins Frederik te Ooitgensplaat. Ook is hij ouderling in de Gereformeer de Kerk aldaar, sinds 1976 is hij ambtenaar van de burger lijke stand voor de gemeente Oostflakkee en tevens al Jaren voorzitter van de onderne mersvereniging te Ooitgens plaat. Baas kreeg zijn onder scheiding uitgereikt in 't Fort, door waarnemend burgemees ter Heijkoop van de gemeente Oostflakkee. (Foto boven.) Vervolgens werden op zater dag 2 januari twee bronzen gemeentepenningen uitge reikt, 's Middags aan de heer Van den Doel, die al dertig jaar als vrijwilliger acüef is voor Tennisvereniging 't Westrak Ie Oude-Tonge. Hij was betrok ken bij de opbouw van de kan- dne en hij houdt zich al Jaren bezig met het onderhoud van de tennisbanen. Op 2 januari deed hij voor de 30e keer mee aan de door de tennisvereni ging georganiseerde trimloop. Bij die gelegenheid kreeg hij de penning uitgereikt uit han den van wethouder Van der Valk. (Foto midden.) En 's avonds was het de heer Geluk uit Den Bommel die een bronzen gemeentepenning mocht ontvangen van wethou der 't Hoen. De heer Geluk is al 43 jaar lid van de voetbalver eniging te Den Bommel, iets meer dan 25 jaar bestuurslid, waarvan 13 Jaar penningmees ter. Ook hij is heel wat uurtjes in zijn vrije tijd bezig met het onderhoud van de velden, en inmiddels al tien Jaar leidt hij ook de Jeugdelftallen. (Foto onder.) SOMMELSDIJK - De winnaars van de Sinterklaaspnzzel die in onze editie \'an dinsdag 24 november stond, zijn bekend. Uit de vele inzendingen zijn de volgende vijf prijswinnaars getrokken. Ze hebben een cadeaubon ter waaide \'an 1 O gewonnen, en kunnen deze op komen halen in het kantoor \an Eilanden-Nieuws, Lan- geweg 13 te Sommelsdijk, tel. 1)187 471020. f. Knops, Molenziclu 68, 33247 VA Dirksland. .\nneke Visser, Schoolstraat 1."), :'>2.56 AX Achthuizen. Mevr. J, Godrie, Molendijk ,59, 3243 AL Stad aan 't Haring- \liet. A. v.d. Bok, Brielsestraat 61, :'.251 CD Stellendam. Mevr. P. van der Welle, Pru nuslaan 50, 3257 XL Ooitgens plaat. De juiste oplossing van de puz zel luidt: 'Si)il ill dl' slniiit ni op tiet dali ('II Piet met JHilijes in dr zak'. OUDDORP - Hel bestuur van de afdeling Ouddorp van Vei lig Verkeer Nederland orga niseert weer een opfriscursus voor senioren. ledere senior is welkom. De bedoeling van de cursus is om de kennis omtrent verkeersregels en \'er- keerstekens op te frissen of te vermeerderen. De heer de Zeeuw, adviseur verkeerson- derwijs van VVN, verzorgt de cursus en zal een brede voorlichting geven. De cur sus wordt verdeeld over drie dinsdagavonden: 12, 19 en 26 Januari. De avonden duren van 19.30-21.30 uur en worden gegeven in verenigingsgebouw Dorpstienden. Deelname kost 15 euro p.p., inclusief koflie/ thee. U kunt zich opgeven bij K. Hameeteman (tel.'682824), J. Hollaar (tel. 681816) of A. van Huizen (tel. 682427). Vrijdag 1 januari om 16.17 uur werd de bemanning van de reddingboot Antoinette van KNRM station Stellendam bui ten, door het Kustwacht C^en- trum gealarmeerd voor een man over boord bij het anker gebied 3 mijl west van Hoek van Holland, op de Noordzee. Ook de reddingboot Jeanine l'arqui uit Hoek van Holland werd gealarmeerd. Verder vloog de Nogepa Offshore S,\R helikopter om te zoeken. Deze was als eerste ter plaatse, daarna de reddingboot Antoi- iiettfe en even later de Jeanine Parqui. Door het Kustwacht Ontrum was inmiddels een indeling gemaakt voor zoek- gebieden. Later werd bekend dat de vermiste persoon al geruime tijd niet meer gezien was aan boord van de Minerva Lisa die in het ankergebied lag. Bij sneeuwbuien en in don ker werd gezocht maar rond 20.30 uur werd de zoekactie in overleg met het Kustwacht Centrum stop gezet, waarna de reddingboten weer terug keerden naar hun station. AUTOSCHADEHERSTEL (Vraag naar de voorwaarden) Zernikeweg 10 Middelharnis Tel. (0187) 48 72 19 www.bosmanenkalis.nl -" «utotwrUcl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1