Toekomst Zuid-Hollandse Vereniging voor Kleine Kernen hangt aan zijden draadje Kerkdiensten Het weer van volgende week... i EIIAI1DEI1-I1IE1JW5 EIIAtlDEll-rilEtJWa DmRflLAftf)» - Het vqirbestaan Van de Zuid-Hollandse Vereni- jor Kleine Ker- len is zeer onzeker. De irovincie stop^ de sub- •-^an de in 2005 opgerichte vereniging. Nu probeert de vereni ging geld los te krijgen bij de gemeenten met kleine kernen in de pro vincie. Met 500 euro per kleine kern is de voort gang gegarandeerd. Maar het aantal toezeg gingen is nog lang niet voldoende. 500 euro per kern Verkoop verse oliebollen en appelbeignets Oud en Nieuw: De politie vraagt uw aandacht Tips Dirksland Naam gemaakt Tweede deel van de winter begonnen Zanguur Goedereninzame- ling Oost Europa Oudejaarsavond Nieuwjaarsdag Zondag 3 januari PAGINA 2 DINSDAG 29 DEGKMBER 20(,9 Door Kees van Rixoort De vereniging zet zich in voor de leefbaarheid op het plat teland, in de kleine kernen in Zuid-Holland. Bijvoorbeeld door het ondersteunen van bewonersorganisaties of dorps raden en, samen met hen, het opstellen van dorpsplannen. Overeenkomstige verenigin gen zijn er in alle andere pro vincies. Ze zijn allemaal aange sloten bij een landelijke vereni ging, die in de loop der jaren veel kennis heeft opgebouwd over het sumuleren van de leefbaarheid op het platteland. De Zuid-Hollandse Vereniging voor Kleine Kernen ontving tot en met 2009 subsidie van de provincie. De geldkraan gaat dicht omdat de provincie 'nieu we stijl' zich niet langer geroe pen voelt om lokale initiatieven op het gebied van leefbaarheid te steunen. Die taak ligt volgens de provincie Zuid-Holland nu bij de gemeenten, in het kader Aanbieding van het dorpsplan van Heikingen. Ook bij het opstellen van dorpsplannen is de Zuid-Hollandse Vereniging voor Kleine Kernen ondersteunend betrokken. Archieffoto: Eilanden-Nieuws van de' Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Van de provincie kreeg de vereniging in 2009 de tijd om nieuwe structurele financiering te zoeken. Lukt dat met ingang van 1 januari 2011, dan is de provincie bereid om in 2010 nogmaals de beurs te trekken en een overbruggingssubsidie te betalen. De verenigmg, die zelf nau welijks vlees op de botten heeft, heeft brieven gestuurd naar alle gemeenten in Zuid- Holland met kleine kernen. Het gaat om ongeveer veertig gemeenten. In de brief kregen ze het verzoek om de Zuid- Hollandse Vereniging voor Kleine Kernen met ingang van 2011 te subsidiëren met 500 euro per kleine kern. "Van een klein aantal gemeen ten hebben we een afwijzing ontvangen", zegt Dorien Kic- kert, secretaris van de vereni ging. "Bijvoorbeeld met het motief dat ze alleen activiteiten ondersteunen die binnen de eigen gemeentegrenzen plaats vinden. Wij doen echter een beroep op de solidariteit tussen alle gemeenten. Naast de afwij zingen hebben we gelukkig ook wel wat toezeggingen. De gemeente Goedereede was de allereerste die positief reageer de. Oostflakkee is ook positief en Middelharnis waarschijn lijk ook. Maar Dirksland, ons paradepaardje met drie dorps raden, vindt 1500 euro een te grote uitgave. Zeer teleurstel lend, een verkeerd signaal, zeker nu er één gemeente komt en de waarde van dorpsraden alom wordt benadrukt. Juist Dirksland weet wat de vereni ging voor betekenis heeft..." Er zijn ook gemeenten die zeg gen de vereniging niet nodig te hebben. Zij denken de leef baarheid in de kleine kernen zelf voldoende te kunnen sti muleren. "Maar", zegt Dorien Kickert, "gemeenten werken op een heel andere manier. Die komen meestal met een kant- en-klaar plan naar een dorp toe. Terwijl wij van onderop werken en bewoners en bewo nersorganisaties ondersteu nen. Dan creëer je draagvlak." Op het kantje... DEN BOMMEL - Vorige week dinsdagmiddag omstreeks 13.50 uur moest de brandweer van Den Bommel uitrukken voor een hulpverlening zon der gevaar aan de Buitendijk nabij Den Bommel. Ter plaatse aangekomen bleek een perso nenauto door gladheid te zijn geslipt, waarna deze met één wiel in het talud van de sloot was komen te staan en op eigen kracht niet meer terug te kun nen. De brandweer heeft de auto weer netjes op de weg gezet, waarna de bestuur der en zijn hond hun weg konden vervolgen. Foto: Brandweer Den Bommel Christelijk sfreeto/ad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnennenten uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eilandennieuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag SluitingstBrmijn zal<elijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberictiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Venweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - Op don derdagmorgen 31 december, a.s. hopen mensen van de Gereformeerde Gemeente Middelharnis in Middelhar nis en Sommelsdijk langs de deur te gaan met oliebollen en appelbeignets. Deze wor den verkocht ten bate van de voorgenomen bouw van een nieuwe kerk. De actie wordt mede mogelijk gemaakt door bakkerij Gladinus uit Tholen. Het is ook mogelijk om vooraf oliebollen en appelbeignets te bestellen. Dat kan telefonisch via nummer 0187 483033 of via e-mail leendertstam@kpn- planet.nl. Ook kunnen don derdagmorgen 31 december oliebollen en appelbeignets worden afgehaald bij het kerk gebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Christiaan de Vrieslaan te Middelharnis. Tien oliebollen kosten 6 euro en 4 appelbeignets 5 euro. Als u oliebollen zonder krenten wilt, dient u deze vooraf te bestellen. Nog maar enkele dagen en de jaarwisseling is er weer. "Een feest dat groots gevierd wordt, maar waarbij we helaas ieder jaar weer te maken met men sen die de jaarwissehng aan grijpen om zich te misdragen", zo stelt de politie. Om derge lijk gedrag zoveel mogelijk te voorkomen werkt ook dit jaar de politie weer veel samen met onder andere de verschillen de gemeenten, jusdtie, en de brandweer. Net als vorig jaar zet de poli tie extra mensen in tijdens de komende jaarwisseling. Naast de geünifor-meerde agenten zijn er ook agenten in burger op de been. De plekken waar vaak vernield wordt, de zoge naamde risicolocaties, worden met de jaarwisseling extra gecontroleerd. Ook werkt de politie dit jaar weer met body- cams. Dit zijn camera's die agenten op hun lichaam of kle ding dragen. Naast de body- cams wordt vanaf dit jaar ook een aantal politievoertuigen uitgerust met een camera. In de eerste plaats worden deze middelen ingezet om geweld tegen de politie te voorkomen. Daarnaast kunnen de beelden die met de camera's gemaakt worden later gebruikt worden voor bijvoorbeeld het herken nen van verdachten. Ook om te voorkomen dat ver nielingen worden gepleegd zet de politie actief middelen in. Zo worden de mensen die vorig jaar rond de jaarwisse ling zijn aangehouden, nu op voorhand al benaderd en de komende tijd extra in de gaten gehouden. Ook mensen die bij de politie bekend zijn als ver nieler wor-den benaderd. Net als vorig jaar is er rekening gehouden met extra aanhou dingen rond de jaarwisse-ling en wordt er weer ingezet op een snelle afhandeling hier van. Tot slot wordt alles "op alles gezet om zoveel mogelijk schade op de vernielers te ver halen. Aan bewoners vraagt de poli tie extra alertheid. Bent u getuige van een incident en is de dader nog in de buurt? Bel dan het alarmnummer 112. Heeft u foto's van een incident gemaakt, dan kunt u deze, samen met melding via 0900 8844, sturen via een MMS-bericht of via e-mail. Als u liever anoniem blijft, bel dan Meld Misdaad Anoniem via telefoonnummer 0800 7000. Door losse spullen om uw huis weg te halen, ramen en deu ren te sluiten en de brievenbus af te plakken, kunt u voor komen dat u zelf slachtoffer Andere gemeenten die wél sub sidie toezegden zijn Ouderkerk aan den IJssel, waar voormalig waarnemend burgemeester De Priëlle van Goedereede eerste burger is, en Strijen. Volgens Dorien Kickert heeft de vereniging nog een paar ijzers in het vuur, zoals subsidie via het Europese Leader-pro gramma en samenwerking met de Nedeflandsche Heidemaat schappij en Landschapsbeheer. "Als we op 1 januari 2010 niet voldoende geld bij elkaar heb ben, zal de gedeputeerde zeg gen dat de vereniging geen bestaansrecht heeft. En dan zal er geen overbruggingssubsidie voor 2010 komen. Dat heeft tot gevolg dat onze coördinator per 1 januari 2010 op straat komt te staan", schetst Dorien Kickert het zijden draadje. Ze voegt eraan toe dat het om een reële dreiging gaat. Op het laatste moment wil de vereni ging nog gemeenteraden en colleges benaderen en ze over tuigen van het nut van de acti viteiten op het gebied van de leefbaarheid in de kleine ker nen. Lobbyen onder Statenle den en Tweede-Kamerleden is ook een onderdeel van de red dingsoperatie. Of die operatie succesvol is, is nog zeer onge wis. Het college van B en W van de gemeente Dirksland heeft het verzoek van de vereniging afge wezen, omdat zij geen nieuwe financiële verplichtingen, hoe klein ook, wil aangaan. Dit met het oog op de huidige financi ële situatie en de bezuinigin gen van het Rijk waarmee de gemeente ongetwijfeld nog te maken zal krijgen. Tijdens de laatste vergade ring van de gemeenteraad zei raadshd Leenders (Gemeen tebelangen Dirksland) het gemeentelijke besluit te betreu ren. Hij sloot aan bij een even eens teleurgestelde reactie van de dorpsraden van Dirks land, Mehssant en Herkingen. Volgens burgemeester Stoop zijn er wellicht ook andere manieren van ondersteuning van de dorpsraden te vinden. Ook noemde hij de mogelijk heid dat het door de vereni ging gevraagde bedrag wordt betaald uit het werkbudget van de dorpsraden. "Maar het gaat wel direct om 20 procent van dat budget", aldus Stoop. Hij zei dat er sympathie is voor de Zuid-Hollandse Vereniging voor Kleine Kernen en dat alleen financiële redenen ten grondslag liggen aan de afwij zing. "De Zuid-Hollandse Ver eniging voor Kleine Ker nen heeft in de vier jaren dat zij bestaat een net werk van dorpsorganisa ties opgebouwd en naam gemaakt in de provincie als spreekbuis voor de leefbaarheid in de kleine kernen van Zuid-Holland: De ZHVKK heeft met haar activiteiten in ver schillende gemeenten zeer goede resultaten geboekt. Zij heeft laten zien dat bewoners meer kunnen wanneer zij zich actief ver antwoordelijk gaan voelen voor hun leefomgeving. In de dorpen waar de ZHVKK een dorpsplan door en met de bewo ners heeft gemaakt zijn al veel projecten en ont wikkelingen gestart door samenwerking van bewo ners, gemeente en andere betrokken organisaties", meldt de website van de vereniging: www.zhvkk.nl. De laatste sneeuwresten van de voorbije koudeperiode heb ben nog maar nauwelijks het veld geruimd, of deel twee van deze tot nu toe al zeer interessante winter diende zich al aan. De officiële witte kerst was een feit, maar van een onvervals te wintersfeer was natuurlijk geen sprake, want het dooide hard op beide kerstdagen. De komende pakweg drie dagen vertoeven we nog in het overgangsgebied tussen de (zeer) koude lucht boven Noord- Europa en de veel zachtere lucht (met subtropische trekjes) ten zuiden van Nederland. Op dat strijdtoneel tussen, tieze twee luchtsoorten valt regelmatig neerslag en de kans op sneeuw daarbij is groter dan de kans op vloeibare neerslag. Zuidwest-Nederland zit als het ware op de wip. Ten noorden van de eilanden zal het wat kouder worden de eerstkomende dagen en bezuiden Goeree-Overflakkee juist wat zachter. Uiteindelijk zal de (zeer) koude vrieslucht terreinwinst gaan boeken, maar of dat nu al op 31 december het geval zal zijn of pas na 2 januari is op dit moment vrij onzeker. Maar de echte kou komt sowieso. De (noord) ooster blijft onaangenaam stevig doorwaaien en geeft het weer een wat grimmig karakter. Lage gevoelstemperaturen ook de komende dagen. Deze dalen verder naar waarden van circa -15 graden. Dit dan bij luchttemperaturen die telkens bivakkeren in de buurt van het vriespunt. Er zal overwegend veel bewolking zijn en voor zon is dus maar weinig ruimte. Tot aan de jaarwisseling houden we die regelmatige neer slagkans (sneeuw of soms regen ook) en dalen de luchttem peraturen nog iets. Een deftig sneeuwlaag(je) zou misschien wel weer gevormd kunnen worden. Deze hele weersontwikkeling doet enigszins denken aan die van 1978. Toen echter waren de temperatuurverschillen aan weerszijden van de net genoemde overgangszone veel groter en daalde de temperatuur binnen een etmaal van -1-10 naar -10 graden. En een aantal mensen herinnert zich de sneeuw storm nog wel op 31 december 1978. Binnen een mum van tijd denderde de zeer koude vrieslucht toen binnen. Met zoveel bombarie gaat het nu niet, maar de kou komt wel voor langere tijd aan zet. Misschien wordt het pas vanaf 10 januari wat minder koud in Nederland. Dit is een winter die er wezen mag en de structuur oogt behoorlijk solide. Volop schaatsen na 5 januari? Bel de weerprimeurlijn op 0900-1234554. Weerman Mare Putto OUDDORP- Zaterdag 2janu ari is er in verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer' te Ouddorp van 18.45-19.45 uur weer een zanguur. Na afloopis er, onder het genot van een kopje koffie, gelegenheid tot ontmoeting. wordt. "Met uw hulp kunnen we ervoor zorgen dat de dader opdraait voor de schade die hij heeft veroorzaakt. Laat Oud en Nieuw niet verknallen!" MIDDELHARNIS - Zaterdag 2 januari kunt u van 9.30-11.30 uur weer gebruikte goederen inleveren bij de Oost Europa Werkgroep Middelharnis, in de loods aan Industrieweg 17 te Middelharnis. Ook niet gebruikte medicijnen zijn wel kom. Als u spullen heeft maar deze niet zelf in kunt leveren, kunt u voor het laten ophalen ervan bellen naar dhr. J. van der Made (484228) of naar dhr. M.H. Baan (603051). OUDDORP Herv. Gem. 19.30 uur: ds. D.I. Budding-Hersteld Herv. Gem. Dorpslierk: 19.00 uur ds^ H. Lassche - Geref. Kerk 18.30 uur ds. PC. Koster - Gen Gem. 19 00 uur ds. W. Harinck - Doopsgezinde Gem. 16.30 uur ds. J Smink, Duitstahge dienst en 19.30 ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 19.00 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 19.00 uur ds. J.W. van Estrik. STELLENDAM Herv. Gem. 19.00 uur ds. D. Hoolwerf - Hersteld Herv. Gem. 19.00 uur ds. W.M. van der Linden - Geref. Kerk 19.00 uur ds. C.G. Kant. MELISSANT Herv. Gem. 16.00 uur: ds. J. Willemsen - Hersteld Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. Kot - Geref. Kerk 19.00 uur dr. L.W. Lagendijk - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. - Ger. Gem. in Ned. 19.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 19.00 uur ds. G. van Meijeren - Ger. Gem. 19.00 uur ds.J. Schipper. HERKINGEN Herv. Gem. 19.00 uur ds. H.J.T. Lubbers - Hersteld Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 19.00 uur ds. R Molenaar - Lucaskapel HDG 19.00 uur ds. A. Belder - Her steld Herv. Gem. 19.30 uur ds. J. van Rossem - Exodus 19.00 uur ds. M. Diepenbroek in Emmauskerk - CAMA Gem. 19.00 uur dhr. K. Tanis. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 19.00 uur: ds. H. Harkema - Geref. Kerk 19.00 uur ds. M. Diepenbroek, in Emmauskerk - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Chr. Geref. Kerk 19.00 uur ds. A. Egas - Gereformeerde Kerk Vrijgem. 20.00 uur ds'. D.J. van Diggele. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 19.00 uur kand. A. van Kralingen - Hersteld Herv. Gem. 19.30 ds. J. van Rossem - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. OUDE-TONGE Herv. Gem. 19.00 uur ds. RM. varp 't Hof - Ger. Gem: 19.00 leesdienst - Evangelie Gemeente Flakkee 19.30 uur gebedsdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 19.00 uur ds. H.J. Catsburg - Geref. Kerk 19.00 uur dhr. A. Dubbeld - Ger. Gem. 19.0Q uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 19.00 uur ds. B.J. van Vreeswijk - Geref. Kerk 19.30 uur ds. L.J. Lingen. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 19.00 uur ds. H.G van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 16.00 uur ds. G. Meule- man - Geref. Kerk 19.00 uur dhr. K. Baas - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT Herv. Gem. 19.00 uur dhr. T.R. Rietveld. OUDDORP Herv. Gem. 9.45 uur ds. D.J. van Eckeveld - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. H. Lassche - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C.G. Kant - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Doopsge zinde Gem. 10.00 uur: ds. J. Smink, bed. H.A. GOEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.W, van Estrik. STELLENDAM Herv. Gem. 9.30 uur ds. D. Hoolwerf - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur uur ds. W.M. van der Linden - Geref. Kerk 10.00 uur mevr. B. Koppenaal MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst - Geref. Kerk 10.30 uur Gezinsdienst, mevr. B.I. Koppenaal - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst. - Ger. Gem. in Ned. 10.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meijeren - Ger. Gem. 10.00 uur ds.J. Schipper. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Arkeraarts - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. Th. W.H, van der Heijden - Lucas kapel HtoG 10.30 uur ds. W. Kalkman - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. L.M. Jon- gejan. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur: ds. H. Harkema - Geref. Kerk 10.00 uur ds. L J. Lingen - Ger. Gem. 9.30 leesdienst - Chr. Geref. Kerk 9.30 uur ds. A.A. Egas NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.J.T. Lubbers - Hersteld Herv. Gem. 9.30 ds. H.J. Boer - Ger. Gem. 10.00 uur ds. R Blok. OUDE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. HM van 't Hof- Ger. Gem. 10.Od leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. H.J, Catsburg - Geref. Kerk lO.oii uur ds. H. Zeeman - Ger. Gem. 10.00 uur stud. R.A.M. Visser DEN BOMMEL Herv. Gem. 9.30 uur ds. BJ. van Vreeswijk. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 ds. H.(; van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kot Geref. Kerk 10.00 uur dhr. K. Baas - Ger. Gem. 9.30 leesdienst. OUDDORP Herv. 'Gem. 9.45 uur ds. C. van der Worp en 18.00 uur ds. D.J. Budding - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. A.A.F, van de Weg eii 18.30 uur ds. H. Lassche. Eben- Haëzer: 9.30 uur ds. H. Lassche en 18.30 uur kand. G. Kater - Geref. Kerk 10.00 uurbr. C.B. van Beek en 18.30 uur ds. L. Krüger - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Doops gezinde Gem. 9.30 uur en 18.30 uur dienst. GOEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. Maas en 18.30 uur: ds. C. van der Worp - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.W. van Estrik en 18.30 uur ds.J. Kop pelaar. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Harkema en 17.00 uur ds. ,M J. van Oordt - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Oor schot en 18.00 uur prof dr. P Buitelaar - Geref. Kerk 10.00 uur dhr. K. Baas en 18.30 uur ds. A.W. Estié. MELISSANT Herv. Gem. 16.00 uur ds. H.E Klok - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. WJ. op 't Hof - Geref. Kerk 9.30 uur mevr. I. Bakker - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst, DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur kand, RB. de Groot en 18.00 uur ds. O.' van 'Meijeren - Ger Ge/a. 10,00 uur en 18.00 mivds.J. Schipper - Ziekenhuis 14,30 uur dhr. A. Dubbeld. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds, H.J.T. Lubbers en 18.00 uur ds. C.J. van der Plas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur nog niet bekend en 18.00 uur kand. M. Diepenveen - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. H, van Ginkel en 18.00 uur ds, M. Maas - Lucaskapel HDG 10.30 uur ds. G. van Meijeren - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur en 16.00 uur ds. R.W. Mulder - Exodus 10.00 uur ds. M. Diepenbroek, Doopdienst - Remonstrantse Gem. 10.00 uur dienst - CAMA Gem. 10.00 W. Leuvenink. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. Walhout en 18.00 uur: ds. H. Harkema - Geref. Kerk 10.00 uur mevr. drs. J. den Dekker- Mast en 17.00 uur dhr. R.W. Baas - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. P Blok - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A.C. Uitslag - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 en 17.00 uur leesdienst. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 ds. W. Meijer en 18.00 uur ds. W. van Weel den - Hersteld Herv. Gem. 9.30 dhr. L. Stuurman en 18.00 uur nog niet bekend - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. van Rees en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gemeente Flakkee 10.00 uur dhr. R Dupon. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. H.G. van der Ziel en 18.00 uur ds. H.J. Donken - Geref. Kerk 10.00 uur WA. Boer en 18.00 uur dhr. K. Baas - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Mijderwijk en 18.00 uur ds. B.J. van Vreeswijk - Geref. Kerk 10.00 uur ds. PC. Koster en 18.00 uur ds. A.S. Rienstra. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur kand. mr. J. Kooij en 18.00 uur ds. J.B. ten Hove - Hersteld Herv. Gem. 11.30 uur kand. Joh. Fekkes en 16.00 uur ds. N.A. Donselaar - Geref. Kerk 9.30 uur en 18,00 uur dienst - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 4