Md I 2)J^[1(§^[1M 4|j^ (o)[?@[l[L[§\7@[Il[D) ^(§TrD\^Dir[lDir[iK] Project Bomenbuurt te Middelharnis Project Dabbestraat Oude-Tonge Project Kennedystraat te Oude-Tonge W®®KK9®B[s) ^ÜTBBÏSS© ^??®®a CaQDtlDISESKie Vragen? Heeft u een klacht over uw buren of woonomgeving? Heeft u een klacht over de cfienstverlening van (een medewerker) van Woongoed Flakkee? Hoe zegt u de huur op? Ventilatie/Vocht- problemen De bouw van het project Bomenbuurt, inclusief de Daltonschocl, vordert gestaag. Het woningbouwprogramma bestaat uit 11 eengezinswoningen en 38 woningen/apparte menten voor senioren en starters. Op de school worden 4 appartementen gebouwd. Deze appartementen kunnen tevens worden ingezet als de school moet uitbreiden. Samen met de bouwvakkers werd afgelopen december het hoogste punt gevierd. Veel aandacht is er voor energiebesparing en duurzaamheid. De woningen Yiorüen verwarmd door middel van bodemwarmte en een warmtepomp, Op de daken komen pv- panelen, die zonlicht omzetten in elektriciteit. Ook komt er een grijswatersysteem. Het regenwater wordt opgevangen en gebruikt voor het doorspoelen van het toilet. Alle woningen zijn inmiddels verhuurd. Februari 2010 zal de school en de 4 appartementen worden opgeleverd, de eerste woningen/appartementen worden naar verwachting maart/ april zoiOopgeleverd. Binnenkort worden de toekomstige huurders uitgenodigd om uitleg en instructie te krijgen over deze nieuwe manier van klimaatbeheersing in huis. In Oude-Tonge wordt er op het pleintje van de Dabbestraat druk gebouwd aan het nieuwe winkelcentrum van Oude-Tonge. Een winkelcentrum met aan de kant van de Dabbestraat winkels en op de eerste verdieping prachtige ruime woningen met een eigen parkeerplaats op het parkeerdek. Aan de kant van de Oostdijk een viertal prachtige gezinswoningen ook met een parkeerplaats op het parkeerdek. Woongoed Flakkee heeft een 'negental van deze woningen gekocht van Aannemingsbedrijf en projectontwikkelaar Slavenburg. In januari gaan de woningen in de verhuur. De verwachting is dat zij maart, april 2010 opgeleverd worden. Heeft u interesse kunt u contact met de woonconsulent opnemen tel: .01B7-471071. Aan de bestaande seniorenwoningen op de plek van het voormalige kantoor van de woningbouwvereniging wordt er een drie tal seniorenappartementen aangebouwd met trappenhuis en lift en een nieuwe ge meenschappelijke berging. Eveneens zal een losse berging op het terrein worden gebouwd om extra bergruimte te creëren voorde al bestaande senioren woningen. Deze bergruimte is voorzien van een aantal oplaadpunten voorscootmobielen en elektrische fietsen. Ook in dit project zijn duurzame maat regelen genomen, hier wordt een HRe cv-ketel geplaatst die naast warmte ook stroom opwekt. Daarnaast worden er PV zonnepanelen geplaatst die eveneens stroom opwekken. Voor de warmwatervoorziening worden zonnecollectoren op het dak toegepast. De appartementen zullen volgens plan ning begin april 2010 worden opgeleverd. Op dit moment vindt de selectie van huurders plaats. Staat ingeschreven als woningzoekende en heeft u interesse dan kunt u dat melden bij onze woonconsulent 0187-471017. Vragen kunt u altijd aan ons stellen. Via www.woongoedflakkee of van maandag tot en met donderdag 8.00 -17.00 uur en op vrijdag van 8.00 uur tot 12.00 uur via telefoonnummerCl87- 471071. Heeft u overlast van buurtbewoners of anderen? Ga eens met elkaar praten, vaak komt u er samen uit. Is het probleem daarna nog niet opgelost? Dan kunt u onze woonconsulent vragen om te bemid delen. U kunt de woonconsulent bereiken via 0187-471071. Het kan zijn dat u een klacht heeft over de manier waarop u door medewerkers van Woongoed Flakkee of door aannemers die voor Woongoed Flakkee werken, be handeld bent. y kunt dan schriftelijk een klacht indienen bij de directie van Woon goed Flakkee. U krijgt binnen 14 dagen antwoord. Gelet op de zorgvuldigheid die Woongoed Flakkee wil betrachten worden mondelinge klachten wel aangehoord maar niet in behandeling genomen. U wordt altijd verzocht schriftelijk te reage ren. U kunt uw klacht schriftelijtindienen perbriefofviawww.woongoedflakkee.nl en richten aan de directie. U kunt de huur elke dag van de maand schriftelijk opzeggen met inachtneming van een opzegtermijn van minimaal één maand. De opzegtermijn gaat in op de eerste werkdag dat wij uw huuropzegging ontvangen hebben. De huur moet schrif telijk of via het opzeggingsformulier (verkrijgbaar via www.woongoedflakkee. nt) worden opgezegd. U kunt hiervoor ook naar ons kantoor komen. Nadatwij uw schriftelijke opzegging hebben ontvangen, nemen wij telefo nisch contact op met u om een afspraak te maken voor een vooropname. Tijdens deze vooropname laat de opzichter u weten in welke staat u de woning aan ons moet opleveren en wat u eventueel voor een nieuwe huurder kunt achterlaten. De bevindingen van de opzichter worden vermeld op het opnameformulier dat door zowel u als de opzichter ondertekend wordt. Naar aanleiding van deze opname ontvangt u een brief, waarin staat hoe u de woning dient achter te laten en - voor zover dit van toepassing is- wat de kosten zijn indien u niet zelf het herstel ter hand heeft genomen. Tegen het eind van de opzegtermijn neemt de opzichter contact met u op voor deeindinspectie. Op de afgesproken datum controleert de opzichter of u de woning leeg en in de afgesproken staat oplevert. Alsu de woning niet in de afgesproken staat oplevert, geeft de opzichter aan, welke zaken op uw kosten hersteld gaan worden. Tevens levert u alle huissleutels in bij de opzichter. De opzichter neemt als laatste de meterstanden op. Let op: u dient de meterstanden ook zelf op te nemen en doorte geven aan de nutsbedrijven. Ten minste twee weken voor uw vertrek geeft u de verhuizing door aan uw nutsbe drijven. U ontvangt van hen een formulier waarop u bij vertrek de meterstanden kunt invullen. Na ondertekening stuurt u dit formulier terug naar uw nutsbedrijven. Vergeet niet... Uwtelefoonaf te sluiten voordat u de sleutels bij de opzichter inlevert Uw inboedelverzekering over te laten schrijven Uw nieuwe adres (binnen 5 dagen) doorte geven aan uw (nieuwe) gemeente Overige instanties op de hoogte te stellen van uw nieuwe adres (tip: kijk op www.tntpost.nl voor de verhuis- service). Ventileren is van groot belang voor de luchtkwaliteit in uw woning. Frisse lucht is nodig voor planten, voorgasap- paraten (fornuis) en natuurlijk voor uw eigen gezondheid en die van uw gezin en huisdieren. Voldoende ventileren is bovendien belangrijk om vochtoverlast te voorkomen. In veel woningen zijn ventila- tieroosters aangebracht. Ventilatieroos- ters horen altijd open te staan! Het is van belang om kamers, waar men sen langere tijd aanwezig zijn (bijvoor beeld de woonkamerenslaapkamers) goed te ventileren doordeventilatie- schuiven of kiepramen te openen of een raam op een kiertje te zetten (om inbraak te voorkomen, moet u 's nachts en als u de woning verlaat alles wel goed afsluiten). Daarnaast is het van belang dat u uw woning regelmatig goed Ijcht. De beste manier om te luchten is door uw ramen voor en achter gedurende een half uur tegen elkaar open te zetten. Om onnodig energieverlies te voorkomen, kuntu van tevoren de thermostaat laag zetten. Luchten is even belangrijk als ventileren. Dit geldt voor alle woningen en met name voor goed geïsoleerde nieuwbouwwo ningen. 2009 stond voor het grootste deel in het teken van voorbereiden en opstarten van projecten. Volgend jaar zal er een aantal opgeleverd worden. Ditjaaris het nieuwe onderkomen van de honk- en softbal- vereniging The Islanders in Oude-Tonge opgeleverd en werd het onderkomen van de cultuurhistorische vereniging voor Goeree Overflakkee de Motte opgeleverd. Woongoed is er buitengewoon trots op deze vereniging aan onderdak te hebben geholpen. Deze vereniging is zeer belang rijk voor het bewaren en koesteren van het verleden van Goeree-Overflakkee. We hopen dat de Motte nog vele jaren plezier aan deze ruimte zal beleven. Ter nagedachtenis aan de watersnood ramp heeft er jarenlang in de Hilstraat een beeldje gestaan. Dit beeldje raakte wat in de vergetelheid en door de jaren heen hadden ook de elementen er vat op gekregen. De gemeente heeft het beeldje laten restaureren en aan Woongoed Flak kee gevraagd of het beeldje herplaatst mocht worden bij de Zweedse woningen in de Julianastraat. Natuurlijk hebben wij hier onze toestemming aan verleend. Op 23 mei werd het beeldje, onder belang stelling van velen die meegewerkt hebben aan de opbouw van Oude-Tonge na de ramp, opnieuw onthuld door de Zweedse ambassadeur, dhr. Magnusson. In het complex de Tuunstee is één van de oudere woningen van het complex opgeplust. Het is nu een prachtig ruim (doorzon)appartement geworden met een huurprijs van ruim onder de 400 euro. De bedoeling is dat als er in de toekomst weer een appartement leeg komt dit ook op dezelfde manier onder handen wordt genomen. Door het houden van een open- huis hebben alle buurtjes kunnen zien hoe mooi het geworden is. En er was niemand die daar niet zou willen wonen! Op 6 juli werden de eerste certificaten uitgereikt aan de leerlingen van de CSG Prins Maurits. Deze leerlingen hebben bij Woongoed Flakkee ervaring opgedaan met beroepsgericht praktijkonderwijs. De disciplines waren technische werkzaam heden, schoonmaakwerkzaamheden en werken in de groenvoorziening. Vanuit Woongoed Flakkee wordt de begelei ding verzorgd door Klaas Soeteman van de afdeling projecten en techniek. De samenwerking is erg succesvol vandaar dat Woongoed ook de gloednieuwe bus van dit project gesponsord heeft.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 25