r"l9Ki\ m 'M [liM] ©[LDiJVÊK] ([V[ifö])[I3(o)[y]W@K] ■OKOITDK]© m ^jSÏïil£2e/„ Terugblik Belangrijke voornemens Stelselherziening in aantocht; corporaties verder onder druk Ledenraad Warmtepomp Hoe betaalt u de huur? Huurachterstand, wat nu? Oplossingen voor huurachterstand Heeft u een klacht? Blijf er niet mee zitten! Dinsdag 29 december 2009 Bericht van Woongoed «OfgéloO* Langeweg 154 3241 KB Middelharnis Telefoon {018?) 471071 E-mail infa@woongoedflakkee.nl www.woongoedflakkee.nl In tijden van crisis zoals Nederland die nu beleeft, gaat het in de bouwsector slecht. Commerciële ontwikkelaars haken af en durven nauwelijks nog in huizen te investeren. Woningbouwcorporaties kunnen helpen voorkomen dat de bouw stil valt. Dat zijn immers de instituten die doorgaans - crisis of niet - altijd bleven doorbouwen. Zij kunnen nu goede deals maken met bouwondernemingen als het gaat om de bouwkosten. Corporatres kunnen ook heel goed hun vraag naar nieuwbouw op peil houden en tenslotte kunnen zij onder gunstige voorwaarden geld lenen. De kansen die daardoor ge boden worden, moeten worden gegrepen. Daarom: de corporaties en dus ook Woon goed Flakkee kunnen in deze economisch sombere tijden mee helpen voorkomen dat de bouw stil valt. Woongoed Flakkee moet daarom gewoon doorgaan met wat ze de laatste jaren altijd al deed: investe ren en blijven bouwen. Dat is dan ook het motto waarmee Woongoed Flakkee het nieuwe jaarin gaat. Het jaar zoog is bijna om. Op 23 juni 1919 werd een van de voorgangers van Woon goed Flakkee, te weten Woningbouw vereniging Middelharnis, opgericht. Een terugblik op de afgelopen 90 jaar, laat pioniersgeest, gedrevenheid en tomeloze ondernemingslust zien. En dat gold voor zowel de voormalige woningbouwvereni gingen Middelharnis en Samenwerking uit Oude-Tonge als de huidige vereniging Woongoed Flakkee. Er is voluit reden om trotste zijn op de bereikte resultaten en hier uitgebreid met alle geledingen van onze vereniging bij stil te staan. In deze nieuwseditie komen we daar met beeld materiaal uitgebreid op terug. Het voorbije jaar stond dan ook vooral in herteken van dit 90 jarig jubileum. Het jaarstond bol van de activiteiten en leuke momenten voorde huurders, de bestuur ders en de werkorganisatie. Velen zullen hier een goede herinnering aan hebben overgehouden. Een hoogtepunt was dat het mogelijk was de huurverhoging dit jaar achterwege te laten. Gok in 2010 is de uitvoering van het beleidsplan 'Meer dan een huis alleen' leidraad. Naast de projecten, zullen in 2010 de speerpunten vooral liggen bij de terugdringing van het aantal woningzoe kenden uit de doelgroepen, het nemen van energiebesparende maatregelen en het maken van een begin met de uitvoe ring van het strategisch voorraadbeleid. Het is ook in 20lOzaak,datalle gele dingen van de vereniging lich optimaal inzetten. Ikweetdatikdaaropmag rekenen. Van groot belang is de vrucht bare samenwerking met onze huurders, Huurdersvereniging Woonbelang, de gemeenten en al de overige belangheb benden (stakeholders). Daarom ook in 2010de schouders er weeronder. 5. van Nieuwaal, directeur-bestuurder Het huishoudboekje van Woongoed wordt jaarlijks opnieuw begroot. De begroting 2010, sluit met een geraamd negatief totaalresultaat van 774-000. Dit resul taat wordt veroorzaakt door de verwachte onrendabele top van het nieuwbouwpro ject Koelhuis Stad aan 't Haringvliet. Het huishoudboekje van de gewone be drijfsactiviteiten sluit met een verwacht positief resultaat van 42.000. Ook dit jaar is de zogenaamde Vogelaarheffing en de integrale Vennootschapsbelasting van toepassing met als gevolg dat er een kos tenpost op Woongoed afkomt van totaal 275.000 (Vogelaarheffing€ 130.000 en vennootschapsbelasting 146.000). De sociale volkshuisvestmg staat al enkele jaren onderdruk. De roep om vernieuwing van het huidige stelsel werd steeds luider. Nu gaal het hele stelsel dan ook inderdaad op de schop. Het lijkt er op, dat de vrijheid van handelen aan banden wordt gelegd ais minister Van der Laan zijn zin krijgt. Allerlei incidenten waar de kranten van vol hebben gestaan, zijn een oorzaak. De minister komt met strakke regels voor het toezicht op nationaal niveau (er komt een woonautoriteit) en stelt strenge eisen aan de raden van com missarissen, op corporatieniveau. Ook wil hij de commerciële investeringsmogelijk heden beperken. Uittreding uit het bestel wordt definitief onmogelijk gemaakt. Met andere woorden de vraag: van wie zijn de woningcorporaties in Nederland nu ei genlijk, wordt door minister Van der Laan vreemd genoeg beantwoord met: vooral van de Overheid. Het veronderstelde vermogen van de corporaties zal hierbij overigens zeker zwaar hebben meege wogen. Daar heeft de landelijke Over heid vooral ook haar zinnen op gezet. De verzelfstandigings- of bruteringsoperatie van 1995 lijkt daarmee een eind te worden teruggedraaid. 'Overregulering' dreigt nu wel. De bureaucratie zal enorm toenemen, zo is de verwachting. Of de huurders gevolgen zullen ondervinden, moet nog worden afgewacht, maar het lijkt er gezien de Overheidvoornemens (opleggen belas tingen, huurtoeslagen voor rekening van corporaties enz.) wel op. Zeker de Vogelaarheffing geldt voor maximaal 10 jaar, maar de vennoot schapsbelasting wordt een structurele kostenpost. Hoewel ook hierbij gestreefd wordt naar een zo laag mogelijke belas tingaanslag, is de verwachting, dat deze post gemiddeld de komende tien jaar 3S0.00Q per jaar zal bedragen. Uitgangs punt is en blijft ook in 2010 dat de regu liere inkomsten en uitgaven - in dit geval inclusief de vennootschapsbelasting en Vogelaarheffing - in evenwicht zijn. Voortdurend wordt gestreefd de kosten zo laag mogelijk te houden. Een profes sionele bedrijfsvoering en uitstraling mogen hierbij natuurlijk niet uit het oog verdwijnen. Daar letten we goed-op. De inkomstenkant is moeilijk te beïnvloeden. Althans structureel. De huurverhoging ligt voor de kabinetsperiode vast op inflatievolgend. Het verkoopbeleid wordt voor 2010 wel op andere leest geschoeid. Dat kan dan meer inkomsten opleveren. Woensdag 25 november 2009 stelde de ledenraad de begroting 2010 ongewijzigd vast. Woongoed werkt met een cyclus van plannen, uitvoeren, controleren en tenslotte verantwoording afleggen in kwartaalrapportages en het jaarverslag. De begroting sluit wat de reguliere bedrijfsvoering betreft met een positief resultaat van ruim 40.000. De gevol gen van de invoering van de integrale vennootschapsbelasting en de Vogelaar heffing doen zich steeds meer gevoelen. Dat kost de woningbouwvereniging in 2010 bijna 300.000. En het eind is nog niet in zicht. De Overheid is echt voorne mens nog meer vermogen weg te halen bij de woningcorporaties. Het is afwachten, maar het ergste valt te vrezen. Voorals nog is echter het investeringsprogramma niet gewijzigd. Ook het onderhoudspro- gramma niet. Of dat in de toekomst nog volgehouden kan worden is de vraag. In deze vergadering werd volgens het rooster van aftreden afscheid genomen van dhr. 1.1. de Beer als lid van de Raad van commissarissen. Overeenkomstig het rooster van aftreden, treedt dhr. De Beer per 1 januari 2010 af. Na een periode van meer dan 12 jaar kon dhr. De Beer niet meer worden herkozen. Dhr. De Beer werd bedankt voor zijn inzet en inbreng in al die jaren. De heren A.J. Kom en A.J. Doorn waren eveneens aftredend, maar werden herkozen. We wensen de heren Kom en Doorn veel succes in de komende periode. De Ledenraad werd uitvoerig geïnfor meerd over de lopende zaken. Op maandagavond 14 december jl. kwamen de leden bi|een in het vereni gingsgebouw Elim 111 Nieuwe-Tonge. De opkomst was - zoals gewoonlijk - niet zo groot, maar het was een goede verga dering, waarin informatie werd gegeven en over meerdere onderwerpen van gedachten werd gesisseld. Met name de begroting 2010 en de lopende projecten waren de onderwerpen van gesprek. Op de agenda stond ook de verkiezing en herverkiezing van ledenraadsleden. De heren M. van Balen, J. den Braber, H.P. Godrie en P. Schrijver waren aftredend en herkiesbaar. Erwaren geen tegen kandidaten ingediend, daarom werden de heren bij acclamatie herkozen. Als nieuwledenraadslid werd gekozen dhr. A. Stolk uit Middelharnis. Na het vertrek van dhr. J. Both uit Oude-Tonge was er een vacature ontstaan. Hetledenraadslid dat vervolgens geworven werd, diende te beschikken overeen bouwtechnische achtergrond. Dhr. Stolk heeft een bouw technische achtergrond. Hij is werkzaam bij woningcorporatie Maasdelta Groep in Hellevoetsluis. Hij bekleedt daar de functie van rayonopzichter. Hij heeft een jarenlange werkervaring op dit gebied. Ook vanaf deze plaats wordt dhr. Stolk veel succes toegewenst in zijn functie als ledenraadslid. Woongoed Flakkee heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan. Energiebespa ring gaat hiermee hand in hand. Bij alle nieuwbouw- en grootonderhoud- projecten worden duurzame producten en energiebesparende maatregelen toegepast. Een graadmeter is de CO2 uitstoot. Door het duurzaam bouwen, isoleren van bestaande woningen door middel van dubbelglas, spouwmuuriso latie en dakisolatie en het gebruik van zonnepanelen gaatWoongoed Flakkee de komende 10 jaar de uitstoot van C02 met 170.000 kilo per jaar reduceren. In Stad aan 't Haringvliet en Nieuwe-Tonge zijn na de dakrenovatie, het dak geïsoleerd en PV-panelen geplaatst. Zoals verwacht - en ons door razend enthousiaste huurders werd verteld - draait de elektriciteitsme ter op zonnige dagen vrolijkterug!!! Bij het project Bomenbuurt in Middelhar nis wordt een aantal duurzame maatrege len toegepast om het energiegebruik van de woningen zoveel mogelijk te reduce ren. Eén van de toepassingen die voor het eerst door Woongoed wordt toegepast is een warmtepomp. De warmtepomp maakt gebruik van warmte uit de grond voor het verwarmen van een gebouw. Door gebruik te maken van warmte uit de grond zijn zeer hoge rendementen haalbaar. De relatief laagwaardige warmte uit de bron wordt opgepompt en door de warmtepomp omgezet tot er bruikbare W®®K1(S®B© ^XTIlBljBBe '^J®®!^ KlQflQDIJJIDBEaS warmte ontstaat. De warmtepomp werkt ook omgekeerd en kan ook warmte uit het gebouw afgeven aan de grond. Op deze manier wordt 's zomers voor weinig kosten het gebouw gekoeld zonder tus senkomst van een airco. De warmtepomp haalt de warmte uit de bron. In het plan zijn bijna 50 bronnen geboord van 150 meter diep. In deze bron is een slang (aanvoer en retour) geplaatst waar vloeistof doorheen gepompt wordt. De vloeistof neemt de warmte van de grondlagen en het grondwater op of geeft warmte af aan de grondlagen. De instal latie in de woning warmt de vloeistof verder op en levert een comfortabele vloerverwarming. De warmtepomp kan zowel gebruikt worden voor verwar men als koelen van een gebouw. Voor het koelen van een gebouw wordt de koude vloeistof van de installatie alleen maar rondgepompt en afgegeven aan het gebouw. Op deze manier wordt het gebouw gekoeld. De stookkosten zijn bij het toepassen van een warmtepomp ongeveer 25% lage^ ^2" Wj een "gewone" cv. installatie. Om het betalen van de huurvooriedereen zo makkelijk mogelijk te maken, zijn er verschillende mogelijkheden. Betalen via: automatische incasso per maandelijkse acceptgiro per pinbetaling of contant op ons kantoor Betalen via automatisch incasso is veruit de meest makkelijke manier, hoeft zich dan nooit meer zorgen te maken of de huur wel op tijd betaald is. Om de huur automatisch via uw rekening af te schrijven moet Woongoed Flakkee door u gemachtigd zijn. Dit kunt u doen door een machtigingskaart in te vullen. Deze machtigingskaart kunt u krijgen op ons kantoor aan de Langeweg in Middelharnis of via .www,woongoe.dfla,kk.eejnl Uiteraard blijft u baas over uw eigen rekening, u kunt de machtiging ten allen tijde weer intrekken. Een huurachterstand is voor iedereen vervelend. Erissprake vaneen huurach terstand wanneer u op de eerste van de maand de huur niet betaald heeft. Als er eenmaal huorachterstand is, kan deze snel oplopen. Daarom stuurt Woongoed Flakkee altijd eerst een betalingsherin nering. Als de huur dan nog niet betaald wordt krijgt u van Woongoed Flakkee via de deurwaarder een aanmaningsbrief. Hier zijn dan al extra administratiekosten aan verbonden. Wanneer u niet reageert op de aanmaningen van Woongoed en betaling van de huuruitblijft, gaat de zaak direct naar de deurwaarder. Hieraan zijn hoge kosten verbonden die voor uw rekening zijn. Tevens kan daaruit een ge rechtelijke procedure voortvloeien welke in het uiterste geval leidt tot ontruiming. Heeft u problemen met het tijdig betalen van de huur? Neemt u dan zo snel moge lijk contact met ons op om extra kosten te voorkomen. Samen met u zoeken we naar een oplossing en kunnen we afspraken maken over een eventuele betalingsrege ling. Deze betalingsregeling is kosteloos en kan voor maximaal 6 maanden worden afgesloten. Voorwaarde bij het afspreken van een betalingsregeling is dat u de lo pende huur en de extra aflossing in ieder geval op tijd betaalt. Anders gaat uw zaak alsnog naarde deurwaarder. Wacht niet te lang, laat uw huurschuld niet oplopen. Hoe eerder u erbij bent, hoe eerder dit opgelost is. Vanzelfspre kend is uw privacy bij Woongoed Flakkee gewaarborgd! Woongoed Flakkee streeft naar tevreden klanten en stelt alles in het werk om on enigheid of misverstanden te voorkomen. Toch is dit helaas niet altijd mogelijk. Klachten zijn er in alle soorten en maten. Zo kunnen klachten gaan over uw woning, de huurprijs, het onderhoud, over de dienstverlening van Woongoed Flakkee of wellicht over uw woonomgeving. In alle gevallen is het raadzaam om uw klacht eerst te bespreken met diegenen die er mee te maken hebben of erovergaan. Dit kunnen uw buren zijn, de gemeente of medewerkers van Woongoed Flakkee. Komt u er niet uit? Dan zijn er andere wegen die bewandeld kunnen worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 23