j). (êimiMM^.: Spiegel Prettise Kerstdagen en een gezond en voorspoedig 2010 ^amw De stichting Koniniclijice Fanfare 'Apollo' V nu WAklb ivfcKSTFEEST Directie en medewerkers wensen alle relaties, familie en vrienden Deuren Garagedeureni Kasten Kozijnen Grinwis deuren en kasten Prettige Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar Notaris mr. L. de Kooning goede kerstdagen en een voorspoedig en gezond 2010 gelukkig nieuwjaar fam. P. 't Mannetje Woningbouwvereniging Beter Wonen Goedereede Bestuur, Raad van Commissarissen en personeel wensen huurders en leden goede feestdagen en een voorspoedig 2010 voorspoedig 2010 Familie Tanis Prettige feestdagm en een voorspoedig nieuzujaar gezegende Kerstdagen gelukkig Ylieuwjaar J. Breen-Vlietland Koninklijke Fanfare 'ApOllO' te Goedereede ri]ne kerstdagen en een goed 20 I O Huisartsenpraktijk Goedereede vof Zeevisserijbedrijf GO-37 gezegende Kerstdagen ë^z^ér^d^^wcC „(^<^€nce ■prettige J(e.rstdagen Voorspoedig ^{ieuzvjaar MONTAGE ^i^AFBOUW AFBOUW fijne feestdagen en een voorspoedig 2010! Prettige Kerstdagen Gelukkig 2010 KERSTBIJLAGE 22 DECEMBER 2009 PAGINA 11 ds. A.A. Egas Predikant Chr. Gerei. Kerk Middelharnis IIVI/YIMIHUEI.... Je ontvangt een briefie van de redactie van het 'Eilandennieuws' met het verzoek of je iets v/ilt schrijven over de betekenis en mijn beleving van Kerst. Het eerste wat je doet is zo'n briefje wegleggen, met de gedachte: 'daar heb ik het nu te druk voor, dat komt later wel. Ik hoef pas over twee weken te reageren.' Later kom je het briefje weer tegen en dan wordt het tijd om er toch eens over na te denken. En dat is eigenlijk wel goed, om juist te midden van die Kerstdrukte, terwijl je bezig bent met Adventsmedifaties en preken, jezelf af te vragen: "Maar wat is de betekenis van Kerst nu persoonlijk voor mij, hoe beleef ik dit heilsfeit?". Zomaar een paar gedachten die in me opkomen. In de eerste plaats, juist met de Kerstdagen beleef ik iets van het vreemdelingschap hier op aarde. Als je door de straten loopt en je ziet al die Kerstversieringen, Kerstetalages, Kerstmannen en Kerstbomen, dan voel je een eenzaamheid en verdriet over je komen. 'Heere, wie verstaat er nog iets van de diepte en de rijkdom van dit wondervolle gebeuren?' Want die twee kanten zitten er toch aan het Kerstfeest. Moest God Zich niet zo diep vernederen, dat Hij mens moest worden, neergelegd in een kribbe omdat voor Hem geen plaats was? Moest Hij niet naar deze aarde komen, om daar aan het vloekhout van Golgotha te sterven? Dan vervult Kerst mij met droefheid, vanwege de grootheid van mijn zonden en schuld, die het nodig maakte dat Hij mens moest worden en Zich zo diep moest vernederen, tot in de hel toe. Het bepaalt mij ook telkens weer bij dat nooit te begrijpen wonder van de menswording van Christus. Dot diepe antwoord, dat grote mysterie, waarover de engel Gabriel spreekt: "De Heilige Geest zal over u komen en de kracht des Allerhoogsten zal u overschaduwen; daarom ook dat Heilige, Dat uit u geboren zal worden, zal Gods Zoon genaamd worden." Hier komt een mens nooit over uitgedacht, uitgemediteerd en uitgewonderd: Immanuël, God met ons. Kerst brengt me bij de bron van dit alles: de liefde van God. Zoals Johannes het onder woorden brengt: "Hierin is de liefde, niet dat wij God liefgehad hebben, maar dat Hij ons heeft liefgehad en Zijn Zoon gezonden heeft tot een Verzoening voor onze zonden." Dat maakt een mens klein en ootmoedig voor God. 'Heere, U komt naar deze wereld die in het boze ligt, waar niemand naar U vraagt, om het verlorene te zoeken. U geeft het Liefste wat U heeft. Uw eniggeboren Zoon, om verbrijzeld te worden, en dot voor vijanden. U komt naar een volk dat in duisternis is gezeten en leeft in de schaduw van de dood. Die liefde Gods zal ik nooit kunnen begrijpen. Elisabet heeft het vanuit die onwaardigheid uitgeroepen: "Vanwaar komt mij dit, dat de moeder mijns Heeren tot mij komt?" De Heere geve u en mij in deze Kerstdagen die liefde te mogen aanbidden en bewonderen. Dot is immers het wonder van Kerst, dat Hij omziet naar een wereld verloren in schuld. Dan ben je er ook verwonderd over, dot je als dienaar van het Woord die boodschap mag brengen en het de engelen mag nazeggen: "Zie, ik verkondig u grote blijdschap, die al den volke wezen zal, namelijk dat u heden geboren is de Zaligmaker, Welke is Christus de Heere, in de stad Davids." Wat een heerlijke boodschap is dat voor hen, die in de duisternis van hun zonden en schuld verkeren. Want dan denk ik aan het woord van de bekende prof. G. Wisse "Nacht moet het daarom ook van binnen worden, voor en aleer er plaats kan zijn voor het licht des levens uit God. Al mijn kunstlicht moet worden uitgedoofd". Wat zou dat voor ons eiland een onvergetelijke Kerst worden, als bij ons al die Kerstverlichting uitging en het waar wordt wat de kinderen in deze dagen zingen "Daar is uit 's werelds duist're wolken, een Licht der lichten opgegaan. Komt tot Zijn schijnsel, alle volken en gi; mijn ziele bidt Hef oan." Zo'n gezegende Kerst wens ik u en jou van harte toe. ds, J. Schipper Predikant Geref. Gemeente Dirksland Als het gaaf over de viering van hef Kerstfeest kunnen vele Mken onze gedachten bezetten, die echter geen van alle ten diepste de betekenis van het ware Kerstfeest aanduiden. Men kan denken over licht en over vrede. Men kan denken aan een gezellig samenzijn in de familiekring. Men kan denken aan bo men en kaarsen en geschenken. Veel romantische gevoelens kunnen een rol spelen. In deze wereld zijn er velen die op hun eigen menselijke wijze de Kerstdagen invullen. En natuurlijk Is het niet verboden wanneer je elkaar opzoekt en dot je samen op een gepaste wijze geniet van het goede der aarde, dat uit Gods hand voortkomt. Maar wat is nu de ware betekenis van Kerst? Wel, heel een voudig en tevens heel bijzonder: Christus, de Zoon van God, werd geboren in de stal van Bethlehem. Hij werd geboren uit de maagd Maria en ontvangen van de Heilige Geest. Dus Kerst feest betekent eigenlijk dat de hemel gekomen is op de aarde en dat de eeuwigheid is neergedaald in de tijd. De tijd van de belofte was vol: de volheid des tijds brak aan. De knop is uitgekomen en is tot een bloem geworden. Wat een eeuwig wonder van Goddelijke genade dot God Zijn Zoon gezonden lieeft op deze door de zonden vervloekte aarde om vijanden. misdadigers en onreinen zalig te maken. Als u die Christus door het geloof mag leren kennen, wordt Zijn Naam zo dierbaar. De Naam van Jezus. Dat is Zaligmaker Dat de zaligheid nu vastligt in het volbrachte werk van Christus en in Zijn aangebrochte gerechtigheid. Voor Gods volk zal de eeuwigheid niet te lang zijn om dat uit te wonderen. Dan zal het gehoord worden uit de mond van hen die schoongewassen zijn in dat dierbare, door Hem gestorte bloed: 'Door U, door U alleen, om 't eeuwig wel behagen'. Het is belangrijk te weten dot het ware Licht in deze donkere wereld gekomen is. Het Oude Testament spreekt daar reeds over: 'Het volk dat in duisternis wandelt, zal een groot licht zien' (Jesajo 9:1a). Het komt echter voor u en voor mij op de bele ving daarvan aan. De wetenschap alleen is tekort. Het gaat om de persoonlijke beleving met uw hart. Moor waar gaat het dan over? Wel, dan zullen we eerst iets moeten leren kennen van die duisternis. De mens heeft zich in het Paradijs van God afgewend. Hij is door zijn diepe val de zonde en de dood toe gevallen. Hij is buiten Gods gunst en gemeenschap geraakt en dat door eigen schuld. Hij heeft zichzelf in de duisternis gestort. Wat is het noodzakelijk dot de Heere ons door de leiding van Zijn lieve Geest een blik vergunt in de beestenstol van ons hart, opdat we gaan zien wie we geworden zijn door de zonde en wie we nu zijn tegenover een heilig en een rechtvaardig God. Dat we zó voor Hem niet kunnen bestaan. Dot kon alleen door de kennis van die geboren Zaligmaker, want Hij zegt het Zelf: 'Ik ben de Weg, en de Waarheid, en het Leven. Niemand komt tot de Vader don door Mij'. En zo Is het is voor u en voor mij nodig dat we langs de weg van Godskennis en zelfkennis uitgedreven worden naar de kribbe van Bethlehem. Als we wederomgeboren worden tot een levende hoop zal er ook kennis komen van de weg van Na zareth naar Bethlehem en van Bethlehem naar de beestenstol en van de stal naar de kribbe. De ware beleving van Kerst is de geboorte van Christus in uw hart. Dat die Zaligmaker Zich openbaart en dot u Hem door het geloof mag aanschouwen en omhelzen, zoals een Simeon in de tempel. De Heere geve ons uit genade zo'n Kerstfeest: verzoend in Hem en hersteld in de Goddelijke gemeenschap. TOT OP DE MILLIMETER GOED IN: KUNSTSTOF (kozijnen deuren) GLASCENTRALE GEREEDSCHAPPEN U BOUWPRODUCTEN ALS HET60EDM0ETZIJN Werkplaats Showroom Provincialeweg 14 3252 LR Goedereede Tel. (0187)49 26 48 Fax (0187) 49 26 53 info@goemaatglas.nl Provincialeweg 10a, 3252 LR Goedereede Tel. (0187) 49 28 00 Fax (0187) 49 26 22 info@grinwisdeurenenkasten.nl www.grinwisdeurenenkasten.nl spt<^ ■■:.l. .'1L_> Notaristantoor L. de Kooning en medewerkers wensen u allen Noonj7,ijclc Haven 15 3252 BH GoeJerec-Jc Tül.: 0187 - 49 23 22 Fax:0187-49 31 34 E-mail: notaris@Jelcoüning.Hii».(i! Wij wensen familie, vrienden en bekenden IPrettige Kerstdagen en een Venkelstraat 15 3252 BV Goedereede Het bestuur en een te Goedereede wenst zijn medewerkers, sponsors en de bevolking van de gemeente Goedereede Ik wens familie, vrienden en bekenden en een Oostdijkseweg 21Goedereede wenst dirigent, leden en donateurs Het bestuur van Apollo Wij wensen u fijne kerstdagen en een gezond en voorspoedig 2010 J.D. Wolters Mw. E. de Jong Praktijkassistentes wenst u N.Z. Haven 1 3252 BH Goedereede Wij wensen u en een Varkensmarkt 3 Goedereede 06-54928298 Wij wensen u Bert, Lilian, Gijs en Britt Bruggeman wenst u en een Natasja van Heest Zuidzijde Haven 17, 3252 BZ Goedereede Tel. (0187)49 11 07

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1