EIIAnDB1-l1IEUW5 JULI AUGUSTUS SEPTEMBER OKTOBER DECEMBER PAGINA 13 DINSDAG 29 DECEMBER 2009 Een 21-jangf autobestuurder uit Helleiioetsiuis verlam hel leven bij een ernstig verkeersongeval ofj de N57 bij Ouddurji. Vrijdag 3 juli beëindigde Jan Bezuijen het diiigentschap van het koor 'Hart en Stem'. Tijdens een afscheidsconcert werd hierbij stilgestaan. Hij werd opgevolgd door Marco 't Hart. De organisatie ZORGsaam waarin het ziekenhuis, de Samaritaan en de verzorgings huizen op het eiland sariien- werken heeft een nieuwe naam gekregen. De organisatie zal voortaan zal CuraMare door het leven gaan, wat - vrij van uit het Latijn vertaald - bete kent 'Zorg aan zee'. In de gemeente Goedereede kregen 15 kassamedewer kers een certificaat uitgereikt omdat ze een workshop had den gevolgd waarin ze getraind werden om 'nee' te zeggen als minderjarigen alcoholhouden de dranken proberen te verko pen. Zes leerlingen van de CSti Prins Maurits in Middelliar- nis kregen hun chploma AKA (Aibeidsmarkl Kwalificerend Assistent) uitgereikt, waarmee zee topprestatie leverden. Nieuwe-Tonge heeft haar wij zers weer terug op de toren. Na een revisie - ook van het uurwerk - plaatste wethouder Bert Kleingeld de wijzers weer terug op hun plaats. In Middelharnis aan de haven kon wethouder Kleingeld weer aan de slag, want met het slaan van een damwand markeerde hij officieel de start van de revi- (nliseriiig varr de binnenhaven. In Den Bonmiel richtten jon geren van de kerk een 'krot tenwijk' in, waarin ze de nacht doorbrachten. Dit als actie tegen de armoede, waarmee ze door inzameling van spon sorgelden een bijdrage willen leveren tegen de armoede in de wereld. In het ISGO-gebouw werd offi cieel het eilandelijke inkoop bureau in gebruikgenomen. Gemeenten zullen gezamenlijk gaan inkopen wat, naar ver wachting, veel financieel voor deel zal opleveren. .Am het Anna Blamanpad in Middelhainis opende wethou der Anton Wesdorp oen kin- derspeelterrein, dat direct na de opening al in een behoefte bleek te voorzien. Tijdens de eilandelijke Molen dag werden in de gemeenten Cioedereede twee amateuinio- lenaars koninklijk onderschei den: Wim de Vries van molen 'De Windvang' in Cioedereede en Krijn van Koppen van Molen De Zwaan uit Ouddorp waren de gedecoreerden. jathlhaven .-Vllantica in Stad aan 't Haringvliet nam op haar terrein een nieuw pand in gebruik. Voor bebouwing van het ter rein .Vkkerleeven aan de Dirks- landse Philipshoofjesweg werd tussen de gemeente en pro jectontwikkelaar Instate Invest BV een grondexploitatie- en samenwerkingsovereenkomst ondertekend. Pater Gerrit van der Arend ontving de zilveren gemeen tepenning van de gemeente Oüstflakkee. Dit vanwege zijn vijftigjarig priesterschap. Hij was pastoor van Middelharnis en van Oude-Tonge en is nog steeds actief binnen de kerk. De Stichting Ropanni die in de afgelopen tien jaar financi eel zorg had gedragen voor de panden van Hospice Calando in Dirksland heeft deze pan den officieel overgedragen aan Calando. Waardoor de huizen nu onder verantwoordelijk heid van het Galandobestuur vallen. Op Tiengemeten werd het Rien Poortvlietmuseum in gebruik genomen. Dit is - geheel in stijl - gevestigd in een voorma lige landbou\vschuiu' op het natuureiland. Dit museum was voorheen in het oude raadhuis van Middelharnis gevestigd. Hervormd Oude-Tonge ont ving een nieuwe predikant in de persoon van ds. Van 't Hof. Hij was als kandidaat uit Tho- len. Aan het fietsroutenetwerk op Goeree-Overflakkee werd weer een nieuw thema toege voegd: de Poëzieroute. Op de 50 jaar predikant in de Gere formeerde Gemeenten. In een uitgebreid interview in Eilan- den-Nieuws keek hij terug op die periode. Speeltuin De Flipjes hield haar 55e verjaardag en had daarom extra uitgepakt met speelwerk- tuigen. De Ekoshop in Sommelsdijk vierde haar tienjarig bestaan met enkele acties. De Goereese Kunstdagen wer den weer in het laatste week end van augustus gehouden. Er werd door de Kunststich ting alles aan gedaan om 'de kunst' dichter bij de mensen te brengen. Van Adrienne van Holst ver scheen haar nieuwste boek. 'Katalin', een boek voor vol wassenen, aldus de schrijfster. Aan het eind van deze maand begon het nieuwe schooljaar De J.C. van Gentschool in Sommelsdijk maakt er een echt ballonnenfestijn van omdat de leerlingen ook het nieuwe schoolplein in gebruik namen. l^rotestaclie bij hel gemeentehuis in Oude-Tonge, tegen de kornet van glastuin bouw in Oostjlakkee. verschillende knooppunten staan gedichten van eilandelij ke dichters. In gezelschap van deze dichters werd de route ollicieel in gebruik genomen aan de Straatdijk in Dirksland door bmgemeester Stoop als voorzitter van het ISGO. Ook in hel natuingebicd Vol- gerland in Ouddorp werd een wandelroute in gebruik geno men voor het unieke 'nieuwe' natuurgebied. De SGP-Jongeren van Goede reede hebben de Jonge Hon- denprijs 2009 in de wacht gesleept. De prijs werd door de landelijke SGP-jongerenorga- nisatie uitgereikt vanwege het snelle grtjeien van de jonge- lenorganisalie in de gemeente Goedereede. In Oude-Tonge werd de kin derboerderij officieel geopend door wethouder Petra 't Hoen. De kinderboerderij kon wor den gerealiseerd door de bij drage \an veel sponsoren. In het Streekmuseimi in Som melsdijk ging de expositie over de Iweede Wereldoorlog op Goeree-OverÜakkee van start. De Stichting VV02G0 tekent voor de inrichting. Aart-Jan Stroober uit Nieuwe- Tonge maakte een fietstocht naar Rome. Hij liet zich spon soren en de opbrengst was voor Hospice Calando in Dirksland. De opbrengst was uiteindelijk 1100 euro. Melissant werd door haar Dorpsraad in de bloemetjes gezet. De entree van het dorp werd inet vier bloembakken 'opgesierd'. De Kinderafdeling van het Van Weel Bethesdaziekenuis kreeg tien nieuwe wiegjes van Esso Nederland. Ze werden natuur lijk in dankbaarheid ontvan gen op de afdeling. In Slelicndam open Bloemen- huis IXOR haar nieuwe winkel op het Oranjeplein. Boven de winkel zijn zes appartementen gevestigd. De gemeente Goedereede was het toneel van een Pools- Goereese cultuuruitwisseling. Poolse kunstenaars ontmoetten hun collega's uit de gemeente Goedereede. De maand bracht bisschop Van Lu\n \an Rotterdam met zijn familie en een aantal vertegen woordigers \'an de RK-kerk een bezoek aan Goedereede. Hij bezocht de toren en de kerk van Goedereede. Als afsluiting \an de zomerse Diekdagen werd in Middelhar nis weer de Grand Prix gehou den. Zoals vorige jaren bracht dit gebeuren weer veel publiek op de been. Ds. R Blok was op 20 augustus De 20e Omloop Goeree- Overflakkee, kon vanwege de weersomstandigheden in de 'zwaardere' categorieën wor den ingedeeld. Ongeveer een kilometer uit de kust van Ouddorp trof de KNRM twee stoffelijke over schotten aan. Hel bleken twee Duitse mannen te zijn die inet liun boot zijn verongelukt. Voor het bouwplan aan de Groene Zoom in Sonmielsdijk werd exploitatieovereenkomst getekend door burgemeester Zevenbergen van Middelhar nis en Cees van Heukelen van Estate Invest. Tijdens een feestelijke bijeen komst op het schoolplein van OBS Roxenisse in Melissant kreeg deze school en OBS De Pannenbakker uit Nieuwe- Tonge de Groene Vlaggen uitgereikt. Als internationale erkenning voor de scholen voor een verantwoord omgaan met de sctiool en de schooTom- geving. Wethouder Bert Kleingeld en oud-wethouder Gerrit de Jong van Middelharnis losten geza menlijk het startschot waarmee de atletiekbaan op het sport terrein in de Van Pallandtpol- der in gebruik werd genomen. De elfde Boerenlanddag in Ouddorp was zeer succesvol, evenals het Goereese Haven- concert wat ook weer veel bezoekers trok. Op het Havenhoofd van Mid delharnis werd het monument van de Armeense slachtoffers \oorzien van een opschrift in het Armeens. Het monument werd tijdens een korte plech tigheid ingewijd door een kerkelijke hoogwaardigheids bekleder en de consuls van Armenië, in bijzijn burgemees ter Zevenbergen. De Hervormde Gemeente van Oude-Tonge kreeg weer een nieuwe predikant. Kand. H.J.T. Lubbers werd in de ochtenddienst van zondag 6 september bevestigd, w'aarna hij 's middags als predikant de intrededienst verzorgde. .^im de haven van Middelhar nis werd door wethouder Bert Kleingeld en Johan Everaers een plaquette onthuld waarop het bekend gedicht van Ed. Hoornik was verwoord: 'Te Middelharnis is een kind ver dronken...' het gedicht herin nerde aan een trieste gebeurde dat in 1938 had plaats gevon den. De landelijke fietsroute het Pieperpad is compleet en deze fietsroute, die loopt van Fries land tot Zeeland, en is gericht op de aardappel. Waarnemend burgemeester Jan Heijkoop was Nederlands eerste burge meester die een deel \an het pad fietste in de omgeving van Oude-Tonge. Na een flinke investering van de gemeente een voetbalver eniging WEB kon wethouder Arend-Jan van der Vlugt de aftrap verrichtten voor de eer ste officiële wedstrijd op het vernieuwde veld. Zestig jaar geleden trouwde het echtpaar Breeman-van der Ham uit Nieuwe-Tonge en dat werd natuurlijk gevierd. Voor het VMBO en de Onder bouw van Havo-Atheneum is een bijzonder lesboek versche nen. Het is een lesboek over één van de bekendste cultuur historische objecten van het eiland: Het Sas van Dirksland. Het boek is geschreven door de leraren Martina Gebraad en Adrie van Peperstraten en werd aangeboden aan wethou der Petra 't Hoen en aan Hans Klepper van de Stichting Sas van Dirksland. Op de begraafplaats van Goe dereede werd tijdens een indrukwekkende plechtigheid hen herdacht, die bij uitzen ding naar het buitenland zijn omgekomen. Het gold solda ten van de periode 1945-1962. Het conflict tussen het PvdA- bestuur en de PvdA-fractie in Oostflakkee escaleert en er komen veel emoües vrij. Zaterdag 12 september was het weer Monumentendag. En zo als gebruikelijk waren er weer \'eel activiteiten op het eiland. In De Vliedberg vierde mevrouw Klink-Menheer haar 102e verjaardag. Burgemees ter Van de Velde feliciteerde deze oudste inwoner van de gemeente Goedereede. Jaap de Blok vierde zijn veer tigjarig jubileum als water schapper. Hij heeft veel erva ringen opgedaan bij de ver schillende waterschappen de zorg over de polders hadden. De route van de lijnbus van Arriva door de Verdilaan in Dirksland was geen lang leven beschoren. Door een actie van de bewoners en het deels blok keren van de weg werd de ver voersmaatschappij op andere gedachten gebracht. Den Bommel kreeg weer een eigen predikant in de persoon van ds. B.J. van Vreeswijk. Voor ambtenaar van de bur gerlijke stand van Middelhar nis Alie Witvliet was vrijdag de 25e een bijzondere dag omdat zij haar 400e huwelijk voltrok. Juffrouw Oranje van OBS De Inktvis uit Dirksland zette op woensdag 30 september een punt achter haar onder wijsloopbaan die veertig jaar duurde. Een felle brand verwoestte een deel van de cultuurhistorische verbindingsgang op het com plex Hernesseroord in Mid delharnis. In de vroege ochtend van woensdag 30 september ver loor een 21-jarige automobilist uit Hellevoetsluis het leven bij een frontale aanrijding met een vrachtwagen op de N57 bij Ouddorp. De ravage was groot. In de gemeente Oostflakkee nemen de spanningen toe rondom de besluitvorming van GS waarbij het gebied zou kunnen worden aangewezen als locatie voor grootschalige glastuinbouw. Een kip van Jaap Brooshoofd in Nieuwe-Tonge wist niet van ophouden, want ze was de trotste moeder van maar liefst 21 kuikens. De brandweer van Herkingen kreeg een nieuwe tankauto spuit. Burgemeester Stoop was bij de officiële overhandiging aanwezig. De website wwwjeugdgo.nl blijkt in een behoefte te voor zien, zo deelde wethouder Petra 't Hoen mee tijdens de prijsuitreiking van de prijs vraag die rondom de start van de Jeugdkaart Goeree-Over flakkee werd georganiseerd. Manege Oostmoer uit Stad aan 't Haring\'liet ontving vijf ster ren vanwege de kwaliteit en zorg voor paard en bezoekers. En het Van Weel Bethesda Zie kenhuis opende haar geheel vernieuwde kinderafdeling. Met een grootscheeps feest voor genodigden werd offici eel sülgestaan bij de renovatie van de School met de Bijbel uit Sommelsdijk. Tal van toespra ken en de onthulling van een muurschildering markeerden dit officiële moment. In Stellendam opende Valeur Accountants haar nieuwe ves tiging. De eilandelijke vrijwilligers kregen deze maand een offi cieel eigen digitaal platform tot hun beschikking, waarop tal van wederwaardigheden en een 'vacaturebank' rondom het vrijwilligerswerk is te vin den. Het adres is: www.vrijwil- ''gerspunt-go.nl L'it de opbrengst van de Omloop 2008 ontving de Stichting Vrienden Ziekenhuis Dirksland een gift van 45.000 euro. Dit bedrag werd besteed aan de aanschaf van nieuwe zaken voor de kinderafdeling. Bij de Coöperatie Westvoorn op de Stellendamse Buiten- haven was het jubileum van drie jubilarissen te vieren, Arie Lokker, Adam Tanis en Teun Both zijn al lange tijd aan het bloeiende bedrijf verbonden. Op het Diekhuuspleih in Mid delharnis werden door de \ier eilandelijke 'milieuwethou ders' Plastic Heroes-containers ■n gebruik genoinen. In iedere kern op het eiland zijn de fel oranje containers te vinden waar de burgers hun - zacht - plastic afval in kwijt kunnen. l^ia van Rossum-Gortzak ver trok uit de gemeente Oost flakkee en moest daarom ook haar raadszetel voor het CDA ontruimen. Als erkentelijk heid voor haar raadswerk en de arbeid voor tal van andere organisaties werd ze bij haar \ertrek benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In Goedereede bracht burge meester Van de Velde de feli citaties over aan het echtpaar L'dink-van Drumpt vanwege hun zestigjarig huwelijksjubi leum. De oud-minister bleek een boeiend verteller te zijn. Andries Bruggeman vierde zijn zestig jarig jubileum van de zangvereniging Apollo uil Nieuwe-Tonge. Tijdens de eilandelijke brand weerwedstrijd die op bedrij venterrein Oostplaat in Mid delharnis werd gehouden bleek de blusgroep van Oud dorp de beste. Voor de tweede keer werd hel Groot Dictee Goeree-Overflak kee gehouden in de aula van de CSG Prins Maurits. Win naar werd RGO-leerling Nils Spelt. De deelnemers konden gen stopte met zijn hengel- sportwinkel en de eilandelijke vereniging voor sport\isserij eerde dit trouwe lid en spon sor met een speciale wedstrijd 'onder de molens' aan het Haring\'liet. Op de Oostdijk in Sommels dijk ging de afdeling Pameijer Goeree-Overflakkee officieel van start. In Stellendam werd het Ver keerscirculatieplan aan de bewoners gepresenteerd. Tevredenheid onder de bewo ners maar ook zorgen over het rij- en parkeergedrag van vooral bestel- en vrachtwagens. Aan het eind van de maand werd burgemeester Van de Velde van Goedereede aan haar rug geopereerd. Tot begin volgend jaar is zij 'uit de vaart' en zal worden vervangen door locoburgemeester Admiraal. Bij Bouwmaterialenhandel Esselink werd een feestje gevierd omdat het bedrijf vijf jubilarissen in haar midden had: Adrie de Vos, Hans den Uijl, .^ndré Kleiberg, Hans Nuijl en Wim Faasse. Van CNS Zomerland nam meester Adriaan van Toor afscheid vanwege het feit dat hij directeur wordt op een school in Hoek van Holland. Gedeputeerde Asje van Dijk bezocht de raad van de gemeen te Oostflakkee. Hem werd door omstanders op ludieke wijze te kennen gegeven dat de bouw van een grootschalig kassen- gebied niet de voorkeur heeft van een overgroot deel van de bevolking van Oostflakkee. Henk Kuizenga, beeldend kun stenaar uit Ooltgensplaat ont ving de gemeentepenning van Oosdlakkee omdat hij voor zijn werk een internationale onder scheiding had ontvangen. In De Vliedberg vierde mevrouw Van Splunter-Grin- wis haar 100e verjaardag. Zij deed dit nog in goede gezond heid, burgemeester Van de Velde feliciteerde haar met dit heuglijke feit namens het gemeentebestuur. De Rabobank Goeree-Over flakkee hield donderdag 29 oktober een druk bezocht ledenconcert. Hierbij werd opgetreden door solisten en prijzen werden toegekend aan respectievelijk Tieleman Hol ding en zeevisbedrijf Van Set- ers. In de Rehobóthkerk in Som melsdijk werd de eerste Man- nenzangavond op het eiland gehouden, gezien de lovende reacties zullen er zeker nog meerdere volgen. De Ondernemersvereniging Ouddorp schreef een prijs- \raag uit voor wie een naam wist te verzinnen voor het ver nieuwde centrum van Oud dorp. Uiteindelijk kwam de naam Winkelcentrum Durp als winnaar uit de bus. Op de Stellendamse buitenha- ven ontvingen de vissers van de GO 37 en de GO 23 hun Certificaat Verantwoordelijk Vissen uit handen van mensen van het Productschap Vis. Het karwei van het opknappen van de Middelharnisser bin nenhaven zit erop en staatsse cretaris Tineke Huizinga ver richtte de officiële voltooiing. De KNRM uit Stellendam nam haar nieuwe reddingboot in gebruik. Mevrouw Ruigrok doopt de boot die naar haar is genoemd. Bij Zang\'ereniging Soli Deo Gloria uit Stad aan 't Haring vliet werden drie jubilaris sen gehuldigd. Dit waren de dames Mien Diepenhorst, Wil lie Maliepaard en de heer Cor van Damme. Verzorgingshuis Ebbe en Vloed in Oude-Tonge kreeg officieel een nieuwe bezorgau- to overhandigd. De auto werd door verschillende bedrijven gesponsord. De gemeente Goedereede besloot deze maand om een andere variant herindeling nader uit te werken, waarbij er wel op ambtelijk niveau wordt samengewerkt, maar men toch zelfstandig kan blijven. Frans van Nimwegen vierde dat hij 100 jaar geleclen in Som melsdijk is geboren en daarom altijd Sommerdieker is geble ven. Burgemeester Zevenber gen zocht hem op in De Goede Ree en bracht de felicitaties over van het gemeentebestuur. Dinsdag 17 november was de Feestelijkheden tijdens de jubileumweek van c.b.s. School n)et de Bijbel Ie Melissant. zich laten sponsoren om een bedrag bij een te brengen waarvoor AED's bij sportver enigingen kunnen worden aangeschaft. Schrijfster Marian Schalk- Meijering bezocht de christe lijke basisschool het Kompas in Stellendam. Zij gaf enkele gast lessen en las natuurlijk voor uit eigen werk. De Federatie van Woning bouwverenigingen hield een stakeholdersoverleg, waar bij de eilandelijke woningbouwfe- deraties met elkaar in discussie gingen over verschillende hete hangijzers. De belangrijkste vragen bleken te gaan over een eventuele vorming van één woningbouwvereniging Goeree-Overflakkee. Het Centrum voor Jeugd en Gezin dat gevestigd is in de Dillenburg aan de Juliana van Stolberglaan in Middelharnis werd officieel geopend door de \'ier eilandelijke wethouders jeugdzaken'. Een Statencommissie van de provincie bracht een werkbe zoek aan 'de visserij' in Stel lendam. Men had de provincie gevraagd op te treden als cofi- nancier bij het verwerven van Europese subsidie. Later zou blijken dat de provincie hier inderdaad toe bereid is. De bekende Piet van Nimwe- muziekgroepen die vrijwel geheel afkomstig waren van het eiland. Het bleek een suc cesvol idee van de bank te zijn geweest. De UW afdeling Goeree- Overflakkee zette een promo tiefilmpje online op haar web site: www.u\'vnet.nI/goeree- o\erflakkee Ter gelegenheid van haar tien jarig bestaan zette NedLab uit Middelharnis haar deu ren open voor het publiek en namen velen een kijkje in dit laboratorium. NOVEMBER Op de eerste van deze maand bestond CBS School met de Bijbel De Regenboog uit Melis sant 100 jaar, dit werd gevierd met een jubileum\<'eek waarin \eel activiteiten waren. In Ouddorp werd weer een sterk uitgebreide Visionbeurs gehouden, die door een record aantal bezoekers werd bezocht. De leerlingen van Harald Jas- sov hielden een expositie in Het Diekhuus onder titel 'Met liefde gemaakt'. Tijdens een drukbezochte bijeenkomst, die was georga niseerd door de Rabobank Goeree-Overflakkee en de Kamer van Kcx)phandel werd de Ondernemersprijs Goeree- Overflakkee en de Rabobank M\'0 Award uitgereikt. De eerste editie van het Eilanden- Nieuws waarin het nieuwe opmaaksysteem werd toege past. In de krant zijn ook nog andere veranderingen doorge voerd. Woonwagenkamp De Wijde Blik in E)en Bommel heeft een forse renovatie ondergaan. Tot tevredenheid van bewoners en gemeentebestuur is alles naar wens afgerond. Na een maandenlange verbou wing werd CBS de Hoeksteen in Ooltgensplaat feestelijk heropend en ook Deltawind opende een nieuw pand aan de Bioezemweg in Oude-Tonge. Langzamerhand beginnen de politieke partijen aan de ver kiezingscampagne voor de raads\erkiezingen van 3 maart 2010. Kandidatenlijsten en standpunten worden gepubli ceerd. De Omloop van 2009 heeft het mooie bedrag van 81.000 euro opgebracht. Het werd besleed aan diverse goede doelen. Ook op het eiland werden de kinderen massaal ingeënt tegen de Mexicaanse griep. Men kon hiervoor terecht in De Staver en Dorpstienden. De Dorpsherstelprijs 2009 van Middelharnis werd toegekend aan de familie Van Lenten voor de restauratie van het voormalig arbeidsbureau aan de Hoflaan. In Den Bommel werd het project Tuindorp officieel geopend. Het gaat hier om 18 levensbestendige woningen en 18 'gewone' woningen. Z-Wonen opende een kantoor aan de Voorstraat in Middel harnis. De opening liet het architectenbureau gepaard gaan met de eerste BouwBus- sinessBorrel van Goeree-Over flakkee. Een felle brand legde het pavil joen Sluishaven bij Ooltgens plaat volledig in de as. Binnen een week werden er op het eiland twee locaties voor Kinderopvang geopend in Ouddorp en in Sommelsdijk. Vier jubilarissen - de dames De Bonte en Both en de heren Koppenaal en Schreuder - werden gehuldigd tijdens een feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van hel eeuwfeest van gemengd koor Excelsior. Het echtpaar Geskes-van der Burg vierde haar 65-jarig huwelijksjubileum. Wethouder Bert Kleingeld bracht de feli citaties over. Dit deed hij ook bij mevrouw Van Oorschot-van Nieuwaalin De Goede Ree. Zij bereikte de leeftijd van 104 jaar en is daarmee de oudste inwoners van het eiland. Hel Edudelta Collega nam een nieuw en uniek lokaal in gebruik dat toegespitst is op onderwijs in de reisbranche. In verband met het jubileum van Woongoed Flakkee schreef deze organisatie een jubileum prijsvraag uit om te komen met ideeën voor het vernieu wen van de buurt. De prijs van 25.000 euro kwam terecht bij een groep bewoners van de Hertog Jan van Beierenlaan in Nieuwe-Tonge. Zij hadden een plan gemaakt om de bestaande speeltuin te verbeteren. Een nieuwe loot aan de 'verkie- zingsslam' op het eiland wordt D66. In Middelharnis en Oost flakkee zullen deze partijen aan de raadsverkiezingen van volgend jaar meedoen. Het college van Goedereede beziet plannen waarin de ver sterking van het centrum van Ouddorp verder worden uit gewerkt. Het blad De Waarheidsvriend - uitgaande van de Gerefor meerde Bond - voerde onlangs een actie om abonnees te wer ven. Het gezin Wielhouwer werd verwelkomd als 10.000e abonnee. Secretaris van de Gereformeerde Bond Piet Vergunst kwam met enkele geschenken naar Sommelsdijk om dit te vieren. Mevrouw Mackloet-Hoek uit Nieuwe-Tonge ontving een Koninklijke Onderscheiding. Dit als erkentelijkheid voor het vele vrijw illigerswerk dat zij bij verschillende instanties ver richt. De laatste week voor Kerst was het eiland in een witte deken gehuld omdat er ruimschoots sneeuw was gevallen. Naast de overlast kon er ook genoten worden van de witte wereld... Vaccinaties, ook op Goeree-Overflakkee, tegen de Mexicaanse Griep.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 15