EIIAt1DEri-niEUW5 MEI JUNI f r l f PAGINA 12 DINSDAG 29 DEGEMBER 2009 Staatssecretaris Huizinga, dijkgraaf Geluk en burgemeester Van de Velde, bij de opening van het Flaauwe Werk. Gedeputeerde Martin van Engelshoven-Huls overhan digde op drie locaties in Oud- dorp een cheque voor drie projecten in het kader van sti mulering Voordelta. In traditionele kledij gestoken en op een plaats waar de tra ditie nog merkbaar is: de Her- kingse Visbank, overhandig den leden van de dorpsraad het Dorpsplan Herkingen aan burgemeester Stoop. Een plan waarin tal van suggesties en voornemens staan om de leef baarheid in het dorp te verbe teren. Bij Ghristelijke Gemengde Zangvereniging Hart en Stem vierden vijf jubilarissen een feestje: drie leden waren 25 jaar verbonden aan het koor en de dames J. v.d. Wende, L. Verduijn-Tanis en A. Admiraal- Westhoeve, zij waren 25 jaar aan het koor verbonden en dhr. K. van Koppen en mevrouw C. Voogd-Witte 50 jaar. De gemeente Goedereede hield een geslaagde 'Make a Difference Day' tijdens een massale bijeenkomst van vrij willigers die door gemeen tepersoneel werd verzorgd, werd de vrijwilliger van het jaar bekendgemaakt. Dit bleek Ewit Tanis van speeltuin De Flipjes te zijn. Tijdens een manifestatie in Het Diekhuus ging de organi satie W02G0 van start. Deze organisatie wil zoveel mogelijk voorwerpen en informatie bij een zamelen rondom de Twee de Wereldoorlog op Goeree- Overflakkee. In Oude-Tonge was er in de vroeg morgenuren van vrijdag 13 maart brand in de kapsalon/ pruikenservice aan de Arend straat. De brandweer kreeg hulp van een hoogwerker uit Spijkenisse. De schade was groot. Op woensdag 18 maart werd weer de Nationale Boomfeest dag gehouden. Bij Den Bom mel, in Middelharnis en in Dirksland werden weer bomen gepland door de schoolkinde- Aan de vestiging Kampen van de Protestants Theologische Universiteit promoveerde oud-Goereeër drs. Johan van Holten op zijn onderzoek naar de rolopvatting van predikan ten. In Oude-Tonge overleed een vrouw nadat ze was mishan deld. De partner van de vrouw werd hiervoor aangehouden. De vrijwilligster van het jaar in de gemeente Oostflakkee werd bekendgemaakt door wethouder Petra 't Hoen. Het werd mevrouw J. van Rossum- Groothuis, zij is al jaren actief bij meerdere onderdelen van het Rode Kruis. De Herinrichting Ouddorp- West werd op donderdag 19 maar officieel afgesloten door de overdracht van het Volger- land aan Natuurmonumen ten. Bij deze gelegenheid ont ving Jaap van der Wende een Koninklijke Onderscheiding vanwege zijn jarenlange ver dienste voor Landinrichtings commissie. De organisaties voor versla vingspreventie Bouman GGZ is begonnen met haar spreekuur, zij houdt dat iedere woensdag middag in het gebouw van de Pameier Stichting op de Oost dijk in Sommelsdijk. Wethou der Anton Wesdorp verrichtte de opening. Restaurant Het Wapen van Stellendam onderging een grondige facelift en is weer helemaal klaar voor de toe komst. Een CDA-delegatie, waaron der partijvoorzitter Peter van Heeswijk bezocht de jacht haven Marina Port Zélande een liet zich voorlichten over de plannen voor de toekomst rondom dit watersportcen trum. Het Waterschap Hollandse Delta organiseerde een inloop avond over dijkversterking van de Nieuwe Stadse Zee dijk. Deze avond werd druk bezocht. Een aantal partijen in de gemeente Goedereede hebben zich verbonden om te komen tot een gezond horecaklimaat in Ouddorp. Vertegenwoordi gers van de gemeente, de poli tie, Bouman GGZ en De Kreek ondertekenden hiervoor een convenant. Op de laatste dag van maart presenteerde de Commissie Schutte haar rapport dat ze in opdracht van de provincie had opgesteld om te komen tot een gemeentelijke herindeling op het eiland. Uiteindelijk bleek dat de gemeenten een her indeling kunnen voorkomen door zelf met een eensluidend advies over de fusie te komen. De gemeenten kregen hier voor tot 15 juni de tijd. APRIL Dierenartspraktijk De Wurft opende op de eerste van deze maand haar vestiging in Som melsdijk aan de Oostelijke Achterweg. Ook de praktijk van dierenarts Casper Hoek in Oude-Tonge blijft bestaan. In Stellendam sloegen de echtgenotes van de voorzitter en de secretaris van Woning bouwvereniging Beter Wonen de officiële eerste paal voor de nieuwbouw op het terrein van de voormalige MAVO aan de Schoolstraat. Het project heeft de naam 'Woonstede het Spec trum' gekregen en zal rondom de vakantie van 2010 worden opgeleverd. In Dirksland herdacht ds. J. Willemsen het feit dat hij veer tigjaar geleden in het ambt van predikant was getreden. Ds. Willemsen vervult nog diverse bestuurlijke functies. Bij De Hoop in Stellendam waren vier jubilarissen: Cees van Oudenaren, Kees Groo- tenboer. Piet van Lenten en Wim Grootenboer. Zij vierden hun vijftigjarig lidmaatschap. De brandweer van Dirksland behaalde de eerste plaats tij dens de provinciale wedstrij den, die in Nieuwe-Tonge wer den gehouden. In de serviceflat Vroonland in Dirksland vierder mevrouw Van Es-Mastenbroek haar 100e verjaardag burgemeester Stoop en zijn echtgenote kwa men haar hier mee feliciteren. De lange tijd van voorberei dingen zitten erop en nu heeft ook Eilanden-Nieuws haar eigen website. Op www.eilan- dennieuws.nl kan men terecht voor diverse informatie en voor het zelf toevoegen van punten voor de weekagenda en foto's. Randstad Nederland en ABN- AMRO hielden een bijeen komst waarin met onderne mers gediscussieerd werd over het thema 'Omgaan met de kredietcrisis: kans of bedrei ging?' Bakkerij Bienefelt hield in de bakkerij een goed geslaagde modeshow. Drie dames werden door de Hervormde gemeente van Goedereede gehuldigd omdat ze al 12,5 jaar de contactmid dagen verzorgen. Dit zijn de dames Van Heest, Tanis en Van Holten. In een kantorencomplex op bedrijventerrein De Waterto ren in Dirksland brak brand uit. Verscheidene brandweer- eenheden uit de omgeving De bewoners van Salem kon den deze maand weer naar huis, nadat hun gebouw aan de Voorstraat in Dirksland weer helemaal was opgeknapt na de brand in de nacht van oud en nieuw. De Rekenkamercommis sie presenteerde een rap port waaruit bleek dat op het eiland 'onvoldoende inzicht is in de regionale behoefte voor levensloopbestendig wonen. Zangvereniging Apollo te Nieuwe-Tonge huldigde twee jubilarissen: de dames Nelleke Bruggeman en Greet Bakker waren 35 jaar verbonden aan het koor. Melissant kwam weer in het bezit van een huisartsenprak tijk. Dokter Baelde betrok de voormalige locatie van de Rabobank aan de Pieterstraat. Voor Jannie Kattestaart en voor de Thuiszorg was het een belangrijke maand omdat Jan nie maar liefst veertig jaar aan de organisatie is verbonden en daarom ook veel lief en leed met de cliënten heeft gedeeld. Het CDA ging van start met de In Ouddorp opende Kapsa lon Marvellous haar deuren op een nieuwe locatie aan de VVeststraat. Dinsdag 12 mei brak er een zeer grote brand uit in de spe- culaasfabriek van De Ruiter in Ooltgensplaat. Het bedrijf werd volledig in de as gelegd. Op het strand van Ouddorp bevond zich veel slib dat, hoe wel niet giftig, toch voor over last zorgde. De gemeente heeft er alles aan gedaan om het slib te verwijderen. In 't Centrum in Ooltgensplaat opende wethouder Petra 't Hoen symbolisch de Leespun- ten voor de gemeente Oost flakkee. Dit ter vervanging van de Bibliobus. De eerste woonlocatie voor mensen met een verstandelijke handicap van de Gemiva-SVG Groep op het eiland werd in de Washingtonstraat in Oude- Tonge in gebruik genomen, na de officiële opening door twee bewoners. Bij de Vrouwenvereniging 'Niet in eigen kracht' van de In het kader van de overgang van ZargSaam naar CuraMare werd het ziekenhuis in Dirksland voorzien van (verlichte) blusten de brand. De schade was fors, er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op het kantoor van Woongoed Flakkee werd de aannemings overeenkomst getekend voor de renovatie van de Bomen- buurt. Aannemer Goldewijk is de hoofdaannemer van het ingrijpende project in Middel harnis. Het Dirkslandse ziekenhuis opende vol trots haar nieuwe afdeling Oncologie. De Stich ting Roparun leverde een belangrijke financiële bijdrage die natuurlijk in dankbaarheid werd aanvaard. Mevrouw Wil Ras uit Acht- huizen vierde op boerderij De Stoof haar 100e verjaardag. Velen kwamen haar feliciteren, onder wie waarnemend bur gemeester Jan Heijkoop van Oostflakkee. Tijdens de gemeentedag van de Geref. Kerk van Stellendam werd een dienst gehouden in een schuur van de fam. Van der Vlugt. Hierbij werd stilge staan bij het 50-jarig jubileum van organist Bas van Beek. In Den Bommel ging de 'voor jaarsschoonmaak' van start, waarbij 23 verontreinigde tuinen aan de Molendijk wer den opgeschoond. Hoewel de grond niet ernstig vervuild was voelde de provincie zich toch verantwoordelijk en financier de dit project. In de Prins Mauritsscholenge- meenschap werd de verkiezing van leraar van het jaar gehou den. De eer viel te beurt aan de Natuur- en Scheikundeleraar, de heer Krijgsman. De EHBO-vereniging van Sommelsdijk zette haar lid mevrouw Lugtenburg in het zonnetje omdat zij al vijfen twintig jaar actief lid is van deze organisaüe. Het werd bekend dat de Pro vincie op zoek is naar een locatie waar grootschalige glas tuinbouw kan worden gereali seerd. De gemeente Oostflak kee is een van de kanshebbers, maar lang niet iedereen is hier mee ingenomen, zo bleek in het verdere verloop van het jaar. De Ladies' Circle organiseerde een klimaatneutrale autopuz- zelrit in de regio. Decohome Van Rossum is ver der vernieuwd en uitgebreid en liet iedereen meegenieten tijdens een open dag. campagne voor de Europese Verkiezingen die op 4 juni wor den gehouden; Cornells Visser die hoog op de kandidaten lijst stond werd gepresenteerd door onder meer lijsttrekker Wim van de Camp. In Oude-Tonge opende Delta Carwash door een trotse eige naar Jan de Graaff. Voor de tweede achtereenvol gende keer won Dorian Papa- voine het Jeugdsolistencon- cours in Melissant.. De VVD Goedereede hebben een definitief standpunt inge nomen over de bestuurlijke toekomst van het eiland. De Goereese liberalen kiezen voor een eilandelijke belangenbe hartiging samen met overige VVD-fi-acties. De RGO in Middelharnis werd zelfstandig. 'De Rijks' was nog een van de weinige 'gemeente lijke' scholen in het land. De maand werd afgesloten met acht Koninklijke Onderschei dingen die werden uitgereikt. Onder prachtige weersom standigheden werd gestart met de viering van Koningin nedag, maar in de loop van de dag werden ook op het eiland de festiviteiten grotendeels beëindigd in verband met de gebeurtenissen in Apeldoorn. Naast 27 geslaagden waren er ook 3 jubilarissen bij de EHBO Middelharnis/Sommelsdijk: Atie van den Boogert, Jans Hoving en Chris van Bergen. In de polder bij Oude-Tonge werd het monument voor de in de oorlog neergeschoten luitenant Stover onder grote belangstelling onthuld. De revitalisatie van het cen trum van Ouddorp werd afge rond. Het centrum werd her opend door de wethouders Van der Vlugt en Admiraal. Op 4 mei werden traditie getrouw weer de gevallenen van de Tweede Wereldoor log herdacht, dit gebeurde in alle gemeenten onder grote publieke belangstelling. Leerlingen van de Dalton- school sloegen de eerste paal voor hun school die in de Bomenbuurt in Middelhar nis als nieuwbouw in de buurt wordt geïntegreerd. Bij een frontale botsing op de N57 tussen Ouddorp en Goe dereede vielen zaterdag 9 mei zes gewonden. Hervormde gemeente in Her- l^ingen werden acht jjibilaris- sen,in het .zonnetje gezet tij dens de jaarvergadering. De Ladies' Circle Goeree- Overflakkee organiseerde een golftoernooi waarvan de opbrengst bestemd was voor nieuwde jachthaven, die als een visitekaartje voor het dorp werd betiteld. In Oude-Tonge onthulde de Zweedse ambassadeur, de heer Magnusson het gerenoveerde beeldaan de Julianastraal, dat herinnert aan de weder opbouw van het dorp na de Watersnoodramp, waaraan Zweden een belangrijke bij drage leverde. Inwoners van het stadje Goe dereede waren positief over de presentatie van het ontwerp voor de Entree van Goeder eede bij het Bekaf en op het Hongaarseplein. Voor de realisering van de woonwijk in het gebied Spui- kolk in Dirksland onderteken den wethouder Koningswoud en de heer Bouhuizen van projectontwikkelaar De Eylae- nden een samenwerkingsover eenkomst. Bij Glascentrum Goemaat in Goedereede werden de eer ste glasvezelpanelen met bij zonder hoge isolatiewaarden gepresenteerd. In verzorgingshuis De Goede Ree in Sommelsdijk vierder mevrouw Baas-de Besten haar 100e verjaardag. Waarnemend burgemeester Zevenbergen bracht de felicitaties van het gemeentebestuur over. Onweer, wind en regen teis terden het eiland in de avond en nacht van maandag 25 mei velen op het eiland uit hun slaap gehouden. Er was door het noodweer een forse schade aangericht. Deze maand werd bekend dat het karakteristieke café- restaurant Duinzicht in Oud dorp wordt overgenomen door 'horecaman' Marcel Melieste. Vrijdag 29 mei werd de verste viging van het Flaauwe Werk voltooid. Staatssecretaris Tine ke Huizinga was naar Oud dorp gekomen om dit karwei officieel af te sluiten. De inwoners van Goedereede hebben in een door de gemeen te georganiseerde enquête dui delijk afstand genomen van het pla^t om één eilandelijke gemeente te gaan .vormen, met de overige gemeenten. 88,9% gaf aan tegen een herindeling te zijn. Op donderdagavond 3 juni namen alle gemeenten tegelijk een besluit hierover. De uitslag was voorspelbaar: dat er dit jaar weer Blauwe Vlaggen werden toegekend en de eveneens internationaal erkende Quality Coast Aw.ards. In Herkingen werd de nieuwe Spar supermarkt van Jaap en Nettie van der Velde geopend. Het bedrijfis gevestigd aan de 1 februariweg. Het Streekmuseum in Som melsdijk ontving vanuit het Rabobank Stimuleringsfonds nieuwe afspeelapparatuur. Onder stralende weersomstan digheden zette Ko Holleman een punt achter zijn verhuizer loopbaan bij Flakkee Verhui zingen. Het bedrijf waaraan hij 41 jaar verbonden was. De school 't Kompas in Den Bommel vierde met een groot aantal activiteiten haar eeuw feest. Wethouder Anton Wesdorp opende een nieuw speelveld jes voor de Middelharnisser jeugd aan de Juliana van Stol- berglaan. In Stad aan 't Haringvhet werd begonnen met de sloop van het koelhuis, dat plaats moet gaan maken voor woningbouw. Tijdens de opening van de Havendag 'met een knipoog naar het verleden' werd voor het eerst de Blauwe Vlag gehe sen door locoburgemeester Bert Kleingeld. De gemeente kreeg de vlag voor haar haven- facihteiten. Nadat de uitslag van de Euro pese Verkiezingen bekend was geworden, bleek dat Cornells Visser uit Middelharnis het niet had 'gered'. Lucas Hartong uit Sommelsdijk echter kan - na enige vertraging - wellicht in januari 2010 wel plaats nemen in dit parlement. Het Van Weel Bethesdazieken- huis is een Stiltecentrum rijker. Oud-verpleegkundige Willem Plug verrichtte de openings handeling na een openings woord door geestelijke verzor ger Bram Dubbeld. Bij de Stellendamse zwemclub De Stelle verzorgde Neder lands topzwemmer Nick Drie bergen een aantal gastlessen. Dit ter gelegenheid van het veertigjarige jubileum van de club. In het museum Ouddorps Raad- en Polderhuis werd de tentoonstelling 'Elektrische energie op Goeree-Overflak- Ontvangst van Poolse gasten, voor een vriendschappelijke culturele uitwisseling, in het gemeentehuis te Goede, de Voedselbank, er kon een cheque van 2.750,- euro wor den overhandigd aan de Voed selbank. Later deze maand werd de Voedselbank ook nog verrast met sponsoring van Plus Tessemaker en Koopplein Goeree-Overflakkee. Het Dirkslandse ziekenhuis gaf deze maand officieel de aftrap voor de 'Paulina van Weel Patiëntvriendelijkheidsprijs' Deze prijs werd later in het jaar uitgereikt. In Middelharnis, aan de Dil- lenburg werd gestart met de realisering van het Centrum voor Jeugd en Gezin Goeree- Overflakkee, door de vier eilandelijke wethouders. Mevrouw Van Oorschot- Oomen ontving een Konink lijke Onderscheiding vanwe ge haar activiteiten voor de Rooms Katholieke Vrouwen bond in Achthuizen. Ook Lucas Hartong uit Som melsdijk staat op een verkiesba re plaats voor de verkiezingen van het Europees Parlement. Hij staat op de kandidatenlijst voor de PVV. In Ooltgensplaat opende bur gemeester Heijkoop de ver- drie gemeenten voor, één gemeente (Goedereede) tegen. Op de Brouwersdam vierden de gemeenten Goedereede en Scho'uwen-Duiveland het feit kee' geopend. Met tal van attributen werd de geschie denis van de EMGO in beeld gebracht. In Sommelsdijk werd de eer ste eilandelijke Veteranendag gehouden. De herdenking vond plaats in en bij De Staver. De Prins Mauritsschool uil Dirksland werd landelijk prijswinnaar bij de 'Les van het Jaar'. Groep 7 kreeg een schoolreisje naar het Archeon met overnachting. De Rabobank Goeree-Over flakkee hield haar jaarlijkse ledendag. Deze dag werd niet binnen de eilandgren- zen gehouden, maar met een groot aantal veerboten werden 3.000 leden overgezet naar het natuureiland Tiengenie- ten, waar men onder stralende weersomstandigheden kon genieten van de nieuwe natuur en verschillende andere evene menten. In Ouddorp werd een nieuwe attractie gepresenteerd: GPS wandeltochten op de Kop van Goeree. Door de Stichting ZORGsaam en projectontwikkelaar DK\V\' werd een samenwerkingsover eenkomst ondertekend in het kader van de realisering van Oosterpark. Het eindadvies van de Com missie Schutte werd gepre senteerd en dit advies bevatte geen verrassingen, eer werd geadviseerd om te komen tot één eilandelijke gemeente. Zaterdag 20 juni was het weer tijd voor de jaarlijkse Truck- run. Honderden vrachtwa genchauffeurs zorgen met hun auto's weer voor een onverge telijke dag voor de cliënten van Zuidwester. In Sommelsdijk werd de School met de Bijbel feestelijk geopend na een grondige ver bouwing. In Ouddorp werden de deu ren van de Hema geopend. Het warenhuis ligt aan de Dorpstienden. Voor ds. R.W. van Mourik van Hervormd Sommelsdijk was het tijd voor afscheid nemen. Op zondag 21 juni nam hij afscheid vanwege zijn vertrek naar Elburg. Op 23 juni werd de Dorpsraad van Dirksland ingesteld. Hier mee werd Pirksl^nd de,.(^>sfe gemeente rael dorpsraden in alle kernen. Op het terrein van voetbal vereniging SNS in Stad aan 't Haringvliet werd aan een drie tal voetbalverenigingen een AED-apparaat overhandigd. Door de Rotaryclub Goeree- Overflakkee werden deze apparaten bekostigd uit de opbrengst van het Groot Dic tee Goeree-Overflakkee. Woongoed Flakkee viert dit jaar haar 90e verjaardag met verschillende activiteiten, zoals een feestje, deze maand, in eigen tuin, maar ook een bezoek aan Tiengemeten was er deze maand. Woonzorgcomplex Vollenho- ven werd op 19 juni officieel geopend door oud-directeur van Woningbouwvereniging Dirksland, Wilma de Bruine. Tieleman Keukens wist weer een succesje te boeken. Het bedrijf werd voor de derde maal de 'Beste Keukenzaak van Nederland'. In Nieuwe-Tonge presen teerde de werkgroep Nieuwe- Tonge in Bloei het Dorpsplan 2009-2010. Op de laatste dag van juni kon digde het provinciebestuur van Zuid-Holland aan dat de herindelingsprocedure voor het eiland in gang wordt gezet. Onthulling van liet 'Er is. een kind verdronken...aan de Kaai te Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 14