Gun uw (klein)ki]id een eitfen blad! Sprookjesachtige sfeer tijdens WinterWeken Tieleman Keukens Kleur in de winter: rood en wit Profiteer in 2009 nog van voordelen Formulierenbrigade actief in Oostflakkee Calvijnkalender voor Stephanos *^S» Nieuwjaarsconcert Isabella Lediakova in Doopsgezinde Kerk 'Vooruit' zoekt nieuwe muzikanten A EIIAtlDEII-tllELWS Hulp bij het aanvragen van sociale regelingen Werkwijze Beroepsgeheim Contact opnemen Persoonlijke uitnodiging Themaochtenden Knutselmiddag in de Bibliotheek Een bijbelf verantwoord kinderi>lad Jonge talenten Toekomstige activiteiten Nieuwe aanvoer nodig Witte heide Natuurlijke accessoires Sfeer De belasting op het schen ken en erven komt er van af 2010 heel anders uit te zien en heeft voor bijna iedereen gevolgen. Schu ring Benschop Netwerk Notarissen heeft diverse eindejaarstips zodat u goed geregeld het nieuwe jaar in gaat. De belang rijkste tips op een rij. Nog belastingsvoordeel in 2009 meepakken Samenwoners opgelet Uw testament pakt mogelijk anders uit Meer weten? f i i PAGINA 14 DINSDAG 15 DKCKMBER 2009 De Stephanos werkgroep Oud- dorp/Goedereede houdt een actie met de verkoop van de Calvijn Spreukenkalenders 2010. De prijs is 8,25 euro. De opbrengst komt ten goede aan de Stephanos weeskinderen in Malawi. De citaten op deze scheurkalender stemmen tot nadenken, elke dag weer. Ze zijn onüeend aan de werken van kerkhervormer Johan nes Calvijn. De kernachtige uitspraken brengen de rijke inhoud van het Bijbelboek Genesis onder ogen. Zeven dagen per week. De citaten zijn geselecteerd en bewerkt door Ds. W. Pieters. Wilt u de kalender eerst even inzien? Dat is mogelijk op de volgende adressen, waar u de kalender ook kunt bestellen: Fam. Melis sant Kelderweg 6 Ouddorp Tel: 0187-683958, Fam. van Splunder Hondsweg 9 Goe- dereede Tel: 0187-493085. De kalender kan eventueel bij u w worden thuisbezorgd. Vanaf 1 december is de Formulierenbrigade Oost flakkee officieel van start gegaan. Inwoners kun nen er terecht voor advies en hulp bij het invullen van aanvraagformulieren zoals die voor langdurig- heidstoeslag, bijzondere bijstand en huur- en zorg- toeslag. De Formulieren brigade is een initiatief van de Stichting Welzijns werk Oostflakkee en de gemeente Oostflakkee. Sociale regelingen zoals hutu- en zorgtoeslag, bijzondere bijstand en kwijtschelding gemeentelijke heffingen wor den steeds ingewikkelder en veranderen snel. Veel men sen hebben daar moeite mee. Daardoor blijft veel geld op de plank liggen. De formulierenbrigadier pro beert zo veel mogelijk vragen op administratief gebied te beantwoorden en helpt met het invullen van formulieren. Ook kan zij de inwoners door verwijzen naar een instantie die hen verder kan helpen. Zo kan zij bijvoorbeeld helpen bij het op orde brengen van de persoonlijke administratie. De brigadier levert zo veel moge lijk maatwerk en beschikt over een groot professioneel net werk. De brigadier heeft vanzelfspre kend een beroepsgeheim. Alles wat besproken wordt, blijft dus tussen de vier muren van de spreekkamer of huiskamer. Uiteraard is de inwoner zelf verantwoordelijk voor de juist heid van de ingevulde gege vens. De formulierenbrigade werkt zo veel mogelijk op afspraak. Voor het maken van een afspraak is de Stichting Wel zijnswerk Oostflakkee (SWO) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur bereikbaar. De SWO is gevestigd aan de Bernhard- straat 35 te Oude-Tonge en is te bereiken via telefoonnum mer 0187 6413 44. Desgewenst komt de briga dier thuis langs. Vanaf januari 2010 start deze met een tweetal inloopspreekuren De inloopspreekuren zijn op maandag van 14.00 tot 15.00 uur en op donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. De brigadier voor de gemeente Oostflakkee is mevrouw len van Rossum. Mensen die volgens de gege vens van de gemeente Oost flakkee een inkomen hebben op maximaal 120 procent van het bijstandsniveau ontvangen binnenkort een brief van de gemeente met daarin de vraag of zij gebruik willen maken van de hulp van de formulieren- brigade. Ontvangers van deze brief die hierop geen prijs stel len, kunnen dit kenbaar maken aan de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee. Indien zij hen daarvan niet in kennis stellen, zal de brigadier deze mensen benaderen voor het maken van een afspraak bij hen thuis of bij de SWO. Om geïnteresseerden extra informatie te geven over het werk van de formulierenbri gade, is er een aantal themabij eenkomsten. Tijdens deze themabijeenkom sten wordt ook het werk van de ouderenadviseur van de SWO belicht. De kosten voor de entree, inclusief koffie of thee, bedragen 1 euro. De data en de plaatsen van de bijeenkomsten zijn: donderdag 14 januari van 10.00-11.30 uur in vereni gingsgebouw 't Centrum, Van Weelstraat 10, te Ooltgens- plaat; donderdag 21 januari van 10.00-11.30 uur'in 't Zaaltje, Pastoor van Luenenstraat 20, te Achthuizen; woensdag 27 januari van 10.00-11.30 uur in 't Wester- licht, Oranjestraat 35, te Den Bommel; donderdag 28 januari van 10.00-11.30 uur in het Info- centrum, Bernhardstraat 27, te Oude-Tonge. Iedereen die meer wil weten over het werk van de formulie renbrigade of de ouderenad viseur is van harte welkom op één van de bijeenkomsten. OUDDORP - Tijdens de kerst vakantie is er op dinsdag 22 december is een knutselmid dag voor kinderen vanaf 6 jaar. Met elkaar wordt een sfeervol le kerstversiering gemaakt. De middag begint om 13.30 uur Deelname kost 3,50 euro p.p. Reserveren kan vanaf heden aan de bahe in de bibliotheek, telefonisch via nr. 0187 667744 of via website www.bibliotheek- zuidhollandsedelta.nl. MIDDELHARNIS - De win ter staat weer voor de deur! Dit betekent een december feestmaand, een gezellige en knusse tijd met sfeervolle momenten en veel aandacht voor familie en vrienden. Een maand waarin wordt terug gekeken op het voorafgaande jaar, wordt vooruitgeblikt naar het volgende jaar, maar het is vooral een maand waarin sfeer en gezelligheid centraal staan. Om extra aandacht te geven aan de komende peri ode organiseert Tieleman Keukens de Tieleman Winter- Weken. In deze weken staat sfeer en gezelligheid centraal. Om gelijk in de wintersfeer te komen ontvangt iedere bezoe ker die geïnteresseerd is in een keuken, keukenrenovatie en/of apparatuur aan de showroom van Tieleman Keukens in Mid- delharnis tijdens deze Winter- Weken een kop lekkere warme chocolademelk (met slagroom) of een glas heerlijke glühwein. Daarnaast worden de bezoe kers betoverd door een show room in een sprookjesach tige wintersfeer en kan men genieten v£in de ruime keuze culinaire (winter)gerechten bij InSide Lunchroom (elke zater dag Snert). Daarnaast kunnen de bezoekers van de show room in Middelharnis profite ren van tal van aanbiedingen (showroomkeukens, kranen en apparatuur) en een AGA kookdemonstratie op zaterdag 19 december 2009 van 11.00 tot 15.00 uur. Een meesterkok van AGA zal een graüs kook demonstratie geven. Aan deze kookdemonstratie kan alleen op afspraak deelgenomen wor den. Er zijn nog 10 plaatsen beschikbaar. Inschrijven kan via website www.tieleman.nl De keukenkoper ontvangt bij aanschaf van een keuken een mandje (h)eerlijke streekpro ducten. Ook kan men de nieu we Tieleman Exclusief model len - handgemaakte houten keukens - uitgebreid bewon deren. Elke maand een leuk blad boordevol verhalen, puzzels en weetjes. Leuk om voor te lezen of om zelf te lezen. En dat voor maar €12,- per jaar! kunt een GRATIS proefexemplaar ook telefonisch (TeL 033-245 66 99) of per e-malI aanvn^eiu bondsbureaucefilternet.nl KE-EN OUDDORP - Op woens dag 13 januari verzorgt Lionsclub Goeree-Over- flakkee een nieuwjaars concert in de Doopsgezin de Kerk te Ouddorp, De opbrengst van het concert is bestemd voor de vakan tiewoning voor gehandi capten Leeuw-Inn (www. leeuw-inn.nl). Diverse ensembles en solisten zul len tijdens dit concert hun opwachting maken. Allereerst een celliste van naam, Isabella Lediakova. Afkomstig uit Georgië begon zij haar studie aan het Conser vatorium te Tblisi, behaalde diverse prestigieuze prijzen en werd ook docente. Sinds 1994 woont zij in Nederland en trad daar op in o.a. de Philipszaal in Eindhoven en het Concert gebouw in Amsterdam, als soliste in diverse celloconcer ten alsmede met haar vaste begeleider. Sinds enkele jaren is zij woonachtig op Goeree- Overflakkee. Het Cui Orkest is opgericht in 1979. De laatste jaren is er door toenemend enthousi asme sprake van een echt, zij het klein, kamerorkest met een nagenoeg volledige bezet ting. Uiteraard zijn de musici amateurs, maar dat neemt niet weg dat zij onder leiding van dirigent Michiel van Vliet in staat blijken tot ensemblespel van hoog niveau. In april 2009 concerteerde het orkest reeds in Ouddorp voor een enthou siast publiek. Het orkest speelt de Ouverture Coriolan van Beethoven, met Isabella Ledi akova het celloconcert van Schumann en na de pauze lichte muziek. Verder zullen optreden de jonge talenten Marije Weenink uit Dirksland (fluit), die thans les heeft op het Conservato rium, en Eline de Gast (piano) die zich momenteel voorbe reidt op het D-diploma. Jonge mensen die virtuoos de Sonate voor fluit en piano van Men delssohn ten gehore zullen brengen. Als extra zal ook optreden de bekende pianist Piet Westhoe ve met hel langzame deel uit het pianoconcert KV 488 van W.A. Mozart; hij wordt hierin begeleid door het Cui Orkest. De a\ond wordt mede moge lijk gemaakt wordt door de sponsoren Rabobank (ioeree- Overtlakkee, Notarissen Schu ring en Benschop Middelhar nis en Lokker Reitsma Regis ter Experts te Stellendam. De aanvang van het concert is om 20.15 uur. De kaartverkoop is inmiddels gestart en loopt via VVV-Oiiddorp; toegangskaar- ten kosten 12,50 etuo, incl. consumptie. OUDE-TONGE - Fanfare orkest Vooruit uit Oude- Tonge timmert flink aan de weg. Het afgelopen jaar had het orkest een hoogtepunt in de vorm van een eigen composi tie, het werk 'Grijsoord' dat door componist Jan Bosveld speciaal voor het orkest werd geschreven, met als thema de Waters noodramp van 1953. De première van dit werk was op het voorjaarsconcert van 4 april 2009. Inmid dels wordt het werk door veel orkesten gespeeld, ook op concoursen: Voor uit is daar erg trots op. Vooruit is een actieve vereni ging: op het gezamenlijk con cert met Sempre Crescendo en De Hoop van zaterdag 10 okto ber speelde zij Grijsoord en het werk 'Getekend' van Wim Soe- ters. Een deel van het orkest ging met de World Music Band naar Zuid Afrika. Op zaterdag 31 oktober verzorgde Vooruit een concert in de RK Kerk van Oude-Tonge. De concerten die nu op plan ning staan zijn een gezamenlijk concert met Koninklijke Har monie Oosterbeek op zaterdag 23 januari in de Grutterswei. Daarna zal het orkest zich weer voorbereiden op het jaarlijkse voorjaarsconcert op zaterdag 24 april in de sporthal van de Grutterswei. Vmbo Leerlingen van het Grafisch Lyceum Rot terdam zullen de podiumtech niek weer voor hun rekening nemen. Het gaat goed met het orkest, onder leiding van diri gent Jurgen Nab worden conti nue muzikale grenzen verlegd. Het ledental groeit, op dit moment bestaat het orkest uit 50 leden. Toch is nieuwe aanvoer van beginnende muzikanten erg belangrijk. Vooruit zoekt dan ook naar beginnende blokflui- ters, beginnende muzikanten op bijv. bugel, trombone, trom pet, saxofoon en slagwerk. Als er een instrument beschikbaar is kunt u of uw kind dit van het orkest gebruiken. Als er een lesplaats beschikbaar is kunnen er lessen gevolgd worden bij de Stichting Muziekonderwijs Oostflakkee. Ook ervaren muzikanten De winter somber en don ker? De beste remedie tegen de winterblues is lek ker buiten aan de slag gaan. En met rood en wit komen we langzaam maar zeker in de juiste wintersfeer. Zoek plantjes uit die een beetje passen bij een vrolijke winter- tafel. Gaultheria procumbens, ook wel bergthee genoemd, mag zeker niet ontbreken op de tuintafel. De glimmend rode bessen scheppen die typi sche gezellige sfeer die hoort bij de tijd rond de feestdagen. Van de stevige, glanzende blaadjes wordt in de landen van herkomst thee getrokken. Daaraan dankt het plantje zijn naam. Gaultheria is een lid van de heidefamilie. Bij die familie horen heel wat meer winter groene planten, zoals de Rho dodendron, Pieris en verschil lende heidesoorten. Heide zelf is ook een dankbare bloeier in weer en wind, die een plekje op tafel verdient. Witte heide vormt een ijzersterke combi natie met de rode besjes van de bergthee plantjes. In een beetje originele pot zien de witte struikjes er heel trendy uit. Natuurlijk genieten we ook nog steeds van de andere plan- Geniet intens van kleur in ae winm: ten die we op het terras hebben staan, zoals mooie conifeertjes en Skimmia's. Accessoires in rood, een schaal met appels of dennenappels en het gebruik van natuurlijke materialen als bamboe en riet voor de potten en bakken ver sterken het warme winterse gevoel. Pak jezelf in en geniet van het heldere winterweer met een kop warme chocola de of kofiie en een stuk warm appelgebak. C)m er een echt sfeerterras van te maken, is er bijna niets meer nodig. Een mooie lantaarn, een kaars in een windlicht of buitenkerstverlichting in een conifeertje zijn al voldoende. zijn meer dn welkom: bent u Slagwerker, bassist, euphoni- umspeler, trombonist, hoor- nist, trompettist, saxofonist of bugelspeler en zoekt u uitda ging? Dan bent u welkom om tijdens een repetitie van het orkest een kijkje te nemen, op woensdagavond in gebouw 't Bolbaeken, achter de RK Kerk te Oude-Tonge. Vanaf 18.45 uur repeteert het leerlingen- orkest, vanaf 19.30 uur neemt Jurgen Nab het dirigeerstokje over. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Leonard Braber, tel 0187-641173, e-mail info@fanfareorkestvooruit.nl. Zie ook website www.fanfare- orkestvooruit.nl. Door de wijziging van de belastingtarieven per 1 januari 2010 is schenken in 2009 vaak voordeliger dan in 2010. Bij voorbeeld aan een kind of een kleinkind. Een kind dat van zijn ouders een bedrag geschonken krijgt van bijvoorbeeld 10.000 euro betaalt in 2010 twee keer zoveel belasting als bij een schenking van hetzelfde bedrag in 2009. Het bedrag dat u zonder schenkbelasting aan uw klein kinderen kunt geven, wordt in 2010 verlaagd. U kunt ook schenken en het bedrag in uw portemonnee houden. Dit heet een papieren schen king. Dit verkleint uw erfenis zodat uw erfgenamen minder erfbelasting betalen. U moet wel aan de eisen van de wet voldoen. Eén van die eisen is dat de schenking door de notaris in een akte wordt vastgelegd. Voor verschillende belas tingwetten wordt het steeds belangrijker dat u een samen levingscontract heeft. Bij het erven van uw partner is het hebben van een samenlevings contract één ,van de manieren om in aanmerking te komen voor een grote belastingvrij stelling van 600.000 euro. Woont u samen met uw ouder, uw kind of uw broer/zus? De erfbelasting wijzigt voor samenwonende familieleden. Het is verstandig u daarover te laten informeren en adviseren. Cirote kans dat de nieuwe belastingwet op het erven en schenken ook gevolgen heeft voor uw testament. Het is daarom belangrijk dat u uw testament door de notaris laat nakijken. Belasdngvoordeel voor uw kleinkind? Zet uw kleinkind ook in uw testament. Deze en andere tips vindt u op de website van Schuring Benschop Netwerk Notaris sen: w'ww.notarissenmiddel- harnis.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 12