Imkers ontvangen diploma en 30.000 bijen Prijswinnaars Weight Loss Challenge Plaatsing vluchtheuvels roept vragen op Politiek steekspel in raad bij beschouwing financiële gevolgen liquidatieplan GGD Zuid-Hollandse eilanden Yoshka Spuij wint turncompetitie Uitslagen Oostmoer Nieuws van de Wereldwinkel EIIAI1I]En.t1IElJW5 'Slalommen in Ouddorp' Doodgereden Veerpaal Verkoop olieboUen en appelbeignets Terugdraaien drama Lange adem Ambitie Bijensteken Flora en fauna Nieuwe leden Vervolgcursus i i PAGINA 8 UINSDAC; a DECEMBER 2009 De prijswinnaars, met daarachter wethouder Wesdorp. GOEREE-OVERFLAK- KEE - De winnaars van de eerste Weight Loss Challenge zijn bekend. De challenge is een leuke en leerzame manier om met een groep van het over gewicht af te komen en op gewicht te blijven. In 12 korte workshops krij gen de deelnemers veel informatie, professionele begeleiding en ondersteu ning bij het afslanken van een van de zeven onaf hankelijke distributeurs van Herbalife op Goeree- Overflakkee. Naast het afslanken kunnen de persoonlijke coaches ook hel pen met gezond aankomen, het vergroten van de vitaliteit en het welzijn én met sportvoe- dingsadvies. Naast persoon lijke begeleiding is online coa ching ook mogelijk. Onlangs was er de feeste lijke bekendmaking van de winnaars van de challenge. Wethouder Wesdorp van de gemeente Middelharnis reikte de prijzen uit onder het genot van gezonde hapjes en een gezond drankje. In totaal viel de groep, bestaande uit 25 deelnemers, 142 kilogram af en men raakte 554 centimeter kwijt. Iedereen is afgeslankt, zowel in kilo's als in centime ters. Op de derde plaats ein digde José Kalle; ze raakte 10,2 kilo en 33 centimeter kwijt. Marja Looij werd tweede en slankte 11,9 kilo af en 51 centimeter af. De absolute win naar van de challenge is Anne Melissant. Ze raakte 17,9 kilo en 51 centimeter kwijt. Tijdens deze gezellige avond werd ook de winnaar van de 'discipline- pot' bekendgemaakt. Iedereen die aankwam of het huiswerk niet maakte, doneerde een klein bedrag in de pot. Dege ne die de meeste centimeters afslankte en niet bij een van de drie winnaars hoorde, won de inhoud van de pot. Zo werd de inhoud van het spaarvarken verdeeld over twee dames die beide 36 centimeter afslankten: Cobi Soeteman en Palona de Munck. De dames sloegen het spaarvarken kapot en verdeel den het geld. De coaches ontvingen alle- Foto: p.r. maal een minispaarvarken met een gedichtje erbij. En wet houder Wesdorp gaf aan dat hij de Weight Loss Challenge een geweldig initiatief vindt. Hij raadde iedereen aan om af te slanken als dat nodig is. "Overgewicht heeft veel nare gevolgen, zoals diabetes, hart en vaatziekten, etc. De Weight Loss Challenge is een prach- tinitiatief om overgewicht en de gevolgen hiervan te bestrij den!" Op 2 januari wordt de nieuwe vestiging van deze onafhanke lijke Herbalife distributeuren geopend. 'Central Office Mid delharnis' wordt gerealiseerd aan de Simon Stevinweg 31 te Middelharnis. Na het grote succes van de eerste challenge willen de coaches meer men sen de mogelijkheid bieden om deel te nemen aan een cursus. Op woensdagavond 6 januari om 19.30 uur st;irt er een nieuwe cursus. Op vrijdag ochtend 8 januari om 9.00 uur begint er een cursus op locatie in Sportcomplex De Gooye te Dirksland. Er zijn nog een paar plekken vrij, kunt zich aanmelden via website www. wlcflakkee.nl. OUDDORP - De gemeen te Goedereede heeft van de bezoekers op een pre sentatieavond in de Dorp- stienden lof en kritiek in ontvangst genomen voor de plannen van de reno vatie van de Oude Nieuw- landseweg in Ouddorp Bad. Het betreft het 985 meter lange gedeelte van af de Oosterweg tot aan de Koolweg. Het voetpad wordt over de volle lengte met bruine trot- toirtegels vernieuwd, aan weerszijden van de weg komen fietsstroken en een nieuwe asfaltlaag wordt op het wegdek aangebracht. Tot opluchting van de omwonenden komen er geen drempels. Minder blij is een aantal bewoners met de plaatsing van zes vluchtheu vels op de rijbaan. Ook voor ambulances, brede landbouw voertuigen, de SRV- wagen, de vuilophaalwagen en diep- laders zijn deze obstakels een bron van ergernis. Volgens Jos de Nooijer, teamcoördinator van de afdeling Beheer en Uit voering van de gemeente (loe dereede, is deze extra 'veilig heidsvoorziening' bedacht om de snelheid uit het autoverkeer te halen. Deskundigen menen echter dat die goedbedoelde gedachte niet in overeenstem ming is met de alledaagse praktijk. Vluchtheuvels hebben in Nederland de laatste jaren tot diverse ongelukken met dodelijke afloop geleid. "Veel jongeren met hun brommer gebruiken de tegenover elkaar liggende vluchtheuvels als een soort slalomparcours dat met hoge snelheid moet worden genomen. En automobilisten die aan de andere kant een tegemoetkomende auto in het vizier krijgen, willen vaak als eerste de vluchtheuvel passe ren. Deze weggebruikers wil len dan het gaspedaal wel eens extra diep indrukken", zegt politieman Evert van Wijk. "De auto's moeten bovendien bij het naderen van zo'n obsta kel links van de weg gaan rij den, juist op de baan van al het tegemoetkomend verkeer, waaronder fietsers, steppende kinderen en wandelaars", zegt de hoofdagent. Nog maar een week geleden is de 20-Jarige Ilonka van Es in Roelofarends- veen bij zo'n vluchtheuvel doodgereden door een 20-jari- ge man uit Oude Wetering. Jan Kees Lievense, werk voorbereider van de afdeling Beheer en Uitvoering van de gemeente Goedereede, zegt dat er rekening mee is gehouden dat er wel eens iemand tegen de wegversmallende hindernis kan aanrijden. "Daarom heeft de gemeente ervoor gekozen om demontabele vluchtheuvels met veerpaal te plaatsen. Mocht er dus onverhoopt iemand tegen aan rijden, dan veert de paal gewoon mee", aldus Lie vense. Voor zover bekend, heb ben zich op de Oude Nieuw- landseweg in de oude situatie, zonder drempels,'eilandjes' en vluchtheuvels, de afgelopen 30 jaar geen verkeersonge lukken voorgedaan. Na pro test van de bewoners van de Oude Nieuwlandseweg, heeft de gemeente een belangrijk gevaar uit de renovatieplan- nen geëlimineerd en de ont werptekeningen aangepast. De geplande fietsstrook wordt nu aan de trottoirkant achter de vluchtheuvels doorgetrokken, zodat fietsers niet plotseling een gevaarlijke slinger rond de onverlichte vluchtheuvels hoeven te maken. De kos ten van het hele project, dat in mei 2010 klaar moet zijn, komen niet voor rekening van de gemeente, maar worden betaald uit de compensatiere geling voor de Tweede Maas vlakte. Op zaterdag 28 november ging de laatste wedstrijd van start van de turncom petitie van Voome- Putten en Rozenbui^. De compe titie bestaat uit 3 wedstrij den waarvan de twee beste tellen. Aan deze wedstrijd deden 5 turnsters mee van Goeree-Overflakkee. Alle voormalige Sparta/Olym- pia turnsters beoefenen hun sport al weer enkele jaartjes in Hellevoetsluis. Yoshka Spuij uit Middelharnis, turnend in nivo 5 bij de junioren, had de twee de wedstrijd gemist en moest deze wedstrijd goed turnen om haar puntentotaal tot een goed einde te brengen. Ze kon zich niet te veel foutjes permitteren. Zij deed wat ze moest doen en turnde een overtuigende wed strijd en mocht het goud in ontvangst nemen. Inge Sloc- kers, nivo 3 senioren, turnde na een lange periode geen wedstrijden gedraaid te heb ben weer mee en ze tiet zien dat ze het nog niet verleerd was en kreeg de bronzen medaille omgehangen. Haar 3 jaar jongere zus Anouk turnde ook mee. Zij turnde een aangepast programma (geen deelname aan de lange mat). Met nog vier andere turnsters van KDO in haar nivo ging ook Anouk met goud naar huis. Chantal van der Kloos ter (niveau 4), en Eline Starink (niveau 3) turnden ook hun laatste wedstrijd. 2j vielen buiten de prijzen. Voor Chan tal was het na 2 jaar weer de eerste wedstrijd en gezien haar studie en het geven van tum- les bij Sparta/OIympia, waar door zij slechts 1 keer per week traint, kon Chantal tevreden zijn met de 8e plaats. Eline had geen kans op een medaille; zij werd ingedeeld bij de niveau 4 turnsters, die allen vier toestel len turnden. Eline kwam uit op drie toestellen waardoor een medaillekans onmogelijk was. Op 12 december vinden de toe- stelftnales van deze turncom petitie plaats te Spijkenisse. STAD AAN 'T HARING VLIET - Uitslag van de dres- suurwedstrijd voor pony's, proef FI, gehouden op zater dag 5 december 2009 in Mane ge Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor het behalen van een pro- motiepunt dient men mini maal 210 punten te rijden. Dinya de Penning, Mickey Boy, 242 pnt; Chantal de Putter, Noortje, 240 pnt; Kim v. Pelt, Mickey Boy, 239 pnt; Silena de Bakker, Lady, 237 pnt; Slyscha Hagendijk, Neron, 237 pnt; Juha Rommelse, Balou, 237 pnt; Jasmijn Puik, Lady, 234 pnt; Larissa v.d. Oost, Kaun- ka, 234 pnt; Bobby Smulders, Lady, 233 pnt; Yaela du Pree, Rody, 232 pnt; Talisa de Bak ker, Lady, 232 pnt; Fleur v.d. Bok, Katinka, 229 pnt; Fabi- enne v.d. Made, Mickey Boy, 229 pnt; Linde de Vogel, Lady, 226 pnt; Milou Slinger, Dopet- te, 226 pnt; Irene v. Erk, Pas- soa, 225 pnt; Jody Campfens, Katinka, 222 pnt; Jelle Buijs, Bobbie, 221 pnt. MIDDELHARNIS - Don derdagmorgen 31 decem ber, hopen mensen van de Clereformeerde Gemeente Middelharnis in Middelhai- nis en Sommelsdijk langs de deur te gaan met oliebollen en appelbeignets. Deze wor den verkocht ten bate van de voorgenomen bouw van een nieuwe kerk. De actie wonit mede mogelijk gemaakt door bakkerij Gladinus uit Tholen. Het is ook mogelijk vooraf te bestellen, telefonisch via num mer 0187 483033 of via e-mail leendertstam@kpnplanet.nl. Ook kunnen donderdagmor gen 31 december oliebollen en appelbeignets worden afge haald bij het kerkgebouw aan de Christiaan de Vrieslaan te Middelharnis. Tien oliebollen kosten 6 euro en 4 appelbeig nets 5 euro. Wilt u oliebollen zonder krenten dient u deze vooraf te bestellen. MIDDELHARNIS - De inko pers van de Wereldwinkel zijn weer op pad geweest en heb ben er heel veel kleine kerst stalletjes bijgekocht, wam ze vliegen weg. Het kleinste exemplaar kost 3,85 euro, heel fijn uitgesneden of van gips of klei gemaakt. Een bijzonder exemplaar komt uit Mexico en is gebreid door de lokale bevol king, die in hun levensonder houd voorzien door dit soort kunstzinnige handwerken te maken. De Wereldwinkel (aan het Spuiplein te Middelhar nis is open op woensdag- en donderdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De betere woninginrichting sinds 1920 tkdempl Kmaal 1U5, Middrihamft, (0187) 48 27 S4 hivTv.hctbinneDhuismiddethaniis.nl MIDDELHARNIS - Hoe wel het afgelopen don derdagavond aanvanke lijk niet als behandelpunt op de Middelhamisse raadsagenda stond, kreeg het voorstel om in te stemmen met het liqui datieplan GGD Zuid- Hollandse Eilanden en toetreding tot GGD Rot terdam-Rijnmond, alsnog de zogenoemde A-status. Een aanvrage hiertoe van De Jong (Christenunie) werd welwillend door plaatsvervangend voor zitter Van Dam gehono reerd. In de kosten van dit proces moest de raad een budget voteren tot maxi maal 32.220 euro. Omdat het onderwerp in vooraf gaande informatieve ses sies niet zo expliciet aan de orde was gesteld, gaf PvdA-er Hooyman aan vankelijk politiek tegen gas. Hij daagde de CU uit een motie in te dienen. Dit naar aanleiding van haar kritische beschouwing dat er door de vier eilande- lijke gemeenten gezamen lijk, maar nu toegespitst op de portefeuillehou der Middelharnis, in het dramatische proces geen stevige vuist was gemaakt richting uittredende cen trumgemeente Spijke nisse. Met als gevolg mee betalen aan de rekening. Door Jaap Ruizeveld Met 14 andere gemeenten neemt Middelharnis deel aan de gemeenschappelijke rege ling Gezondheidsdienst Zuid- Hollandse Eilanden. Daarmee voldoet de gemeente aan de wettelijke bepalingen uit de Wet Publieke Gezondheids zorg. De CiGD levert daarnaast op verzoek ook maatschap pelijke producten, waaronder de indiceringen in het kader van de WMO. In juli 2008 besloot het algemeen bestuur van de GGD ZHE in principe tot opheffing van de regeling en ontmanteling van de orga nisatie. Een belangrijke factor zou zijn geweest het feit dat de regeling niet zou kunnen vol doen aan het streven van de rijksoverheid om werkgebie den van de GGD af te stemmen op de veiligheidsregio's. Als randvoorwaarde om per januari 2010 aan te sluiten bij de GGD Rotterdam-Rijnmond werd meegegeven dat de kwa liteit van de dienstverlening gehandhaafd blijft op tenmin ste het huidige niveau en dat er o.a. voldoende gelden beschik baar komen voor het transitie- en integradetraject. De Jong liet de gebeurtenissen nog eens de revue passeren. Het onverwachte uittreden van de centrumgemeente Spijke nisse uit de regeling. "Wat was het verweer geweest van onze bestuurders bij deze stap? We zijn ondergesneeuwd en zitten nu met de financiële gevol gen". De Feyter (CDA) en Osin- ga (VVD) mengden zich ook in het debat. "Terugdraaien van dit drama kan niet meer. Het is een les voor de toekomst". "We hadden geen keus", zei wethouder Wesdorp. "Door gaan had extra geld gekost. We hebben onderzocht of we bij de GGD Zeeland aansluiting konden verkrijgen. Dat bleek niet mogelijk. Als, met uitzon dering van onze vier eilandge- meenten, de overige gemeen ten zich uiteindelijk toch ach ter Spijkenisse scharen, dan is er geen ruimte om een vuist te maken". Met de toezegging van de portefeuillehouder dat hij de gevoelens van onbehagen en onvrede kenbaar zal maken bij komende overleggen, liet de raad het item rusten. Hooy man drong niet verder aan op een CU-motie. De raad nam kennis van de beleidsnotitie en het onderne mingsplan Modernisering Wet Sociale Werkvoorziening. Het besluit tot het niet wijzigen van de gemeenschappelijke rege ling Binnenhof kreeg geen steun van ABB en CDA. Wet houder Wesdorp zegde - daar toe uitgenodigd door CU en ABB - een noutie toe waarin helderheid wordt verstrekt over juridische aspecten en bevoegdheden. Het vaststellen van de aanbe velingen Onderzoek Grondex ploitatie met bijbehorend kre diet van 35.000 euro gaf poli tici ruimte om hun creativiteit te tonen. De Rover (CU) had er het meeste werk van gemaakt en zijn speech geheel op rijm gezet. Verpakt in humor liet de fractie weten zich toch mateloos te hebben gestoord aan interne procedures in het gemeente huis. "Het vormgeven van een nota Grondbeleid is een must. Die nota dient er nu eindelijk te komen". De Rover drong aan op projectmatig werken. "Laten we de moed hebben in de spiegel te kijken, reflec tie. Vanaf nu een nieuwe start maken". Wethouder Kleingeld gaf aan dat er een keuze wordt gemaakt uit drie offertes voor onderzoek. "Na 27 jaar'komt er nu een eind aan wanbeleid", stelde hij. Die opmerking was koren op de molen van ABB-er Haffert, die Kleingeld confron teerde met het feit dat hij dan toch drie jaar deel had uitge maakt van dat beleid. Osinga (VVD) vatte het geheel feeste lijk samen met de opmerking "Lang gewacht en stil gezwe gen, toch een grondbeleid gekregen". Tensfotte kwam het streefbeeld Menheerse Meer op tafel. Een project van lange adem dat op onderdelen heel veel investe- ringsgelden vraagt. Een wens beeld met veel onzekerheden. Een groot aantal aspecten moet nader worden onder zocht. In samenwerking met bureau Kuiper Compagnons is er een modellenstudie uit gevoerd. Hierin zijn de ruim telijke mogelijkheden verkend en doelstellingen benoemd. Kan men zich vinden in de eerste conclusies? Daarin staat ondermeer dat Middelharnis/ Sommelsdijk op het gebied van woningbouw een regionale taak wil vervullen met hante ring van het vastgestelde Toe komstbeeld. Hierin is vermeld dat er na 2020 geen nieuwe woonwijken meer worden ont wikkeld omdat verdere schaal vergroting zou leiden tot onge wenst geachte verstedelijking. Een afbouw met 500 wonin gen is het streven. De politici deden allemaal hun zegje. Het streefbeeld is geen blauwdruk maar geeft uitsluitend de rich ting aan waarin Middelharnis zich wenst te ontwikkelen. De VVD kan zich hierin vinden. SGP (Van der Boom) is zeer benieuwd hoe de onderzoeks resultaten uitvallen. Bezorgd toonde hij zich over de finan ciële aspecten, de verkeersont- sluiting Middelharnis-Noord en het hanteren van rust en ruimte. "We willen als raad overal bij betrokken worden" gaf hij, evenals De Rover, aan. "C»een afspraken met project ontwikkelaars zonder ons in te schakelen. Wij wachten eerst op onderzoekgegevens en maken derhalve op dit moment een voorbehoud". Hoving (PvdA) sprak van een prachtig project. "Er wordt ambitie getoond. Het is niet verkeerd om eens over de hori zon te durven kijken. Wij zijn hier blij mee en zullen de stap voor stap ontwikkeling graag in betrokkenheid volgen". Van Papeveld (CDA) kon zich ook in het onderwerp vinden, evenals in de vervolgproce- dure. De gebiedsontsluiting, overigens bij alle fracties een attentiepunt, vereist volgens hem een goed verkeerskundig onderzoek. Vreugde (VDB78) schaarde zich vervolgens ook achter de visie ontwikkeling Middelharnis-Noord. Haffert (ABB) plaatste kritische kant tekeningen. "We krijgen al een zoetwaterkanaal. Dat extra recreatienieer hoeft voor ons niet". Uitbreiding van woning bouw wilde hij zien in het licht van een gedegen woningbe- hoeftenonderzoek. Cielet op de vele onzekerheden - niet op zijn minst de problematiek van een goede ontsluiting, gericht op korte of toch op veel lan gere termijn? - wilde de ABB- fractie nu nog geen groen licht geven. Wethouder Van den Berg beklemtoonde dat het hier om een streefljeeld gaat, nog niet om een plan. Het item past in de eilandelijke siructuurvisie. "De deelplannen die opgesteld worden voor het Kerkepad en het Spuikwartier moeten pas sen in deze structuurvisie. Uw besluit vanavond is niet vrijblij vend", zei hij. "Het is een pro ject dat een lange tijd vergt". DIRKSLAND - Negen mensen ontvingeq afgelo pen vrijdag het officiële diploma beginnend imker van de Nederlandse Bij enhouder svereni ging (NBV). De imkers volgden met succes de cursus voor beginners, georganiseerd door Imkervereniging Goeree-Overflakkee, in samenwerking met imker- vereniging Voorne-Putten. De verenigingen waren erg blij met het grote aantal deelnemers. De afgelopen jaren is het aantal imkers en bijenvolken immers flink teruggelopen en dat terwijl bijen onmisbaar zijn voor de flora en fauna op het eiland. Door Mirjam Terhoeve De geslaagden ontvingen niet alleen een diploma, maar ook een bijenkast met daarin een koningin, vijfhonderd darren (mannelijke bijen) en dertig duizend werksters (vrouwelijke bijen). Een bijzonder cadeau, dat ze aan het begin van de cursus al in hun bezit kregen. Uiteraard om de lessen in de praküjk te kunnen volgen. De cursus startte in februari met een vijftal theorielessen. Vanaf april werden de praktijklessen gegeven. Alle handelingen, die noodzakelijk zijn om bijen te houden werden daarin uitvoe rig behandeld. 'Je kunt niet zomaar bijen gaan houden", weet imker Arie de Lint. "Men weet immers niet hoe een bij leeft, wat er met de honing moet gebeuren en welke ziektes ze kunnen krij gen Bovendien hebben bijen ook verzorging nodig. Zoals nu in het winterseizoen. Dan moe ten ze worden bijgevoerd mei bijvoorbeeld suikerwater. Al dii soort zaken leert men tijdens de cursus". Ane is voorzitter van imkei- vereniging Goeree-Overflak- kae. Deze werd opgericht in 1924 en telt thans zo'n dertig leden. "Het aantal bijenvol ken per lid varieert van 1 tot 15", vertelt hij. "Een bijenvolk bestaat gemiddeld uit 30.000 bijen. Bijen zorgen voor de bestuiving van gewassen, en zonder bestuiving zou er niet veel meer te oogsten zijn dan aardappelen en graan. Het is dus belangrijk dat de bijen in stand worden gehouden. De laatste jaren zien we het aantal imkers, en dus ook bijen, flink teruglopen. De gemiddelde leeftijd van de imkers ligt rond de vijfenzestig jaar. De interes se onder jongeren is nihil. Dat is deels te wijten aan het feit dat men er geen tijd voor (over) heeft en omdat men ook wel bang is voor bijensteken. Ech ter, als je een goede imker bent, dan wordt je amper gestoken, maar het kan natuurlijk altijd gebeuren. Een bij steekt ech ter nooit zomaar Dat gebeurt enkel uit verdediging van het volk. Er zijn mensen die aller gisch zijn voor bijensteken. Eén van onze cursisten heeft daar door moeten afhaken. Je moet je eigenlijk dus even laten ste ken om erachter te komen of je ertegen kunt. Uiteraard kun je ook de nodige voorzorgsmaat regelen treffen, door je goed te kleden en een speciale helm te dragen". "Een andere reden voor de terugloop van het aantal bij en is de flora en fauna op het eiland", vervolgt Arie. "Bijen hebben zogenoemde drach tige bomen en planten nodig. Helaas wordt het aantal daar van steeds kleiner. Wat goed helpt is de aanleg van akker- randen. Helaas zijn niet alle agrariërs bereid om deze aan te planten. We hopen ze ech ter toch te kunnen stimuleren om hiertoe over te gaan. Ook de lokale overheden, zoals gemeente en waterschap, kun nen meewerken door de juiste bomen en struiken aan te plan ten. Als imkervereniging zijn wij te allen tijde bereid om ze hierin van advies te voorzien. Een andere belangrijke oor zaak van het hogere sterftecij fer onder bijen is de varrao- mijt. Eeji soort parasiet, die in de bijenkast kan ontstaan. Tij dens de cursus werd daarom voorlichting gegeven over de herkenning en bestrijding van bijenziekten". Ook Arie is blij, dat er weer wat nieuwe imkers zijn bijgekomen."Uiteraard kan iedereen nog steeds lid of donateur worden van onze vereniging", laat hij weten. "Wij houden regelmatig avon den met bijvoorbeeld lezingen en presentaties over de natuur, bijen en drachtplanten, maar we organiseren ook excursies. Onderling kan er kennis en ervaring worden uitgewisseld, we onderhouden contacten met andere imkerverenigingen en we bieden de mogelijkheid tot het laten' keuren van de honing. Imker zijn is zo veelzij dig. Ik doe dit al jaren en nog steeds leer ik er bij". Bij voldoende belangstelling zal er een vervolgcursus wor den gegeven. Daarnaast kan iedereen die meer wil weten over bijen en imkers of over de vereni ging zich wenden tot Arie de Lint, tel. 0187 641463 of 06 10263796, e-mail a.de.lim® planet.nl. De eeslaagde imkers met, linksachter, hun docent. Foto: Hans Villerius V

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 8