luten^poorte Leden sportcommissie benoemd Midwintermarkt 2009 op Diekhuusplein Sint kleur wedstrijd bij Bakkerij Bienefelt Eilandelijk amateurmuziekfestival 'Two 2 team' komt er weer aan Prijswinnaars Globe Reisburo Open huis ^De Proefkeuken' EIIAriI]EI1.|llEUW5 Jury Organisatie Opbrengst collecte NSGK 'Send the Light' Sinterklaas zonder paard Wintermarkt Ger. Gemeente Midwinterpuzzel Henk Stoorvogel op Mannendag Ophalen oud papier SteUendam Afsluitmg Clubkampioenschappen De Schotejil PAGINA fi DINSDAG 8 DECEMBER 2009 MIDDELHARNIS - Bij Bakke rij Bienefelt kregen de kinde ren een Sint kleurplaat. Deze werden ook massaal uitgedeeld tijdens de intocht van de Sin terklaas in Middelharnis. De prijsuitreiking vond afgelopen woensdag plaats. De prijswin naars zijn de volgende kinde ren geworden: Ie prijs: Amber Wesdorp (9 jaar). Zij won een slagroom taart met daarop een print van haar kleurplaat. 2e prijs: Romy de Bruin (6 jaar), die een uitgebreid Sint pakket won. 3e prijs: Jacoba Bijl (3,5 jaar). Zij won ook een Sint pakket. Met hun gewonnen prijzen en bakker John Bienefelt gingen ze op de foto. MIDDELHARNIS - Het is weer tijd voor Two 2 Team, hét muziekfestival van Stichting Podium en Muziekschool Goeree- Overflakkee, dat vorig jaar voor het eerst werd gehouden en dat een pri ma kans biedt om als ama teur muziekgezelschap de krachten te meten binnen een scala van zeer uiteen lopende muziekstijlen. Bij dit evenement staat het samen muziek maken op het eiland centraal, en daar kunt u zaterdag 6 februari 2010 in de Grut terswei te Oude-Tonge actief aan deelnemen of getuige van zijn. Het maakt niet uit welke instru menten er worden bespeeld, wat er gezongen wordt, op welk niveau en in welk genre er muziek wordt gemaakt, of wat de leeftijd is van de muzikan ten. Deelname aan dit festival staat open voor alle muziekge zelschappen waarvan minstens één van de leden woonachtig is op Goeree-Overflakkee. Pro fessionals en conservatorium studenten vanaf tweedejaars zijn uitgesloten van deelname. Als deelnemer moet je niet alleen bereid zijn om de competitie aan te gaan. Het muziekgezelschap inoet voor al open willen staan voor een positieve, motiverende beoor deling van een vakkundige jury. Deze is er op gericht om de muzikanten verder te hel pen met hun hobby: het samen muziek maken. De deskundige jury van professionele musici zal naast het beoordelen van de prestaties ook een aantal finalisten aanwijzen om een slotconcert te verzorgen. De uiteindelijke winnaar van dit nieuwe evenement zal door een speciale 'Flakkeese jury' worden verkozen. Deze bestaat deels uit bekende Flakkeese kunstenaars en cultuurken- ners, en deels uit publiek dat door middel van loting is uit gekozen. Eén van de professionele jury leden is Joop Schets, dirigent en koorpedagoog. Hij studeer de aan het conservatorium van Rotterdam en was in Arnhem aan deze opleiding verbonden als hoofdvakdocent. In 1997 richtte hij een particulier con servatorium voor koordirectie en kerkmuziek op. Sander Berkvens is ook jury lid van Two 2 Team. Deze rockdrummer is werkzaam als docent, studio- en live drummer. Hij drumde in ver schillende bandjes waaronder Reddmoon. Het derde jurylid is Jules van Hessen, winnaar van interna tionaal Malko Concours. Hij is een van de vaste dirigenten van het Philips Symfonieorkest en het Nederlands Theateror kest. De organisatoren van dit eve nement willen met dit festival op zoek gaan naar de breedte van het muziek maken op Goeree-Overflakkee, van klas siek tot rock en alles wat daar tussen zit. Door het luisteren naar de concurrentie leren de deelnemers zeer uiteenlo pende muziekstijlen kennen en verbreden zij hun muzikale kennis. Two 2 team staat voor samen musiceren. Je moet met twee of meer zijn om een groep te vor men. Bij dit evenement gaat het om een muzikale samen werking van twee of meer ama teurmuzikanten, die de com petitie aan durven. Het Two- 2Team muziekfestival wordt mede mogelijk gemaakt door het Paul van Hessenfonds. Dit fonds is gelieerd aan de Lions- club Goeree-Overflakkee en ondersteunt sociaal culturele activiteiten op ons eiland. Inschrijfformulieren zijn inmiddels aan te vragen bij de receptie van Het Diekhuus te Middelharnis, tel. 0187 482400 (tussen 9.00 en 12.00 uur), e-mail receptie@hetdiekhuus. nl. Je kunt je tot 1 januari 2010 inschrijven. In de week van 16 t/m 21 november is er in Middelhar nis/ Sommelsdijk gecollecteerd voor de Nederlandse Stich ting voor het Gehandicapte Kind. Met een team van 14 collectanten werd 774, 62 euro opgehaald. Alle collectanten en gulle gevers worden hartelijk bedankt. Wilt u volgend jaar ook meedoen aan de collecte? Dan bent u welkom in het collecteteam. U kunt contact opnemen met mevr. G.Baart- Roskam, tel. 0187 482203. OUDDORP - Globe Reisburo was aanwezig op de consumen tenbeurs Vision te Ouddorp. Klanten konden er meedoen met de prijsvraag 'Hoelang duurt de rit van Rotterdam naar Parijs met de Thalys?' Er waren 4 verschillende prij zen te winnen. De Ie prijs. een weekendje Parijs met de Thalys voor 2 personen, werd gewonnen door mevrouw C. van Splunter. De 2e prijs, twee treintickets naar Brussel, werd gewonnen door mevrouw C. Goekoop. De 3e prijs, een reis cheque van Sunair t.w.v. 50 euro, door E.W. Sariemijn en de 4de prijs, een GiftFor2 bon 'Uitje voor twee' t.w.v. 26 euro, door mevrouw M. Breen. De prijsuitreiking heeft plaatsge had bij Globe Reisburo te Oud dorp. Meer dan 475 klanten deden mee aan de prijsvraag. Het juiste antwoord luidt: ongeveer drie uur. GOEDEREEDE - Op vrijdag 11 december om 17.00 uur openen de kinderen van o.b.s. Buten de Foorte in Goederee- de de kerstmarkt van de school door het zingen van enkele kerstliedjes op het schoolplein. Hierna kan iedereen naar bin nen. Er is van alles te koop, zoals cadeautjes voor de kin deren, dingen voor in huis, vetbolletjes voor de vogeltjes, kerstkaarten die door de kin deren ontworpen zijn, snoep, een grabbelton, sieraden, haar invlechten, enz. Er vind ook een verloting plaats, en voor de inwendige mens is er verse erwtensoep, tosti's, broodjes rookworst, koffie, thee. Glüh wein, bier en limonade. De kerstmarkt wordt gehouden van 17.00 tot 20.00 uur in het schoolgebouw aan De Tuinen 2 te Goedereede. .v^^cENr,^^ www.brilcentrumkeuvelaaLnl Zondpad 56 - Middelhornis - Telefoon (0187) 48 34 37 OUDDORP - Tijdens de avonddienst in de Doopsgezin de kerk te Ouddorp op zondag 13 december a.s. presenteert het Gospelkoor Together uit Nieuwerkerk een geheel in de adventstijd passend program ma 'Send the Light'. Iedereen is welkom. De aanvang is om 18.30 uur. GOEDEREEDE- De aankomst van Sinterklaas in Goedereede afgelopen vrijdag zal niet snel worden vergeten. Veel ouders waren met hun kinderen naar de haven gekomen om Sinter klaas welkom te heten. Sint werd dit maal vergezeld door een aantal Pieten op struisvo gels. Dit omdat het paard van Sinterklaas was geveld door de Mexicaanse griep en struisvo gels volgens de goedheilig man perfecte vervangers zijn. Ze zijn snel, houden van peperno ten en verplaatsen razendsnel over de daken. Wethouder Admiraal, die namens de gemeente Goeder eede, de Sint de hand schudde, was enigszins bezorgd over het zieke paard. Zelf was hij ook aan het hoesten. Reden voor verpleegpiet om hem direct te vaccineren. Sinterklaas waar deerde de komst van de wet houder enorm en gaf hem een zilveren, vers gelegd, struisvo gelei. Het was een vrolijke avond. Struisvogels sprongen door de straten en maakten vreug dekreten, ook de Pieten dans ten en huppelden mee. Op de kar op de Markt werd door veel Pieten volop gezongen en natuurlijk werd samen met de struisvogels de vogeltjesdans gedaan. Ook rappiet stal de show met een geweldige rap over surprises maken. Even hield iedereen de adem in toen Struis, een zoekge raakte struisvogel, zich weer meldde vanuit een raam uit de Gouden Leeuw. Door zijn vrolijke bewegingen schoof het raam dicht en kwam hij met zijn nek klem te zitten. Maar de brandweer wist de vogel gelukkig al snel uit zijn benar de positie te redden. Na de lampionnenoptocht, die werd begeleid door de Koninklijke Fanfare ApoUo, moest de Sint weer gaan. Inmiddels zijn de laatste berichten dat het paard weer aan de beterende hand is. MIDDELHARNIS - Op zater dag 12 december zal er een wintermarkt worden gehou den in het verenigingsge bouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Christiaan de Vrieslaan te Middelharnis. Er is van alles te koop, zoals bakkersartikelen, preken CD's, kaas, snoep, groente en fruit, cadeauartikelen, tweedehands boeken, creatieve artikelen, kaarten en spullen uit groot moederstijd. Ook zijn er 'ver rassingen' te koop en kunnen de kinderen knutselen en in winterse sfeer op de foto gaan. Verder is er een hoek waar vers gemaakte erwtensoep, gebak ken vis, broodjes knakworst, koffie of chocolademelk met appeltaart verkrijgbaar zijn. Iedereen is van 9.30 tot 12.30 uur hartelijk welkom. MIDDELHARNIS - Op donderdagmiddag 26 november zijn de leden van de Sportcommissie Middel-harnis benoemd. De sportcommissie gaat op het gebied van sport het col lege gevraagd en onge-vraagd adviseren. De commissiele den vertegenwoordigen geen specifieke vereniging, maar beharti-gen de belangen van het volledige sportaanbod in de gemeente Middelharnis. Sportverenigingen die actief zijn binnen de gemeente Mid delharnis zijn in de gelegen heid gesteld kandidaten voor de sport-commissie aan te dra gen. Op basis van de aanmel dingen heeft het college vijf personen benoemd. De heren A. Slijkhuis (voorzitter), W. den Eerzamen (vicevoorzitter), J. Mastenbroek (secretaris), D. Huising en E. Kievit. Sportver enigingen zullen niet langer 'individueel' vertegenwoor digd zijn in de sportcommissie, maar zij hebben wel de moge lijkheid de sportcommissie te informeren of te raadple-gen. Alle sportverenigingen zul len tweemaal per jaar worden uitgenodigd voor een commis- sievergade-ring. De sportcom missie kan gebruik maken van ambtelijke ondersteuning. MIDDELHARNIS - Even als voorgaande jaren zal ook dit jaar weer een Midwintermarkt worden gehouden op het Diek huusplein in Middelhar nis. Op vrijdagavond 11 december en zaterdag 12 (Jecember wordt het Diek- liuusplein omgetoverd tot èen sfeervol winters land schap en bruist het er van de activiteiten. De orga nisatie van de Midwinter markt is in handen van de Soroptimistclub Goeree- Overflakkee, Onderne mersvereniging Middel harnis, Edu Delta Groep, Stichting Podium, Het Diekhuus en WV Zuid- Hollandse Eilanden. Kerstbomen, houtsnippers, levend vee (verzorgd door het Edudeka College), een leven de kerststal (verzorgd door de Cama Christengemeente), een draaimolen, vuurkorven. Glühwein en warme choco lademelk vormen de ingre diënten van de sfeer die deze dagen het Diekhuusplein zal bestempelen. In het Diekhuus zal het Trammuseum uit Oud dorp weer vertegenwoordigd zijn. Het Reizend Orkest en een dweilorkest zullen op het Diekhuusplein én op D'n Diek muzikale optredens verzorgen, en ook wordt er een open podi um georganiseerd waarvoor leerlingen uil de groepen f^ t/m 8 van de basisscholen zich kun nen inschrijven. De vele kramen die verhuurd zijn typeren het regionale karakter van de Midwinter markt. Veel ondernemers en verenigingen van Goeree- Overflakkee en directe omge ving zijn er vertegenwoordigd, met o.a. originele en exclusieve cadeau-ideeën voor de feest dagen, ambachtelijke onder nemers die hun exclusieve producten presenteren, een kraam met spruitjesgerechten van Maatschap van Putten uit Herkingen, een kraam met ori ginele gerechten van Nashipe- ren verzorgd door Krako Fruitteelt uit Ooltgensplaat, een kraam met zoetigheden, en een met kruudplaetjes en andere winterse heerlijkheden van Banketbakkerij Van Hel den. Maar ook veel aandacht voor gezondheid, met onder meer de CZ Fit Fun bus. Tijdens de Midwintermarkt zullen de Soroptimisten aan wezig zijn met een informa- tiekraam en verloting, met tweedehands kleding en twee horecakramen. De opbrengst van de midwintermarkt 2009 komt dit jaar voor de tweede keer volledig ten goede aan de Moedige Moeders Goeree- Overflakkee. Op zaterdagmid dag om 16.00 uur worden de Midwinterbomen voor 10 euro verkocht bij de infokraam van de Soroptimisten. Vanaf vandaag, dinsdag 8 december, is er, ook weer een Flakkeese Midwinterpuzzel, georganiseerd door de Onder nemersvereniging Middelhar nis en Stichting Podium. De puzzel maakt ook onderdeel uit van de Midwintermarkt, Verspreid over 16 etalages in Winkelcentrum D'n Diek staan genummerde fotolijstjes. Hier treft u een Flakkeese uitdruk king aan met daarbij de beteke nis. Een aantal letters staan in hoofdletters. Door deze in de juiste volgorde te zitten kan de oplossing van de puzzel wor den gevonden. Die kan t/m 28 december 2009 worden ingele verd bij Het Diekhuus te Mid delharnis, of worden gemaild naar receptie@hetdiekhuus. nl. Formulieren om de oplos sing op in te vullen zijn vanaf vandaag ook verkrijgbaar bij het Diekhuus, uiteraard ook tijdens de Midwintermarkt op 11 en 12 december 2009. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op 11 januari 2011 om 15.30 uur in het Diekhuus. Onder nemersvereniging Middelhar nis stelt drie prijzen beschik baar, de Ie prijs is 75 euro, de 2e prijs 50 euro en de 3e prijs 25 euro. De prijswinnaars ont vangen persoonlijk bericht. Bij inlevering van de oplossing op 11 of 12 december, in de foyer van Het Diekhuus, ontvangen alle kinderen t/m 12 jaar gratis een kop warme chocomel. OUDDORP - Het Mannen- comité Goeree-Overflakkee organiseert op zaterdag 6 februari 2010 haar jaarlijkse Mannendag. Deze 'dag' wordt weer gehouden in het kerk gebouw van de Doopsgezinde Gemeente te Ouddorp. Spre ker is Henk Stoorvogel, het thema van zijn bijdrage is Je bent geboren om te vliegen'. Met de keus van Henk Stoor vogel als spreker wil het Man- nencomité zich ook richten op jongere mannen. Henk is bekend geworden voor zijn iverk voor 'Athletes in Action'. De bijeenkomst op zaterdag 6 februari wordt aan het eind van de ochtend afgesloten met een lunch, waarbij alle ruimte bestaat om elkaar te ontmoe ten. Deelname aan de dag kost 10 euro p.p. Opgeven kan nu al, via website www.mcgo.nl, via e-mail aanmelden@mcgo. jil of telefonisch via 0187 684261 of 493515. pe Financiële commissie van bet open Hervormd Jeugd werk te SteUendam hoopt waterdag 12 december weer oud papier op te halen. Het ophalen begint om 9.00 uur vanaf de Molenkade, Nieuwe- wes en de Schoolstraat. Wilt u het papier tijdig en goed gebundeld langs de weg zet ten? Afgelopen zaterdag 5 decem ber is in het zwembad van Recreatiecentrum De Staver de laatste wedstrijd gezwom men van de Clubkampioen schappen 2009 van zwemclub De Schotejil. Er werden ca. 50 persoonlijke records gezwom men. Ongeveer 60 zwemmers en zwemsters zwommen de wedstrijdslagen vlinderslag en rugslag. Bij de jongste catego rie (tot 8 jaar) werd zowel de 25m vlinderslag als de 25m rugslag bij de meisjes gewon nen door Manon Middelbos in resp. 21.11 en 22.38. Bij de jongens bleek Luuk Kievit de snelste in resp. 25.43 en 24.48. In de leeftijd tot 10 jaar won Odette Holster de 50m vlin derslag in 43.52, terwijl Lotte Middelbos de 50m rugslag won in 42.67. Bij de jongens won Jorian Tanis zowel de 50m vlinderslag (44.36) als de 50m rugslag (41.58). In de catego rie tot 12 jaar won Anne Over- weel de 50m vlinderslag en de 50m rugslag in resp. 40.60 en 40.71. Marijn Redert won beide afstanden bij de jongens in resp. 47.39 en 39.33. Op de lOOm nummers voor de leeftij den onder 14 jaar waren er op de vlinderslag successen voor Sanne Huijsmans in 1.27.29 en Björn Vogelaar in 1.20.46, evenals op de lOOm rugslag in resp. 1.13.49 en 1.09.71. In de categorie onder de 16 jaar won Danica Koedoot zowel de lOOm vlinderslag (1.17.64) als de lOOm rugslag (1.14.35). Eldin Krijgh behaalde bij de jongens hetzelfde resultaat in resp. 1.25.30 en 1.17.59. Bij de senioren tenslotte won Esmee Koedoot zowel de lOOm vlin derslag (1.13.54) als de lOOm rugslag (1.12.52). Bij de heren won Theo-Jan Tanis de lOOm vlinderslag in 1.00.23 en Lean- der Noordijk de lOOm rug slag in 1.04.38. Eveneens op 5 december was Mark Costeris acdef op de ZRO-sprint Kam pioenschappen te Dordrecht (25m baan). Hij won hier Kringütels op 50m vrij (23.97), 50m rugslag (27.52) en 50m vlinderslag (26.53). DIRKSLAND - Vrijdag 11 en zaterdag 12 december a.s. zijn de deuren van De Proeflceuken, Watertoren 26 te Dirksland geopend voor een ieder die zich wil oriënteren op de culi naire mogelijkheden van De Proefkeuken voor de komende feestdagen. De Proefkeuken is inmid dels bij een breed publiek bekend als cateraar voor particulieren, bedrijven, verenigingen en organisa ties. Voor grotere en klei nere feesten, partijen en andere gelegenheden bij u thuis of op andere locaties voor een culinaire en vak kundige catering. Belangstellenden kunnen tij dens het open huis een kijkje in de keuken nemen waar alle gerechten bereid worden. Er wordt uitsluitend gebruik gemaakt van hoge kwaUteit verse grondstoffen. Diverse gerechten kunnen geproefd worden. Voor de komende feestdagen zijn de verscheide ne feestschotels te zien, die ook besteld kunnen worden: soe pen, sauzen, warme en koude schotels en bijgerechten en desserts, ook is er volop keuze in warnie en koude amuses en hapjes. Vüor de thuiscatering zijn er schotels die in de koel kast passen. En warme schotels zijn zo bereid dat deze gemak kelijk in de oven verwarmd en feestelijk opgediend kunnen worden. Voor grotere partijen wordt samen met de klant de samenstelling van buffet of diner besproken. Bekend in de regio zijn o.a. de Kreeftensoep, Flakkeese vissoep, en voor de komende feestdagen is ook de Kastanje TrufTelsoep geschikt. De Proefkeuken is ook bekend om de culinaire workshops die er regelmatig gehouden wor den. Het bereiden van niet zo gebruikelijke gerechten, samen met een groep collega's, fami lie of vrienden is tegenwoordig populair. U kunt er alles over horen tijdens de open dagen. Iedereen is hartelijk welkom, eventueel ook op afspraak.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6