Extraatje van Sinterklaas voor cliënten Voedselbank Goeree-Overflakkee Zaterdag 12 december van 13.00 tot 19.00 uur steun de NCFS in het gevecht tegen Cystic Fibrosis (CF) Vier procent extra belasting verhoging om zwembad De Gooye open te houden Koop deze aap en draag bij aan onderzoek voor een langer en beter leven van mensen met Taaislijmziekte op de Kerstmarkt te Goedereede EIIAIIDEII-niEUWS EIIAIIDEn-niElJWS Stap Hoge score voor Restaurant Expo Haringvliet na audit Veiligvoedsel.nl Showpostduiven De Trekvogels Kerkdiensten Geref. Gemeenten StretchWalker actie groot succes i^':* CYSTIC FIBROSIS Meerderheid B en WDirksland stelt voor: Andere optie Verkoping in De Poort Kerstviering Christenvrouw afd. Dirksland Bowlen met Zaterdagavond Jeugdwerk PAGINA 2 DINSDAG 8 DECEMBER 2009 MIDDELHARNIS - Don derdagavond is de vaste uitgiftedag van Voedsel bank Goeree-Overflakkee. Mensen die aangewezen zijn op hulp van de Voed selbank halen dan hun pakket op dat door de vrijwilligers is samenge steld. Vorige week don derdag had de wekelijkse verstrekking iets feeste- lijks want ook Sinterklaas en zijn pieten waren naar het magazijn gekomen en hadden met het oog op het Sinterklaasfeest ook wat extra's voor de cliënten en hun kinderen meege bracht, een extraatje dat mogelijk werd gemaakt door een aantal sponso ren. Door Adri van der Laan Helaas blijVt het telkens weer dat de Voedselbank ook op het eiland in een behoefte blijft voorzien. Wekelijks krijgen bijna zestig mensen een pakket voedingsmiddelen uitgereikt, waarmee ze zichzelf of hun gezin weer een week kunnen Sinterklaas was aamuezig tijdms het verstrekken van etenswaren door Voedselbank Goeree-Overjlakkee, en 'Zwarte Piet assisteerde bij het uitdelen van voedsel. Foto' Adri van der Laan voeden. Algemeen coördinator Jan van der Sluys vertelt dat men driejaar geleden met de Voedselbank op Goeree-Over flakkee is begonnen en dat sinds die tijd het aantal cliënten van de Voedselbank gestaag is toegenomen. Het blijkt dat het verschijnsel Voedselban- ken niet alleen 'iets' is voor mensen in de steden, maar ook op het platteland kunnen mensen in financieel moeilijke situaties komen, waardoor de voedselvoorziening van het gezin gevaar loopt. Volgens Jan van der Sluys zijn de oor zaken van de financiële pro blemen, waarin de cliënten ongewild in terecht komen, te vinden in ziekte, een handi cap of verslaving. Maar ook na een echtscheiding kunnen zich grote financiële problemen voordoen, als men van een minimumuitkering moet zien rond te komen. Geld voor goed voedsel blijkt er dan meestal niet meer te zijn. Ook kan men als gevolg van het aangaan van bovenmatige financiële ver plichtingen fors in de proble men komen, waardoor men in de schuldsanering terechtkomt en er maar weinig overblijft om van te leven. Organisatie Het laten functioneren van de Voedselbank op het eiland vergt natuurlijk een goede organisatie. Daarom is er weke lijks een groot team van vrijwil ligers actief Zij zorgen ervoor dat de etenswaren iedere don derdagavond gereed staan in het magazijn, zodat deze afge haald kunnen worden. Voed selbank Goeree-Overflakkee maakt deel uit van Voedsel bank Nederland, die door heel het land heen vestigingen heeft. Vanuit de centrale orga nisatie ontvangt men op het eiland wekelijks een basispak ket. Dit wordt aangevuld met goederen die van het eiland afkomstig zijn, zoals aardappe len, witlof, spruiten, tomaten, brood en zoals donderdag avond iets extra's dat door de verschillende winkels, boeren of particulieren beschikbaar wordt gesteld. Volgens Jan van der Sluys kan de Voedselbank niet zonder deze hulp. Dit jaar werd voor het eerst een Sinterklaasacue georganiseerd en kon aan ch- enten een extraatje worden meegegeven. Naast de bedrij ven die voor het reguliere assortiment zorgden, waren Albert Heijn Middelharnis en Bakker Koese uit Sommelsdijk bereid om voor de banketlet ters en de chocoladeletters te zorgen. Naast de verschillende bedrijven is er ook een aantal kerken dat financiële mede werking verleent door bijvoor beeld voor de Voedselbank te collecteren. De mensen van Voedselbank streven ernaar dat de cliënten zoveel mogelijk zelf hun spul len komen halen. Bij een klein aantal mensen dat niet in staat is om naar het magazijn te komen worden de voedings middelen thuis bezorgd. Bij de Voedselbank realiseen men zich dat, naar aanleiding van landelijke cijfers, op het j eiland meer mensen in aan merking komen voor de steun van de Voedselbank, maar dat een aantal mensen de stap t naar de Voedselbank niet zt vlug durft maken vanwege schaamte en liever him finan ciële problemen verzwijgen en maar wat blijven aantobben met het eten van ongezonde voeding. Uit ervaring weten de vrijwilligers dat hun doelgroep vlug in een sociaal isolement terechtkomt omdat ze zich schamen voor hun omstandig heden. Dit wordt nog versterkt doordat ze ook nog nauwelijks aan allerlei activiteiten kunnen deelnemen, zoals uitgaan of lid worden van een vereniging. Aanmelden Om misbruik van de dien sten van de Voedselbank te voorkomen kan men zich niet 'zomaar' aanmelden als cliënt. Dit kan bijvoorbeeld via de sociale dienst van de gemeen ten, maar ook via het Maat schappelijk Werk van Careyn, Sjaloom Zorg en Aleyon. Daar naast kan ook een diaconie van een kerk een aanvraag voor een cliënt indienen. Jan van der Sluys benadrukt dat het werk van Voedselbank Goeree-Overflakkee staat of valt met de medewerking van vrijwilligers en sponsoren. Een goede bekendheid van de acti viteiten is dan ook van levens belang voor de organisatie en bovenal voor de gezinnen die van de diensten van de Voed selbank gebruik maken. Meer info is te vinden op web site http://voedselbankgo.web- klik.nl/page/home. STELLENDAM - Op 25 sep tember dit jaar heeft Stich ting Veiligvoedsel.nl een audit ten behoeve van het Kermerk Veilgvoedsel.nl uitgevoerd bij Restaurant Expo Haring vliet aan het Haringvlietplein te Stellendam. De bevindingen van dé audit zijn verwerkt in een rapportage waarin zowel een aantal correct uitgevoerde werkzaamheden als een aantal nog te verbeteren punten wor den belicht. Restaurant Expo Haringvliet scoort een 9,6 met betrekking tot het Keurmerk Veihgvoed- sel. "Met dit hoge cijfer staat 'Haringvliet' als hoogste geno teerd van alle horecaonderne- mingen in Nederland, wat een groot compliment waard is". aldus de rapportage. De HAC- CP-werkwijzen worden door de medewerkers goed en strak uitgevoerd. Tevens is er vanuit het management veel aandacht voor de juiste en hygiënische werkwijzen. Tijdens de audit zijn zeer veel positieve punten geconstateerd en slechts een beperkt aantal kleinere ver- beterpunten. "Deze betroffen geen grote of zwaarwegende problemen", zo geeft het rap port aan, "maar waren slecht puntjes op de i om nog dichter naar de perfecte score van een 10 te kruipen". "Met het oppakken van de aan gekaarte verbeterpunten en de op dit moment zeer goed lopende andere werkwijzen, wordt op een zeer hoog niveau Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v, Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eilandennieuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contraottarieven op aanvraag Sluitingstermijr) zal<elijl<e adverterities: maandag en donderdag 14.00 uur S/u/f/ngsterm/yn overiiydensber/cfiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 /\dverfent(e-vertoop; e-mail: gertverweii@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennleuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdagedrtie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). door het team van Restaurant Expo Haringvliet voldaan aan de regels die vermeld staan in de Hygiënecode voor de Horeca. De uitdaging voor dit team ligt er dan ook in om volgende keer nog dichter bij de perfecte score te komen en weer een 9,6 te halen, óf om dit cijfer verder te verhogen tijdens de volgende audit." OUDDORP - Voor het eerst organiseert Postduivenvereni- ging De Trekvogels een open tentoonstelling voor show postduiven in het clubgebouw aan Molenweg 3b te Oud- dorp. De show wordt gehou den op zaterdag 12 december. Showpostduiven komen in grote lijnen overeen met de vliegduiven, maar ze worden voornamelijk gehouden om ermee naar tentoonstellingen te gaan. De tentoonstelling van De Trekvogels telt mee voor de ZEEBRA competitie, waaraan de mooiste showpostduiven van Nederland meedoen. De competiüe bestaat uit een zestal tentoonstellingen in de regio waarin de leden hun mooiste duiven inzetten. Deze worden door verschillende keurmees ters gekeurd op lichamelijke kwaliteiten, om te zien welke de allermooiste zijn. Zater dagmiddag om 17.00 uur gaat het clubgebouw open voor het pubhek. Iedereen is welkom. U kunt zich er ook laten infor meren over het houden en fok ken van showpostduiven. DIRKSLAND - De kerkdienst van hedenavond, waarin ds. J. Schipper zou voorgaan, gaat niet door. OUDDORP - Donderdag 10 december, 19.30 uur, ds. J.J. van Eckeveld. OUDDDORP - Vorige week werd bij Van der Bok schoenen in Ouddorp de prijswinaar van de StretchWalker sportactie blij gemaakt met een paar Stretch Walker. Winnares Marieke van Lier Leis ontving de prijs uit handen van Erik Verbrugge van Atrium Sport en Lifestyle uit ouddorp. In de maanden september en oktober zijn bij Van der Bok schoenen freeclass pasjes voor Atrium Sport uitgedeeld bij verkoop van StretchWalker schoenen en werd bij Atrium Sport een acüe gehouden waar bij klanten een paar Stretch- Walkers bij Van der Bok schoe nen konden winnen. Zowel Atrium Sport als Van der Bok schoenen bestempelen de actie als zeer succesvol. "We krijgen zoveel positieve reacties op een samenwerking tussen twee Ouddorpse ondernemers, dat moeten we echt vaker doen". StretchWalker is een revoludo- naire wandelschoen en combi neren het beste van twee werel den: Japanse zooiinnovatie en Xsensible stretchtechnologie zijn samengesmolten in een revolutionaire wandelschoen. StretchWalkers by Xsensi ble. Dankzij de rocker bottom bestaande uit twee zachte EVA delen en één verstevigd balans- punt zorgt voor een automati sche afwikkeling van de voet. Lopen wordt gemakkelijker, aangenamer en gezonder zon der dat er speciale training ver eist is. 5sii NEDERLANDSE STICHTING Van je aankoop gaat €3.25 naar de NCFS voor onderzoek naar een langer en beter leven van mensen met CF, DIRKSLAND - Om zwem bad De Gooye in Dirks- land open te houden tot en met 2013 is een extra belastingverhoging nodig van 4 procent. Deze ver hoging gaat in 2011 in en komt bovenop de 3 procent die al was voor zien. Dat stelt een meer derheid van Burgemees ter en Wethouders voor aan de gemeenteraad. De raad vergadert er in eerste instantie op donderdag 10 december over. Later deze maand neemt de raad een besluit. Door Kees van Rixoort Eind oktober gaf de gemeente raad van Dirksland het college de opdracht financiële dekking te zoeken voor het openhou den van het zwembad. Daar mee kwam de raad terug op een eerder genomen bezuini- gingsbesluit om het zwembad met ingang van 2011 niet lan ger te subsidiëren. De Gooye, zo is de gedachte, voorziet in een behoefte en kan wellicht als onderdeel van de totale zwem badcapaciteit op het eiland blijven bestaan. De nieuwe gemeente Goeree-Overflakkee, die in 2013 van start gaat, zou zich daarover moeten buigen. Het is dan aan de gemeente Dirksland om het zwembad in de tussentijd te blijven sub sidiëren. Vanaf 2011 is circa 70.000 euro per jaar nodig om het financiële plaatje rond te krijgen. Volgens het college is dat alleen mogelijk door buiten de begroting om op zoek te gaan naar structurele middelen. De suggesties die de gemeenteraad het college eind oktober meegaf om het benodigde bedrag binnen de begroting te vinden, worden afgedaan als onverstandig, niet reëel, zonder rechtsgrond of sterk te ontraden. "Binnen de aangegeven sug gesties ziet het coUege geen mogelijkheden hieruit mid delen te genereren", melden Burgemeester en Wethouders. Wel is 30.000 euro gevonden. Dit bedrag is per ongeluk niet ingeboekt in de begrodng. Het gaat om de extra ontvangsten door de OZB-verhoging met 3 procent vanaf 2011 Het resterende bedrag, 40.000 euro, zou uit een verhoging van de onroerendzaakbelas- üng (OZB) met 4 procent moe ten komen. Dit bovenop de al afgesproken stijging van 3 pro cent. Het tarief gaat dan vanaf 2011 met 7 procent omhoog: een 'boventrendmatige verho ging'. Via de OZB is het dus mogelijk het zwembad open te houden. Een andere optie die het colle ge heeft onderzocht is verkoop van verenigingsgebouw De Schakel in Dirksland. Dat levert de gemeente een jaarlijks voor deel op van ruim 40.000 euro. Samen met de niet ingeboekte inkomsten zou ook dit volstaan om het voortbestaan van De Gooye tot 2013 veilig te stellen. Het college beschouwt ver koop van De Schakel echter niet als een eerste optie, maar kiest in meerderheid voor een extra belastingverhoging van 4 procent. "Aan de inwo ners", vinden burgemeester Stoop en de wethouder Robijn (PvdA) en Bruggeman (Chris tenunie), "kan dan ook goed worden uitgelegd dat de extra lasten alleen zijn bedoeld voor het instandhouden van het zwembad voor de Dirkslandse samenleving." Takendiscussie Wethouder Koningswoud (SGP) neemt een minderheids standpunt in binnen het colle ge. Hij stelt dat een extra belas tingverhoging niet nodig is en dat er 40.000 euro te vinden is door in het gemeentehuis te bezuinigen op personeel c.q. externe inhuur Koningswoud zou het komende jaar willen besteden aan het voeren van een takendiscussie. De wethou der stelt een kritische beschou wing van taken en inspan ningen voor plus het maken van keuzes als het gaat om de taken die gemeente al dan niet zou moeten uitvoeren. Dit ook tegen de achtergrond \an de bezuinigingen vanuit het Rijk waarmee de gemeente onher roepelijk te maken krijgt. De gemeenteraad vergadert donderdag 10 december over onder meer de toekomst van het zwembad. De vergadering is openbaar en begint om 19.00 uur. MELISSANT - Op zaterdag 12 december houdt de Activi teiten Commissie van de Her steld Hervormde Gemeente van Melissant weer een ver koping. Aangeboden wofdt o.a. patat, gebakken kibbeling, vers gekookte erwtensoep, oliebollen, warme chocomelk. Glühwein, banketstaven, kerst stollen, boeken, CD's, speel goed, fruit, (ijs)taarten, kaas van kaasboercierij Van Schalk, snoep en babykleding. De ver koping wordt van 10.00-14.00 uur gehouden in verenigings gebouw De Poort, Voorstraat 14 te Melissant. DIRKSLAND - Morgen, woensdag 9 december, houdt de Ghristenvrouw afdehng Dirksland haar kerstfeest viering. De meditatie wordt gehouden door ds. L.M. Jon- gejan. Er zal een muzikaal intermezzo worden verzorgd door Annelize van Strien en Elise Wilstra (dwarsfluit). De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in vereni gingsgebouw Onder de Wiek. Naast leden zijn ook gasten van harte welkom. NIEUWE-TONGE - Zaterdag 12 december gaat het ZAJW te Nieuwe-Tonge weer bowlen. Als je je nog niet opgeven hebt, kan dat nog tot 10 decem ber, telefonisch bij Anneke (652339) of Anja (652010). Let op: wie zich niet heeft opge geven kan ook werkelijk niet mee. Deelname kost 1,50 euro p.p. (12-15 jaar). Om 19.30 uur wordt er verzameld bij de Gereformeerde Gemeente aan de Oranjestraat te Nieuwe- Tonge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2