1 Paulina van Weel Patiëntvriendelijkheidprijs gaat naar Oncologie afdeling 1 Bosman Kalis AH Christelijk streekblad op irereformeefiie srondslaii Rijtijden Regio taxi rondom feestdagen Gratis ID-kaart jongeren wordt afgeschaft Nominaties Lezersactie Kerst CD Jubileumreceptie Bej aardenclub Rabo weg uit gemeentehuis Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is een bon. H de Interieur Paauwe 1 december ï^paauiwe feestkalender QULl-EUENT De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187 - 65 24 84 www.dewaaihovenJers.nl Erf- en sierbestrating Bij voorruit vervanging géén eigen risico! 82e jaargang Nr. 7871 Dinsdag 8 december 2009 3EW. EX. 'l'ijficns de feestdagen blij ven de reguliere tijden van de Regiotaxi zoveel mogelijk gehanteerd. In de/e tijd zijp er veel mensen die gebruik maken van de regiotaxi. Het is daarom beter om de ritten tijdens de feestdagen ruim van tevoren te bespreken. Ritten tijdens de kerstdagen moeten vóór 22 december 2009 wor den gereserveerd. De Regio taxi (lanteen de/e dagen de reguliere tij-den van 7.00- 23.00 uur Ritten op oudejaarsavond moeten uiteilijk 29 december 2009 besproken zijn. Op oude jaarsavond ijjdt de Regiotaxi op afwijkende tijden, namelijk van 07.00-20.00 uin-. Dit bete kent dat de reizigers ten laat ste om 20.00 luu' op de plaats van bestemming zijn. Op nieuwjaarsdag rijdt de Regio taxi weer volgens de gebruike lijke tijden. Ritten kunnen eventueel later dan de bovengenoemde data worden gereserveerd. In ver band met de drukte .kan dan alleen niet worden gegaran deerd dat de Regiotaxi de rei ziger op het gevraagde tijdstip ophaalt. Voor het aanvragen van de ritten kunt u gratis bel len naar ()8(H)-M()4044. De Regiotaxi O-O is er voor iedeieen die van deur tot dein' vervoerd wil worden. De Regiotaxi rijdt ze-ven dagen per week van 07.00-23.00 en op zaterdag U)t 24.00 uur Het daarom een prima alternatief voor het moment waarop het reguliere openbaar vervoer nici of minder frequent t'ijdt. Reizigers die in het bezit zijn van een Wino-indicatie reizen legen een gereduceerd tarief. Voor meer informatie over de Regiotaxi G-O kunt u bel len naar 0900-4404044 (lokaal tariel). Met ingang van 1 januari 2010 wordt de regeling waarmee jongeren die 14 jaar worden een gratis identiteitkaart ktm- nen aanvragen afgeschaft. Na deze datinii kan geen gratis identiteitskaart meer worden aangevraagd. Ben je dit jaar (2009) 14 jaar geworden en heb je nog geen gratis identi teitskaart aangevraagd? Dan kiui je dit nog doen tot uiterlijk ,f 1 december 2009, Word je in de eerste acht weken van 2010 veertien jaar (dus je bent jarig op of vóór 25 februari 2010), dan val je nog net binnen de regeling. Je kunt dan uiterlijk tot en met 31 december 2009 een gra tis identiteitskaart aanvragen. Houd hierbij rekening met de gewijzigde openingstijden van het gemeente-huis in de perio de van Kerst en Oud en Nieuw. Er zijn twee \'oorwaarden voor het aanvragen \an een gratis kaart: - je moet in de gemeente van de aanvraag zijn ingeschreven als inwoner; -je mag niet eerder een gratis Nederlandse identiteitskaart op grond van deze regeling hebben ont-vangen. \erder zijn de normale regels \'oor het aanvragen van iden titeitskaarten van toepassing. Zie daarvoor de internetsite an je gemeente of informeer bij de klantenbalie. Vanaf 1 januari 2005 moet iedereen van 14 jaar en ouder kunnen bewijzen wie hij of zij is: je moet je kunnen 'identi ficeren'. Het identificeren kan met een officieel bewijs zoals een paspoort, een Neder landse identiteitskaart of eeti rijbewijs. Veel jongeren kie zen in plaats van een paspoort voor een Ne-derlandse identi teitskaart. De kaart is kleiner dan een paspoort en past net als een bankpasje gewoon in je portemonnee. DIRKSLAND - De kogel is door de kerk, of liever: door het ziekenhuis. Na feruime tijd van voor- ereidingen was afgelo pen dinsdagmiddag het moment daar dat voor de eerste keer in de bestaans- geschiedenis van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland de Paulina van Weel Patiëntvriende lijkheidprijs kon worden uitgereikt. Dat gebeurde tijciens een feestelijke bij eenkomst in het perso- neelsrestaurant van het ziekenhuis, die muzikaal werd opgeluisterd door ensemblespel van pianist Piet Westhoeve en hobo- iste Lieke Loosjes. Door Hans Vilterius .41 maandenlang was de Cli ëntenraad van het Dirksland- sc ziekenhuis ermee bezig, bedoeld om een waarde volle bijdrage te leveren aan het 75-jarig bestaan van het eilandelijke hospitaal. Op de gedachte gebracht door een soortgelijke prijs elders, de Nightingale prijs in het Jercjen Boschziekenhuis in Eindho ven, leek het de Cliënlenraad in Dirksland een prachtig idee om zoiets ook hier in te voeren, omgevormd tot Paulina Van Weel-prijs, genaemd ii;cu' de weldoensler die het mogelijk maakte dat 75 jaar geleden het ziekenhuis alhier geopend kon worden. De Clliëntenraad legde haar voorstel neer bij de Raad van Bestuur van het ziekenhuis, en al binnen enkele uren gaf die groen licht, zo enthousiast werd het voorstel ontvangen, inclusief het prijsvoorstel. Dat bestond niet alleen uit een sctilptuur en een dinercheque voor de prijswinnaar, maar ook uit een geldbedrag van 5.000 euro, dat aangewend moest worden ont de patiëntvriende lijkheid op de afdeling waar de prijswinnaar werkzaam is, ver der gestalte te geven. Zowel patiënten als collega's De meflnverkers van de Oncoiügie afdeling hebben zojursl de eerste Paulina van ',tnl l'aliënliniendetijkheid/jrijs in ontvangst genomen. Foto inzet: burgemeester Stoop overhandigt de seulptaur aan onro- logietierpleegkundige Ini Boender. Foto's: Hans Villerius konden voordrachten indie nen voor wie volgens hen voor de prijs in aanmerking zou komen. Om het indienen van voordrachten te stimuleren werden er folders uitgegeven, posters verspreid, adverten ties geplaatst. En uiteindelijk werden 198 voordrachten ont vangen, 110 stuks van patiën ten en 88 van medewerkers. Aardig om te vermelden is dat 56% van de padënten die reageerden atlcoinstig zijn van Goeree-Overflakkee, en maar liefst 35% van Voorne-Putten; 10% kwam van elders. Natuurlijk moest er ook een jury samengesteld worden. Hierin kregen zitting burge meester Servaas Stoop van de gemeente Dirksland, die tevens lid is van de Raad van Toezicht van het ziekenhuis, Christa van Dieren, Dagmar de Jong, Mariska Smit en Cock van der Velden. Uit de voordrachten werden drie genomineerden gekozen: nurse pracddoner Kees Kamp, voedingsassistente Corrie van Heest en de gehele Oncologie afdeling. Op de pagina's van Cura Mare in de regionale pers waren in de achterliggen de weken reeds interviews met de genomineerden te lezen. En ook deze middag weiden de bijzondere in het oog sprin gende eigenschappen nog eens geschetst van de drie genomi neerden, zowel door Christa van Dieren als voorzitter van de Cliëntenraad als door Ser vaas Stoop als voorzitter van de jury. Afdeling Oncologie Laatstgenoemde maakte er ook geen geheim van dat 't niet zo eenvoudig was oin tot een evenwichtige weging te komen aan wie uiteindelijk de paüënt- vriendelijkheidprijs toegekend zou worden. "Welke criteria houd je daarbij aan? En hoe zwaar wegen ze ten opzichte van elkaar?" Toch werden ze 't erover eens dat de Oncologie afdeling de eerste Paulina van Weel-prijs had verdiend, ondermeer van wege de sterke gerichtheid op de behoeften van de patiënt, de samenwerking die daarbij betracht wordt en de voor- beeldfimctie die de afdeling hierin vervult, zo legde Stoop uit. Met schik reikte hij dan ook de welverdiende prijzen uit aan de aanwezige medewer kers van de afdeling Oncologie. En die hebben er al 'n beetje over nagedacht waaraan ze het gewonnen geldbedrag evt. zouden willen besteden: een Low Lavel Laserapparaat ter behandeling van mondslijm- vliesbeschadiging. Dit apparaat heeft een korte behancleltijd, geelt onmiddellijke verlichting van de pijn en een versnelde wondheling. In een slotwoord sprak voor zitter van de Raad van Bestinir Koos Moerland niet alleen feli- citatiewoorden aan het adres van de prijswinnaars, maar gaf hij aan zijn trots met alle mede werkers van het ziekenhuis te willen delen. De volgende uil- reiking \aii de Paulina van Weel prijs staat over vijfjaar weer op het progi'amma, en Moerland riep iedereen van harte op om er aan mee te doen dat het Van Weel-Bethesdaziekenhuis min stens zo patiëntvriendelijk blijft zoals het nu is. SOMMELSDIJK - Mannen koor Ons Koor heeft vorigjaar een Kerst dubbel-C D uitgege ven. Enkele honderden CD's werden in korte tijd verkocht. Omdat kerst CD's maar een korte N'erkooptijd hebben heeft het koor een actie bedacht \'oor lezers van Eilanden-Nieuws, om op een voordelige manier kennis te maken met deze ruim twee uur durende muziekdra ger De CD bevat koormuziek (ook met solisten), een orgelso lo en klassieke werken die niet direct met kerst te maken heb ben. Elders in deze krant vindt tl een waardebon die kan wor den ingeleverd bij Boekhandel Van der Boom aan de Voor straat te Sommelsdijk voor de CD. V kunt hiermee de dubbel CD kopen voor 10 eino. NIEUWE-TONGE - Op dins dag 15 december a.s. is het vijf tigjaar geleden dat in Nieuwe- Tonge de bejaardenvereniging werd opgericht. Daarom wordt er die dag een receptie gehou den in Ons Dorpshuis te Nieu- we-Tonge. Van 14.30 tot 17.00 uur zijn de 'oudjes' en andere bezoekers er hartelijk welkom. OUDDORP - De bancaire dienstverlening in het gemeen tehuis van Goedereede wordt per 31 januari a.s. definitief beëindigd. Het "ambtelijke' bijkantoor van de Rabobank bleek niet rendabel genoeg om de dienstverlening zoals de bank die voor ogen had te continueren. Al op 1 juli jl. ging de vestiging" van de bank in het raadhuis verder in afge slankte vorm. Alleen de pin automaat was nog in gebruik, maar die gaat nu ook weg. Vol gens Rabo zegsvrouw Marcella van der Pluijm is er inmiddels een geldautomaat geplaatst in de Coöp supermarkt van Klaas van Heest, eveneens in Cxoede- reede. "De bewoners en onze vaste klanten zijn ingelicht over deze verhuizing. Tot 31 januari kunnen bezoekers voor onze dienstverlening nog terecht in zowel het gemeentehuis als in de supermarkt. Na die datum alleen nog in de zaak \'an Klaas van Heest". 07.12-200I'm lM2-20tl9 GOEREE-OVERFLAKKEE - Op drie locaties op het eiland heeft de politie, in samenwer king met \'eilig Verkeer .Neder land, afgelopen vrijdagmiddag en -avond alcoholcontroles gehouden. Het was een Straf fen en Belonen acne. waarbij dus niet alleen sancties volgden als bestuurders te diep m het glaasje hadden gekeken, maar ook belonend weid 'opge treden' als automobilisten bij staandehouding 'nuchter' ach ter het stuur werden aangetrof fen. In het laatste geval konden weggebruikers die aan de Oos terweg te Ouddorp en bij het busstation te Oude-Tonge kant werden gezet, rekenen op een blijk van vvaardering door Sin terklaas, die dan gul een cho coladeletter uitdeelde. In het andere geval volgde ongenadig de roe, en kreeg men een prent Dat gebeurde twee keer op de in totaal ca. 330 bestuurders die aan de kant werden gezel (Foto: Witn van Vossen Fotografie) MTERDAG19 DECEMBER Ises meer verdsrop in deze Krant! Firma J. J. van Gurp Oudediik14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www ei1-sierbestrating.nl 'AUTÖSCHADEHiRSTEÏ (Vraag naar de voorwaanitn) Zecnikewcq 10 Middelhamis Tel. (0187) 48 7219 www.bosinanenkaiiud y «utotHirsl*!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1